Autorit naar Duitschland Algeheele Opruiming Zomer-Opruiming Stoften en Mousselines? WIELERBAAN RIJSWIJK 25 Jaar 25 Jaar G. J. VISSER - Haarl.sfraat 151 Heerenhuis Bericht van Inzet Lingeries, Tafelgoederen Prachtballons voor de kinderen GELBEN DE 3EENEN JUBILEERT CREDIETEN KAMPIOENSCHAP v, NEDERLAND 6 Stayers Werkmanswoningen C.VERKOREN, Tollensstraat 7 b. d. Haagweg JONGEMAN LEDDY (Constant) SNOEK (Kaeser) STORM (Coiombatto) BLEKEMOLEN (S'.esker) OIGKENTMAN (Jatin) SCHLEBAUMf Mussent GELDBELEGGING. No. Ill Haarlemmsrstr. No. Ill VOUW' EN LIGSTOELEN FLINK PERSOON KANTOOR VERGOUWEN Wenscht U nog een prima Leidsche Wollen Deken, Dertig lot Vijttig procent beneden de waarde? Wij zijn met alles goedkooper! Extra voordeelige aanbiedingen in enz,, enz. Komt U nog heden overtuigen! Schildersknecht SLEEPERSWAGEN VOOR DE VACANTIE V dank te zeggen voor al den arbeid, dien hij in 't werk der jeugd-organisatie had ver richt en bood hem vervolgens stoffelijke blijken van waardeering aan, t.w. een album met een tiental foto's op 't werk betrekking hebbende, een boekwerk „Onze vorstinnen uit het Oranjehuis", door J. W. A. Naber en een bureau-lamp, waarna hij ds. V. het eerelidmaatschap der vereen, aanbood. Ds. V. aanvaardde deze sympathie- bewijzen met groote dankbaarheid. Hij ging daarna voor in dankgebed, waarna hem nog door de leden de zegenbede van Ps. 1348 werd toegezongen. Volgens jongste opgave aan het bureau voor arbeidsbemiddeling zijn 12 personen als werkzoekend ingeschreven, zijnde 10 ar beiders en 2 kuipers. Als gevolg van de meerdere hoeveel heid regen, zien onze duinen er prachtig groen uit. Ook is een goed braamgewas te wachten dezen zomer. Op het trottoir in de bocht van de Louwestraat stonden een paar jongens met de fiets, waarop een mand met aardewerk. De vierman V., die met een voer stroo de Elleboogsteeg in wilde draaien, ging wat ver naar rechts, met het gevolg, dat het achterste deel van den wagen de fiets met bepakking raakte en een en ander op de straat terecht kwam. Van dit breekbare goedje bleef niet veel heel, zoodat voor een waarde van ongeveer f 10.verloren ging. De politie kreeg het zaakje in handen, doch daar V. niet geneigd schijnt te betalen, zal wel van een en ander proces-verbaal wor den opgemaakt Gislteren hield de Voorscholensche Burgerwacht een schietwedstrijd op de bar nen alhier. Prijswinnera waren: 1. B. v. Mullegen. 2. W. H. J. Ju, 3. P. v. d. Vliet, 4. J. Noort, 5. J. J. Luyeniburg, 6. J. v. d. Lubbe. 7. G. J. Yperlaan, 8. G. Verrips, 9. J. J. Pijnflaken, 10. K. A. Turenout, 11. A. J. Turion, 12. P. v. Klaveren, 13. A. v. Esmond, If. J. v. Egmond, 15. J. v. Egmond, 16. D. J. Brinks, 17. G. den Hollander. Ala naar gewoonte werden de prijzen door den Kampwachter, den heer Schouten, op de hem eigen geestige wijzei, aan de win naars uitgereikt, waama men onder gezel- fi'gen kout nog wat bijeen bleef. LISSE. De St.crt bevat de statuten betref fende de Lawn Tennis Club „Lisse en Om streken", gevestigd alhier. NOORDWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Wilhelmus Petrus, z. van W. Th. van der Weijden en M. J. van Kempen Helena, d. van H. W. Kalis en A. A. C. Hoebee Cornelia, d. van G. W. Houwaart en L. Klinkenberg Maria, d. van Jac. PasBchiek en J. M. Rietkerk Adrianus Thomas, z. van J. Caspers en J. Hoogkamer Clasina Johanna, d. van J. L. Wassenaar en W. Hogervorst Ondertrouwd: Jacobus Pieter Meijer», 24 jaar en Adriana Onderwater, 26 jaar Franciscus Smit, 56 jaar. weduwnaar van A. v. d. Weijden en Johanna Smit, 44 jaar L. Steenvoorden te Noordwijk en Elisa beth Margaretha Angevaren, te Voorbout Getrouwd: A. Weterings, 23 jaar en W. C. Vink, 22 jaar. Overleden: Theodorus de Groot, 76 jaar, gehuwd met J. H. Rietmeijer. Gevonden voorwerpen: 1 haarnetje, 1 jutezak. 1 parasol. 1 damesvest, 1 zonnebril 1 enveloppe met inhoud, 1 zakpotlood, 1 holle looper, 1 wandelstok, 1 portem. met inhoud, 1 rijwielbel.melrk, 1 bos sleutel», 1 paar damesschoenen. 1 btoche, 1 hulssleu tel, 1 handschoen, 1 gouden ring. 1 Eng. sleutel en 1 alp. beursje. Inlichtingen omtrent deze voorwerpen zijn tei bekomen aan het politiebureau te N ooiriwijk-Binnen uitsluitend Zaterdags van 121 uur. Bij het alhier gevestigde correspon dentschap voor arbeidsbemiddeling zijn deze week als werkzoekenden ingeschreven 23 personen, n.l. 8 timmerlieden, 4 hand arbeiders, 8 losse arbeiders, 3 opperlieden, 3 visschers, 1 stucadoor en 1 kellner. NOORDWIJK-BINNEN. De in café „Flora" gehouden bloem- bdllenbeurs zal Woensdag 2 Juli weder aan vangen en iederen Woensdag worden ge houden van elf tot een uur. OEQSTGEEST. Jaarvergadering der Oranje-Vereeniging. In hotel „Het Witte Huis" vergaderde Donderdagavond de plaatselijke Oranjo- vereeniging. De opkomst was, gelet op het ledental, niet groot, waarover de voorzitter, dr. Tim mermans, in zijn openingsrede zijn teleur stelling uitsprak. De secretaris, de heer Senf, las" het jaar verslag voor. Niettegenstaande het ledental voor een gemeente als Oegstgeest zeer ge ring is (870), merkten wij uit dit verslag toch een toon van dankbaarheid over de stijging van het ledental. Ook de finan- cieele toestand werd in dit verslag niet on gunstig genoemd. Het bestuur was wederom het gemeentebestuur dankbaar voor de ver leende subsidie. Over de laatste feestviering was het bestuur ook zeer tevreden geweest, dank zij de onmisbare hulp van een aantal daartoe aangezochte dames en heeren. De voorzitter bracht den secretaris dank voor zijn keurig verslag. Voorts bracht de penningmeester, de heer J. M. Pos, verslag uit over de financiën. De ontvangsten bedroegen f 1259.83*/'; de uit gaven f964.75; alzoo een voordeelig saldo van f 295.08*/'. Tot leden der kascommissie werden aan gewezen de heeren C. Hoogendoorn en A. Huisman. De bescheiden bleken volkomen in orde bevonden, waarvoor den penning meester dank werd gebracht. De notulen van de vorige vergadering werden hierna onveranderd vastgesteld. Het altredende bestuurslid, de heer J. M. Pos, werd herkozen en nam zijn herbenoe ming aan. Vervolgens werden de besprekingen ge opend voor de a.s. feesten. Een der aanwe zige leden stelde voor, het programma aan merkelijk te wijzigen. Spr. heeft circa 14 jaar hetzelfde programma zien afwerken en acht het nu te taai. Spr. stelt het volgende programma voor: Tractatie schoolkinderen (bestaande uit 1 glas limonade), vervolgens het overige daarvoor beschikbare geld te besteden aan vertooning van een poppenkast of een of andere film, en daarvoor te arrangeeren b.v. den heer Nolles uit Amsterdam. Daar de voor dit doel beschikbare plaatsruimte in deze gemeente te klein is, dit dan te doen doen in 3 gedeelten. De zangaubade vfiór het Raadhuis te behouden. De wedstrijden des middags te behouden, behalve het „ringrijden" voor paren. Hier voor in de plaats zag spr. gaarne iets an ders, b.v. een zanguitvoering van zoo mo gelijk een plaatselijke vereeniging. Deze uitvoering te geven b.v. v66r en op het bordes raadhuis. De ringrijderij voor wielrijders zoo moge lijk versierd te doen behouden met na af loop daarvan een rondgang met muziek door de gemeente. Vervolgens het avondfeest geheel te wij zigen. Spr. bracht naar voren de z.g. hos- bende des avonds om de muziektent, waar de leden der vereeniging totaal niets aan hebben en zelfs de omwonenden veel onge rief. In de plaats hiervan stelde spr. voor een vroolijken avond in enkele daarvoor geschikte lokaliteiten, b.v. in „het Witte Huis" (remise), „het patronaatsgebouw" en „Irene" en aldaar te laten optreden een humorist of dergelijke, een z.g. cabaret avond. Naar spr. meent is reeds de heer Williams uit Amsterdam b.v. in Leiden opgetreden waarmede veel succes is bereikt. De Voorzitter bracht den spreker dank voor zijn voorstel doch kan met deze wijzi gingen niet geheel medegaan. Ten eerste is het kinderfeest niet gemakkelijk te wijzigen. Vooral niet zooals den spreker voorstelde. De gemeente geeft subsidie voor het kinder feest, dus daarom moeten de kinderen ook werkelijk genieten. Het bestuur tracht hier in zoo goed mogelijk te voorzien. Volgens de gezamenlijke onderwijzers, die hiermede in zeer nauw verband staan, wordt op de steeds gevolgde wijze groot succes bereikt. Zeker zal het meerendeel der kinderen de inkrimping van de tracta tie niet prettig vinden en de een of andere vertooning die zeker zeer gering kan zijn daarboven niet verkiezen. Gezien het groote aantal kinderen kan iets werkelijk goeds niet geboden worden. De kosten daartoe zullen blijken veel te hoog tei zijn. De heer Donk is het met de voorgesteldo wijziging niet geheel eens, alleen stelt spr. voor de gelegenheid open te stellen voor damesrinrrijden te naard. Inzake het avondfeest zullen bij de voor gestelde wijziging niet allen kunnen feest vieren. Het zai dan meer .besloten" feest vieren worden. De heer Bakker acht *t zeer ongewenscht om aan de tractaties van de kinderen te tornen. Tusschen de tractaties in, wordt een effectvolle feestviering verkregen met de Zangaubade Raadhuis. Wat de ringrijderij aangaat, zegt spr. het ie wel gemakkelijk te zeggen: den dag in gepaste feestviering door te brengen; doch dit te doen ie iete anders. De ring rijderij toch, trekt altijd een onnoemelijke menschenmenigte in spanning, waardoor het bezoek aan onze gemeente zeker wordt vergroot. Wat het avondfeest aangaat, acht spr. de voorstellen wel wat minder gehikkig ge kozen. en niet uitvoerbaar. Wie zich niet met de drukke vroolijkbeid kan vereeni gen, zoeke toch een rustiger plaats op. Do algemeene feestvreugde zal er niet meer zijn. Wij hebben ook rekening te hou den met het hoofd der politie, die b.v. voor het geven van vergunning voor het maken van muziek en derg. alleen het heft in handen heeft. De voorzitter zegt. wat het hossen aangaat des avonds, heeft hij zich ook wel eens geërgerd doch dit is toch niet geheel te voorkomen, of er zou geen muziek gemaakt mogen worden, doch dan is er geen feest. Wat het ringrijden te paard voor dames aangaat, zegt de voorz. in onze gemeente te weinig medewerking te verkrijgen. Voorgesteld woTden nog „tonknuppelen" en hardloopen voor heeren. Wat 't eerste aangaat, daar is reeds groot succes mede bereikt en dit nummer sal zeker wei weer ingelast worden. De heer Overdieck acht het ongewenscht om de feestviering zoodanig te wijzigen dat deelname aan de feestvreugde wordt uitgesloten voor menscben van buiten de gemeente. Juist een groot bezoek komt den neringdoenden ten goede. Spr. heeft b.v. in een andere gemeente gezien een voor stelling van plaatselijke historische curio siteiten waarmede veel succes is bereikt. Is dit nu niets voor de Oranje-Vereeniging vraagt apr. De winkelweekcommissie al thans, dacht spr., zaj hierin wel willen medewerken. De voorzitter zegt. overweging toe zoo daartoe voorstellen binnenkomen. De heer Kuiper zag invoering van caba ret-voorstellingen zeer gaarne om daar mede recht te verkrijgen tot het geven van muziek in de café's. Een voorstel „tobbetje steken", zal over. wogen woTden. De heer Donk brengt het bestuur dank voor de vele moeiten en zorgen aan de feestvieringen verbonden, waarna de voor zitter de vergadering sluit met een woord van dank voor de opkomst. SA8r"""ETM. Burgerlijke Stand. Geboren: Leo, Z. v. Th. Kapteijn en M. A. C. Haerens. Ondertrouwd: A. Wagemans 40 j. en M. G. v. d. Ouweelen 35 j. K. G. Hoogen doorn 26 j. en C. M. Bouwmeester 24 j. Ingekomen: J. W. v. Dijk, van Monster; A. J. M&rx, van Soest; mej. T. Ch. A Broek huizen, van Oostnun. Vertrokken: W. W. Los en gezin, naar Voorhout. t VOORHOUT. Op een stuk land, gelegen in den Luizenmarlrtpolder alhier, was de veehouder H. v. d. H. bezig met hooi te laden. Doordat bet paard een ruk aan den wagen gaf, had de man het ongeluk achterover van het voer hooi te slaan, met het gevolg, dat hjj zien ernstig verwondde en waarschijnlijk een pms gebroken heeft Ten einde een goed, duidelijk overzicht te verkrijgen, van het drukke en steeds toenemende verkeer langs, de Leidschevaart, heeft het bestuur dezer gemeente besloten een driedaagsche telling te doen houden van alle personen- en vrachtauto's, motor rijwielen en gewone fietsen, rij- en andere voertuigen, die op die dagen den weg be rijden. Het resultaat daarvan zuilen wij te zijner tjjd mededeelen, en zjjn er van over tuigd, dat deze telling verrassende resultaten zai opleveren. Nu de gemeente Voorhout al haar hoofd wegen beeft gebitumeerd en het verkeer aldaar sterk is toegenomen, valt de desolate toestand waarin de Leidschevaart verkeert te meer in het oog, en het is dan ook prijzenswaardig, dat ons gemeentebestuur alle pogingen aanwendt, daarin verbetering te brengen. WASSENAAR. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: H. Noordervliet en W. M. Knijnenburg. P. van der Kwaak en J. F. van Winkel. G. J. E. Mouw en J. Jong kind. H. P. Hendriks en J. J. van der Velde. C. van den Berg en M. C. Kleijn. Geboren: Antonius Jacobus Petrus, Z. v. J G Oliehoek en M. A. van der Kooij. Dorothea Johanna Tberesia, D. v. J. P. Kor- tekaas en Th. Groenendijk. Marie Catha- rina, D. v. H. A. Noordover en M. W. T. Jacobi. Theresia Anna, D. v. C. F. M. van Berkel en M. H. L. de Bont Jeane Marie, D v. II. de Loos en M. G. v. Strien. Overleden: Aagje van Pomeren, vr. van M. Stam, 61 j. Catharina Carolina Jo- sephina Lohkampff, wed. van F. M. van Wensen, 63 j. Tot tijdelijk onderwijzeres aan de openbare school aan de Zijllaan is benoemd mej. M. van Santen, te Voorschoten. De bevolking dezer gemeente is In het eerste halfjaar van 1927 vermeerderd met 426 zielen, zoodat deze gemeente op 1 Juli 10639 inwoners lelde. Bij de arbeidsbemiddeling staan in geschreven: 4 grondwerkers. 2 losse werk lieden, 1 timmerman en 1 chauffeur. Zondag 17 Juli, 2 uur achter groote motoren in 1 rit over ÏOO K..11. Verder 40 K.M. Amateurkoppelrace. Pryzen der plaatsen 1 5. t 3.— I 2 —v 1 1.50, 11.— Kinderk. 10 50 By ongunstig weder vinden de weristryden 'savoüds 8 uur plaats. 5790 Te koop gevraagd, een blok solide Brieven aan het Bnreau van dit Blad onder No 3319a Chr. Jingel Var. Prediker XIIla Boottocht op WOENSDAG 20 JULI, des avonds 61/» uui, per s.s. „PAULINE", vanuit de Haven. Kaarten ii f 0.50 verkrijg baar bij W. OUDSHOORN. Morschweg61. L QUESTROO. Nieuwe-Rijn 51 en in het Gebouw. 3096a Zij die een reisje langs den Ryn willen maken tot Keulen of Bonn met tusschengelegen plaatsen vragen eens nadere iülichtingen. Tarieven zeer billijk. Onkosten voor pas poort 1 2.90. Luxe Anto-Verliiinrinrichting 3334a VOOit HET 25-JARIG BESTAAX DER ZAAK. Vanaf het begin der oprichting, zijn wij gestand gebleven aart den naam „De Goedkoope Éeddenwinkel", die naam hebben wij in die 25 )aar trouw gevoJgd, door vermijding van alle mogelijke wee de en hooge kosten, niettegenstaande het verbiuff nd groot worden van alle zaken, .zijn wij eenvoudig gebleven, om de prijzen zoo aag mogelijk te houden en het publiek niet te laten betalen voor de weelde. Het kan als bijzonderheid be schouwd worden, dat wij klanten bedienen, die in de ,-anvossensteeg reeds bij ons kochtên, nu nog tot de trouwe klanten behooren Om de koopers te laten profi- leeren van ons Jnhilcnm, hebben wij een pracht partij JAPANSCIIE KOP EA SCHOTELS, zonder eenige reclame eekoc t, welke aan ieder die voor f 3.koopt, CADEAU ge even wordt, verder aan ieder een verrassing. L)e prijzen, kwaliteiten en sorteering zijn bij ons steeds zooals nergens! De 3 Eenen 111 Haar!.straat 111 Let op de 3 EEA'EÏV en U is terecht 5814 Koffers Tasschen - Rugzakken Damestaschjes Portefeuilles Geldtasschen - Portemonnaies Jap. Reismanden - Spotprijzen 6815 recht over de Janvossensteeg. gevraagd voor Nachtdienst. Uitvoerige inlichtingen met getuigschriften bur. van dit blad onder No. 5818. Te koop een solied met voor- en achtertniD, Rijn en Scbiekade te Leiden, bev. beneden: gaDg, 2 kamers (en suite), serre, keuken, W.C. Ie EtageGang, 3 kamers, badkamer, WC. 2e Etage: Overloop, 2 kamera en zolder met kamer en besch. kap. Voorzien van gas, water- en electr lichtleiding. Geheel ontruimd te aanvaarden 1 Oct. 1927. Te bezichtigen van 18-23 Juli a.s Inlichtingen ten kantore van Notaris TROOST te Leiden. 5799 (Handels-, Bedrijfs— Auto-, Bouwcrediet e.a.), alsmede HYFOTHEKEN (eerste en tweede) en voorts ALLE GELDZAKEN worden bezorgd door Heerengiacht 53, Spreeknnr 9—12 - Ook BUREAU VAN ADVIES v. fin. en adm. zaken 5183 De perccelcn uitmakende de Handelskweckerij „Filices", a. d. Papelaan te Voorschoten, staan in bod5802 Perceel I. (Villa meterlen tuin, groot 10 A. 10 c A op slechtsf 8800. Perceel, II. (Boawterrein groot 7 A. 74 c.A.) op slechts f 1800.— Perceel III. (Boawterrein groot 4 A. 13 c.A.) op slechts f 1550.— Perceel IV. (Kweekerij met kassen groot 90 A, 98 c.A.) op slechts f 7200. Afslag Donderdag 21 Juli 1927 v.m. 11)4 uur in Hotel Deurloo te Voorschoten, ten overstaan van Notaris W. H. HOOGEN8TRAATEN, aldaar Haarlemmerstraat - hoek Donkersteeg 2—4—6 Volgende week is de laatste week onzer zoo succesvolle Heeft U reeds geprofiteerd van onze beneden iedere concurrentie staande aanbiedingen in g Honderden ondervonden reeds tot hun grooten spijt, dat zij elders te veel betaalden. Zorg dat ook U dit niet overkomt. 5820 1 September of eerder gevraagd een flinke geheel op de hoogte met de aldeelingen Bedden en Tapijten enz., bij voldoende bekwaamheid hoog salaris Brieven Bureau van dit Blad onder No. 5821. Direct gevraagd: een be kwaam Adres: J. C. WINDHORST, Hazerswoude (Dorp). 6797 TE KOOP: drie in goeden staat zijnde te zamen of afzonderlijk. Te bezichtigen op Vrijdag 22 Juli a s. van 9 tot 12 uut in de tramremise der N. Z. H. aan den Hooge-Rijndijk. 5788 Wilt gij U vacant e per Rijwiel doorbrengen, dan moet U van huis gaan met een solicd Rijwiel, hebt U die niet, koopt er dan nog heden een bij P. A. MEERSHOEK, Rijwielhandel, Vliet 32. Nieuwe Rijwielen vanaf f 60.- Ook groot e voorraad Onder deden, als Banden, Bagage dragers, Riemen, Lantaarns enz. enz. Ook nog te koop een 2de handsch Meisjes- fietsje, een Heerenrijwiel en een prima Transport- Rijwiel. 3276a beschikbaar. voor le üypotheek op so lide ooderpand. Geen nleuw- bouw. Brieven onder No. 781» WENSING's Adver tentie Bnrean Hsarlem. 5806 -js 3—2

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 7