UIT DE RIJNSTREEK. INMAAK Het Wereldmerk N.V, Gal. v.h. J. J. POLLMANN LAND- EN TUINBOUW. SlapeBoosheid FINANCIEN. RADIO-PROGRAMMA alkemade. Gemeenteraad. De kwestie van de jaar wedden der wethouders. „I500 is te veel" meenen sommige leden. Tegenwoordig alle leden. Voorzitter de burgemeester. De notulen van cfe vorige vergadering worden gelezen en onveran derd goedgekeurd. Hierna is aan de orde de agenda: lo. Vaststelling van een raadsbesluit tot ver lenging van den ontruiraingstermijn van de woning gemerkt 164. Door den voor zitter wordt voorlezing gedaan van het prae-advie6 van B. en W. waarin zij voor stellen den ontruimingstcrbijn weder met 6 maanden te verlengen. Hiertoe wordt z.h.s besloten. 2o. Voorstel van B en W. om J. Schrama tuinder alhier in verband met zijn verzoek te ontslaan van de huur van het tuinland gelegen achter de R.-K. Jongensschool en wel met ingang van 1 Nov. 1927 en om dit tuinland vanaf 1 Nov. 1927 ondershands voor den tijd van 11 jaren te verhuren aan P. van der Hoorn. De Voorzitter leest de beide verzoeken voor, benevens het naar aanleiding hiervan door B. en W. uitge bracht prae-advies. Het land is groot 119 Rijnlandsche roeden of ongeveer 21 Aren en wordt verhuurd voor f 325 per jaar. Hierna wordt z.h.s. het voorstel van B. en W. aangenomen. 3o. Wijziging van de begrooting dienst 1S27. Deze wijziging houdt verband met het in de vorige vergadering genomen be sluit t-ot aankoop van 3 buisjes te Oude- Wetering. Wordt goedgekeurd. 4o. Reclames schoolgeld Ingekomen zijn een tweetal reclames van A. J. Zwartelé en 0. J. van der Geest tegen hun aanslag in het schoolgeld. Deze reclames houden verband met ziekte van een leerling en ontheffing Rijksinkomstenbelasting. Na toe lichting worden deze reclames afgehandeld overeenkomstig voorstel van B. en W. 5o. Bespreking jaarwedden wethouders. De vooratter zegt dat telkenmale bij de behandeling van de begrooting over de jaarwedden van de wethouders is gespro ken. Nu de heer Los het verzoek heeft ge richt om dit punt voor de aftreding der oud-wethouders te behandelen, brengt spr. dit thans ter tafel in de hoop hoe het be sluit ook moge uitvallen Jat n et iedere keer hierover gesproken zal worden. De heer Los het woord verkrijgende go- looft zeer zeker d&t alle leden het wel met hem eens zullen zijn dat de tegenwoordige jaarwedden in vergelijking met het aantal zielen van beneden de 6000 te hoog is te achten. Wanneer men kijkt naar de nabu rige gemeente Haarlemmermeer met 25000 zielen, waar de wethouders een jaarwedde hebben van f 1000, dan vindt spr. f 500 voor deze gemeente meer dan voldoende. De Voorzitter zegt tegen elke verlaging te zijn. De wedden van de wethouders zijn eenmaal door Ged. Staten onder Kon. goedkeuring vastgesteld Reeds meerdere malen heeft spr. voldoende aangetoond dat deze wedde niet te hoog is- Vele vergade ringen worden gehouden, terwijl de wet houders bovendien nog dikwijls uit hun werk worden gehaald om met hem mede te gaan, ten einde de zaken zelf in oogen- schouw te nemen en te beslissen Spr. doet nu eenmaal niets buiten de wethouders en op de conferentie ter Provinciale Grif fie werd door den heer De Wilde nog eens onderstreept de wenschelijkheid tot be spreking van alle gemeentebelangen met de wethouders. Spr. is en blijft dan ook van meening dat het salaris der wethouders onder de gegeven omstandigheden geens zins te hoog ia. De heer Los merkt op dat de taak van de wethouders toch verlicht zou kunnen worden door commissie® te benoemen. De voorzitter is hiervan ecu absolute tegen stander. De benoeming van commissies moet noodzakelijk leiden tot het schuiven van alles op den langen baan, terwijl door het in het leven roepen van commissies aan het dagelijksch bestuur een brevet van on bekwaamheid wordt gegeven, hetgeen spr. niet wenscht te accepteeren De wethou ders die thans geheel vrij over d® zaak zelf kunnen meespreken wetcD hoeveel werk van hen gevergd wordt om deze zoo uitge strekte gemeente naar behooren te behar- tigen. De heer De Vette beschouwt het ambt van raadslid en dat van wethouder als een eerebaantje. In Woubrugge krijgen de wet houders slechts f 180. Hier wordt het ambt van wethouder zóó goed bezoldigd, dat wanneer men niet wordt herkozen een rib uit het lijf wordt gerukt. De heer Rodewijk beschouwt het ambt van wethouder als geen eereambt en acht het bovendien niet goed het ambt aan iemand te geven, die het voor minder wil doen. De heer De Jong, wethouder, wil nu gaarne een en ander omtrent het ambt van wethouder opmerken. Alleen wenscht hij dat te doen niet voor zijn persoonlijk be lang, want de raad is in September geheel vrij wie hij tot wethouder wil gekozen zien. Spr. geeft een overzicht van de werkzaam heden in Januari 1.1. door de wethouders verricht. Op 3, 4, 5 en 6 Januari waa de burgemeester afwezig, zoodat hij iederen dag op de eecretarie aanwezig was om de post en verdere stukken met den secretaris te bespreken. Alle stukken moesten door hem geteekend en nagezien worden. Op 10 $an werd een bezoek gebracht aan de landerijen te Huigsloot. Op 12, 13, 14, 17, 18, 19, 20, 22, 24, 25, 29 en 31 Januari had den in de morgenuren conferenties plaats. Hieruit blijkt dus hoeveel tijd het ambt van wethouder in deze gemeente vraagt, al is deze maand ook drukker geweest dan de andere. De heer Horsman vraagt of de eerste wethouder m?ar werk heeft dan de tweede, waarop de voorzitter bevestigend ant woordt. Als loco-burgemeester moet de wethouder bij ontstentenis van den voor zitter in zijn plaats treden, terwijl alle be talingsstukken door den oudsten wethou der worden mede onderteekend. De heer Rotteveel gelooft als er een bemiddelings voorstel wordt gedaan tusschen dat van heer Los en de tegenwoordige wedde, de raad wel milder zal gestemd wezen. De heer Van Dooren constateert dat niemand beter over bet salaris van de wethouders kan oordeelen dan de burgemeester, die dagelijks met hen omgaat. Spr. is tegen verlaging en vertrouwt dat dit de laatste keer is dat hierover gesproken zal worden. Daar het voorstel van den heer Los wordt ondersteund door de heeren De Vette en Van der Geest., brengt de voor zitter het voorstel in stemming hetwelk wordt verworpen met 7 tegen 3 stemmen. Tegen steraden de heeren C. Bontje, C. Horsman, P. de Jong, G H. Rotteveel, P. C. G. van Dooren, J. J. de Koning en Rietbroek. Voor de heeren Los, Rotteveel en De Vette. Blanco de heer Rodewijk af tredend. v_ Tot de ingekomen ztukken behoorden o.m. een adres van de wed. Th. Bakker en 4 anderen om het sluitingsuur voor de vergunningslocaliteiten op Zaterdag en Zondag te bepalen op lltyjj uur Zomertijd: Door B en W. wordt voorgesteld het ver zoek alleen toe te staan voor de Zaterdagen daar des Zondags voldoende gelegenheid is om de café's te bezoeken. Door den heer v. d. Geest wordt nog voorgesteld het slui tingsuur te bepalen voor alle dagen op 11 uur, térwijl de heer Los zich volkomen met het voorstel van B. en W. kan vereenigen, waarna besloten wordt dat vanaf 23 Juli tot en met 1 Oct. e.k. de dranklocaliteiten op Zaterdag mogen geopend blijven tot ll1/^ uur Zomertijd. Bij de rondvraag werd nog besloten dat de boerderij wlke in den Huigsloterpolder zal worden gebouwd door G. Zekveld den naam zal dragen van „Hoeve Alkemade", terwijl de heer Riet broek B. en W. in overweging geeft om bij de a.s. begrooting rekening te houden met zijn wcnsch of het niet mogeliik is een kindertoeslag te geven aan de ambtenaren in dienst van de gemeente. De voorzitter zegde ernstige overweging toe. Hierna sluiting." De collecte, die in de verschillende buurtschappen dezer gemeente is gehouden ten b^te van de slachtoffers van de storm ramp heeft in totaal opgebracht de mooie som van f 1763.65. hazerswoude. Burgerlijke Stand. Bevallen: C. M. Zandvliet geb. Gijlswijk D S. Bakhuizen geb. Hogene^. D. J. de Goede geb. Hommels. Z. Gehuwd: W. Hoogendoorn 25 j. en M. Hcssefras 24 j. De Chr. Jonge-Meisjesvereeniging „Febe" heeft een uitstapje gemaakt naar Arnhem en Nijmegen. Het gezelschap, bestaande uit 23 perso nen, verliet des morgens al vroeg per auto bus ons dorp en heeft zich dien dag uit muntend geamuseerd. In Arnhem werden de bezienswaardigheden in oogenschouw genomen. O.a. werd de kettingbrug bezocht en de bedriegertjes; vervolgens ging de tocht naar Berg en Dal, en daarna ging men zelfs even over de grens van ons land een kijkje nemen op den Vossenbnlg. Op de terugreis werd een bezoek ge bracht aan den Wageningschen berg, Greb- beberg en werd ook de pyramide van Auster- lifz bezocht. 't Was al laat toen het jonge gezelschap weer in de gemeente terugkeerde. Aan de Chr. Kweekschool te Leiden werden van de 2de naar de 3de klasse uit deze gemeente bevorderd Cl. Bol en van de 3de naar de 4de klasse C. van Pijlen. J. B. van Wieringen en M. J. Kaashoek. de kaag. De collecte ten bate van de slacht offers van de jongste stormramp in het Oosten des lands heeft opgebracht de som van f 38.22. koudekerk. Geslaagd is voor het examen hoofd akte de heer G. Teunissen van Manen, alhier. de geneeskunde, eerste gedeelte, afgelegd. Zqr beide broers C. G. A. en M. M. van Be-ek, werden dien dag bevorderd aan het gymnasium te Gouda, resp. van de 3e naar de 4e en van de le naar de 2e klasse. RECLAME. Tegen Fabrieksprijzen met J korting bij hoeveelheid NIEUWE BIJN 1 3,94 g oudewetering. Alhier is opgericht een schaak- en damclub. Ongeveer 20 personen, afkomstig uil Oude- en Nieuwewetering, Roelofarends veen, Leimuiden en Haarlemmermeer heb ben zich als lid opgegeven. De speelavond is Donderdagavond ten huize van den heer E Beek alhier. De contributie is vastgesteld op f 0.20 per week. Het bestuur is samen- ges eld als volgt Voorzitter M. J. Biersteker te Roelofarendsveensecretaris P. G. van der Tang te Oudewetering en penningmees ter S. van den IJssel te Roelofarendsveen. woubrugge. Het voorgenomen plan van de Chr. zangvereeniging „De Lofstem" alhier, om een boottocht le maken over de Braassemer- en Kagermeren is uitnemend geslaagd. Voor en na den locht gaf het koor onder leiding van den heer J. W. Snel van Leiden een uitvoering op onze Woudwatering, welke als naar gewoonte weder correct, zuiver en schoon ten gehoore werd gebracht zwammerdam. In den Tempelpolder alhier zijn in één nacht niet minder dan drie rijwielen ontvreemd, n.l. één bij den heer K. E., gemeenteraadslid en twee vrijwel nieuve bi; den heer H. Oppassen wordt dus de boodschap. Verschillende kinderen in deze ge meente zijn lijdende aan mazelen. In enkele gezinnen komen gevallen bij drie of vier kinderen tegelijk voor. Gelukkig is de ziekte tot dusver niet van ernstigen aard De heer E. G. van Beek. alhier, heeft aan de Rijks-Universiteit te Utrecht met gunstig gevolg het candidaats-examen in HAARLEMMERMEER. Eet 18e concours-hippiqne. Bezoek van het Koninklijk gezin. Hoofddorp viert feest I Hoe kan 't ook anders. De vereeniging „Vooruit" ter be vordering van de paardenfokkerij, die het weder heeft aangedurft om een tweedaagsch hippisch feest te organiseeren, houdt op het gemeentelijk sportterrein heden en morgen haar 18e conco.urs-hippique en de gemeente Haarlemmermeer valt bovendien de groote eer te beurt het Koninklijk gezin in haar midden te mogen ontvangen. Uit tal van woningen wappert de driekleur, waardoor aan het dorp en omgeving een feestelijk aanzien is gegeven. Ook het concourster rein levert met z'n prachtige groote tribune, die keurig met planten en bloemen is ver sierd, een recht gezeliigen aanblik op. Nadat de voorkeuringen hadden plaats gehad, ook van de builenlandsche rijpaar den, die bij verschillende landbouwers in Hoofddorp en omgeving waren onderge bracht, kwam hedenmiddag le 12 uur hpt bestuur van „Vooruit", het eere-comité en vele speciaal genoodigden in „de Beurs bijeen, alwaar de officieele opening plaats bad en de eere-voorzilter mr. A. Slob een openingsrede hield, terwijl aan de lunch, die direct na de opening volgde, nog eenige toespraken werden gehouden. Onder begunstiging van vrij goed weder en voorafgegaan door de muziek van het le regiment Huzaren uit Amersfoort, ging men in optocht naar het in goede conditie verkeerende terrein, alwaar direct met de afwerking van een negental nummers van het programma waaronder ook het ca- rousselrijden werd begonnen en reeds eenige honderden toeschouwers tegenwoordig waren, om steeds aan te groeien, zoodat later op den middag hun aanlal tot eenige duizenden was geslegen. II. M. de Koningin, vergezeld door Z. K. II. den Prins en H. K. H. Prinses Juliana, arriveerden met gevolg in aulo's omstreeks 3 uur in Hoofddorp. De hooge gasten reden naar het concoursterrein langs den Hoofd weg en Kruisweg en den weg nabij de pa trimonium-woningen, alwaar een groote schare schoolkinderen getooid met Oranje en de vaderiandsche driekleur stond ge schaard om hel Koninklijk gezin toe ie juichen-, een aardige attentie, die door de vorstelijke personen zichtbaar op prijs werd gesteld. Op recht hartelijke wijze werden ze ook door een langs de wegen staande geest driftige menigle verwelkomd. Morgen hopen we op 't verder verloop van de ontvangst der Koninklijke familie terug te komen en den uitslag van den eersten dag le vermelden. KATWIJK AAN ZEE. Gisteravond gaf het Nederl. Heilsleger op verschillende punten in ons dorp aanvangende in Duinoord zang-demon stralies, die vrjj veel publiek lokten. Hoewel men met het „leger" meeliep, wist de politie toch zeer goed de orde te handhaven. Wederom was gisteravond de weers gesteldheid niet bijzonder aangenaam voor de slrandevangelisatie. Toch was er nog al belangstelling. Allereerst voerde het woord es. Van Haaften, van Noordwjjk-Binnen; deze liet ringen Psalm 118 vs. 7, daarna ging bjj voor in 't gebed en hield een rede naar aanleiding van Hand. 11 vs. 22 en 23. Na deze rede werd gezongen Gez. 43 vs. 6. Hierna kwam ds. Broekstra aan het woord, dio als onderwerp zjjner bespreking het woord „Eenzaam" koos. Ten slotte werd, na het dankgebed, nog gezongen Psalm 73 vs. 12. Gevonden voorwerpen: Een ring met sleuteltjes, een huissleutel, een radiatorslin- ger, twee portemonnaies, beide met weinig inhoud. Inlichtingen eiken werkdag bjj de politie. LISSE. Onze plaatsgenooie mej. A. Th. Lucas- sen, is geslaagd voor het examen nuttige handwerken. NOOP.DWIJK. Lijst van onbestelbare brieven en briefkaarten, van welke de afzenders onbe kend zijn Terugontvangen in de 1ste helft der maand Juli 1927. Brieven binnenland: L. v. Essen, Rijs wijk, Z.-H J. Vonk, Schoten. Brieven buitenland: H Bolp. Osnabrück: M. B. Selhorst, Vence Alpes jlaritimes f3 stuks. Briefkaarten binnenland: J. Bosch, Rot terdam; H. Brons, Assen; H. G. Gerdes, Haag; De la Haussage. Haag; H. J. Luyker, R v. d. Meyden, Amsterdam; Goud man, Groningen; Ch. H van Waart, Haar lem; D. Jansens, Amsterdam; Eén brief kaart zonder adres. Briefkaarten buitenland- AsQm, München; Huiberg, Berlin; Sanjö, Berlin; Rubelius, Hamburg; Timm, Berlin; P. Thelen, Berlin, E Neef, Paris; Damenehasze, Esslingen, Bfichelaar, Gorseio. NOORDWIJK-BINNEN. Hedennacht werd op de Voorstraat alhier door de politie een persoon aange troffen, waarvan bleek dat hij uit hel Sinl Bavogestichf te Noordwijkerhout was weg- geloopen. Des morgens is hij weder door verplegers afgehaald. Thans is men van gemeentewege be gonnen de Losplaats nabij de Westeinder- brug in orde te brengen-, een afrit van ruim een Meter lang en ter breedte van vijf Meier wordt aangelegd, terwijl het gedeelte lusschen de schoeiing en afrit wordt ver hard. Een en ander kan een belangrijke verbetering worden genoemd. OEGSTGEEST. De heeren N. Bergstra en A. Boeken Kruger, beiden hulppred. bij de Inl. Prot Gem. en alhier woonachtig, zijn bestemd voor uitzending naar Ned.-Indië. De heer L. Muysson alhier staagde te Harlingen voor het eindexamen der Zee vaartschool met 2-jangen cursus voor diploma A. WARMOND. Donderdagavond zal Warmond's Fan fare de Kaagweek openen met het geven van een concert in de tent nabij „De Stad Rome", te halfnegen. Het programma luidt als volgt: 1. C'Est le Moment, marsch, Aug. Eenhaes; 2- Fête Alpestre, fantasie-ouverture, Emond Avon; 3. Secret de Sphinx, ouverture symphoni- que, G. Gadenne; 4. Un Soirée au Village, fantasie, D. D. Beileflamme; 6. Postmarsch, P Oomes. Pauze. 6. Les Moissonneurs, pas redoublé, D. Beileflamme: 7. Frutidor Ouverture. Fernand Andrieu; 8. Theresen, Grande Valse de Concert. C. Fauol; 9. Ciel d'automne, fantasie, J. Martin: 10. Marsch Finale. wassenaar. Koningin WUhelmina-vereeniging In het Wapen van Wassenaar vergaderde de Koningin Wilhelmina-vereeniging onder leiding van den eerevoorzitler jhr. B. Ph. S. A. Storm van 's-Gravesande. Nadat de voorzitter de vergadering had geopend, las de secretaris de notulen, welke onveranderd werden vastgesteld. Hierna werd het jaarverslag van den secretaris ge lezen. Door de commissie, belast mei het nazien der boeken en bescheiden van den pen- ningmeesier over 1926 werd bij monde van den heer H H. v. d. Plas gerapporteerd, dat alles in volkomen orde was bevonden, zoo dat werd geadviseerd den penningmeester te déchargeeren. Hiertoe werd besloten In de commissie, welke de bescheiden van dit jaar zal nazien, werden herbenoemd de heeren J. Eggink, H. H. v. d. Plas en M. Nell. Hierna bracht de penningmeester verslag ui!. De ontvangsten hebben bedragen f 5079.071/», de uitgaven f 4092.05, zoodat er een batig saldo is van f 987.02'/». De voorzitter bracht den penningmeester dank voor het door hem gevoerde beheer. Als bestuursleden werden herkozen de heeren Jac. L. Grevers en C. Versteeg, Hierna was aan de orde bespreking der feesten. De voorziller deelde mede, dai het be stuur zal trachten het feestterrein in te richten nabij den Burcht. Het was van oordeel, dat dil jaar geen harddraverij moest worden gehouden, gezien de hooge kosten en de betrekkelijk geringe animo. Vervol gens ligt het in de bedoeling het kinder feest. een der grootste attracties van de feestdagen, op den eersten dag te houden en de prijsuitdeeling te doen plaats hebben op het einde van den tweeden dag. Het geheel zal worden besloten met een schit terend vuurwerk. Uit de vergadering gingen enkele stem men op. om een paar nieuwe spelen in te voeren, terwijl anderen sport- en behendig heidswedstrijden wilden houden. Toegezegd werd, dat het bestuur een en ander zal overwegen. Bij de rondvraag werd de wensch geuit menschen van elders, die hierheen komen met ijswagens enz., zooveel mogelijk te weren van het terrein en uit de naaste om geving en om aan kleine middenstanders uit de gemeente gelegenheid te geven een plaatsje ie bekomen, hetzij op of bij het terrein. De voorzitter wees op de moeilijkheid om alle buitenmenschen te weren Hij zal ech ter zien, wat gedaan kan worden. Aan de ingezetenen zal worden verzocht aan vreemden geen grond te verhuren. Nadat de heer Grevers den voorzitter heeft bedankt voor de aangename leiding dezer vergadering, wijst de voorzitter er op, dat het feest hier steeds waardig is gevierd. Hij hoopt, dat het zoo in de toekomst moge blijven. Eén ding mag echter bij al het geroezemoes niet worden vergeten, n.l. dit, dat wij, zij het dan ook niet op 31 Augustus, op de feestdagen herdenken den verjaardag van onze geëerbiedigde Vorstin, die haar moeilijke laak vervult op een wijze, welk» boven onzen lof verheven is. Zij heeft sieeds de traditie harer vaderen voortgezel. Blijve zij nog lang voor Nederland gespaard. Leve onze Koningin! Met luid applaus gaven de aanwezigen mei deze woorden hun instemming te kennen. HET NARCISSEN-SNIJBLOEMEN CONTRACT. De actie tegen het voortzetten van het contract heeft, blijkens mededeelingen van het bestuur van de Vereeniging „De Nar cis", tengevolge gehad dat 47 onderteeke naren het contract legen 1 October hebben opgezegd. Aangaande de vergadering te Leidev deelt hel bestuur mede, dat bij den Secretaris was ingekomen een getypte lijst, dragende niet één handteekening van een contractant, waarbij door mr. Bolsius het snijbloemencontract collectief werd Qpge- zegd. Deze opzegging wordt door het be stuur als niet geldig beschouwd, omdat de opzegging niet is geschied volgens het be paalde bij art. 15 van het contract Een reden te meer is de omstandigheid, dat er namen op staan van personen, die verklaren niet geteekend le hebben om het contract op te zeggen, doch teekenden in het uitzicht dat zij ermede bereikten dal daardoor hel contract in zijn geheel zou geannuleerd worden. Eveneens zijn er opzeggingen gedaan door andere personen dan die daartoe bevoegd waren. Uit dien hooide wordt de opzegging, gedaan door mr. Bolsius, als niet geldig erkend. Aldus het bestuur in een dezer dagen rondgezonden circulaire aan de aangeslo tenen en leden. RECLAME. tengevolge van de zomerwarmte, overwint men spoedig door het gebruik van een paar Mijnhardt's Zenuwtabletten Glazen buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten 5944 ned, fabriek van verduurzaamde levensmiddelen. Naar het „Hbld." verneemt, zal aan aan deelhouders der N. V. Ned. Fabriek van Verduurzaamde Levensmiddelen v.h. W. Iloogenstraten Co. worden voorgesteld over het afgeloopen boekjaar een dividend uit te keeren van 6 pot. (v. j. nihilj. voor donderdag 21 jull Hilversum (1050 M.) 12.Politieber. 12.35—2.00: l.unchmuziek door het trio uit restaurant De Rozenboom te Bussum o. 1. van Willem Lohoff. 3.304.30: Uurtje voor wees- en ziekenhuizen door mevr. Ant. van Dijk. 5.006.00.Orgelconcert door den heer A. W. Rijp in de Nieuwe Kerk te Amsterdam. 6.007.45: Voor- avondconcert door het A.N.R O.-orkest o. 1. van Nico Treep. 8.10: Christel, Radio avond: mej. Luise Lauenroth, piano, Man- nenzangkwarlet „Con Amore" van Rotter dam De heer Buitelaar van Schiedam, pianobegel.1. a. Motette, NSge'li, b. Bar- carola, Zyderlaan, c. Ecce quomodo, Hfinal (kwartet), 2. a. Widmung, Schumann, b. Kinderavondgebedje, Ryken (P. Timmers, tenor); 3. le ged. v. d. rede van den heer T. Cnossen. redacteur van „De Standaard" over: In het land van James Curwood (Im migratie naar Canada) 4. Mondschein-so- nate. op. 27 cis-moll, Beethoven (piano); 5. Elias, Mendelssohn, b. Myslerieuse ge schiedenis, Spoel (baritonzang M. v. d. Does) a. Letzter Fruhling, Grieg, b. Out Lieken, 0. v. Rennes (Th. v. Heiningen, hooge bari ton); 7. 2e ged. rede. 8. Papillons, op. 2, Schumann (piano); 9. Die Judin (Cavatine van Brognis), Halévy (bas H. Brinkhorts); 10. a. Droomend, Steenhuis; b. Abend- standchen, Schiebold (kwartet); 10.30 Pers berichten. Daventry (1600 M.): 11.20: A. Cave's sextet en solisten (viool, piano, sopraan, bariton). 1.202.20: Gramoloonmuziek. 2.45: Voorlezing 2.50. Lezing: How things grow. 3.20: Vesper in de West minster Abbey. 4.05: Lezing: The lon gest moment in my lifeHunted by an elephant. 4.20: Duetten (bariton, sopr). 5.35; Kinderuur. 6.20: Dansmuziek. 6.35Landbouwber. 6.40: Dansmuziek. 6 50: Tijds weerb. 7 05: Berichten. 7.20: Landbouwlezing. 7.35: De sonates van Beethoven. 7.45' Lezing: Victorian PostryDoubt and experiment. 8.05: Een avond in Blackpool, vroolijke muziek en zang. 9.20' Weerb., nieuws. 9.40 Causerie. 9.55: Kamermuziek. Het Ch. Woodhouse Strijkkwartet. 10.5012.20: Dansmuziek. Parijs „Radio-Paris (1750 M.): 10.50 11.20: Concert. 12.50—2.10: Or kestconcert. 5.055.55: Kinder uurtje. 8.5010.50: „Gilette de Nar- Bonne", van Audran. Orkest en soli. Langenberg (469 M.) 1 252.50: Orkest concert. 5.506.50: Orkeslconcert. 8.258.55: Plat-Duitsche declamaties. 9.0010.35: Idyllen-avond, E Millier Benrath, declamatie, A. Schoenmaker, viool, A. Hesse,fluit. 1.0512.20: Dans muziek. Königswusterhausen (1250 M.) en Berlijn (484 en 566 M.). 2505 50: Lezingen en lessen. 5.506.50: Orkestconcert. 6 508.05: Lezingen en lessen. 8 50 Ber lijn van vroeger. Oude muziek en zang. Ufa-Symphoniker, A. Kisienmacher, tenor. 10.50—12.50: Dansmuziek. Hamburg (385 M.) 4.35' Orkestconcert. 5 20: Dansmuziek 6.20- Kamermuziek. 8.20- „Bomhöved", Neder-Duitsch dra ma in 3 acten. Daarna tot 1110: Dansmu ziek Brussel (509 M) 5 206 20' Kinderma tinee. 8 20 Orkestconcert. 9.50 10.50: Partsmuziek. 2—2

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 6