UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. VRAGENRUBRIEK. ALKEMADE. Burgerlijke Stand. Geboren: Anna Maria, D. van Willem van Hameren en Petronella Geertruida van der Klugt Theodorus Wilhelmus, Z. van Franciscus van der Wereld en Gerarda Maria Plasmeijer Wouter Jacobus, Z. van Wouter Koek en Maria Johanna Hoek Theodorus Johannes Ignatius, Z. van Martinus Hogenboom en Cornelia Johanna Maria Bakker Engelina Johanna Hen- drica, D. van Cornelis Antonius van der Wereld en Adriana Johanna Maria-Bizot Johanna Petronella, D. van Jacobus Petrus Strijk en Lena Maria Theodora Bakker Maria Theresia Petronella, D. van Johannes Nicolaas van der Veer en Maria van der Hoorn Engelina Agnes Maria, D. van Cornelis Wilhelm Otte en Johanna Martha Hoogenboom Cornelis Johannes, Z. van Leonardus Bakker en Cornelia Maria Hoo genboom. Overleden: Gerarda Turk 19 jaar. In het eerste halfjaar van 1927 zijn vanwege den Keuringsdienst van Waren gekeurd 2300 monsters, waarvan er 12 zijn afgekeurd. In totaal zijn 53 winkels geïn-, specteerd. BODEGRAVEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Wilhelmina Johanna Th?resia, D. van M. C. Steenbergen en M. A. Blom Huibertus, Z. van P. N. Zaal en M. Amersfoort Hendrika Pietertje, D. van H. Warnaar en C. E. van Welzenis Pe trus Gertrudes, Z. van J. de Vlieg en E. van Ingen. Overleden: Cornelis Bos 72 j., wedr. van E. Zwanenburg. Getrouwd: W. Domburg 24 j. en W van Hof "53 j. - In den doop der week vestigden zich in onze gemeente de volgende personen: N. de Korte en gezin, timmerman van Gouda H. de Gier, chauffeur van Waar der; W. J. Wessels, zonder beroep van Den Bosch J. v. d. Poorte en gezin, timmer man van Zwammerdam. Inmiddels vertrokken: G. C. v.'d. Vlist, zonder beroep, naar Kamerik A. de Poorter en gezin, arbeiders, naar Axel J. Bikker, timmerman naar Hekendorp J. Baelde, winkelier naar Zeist W. W. Bos, zonder beroep naar Zeist A. Kor- tenoeven, pakhuisknecht, naar Waarder H. Batelaan, winkelier naar Zuidland A. van Luinen, dienstbode, naar Zwammerdam Op Dinsdag 8 Augustus a s. zal in onze gemeente de loting voor den dienst plicht voor de ingeschrevenen van de lich ting 1928 plaats vinden. BOSKOOP. De collecte ten bate der slachtoffers van de stormramp 1927 in Gelderland pn Overijsel heeft in deze gemeente opgebracht de som van f 2053,18. Gevonden voorwerpen: 1 schooléfui met inhoud, 1 zilvereij collier, 1 portemon- naie met inhoud; 1 bankbiljet. HAZERSWOUDE. - De uitslag van de gehouden aanbe steding door het bestuur van den Oost- en West-Geerpolder, tot verhooging en ver breeding der kaden, is als volgt: J. Hilgersom, Stompwijk, perc. 1 f9939, perc. 2 f 6300; J. Priem, Driebergen, perc. 1 f10.480, perc. 2 f6744, massa' f 16 950; D. Monshouwer, Sleeuwjjk. perc. 1 f9170, perc. 2 f6780, massa f 15.890; Gebrs Sloot weg, Hazerswoude, in massa f 13.810; W. van Haasteren en W. van Alfen te Leiden perc 1 f 7669, perc. 2 f5580. massa f 12.149; W. van Diemen e.a. te Hazerswoude, perc. 1^ f 7329 50. perc. 2 f 5450.50, massa f 12731 E. van den Berg, Leiden, perc. 1 f7100* perc. 2 f5045. WOUBRUGGGE. Burgerlijke Stand. Geboren: Martijntje, D v. W. Bergman en J. M. de Groot. Anna Cornelia, D. v. H. J, Hoogenboom en C. J. van der Tets. Overleden: J. Janöze 28 j., echtgenoot van W. Blok. De jongedochtersvereeniging „Mir jam", hield onder leiding van mej. Van Muiswinkel Donderdagavond haar eerste jaarvergadering. Bij deze eerste mijlpaal werd met dankbaarheid teruggezien op den arbeid in dit tijdperk verricht. Met zegen voor hoofd en hart werden de ver gaderingen geregeld bezocht voor Bijbel studiën en Gereform. geloofsleer. Deze vereenigmg is gesproten uit de meisjesvereenriging ,,'t Mosterdzaadje", welke Maartij.1. reeds 35 jaren bestond, en welke arbeidt voor zendingshospitalen en kleeding verstrekt voor behoeftige we duwen. Donderdagavond vergaderden in de oude rechtkamer alhier, de oud-gemobili- seerden, onder leiding van den burge meester, den heer Baumann. De voorzitter heette allen welkom, zette het doel uiteen, terwijl de waarn. secretaris, de heer Le Fe- ber, aan allen een uittreksel van dde statu ten ter hand stelde; allen traden als lid tot de groote organisatie toe. De bezwaren welke nog werden geopperd, werden door den voorzitter weerlegd, o.m. dat te Alphen aan den Rijn geen feest zal plaats hebben, maar een gezellige bijeenkomst met eenige demonstraties, om saamhoorigheid en va derlandsliefde op te wekken en volgens de statuten straks, waar het noodig is, de le den steun te verleenen. Nadat de leden allen tot deelneming ge- teekend hadden, schorste de voorzitter de vergadering, opdat de leden onderling kon den beslissen op welke wijze zij uit hun midden een bestuur wenschten samen te stellen. Met algemeene stemmen werden toen ge kozen de heeren J. C. Baumann als voor zitter, J. le Feber, secretaris en J. West maas, penningmeester, welke die benoeming aanvaardden. Het aantal leden was nu reeds geklom men tot 27, velen waren door den hooibouw verhinderd, doch kunnen zich aanmelden bij den secretaris. De uitreiking der mobilisatiekruisen zal te Alphen plaats hebben op 6 of 13 Augustus. Voor alle leden is een vrijkaart te verkrij gen voor hunne echtgenoote. De reis naar Alphen zal per motorboot worden onderno men; het fanfarecorps en de mandolineclub maken de reis mede. Na rondvraag sloot de voorzitter de ver gadering. AALSMEER. Tninbonw. Dc afdeeling der Kon. Ned. Mg. voor Tuinbouw- en Plantkunde hield Donderdag avond haar maandelgksche vergadering in „De 111 Kolommen". De voorzitter, de heer G. Oud, gaf een overzicht vah de plaatse^ Igke inzending op de Pargsche tentoonstel ling, welke voor de gemeente een groot succes is geweest. De heer G. Hansen ver telde een en ander over het forceeren van de seringen en ceracus planten voor voren genoemde tentoonstelling. De tuinb.-inricnting „Enchantres", v.h. H. Carlée, te Heemstede, had een schitterende collectie lathyrus in gezonden, welke bg de kweekers groote aandacht trok, en waaraan een zilveren me daille werd toegekend. De heer Joh. Hof man gaf een verhandeling over het forceeren van Japansche lelies, in verband met de vlaag of deze cultuur hier wel loonend is. Spr. beantwoordde de vraag ontkennend, omdat hier des zomers toch al te veel bloeriien zijn. De heer Hansen wees op een euvel in seringen dat hier algemeen wordt ge constateerd welke voor het eerst z'jn geforceerd, n.l. wortelrot, waardoor ze bg massa's afsterven. Een middel daartegen is nog niet gevonden. HILLEGOM. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: J. Klomp en M. v. d. Wilk. A. Z. Renier en C. J. v. Delft. Getrouwd: C. Warmerdam en A. v. d. Linden. V. H. A. v. d. Voort en L C. v. d. Schoot. S. J. Kleyn en M. A. Lammens. Bevallen: A. D. v. d. ZandeHeeres, z. G. Starreveld—Duitman, d. J. v. d. V'eyden—v. d. Mey, d. W. Beutick—de Lange, d. C. v. d. BurgIvruyfi, d. H. C. LitjensJonkheer, z. L. Bgl v. Duivenbode—v. d. Jagt, z. A. C. Zwagerman—Scholten, z. KATWIJK. Afzandexi. Een groot werk op het gebied van af- zanden staat binnen betrekkelijk korten tijd te gebeuren hetgeen aan vele handen werk zal geven en mogelijk in de toekomst weer groote opperviakten duingronden on der de gemeenten Katwijk en Wassenaar in vruchtbare tuin- en bollengronden zal herscheppen. Is men al vele jaren bezig met het af- zanden van gronden onder Katwijk en Noordwijk alwaar men binnen afzienbaren tijd genoodzaakt zal zijn het werk te be ëindigen omdat daar overal de grens van de vereischte dumbreedte vanaf de zee dan zal zijn bereikt, sinds langs is het oog ge vestigd op de uitgestrekte duingronden ten Zuiden van Katwijk en onder Wassenaar. En waar onder Katwijk grooter vaarwater dus beter laadgelegenheid zal zijn te ma ken dan te Wassenaar, lag het voor de hand, dat te Katwijk het begin zijn moest. Meerdere plannen zijn aanhangig geweest die afstuitten op financieels bezwaren, door b.v. te hooge huur- of koopprijzen van landerijen, waarover het spoor moest loopen. Thans is men echter zoover ge vorderd dat zelfs bmnen enkele dagen met de werkzaamheden begonnen zal kunnen worden. Dit begin van het werk zal zijn te Katwijk a. d. Rijn aan den Valkenbnrg- schen weg. Daar zijn ten Zuiden van de woning van de firma S. Parlevliet gron den aangekocht van den heer C. de Wit alwaar vanaf den Rijn naar den Valken- burgschen weg een haven zal worden ge maakt met een steiger, waar, ongeveer als in den „Noord" te Katwijk, de zandbakken zullen kunnen worden geladen. Het spoor zal loopen vanaf genoemd perceel dwars over den Valkenb weg door de landerijen heen langs - „de Bilt" naar den „Groen- tuin," dwars den Bituramenweg over naar den Watertoren der Leidsche Duinwater leiding-maatschappij. Daar volgt het spoor het kanaal tot aan de plaats waar een nieuw kanaal zal worden gegraven, welk werk kortelings geleden is aanbesteed, voor rekening der Leidsche Duinwatermij. Voorloopig wordt volstaan met het ver voer van het zand verkregen door het gra ven van dit kanaal. Dit werk zal ongeveer 8 maanden duren en wordt voornamelijk uitgevoerd onder de gemeente Wassenaar. En daar in de nabijheid liggen tusschen „de Pan, „Rijksdorp" en het Noordzee strand nog hooge zandbergen, mooi duin zand, waarnaar, vooral de laatste jaren, zoo'n vraag is. In hoeverre en wanneer daar het afzanden zal worden voortgezet is nog niet met zekerheid te zeggen, doch gezien de thans uit te voeren werken mo gen we gerust aannemeD dat omtrent dit punt al wel eenige zekerheid is verkregen. Wanneer dat zoo is, en hieraan behoeft niet te worden getwijfeld, zal dit werk eendge jaren kunnen duren en kan het voor land en tuinbouw en voor werknemers een zegen zijn al zal het niet te ontkennen zijn dat een enkeling er wel weer door verdroging zijner landerijen de nadeelige gevolgen van zal ondervinden. Burgerlijke Stand. Geboren: Huibertje, d. v. H. J. Schaap en J. Ouwehand. Niesje, d. v. C. Parle- viiet en G. v. Rgn. Jacobus, z. v: K. v. d. Meg en J. W. Geijteman. Dirk Johannes, z. v. W. v. Tol en J. Gugt. Leunis, z. v. M. v. Bugn en A. Roeise. Cornelis, z. v. W. v. Beelea en A. v. Beelen. Overleden: Klazina Verdoes, echtg. van C. van Schie, 46 j. Levenloos aangegeven kind van B. J. Lainboo en L. Zwanenburg. Huwelgks-aangiften: H. v. Wagtendonk en A, G. Bloot P. v. Duijn en f. v. Dugn. De Commissaris der Koningin in Zuid- Holland heeft in de vacature-wijlen C. J. L. van der Meer, lid en voorzitter van de Gezondheidscommissie voor de Vereeniging van Gemeenten, waarvan de zetel is te Katwijk, benoemd tot lid van die Gezond heidscommissie mr. C. M. van Sillevoldt Jr., fabrikant te Wassenaar. KATWIJK AAN DEN RIJN. Het gouden jubileum van de Geref. Zondagsschool. 27 Juli a.s. zal het 50 jaar geleden zijn dat hier ter plaatse een Geref. Zondags school werd opgericht. De oprichting had plaats op aansporing en onder leiding van ds. Alting,toentertijd Geref. predikant to. Katwijk aan Zee. In die dagen bestond er te Katwijk a. d. Rijn nog geen zelfstan dige Geref. gemeente. Wel was er, waar nu de Geref. Kerk staat, een houten ge bouwtje, waar ds. Alting catechisatie hield In dat gebouwtje is toen op 27 Juli lti/7 de eerste Zondagsschool gehouden met on geveer ruim dertig kinderen. Het eerste Zondagsschool-bestuur bestond uit de hee ren ds. Alting, P. Wassenaar, W. Vecht, J. van Duijn en de eenigste overlevende A. van der Jagt. Hoewel de heer Van der jagt een hoogen leeftijd heeft bereikt en al jaren aan het ziekbed is gebonden, kon hij toch nog heel wat mededeelen uit het Zondagsschoolleven van die dagen. Nog levendig staat hem alles voor den geest, zoowel de voor-geschiedenis als de eerste tijd van ZondagsschooLhouden. Dat dit heel anders ging dan tegenwoordig, kan men wel begrijpen, al waren de grondbeginse len dezelfde. Bij d© viering van het 25-jarig bestaan is er een boottocht georganiseerd naar Amsterdam, terwijl bij het 40-jarig bestaan een boottocht werd gemaakt naar Alphen a. d. Rijn. Thans worden er plan non gemaakt voor het herdenken van het 50-jarig bestaan der Zondagsschool. Reeds zijn eenige dames bezig gelden in te zame len ter venvezenlijking der gemaakte plan*, nen, Ook ditmaal staat een boottocht op do agenda voor alle kinderen der Zondags school, terwijl tegen- een klein bedrag ook ouders mede kunnen gaan. Het tegenv/cor- dig Zondagsschoolbestuur bestaat uit do heeren: W. Schoneveld, voorzitter (reeds 33 jaar in het bestuur), J. van Beelen, B. van der Jagt, C. Korpelshoek, J. de Vries en de dames A. en M. van der Perk, L. en R. Meijering, T. van der Horst en A. Minnee. Het aantal kinderen bedraagt thans ruim 100. Bekerwedstrijd. Sinds een viertal jaren schieten de bur gerwachten van Voorschoten-Valkenburg en Katwijk om een door hen gezamenlijk be schikbaar gestelden Wisselbeker. In 1923 werd deze gewonnen door de burgerwacht Valkenburg met 411 punten. In 1924 werd hij gewonnen door Voorschoten met 437 punt,en, in 1925 door Katwijk met 444 pun ten en in 1926 door Voorschoten*'met 437 punten. Thans zal de wedstrijd om dezen wisselbeker weer plaats hebben op de ba nen alhier op Donderdag 26 Augustus. Te vens zal er een vrije-baan-wedstrijd gehou den worden. Tuinbouw. Het kan verkeereh, in alles, dus ook in den tuinbouw. Was de uitkomst der vroege aardappelenteelt de laatste jaren van dien aard, dat de teelt hiervan steeds inkromp, thans is zulks geheel anders. De teelt blijkt overal in te krimpen, want het te kort doet zich over de geheele linie ge voelen. De prijzen zijn overal goed. Van Katwijk kunnen we zelfs constateeren dat de prijzen de laatste dagen aanmerkelijk hooger zijn dan waar ook. Dit dankt de veiling wel aan den goeden naam die de Katwijksche zandaardappelen hebben wat kwaliteit en sorteering betreft. Met bos- peen loopt het geheel anders dan men ge hoopt en verwacht had. De prijzen zijn de laatste dagen zeer laag. Wat tot heden werd aangevoerd was niet prima. Dat komt de volgende week pas. Gehoopt worctt dan op betere prijzen. KATWIJK-AAN-ZEE. Het „Groene Kruis". Gisteravond vergaderde in „Casa Cara" het „Groene Kruis". Als voorzitter fun geerde de heer dr. Hueting (2e voorz.), om dat de le voorz. ds. Meijering, verhinderd was. De voorzitter opende de vergadering mèt een paar woorden van dank aan de opge- komenen en gaf daarna den secretaris ge legenheid zijn jaarverslag uit te brengen- Vervolgens kwam de penningmeester aan het woord die eenige cijfers liet hooren waarvan we slechts vermelden dat op de vorige jaarvergadering een saldo aanwezig was van f 474. In het afgeloopen vereeni- gingsjaar waren de ontvangsten! 1005.92$ de uitgaven f 772.98, zoodat thans in kas was f 232.941& Boeken, bescheiden en kas werden door eenige heeren nagezien en in keurige orde bevonden. Zoowel den secretaris als den penning meester werd een woord van dank gebracht door den voorzitter, voor hun verrichten arbeid voor de vereenigmg. Daarna had de verkiezing plaats van drie periodiek aftn*edende bestuursleden, welke alle drie met algemeene stemmen werden herkozen. Eindelijk kwam het voorstel dat wij eeni ge dagen geleden reeds vermelden ter ta fel, n.l. om een consultatiebureau op te richten voor zuigelingen. Na zeer korte be spreking werd unaniem daartoe besloten. De daarvoor noodige installatdeonkosten e.a. worden door de Provincie vergoed, zoodat het geen geldelijke offers uit deze gemeente vraagt. Binnen een paar maanden hoopt men met een en ander gereed te zijn. De agenda afgehandeld zijnde, en daar niemand meer het woord vroeg sloot de voorzitter de vergadering. Er komt schot in de winkels in „Duinr oord". Volgens een advertentie in dit num mer opent „Katwijksch Aardewerkfabriek" in Duinoord 40, tegenover den winkel van Kleen, die gisteren opende, een show, al waar allerlei voorwerpen door haar ge maakt, vrij te bezichtigen zijn. En dat zijn er niet weinige en vele ge tuigen van goeden smaak; trouwens de fa brikant, de heer Klinkenberg, heeft reeds in binnen en buitenland „naam gemaakt" met zijn artikel. Zijn er verschillende voor- werpen voor huishoudelijk gebruik geschikt de luxe- en kunstvoorwerpen zijn het be zichtigen overwaard. Men ga maar kijken. De lijst van werkzoekenden wordt, volgens opgave van het Gemeentelijk Ar beidsbureau, kleiner en telt thans 17 personen, te weten: 10 arbeiders, 5 kui pers, 1 grondwerker en 1 visscher. Een ingezetene van Katwijk-aan-Zee, die onbekend wenscht te blijven, zendt ons een gift van 12.50 als eerste bijdrage voor een aan te bieden stoffelijk blijk van erken telijkheid aan den schipper H. v. d. Plas en T. Vlieland, die met gevaar voor eigen leven deze week een Scheveningschen logger be houden binnen brachten. Mocht dit sympathieke voorbeeld navol ging vinden, zoo zijn wij gaarne bereid voor dit doel giften in ontvangst te nemen, welke wij dan dagelijks in ons Blad zullen verant woorden. LISSE. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacob, Z. v. L, v. d. Dool en H. C. v. d. Bijl. Derkje Wilhelmina, D. v. H. J. Klaassen en J. E. Wallenburg. Overleden: Petronella Johanna Ruigrcrk 18 m. Jacob Louis Veldhuyzen van Zan ten echtten, van M. G. van Parijs 56 j. ICarel Blij destij n echtg. van C. P. v. d. Vlies, 85 j. Gehuwd: P. G. Mijland en H. v. d. Bent. Het aantal bestellers verbonden aan het post. en telegraafkantoor alhier wordt uitgebreid met één en alzoo gebracht op zeven. Met ingang van 16 Juli e.k. wordt ver plaatst van Wervershoof naar hier de brie. ven- en telegrambesteller L. de Graaf. In de maand Augustus zal heb vijf jaar geleden zijn dat de Prot. Gymnastiek vereniging R.O.D.A. werd opgericht. Plan nen bestaan dien dag feestelijk te herden ken. Verschillende wedstrijden zullen wor den gehouden waaraan een 10 12 vereent- gingen met ongeveer 450 turners zullen deelnemen De wedstrijden zullen gehouden worden op de harddraverijlaan van Gebr. Vreeburg alhier. Verschillende medailles zijn bereids door ingezetenen toegezegd.. NOORDWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Wilhelmus Hsndricus Maria en Adrianus, Alida, z. v. L. P. Koeleman en J. A. Lipman. Abraham, z. v. C. Bakker en I. Parlevliet. Ondertrouwd: Petrus Adrianus van Werk hoven, 26 j., te Voorhout en Wilhelmina Catharina Franck, 23 j., te Noordwgk. Jacobus Cornelis van der Voort, 25 j., te Noordwgkerhout en Petronella Cornelia de Ridder, 23 j., te Noordwgk. Getrouwd: J. van Beelen, 22 j„ te Noordwgk, en C. v. d. Meg, 19 j., te Rgns- burg. Overleden: Johanna Vink, 66 j., gehuwd met F. Steenvoorden. Ingekomen: L. Biermann, stucadoor, van Dusseldorf (D.), naar Zeestraat 34. P. Duindam, dienstbode, van 's-Gravenhase naar Gooweg 4 „Rozenhof". A. Böcker en gezin, timmerman, van Slassfurt (D.) naar Wilhelminastraat 61a. Johannes Cornelis Spruit, chauffeur, van Winnipeg (Canada) naar J. Kroonsweg 7, .bg L. Beuk. A. M. H. Fornara, zonder ber., v. Mook, R.-K. Kweekschool, naar Kerkstraat 2. M. Konrad, modelleur, van Velsen naar Douza- straat 20. M. W. den Dubbelden, dienst bode, van Voorhout naar Voorstraat no. 93. M. C. v. d. Meer, zonder beroep, van Noordwgkerhout naar Kerkstraat 1. Ch. M. Kooyman, zonder beroep, van Alphen a. d. Rgn naar Zeestraat 10. A. M. Vertuin en kind, zonder beroep, van Lisse naar Molensteeg 16. M. Hermes, dienst bode, van Bottrop (D.) naar Voorstraat „Hof van Holland". Vertrokken: K. Passchier, onderwijzer, van O. Zeeweg 84 naar Krimpen a. d. Lek. A. Reinshagen en gezin, handels» employé, van Oranjeweg 19 naar Zürich, Pestalozzistr. 56. -— A. Marynis, zonder beroep, van Offemweg 29 naar Hillegom, Wilhelminalaan 58. Jacoba Soeteman, van Voorstraat 108 naar Wassenaar, Adri- anastraat 29. P. F. Angevaare en gezin, glazenwasscher, van Voorstraat 28 naar Den Haag, Camera Obscurastraat 113. David van 't Zelfde, kok, van hotel Rembrandt naar Den Haag, hotel „Oude Doelen". S Vlasveld en gezin, bloemist, van Breloft- park 13, naar Noordwgkerhout, Heerenduin weg. C. M. v. d. Krocht, dienstbode, van Scheveningschestraat 20 naar Oegstgeesfc Rhgngeesterstraatweg 12. J. W. Faassen, directrice, van Kerkstraat 66 naar Haar lem, Korte Hofstraat 1. P. v. Egmond, arbeider, van Kerkstraat 63 naar Haarlem, Leidsche Vaartweg 227. De Noordwgksche Reddingsbrigade zal voortaan des Woensdagsavonds te 7 uur oefenen in reddend zwemmen. Deze oefe ningen zullen worden gehouden aan de gewone oefenplaats te Noordwgkerhout. De alhier gehouden inzameling van gelden ten bate van de slachtoffers der stormramp heeft f2450.40 opgebracht. Bij het alhier gevestigde correspon dentschap voor arbeidsbemiddeling zijn deze week als werkzoekende ingeschreven, 6 personen, n.L 4 timmerlieden, 1 opper man en 1 keJlner. OEGSTGEEST. In de gisteravond gehouden vergade ring van het kiescollege der Ned.-Herv. Gem. is in de vacature ontstaan door het overlijden van den heer A. Spruyt, tot diaken gekozen de heer B. J. van Don kelaar. SASSENHEIM. v Burgerlijke Stand. Geboren: Jacobus Cornelis, Z. v. J. C. Zandvliet en G. v. d. Stigt. Overleden: Cornelia v. Beveren 68 j. Getrouwd: P. Helmus 24 j. en C. J. Schalk 22 j. Ingekomen: H. A. Berkhout, v. Heerlen. Vertrokken: Mej. C. J. Rotteveel, naar 's-Gravenhage. Mej. J. E. Los, naar Haarlem. J. J. H. Kipping, naar Anna Paulowna. VOORHOUT. Burgerlijke Stand. Geboren: Petrus Johannes Theodorua, Z. van P. Th. Mens en C. M, van den Bosoh. Johanna Maria, D. v. W. Brama en C. H. Koeleman. Overleden: Maria Theodora Langevcld, 3 m. Cornelis van Leeuwen 2 m. B. en W. hebben in hun vorgaderinjj van 7 Juli 1.1. besloten, om in deze ge meente een collecte te doen houden ten bate van de slachtoffer* van de stormramp van Juni 1.1. Daartoe zijn eenige jongelieden uitge- noodigd zich disponibel te willen stellen om op Maandag 11 Juli a.a. langs de hu- zen te collecteeren. Er is veel geld noodig, een ieder geve dus naar vermogen,, VOORSCHOTEN. Tijdens het onweer van hedennacht had mej. R. het ongeluk in plaats van wij water, geest van zout te drinken. Zij is terstond naar een ziekeninrichting in Lei den overgebracht. WASSENAAR. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: A. A. R. Kronert en E. H C. Broer. M. N. J. van Winden en G. J. Remmerswaal. W. Jansen en G. A. Noordover. Th. L, van den LJssel en A. van Deursen. F. Hamburger en J.- van Wijk. Geboren: Maria Wilhelmina, D. v. W. CK van der Hulst en A. J. van der Holst. IJtje, D. v. L. Looijenga en T. J. van de ,Waal. Wiardus Willem, Z. v. B. Hoppe rus Buma en M.. M. Kolff. Joachim Jar cobus Johannes, Z. v. J. J. van der Kroft en C. M. A. Wensveen. Gerrit Jan, Z. v. J. W. Bouman en W. Komen. Josinaf Johanna Quiriua, D. v. C. J. Knijnenburg en A. G. Lagerberg. Overleden: Adriana Maria Engelina van Buren, 62 j., wed. F. W. Rosenstein. Bij de arbeidsbemiddeling staan inge schreven 4 grondwerkers, 3 losse werklie den, 1 timmerman, 1 chauffeur. ZOETERWOUDE. Tijdens het onweer, dat hedennacht boven deze gemeente woedde is van den landbouwer Th. K. in de Weipoort een paard door den bliksem gedood. Van den landbouwer de K. werden in het dorp een koe en een schaap door het hemel-, vuur getroffen en gedood. Een schadepost voor de betrokkenen. RECLAME. VOL ZIJN, darmpijnen, steek in de zijde, benauwde borst, hartkloppingen worden door het natuurlijke „Franz-Josef'-bitter-t water weggenomen en de bloedaandrang naar hersenen, oogen, longen of hart ver-i minderd. Attesten van geneesheeren maken melding van bepaald verrassende resul taten, die met het „Franz-Josef'-water bij menschen, die een zittend leven leiden, worden bereikt. 5471 Abonné N. te L. Voor het waterdicht maken van het linnen eener tent gebruikt men ongekookte lijnolie die u in een verf- winkel kunt koopen. Het linnen wordt met zachte kwast daarmede bestreken, zoolang- dat er geen poriën meer open zijn. Lang zaam lalen drogen om te voorkomen dat het linnen hard wordt of barst. Is met eenmaal bewerken het linnen nog niet geheel dicht dan nog eens zwakjes over doen. A. M. B. te L. Voor zoover ons be kend bestaat er geen vereeniging „De La kenhal". De vereeniging „Oud-Leiden" staat echter in nauw contact met het Ste delijk Museum. Wellicht kunt u met het zelfde gevolg daarvan lid worden. Voorzit ter ie prof. dr. L. Knappert, 3—3

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 7