UIT DE RIJNSTREEK. o Dr h. MANNING'S SUPP05IT0RSA UIT DE OMSTREKEN. SPORT. ALPHEN. Burgerlijke Stand. Bevallen: M. J. v. Hemessen geb. v. d. Vis z. J. v. Rosmalen geb. ter Maten d. B Haverkamp geb. Mooren d. G. Enlho- ven geb. v. Capel z. A. Geerlof geb. Mooi) d. M. A. Meirik geb. Bogerman z. M. den Korden geb. v. Tol d. G. J. v. d. ,Werff geb. Versteeg d. Gehuwd: P. A. Henry jm. 33 j. en A. van Zijl jd. 31 j. H. Bauer jm. 24 j. en E. Stap per jd. 21 j. A. Kleijn wedn. 35 en M. >W. Hoeks jd. 24 j. G. J. Oskamp jm. 22 j. en M. J. Baars jd. 20 j. Overleden: I. P. v. d. Burg jd. 2 j. G. Jongeneel wed. van D. Boot 66 j. M. Kost wed. van B. Kortman 57 j. A. Heem- rcod jm. 19 mnd. Th. J. Nieuweboer jm. 3 jaar. Gevestigd: S. Hooiboer echt. van C. Deen, Nieuwe Sloot 16 uit Amsterdam. W. J. Dover en gezin, Hoornstr. 4 uit Den Haag. D. de Jong, Woubr.weg 72e uit Delft. M. Kooistra en gezin, Ridderbuurt 65 uit Abcoude Proosdij. A. Bek en gezin, Em- malaan 76 uit Nieuwkoop. Kinderen de Jong, Martha-Stichting uit Utrecht. L. L. Kuil, v. Boetselaerstr. 7a uit Leeuwarden. S.' E. Voors, Raadhuisstr. 44 uit Oegst- geest. B. den Brave en gezin, Kortsteek- terweg 65 uit Amsterdam. P. Kooiman, Steenstr.15 uit Stellendam. P- Hak, Woubr.weg 56 uit Kampen. M. Kapteijn, Verl. Aarkade 26 uit Koudekerk. J. H. R. Bosch en gezin, Raadhuisstr. 201 uit Hellen- doorn. J. Dubbink, Raadhuisstr. 201 uit Hellendoorn. Vertrokken: Adr. J. Nicolai naar Delft, Poolstr. 40. O. Haverkamp naar Uitgeest. Ca. M. Kooijman naar Noordwijk. C. J. Duivens naar Haarlem. A. v. Wijn gaarden naar Amsterdam, 2e Keuchenius- straat 10. Aa. Schricke naar De Bilt. F. H. Leeflang naar Overschie. H.'Kloot wijk naar Maarn. Ch. M. Stein wed. M. Beek naar Leiden, Morschweg 99. B. G. Hilders naar Lisse. J. Palenstein naar Mijdrecht. Zaterdag behaalde te Utrecht mej. Mulo-diploma A, He. Haspers te Koudekerk en G. de Waal, beiden leerlingen van de Chr. Muloschool, hoofd de heer A. Maas-, kant, BOSKOOP. Te Utrecht is geslaagd voor het examen akte L.O. M. H. van der Broek, alhier. LEIDERDORP. Burgerlijke Stand. Geboren: (Gerardiis Theodoras Antonius, Z, van S. G. Klomberg en H. Bergsma. Louise Maria Adriana, D. v. J. .Verduin en J. C. Zaneru Zaterdag bad de eebtgenoote van den beer Van 't H., bet ongeluk in de bij de oliefabriek van Sillevïs en Rutten gelegen diepe kolk te vallen. Van 't H., het onge val bemerkende, 6prong baar na, en braont de drenkeling, welke inmiddels in de diepte was verdwenen, na een drietal malen te hebben gedoken, met behulp van anderen op het droge. Hoewel ze reeds bewusteloos was, keer den gelukkig de levensgeesten spoedig te rug. Dr. Persant Snoep verleende genees kundige hulp. NIEU WE-WETERING. De collecte Zaterdagavond alhier ge houden ten bate van de slachtoffers van de stormramp onder de niet-kafholieke gezin nen heeft alhier opgebracht de som van f 80# De katholieke gezinnen hadden Zondag ge legenheid hun bijdrage te offeren in de kerk van St. Petrus Banden alhier. Zaterdagmorgen is tijdens het onweder dat boven onze plaats woedde een koe in de weide door het hemelvuur getroffen. He't rund behoorde toe aan den landbouwer G. Straathof alhier. Het dier was verzekerd. ROELOFARENDSVEEN. De collecte voor de Stormramp heeft in de kerk van St. Petrus Banden alhier op gebracht de som van f 730. Het comité brengt dank aan de milde gevers voor hunne bijdragen. Zaterdag werd alhier de eerste wagon augurken verladen voor Duitschland. WADDINXVEEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Geertje, d. van H. S. de Vries en M. van Dorp. Anfje Adriana, d. van N. Koster en C. Oosterwijk. Overleden: Bregadina Koster, echtgenoote van C. G. van Schooneveld. Gehuwd: J. Verweij en E. M. Borg. Gevonden voorwerpen: een duimstok en potlood, een kinderportemonnaie, een ceintuur, een pet, twee planken, een bruine damesregenmantel en een nummerbord met lamp van een auto. Inlichtingen ter secre tarie. Aan het postkantoor alhier werd ge durende de maand Juni 1.1. ingelegd f 3244.07 en terugbetaald 12302.92. Het laatste door dit kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 3442. Op Dinsdag 9 Augustus a_s. des nam. te 2 uut zal de gelegenheid zijn opengesteld tot kostelooze inenting of herinenting van hen die zich daartoe ten raadhuize aan melden. RECLAME. (Zetpillen te^en aambeien.) ƒ1.75 per doosje van 12 stuks. 5525 AALSMEER. Gemeenteraad. In de Vrijdagmiddag gehouden vergade ring van den raad, onder voorzitterschap van burgemeester Kastelein, werd besloten tot toelating tot het raadslidmaatschap der ge- en herkozen leden. Aan een 4-tal per sonen, n.l. M. J. Schijf, P. Weij, L. Rinkel en A. J. Brouwer, werd resp. f 3240, f 3600, f 3600 en f 3600 voorschot verleend tot het stichten van een plaatsje ingevolge de Landarbeiderswet. Over het al dan niet voor rekening van het G. E. bedrijf aan sluiten der-perceelen aan den kabel en het veranderen der huisleidingen, staakten de stemmen. In beginsel werd besloten, op aan dringen van de Gezondheidscommissie, tot het instellen van een ophaaldienst, waar voor B. en W. plannen zullen uitwerken. De plannen tot nieuwe bestrating dorp, kosten pl.m. f 25.000, werden uitgesteld tot bij het behandelen der begrooting. Omtrent den verkoop van het 12 H.A. groote „Molm- poeltje" aan de Vereen, tot instandhouding van Natuurmonumenten, zal door een Com missie uit den raad rapport worden uitge bracht. De voorz. deelde mede, dat hem verlof was verleend van 16 Juli13 Aug. en dat weth. Alderden gedurende dien tijd als waarnemend hoofd der gemeente zal fungeeren. De voorz. feliciteerde den heer Mensing met zijn onderscheiding door de Fransche regeering. De heer Mensing dankte. Hij had in zijn benoeming als ridder een daad der Fransche regeering gezien van waardeering voor hetgeen Aalsmeer had te zien gegeven op de Parijsche tuinbouwten toonstelling, en daarom met genoegen zijn benoeming als zoodanig aanvaard. Bij het deze week te Amsterdam ge houden examen voor het M. U. L. O.-diplo ma slaagden de leerlingen van de openb. U. L. O.-school, alhier: Gerritje Hansen, Elisabeth Balder, Jan Spaargaren, KI. Spaargaren, Jan Baardse en Johannes Wel tevreden. De dames P. Oly en M. Baerveldt slaagden voor het verkrijgen van het di ploma Kraamverzorging. Naar wij vernemen, zal de nieuwe Doopsgezinde Kerk, welker bouw nu zoo ver gevorderd is, dat reeds aan het inte rieur wordt gewerkt, in October a.s. wor den in gebruik genomen. HAARLEMMERMEER. De Raad van deze gemeente komt in openbare vergadering bijeen op Donderdag 11 Juli a.s. des namiddags te twee uur, waarin o.m. aan de orde zullen komen het onderzoek van de geloofsbrieven van de nieuw-gekozen raadsleden en adressen van de besturen van arbeidersbonden, houdende verzoek om in verband met de aanstaande opheffing van de huurcommissie maatrege len te nemen ter voorkoming van de ge vreesde huurverhooging. Zaterdagnacht woedde boven den Haarlemmermeerpolder een zwaar onweder, gepaard gaande met hevige plasregens, op verschillende plaatsen sporen van geweld en vernieling achterlatende. De bliksem sloeg in een in het land nabij den Bennebroekerweg staanden berg hooi, waardoor brand werd veroorzaakt. Men slaagde er nog intijds in het vuur te blus- schen. Te Hoofddorp werd een eleclrische gelei ding door den bliksem getroffen, waardoor cok ten huize van den heer J. het kastje van de brandschel geheel werd weggeslagen. Aan de aanwezigheid van een aardlei- ding was het te danken dat er geen brand ontstond. Hier en daar leveren de tarwe- en haver velden, doordat het graan voor een groot gedeelte plat tegen den grond geslagen ligt, een treurigen aanblik op. De heer W. J. Klaver, hoofd van de openbare school voor lager- en ulo-onder wijs te Hoofddorp, heeft als zoodanig eer vol ontslag aangevraagd 'tegen 1 Januari a.s. en zulks wegens het bereiksn van den pensioengerechtigden leeftijd. Bijna 34 jaren is de heer Klaver aan bo vengenoemde school als hoofd werkzaam ge weest. HILLEGOM. De Hillegomsche Zweminrichting. De oificieele opening. De gemeentelijke zweminrichting is Za terdagmiddag geopend door burgemeester Wentholt, die te midden van een aantal genoodigden vóór de nieuwe inrichting een toespraak hield ov^r het heugelijke en be langrijke feit voor "de gemeente Hillegom. Hij bedankte allen die hadden meegewerkt aan het initiatief en het tot stand komen dér inrichting, waarop de Harmonie een fanfare aanhief terwijl burgemeester Went holt het lint voor de groote poort door knipte. Het gezelschap maakte toen een rondgang door de inrichting, welke eenvou dig, practisch en mooi is. Er zijn drie bassins, een ondiep gedeel te, een oefenbad en een diep bad. Voorts zijn er 35 kleedkamertjes, een lokaal voor schooljongens, een privaat, een kantoortje voor den kassier, een magezijn enz. Ruim te om meer kamertjes te bouwen, is er voldoende. De bassins zijn van flinke af metingen. Het water wordt uit de haven betrokken, nadat bet eerst gefiltreerd is. De afvoer van water voor verversching ge beurt in den polder. Toen de inrichting bezichtigd was, werd het woord gevoerd door wethouder Balvers, voorzitter van de raadscommissie voor de zweminrichting; daarna sprak de heer Fijma als voorzitter der ontbonden commis sie voor de stichting; en de heer Meijerink namens den Haarlem6chen Zwembond en den bond t-ot redding van drenkelingen. Op uitnoodiging van burgemeester Went holt begaven de genoodigden zich toen naar het Gemeentehuis, waar de raadzaal 'ingericht was voor de receptie. Terwijl er ververschingen aangeboden werden, speel de de Harmonie in de muziektent voor het Raadhuis. In de raadzaal werden wederom toespra ken gehouden, en wel door de heeren Voo- ren, lid der raadscommissie voor de zwem inrichting, Dolk als bestuurslid der Ver- eeniging tot oprichting en instandhouding van een bad en zweminrichting, Rijn veld als Kd van het Polderbestuur, Meijerink vap Haarlem als gast, Burggraaf als secre taris der voornoemde vereeniging, Janssen raadslid, Heiman hoofd eener school, en Loerakker raadslid. Inmiddels was het vijf uur geworden en toen begaf het gezelschap zich wederom naar de inrichting, waar nu veel publiek aanwezig was en waar de Harmonie zich ook liet hooren. Bovendien waren er vele dames en heeren-leden van den Haarlem- schen Zwembond, om een zwem-demonstra- tie te geven. De badmeester, de heer Wie- dijk, nam ook deel aan de demonstratie. Tot slot werd een estafette- en polowed- sbrijd gehouden. Weth Balvers bood na mens het gemeentebestuur aan de demon- streerende vereeniging een medaille ter herinnering aan. Het publiek volgde de oefeningen en de wedstrijden met de meeste belangstelling. Tot de genoodigden behoorden o. a. behalve de raadsleden, het bestuur der vereeniging, de predikanten en R.-K. geestelijken (de laatsten waren verhin derd), de geneesheeren en de hoofden van scholen. Harddraverij en volksfeesten. Het bestuur der Harddraverijvereeniging heeft besloten dat tiet jaarlijksch feest gege ven zal worden op Woensdag en Donder dag 14 en 15 September a.s. Zooals de lezer weet, heeft de gemeente raad terrein er voor beschikbaar gesteld. Op beide dagen zullen er volksspelen zijn, ook eenige attracties op de van ouds be kende voormalige ijsbaan bij de Nieuwe Haven. Op Donderdag 15 September 's namid dags wordt een internationale draverij ge houden om prijzen van f 200, f 75, f 40, f 25 en troostprijzen van f 50 en f 25. Het bestuur zal trachten eenige zang nummers en gymnastiek-oefeningen te doen uitvoeren. Het batig saldo der soirée van H. I. T. 0. voor de slachtoffers van de stormramp is f 99.20. Naar wij vernemen waren er 120 kaarten verkocht, zoodat het saldo van f 99.20 nog zeer mooi te noemen is. Het ge ringe aantal van 120 kaarten teekent echter de lauwheid der Hillegommers. De eere schuld van Hillegom is beslist niet ingelost. Of wacht men op een atgemeene collecte op initiatief van hooger hand? KATWIJK AAN ZEE. i De collecte voor de Oude Kerk heeft In beide kerken opgebracht f 413.261/*. De offerbussen in dito f 29.12l/a. Ü9. Voorsteeg zal in de kleine zaal van het gebouw voor Chr. Prot. Belangen een afscheidsreceptie houden op a s. Vrijdag van 4 tot 5 uur. De strandevangelisatie zal a.s. Don derdag te 4 uur een aanvang nemen. Spre kers zullen zijn ds. Voorsteegh en ds. Meijering. Gevonden voorwerpen: Een sleutel op het strand. Een ring met 3 sleutels. InL eiken werkdag bij de politie. Hoe gevaarli.ik het is kinderen in de nabijheid van Rijnlandsch Uitwaterings kanaal aan hun lot over te laten, bleek gisteren voldoende. Een ijsco-auto wilde 't was juist hoog water van de brug aan bovengenoemde uitwatering, het strand opgaan om even over de scheiding KatwijkNoordwijk een standplaats in te nemen. Wegens het mulle zand gelukte dit niet en moest allerlei hulp geboden worden om uit de impasse te komen. Dit lokte nogal nieuwsgierigen en was oorzaak dat men niet bemerkte dat een circa 5-jarig ventje van een der bad gasten in Rijnl. Uitw. viel. Het kereltje zou zeker verdronken zijn, ware het niet dat toevallig J. v. d. P. Lzn. daar langs kwam en een haak van een schipper vroeg en daarmede het kind, dat gelukkig nog leefde, naar den wal haalde. De ouders waren den redder zeer dank baar en wilden den jongenman ruimschoots beloonen, doch deze wenschte voor zijn hulp geen dusdanig loon te ontvangen. Eenige sigaren maakten toen alles in orde. Bij den hevigen regen van Zaterdag middag is op den Sluisweg een gat in de straat gespoeld, waardoor door Gemeente werken deze straat tijdelijk voor het ver keer werd uitgeschakeld. Gedurende de bui ging het paard van den landbouwer S., BurgerSdijkstraat op hol. 'Langs den Sluisweg ging het, zonder hoofdstel, dat het afgerukt had, er van door, totdat bij de school voor Geref. lager onderwijs het dier door G. gegrepen en tot staan gebracht werd. De onderlinge wedstrijd van de Val- kenburgsche Burgerwacht had het volgende verloop: le prijs J. Kort, 2de pr. A. de Vries, 3e pr. M. v. d. Zwart, 4e pr. P. Kuijt, 5e pr. H. In thorn, 6e pr. Joh. Inthorn, 7e pr. W. Iterson, 8e pr. C. Inthorn Johzn., '9e pr. J. van Dijk, 10e pr. Joh. Zandber gen en lie pr. E. Rustenborger. De kampwachter, sergt. Schouten stelde de prijzen aan de winnaars ter hand. Hierna bleef men nog eeoigen tijd ge zellig „onder ons." Mevr. N. N. zond ons een gift van f5 voor het stoffelijk blijk van erkentelijkheid aan de schippers Van der Plas en Vlieland. KATWIJK AAN DEN RIJN. Een auto uit de richting Noordwijk komende, moest ter hoogte van „De Bilt" uithalen doch deed dit te ver, kwam in den zachten berm van den weg en in de sloot. De chauffeur ging door de ruit heen; de eigenaar die stuurde, kwarn er .goed af. De auto was nogal beschadigd. Aan de Bisschoppelijke Kweekschool te Bevenwijk is geslaagd voor acte L. O. den. heer J. Grimbergen alhier^ Deden voorheen op Zondagen wegens het drukke autoverkeer op den Noordwij- kerweg bij Rooversbrug een tweetal ver keersagenten dienst om bij deze onprac- tische smalle brug het verkeer geregeld te kunnen laten doorgaan, thans kan met een agent volstaan worden omdat men het practische middel uitgedacht heeft om het verkeer van den eenen kant stop te zetten door middel van een bord waarop het woord „stop" staat, welk 'bord dan aan den anderen kant der brug door middel van een koord kan worden omhoog gehaald en dat men aldus ook kan laten zakken. Dit werkt zeer practisch en is tevens een be zuiniging. NOORDWIJK-BINNEN. Zondagmiddag schoot de 15-jarige H. alhier een buks af, waarvan hij niet wist dat deie gelladen was. Ongelukkigerwijze was dit wel het geval, zoodat het schot af ging en de 20-jarige G. al'hier door den ko- ge'l in de linkerzijde werd- getroffen. De ver wonding was van dien aard dat dokter F. overbrenging naar het Ziekenhuis te Lei den noodzakelijk achtte om den kogel te doen verwijderen. Zondagmiddag is door tot nog toe on bekende oorzaak brand ontstaan in een hou ten schuurtje van den heer W. aan den Tramsteeg alhier. Het vuur is door omwo nenden met e'enige emmers water geblusdht, zoodat geen belangrijke schade werd aange richt. De politie stelt een onderzoek in. Door de politie alhier werd wegens dronkenschap naar l\et politiebureau over gebracht de zweTver D. V. Bij onderzoek bleek dat hij 4 maal gesignaleerd stond in het Algemeen Politieblad. Hij zal heden naar het Huis van Bewaring worden overge bracht. Op het kruispunt Wilhelminasfraat Molenstraat had gistermiddag een aanrij ding plaat9 tusschen e'en auto en een wiel rijder, waardoor het rijwiel nogal belangrijk beschadigd was. De autobestuurder vergoede direct de aan gebrachte schade. NOORDWIJKERHOUT. Op den nieuwen Bitumenweg alhier, had Zondagmiddag een ernstig ongeval plaats. Een jongmensch B., week niet ge noeg uit, toen twee auto's elkaar moesten, passeeren. Auto G. 43046 reed hem om, waardoor hij viel, een diepe sohedelwond bekwam en veel bloed verloor Leidsche padvinders verleenden de eerste hulp. Dr. Romijn en zijn broeder pater Romijn wa ren spoedig ter plaatse. Per auto werd de getroffene naar huis vervoerd, onder ge leide van den chef van politie, den heer Th. Vergeer. Een motorrijder reed met zulk een snelheid, dat hij onmogelijk de bocht kon maken nabij de Cornelia-Brug. Hij vloog over het stuur en kwam in het houtgewas terecht. De motor was totaal vernield, de berijder bekwam weinig letsel. Tot onderwijzeres aan de R.-K. St.- Jozef-school is benoemd mej. M. Schrijne- maker uit Amsterdam. OEGSTGEEST. De gemeenteraad zal in openbare ver gadering bijeenkomen op Dinsdag 12 Juli, - des namiddags halfacht. Agenda: Ingekomen- stukken. ►Onderzoek geloofsbrieven gekozen raads leden. Voorstel wijziging Verordening Algem. Bepalingen, enz. Vaststelling rekening 1926 en begrooting 1928 H. G. Armbestuur. Begrooting Gezondheidscommissie Katwijk 1928. - Aanbesteding leverantie grind en bazalt 1927. Credietaanvraag voor Gemeentewapen Raadhuis. Comptabiliteit. Aanvraag van Schoolbestuur Endegeester Straatweg voor gelden voor schoolbanken. Aanvraag crediet voor wijziging speel plaats en schoolbanken O. L. school L. B. Vaststelling vergoeding art. 101 L. O.- wet voor 1925 Bijz. Scholen. Vaststelling vergoeding Vervolgonderwijs Bgz. scholen voor 1925'26. SASSENHEIM. Een personen-Fordje reed hedenmor gen een vrachtauto, welke uit een zijweg kwam, in de zijde aan. De Ford bekwam gebroken lantaarns en spatschermen. VOORHOUT. Tot tijdelijk onderwijzer aan 'de R.-K. Jongensschool alhier, is benoemd de heer J. M. Lucas. VOORSCHOTEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Johanna, D. van H. de Gier en J. F. de Graaf. Ondertrouwd: D. A. Th. de Groot en G. Van Leeuwen. Overleden: P. Verhoog, echtgenoote van C. II. de Ruijter, 56 jaren. De Sts.crt. no. 131 bevat de ge wijzigde statuten der Ver. van Werkgevers in het goud- en zilversmedenbedrjjf, alhier. Tijdens het onweer van Vrijdagnacht is van den landbouwer v. S. een rund door den bliksem gedood. Ten nadeele van den heer J. A. M. is van een, in aanbouw zijnd, huis aan de Pa- peiaan een aantal looden buizen en koperen kranen ontvreemd. Bij de politie is hiervan aangifte gedaan. WASSENAAR. Vrijdagnacht zijn in een weiland aan de Van Zuylen van Nijeveltstraat twee paarden van den vrachtrijder van den heer B. door het hemelvuur getroffen en gedood. Een pink van den landbouwer S, in het Oostdorp onderging eenzelfde lot. Zondagmorgen -is de echtgenoote van den landbouwer W. aan den Deijl, bij het oversteken yan den weg, aangereden door een auto. Het rijwiel, dat zij bereed, werd ernstig beschadigd. Zij zelve kwam er met den schrik af. ZOETERWOUDE. T. Boekée. t Hedenmorgen is alhier in den ouderdom van 54 jaar overleden de heer T. Boekée* in leven een bekend bloembollenkweeker. Hij maakte o.m. deel uit van het. kerkbe-- stuur der Ned.-Herv. Gem. te Leiderdorp. WIELRENNEN. DE BAANKAMPIOENSCHAPPEN VOOR AMATEURS. Van der Reyt zorgt voor een snrprise op den langen afstand Mazairac sprint' kampioen. (Van een bijzonderen medewerker.5 De N. W. B. had voor gisteren de ver, werking van de baankampioenschappen' 1927 aan de Rijswijksche Wielerbaan opge, dragen. Dank zij het feit, dat de ronkenda en puffende motoren in de boxen bleven, was de belangstelling geringer dan bij zulk een bij uitstek sportief programma mocht verwacht worden Wat het lange afstand-nummer betreft, ontpopte de Brabander A. de Reyt zich als een geweldig taaie en volhardende renner, die na een 30-tal ronden een wegloop, poging deed, welke met succes werd be, kroond. Hij had in de 35sle ronde een voor- sprong op alle overige renners en nog steels was hij fit en wees telken male den weg, Om de overige plaatsen werd in de eind, spurt gestreden en wel tusschen v. d. Wulp, v. Dijk en Slesker. Zooals het gewoonlijk gaal, v. Dijk, die geen enkele had getrokken, nam nu het wieltje van v. d. Wulp en ging met den tweeden prijs strijken. Wat het sprin (kampioenschap betreft werd er bijzonder goede sport geboden. Hier kwamen naast Mazairas, B. Leene, Piets o.m. uit twee oude kampioenen, t. w. Jhr, Bosch v. Drakestein en Maurice Peelers. Vooral eerstgenoemde reed uitmuntend en wist het tot de finale te brengen. Jam mer, dat hij in een der series zich le veel moest inspannen, zoodat de Hagenaar in de finale niet over zijn volle kracht de be schikking had. Mazairac wa9 hier ver superieur en toen hij, na met Bosch van Drakestein en Piets te hebben afgerekend, in de zesde match A 'deux tegen B. Leene in de baan kwam, moest deze rit de beslissing brengen. Leene beging hier de fout een ondeelbaar oogenblik zijn tegenstander uit het oog te verliezen, wat tengevolge had, dat Mazairac demareerende, ineens van hun wegvloog, Wel probeerde de Hagenaar den Zoome naar nog te achterhalen, doch' had hiertoe niet de minsle kan9. De uitslagen luiden: Wedstrijd voor amateurs over 800 M. om het kampioenschap van Nederland. le .serie: 1. Mazairas, 2. de Bruin, n. g. Evers en Lampe. 2e serie: 1, B. Leene, 2. Kuys, n.g. v. d, Waerden en Willemsen. 3de serie: 1. v. d. Horst, 2. v. Dijk, n. g. Metz en Krens. 4de serie: 1. Piels, 2. Van Oers, n. g. v. Rossum, Maas en Stolkwijk, 5e serie: 1. Pijnenburg, 2. Thomas, n. g. Buis en Verburg. 6de serie: 1. M. Peeters, 2. Lamens, n. g. v. d. Reyt. 7de serie: 1. Bosch v. Drakestein, 2, Hoevens, n. g. Heskes, Rolis en De Kniyf. 8ste serie: 1. De Leur, 2. Hendriks, n. g. Braspenning, Westerfeld en Kalb. 9de serie: 1. Slesker, 2. v. d. Wulp, n. g, v. Bockkom, Gilssen en Schukking. 10de serie: 1. Hijzelendoorn, 2. Roesten, burg, n.g. De Weert. Repechages voor de niet geplaatsten uit de series. Hier plaatsten zich: v. Rossum, Braspen. ning, Westerfeld. Kwart-beslissing: le serie: 1. Mazairac. 2. Hijzelendoorn, n. g. De Bruyn en Braspenning. 2de serie: 1, Peelers, 2. v. Dijk, n. g. Pij. nenburg en Lamens. 3de serie: 1. B. Leene, 2. Slesker, n. g, Kuys en Willemsen. 4de serie: 1. Piets, 2. v. Oers, n. g. Hen. driks en v. Rossum. 5de serie: 1. De Leur, 2. Hoevens, n. g, Thomas en v, d Horst. 6de serie: 1. Bosch v. Drakestein, 2. v. d. Wulp, n. g. Roestenburg en Westerfeld, Halve beslissing: lste serie: 1. Mazairas, tijd laatste 200 M, 13 3/5 sec.; 2. v. Dijk op Va lengle, n. g, v. Oers en v. d. Wulp. 2de serie: 1. Bosch v. Drakestein, tijd laatste 200 M. 13 2/5 sec., 2. Piets op lengte, n.g. Slesker en Hoevens. 3de serie: 1. B. Leene, tijd laatste 200 M, 12 3/5 sec.; 2. De Leur 1 lengte, n. g. M, Peeters en Hijzelendoorn. De Repechage voor de tweeden uit de halve beslissing werd gewonnen door Pieis, Beslissing (6 matches A deux). Puntentelling. le match; 1. Mazairac tijd laatste 200 M, 14 lib sec., 2. Piets op Va lengte. 2e match: 1. B. Leene, tijd laatsle 200 M. 13 4/5 sec.; 2. jhr. Bosch van Drakestein op banddikle. 3de match: 1. B. Leene, tijd laatste 200 M. 14 1/5 sec., 2. Piets op banddikte 4de match: 1. Mazairac, tijd laatste £00 M. 13 1/5 sec.; 2. Bosch van Drako3t»in on 3/4 lengte. 5de match: 1. Piels. tijd laatste 200 M, 13 3/5 sec.; 2. Bosch van Drakestein od V» lengle. 6de match': 1. Mazairac, tijd laatste 200 M. 12 3/5 sec., 2. B. Leene velé lengten. Totaal-uitslag: 1. Mazairac, 3 pnt,; 2 B Leene, 4 pnt.; 3. Piets, 5 pnt.; 4. Bosch v. Drakestein 6 pnt. Kampioenschap voor amateurs over 30 K M.: 1. v. d. Reyt in 42 m. 17 sec met een ronde voorsprong op de overigen; 2 v Dijk in 42 m. 42 sec.; 3. v. d. Wulp op 1/4 wieli 4. De Leur op 3/4 lengte, 5. Krens 33 i

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 7