No. 20653 DONDERDAG 14 JULI Anno 1927 STADSNIEUWS. RECHTZAKEN. Het voornaamste nieuws van heden. KERK- EN SCHOOLNIEUWS. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIËN: 30 Cts. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine Advertentiën uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalenBewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordelndsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden 2.35, per week Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week Franco per post ƒ2.35 portokosten. ƒ0.18 0.18 Dit nummer bestaat uit TWEE Bladen EERSTE BLAD. Prol. mr. F. G. SCHELTEMA. De gemeenteraad van Amsterdam heeft gisteren mr. F. G. Scheltema, hoogleeraar te dezer stede, benoemd tot hoogleeraar in het staatsrecht, in het administratief recht van Nederland en in de burgerlijke rechts vordering aan de Universiteit te Amster dam. Fobbe Gabbe Scheltema werd 1 December 1891 te Groningen geboren. "Na aldaar de Rijks-H.B.S. te hebben doorloopen, deed hij etaatsexamen en werd daarna ingeschreven als student in- de rechten aan de Groning- sche Universiteit. In 1916 proinoveerde nij aan die universiteit tot doctor in de rechts wetenschap op een proefschrift over een staatsrechterlijk onderwerp, getiteld: Over heidszorg voor waterstaatswerken. Na zijn promotie was hij werkzaam aan de provinciale griffie te Groningen. In 1917 vestigde hjj zich als advocaat en procureur te Rotterdam, totdat in 1923 zijn benoeming volgde tot hoogleeraar in het handelsrecht en de burgerlijke rechtsvordering aan de Leiasche Universiteit. Prof. Scheltema aan vaardde het hoogleeraarsambt op 21 Maart 1923 met een oratie over: „Beschouwingen omtrent de grondslagen van het vereni gingsrecht. Prof. Scheltema was behalve met het onderwjjs in het handelsrecht en de burgerlijke rechtsvordering in de laatste jaren tevens belast met bet onderwijs in het waterschapsrecht. Van de hand van prof. Scheltema zijn in tijdschriften en dagbladen verschillende ar tikelen verschenen, o.a.Toelichtingen op het algemeen reglement voor waterschappen in de provincie Groningen; het vervoer- contract in het nieuwe zeerecht; en voorts publicaties in het Rechtsgeleerd Magazijn en in het Weekblad voor de Burgerlijke Ad ministratie, deels van publiek, deels van privaatrechtelijken aard. Prof. Scheltema was eenige jaren voor zitter van de afdeeling Leiden van den Viijzinning-Democratischen Bond. BEVORDERINGEN OP HET STEDELIJK GYMNASIUM. Van de eerste klasse naar de tweede zijn bevorderd: C. K. Adolfs, L. A. Baas, J. M. van den Berg, S. A. van Biemen, ~Marg. Dorrepaal, Jitske J. van Eek, C. Fokkema, J Gijsman, Alida W. Hermans, G. Noor denbos, D. van Riessen, Corn. Jos. Her mans, W. F. Koppeschaar, C. F. M. Lange- zaal, J. van Nieuwkoop, C. G. Pel, Esther C. Roelofs, W. Turksma, J. H. Vergragt, H. D. Vriesema, II. Zandbergen, J. Zandee, M. Bruining, J. van Dbrp, A. Heering, M. Plooy, Joh. D. Thierry, A. Roos. Niet bevorderd: 25 leerlingen. Van de tweede klasse naar de derde zijn bevorderd: Anna S. G. Bockel, Alida de Boer, Chr. Geertr. S. de Boer, L. F. Dinge- mans, A. Donker, P. L. Eggink, Jann. Christ. Fris, E. W. Gorter, Lide Kamp, J. W. Schouten, Henr van Berghem, H. A. Marx, G. Meyering, Maria H. G. Pels, S. P. de Roos, Christ. Snouck Hurgronje, H. P. Veldhuizen, Anna Maria Velds. Martha L. Veltkamp, Jeannette Weebers, C, M. Wes- termann, Elis. C. Fontein, Sjoukje J. Hiem- stra, K. Huibregtse, J. Hulstkamp, G. F. J. Jongbloed, L. N. J. Kamp, J. C. Kist, W. W. Muys van de Moer, J. Voorsteegh, J. H. Wensinck. Niet bevorderd: 25 leerlingen. Van de derde klasse naar de vierde zijn bevorderd: K. L, Bakema, W. H. Beeken kamp,' P. A. H. de Boer, P. L. Damsté, Jann. Maria Donkers, D. Kuenen, W. L. Loth, P. B. A. Melief, M. F. Robijns, P. J. Smink, J. Wicherink, R. J. J. Bronsgeest, Aafke Bruining, Jac. Bruining, H. Buur man, H. J. Heering, Herm. H. Huizinga, Ann. M. W. W. Karstens, Chr. Kok, J. W. Muller, J. Plooy, J. Thomas, Jos. W. B. Visser, Dor. M. C. Wisse, Hendr. de Witte. Voorwaardelijk: Nora Meyers, J. G. W. Parmentier, Pelr. W. Stuurman. Niet bevorderd: 4 leerlingen. Van de vierde klasse naar de vijfde klasse: Marie de Blauw, Cath. van Blom, Ott. G. E. Gorter, H. de Graaf, P. K. Hui bregtse, W. F. Jongbloed, J. A. Kamp, Gerra Los, Olga Meyers, A. van Oven, Emily M. F. Roëll, Ellie Smits, Cath. L. Stuurman, Annie A. M. Tendeloo, Marytje Wilbrink, Christ. A. Zaayer. Voorwaardelijk: J. Blankenaar, S. Rie- mens, P. D. Walbeehm. Niet bevorderd: 2 leerlingen. Van de vijfde klasse naar de zesde klasse: H. Binnendijk, A. G. de Blécourt. Cath. Blok, J. Bronsgeest, A. C. Cosman, N. Ie Grand, M. Schenkeveld, H. Schok king, Ada Vogel, Lysje de Witte, Marie J Zeelenberg, O. van Bockel, Hendr. Boek wijt, J. A. Boorsma. J. C. van Eek. Jeann II. Heringa, Jos. M. Jonker. Anna van Oven. J. G. W.~ Parmentier. J. Pos. H. J. Postel. Voorwaardelijk: B. Allaart, Joh. Pijnacker Hordijk, Geertr. A. Rauws. Niet bevorderd: 2 leerlingen. H. B. S. VOOR MEISJES. Het diploma voor volledig onderwijs (5-j. cursus) werd uitgereikt aan: E. J. C. Boertee, A. A. van Buuren, G. Los, A. L. Riemen9, H. Spaargaren en A. Zeegerman. Afgewezen een leerling. C. A. Mulder kreeg het diploma voor vak leerlingen. Bevorderd van de le naar de 2.e klasse- Oda Boertee, Hans Ensink, Reina van der Hoeven, Dora Hulstkamp, Jo Liese, Mieke Peereboom Voller, Hilda Tellier, Ada Wes- selo, Iva Hieronimus, Pien van Heltinga Tromp. Niet bevorderd 7 leerlingen. Bevorderd van de 2de naar de 3de klasse- Dolly Beyersbergen, Annie Bon, Tonny Brouwers, Jo van Dam, Hanna Kelder, Gretha Persant Snoep, Didi Riemens, Betsy Wezelenburg, Corrie van der Hout en Geertje Lambo. Niet bevorderd 3 leerlingen. Bevorderd van de 3de naar de 4de klasse (afd. A): Truus Bouthoorn, Jopie Burgers- dijk, Elsa Cosman, Loes Fontein, Liesle Gooszen, Wout van Haaften, Frida Herma- nides, Cara Horst, Miep Rückert, Lot van Rijnbach, Kate Verbeek, Yke Viersen en Guus Wattez. Niet bevorderd 2 leerlingen. Bevorderd van de 3de naar de 4de klasse (Afd. B): Wies Baumgarten, Tilly Baum- garten, Ru Eilders,. Guus Jonker, Ina Kort- mann, Elsje Locher, Marie Lijklema, Tite Moolenburgh, Liesje den Ouden, Hans Ouwerkerk en Gretha Pluim Menlz. Afge- wezefr geen. Bevorderd van de 4de tot de 5de klasse (Afd. A): Jeannette Bloemink, Rie Duyver- man, Paulien de Gooyer, Ireen Janssens, Sophie Neisingh, Betsy van Nes en Jettie Seret. Afgewezen geen. Bevorderd van de 4de naar de 5de klasse (Afd. B): Let Goekoop, Sophie Goekoop, Riencke Goethart, Nellie Persant Snoep, Hans Pijnacker Hordijk en Nettie Savalles. Afgewezen geen. Bevorderd van de 5de tot de 6de kl A: Annie Adolfs, Truus Beyersbergen, Annie Keesom en Lucie Pohlmann, Afgewezen geen. CHRIST. H. B. S. MET 5-JARIGEN CURSUS Voor het toelatingsexamen tot de 1ste klasse der Chr. H.B.S. zijn geslaagd: Lu Budke, W. v. d. Brink, Dien!je Ben der, J. Corts, J. Mulder, J. Wjjsfc, Fred. J. C. la Rivière, B. Arentshorst, Ph. Koning, D. Parlevliet, R. A. v. Leeuwen, W. Kasten, A. Bosch, J. Bonte, W. Bonte, B, Brrjnen, Greta Breedijk, D. de Graaf, A. Heymans, Betsy Huurman, G. Jansen van Mantgers, Joh. de Jongh, Tonny Mulder, Frits Munting, Ditje Wiersma, L. Meerburg, Beitske D|ik, Netty Planjer, Koos Planj er, J. Fros, J. Hermanides, Toos Dirkse, Tj. Rejenga, H. Gutteling, D. Waasdorp. Afgewezen 12. AFSCHEID DR. VAN LOHUIZEN. Hedenmorgen heeft dr T. van Lohuizen, sinds 20 jaren „tijdelijk" leeraar aan het Stedelijk Gymnasium, alhier, afscheid van zijn leerlingen genomen. Deze en verscheidene oud-leerlingen brachten hem dank bij monde van den heer ir. Tersteeig. In hartelijke bewoordingen zette deze uiteen wat de leerlingen aan het onderwijs van den heer Van Lohuizen te danken hadden en bood hem namens leer lingen en oud-leerlingen een geschenk aan. De rector sloot zich hierbij aan, en dr. Van Lohuizen dankie allen. DE „VOORDORP"-DAG. Onder begunstiging van schoon zomer-.veer heeft „Voordorp" den jaarljjkschen Voor dorpdag mogen houden. Was het bezoek op den dag niet overgroot, des avonds kwamen velen, zoowel van hier als elders een bezoek aan den bazaar brengen, en, naar ons werd medegedeeld, gingen de voorradige huishoudelijke en luxe artikelen gretig van de hand. Het zangkoor „Mirjam", alhier, en de Chr. Muziekvereeniging „Devote", uit Leiderdorp, verleenden hun medewerking. De opening werd des morgens gehoadm door ds. Goedhart; ds. Beekenkamp sprak des avonds de slotrede. Onze stadgenoot, de heer J. N. Was senaar, is te Den Haag geslaagd voor het examen gemeente-financiën, afgenomen van wege de Ned. Ver. voor Gemeentebelangen. i De heer C. W. Snoeker. alhier, is ge slaagd voor het diploma Engelsche Handels correspondentie van de Vereeniging van Leeraren. Uit een aantal van 62 sollicitanten 13 door het bestuur der afd. Leiden en van den Ned. Prot. Bond tot directeur van hei Wjjkgebouw „Geloof, Hoop, Liefde", aan de Langestraat, benoemd de heer G. PI. Dirkzwager, te Maassluis. Gistermorgen is door het vlamvatten van een gordijn dat in de nabijheid van een brandend gastoestel hing, een begin van brand ontstaan in een perceel aan den Hooge Rijndijk alhier, bewoond door den heer P. v. E. Voorbijgangers hebben het brandje spoedig gebluscht, zoodat de brand weer die spoedig ter plaatse was, niet be hoefde op te treden. Nabij de Evertsenstraat heeft gister morgen een botsing plaats gehad tusschen een auto en een met hout beladen hand wagen. Het hout dat op den handwagen lag torpedeerde als het ware de auto, waarvan de bestuurderszitplaats zwaar werd bescha digd. En bijna zou ook de chauffeur G. v. d. L. getroffen zijn. Hij kwam er nu met eenige lichte wondjes af. Van den door W. v. d. B. gereden handwagen braken een as en een veer. Op de Hoogewoerd wilde hedenmorgen een motorrijder langs een voor hem uitrij dende auto rijden. Door den hoogen kant van de rails, slipte de motorrijder en kwam juist voor de auto terecht. Hij zelf vloog van den motor en liet zijn voertuig liggen, dat onder de auto terecht kwam. De motor werd eenigszins beschadigd en de berijder had zich eenigszins bezeerd. De politie alhier heeft proces-verbaal opgemaakt tegen J. L. wegens verduistering van een bedrag van 31 gulden ten nadeele van zijn patroon, de winkelier B. alhier. J. L. werd na te zijn verbaliseerd voorloopig weer op vrije voeten gesteld. Het aantal werkzoekenden ingeschre ven bij de Arbeidsbeurs bedroeg gisteren in totaal 564, legen 511 op 14 Juli 1926. in Groningen was geweest en „den burge meester een briefkaartje had geschreven", en de fotograaf, „die er niet veel van te doen heeft," maar juist op den bewusten dag uitstedig was om te fotografeeren, en tegen wien één gulden boete of één dag werd geëischt. Mej. J. K. geb. F. evenals de ande ren uit Leiden hoorde wegens haar verzuim om ter stembus te gaan twee kwartjes boete tegen zich vragen, maar de Kantonrechter mr. Klein was haar genadig en zond haar naar huis, schuldig verklaard zonder opleg ging van straf, op voorwaarde dat 't nooit meer gebeuren mag! Uitspraak in deze zaken volgt over veer tien dagen. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Er stonden heel wat zaken op de rol voor de strafzitting van het Kantongerecht gister middag. Niet minder dan 98 zaken waren bestemd voor de behandeling in het open baar, terwijl voorts nog zeven zaken in niet openbare zitting werden behandeld. In de eerste zaak, tegen den smid C. A. J. M. uit Leiden, een aangehouden zaak, per sisteerde het O. M. bij zijn eisch en vroeg andermaal, na verhoor van twee getuigen C. A. J. M.'s veroordeeling tot f 40 boete of 10 dagen hechtenis omdat een acetyleen- gasapparaat niet voldoende beveiligd was geweest en in geen goeden staat had ver keerd toen het gebruikt werd. Bij verstek werd vervolgens tegen de drie gebroeders G. uit Katwijk f 6 boete of 6 dagen hechtenis gevraagd, omdat zij in min I of meer beschonken toestand verkeerende lastig op straat waren geweest. De le Leiden woonachtige reiziger J. F. J. B. had meer dan 15 K.M. gereden met zijn auto op de Heerengracht alhier en tij dens het rijden en aanrijding veroorzaakt met een wielrijder die daardoor schade had bekomen. Gehoord werden de Rijksveld wachter-verbalisant P. en twee getuigen. Het O. M. achtte het ten Jaste gelegde be wezen en vroeg B.'s veroordeeling tot f 10 boete of 5 dagen. Een strafzitting van het Kantongerecht zonder aanrijdingzaak waarin een heel rij getuigen (die gewoonlijk weinig en zeer te genstrijdige verklaringen afleggen) wordt gehoord is bijna ondenkbaar tegenwoordig. En ook gisteren ontbrak zulk een zaak niet op de rol. Het ging ditmaal tegen W. E. uit Schiedam ciie, ,,'t was met Paschen", met zijn auto, toen hij volgens zijn zeggen met een snelheid van 510 K.M. per uur reed, een fietser die loopende met zijn rijwiel den weg wilde oversteken, had aangereden, zon der ernstige gevolgen. Maar W. E. was door gereden en daarom werd de jonge Hagenaar, de aangeredene boos en verzocht W. E.'s vervolging. Het „droevig ongeval" had op den weg van Leiden naar Haarlem, even voorbij het Groene Kerkje plaats. Na verhoor van niet minder dan acht ge tuigen (de waarnemend-griffier mr. J. G. Dros had het druk) vroeg het O. M. f 10 boete of 5 dagen hechtenis. Het leek veel op een storm in een glas water! De autoverhuurder H. B. alhier had gebruik gemaakt van een garage die niet voldeed aan de voorwaarden vermeld in de vergunning van B. en W. Daarom had de onder-commandant van de Brandweer, de heer Van Lith, de heer B. verbaliseerd. De heer B wees er op dat niet al het ten laste gelegde overeenkomstig de feiten was en verklaarde bovendien dat de garage hem niet toebehoorde, waardoor hij dus riiet ge rechtigd is de wijzigingen te doen aanbren gen. Het O. M. vroeg niettemin B.'s veroor deeling tot f 10 of 5 dagen. Wat zal het taxitarief duur worden als dat zoo door gaat! De heer G. v. d. L. uit Leiden had meer dan 15 K.M. per uur gereden met zijn motor. Hij gaf dit toe maar zeide dat hij pas had leeren rijden en zijn snelheid nog niet goed wist te bepalen. Het O. M vroeg v. d. L.'s veroordeeling tot f 5 boeten of 5 dagen hechtenis. Een dure les! Tegen den student C. C. H. S. die met zijn motorrijwiel te Noordwijk zonder licht had gereden vroeg het O. M. f 4 boete of 4 dagen hechtenis. Van de overige zaken die voor het grootste deel tegen stemplichtigen voor de Provinciale Staten of voor den Gemeente raad gingen, werden er vijf gisteren behan deld. In vier gevallen gingen de weigerach- tigen of nalaligen om te stemmen, schuldig verklaard, doch zonder straf naar huis. Het waren mej. G. V.H die op den dag van de verkiezing „al narigheid genoeg gehad had", waardoor ze haar stemplicht vergeten had, zoowel als mej. J. B geb B. die gemoedsbe zwaren had omdat God's woord de vrouw het zwijgen in de Gemeente oplegt, en die daarom zeide. ,,'t most niet magge",.als A. J. H. K. die op den dag van de verkiezing De Kantonrechter te Leiden heeft veroor deeld: Wegens overtr. van de Motor en Rijw. Reglement: D. v. E., II. C. D. Noordwijker hout; Th. v. S. aldaar; G. A. G. aldaar; P. C. P. Zoetenvoude, ieder lot f 3 of 3 dg.G. M. H. Noordwijkerhout f 2 of 1 mnd. tucht school; M. J. v. d. W. Nieuwkoop f 5 of 5 dg.; J. F. G. S. f 0.50 of 1 dg.; Ch J. M. L. v. d. B. Amsterdam; S. R. Amsterdam; K. S. IJmuiden; P. de M. ScheveningenCh. II. v. D. Rotterdam; E. de G. Noordwijk, ieder lot f 2 of 2 dg.; M. O. hv. II. f2 of 2 dg.; A. H. V. Zoelerwoude f2 of 2 dg.H. S.; L. v. K."Katwijk aan den Rijn; G. v. d. M. Veur, ieder tot f 3 of 3 dg.; H. II. F. E. de M. f 2 of 2 dg.; II. v. d. W.; E. K. ieder tot f 3 of 1 mnd. tuchtschoolG. v. d. V. Lei derdorp f 0.50 of 1 dg.; G. II. Amsterdam; L. v. W. aldaar; F. v. M. aldaar, ieder tot f 5 of 5 dg.; J. V. Haarlem; P. D. Noordwij kerhout; M. P. v. H. aldaar, ieder tot f3 of 3 dg.; A. D. f 2 of 2 dg.; Gr v. Z. Rijnsburg f 10 of 5 dg.; S. G. v. E.; Ch. II. zwervende; M. K. zwervende, ieder lqt f 3 of 3 dg.; M. van 't Z. f 2 of 2 dg.; V. B. v U. f 2 of 1 dg wegens straatschenderij: D. II. Katwijk 15 of 5 dg.wegens overtr. der Motor en Rijw. wet: J. J. f 3 of 3 dg.; Th. M. B. Zoelerwoude f 10 of 5 dg.; I L. f3 of 3 dg.; J. W. Noord wijkerhout f 4 of 2 dg.; J. G. F. f 10 of 5 dg.; P. P. v. R. Katwijk f 5 of 5 dg. wegens over treding der Vleeschk wet: S. G. f30 of 10 dg.; W C. 3m. f 15 of 3 m. 5 dg., P. K. Al kemade f 5 of 5 dg., wegens overtr. der arb.- wel: A .W.; W. F. de la R„ ieder tot f 2 of 2 dg.W. B. 2 m. f 2 of 2 m. 2 dg.; F J. V. Oegstgeest 4 m. f 1 of 4 m 1 dg.; J. A. S. Noorw.hout f3 of 3 dg.; P. S. Katwijk aan Zee 3 m. f 2 of 3 m. 2 dg. wegens overtr. der Visscherijwet: .T. T.; G. L. ieder tot f3 of 3 dg.; M. J. P. Voorscholen f5 of 5 dg.; N. G. Den Ilaag; N. G. F. V. aldaar ieder tot fl of 1 dg.; I. v. W. fl of 1 dg.; wegens overtr. van het prov. regl. op de wateren: B. D. Amsterdam f5 of 5 dg.C. v. V. Bar- woutswaarder; W. V. Zwammerdam ieder tot f 10 of 5 dg.; P. H. Haarlemmermeer; W. de IT. Leiderdorp; M. van G. de Lier; II, v d: N. Loosduinen; J. J. V. Stompwijk, ieder tot f 10 of 10 dg.; L. M. Amsterdam; F. van 't V. zwervende; G. van E. zwerven de; J. E. Aalsmeer, ieder tot f 10 nf 5 dg.; IT. K Amsterdam 2 maal f 10 of 2 m. 5 dg.; W. K. Zaandam; W. R.; N. v. N. Rijnsburg; C. R. Wieringen; G. v. K. Harmeien, iedpr tot f 10 of 5 dg.; wegens overtr. van het Mo- torkenteekenbesluilA. v. d. B. Noordwij kerhout 2 maal f3 of 2 maal 3 dg.; wegens overtr. der Leerplichtwet: J O hv v d. N. M. E. hv. A.J. G. hv. v. D. Katwijk aan Zee; W. II. hv. de J. aldaar; K. O. hv. O. aldaar; N. D. Noordwijkerhout, ieder lot f 2 of 2 dg.; F. H. Noordwijkerhout; A. B. hv. v. B. Katwijk aan Zee, ieder tot f 3 of 3 dg. B, v. L. hv. de M. Katwijk aan Zee 2 m. f2 of 2 m. 2 dg.J v. d. P. hv. v. D aldaar f 1 of 1 dg.; P. M.'de G. Noordwijkerhout fS of 3 dg.; L. W. Noordwijk; A. V. aldaar; G. van T. Noordwijk'; J v. d. M. Sassenheim J. S. hv. S. Zoelerwoude, ieder lot f 2 of 2 dg.; IT. C. H. Sassenheim; C. v. W. Noord wijk, ieder tot f 1 of 1 dg.; wegens overtr. der Boterwet: G. v. d. L.Haarlemmermeer f5 of 5 dg.; wegens overtr. der Warenwet: B. T. Rijnsburg f 20 of 10 dg.; J. P. f 3 of 3 dg.; J. M. J. K. Katwijk aan Zee 2 maal f3 of 2 maal 3 dg wegens overir. der IJkwet: C. G. wed. B. f 0.50 of 1 dg.; wegens overtr. der Spoorwegwet: S. v. d L. Haarlem f3 of 3 dg.; G. J. v. d. II. zwervende f 2 of 2 dg.; J. J B Den Haag f 1 of 1 dg.; wegens over- Ireding der Pol. verord. der gemeente Lei den: C. L. v. B.: L. B. v. V.; I A. S. ieder tot f 1 of 1 dg.; C J. van D.; W. D. M Th. G. K. ieder tot f 1 of 1 mnd. tuchlsch.; IT. de G. f 2 of 2 dg H. H.M. H. Amsterdam; S P ieder tot f 1 of 1 dg D. M van G. f 0.50 of 1 dg.T. D. N.; N. v. d. B M. V.; J. D. v. d. B ieder tot f4 of 1 dg.; M. J. B. (op de keuring van vee en vleesch) f 5 of 5 lg.: J. B Oegstgeest; J. D.; J. O. ieder tot f 1 of 1 mnd tuchtschoolW. C. R. f2 of 2 dagen: W. H. 2 maal fl of 2 maal 1 dag; M. S f 5 of 5 dg.; C L. van E Leiderdorp f 2 of 2 dA v. N. te Delft; H C D. te Billhoven A v. W. te Alphen aan den Rijn; W. v. H. I. B, ieder tot fl of 1 d.; C. F. M. f 2 of 2 d.; wegens een trek dier onbeheerd laten staan: M G. te Rijns- burg f2 of 2 d. wegens overtr der Pol.-ver. der gem. Sassenheim: A. J. v D te Amster dam f 10 of 5 d 1 de H. te Rijswijk f5#of 5 d.: F. B. P. te Amstelveen - A P M. v.*d. W.; C. W. v. N. te Poeldijk, ieder tot f 5 of 5 d.; A. de G. te Schipluiden f 10 of 5 d.; wegens overtr der Pol.-verord der gemeente Noordwijk op de keuring van waren- P. R. te Noordwijk f 3 of 3 d. P. v. d. T„ Noord wijkerhout f 1 of 1 d Th v d. P. te Noord wijk f 3 of 3 d.; Ph. K. f 1 of 1 d.; J. K. f 2 BINNENLAND. De vliegtocht HollandIndi8 en terng; Je vliegers te Kardchi aangekomen; daarna naar BenderAbbas vertrokken. (Binnenl., 2e blad en Laatste Ber., le blad). Het voorloopig verslag in zake het wets ontwerp tot bestrijding der misbrniken bij den nitvoerhandel in haring (Binnenland, 2e blad). Gedeeltelijke vrijstellingen voor de we genbelasting (Binnenland, 2e blad). De inschrijvingen voor de Kaagweek (Sport, 2e blad). Een lawn tenniswedstrijd tegen beroeps spelers te Noordwijk (Sport, 2e blad). BUITENLAND. De kwestie der ambtenaarssalarissen in Frankrijk; de regeeringsplannen goedge keurd (Buitenland, 1ste blad). Kutisker overleden (Buitenland, 1ste blad) Nieuwe onrust in Griekenland (Buiten land, 1ste blad). of 2d.; L. G. V. L. St. te Noordwijk f2 of 2 d.; wegens overtr. der Pol.verord. der gem. Noordwijkerhout: J. D. Azn. te Noordwijker hout f 2 of 2 d.L. de W. aldaar f 1 of 1 d.; J D. te Noordwijkerhout, G M. te Noordwij kerhout, ieder tot f2 of 2 d.; wegens overtr. der Pol.-verord. der gemeente Noordwijk: J. B. aldaar; K. P aldaar, ieder tot f 3 of 3 d.; J P. aldaar f 1 of 1 d.wegens overtr. der Pol.verord. der gem. Leiderdorp; (op de keu ring van waren) G. L. v. E. te Leiderdorp 2 maal f 2 of 2 maal 1 d.; wegens overtr. der Pol.verord. der gem. Katwijk: (op de keu ring van waren) W. de B. te Katwijk aan Zee f 10 of 5 dC. II. te Katwijk a. Zee f 5 of 5 d wegens overtr. der Pol.verord. der gem. Oegstgeest: J. II. L. te Heemstede f2 of 2 d.; J. v. d. T. Den Haag f5 of 5 d.; II. J. IT. S. te Den Haag; P. A. S. te Bussum; W. II. J. W. te Haarlem; J. v. H. te Haar lemmermeer, ieder tot f 10 of 5 d.J. C. G. G. te Amsterdam-, I\. J. S. zwervende, ieder tot f 5 of 5 d.L. dc V. f 2 of 2 d.; A. N. f 2 of 2 d.; IT. W. f 3 of 3 d.; C. Z. f 10 of 5 d.; J. C. v d. W. f 10 of 5 d.; wegens overtr. der Pol. verord. der gemeente Rijnsburg- J. G. v. d. N. te Katwijk aan Zee f 5 of 5 d.W. F. V. te Rijnsburg; C. L. v. K. te Warmond; C. J J. M. A. v. W. te Amsterdam, ieder tot f 10 of 5 dagen. Waar geen woonplaats is vermeld, is deze Leiden. NED HERV KERK. Aangenomen: Naar Hoorn (Evangelisalie- vereeniging). G. Barger, te Tienhoven (U.); naar Terhorne: L. IT. W. Theunisscn, cand. te Utrecht. Bedankt: Voor Oene: T. Lekkerkerker. te Delft; voor Sittard: J. D. Schmidt, le Ca- pelle (Z.). GEREF. KERKEN. Beroepen: Te Terwaard: J. M Spier, cand. te 's-Gravenhage. CHR. GEREF. KERK. Tweetal: Te Harderwijk: .1. B. C. Groes, te Naarden-Bussum, en J. Reesink, te Aalten. NEDERLANDSCH ZENDELING-GENOOTSCHAP. Gisteren is le Rotterdam de 30ste jaar- lijksche vergadering van het Nederlandsch Zendeling-Genootschap gehouden onder pre sidium van dst F. W. G. Verheul van Gouda, lid van het hoofdbestuur. De ochtendver gadering was inzonderheid gewijd aan het behandelen van de huishoudelijke aange legenheden. Het jaarverslag wordt uitgebracht door de zendingsdirecloren. Door den thesaurier jhr. II. M. de Koek wordt de jaarrekening over 1926 ingediend en toegelicht Het nadeelig saldo over 1925 bedroeg f 45 097. De baten over 1926 wa ren f341 830. De uitgaven over datzelfde jaar f318.971. Als leden van het hoofdbestuur werden herkozen de heeren: prof dr W. J Aalderg te Groningen. G. H. de Marez Ovens te Am sterdam. L. v. d. Pol en J L. Róder te Rot terdam, ds. J. E Bijl te Gouda en ds M. Hefting te Eist Verder worden benoemd mr. N. J. van Aalst en ds. J. J. Stam, beiden te Rotterdam.

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 1