Humor uit het Buitenland. NI VA TANDPASTA SPORT. Veretrooid tandarts, z*n vrouw op haar „joui* filpend) Spoelt U hier maar eens mee. 5 .(London Opinion} Heb J« die koe verkocht?, Ja, maar Ik kreeg oiet zooveel ale lk docht, maar 'dat docht lk ook eigenlek niet. (Passing Show) PI 1 -fcvi J. .1 Lc.'Èj r Buitengewoon aardig weeuwtje: Due Je heet Jan? Al de Jüannen dli ik trouwde, heetten Jan. Typisch hè? (Humorist) Verpleegster: *t Is onzin van je om te zeggen, dat hij brandt van liefde voor je. Kijk, z'n temperatuur is maar 36.3. s (Passiüg Show) fvieneer van Puffen zorgt voor een rookgordijn als hij met zijn vrouw langs een hoedenwinkel komt. (7he Humorist) Iemand laten komen ora een nieuw lint fn trw machine te wftorTf Kunt u dat zelf niet? Neem me niet kwalijk, mijnheer, maar Lamond zet zelf ook geen nieuwe snaren in zijn plano. {Passing Show). halfjaar van 1926, en 7-tl.839.900 frs. meer dan volgens de begrooting. Het is ook naar aanleiding van den hul digen gunstigen toestand dat de Duitsche Rijksbank besloten heeft de aankoopen van buitenwissels in Fransche francs te hervat ten, daar zij de stabilisatie thans nagenoeg bereikt acht De franc-wissels zouden worden opgeno men in de portefeuille, welke met het goud tot dekking der circulatie dient. 16 Juli 22 Juli Londen 12 12 1/8 12.117/8 Berlijn 59.28 1/2 59.29 1/2 Parijs 9.77 1/2 9.77 iAt Brussel (Belga's 34.71 1/2 84,69 1/2 New-York 2.49 11/16 2.49 5/8 Wijzigingen van eenige beteekenis geeft de jongste weekstaat der Nederlandsche Bank niet te zien. De binnenlandsche wis selportefeuille vertoont een verdere con tractie en daalde met ca. f 8 millioen. Deze teruggang moet worden toegeschreven aan de ruimere geldmarkt gedurende de laatste week. Hierdoor daalde niet alleen de pro- 'longatie-noteering, doch kwam ook het par ticulier disconto beneden het officieele niveau terecht, zoodat de Nederlandsche Bank niet verder als geldgeefster op de dis conto-markt behoefde op te treden. De ont spanning op de geldmarkt blijkt eveneens uit de stijging der rekenihg-courant-saldi met f5 millioen. Ten aanzien van de internationale goud beweging blijkt de Nederlandsche Bank in- tusschen 9terk op haar qui vive te zijn. Zoo b.v. werden in den aanvang dezer berichte- periode weder een zending goud naar New- York verscheept. Maandag werden n.l. van bankierszijde aanvragen bij de Nederlandsche Bank ge daan voor afgiften van goud op Dinsdag. De Nederlandsche Bank is toeh direct actief op de wisselmarkt opgetreden, ten einde den dollarkoers te drukken in de hoop, dat de aanvragen ingetrokken zouden worden en de bankiers, die reeds dollars hadden afge geven deze tegen lageren koers zouden dek ken. Gedeeltelijk is dit gelukt, doch verhin derd kon niet worden dat twee bankiers instellingen Dinsdag tot goudopvraging over gingen. Dit goud is naar Rotterdam verzon den vanwaar het per s.s. „Rotterdam" naar New-York werd verscheept. In den weekstaat van Dinsdag kwamen deze goudonttrekkingen uiteraard nog niet tot uiting, daar de bankstaat reeds Maandag avond wordt opgemaakt. Ongetwijfeld zal dan ook de volgende weekstaat der Neder landsche Bank een gouduitvoer aanwijzen. De beurs opende de jongste berichls- periode in een zeer kalme stemming, doch niettemin viel er eenige publieke belang stelling waar te nemen, zij het ook in zeer bescheiden omvang. Trouwens noch in de kringen van commissionairs, noch op de beurs zelve, verwacht men veel handel nu wij midden in het zomer- en dus tevens in het vacantieseizoen zitten. Het schijnt echter dat èn de ruime geld markt èn de gunstige ontwikkeling van de beleggingsmarkt alsmede enkele locale fac toren tot een verhoogd interesse hebben eaamgewerkt. Zoo had b.v. de betere noteering van Rubber te Londen alsmede de gunstige sta tistische positie van dit product tot gevo:g, dat al aanstonds voor de leidende soorten een goede vraag bestond, waardoor de koers der betrokken fondsen heeft kunnen avan ceeren. Daarnaast mag niet onvermeld blij ven het feit. dat zoowel te Londen als hier te lande door baissiers dekkingsaankoopen werden uitgevoerd, hetgeen mede in be langrijke mate bijdroeg tot de hiervoren ge melde vaste stemming bij den aanvang dezer week. Ook gedurende het verdere verloop dezer benchtsperiode heeft ach de hiervoren ge signaleerde vaste stemming kunnen hand* haven. Zoo is bjjv. te memoreeren de gunstige toon voor scheepvaartwaarden in de afge- loopan week, welke verband hield met de betere situatie op de vrachtenmarkt. De beschikbare sckeepsruimte begint een sterke neiging tot inkrimping te vertoonen, als gevolg waarvan de vrachtenmarkt een vaster aar.zien heeft verkregen, terwjjl het zich laat aanzien, dat ook voor het komende najaar gunstige verhoudingen mogen wor den verwacht. Althans de meerdere vraag naar scheepsruimte op langen termen en laten datum wijst daarop. De courante vracht- lijnen waren dan ook allen aan den beteren kant, zoowel wat kooplust als wat de beurs- noteering betreft. Aandeel en H. A. L., voorts Nievelt- Goudriaan en Mij. „Maas" werden allen op hoog ere koersen afgedaan. De stemming voor Rubberwaarden bleef vast. Daarnaast lagen ook Tabakken gunstig in de markt, hoewel hier de belangstelling niet bjjster groot bleek te zijn. Suiker- aandeelen hadden een goede markt. Aan- deelen H. A. V. konden een hooge noteering bei-eiken. Van Oliewaarden waren Koninkl. Petroleum in den beginne vast, doch nader hand gedrukt, blijkbaar in verband met de prijspolitiek der Standard Oil in de Vereen. Staten alsmede naar aanleiding van de over eenkomst dezer Maatschappij met de Rus sische Kegeering. In de afdeeling der industrieel© waarden muntten Maekubee uit door een vaste stem ming en ook de andere soorten tamelijk gunstig gedisponeerd op de verdere berich ten omtrent onderhandelingen van de Fran sche belangen over de aansluiting bij het Europeesche kartel. Beleggingswaarden prijshoudend. Geld op prol. 31/4, part. disconto 31/2-3 9/16. 6 pCt Nederland 1922 5 pCt Nederland 1918 41/» pGt Norland 1916 4l/a pCt. Oost-lndië 1926A Amsterdamsche Bank Koloniale Bank" Cert Ned. Handel-Mij. Holl Kunstzijde Ned Kunstzijde Maekubee Jurgen9 gew aand. Philips Gloeilampen Redjang Lebong Singkep Tin Geconsolideerde Petroleum Kon. Petroleum Amsterdam Rubber Hessa Rubber Bolland-Amprika-Lijn Nederl Srhpppvaarl Unie Stoomv.-Mij. „Nederland Cultuur-Mij. Vorstenlanden Handplsver. Amsterdam Arendrinirg Tabak Mij Deli Mij. Spn^mhah Tabaks-Mij Cert Union Pacific 15 Juli 22 Jnli 106 106)4 102)4 102)4 l'OCH -100% 98» sa 97», 170M 17074 254% 256)4 163»|33 165)4 1194-4 121)4 33241 334 112 11244 16344 166 458)4 445 171)4 168 .48844 487 196 220 346)4 347 285)4 29244 424 424 74 -79 190 180 180 175 176 713 705 640 648 450 449 458H 4 844 175% 175% RECLAME. VOORKOMT TANDBEDERF en poetst 'a-morgens en 's-avonda met 75 ets.per 'A tube, 25cis p. !4 tube. 5215 ZEILEN. DE KAAGWEF.K. EEN SCHITTERENDE INZET. De onderlinge zeil- en motorboot wedstrijden. (Van onzen eigen verslaggever). Gisteren, Vrijdag, is wederom het jaax- Igksche zeilfestqn van de Koninklijke Zeil- K-oei- en Motorsportvereeniging „De Kaag" begonnen en dies verkeeren allen, die op het oogenblik op de Kagermeeren vertoeven en dit is zoo ongeveer driekwart van de gansche Nederlandsche zeilerswereld in angstige spanning over wat de komende dagen brengen zullen. Niet zoozeer over de vermoedelijke uit slagen in de diverse nummers, want of nu mijnheer A. in de zesmeterklasse den hoofd prijs zal winnen, dan wel mijnheer B„ doet per saldo niets af aan het welslagen van dit grootsch opgezette zeilersfeest, als wel of de daarvoor onontbeerlijke factoren als zon en wind in voldoende mate aanwezig zullen zijn. Zal Pluvius, indachtig aan het hier bij uitstek toepasselijke spreekwoord „driemaal is scheepsrecht", ook nu weer, evenals beide vorige jaren, zijn tranen in andere oorden den vrijen loop laten, of sal dit jaar de traditie van het „Kaagweek- Kaagweer" opnieuw bevestigd worden? Dat zijn de vragen, di iV.ij vrijwel alle zeilers de voornaamste onderwerpen der gesprekken uitmaken. Het weer op dezen eersten dag doet het beste voor de toekomst hopen; er waait een frissche bries, en in de namiddaguren kwam een heerlijk zonnetje van achter de grauwe regenwolken, die in den morgen onheilspellend boven de waterplassen dreven, te voorschijn en zette aan het vrooljjk gedoe op en om het sociëteitsterrein meerderen luister bij. Het goede weer doet zijn invloed op de belangstelling .gelden; althans het aantal gepavoiseerde jachten, dat in de naaste omgeving van den starttoren gemeerd ligt, is aanmerkelijk grooter dan andere jaren op den eersten dag. De meeste deelnemers, die in de komende dagen elkaar in sportieven kamp zullen be vechten, zijn reeds op het tooneel van den strijd aangekomen en verkennen alvast elkan ders krachten. Ook de nieuwe zesmeter van Pluygers, ds „Piet Hein" is bereids gearriveerd en maakte 6enige proef baantjesheel erg gelukkig was de eigenaar echter niet, daar reeds vandaag een zaling brak; nog erger maakte het den heer H. Nathan met zijn vrijbuiter „Jan Stoertebeker", die nota bene kans zag om bjj deze flauwe bries om te slaanl Zeer hoog zijn de verwachtingen gespannen omtTent de races der motorbooten met buitenboord-motoren, een nieuwigheid op de Kaag. Het aantal inschrijvingen in dit nummer is nog met twee vermeerderd, zoodat niet minder dan twaalf deelnemers znllen uit komen. Dat kan spannend worden'. De wedstrijden van gisteren geven ove rigens weinig aanleiding tot beschouwingen, ze staan in het teeken der gemoedelijkheid, zoodat wij meenen gevoeglijk te kunnen vol staan met ditmaal naar de uitslagen te ver wijzen. Bij de traditoneele vossenjacht fungeerde Maud (st. F. v. d. Mey) als vos. Deze wist zich listiglijk achter een groot motorjacht op de Eimersppel in het riet te verbergen. Geen der jagers slaagde er in binnen het vastgestelde tijdsverloop van 45 min. den sluwen vos op te sporen, zoodat deze als overwinnaar te voorschijn kwam. Voor de twaalfvoetsjollen-wedstrjjden voor juniores stonden aanvankeljjk slechts vier jollen ingeschreven, doch bij het startschot bleek hun aantal tot twaalf aangegroeid. Wel een bewijs, dat de Kaagwedstrijden ook bij de jeugd rich in een groote po pulariteit mogen verheugen. Tenslotte zij nog vermeld, dat de estafette- wedslrijd met 12-voets;ollen geen doorgang vona wegens gebrek aan animo. De uitslagen van dezen eerslen dag lui den: Nationale motorbootwedstrijden. Regelmatigheidswedstrijd: 1. Maud (st. F. v. d. Mey, Leiden); 2. Aspasia (st, C. J. W, van der Schoot, Hillegom. Vossenjacht: Winnaar Maud (st. F. v. d. Mey, Leiden) (vos). Ringsteken: 1. Jolico (st. W. Couwenberg, Leiden) twee van de drie ringen in 1 min. 22 sec.; 2. Meo Voto (st. prof. Chr. K. Visser, Delft) idem in 1 min. 45 1/5 sec. Vaardigheidswedstrijd: 1. Jolico (st. W. Couwenberg, Leiden) met 56 pnt. in 2 min. 33 sec.; 2. Maud (st. F. v. d. Mey, Leiden) met 66 pnt. in 1 min. 42 sec.; 3. Djemna (st. dr. J. Blomberg, Den Haag) met 69 pnt. in 4 min. 50 sec, Onderlinge zeilwedstrijden. Open sloepen (met voorgift): 1. Rekeltje (slvr. Rie van Luyken, Leiden) ber. tijd 58 min, 38 sec.2. Rakker II (st. G. C. Schou ten, Alphen aan den Rijn) in 1 u. 0 min. 28 sec.; 3. Plankie (stvr. W. E. Benthem Syp- kens) in 1 u. 0 min. 38 sec. Open scherpe jachten (met voorgift): 1. Joho (st. F. Boom, Leiden) ber. tijd in 2 u. 15 min. 52 sec. 12-voetsjollen juniores: 1. Ideaal (st. J. N. Karreman, Rotterdam) in 1 u. 15 min. 44 sec.; 2. Marietje II (st. W. de Vries Lentsch Jr., Nieuwendam) in 1 u. 20 min. 35 sec.; 3. Henny (at. Tjeerd Bouma) in 1 u. 20 min. 46 sec.; 4. Loodsje (st. W. Pluygers, Rotterdam) in 1 u. 22 min. 25 sec. Onrust, Mieke en Fuut gaven onderweg op. Frank nam de finish verkeerd. EEN „KAAGNUMMER" VAN „DE WATERKAMPIOEN". Ter gelegenheid van de Kaagweek heeft „De Waterkampioen" 'deze week een bij zonder uitgebreid en verzorgd nummer ge geven, dat er inderdaad keurig uitziet, dank zij vooral ook de prachtige kleurenteeke- ning op de titelpagina van Piet van der Hem. Behalve de gebruikelijke tekst vinden wij in dit nummer een inleidend artikeltje, benevens een terugblik op de Kaagwed strijden en tal van interessante foto's uit lang vervlogen dagen. „De Waterkampioen" zal ditmaal meer dan ooit een gunstig onthaal vinden. LAWNTENNIS. DE INTERN. KAMPIOENSCHAPPEN TE NOORDW1JK. De uitslagen van gisteren zijn: Heeren-enkelspel (Inlern. kamp. van Ne derland): 2e ronde; W. Hanneman wint van G. J. Jannink w. o.; ir. A. Knappert wint van ir.' J. A. Pennink w. o. 3e ronde: J. v. d. Heide si. L. J. Nienaher 62, 46, 97; M. Wetselaar si. mr. A. H. Kramp 60, 61; W. Hanneman si. jhr. F. Benthem v. d. Bergh 75. 61; ir. A. Knappert si. Th. van Eek 63. 64. 4e ronde: W. Hanneman si. ir. A. Knap pert 61, 62; G. R. Castendijk al. J. r. 4, Heide 8—6, 6—4, 8—4. Dames-enkelspel (Intem. kamp. van Ne derland): 2e ronde: mej. M. Rollin Cou- querque si. Frau C. Wenzel 62, 60-, mej. C. Vriezendorp si. Frl. Rost 60, 61 mej. A. Zoethout si. mej. T. Los 97, 8—6. 3e ronde: mej. M. Rollin Couquerque sl, mej. M. Canters 62, 61; mej. C. Vrie zendorp si. mevr. Driebeek 62, 64; Frl. C Aussem si. mevr. M. Straub Janssen 62, 60; Frl. I. Kallmeyer si. mej. A. Zoethout 6—1, 76. Halve beslissing: Frl. I. Kallmeyer si. mej. C. Vriezendorp 61, 7—6. Gemengd dubbelspel: le ronde: mej. A. Zoethout en A. Knappert si. mevr. Dudok van Heel en mr. P. Bijleveld 61, 6—Ij' Frl. C. Aussem en W. Hanneman si. mej, T. Los en mr. M. R. Rinkel 60, 61} mevr. Wetselaar en M. Wetselaar winnen van Frl. Rost en H. G. Eilers w. o. 2e ronde: mep. A. Zoethout en A. Knap pert sl. mej. H. Pel en mr. A. H. Kramp 61, 64; Frl. C. Aussem en W. Hanne man sl. mej. C. Vriesendorp en W. Alsbach 63, 63; mevr. Wetselaar en M. Wetse laar sl. mevr. A. Pel en P. K. Pel 64, 64 mej. M. Rollin Couquerque en G. R. Casten dijk winnen w. o.; mevr. M. Driebeek en J. A. Pennink winnen w. o. 3e ronde: mej. M. C. Cenlers en O. Koop man sl. mevr. M. StraubJanssen en E. Erickson 86, 61; Frl. I. Kallmeyer en H C. Fisher sl. mevr. Wetselaar en M, Wetselaar 61, 60. Heeren-dubbelspel: 2e ronde: J. A. Pen nink en 0. Koopman winnen w. o.; mr. A. H. Kramp en P. K. Pel sl. A. J. Wamsteker en mr M. R. Rinkel 108. 16, 62; H. Timmer en H. C. Fisher winnen ry. o.; J. Ruys en O. Knappert winnen w. o.; W, Limper en W. Hanneman winnen w. o. 3e ronde: J. A. Pennink en O. Koopman sl. mr. A. H. Kramp en P. K. Pel 6—3, 62 H. Timmer en H. C. Fisher sl. G. R. Casten dijk en jhr. F. Benthem v. d. Bergh 64, 6—2, 6—1; M. Wetselaar en H. G. Eilers sl. J. Ruys en 0. Knappert 26, 64, 6—1, 6—4. Halve beslissing: H. Timmer en H. C. Fisher sl. J. A. Pennink en O. R. Koopman 3—6, 6—3, 6—4, 64. Dames-dubbelspel: le ronde: Fr. Liss- mann en Fr. Richter winnen w. o.mej. A. Zoethout en mevr. I. v. d. Valk—Carp sl. mevr. A. C. Ruys en mevr. P. v. Stolk 6—2, 6—1. 2e ronde: mej. Rollin Couquerque en mevr. Driebeek sl. jhr. G. Schimmelpen- ninck v. d. Oye en mevr. R. v. Tricht 62, 6—1; mevr. Straub en mej. C. Vriesendorp sl. mej. H. C. v. d. Heide en mej. T. de Jong 63, 6—1; mej. A. Zoethout en mevr. I. v. d. ValkCarp sl. Fr. Lissmann en Fr. Richter 60, 62; Frl. 1, Kallmeyer en mej. M. Canters sl. Frl. G. Simon en Frl. I. Simon Heeren-enkelspel B: 2e ronde: A. J, Wamsteker sl. S. Simons 6—1, 64. 3e ronde: J. D. v. d. Berg sl. A. J. Wam steker 6—4, 36, 63; J. G. Ebeling Ko- nings wint van M. Wetselaar w. o.; T, Kuinders sl. P. K. Pel 63. 810, 6—2. Halve beslissing: T. Kuinders sl. J. G. Ebeling Koning 63, 61. Dames-enkelspel B, le ronde: Frl. I. Si mon sl. mevr. Z. Dudok van Heel 62, 4—6, 6—4. 2e ronde:(Frl. G. Simon sl. mevr A. C. Ruys 75, 119; Frl. I. Simon sl. mevr. A. J. Wamsteker 61, 63; Fr. Richter sl. mevr. A. Pel 61, 62. 3e ronde: Frl. G. Simon sl. Fr. C. Wenzel 8—6, 6—1. 2—3

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 10