No. 20658 WOENSDAG 20 JULI Anno 1927 STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. Burgerlijke Stand v. Leiden. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIËN: 30 Cts. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine Advertentign uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden ƒ2.35, per weekƒ0.18 Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week 0.18 Franco per post 2.35 portokosten. Dit nummer bestaat uit TWEE Bladen EERSTE BLAD. DE GEMEENTEL. HUURVERORDENING GESCHORST. B. en W. dezer gemeente hebben ter kennis van de leden van den gemeenteraad gebracht, dat van den Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid het bericht is inge komen, dat de verordening ter voorkoming van onredelijke opdrijving van huurprijzen van woningen is geschorst tot 1 Oct. 1927. STORMRAMP-COMITE. Bif het Stormramp-Comité zijn nog de yolgencle giften ingekomen: Gecollecl-erd bruiloft van den heer en mevr. B. 13.86; Leidsche Zangers Veree- nigingen f249.57; Mej. S. C. V. f2.50-, K. f 2.—. Giften worden nog gaarne ingewacht bij den penningmeester, den heer F. Muys van de Moer, Plantsoen 49, postgiro num mer 57471. ZESDE INTERNATIONAAL CONGRES VOOR DE GESCHIEDENIS DER GENEESKUNDE. Leenwenhoekherdenking. Het Congres is gisteravond in het Natuur kundig Laboratorium voortgezet met een herdenking van Leeuwenhoek. Dr. A. Schierbeek uit Den Haag, privaat docent aan de Leidsche Universiteit, herdacht hier bij dezen natuurkundige met een voordracht getiteld.: Nieuws uit het leven van Leeuwen hoek. Spr. prees zich gelukkig de resultaten te mogen mededeelen van het onderzoek, dat Mr. Bouricius archivaris van Delft, op zijn verzoek was begonnen. Het gelukte dez?n aan te tooneri, dat de voorouders van v. Leeuwenhoek eenvoudige mandenmakers waren. Ook slaagde hij erin het woonhuis van Leeuwenhoeks vader (dus "het geboor tehuis van Anlohny) terug te vinden. Ilij vermocht hel bewijs te leveren, dat het huis dat steeds is aangewezen als Leeu wenhoeks woonhuis, dit inderdaad nooit is geweest. Uit den tijd dat Leeuwenhoek een garen- en bandzaak had, werd niet alleen ec-n rekening gevonden, doch tevens de hy potheek-acte van het huis. De vermoedelijke oorsprong van den naam Leeuwenhoek is, dat de vader op den hoek van de Leeuwen- sléegf woonde. Spr. hoopte dat er in lat geboortehuis spoedig een gedenksteen zou worden aangebracht. Eerst na zijn tweede huwelijk (met een vrouw uit geleerde kringen) daleeren van Leeuwenhoeks publicaties. Dr. Schierbeek meende, dat hij toen ook eerst met zijn on derzoekingen is begonnen. Een der merkwaardigste ontdekkingen van Mr. Bouricius is wel, dat van Leeu wenhoek niet alleen kamerbewaarder der heeren Schepenen en generaal Wijkmeester was, doch ook wijnroeier van de stad Delft. Dus iels als ijker, der wijn-, olie- en azijn vaten! Spr. behandelde daarna verschillende publicaties uit den laatsten lijd over van Leeuwenhoek, waarbij hij er nog op wees dat de mogelijkheid groot is. dal niet van Leeuwenhoek doch Jan Swammerdam het eerst de spermatozoiden zag; en eindig de met den wepsch, reeds vaker door hem verdedigd (o.a. in zijn boek van Arisfoteles tot Pasteur) om bij het komende derde eeuwfeest in 1932, de nog steeds niet in extenso gepublceerde brieven van v. Leeu wenhoek uit te geven. Een staf van geleer den is bereid tot deze uitgave mee te wer ken. Zoo kan Nederland zijn grooten zoon het beste eeren! Dr. W. H. van Seters, lector aan de Uni versiteit, alhier, heeft daarna bij de ver tooning van de. belangwekkende Leeuwen hoekfilm het een en ander vertelt' over „het leven en het werk van Leeuwenhoek". Zoowel dr, Schierbeek als dr. Van Seters genoten een aandachtig gehoor en met de vertooning van de Leeuwenhoekfilm toon de aanwezige congressisten duidelijk hun ingenomenheid. Voortzetting van het congres. Ook heden hebben verschillende leden van het Congres in het Universiteitsgebouw de in het programma aangekondigde voordrach ten gehouden. En terwijl de heeren „college liepen" vertrokken hun dames hedenmorgen om kwart over tienen per tram naar Den Haag, waar zij o.m. het Vredespaleis en het j Mauntshuis zouden bezoeken. Om acht uur hedenavond vertrekken de congressisten per extra-tram eveneens naar do Residentie, waar zij om negen uur door de Regeering zullen worden ontvangen in het gebouw van het Departement van On derwijs, Kunsten en Wetenschappen aan het Bezuidenhout. Daar zal minister Waszink het congres toespreken. Om elf uur hedenavond vertrekken de leden van het congres weer uit Den Haag naar Leiden, vanwaar zij morgenochtend om 8.50 uur per trein naar Amsterdam reizen, alwaar het congres in de Universiteit wordt .voortgezet. ADRES AAN DEN RAAD. Aan den raad der gemeente Leiden is door de afdeeling Leiden van den Chr. Be sturenbond volgend adres verzonden: Geven met verschuldgden eerbied te kennen; Ondergeteekenden, J. B. H. Grotenhuis en J. Slegtenhorst, resp. voorzitter en secre taris van den Chr. Besturenbond te Leiden; dat zij met genoegen en sympathie heb ben kennis genomen van het feit dat op 1 Jan. 1928 de gewijzigde wet op de Perso- neele Belasting in werking treedt. Zij jui chen deze wijziging van harte toe, omdat daardoor de belastingdruk althans eenigs- zins vermindert, iets wat voor zeer velen tan groote beteekenis is. Minder sympathiek stèian zij evenwel te genover het voorstel van B. en W. om èen gelijk getal opcenten voor alle aanslagen te heffen, waardoor een deel der verlaging weder teniet gedaan wordt. De belastingdruk in onze stad is zoodanig dat iedere vermindering van harle welkom is, terwijl, mocht de gemeentelijke huur- verordening vernietigd worden, bovendien gevreesd wordt dat dit voor velen een niet onbelangrijke huurverhooging tot gevolg heeft, waardoor de mogelijkheid weder geopend wordt dat meerderen, die volgens de nieuw£ regeling buiten de Personeele Belasting vallen, daarin sfraks weder opge nomen worden. Zij zijn van meening, dat de verminde ring der inkomsten, door de wijziging der wet op de Personeele Belasting in onze stad niet behoeft gedekt fe worden door de di recte belasting te verhoogen, doch dat hier voor een deel der indirecte belasting, zünde de winst der bedrijven, wij noemen niet name het Eleclriciteilsbedrijf. wel van dien aard is dat daaruit de ontstane verminde ring kan worden gedekt. Redenen waarom zij Uwen Raad verzoe ken het voorstel van B. en W. niet te aan vaarden 't Welk doende, (w.g.) J, B. H. Grotenhuis, voorz. J. Slegtenhorst, secretaris. verslag over den toestand van het gemeente archief gedurende 1926. Aan het door den archivaris der gemeente Leidon, dr. J. C. Overvoorde. uitgebrachte verslag vau den toestand van het Gemeente archief over 1926 onlleenenVjj het volgende: Commissie en ambtenaren. De samen stelling der commissie bleef ongewijzigd, doch met het einde van den ambtstijd van den burgemeester bracht het nieuwe jaar cok het aftreden van jhr. mr. dr. N. C. de Geselaar als lid en voorzitter. Door den adjunct-archivaris, mr. J. W. Verburgt, werd met gunstig gevolg het examen afgelegd, vereischt voor de henoe- mir.g van archief-ambtenaar le klasse. De volontaire, mep Cbavannes, voltooide haa1* stage jaren en verliet daarna het archief. Werkzaamheden. De hoofdwerkzaamheid bestond in het verder bewerken van de archieven van de secretarie, tresorie en fabricage en de kleinere daarbij aanslui tende archieven. De beschrijving is thans zooverre gevorderd, dat ik hoop, behoudens onverhoopt oponthoud, de beschrijving van het gebeele stadsarchief en de in bewaring opgenomen archieven voltooid te hebben vóór dat de leeftijdsgrens mij tot het verlaten van mijn werkkring noopt. Het zal, in ver band hiermede, gewenscht zijn om in het volgend jaar het drukken der gereed ge komen afdeelingen te hervatten, teneinde, zoo mogelijk, ook dit nog binnen mijn ambts tijd te doen plaats vinden. Om dit later door mijn opvolger te doen geschieden naar de door mij bewerkte beschrijving, zoude allicht tot veel moeite en tijdverlies voeren. Zoowel de archivaris als zijn medewerkers verrichtten voorts tal van andere, kleinere werkzaamheden, en maakten beschrijvingen of deden onderzoekingen alhier en elders. Ten behoeve van particulieren werden op verzoek ook in het afgeloopen jaar weer tal van onderzoekingen gedaan. Toestand der verzamelingen. De toe stand van het gebouw en van de verzame lingen was in alle opzichten bevredigend. Alleen bleek het wenschelijk het houtwerk aan het gebouw uitwendig te verveD om inwateren te vporkoraen. Het hiertoe noodige bedrag werd uitgetrokken op de begrooting voor 1927. Het tijdelijk ingetrokken crediet van het Rijk voor bind- en reparatiewerk aan de van het Rijk in bruikleen ontvangen ar chieven werd opnieuw verleend. PJannen tot uitbreiding der bergruimte werden voorloopig aangehouden. Inmiddels werd door vereenvoudigde indeeling voor- loopig eenige ruimte gewonnen. Aanwinsten. Het Algemeen Rijksarchief stond in bruikleen af om bij het Rechterlijk archief te voegen een Inventaris van de ongineele minuten van testamenten, huw e- lijksvoorwaarden en scheidingsbrieven, ge vonden op de secretarie te Leiden door Jan van Hout, 1582, 1 deel, en een Prothocol van minuten, testamenten en huwelijksvoor waarden, verleden voor schepenen te Leiden, 1584—1617, aangelegd door Jan van Hout, 1 deel fol. Deze deelep zijn bijgevoegd in den inventaris van het oud-recbter!ijk ar chief onder de nummers 76 en 76a. Jn eigendom verkreeg het archief eenige bescheiden van het Wolkammersgilde, aan geboden door den heer Tieleman en van het archief van het Turfdragersgilde, het welk ten raadbuize werd teruggevonden. Van den heer P. H. de la Court, te Antwerpen, werd een collectie bescheiden aangekocht betreffende de familie de la Court. Tot plaatsing in het archief ontving het archief de archieven van de Sociëteit Concordia, van de Schietvereenigiog Pro Regina, van de Vereeniging Tehuizen voor school gaande kinderen, van de Maatschappij van Weldadigheid, en van de Maatschappij tot Nut van 't Al gemeen een aanvulling op de reeds gedepo neerde archieven. Wederom verwierven de aan het archief verbonden bibliotheek en prentverzameling door schenking en aankoop een groot aan tal aanwinsten. Voor de bibliotheek over Leiden en omgeving bedroeg hei aantal aanwinsten 282, behalve die voor de alge- oeene afdeeling, en voor de prentverzameling 302. Alle aanwinsten werden beschreven en Ingedeeld. Het verslag bovat voorts de aanduiding van de aanwinsten. EEN NIEUWE ONTDEKKING VAN PROF. KEESOM. In het Cryogeen Laboratorium zij» de laatste dagen met betrekking tot helium nieuwe, zeer belangrgke resultaten bereikt. ProL Keesora is er n.l. in geslaagd, in samenwerking met prof. Wolfke, uit War schau, in vloeibaren t-oestand verkeerend helium te doen overgaan in helium van een anderen vloeibaren toestand, in dien zin, dat het helium in maximum dichtheid schijn baar overgaat in een andere modificatie van vloeistof, welke andere eigenschappen ver toont in de di-electriciteisconstanten. Nadere proefnemingen zullen eerst kunnen bewezen, welke dezo andere eigenschappen zijn. VER. TOT STEUN VAN NAGELATEN VISSCHERSBETREKKINGEN. Een dezer dagen heeft de jaarlijksche vergadering plaats gehad van de Vereeni ging tot Vooftdurenden Steun der nagelaten betrekkingen van verongelukte visschers der reederijen te Katwijk aan Zee en NoorJwijk aan Zee, gevestigd te Leiden. Aan het vetslag ontleenen wg, dat gedurende bet jaar 1926 werd ontvangen aan rente van kapitaal en contribuliën f2659.14. Voor uitkeering aan weduwen en weezen werd betaald f 3357.25. Van het kapitaal werd ingeteerd f 705.31. Gedurende de zomermaanden ontvingen weduwen f 2.50 per week, geduj-ende de wintermaanden f5 per week, terwijl aan weduwen boven de 70 jaar zoowel in den zemer als in den winter f 1 extra per week werd uitgekeerd. Vérder ontving elke weduwe voor ieder kind in den zomer f 0.25 en in den winter f 0.50 per week. Iedere weduwe ontving bovendien nog f 10 Kerst- gave. Voorzitter was de heer mr. Nord Thomson, secretaris de heer J. Heringa. verSlag van de plaatsel. comm. van toezicht op de scholen voor middelbaar onderwijs. Het verslag van de plaatselijke commissie van toezicht op de scholen voor Middelbaar Onderwijs te Leiden bevat de verslagen aan gaande den toe-stand van het onderwijs op de H.B.S. met 5-jarigen cursus, de Chr. H.B.S. met 5-jarigen cursus, de H.B.S. voor Meines, en den Handelscursus „Kennis is Macht". Id 1926 was prof. dr. A. W. Bijvanck aan de beurt van aftreding als lid dezer com missie; hij werd evenwel bij raadsbesluit van den 7den September herbenoemd. Bij raadsbesluit van den 14den Juni werA aan mej. dr. L. C. Bolle, op haar verzoek (wegens vertrek naar het buitenland) eervol entslag onder dankbetuiging voor de be wezen diensten, verleend als lid der com missie. Deze leed daardoor een gevoelig verlies. Het aandeel, dat mej. Bolle nam in de werkzaamheden der commissie gaf blijk van haar levendige belangstelling in hei Middelbaar Onderwijs. Ir. de vacature werd voorziep door de benoeming van dr. J. C. M. Timmermans. (Raadsbesluit van den 22en November 1926). Op 31 December 1926 was de commissie i samengesteld als volgt: A. L. Reimeringer, voorzitter; mr. 11. M. A. Coebergb, ir. P. Hoogenboom, prof. dr. A. W. Bgvanck, dr. J. C. M. Timmermans, leden, en mr. H. A. Sypkens, secretaris. EEN NIEUWE ORGANISATIE VAN P. T. T.-PERSONEEL. Daartoe uitgenoodigd door het hoofd bestuur van den Ned. Fed. Bond van Per soneel in Openbaren Diénst, kwamen Maandag j.l de brievenbestellers van het postkantoor alhier in het Volksgebouw in openbare ver gadering bijeen, alwaar de heer Nieuwenhuis een rede hield over: „De positie van het bestellend personeel bij de P.T.T.". Na afloop van zijn rede gaf een aantal aanwezigen zich op als lid en werd staande de vergadering besloteD tot oprichting van een afdeeling P.T.T.-personeel, aangesloten bij bovengenoemde organisatie. Het bestuur bestaat uit de heeren C. v. d Meer. voorzitter; S Segaar, secretaris, en A. Schouten, penningmeester. JUBILEUM J. J. VAN BIEMEN. Heden werd op de zeepfabriek v.h. San ders Co. alhier, het heuglijk feit herdacht, dat de heer J. J. van Biemen 50 jaar ge leden daar als timmerman in betrekking trad. Él 1 X fl W. 1 De heer J. J. van Biemen. Hedenmorgen te 11 uur werd de jubila ris met zijn echtgenoole per auto van zijn woning gehaald en naar de fabriek geleid. Daar werd hij in de feestelijk versierde ziederij door den directeur en het geheele personeel ontvangen. Na het zingen van een welkomstlied doot het gezamenlijk personeel werd de grijze, maar nog jeugdige jubilaris toegesproken door den directeur, den heer J. F. X. San ders, die den jubilaris dank zeide voor al hetgeen hij in die 50 jaar voor de fabriek gedaan had. Er is, zoo zeide spreker, in die 50 jaar wel geen dag voorbijgegaan, dat gij er niet op zinde een of andere verbetering of' moderniseering in het bedrijf aan te brengen. De jubilaris, die onder 3 geslach ten de leiders der fabriek heeft bijgestaan, had een warm woord van waardeering in ontvangst le nemen. Vervolgens spraken de meesterknecht, de heer C. van der Krogt en de boekhouder, de heer J. A. Christiaanse, d'e beiden naar voren brachten de hartelijkheid en hulp vaardigheid, die de jubilaris steeds - tegen over een iedereen aan den dag legt. Al deze toespraken gingen vergezeld van toepasselijke geschenken. Het N.V. Sanders' Gemengd Koor ,,De Ster" bracht tusschen- de toespraken door eenige liederen ten gehoore. De feestelijkheid werd besloten met een woord van den jubilaris, waarin hij aan allen dank bracht voor de wijze, waarop dezen dag voor hem onvergetelijk was ge maakt Hij-releveerde daarbij uitvoerig de wijze, waarop hij in die vijftig jaar met allen had samengewerkt en hoe de bloei der fabriek hem ter harte ging. DE TOEGANGSWEGEN TOT DE NIEUWE KAASMARKT. De directeur van den Markt- en Haven dienst, alhier, verzoekt ons mede te willen deel en, dat de nieuwe Kaasmarkt vanaf Vrij dag behalve door de Koppenhinksteeg ook door de St. Pancrassteeg (die van de Hooi gracht naar den Middelweg loopt) te be reiken zal zijn. OPGEPAST MET KWARTJES. Een winkelier hier ter stede heeft gisteren een valsch kwartje ontvangen. Het is door de politie in beslag genomen. Men zij voorzichtig met de kwartjes. Bestemd is voor uitzending'naar Ned.- Indië de beer R. L. Mellema, alhier, adm. ambtenaar bij het Binnenlandsch Bestuur. Onze vroegere stadgenoote, mej. G. M. G Swart is benoemd tot onderwijzeres aan de Bewaar- en Naaischool Spaarnbrug te Sant poort. Voor het examen lichamelijke oefening L. 0. is te Haarlem geslaagd de heer J. P. A. Castelein, alhier. Onze stadgenoot, de heer L. Boerstra, slaagde gisteren te Amsterdam voor di ploma A Handenarbeid. In het Academisch Ziekenhuis is gisteren overleden de twee-jarige W. A. J. fl., die dezer dagen in zijn ouderlijke woning aan de Lopsenslraat van de trap gevallen is. Bg de politie zijn inlichtingen te bekomen omtrent een damesrijwiel, dat gisteren onbehoord op den openbaren weg is gevonden. De Stscrt. no. 137 bevat de statjten betreffende de N. V. Filmafdeeling van het Centraal Bureau der Katholieke Sociale Actie, gevestigd alhier. BINNENLAND. De gemeentelijke huurbeperkings-veror* dening te Leiden geschorst tot 1 October, (Stadsnieuws, 1ste blad). Maatregelen voor de ontvangst der K. L. M.-vliegers; de tocht naar Aleppo heden hervat. (Binnenland, 2e blad, en Laatste Berichten, le blad). De toelating van bnitenlandsche emissies. (Binnenland, 2e blad). BUITENLAND. De nota-wisseling over de Rijksweer tnsschen Dnitschland en België. (Buiten land, le blad). De Oostenrijksche nationale raad tegen 25 Jnli bijeengeroepen. (Buitenl., le blad). Koning Ferdinand van Roemenië over leden. (Buitenland, le blad). GEBOREN: Nicolaas, Z, v. H. U. Smit en M. van Eijgen. Wilhs. Petrus Maria en Josephs., Johs. Maria, Zs. van J. J. Berbee en M. C< Steenvoorden, Maria, D. v. W. de Bruin en H. v. d. Burg Petrus Johannes, Z. v. J. W. Hartman en J. J. Bakker. Jo hannes Jacs., Z. v. J. J. Spierenburg en E. Walraven. Hendrica Maria, D. v. R. J. Kieboom er. W. Kivits. Wilhelmus, Z. v. M. J de Vroom en J. M. de Graaf. Jacques, Z. v. J, M. de Greeuw en H. J. Wendei. Johanna Wilhelmina, D. v. W. F. de Jaeger en A. Trouwee. Jacoba Cornelia, D. v. J. B. J. Boutard en C. C. Borgmeijer. Sjoerd Evert, Z. v. F. C. W. Koster en C. v. d. Vliet. Abraham Simon Jacs., Z. v. S. 'J. Florisson en B v. der Reijden. Gerard, Z. v. B. Erades en G. v. d. Putten. Maria, D. v. G. v. den Berg en D. C. v Klinken. Gornelia, D. v. W. J. Smit en C. Dorrepaal. Jannetje, D, v. P. Mieloo en J. Kramer. Gerardus Z. v. G. Ligtvoet en G. Pardon. Catha- rina Wilhelmina, D v. W. Develing en C. v. d. Berg Willem Hendrik Ands.,, Z v. P. J. Hartman en C. de Vos. Helena Maria, D. v B. AL Okkerse en G. J. M. Paalman. Maria Berendina, D. v. H. II. Meewis en A. J. Geertman. Marie, D v. M. G. Raar en M. Brandt. Ca- tharina Judith, D v. J Lasschuijt en G. den Hertog. Carolina Wilhelmina, D. v. P. Zaalberg en C; W. v. d. Steen. Simon Franciscus, Z. v. C. M. Klein ei? M. J. Egberts. Maria Thera. Alida, D, v. J. G Peeters en A G. J. Zonneveld. GEHUWD: C. M. v. Heusden, jm. en E. Kloots, jd. M. v. d. Voort, jm. en M. v. Benten. jd M, R. v. Eecke, gesch. en M. E. J. Heltyey, wed. P v. d. Steen. jm. en N. S. J. Karstens, jd. J v. Niehoff. jm. en S C. Knotter. jd. L. G. Weyers. jm. en S H. v. Zijl. jd. C. J. Bolland, jm. en H. J. M. Crama, jd. J. L. Stokhuyzen. jm en B. Teyn. jd. II. Smiltenaar. jm. en M. Cupido. J. W Goddijn. jm. en B E v. Leeuwen, jd. C. Verlind, jm. en C. G. Bentveld., jd. OVERLEDEN: E. VlaarPraat, vr.. 34 j. B. Velt- huijzen, wedr., 80 j. J. G. Kouwenberg— v. Leeuwen, vr., 75 j. N. Cramer, m., 38 j. M Slegtenhorstv d. Steen, vr., 56 j. C. M. v. Leeuwen, d 23 j. A. v. d. MeerVan Zijl, vr., 50 j. J J. Lalerveer, d., 2 j. C. Souverijn z 3 j. A. Molenaarv. d. Blom. vr. 51 j. H. v. Klaveren, z., 5 j. GEVESTIGD: W. F. v. d. Maden, kant. bed. Oude Vest 107a A. A. Geursen, Modiste, Witte Ro- zenstr. 24 D. Matze. kant. bedOude Singel 64 N. Zandbergen, dienstbode, Rapenburg 2 11. A. Drieman en fam., Reiziger, Koninginnelaan 32 H. F. van Gelder en fam., kruidenier, Noordeinde 51 A. v. d. Veen, fabr.-arb.. Waardstr. -67 A. de Roode. schipper, P. Wilhelmina- str. 35 M Melzer, dienslbode, Kraaier- slr. 1 H. Matysik, dienstbode, Hooigr. 38 J F. Keulemans. direcfeur handelsmij. H. Rijndijk 54 J. de WaterVerhaar, Gasstraat 6 M. P v. d Berg. Leerares, Rapenburg 87 J. N. J. Breuring, Mare- dijk 86 J. Knol, dienstbode, v. d Duyn- slraat. 38 Al. G. Prins, dienstbode, Bin-

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 1