Purol bij doorzitten en stukloopen der Huid. GEMENGD NIEUWS. KERK- EN SCHOQLNIEUWS. RADIO-PROGRAMMA SCHEEPSTIJDINGEN. FAILLISSEMENTEN. VERKEERSONGEVALLEN. Twee dooden bij Woerden. Gistermorgen, omstreeks zeven uur, "heeft bij Woerden wen ernstig ongeval plaats ge had. De heer J. C. Vermeulen, scheepsbouwer te Woerden, en zgn vrouw, vergezeld van een buurvrouw, de ruim 60-jarige mej. C. Compier, gingen met een Chevrolet-wagen ter kerke. De auto werd bestuurd door den 27-jarigen zoom van den heer Van der Meulen. Op de Magazgnshrug over den Ouden Rijn, tamelijk hoog is, bleef de auto halverwege staan. Wat er toen precies gebeurd is weet men niet. De zoon van den heer Vermeulen schjjnt vol gas te heb ben gegeven, terwijl zijn stuur naar de brug leuning stond gericht. Plotseling schoot de auto in volle vaart vooruit en reed door de ijzeren brugleuning den Ouden Rjjn in. pe auto kwam met den kop naar beneden in het water, vier meter onder de brug terecht. De zoon wist ziqh het eerst uil den wagen te redden en stelde vervolgens alle pogingen in het werk om ook de andoro drie inzittenden in veiligheid te brengen. Hij sloeg onmiddellijk de ruiten van den vicr-persoons-wagen in. Het eerst wist hg zijn moeder aan den wal te brengen en vervolgens de buurvrouw en zgn vader. Beide laatstgenoemden bleken evenwel reeds overleden te zgn. Op het moment van het ongeluk schgnt er niemand in de directe omgeving van de brug te zijn geweest. Ook op het politiebureau, dat ongeveer 25 meter van de plaats van het ongeval ver wijderd ligt, was niemand en eer3t te ruim acht uur was de politie ter plaatse. De zoon van den heer Vermeulen ver keert tengevolge van het ongeval in zeer overspannen toestand. Hij en zgn moedor hebben lichte wonden. De heer Vermeulen had eerst Zaterdag avond den nieuwen Chevrolet-wagen gekocht. Daarvoor had hg een andere auto bezeten.' Zijn zoon schgnt evenwai met de inrichting van den nieuwen wagen nog niet voldoende op de hoogte te zgn geweest, tengevolge waarvan gistermorgen het noodlottig ongeval plaats had. Te Woerden is men zeer onder den indruk van het ongeval. Te Rgswgk is een auto, bestuurd door den Delftschen student W., die onder den invloed van sterken drank verkeerde, bij de Hoornbrug, doordat de bestuurder zgn draai te kort nam, tegen de leuning van die brug gereden. Twee steenen palen wer den omvergereden, terwijl een lantaarnpaal bij den grond afknapte en in de auto viel. De auto was vrijwel totaal vernield en werd door een vrachtauto weggesleept. De bestuurder werd aan de knie gewond; een andere Delitsche student, die mede in de auto zat, kon met een autobus zgn weg vervolgen. DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Weer een slachtoffer. Door den toe in, welke om halftien aan de halte Hekendorp nabij Gouda arriveert is tusschen voornoemd station en de halte Lange Ruigeweide een motorrijder, komen de uit de richting Utrecht, bij den onbe waakt en overweg overreden en gedood. Het lijk werd onherkenbaar verminkt. Tot dus verre kon de identiteit van het slachtoffer niet worden vastgesteld. Omtrent de oor zaak tast men nog in het duister; het uit zicht bij bedoelden overweg is vrij goed. NA HET ONWEER. De gevolgen zeer ernstig. Het felle onweer, dat gewoed heeft in den nacht van Vrijdag op Zaterdag, blijkt ernstige gevolgen te hebben gehad. Te Soest is de bliksem geslagen in het benedenhuis van den heer G. Majoor. Pla fond en muren werden ernstig beschadigd, terwijl een begin van brand ontstond, dat echter bijtijds gebluscht kon worden. De bewoners, die in de bovenverdieping van het huis waren, ondervonden geen letsel. Te Bleskensgraaf brandde de boerderij van J. Hofland geheel af, evenals een bij het huis staande schuur van de wed. A. Groenendijk. Te Ottoland werd de kapitale boerderij van N. Bakker geheel in de asch gelegd, terwijl een groot aantal varkens verbrand den. Alles wordt door verzekering gedekt. Te Gouda is een meteoorsteen uit de lucht komen vallen en neergekomen in de Erasmusstraat. De steen, die afmetingen had van 20 x 20 x 10 c.M., sloeg een gat in den grond van 0.75 M. Schade werd niet aangericht. Te Erica werd het café van den heer Benker door den bliksem getroffen en is in de vlammen opgegaau. In de Peel brandde eveneens een huis af. Te Ho Is loot sloeg de bliksem in een boerderij in, zon der schade oan te richten. Te Erm werden 5 koeien door het hemelvuur getroffen en gedood. Te Oude Pekela is afgebrand de behui zing van S. Bodewitz. Te Noordwolde (Fr.) is de boerderij van S. Meier afgebrand. Van den inventaris kon niets gered worden. Alles was verze kerd. In Helpman, bij Groningen, werd eep. tramhuisje tweemaal door den bliksem ge troffen. Er was gelukkig niemand in. Op de lijn naa« Haren werd een tramwagen getroffen, die daardoor in het ongereede geraakte en naar de remise gesleept moest worden. Te Vierverlaten sloeg de bliksem in de boerderij van Gebrs. Steen Het woonhuis en de schuur brandden in korten tijd tot den grond af. Aan blusschen viel niet te denken. VERDRONKEN. Gistermiddag is te Rotterdam door de politic opgedregd het lgkje van den vgf- jangen G. S., die sedert Zaterdagavond uit de ouderlijke woning aan het Jaffa werd .vermist. Het ventje was met andere kinderen vischjes gaan scheppen en was een eindje afgedwaald, toen bet te water geraakt en zonder dat iemand het merkte in de diepte verdwenen*, Te Losser is een driejarig meisje in een regenton verdronken. Gisteren is de 21-jarige stuurman bij de grcote vaart K. de Leeuw, uit Borne, bg het zwemmen in het Nieuwediep verdronken. Een vriend trachtte nog hem te redden, toen hij, waarschijnlijk te moe zich langer boven water te houden, om hulp riep, doch moest hem tenslotte loslaten. Zijn lijk is later opgehaald. BRANDEN. Een meubelfabiek te Oosterbeek in de asch gelegd. In den nacht van Zaterdag op Zondag, omstreeks vier uur, werd brand ontdekt in de meubelfabriek van de L.O.V., geleden aan den Jan van Embdenweg, te Oosterbeek. De politie werd door eenige voorbijgan gers het eerst voor dezen brand gewaar schuwd. Onmiddellijk rukte de politie-brand- spuit- uit naar het terrein van den brand. I.'aai aangekomen bleek al spoedig, dat hier mei slaifgen op de waterleiding niet veel te blusschen viel. De druk was daarvoor veel te laag en het vuur nam steeds grootere afmetingen aan. Toen de motorspuit ter plaatse arriveerde, stond nagenoeg de ge- heele fabriek in lichte laaie. Onder leiding van den hoofdbrandmeester Van Buren werd het vuur krachtig bestre den. De fabriek kon echter niet meer gered worden. Ook de teekenlokalen gingen geheel in vlammen op. De toonkamer en kantoren bleven evenwel gespaard. Het staat vast, dat de schade zeer aan zienlijk is. Hedenmorgen was het gevaar voor uit breiding van den brand geweken. Den gc- heelen morgen werd echter het blusschings- werk nog voortgezet. Ongeveer 80 arbeiders komen als gevolg van deze catastrofe zonder werk. Omtrent de oorzaak van den bran'ö tast men nog in het duister. Nader wordt gemeld: Tegen één uur Zondagmiddag laaiden uit de puinhoopen opnieuw de vlammen op. Het bleek, dat een groote voorraad kapok uit een der verwoeste magazijnen had vlam gevat. De brandweer greep krachtig in en bedwong het vuur ten slotte geheel. Voor zoover kan worden nagegaan hebben geen persoonlijke ongelukken plaats gehad. Dc schade wordt door verzekering gedekt. Hedenmorgen wordt gemeld: De schade wordt op ongeveer f 120.000 geraamd. De fabriek en andere gebouwen waren op beurspolis verzekerd. Een klein gedeelte van het personeel werd hedenmorgen te werk gesteld voor het bouwen van een noodloods. Zaterdagmiddag is in een pakhuis van N. Broekhuyzen in de Havendwarsstraat te Hilversum, dat als autogarage dienst doet, brand ontstaan, vermoedelijk door het aan slaan van een auto. De auto verbrandde gelieei. De huurder der garage, de neer J. S„ kreeg zulke brandwonden, dat hij naar de K.-K. ziekenverpleging moest worden worden overgebracht. Twee auto's ver brandden gedeeltelijk. Drie motorfietsen en een aantal fietsen gingen mede verloren en de garage brandde geheel uit. Het vuur deelde zich mede aan een belendend pakhuis, waarin tal van meubelen van den heer S. M. waren geborgen. De bovenverdieping met haar inhoud brandde geheel uit en de inbond der benedenverdieping leed veel water schade, zoodat ook hier tal van meubelen verloren gingen. Terzelfder tijd werd de brandweer ge- alaroieerd voor een brand in een onbewoon de villa aan de Steinlaan, welke de af- geloopen week juist overgedragen was aan mr. Molster, te Delden, die haar gaat be wonen. In verband daarmede zijn er werk zaamheden verricht aan de centrale ver warming. Vermoedelijk is door een onvoor zichtigheid brand ontstaan. De etages aan den rechtervleugel zijn geheel uitgebrand en do villa kreeg belangrijke waterschade. OPIUMTINCTUUR GEDRONKEN. In een onbewaakt oogenblik heeft een tweejarig kind van v. H„ in de Coenraad- atraat te Enschedé een lleschje met opium tinctuur, dat de moeder als geneesmiddel was voorgeschreven, weten te bemachtigen. Zoodra de moeder het ongeval bemerkte, werd een geneesheer ontboden. De medische hulp kon niet meer baten: de kleine is r.og denzelfden avond aan de gevolgen over leden. DE GEMEENTERAAD STAAKTE. 1 Juli was de gemeenteraad van Heer opgeroepen ter vergadering. Alleen de twee wethouders waren opgekomen. Bij afwezig heid van den burgemeester besloot de Ioo- burgemeester de bijeenkomst op 5 Juli vast te stellen. Ook toen waren alleen de twee wethouders en de heer Pieter aanwezig. Nogmaals werd de gemeenteraad verdaagd, zegt de „N. R. Crt.". De gemeenteraad van Heer was vroeger berucht om haar „vreigeT'-vergaderir.gen, de publieke tribune was dan stampvol. De debatten waren altijd laag bij den grond en dijden meestal tot allerlei „incidenten" en nu enkele raadsleden niet herkozen zijn schijnt de animo om te vergaderen tot het vriespunt te zijn gedaald. De luisteraars op de publieke tribnne, die echter tot het laatste toe waar voor hun geld wilden hebben, hebben nu, vólgens „het Volk" verklaard: „Es ze noe weer neet komme, daan hoole veer ze oet hun kluis, en bringe veer hun nao de vergade ring! TREINBOTSING TE HEERLEN. Een condnctenr licht gewond. Te Heerlen is Zaterdagavond, omstreeks zes uur, een spoorwegongeluk gebeurd, dat zeer goed is afgeloopen. Tegen dit uur vertrekt uit Heerlen een arbeiderstrein. Te gelijkertijd kwam een rangeerende goederen trein in de richting Heerlen en ter hoogte van den overweg bij de Oranje-Naussau-mjja RECLAME. 5514 reed de goederentrein over een verkeerden wissel en kwam op zij tegen den personen trein terecht. De bagagewagen van den personentrein werd geheel vernield, terwijl de eerste coupé van het op den bagagewagen volgend personenrijtuig ingedrukt werd. Per soonlijke ongelukken hadden echter niet plaats, behalve dat de conducteur Eeene, die zich in den bagagewagen bevond, een suede over het voorhoofd bekwam. De materieele schade is vrij aanzienlijk. Oom: Eet maar flink roggebrood, dan krijg je roode wangen. Neefje: Hé, oom, dan hebt u zeker veel roggebrood gesnoven. NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Dussen (N'.-Br.): J. J. Kuyper, em. pred. te Avereest (Ov.), thans wonende te Vreeswijk; Te Sluipwijk: C. v. d. Wal, te Rijnsaterwoude. Bedankt: Voor Enter: H. Japchen, te Ede. tJEREF. KERKEN. Beroepen: Te Haarlem (In Hersteld Verband: P. A. E. Sillevis Smitt, cand. te Amsterdam. AFSCHEID VAN ZENDELINGEN. Men meldt ons uit Oegstgeest: Zeer velen in onze gemeente herinneren zich nog de bijzondere godsdienstoefening in het Groene Kerkje, van den 12den Juli 1025, toen een tweetal jonge mannen, de heeren E. G. van Kekum en N. E. Bree- man, als nieuwe zendelingen een woord tot afscheid spraken vóór hun vertrek naar het groote arbeidsveld in Indië. Talrijk was dien morgen de opkomst, doch zeker niet minder was het zeker dezen Zondagmorgen in het Groene Kerkje, waar twee van de vijf klaar staande jonge zendelingen een woord tot afscheid brachten tot de kerkelijke gemeente van Oegstgeest, n.l. de heeren N. D. Bergstra en J. A. Rooseboom. Na het voorlezen van „de Wet des Hee ren" en 2 Thimotheus 1 vs. 114, ging ds. T. J. Jansen Schoonhoven voor in gebed. Z.Eerw. deelde mede, dat in de indeeling van dezen dienst een wijziging was gebracht, in verband met een oproep om hulp van uit Leiden, waar plotseling één van de predikanten is ziek geworden en aldus ds. G. Henneman den dienst in de Pieterskerk vervulde. Hierdoor trad ds. Jansen Schoon hoven op als inleider. Z.E. sprak naar aanleiding van de woor den uit den Zendbrief van den Apostel Paulus aan Thimotheus, de nieuwe zende lingen wijzende op den langen weg van arbeid, ervaring, moeiten en zorgen. Heerlijk zal het ook zijn voor u, evenals het was voor Barnabas en Saulus, die uit de leeraren van Antiochië tot de Heidenen werden uitgezonden, losgelaten in vertrouwen op God, 'welker weg leidde tot zaligheid. Gij gaat niet alleen, daar kunt gij op rekenen. De gemeente van Oegstgeest geeft u daarvan tlhans het bewijs. Zij helpt u tot uwen arbeid mede. Toch is dit niet voldoende, noch de medewerking van het Zendingsbestuur, hetwelk u tot dit werk uitzendt. God alleen kan hier aan het hoofd staan. Het werk, waartoe gij geroepen zijt, is moeilijk. Daartoe is mede noodig organisatie en volharding. God alleen kan u daarvoor de kracht geven en ons allen helpen tot medewerking. Z.E. eindigde zijn inleiding met den wensen dat God Zjjn rjjken zegen moge geven tot uitwerking van Zijn doel. Tijdens het zingen van Psalm 89 vs. 1, 3 en S betrad de heer N. D. Bergstra den kansel en sprak naar aanleiding van do tekstwoorden uit 2 Koningen 7 en 1 Cor. 3 vs. 14. Spr. bepaalde zich ten eerste bij de groote voorspelling van Elisa bij de belegering van Samaria, alwaar uitkwam, dat een maat meelbloem werd verkocht voor een sikkel en twee maten gerst voor een sikkel. Er was grooten overvloed, maar de hoofd man geloofde niet en werd daardoor De- dreigd met den dood. Doch er waren vier melaatsche mannen, die de goede boodschap aan de poort der stad brachten, want z\j zeiden tot elkander: Wü doen met recht, deze dag is een dag van goede boodschap. Evenals deze melaatschen willen wij zijn, zoo zeide spr., en de goede boodschap brengen onder de volken. Wjj hebben wel onze zwakheden, doch God staat ons nabij. Het is onze roeping, te werken voor het eeuwig heil voor dwalende zielen. Het is met ons evenals Paulu9 sprak te Filïppi: „Want ik jaag er naar of ik het ook grijpen mag. Er is voor ieder nog zooveel te arbeiden op allerlei gebied. Jammerlijk schiet er voor velen zoo weinig tijd over voor het heilwerk. Wij hebben ons gegeven om de blijde boodschap te brengen aan hen, die daarvan nog onwetend zijn. Zoo iemands werk blijft, dat hij daarop gebouwd heeft, die zal loon ontvangen. Er wordt nog zooveel afgebroken, maar wij zijn geroepen om te helpen opbouwen, niet met geweld of wapenen, maar met woord van Christus. Wij danken u, gemeente van Oegstgeest, voor uw medewerking en medeleven. Wij wenschen uw leeraar, waarvan wij zooveel hehben genoten, Gods kracht toe, om zijn herderlijk werk in de gemeente te mogen voortzetten. Weest overtuigd, dat wij ook u allen, in het verre Indië dankbaar zuilen gedenken. Hierna werd gezongen Gezang 274 vs. 2 ea trad op de heer J. A. Rooseboom, Aan het korte woord van afscheid dezen morgen wil spr. verbinden de woorden uit Zacharia 4 vs. 16. Inzonderheid bepaalde spr. zich tot de woorden: „Niet door kracht, noch door geweld, maar door Mijnen Geest zal het geschieden, zegt de Heere der Heir- scharen", waarna spr. zich richtte tot de gemeente van Oegsteest. In de komende dagen zult u wederom een aantal jonge mannen zien uitgaan naar het verre Indië. Zij hebben hier in uw gemeente hun studie volbracht aan de Zendingsschool. Over de Samenwerkende Zendingscorporaties zullen zij eenmaal hun krachten uitsteken. De mosd, de kracht, de durf, de energie daartoe zullen eenmaal merkbaar zijn, kan men zeg gen. Wjj zijn wel goeden moed, vol ideaal en groote verwachting, maar wij weten, dat wij noch van u, noch van de Zendingscorpo raties, noch van anderen de kracht kunnen ontvangen. Dit kan alleen komen van Hem, die zelf uitgezonden, ook ons zal uitzenden ter behartiging van de zaak van het Ko ninkrijk Gods. Wij hebben kunnen ervaren, vooral in de laatste jaren, daf wjj niet op aardsche maar wel op Hemelsche krachten kunnen vertrouwen. Wij allen zullen dan ook uitgaan in de kracht van Gods Zoon, om te trachten hulp te brengen bij de arme en onwetende zielen. Dat dit ons aller geest zij. Wij zullen straks, na u, ook onze familiebanden losmaken, doch wij zullen u allen gedenken in onze gebeden. Wjj danken u voor alles, wat gij voor ons geweest zijt. Ook u ds Jansen Schoonho ven danken wij, U hebt getoond een echte Zendingsman te zijn. Dat u de kracht voor uw verderen arbeid moogt ontvangen van Hem, die hemel en aarde gemaakt heeft, zoo eindigde deze spreker. Na het zingen van Gezang 265 vs. 1 bracht dr. P. J. Fockema een woord van dank aan den kerkeraad, die de gelegenheid gaf om dezen dienst in het Groene Kerk9j te houden. Het mooie van den zendeling is, zich ondergeschikt te willen maken aan het woord van Christus, zoo zeide spr. God is bij den zendeling den eersten persoon ge worden, dan eerst volgs zijn familie en de anderen. Is men zoover, dan kan men eerst zeggen, zendeling te zijn, Dat eéne doel is het heerlijke; niet omdat wij andere dingen niet liefhebben, doch dat ééne aan te grij pen, „de goede boodschap", en die te willen brengen aan anderen. Vreeselijk is het, als de wereld in de zending is. Het is zeer goed mogelijk, rampzalig te worden in de zen ding. Dat weten de zendelingen ook wel. Bidt daarom, gemeente, voor hen, die staan uitgezonden te worden. Z. E. bepaalde de toehoorders dan tot de woorden uit Handelingen 1:6 tot 8. Met een duidelijke belofte wordt de zendeling uitgezonden. Laat ons dan ook duidelijk en afdoende het antwoord daarop weten. Zich richtende tot de nieuwe zendelingen zegt Z. E.: Wij zijn als 't ware advocaten des Heeren, doch wij hopen van harte dat dit bij uw komst in Indië volkomen moge mislukken. Alleen dit, dat gijlieden eenvou dige getuigen moogt zijn en eenvoudige brengers van des Heeren boodschap. Wij vragen mannen, vol van den geest Gods, niet van het werk der Zendingsschool, niet van nationalisten van Indië of van de ge meente Oegstgeest, doch mannen, vol van de kracht Gods tot Zaligheid. Ik hoop dan ook dat gij, mijne leerlingen, zoo dikwijls gij in Indië moogt spreken, be zield moogt zijn van den Heiligen Geest. Wij willen u zoo gaarne binden door dien Geest aan Christus. Ik kan van U geen af scheid nemen, doch moge God onze ge tuige zijn. Alle heiligen groeten U, de ge meente groet U, God bevolen tot aan alle einden der aarde. Hierna ging Z. E. voor in dankgebed en werd gezongen Gezang 99 3 en 4. Na het uitspreken van den „Zegen" ver lieten de zeer talrijke opgekomenen onder diepen indruk het kerkgebouw. VOOR DINSDAG 12 JULL Hilversum, 1050 M. 12 uur: Politie ker. 12.352 uur: Lunchmuziek door het trio D. Groeneveld, viool. A. v. Leeuwen, cello. P. Jochemae, piano. 5.6.30: Di- nermuziek door het Kling-ensemble van het „Hof van Holland". 6.457.45: De laat ste A. N. R. O.-taallessen van het seizoen. Gevarieerd programma met muziek en zang. 7.45: Polüieber. 8.10: „Walsdroomen", operette in 3 bedr. van Osc. Strauss. Algem, voorber. Chris de Vos. Prinses Helène, Helène Cals. Franzi, Betty v. d. Bosch Schmidt. Frederika, Annie v. Beek Rist- jouw. Luitenant Niki, Jules Moes. Graaf Lothar, Louis de Bree. Joachim XIII, Jan Grootveld. Luitenant Monschi, Herre de Vos. Sigismund, A. Alexanders. Wendolin, J. Jansen. De groole trom, Mevr. Coerdes. Het zeer verst. A. N. R. O.-orkest o. 1. v. J, J. v. Amerom. 10.30: Persber. Daventry, 1600 M. 11.20: Het Da- ventry-kwartet en L. Weeple, alt. T. Havard, bariton. A. Thompson, viool. 1.202.20: Corelli Windeatl's orkest en I. Walters, tenor. 3.15: Voorlezing. 3.20: Muziek les. 4.05: Fransche les. 4.35: Orkest concert. 5.20: Lezing: In the footsteps of William the Conqueror. 5.35: Kinder uurtje. 6.20: Dansmuziek. 6.50: Tijds., weerb. 7.05: Dansmuziek. 7.20: The mystery of Wansdyke. 7.35 Liederen van Brahms door D. Smith. 7.45: Lezing: Nature and her limitations (51. 8.05: „Zee en lucht", voorlezing door L. Regnis. „Ectasy", gedicht van Turner. Orkest. W. Primsose, viool. H. Heyner, bariton. H. Pen- geley, piano. De Lyrische zangers. 9.20: Weerb.. nieuws. 9.40: Lezing: Music and the ordinary listener. 10 uur: „L'His- toire du soldat", in 2 deelen, van Stra- .winsky. 11,12,2Ch Dansmuziek Parijs „Radio-Paris", 1750 M. 10.50—» 11.20; Concert. 12.502.10: Orkestcon» eert. 5.055.55: TrioconceTt (piano, viool, cello). 8.5010 50: Fragmenten u, d. opera-comique „Lakmé", van Delibes. Langenherg, 469 M. 1.252.50: Or» kestconcert. 5.506.60: Concert Kapel Farkas Miska. 8.50: Concert door het Werag-orkest. Muziek van Oostenrijkschei Componisten, o. 1. v. Otto Julius Kühn, Opera-operette en dans. 10.40: Sluiten, Königwusterhausen, 1250 M. en Berlijn 484 en 566 M. 12.208.05: Lezingen en lessen 8.30: „Die Strossensangerin", operette in 3 acten. Orkest, koor en solisten, 10.50: Sluiten. Hamburg, 394,7 M. 435: Kamermu» ziek. 5.20: Voorlezing door R. G. Bindijig, 8.20: „Flachsmann als Erzieher, com«lie in 3 acten van Otto Ernst. Het stuk speelt in een kleine provinciestad. Daarna dans» muziek. Brussel, 509 M. 5.206.20: Dans» muziek. 8.2010.20: Orkestconcert v. d, Sté Royale de Zoölogie. STOOMVAART-MIJ. „NEDERLAND". 1 KONINGIN DER NEDERLANDEN, uit. reis, 12 Juli te Algiers verwacht. SALEIER, thuisreis, 13 Juli bij Gibraltar) verwacht. PRINSES JULIANA, 9 Juli van Amsf. tel Batavia. RONDO, niireis, pass. 9 Juli Gibraltar, MAPIA, uitreis, IJ Juli te Port Said ver» wacht. ROTTERDAMSCHE LLOYD. j DJEMBER, thuisreis, pass, 9 Juli Oues» sant. BUITENZORG, uitreis, pass. 8 Juli Periirf, INDRAPOERA, uitreis, 9 Juli van Co» lombo. TEBANAN, thuisreis, 1112 Juli te Sue? verwacht. 11 HOLLAND—AMERIKA-LIJN. GAASTERDIJK, 8 Juli van Los Angelos n. R'dam. SPAARNDAM, 13 Juli van R'dam te Ha» vana verwacht. STOOMV.-MAATSCH. „OCEAAN". POLYDORÜS, 9 Juli van Amst. n. Java. HOLLAND—BRITSCH-INDIË LIJN. HOOGKERK, thuisreis, 12 Juli te Suez verwacht. KON. PAKETVAART-MAATSCHAPPIJ. TASMAN, 9 Juli van Sydney te Mei» bourne. ROTTERDAM—ZUID-AMERffiA-LUN. POELDIJK, uitreis, 8 Juli van Rio Grande, KON. NED. STOOMBOOT-MIJ. PERSEUS, 9 Juli van Amst. naar Kopen» hagen. VAN RENSSELAER, thuisreis, 12 Juli tg Plymouth verwacht. ACHILLES, 5 Juli van Port au Prince n', Kaap Haitien. ALKMAAR, 8 Juli van Valparaiso naar San Antonio. RHEA, 7 Juli van Puerto Barrios naar) Kingston. KONINKLIJKE HOLL LLOYD. ZEELANDIA, uitreis, 1314 Juli te Per» nambuco verwacht. DIVERSE STOOMVAARTBERICHTEN. ALBATRO, m.s., 8 Juli van Kopenhagen te Holtenau. EMANUEL', m.s., 8 Juli van Aalborg tg Holtenau. FRIESLAND, sleepboot, 8 Juli van Holly» head n. Bermuda. GEERTRUIDA, m.s., 8 Juli van Nakskoy te Holtenau. KEILEHAVEN, 8 Juli van Campbeltown nl Liverpool. M1RACH, 8 Juli van San Nicolaas n. Lag Palmas. NICOLAAS, Algiers n.pass. 8 Juli Oitavos. PENDRECHT, Novorossisk n. Santander, 8 Juli van Gibraltar. PRINSES JULIANA, m.s., 8 Juli van Svendhorg (e Holtenau. ROZENBURG, 8 Juli van Morsör n. Mas» metund. SASSENHEIM, 8 Juli van Hamina tg St. PHILIPSLAND, 9 Juli van Mathil n» Hamburg. STAD ARNHEM, 8 Juli van Lulea naar R'dam. WIELDREOHT, 8 Juli van Valencia naar Palmas. Wm. BARENDSZ., sleepboot, New York n. Rouaaan, pass. 9 Juli Bevezier. WITTE ZEE, Huelva n.pass. 8 Juli Sagres. JONGE MARIA, R'd.am n. Malaga, pass, 9 Juli Gibraltar. Uitgesproken A. J. P. van den Hurk, te Leiden, Witte. Singel 12a. Rechter-comm. mr A. S. Rueb.- Curator mr. A, J Fokker te Leiden. C. F. Kwant, assistent-apotheker, té Oegstgeest, de Kempenaerstraat 4. R.-c. mr. A. S. Rueb. Cur.mr. W. de Clercq.- Coöperatieve Vereeniging Patrimonium,- gevestigd te Rijnsburg, in liquidatie. R,-c. t mr. A. IL Bommezijn. Cur.mr. P. Briët té Leiden. Opgeheven: Fa. J. Segaar en Zn., te Voorschoten* ledenH. Segaar, te Leiden. A. A. Segaar te Voorschoten en de nalatenschap van J* Segaar, te .Voorschoten.; 2—2

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 6