AGENDA. FINANCIËN. Zaterdag. Vrije Evang. Gem. (Middelslegracht 3): Bloemenleeat. 7 uur nam. Zondag. Ned. Leger des Heils (Beestenmarkt 34): Samenkomsten te 10 uur voorm., haltvier en 8 uur nam. Vrije Evang. Ge'm. (Middelstegracht 3): Samenkomsten te' 10' tulr voorm. en 7 uur namidd Maandag. Stadszaal (groote zaal): Groote zanguit voering ten bate der stormramp-slachtoffers. 8 uur nam. Vrije Evang. Gem. (Middelstegracht 3): Bloemenfeest. Van 10—12, 3—5 en 7—10 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 4 Juli a.s. tot en met Zondag 10 Juli waargenomen door de apotheken van de heeren G. F. Reyst, Steenstraat' 25, telefoon 136 en A. J. Donk, Doezastraat 31, telefoon 1313. De geneeskundige Zondagsdienst te Leiden wordt van Zaterdagavond 8 uur tot Maan dagmorgen 8 uur waargenomen door de doctoren Bruining, Niemer, Schreuder, Starck en Veldhuyzen. Te Oegstgeest wordt deze dienst waarge nomen door dr. Varekamp, tel. 1916, RECLAME. Oegstgeestsche Apotheek P. H.C Vlietsta Brands, Apotheker. De Kempehaerstraat 4. Telefoon 274. Nacht en Zondags dienst 7085 naar de markt gekomen is; aan hem, die dien dag ter markt den hoogsten prijs voor Leidsche kaas gemaakt heeft; aan hem, die dien dag ter markt den hoogsten prijs voor Goudsohe kaas gemaakt heeft; en tenslotte aan hem, die dien dag als de 250e ter markt gekomen is. I}en boeren zal toegang tot „Den Burcht" verleend worden op vertoon van hun dien dag ontvangen marktbriefje. Behalve vqor de producenten, worden ook voor de handelaren in kaas prijzen ter be schikking gesteld en wel voor hem die het hoogste aantal kilogrammën Leidsche- en voor hem die het hoogste aantal kilogram men Goudsche kaas dien dag ter markt heeft gekocht Aan autoriteiten, kaashandelaren en ver tegenwoordigers van olficieele lichamen en van verecnigingen Wordt op vertoon van hun gezonden uitnoodigingen toegang tot „Den Burcht" verleend. De ,hoeren jnoelen op 15 dezer recht- streeks'-nsar'de'-nleuwê kaasmarkt iVHjdeii. Hun plaats zal aldaar worden aangewezen, onder toezicht van den directeur van den Markt- en Havendienst, door den ambte naar met de plaalsregeling belast (sedert eenigen tijd ai werkzaam op de tegenwoor dige markt). Voor dien dag zal slechts één toegang worden benut en wel de Koppen- hinksteeg, loopende van de Hooigracht naar het nieuwe terrein. Als uitgang wordt ge bruikt, de Koppenhinksteeg, voerende naar de Hooglandsche Kerkgracht. Een en ander zal met borden duidelijk worden aange geven. Het ligt voor de hand, dat deze regeling als een voorloopige moet worden beschouwd. Een definitieve regeling, ook die van de op stelling der wagens, zal eerst kunnen wor den getroffen als het terrein geheel klaar is. Op de nieuwe markt zullen worden aange bracht urinoirs, privaten en drinkgelegen- heid voor mensch en dier. De boeren worden er aan herinnerd, dat de marklbriefies op 15 Juli ontvangen, dien dag in de Waag niet zullen worden ingeno men, aangezien ze als bewijs van toegang tot „de Burcht" moeten dienen. Zonder uil- noodiging of marktbriefje zal niemand al daar worden toegelaten. De aanvang der markt zal wordon aan gegeven door het luiden van een bel. Om de verkochte kaas aan de Stadswaag te laten wegen, zij er op gewezen, dat de wagens moeten volgên den weg vanaf de Hooglandsche Kerkgracht via de Koornbrug naar de Vischmarkt, om ter plaatse, zoo noodig,' te worden opgesteld. Aangezien met de ingebruikneming van het nieuwe kaasmarktterrein, gestreefd is naar verbetering van niarktgelegenheid, zal medewerking van de zijde der kaasprodu centen en -handelaren, tot verkrijging van succes, op hbogen prijs worden gesteld. De boeren gelieven te raadplegen de cir culaires. op (Vrijdag) op de kaasmarkt uit te reiken. Corporaties of personen rechtstreeks of zijdelings betrokken bij den kaashandel of belangstellend in het geregeld en zoo moge lijk toenemend marktbezoek van boeren en handelaren worden er nogmaals op gewezen dat prijzen (medailles of kunstvoorwerpen) nog gaarne door het comité worden in ont vangst genomen. Men wende zich tot den heer L. A. Mennes, directeur van den Markt en Havendienst alhier en voorzitter van meergenoemd couulél TENTOONSTELLING „ONZE VOEDING EN MELK-HTGIËNE". Wij vernemen dat do burgemeester, mr. A- van de Sande Bakhuyzen gisteren op den laatsten dag waarop de tentoonstelling in de Stadsgehoorzaal was geopend een be zoek aan de tentoonstelling „Onze Voeding en Melkhygiëne" heeft gebracht. De burgemeester bezichtigde aandachtig de verschillende stands. Om elf uur gisteravond is de tentoonstel ling gesloten. Er waren ook op den laatsten avond vrij veel bezoekers.in den foyer waar even als de vorige dagen de uitnemende Jazz band „the Would Bes" len dans noodden. Het waren weer 'jeugdige personen waarvan velen reeds sedert eenige avonden tot de vaste bezoekers behoorden. Tot de bezoe kers van de dancing wel te verstaan. Voor de tentoonstelling is helaas slechts matige belangstelling geveest. Het is te hopen dat het doel dat men door deze tentoonstelling heeft willen bereiken, de belangstelling te wekken of te verhoogen voor hygiënische melk en voor degelijke voeding, vooral voor zuigelingen, intusschen langzamerhand be reikt moge worden. Het ligt voor de hand dat de exposanten gaarne heet wat meer bezoekers hadden ontvangen, doch het mag verblijdend heelen dat de Leidsche firma's over het algemeen tevreden zijn over de za ken op deze tentoonstelling gedaan. GEMEENT. HOOGERE BURGERSCHOOL MET 5-JARIGEN CURSUS TE LEIDEN. Bij de overgangsexamens zijn bevorderd van de 1ste klasse tot de 2de klasse: J. F. Abelman, H. P. Arends, P. E. Beek, W. G. van Bergen, Cha. He. Ele. den Blaauwen, P. Bos, Ja. G. ten Cate, II K. Choufour, Ca. Ja. den Dopper, J. E. Eecke- laart, J. H. Eilders, C. H. Flim, C. P. Fontein, O. C. Frentzen, L. W. van Ham, Ha. Ma. Ma. Hartgens, Ma. Eth. Hooftman, P. J. Huibers, H. A. Jansen. P. de Klerk, Kle. Ca, Klokkemeijer, L. Kohier, G. F. Wilmink, Ala. Ca. de Haas, C. J. de Jongh, Jac. van der Kloot, Aa. Pa. van Kluyve, A. M. Koolhaas, H. J. de Koster, L. Lambo, Sa. Ha. van Luyken, J. A. Mens, J, Mont- foort, J. A. Mooy, Sa. Noteboom, D. Oosten broek, G. J. Philipsen, J. Ie Poole, Ga, Aa. van der Reyden, J. de Roo, O. D. San Giorgi, A. Slegt/ N. Spaargaren, J. C. Stafleu, L. C. van Aken, H. J. H. Buzeman. Petra. J. Colpa, A. Hansen, H. G. Holtz, C. Provily, A. C. Roëll, J. Louise Senger, M. A. .Susan, E. C. Teunissen, P, R. R. Venhuizen, T. Verzaal, P. J. van der Zanden. Herexamen: 1; afgewezen 18. Van de 2de tot de 3de klasse: Ina E. Bosscha, Ante. E. van der Bran der, W. N. Broekhuizen, K. Brouwer, J. G. Crabbendam, J. M. Demenint, We. Dieben, M. A. J. Duindam, Je. J. M. Harmsen, J. C. Jonker, C. Lut, G. J. ter Poorten, Pa. C. Rademaker, H. L. E. van der Reyden. J. W. Rijnders, Joh. K. Sanders, B. Staal. T. J. Strotmann, A. Zanen, Ellh. J. C. van Zwie- len, A. F. Bakker, L. Berczy, L. J. van Duyn, F. A. A. M. Janssens, N. van der Lof, Me. van Lokhorst, C. Lugthart, L. Lijklema, Me. H. Matze, Tine van der Mey, D J. Mooy, J. J. N'icaise, Suze O. A. San Giorgi, L. Fafee Schaeffer, Elth. S. van Sermondt, J. Teeuwen, G. J. Vermeulen, Anna Zanen. Herexamen: J,; afgewezen: 10. Van de 3d tot de 4de klasse: J. Roosje de Bink, Petra, G, J. Briejer, Jnger A, M. Dingem.ms, C. M. den Duik, G. J. Ebbink, J. C. M. A, Geyer, II. J. Haze- voet, M. Iloek, G. J. W. Hoogendoorn, J. v. Ilerson, W. Kerpel, F. Kor?, J. J. G. Kuik, Ma. C, A. Meuwese, Gerra H. Mulder, J. v. d. Nat. J. v. Nes. Ma. Ja. de Nijs.' D A. Peter. Ma. C. v. Peype, M. de Vries, Trims de Ailly, H. A. v. d. Hout, F. .1. Aspeslagh, H. v. Beelen, G. J. Flim, II. Hagemans, P. Herfst, C W, J. Janssen, J. M. de Jong, D. A. Kerpel, Jacqs. Koolhaas, S, J. Meijn, Chra. Monhemius, Louise Noteboom, Mientje de Roo, L. J. Rutten, D. J. Stol, H, O. Thomas, Corna. M. Veltema, J. J. Venhui zen, J. H. Versteeg, J. Wiethof, J. W. v. Zoest. Herexamen: 4: afgewezen: 5. Van de 4de tot de 5de klasse: P. de Bruyn, J. P. Bruyzeel, L. B, Cha- vannes, Anna C. B. Dekking, J. A. v. Dreveldt, Kla. G, A. v. d. Ende, Nina Eng- berls, A. J. Ensink. W. F. Gravendaal, J. Heidinga, H. M Hueting, Ph. de Jongh, Petra. F. A. M. KTamp, H Kerkheide, A. J. Paling. M. G. ie Poole, Friis J. de Raadt, Eugène A. P. de Raadi, A. Reijers, M. Schreuder, H, G. Snijders, J, F. Slapet, J, E. Stol, L. W. J. Bouhuys, A. V. C. L. Dingemans, W. Engberts. J. G. Gerstel, J. A 's-Gravendijk, Dina U. Hommes, E. J. Haogenslraaten, J. R. v. d. Laan, W. L. J. de Nie, A. C. ter Poorten, P. G. Rnodhuv- zen: C. F. Schiidel. D. J, N. Verhoog, J. G. Vermeulen, A. F. Vlag, K. F Waldkölter, F. C. Wieder, J. Winsemius, Anna M. v. d. Zanden, J. Zuurdeeg. Herexamen- 1; afgewezen- 3. Oeconomische afdeeling: J. G. H. Bokslag, J W. Dee, J. P, H. Hemerik, A. C. .1, de Jong, F. Jutte, A. D. de Koster, C. A. v.. Malssen, C. W. T. M. Meuwese, J P. v. d. Staal, J. W. Sündermann, C. C. J. Wernink. Herexamen: 2; afgewezen: 1. TOELATINGSEXAMEN STEDELIJK GYMNASIUM. Tot de 1ste klasse zijn toegelaten: L. J. R. H. Altena, Rudi Begeer, W. Bos, D. E. Bosselaar, G. D. L. Brederveld, H. Brink- greve, L. Doekes, W. C. van Dorp, J. A. Driessen, G. J. Goekoop, R. Horst, Ger trude Hüner, G. A. Huurman, J. W. Jan zen. Christ. Jac. Jüngeling, C. Kuypers, A. A. Moolenburgh, D. V. Njjland, A. Par- mei.tier, H. J. G. Postel, Ph. E. H. Roe fels, Henr. A. C. R. Roessingh, J. Schreu der. Henr. G. J. Smits, G. J. Velds, G. de Witte. Afgewezen 17 candidates Voor de 2de klasse is toegelaten: Tine C. Brouwer. OVERGANGSEXAMENS MIDDELBARE TECHNISCHE SCHOOL TE HAARLEM. Aan bovengenoemde school zijn bevor derd in de afdeeling bouwkunde van het eerste naar het tweede studiejaar A. van Weizen alhier en P. C. Veer, te Aalsmeer; van het practisch leerjaar naar het laatste studiejaar Jac. de Poole alhier en J. P. van Nes, te Boskoop. In de afdeeling weg- en waterbouwkunde zijn bevorderd van het eerste naar het tweede studiejaar, B. K. Huysmans. L. J. Lambert alhier en Fr. Meijers, te Leider dorp: van hel tweede studiejaar naar het praclische. leerjaar T. de Hen. te Leider dorp; van het praclische leerjaar naar het laatste studiejaar, D. C. F. Schuit, alhier, In de afd. werktuigbouwkunde zijn be vorderd van het eerste naar het tweede studiejaar A. J. Fokker, S. Fh. G. de Jongh en S. Splinter, alhier, jhr. J. H. Gevers Leuven, te Wassenaar en A. J. Spek, le Boskoop; van het tweede studiejaar naar het praclische leerjaar W. B. Perquin al hier en H. van den Boom, te Noordwijk- aan-Zee; van het practische leerjaar naar het laatste studiejaar, A. Crama en G. J, Koet, alhier, R, Baai-s le Leiderdorp en H. J. van Waveren te Hillegom. In de afd electio-techniek is bevorderd van het tweede studiejaar naar het prac tische leerjaar S. H. Joüstra alhier; van het practische leerjaar naar het laatste studie jaar H. J. Jesse en P. C. de Rooij, alhier. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd zijn voor het doctoraal examen Nederlandsche letteren mej: L. F, Haver- horst (Zeist); doctoraal examen klassieke letteren mej. W. C. de Snoo (Leiden); can- didaatsexamen geschiedenis de heeren S. Stikkel (Den Haag) en G. M. Becht (Den Haag); candidaatsexamen wis- en natuur kunde (A) mej. J. R. S. Ph. van Rhijn (Den Haag) en de heer J. van Zuylen (Don Haag); candidaatsexamen klassieke letteren mej. J. M. Donkersloot (Rotterdam). BLOEMENFEEST „JERUËL" TEN BATE VAN VERZWAKTE KINDEREN. In hel vriendelijke zaaltje aan de Mid delstegracht 3 wordt hedenavond in een bijeenkomst die om acht uur aanvangt een bloemenfeest geopend, waaraan verbonden is een bazaar ten bate van het Tehuis voor verzwakte kinderen. Het bloemenfeest duurt tot Woensdag avond en de bazaar is geopend behalve hedenavond, Maandag, Dinsdag en Woens dag, telkens van 1012; van 35 en van 7—10 uur. Des avonds wordt er in de prachtig met geraniums en rozen versierde zaal gezongen. Voor den bazaar iiebben verschillende winkeliers en fabrikanten nullige voorwer pen Ier beschikking van het Tehuis gesteld, en voor de verloting worden een bedsprei en een aangekleede pop benevens een schilderij bestemd. Hel is te hopen dat er veel belangstelling zal zijn voor dit bloemenfeest en dat er veel koopers, ook voor de planten zullen komen, opdat de opbrengst de verwachtin gen niet zal beschamen. DE BIOSCOPEN. Het programma in het City-theater vangt naar goedé oude gewoonte aan met het geïllustreerde wereldnieuws, dat o.m. ver schillende aardige kiekjes van de Oceaan vliegers brengt. „De dierentemmer" is een komische twee-acter, die speelt in de oer wouden van Atrika,doch waarvan Holly wood waarschijnlijk wel de bakermat zal zijn. Dat het levenspaitigeenszins bezaaid is met rozen, wanneer mett-vasthoudt aan den regei „Een man een "man, een woord een woord", leert de film van dien naam en vooral is dit niet het gevat wanneer zooals hier men.in zijn plannen tegengewerkt wordt door een raulti-millionair. Evenwel Hoot Gibson zou zich zelf niet zijn, wanneer hij zich niet door de moeilijkheden heensloeg en zoo weet hij het ook na harden strijd het gestelde doel te bereiken. Als tweede hoofdnummer draait een spannende deteclievefilm onder den on- waarschijnlijken naam „De misdaad per telefoon". Hoe dit in zijn werk gaal, onder- zoeke men zelf maar eens. De film biedt spanning en emofie le over. De directie van het Luxor-theater heeft er deze week alles op gezet de Leidsche bioscoop-bezoekers een vroolijken avond te bezorgen, en zij is daarin ongetwijfeld naar wensch geslaagd. Na de vertooning van het wereldnieuws begint hel al direct met „Het Kamermeisje van den kolonel", een komisch verhaal waarin Syd Chaplin, de broer van den befaamden Charlie, de rol van het „kamermeisje" vertolkt en de toeschouwers om z'n dolle frasen laat schaterlachen. Een inhoudsopgave? Wij denken er niet aan; is trouwens ook vrijwel ondoenlijk. Al wei nig anders is het te dien opzichte gesteld met het tweede hoofdnummer „Een hemel op Aarde", met Reinhold Sehtinzel in de voornaamste rol. Opgenjerkt zij intusschen dat de titel van dit Ufa-product een weinig misleidend ig, omdat deze niets anders is dan de naam van een nachtcabaret, waar van de hoofdpersoon van dit grappige ver haal tegen wil en dank directeur wordt. Het programma wordt aangevuld door den heer Willy Derby, die met z'n vele liedjes en inslaande refreintjes een gretig gehoor vond en warm applaus kreeg. Een journaal waarin niets voorkomt over de huldiging van vliegers is in den laatsten tijd ondenkbaar. En dat het journaal in het Casino-theater deze week dus de huldiging van Oceaanvliegers te Parijs brengt zal den bezoeker niet in het minst verwonderen. Vreemder zal men opkijken bij de vertoo ning van de Paramounifilm „Man durf te leven", een rolprent in zeven acten. waarin de hoofdpersoon Geoffrey Farnell zich eerst als officier van liet Amerikaansche leger, later als verslaggever aan een der groote New-Yorksche bladen aan het pu bliek voorstelt, In deze film valt natuurlijk sterk spel te bewonderen en het scenario is oorspron kelijk, niet al te sprookjesachtig en op en kele kleinigheden ra zelfs aannemelijk. Alleen prijzen wij ons gelukkig dat er in Nederland en wij meenen zelfs in heel Europa geen dagbladdirecteuren zijn die zoo wreed en zoo belusl op sensatie zijn dat zij een verslaggever het mes op den keel zouden zetten indien hij niet dagelijks, zoo als van Farnell. wordt verlangd, met de meest griezelige sensatieberichten komt aanzetten. Maar om op de film „Man durf le leven" terug te komen. Het is een goede film, niet alleen omdat regie en spel volkomen beko ren maar ook en vooral omdat hel een andere film is dan vele anderen. Omdat het interessante gegevm zich goed voor verfil men leenlen Jan ook door Paramount gued verfilmd is. Ook in de sa da saugs goed spel le bewonderen. „Een Verwoest Vrouwenleven" is een aangrijpende film met veel ontroerende momenten. Een film waarin een jonge held, werkelijk een hel denfiguur is en zijn moeilijke rol op schit terende wijze speelt. Ook deze film houdt den toeschouwer van begin tot einde in spanning en als het einde komt, met een aandoenlijk familietafereel waarin de jonge held die als rechter heett geweigerd de dame te vervolgen wier vrijspraak hij later als advocaat weet te bewerken is het verklaar baar dat het meisje dat hij beminde en dat de dochter blijkt van zijn cliënte niets lie ver wil dan de verdere lotgevallen van het leven met hem deelen. DE EEREWACHT DER 3-OCTOBER- VEREENIGING. In de gisteren gehouden vergadering van leden van de eerewacht der 3 October-ver- eeniging hebben de oprichters van deze eerewacht, de heeren J. de Graaf, J. Oppe- laar en Charles van Spall, gemeend hun ontslag te moeten vragen. Met groot leedwezen werd dit besluit door de overige leden vernomen,, hulde gebracht aan hun bijzondere verdiensten en alhoe wel noode, dit ontslag eervol verleend. Tot commandant werd benoemd de heer H. Harmsen en tot onder-commandant de heer J. P. J. C. van Biarkom. Als nieuwe leden werden aangenomen de heeren: N. C. F. van Ginkel, J. Koch, C. A. de Meyere. J. F. Touw. Tot eere-lid werd benoemd de heer Char les van Spall, als aftredend commandant en vaandeldrager. HET BESTUUR VAN DE 3-OCTOBER-VER. ADRESSEERT AAN DEN GEMEENTERAAD Overtuigd, dat de Raad der gemeente sympathiseert met de 3 October-vereeni- ging, die zich ten doel stelt de verlevendi ging gaande te houden van het groote feit van Leiden's Ontzet in 1574, heeft het be stuur dezer vereeniging zich tot den Raad gewend met beleefd verzoek, om het bedrag der subsidie, dat aan de vereeniging sedert tal van jaren wördt toegekend, voortaan te bepalen op dezelfde som als die, welke elk jaar door de vereeniging wordt betaald in de belasting als publieke vermakelijkheid. Dit verzoek geschiedt mede naar aanlei ding van een motie, door een aantal leden ter Algem. Vergadering, gehouden 31 Mei I.1., ingediend, en welke luidt; „De leden der 3 October-Vereeniging, bijeen in vergadering op 31 Mei 1927, ge hoord uit het verslag van den secretaris der vereeniging, welke hooge lasten van de feestviering op 3 October door de gemeente worden geëischt; gehoord de mededeelmg, dat de gemeente Alkmaar op den feestdag van Alkmaar's Ontzet de tasten opgelegd bij verordening op de publieke vermakelijk heden, dien dag buiten werking stelt, ver zoekt het bestuur der 3 October-Vereeniging zich met een adres tot denPtaad te wenden, oj>dat ook in Leiden deze" bijzondere feest dag van de drukkende belasting tengevolge van de verordening op de publieke verma kelijkheden, worde ontheven". In een bij het adres gevoegde memorie van toelichting z°gt het bestuur, dat er van verschillende zijden in de laatste jaren herhaaldelijk er op gewezen is, dat de sub sidie, die de 3-October-Vereeniging jaar lijks van de gemeente ontvangt, eigenaar dig aandoet, wanneer daartegenover wordt gesteld, dat door de Vereeniging in de laatste jaren beduidende sommen moeten worden afgestaan als bijdrage in de publieke ver makelijkheidsbelasting, zoodat de gewaar deerde steun, die de gemeente eenerzijds verleent, anderzijds door de, van veel jon geren datum zijnde, verordening op de ver makelijkheden niet alleen wordt te-niet ge daan, doch zelfs een beduidend grooter be drag wordt opgeëischt. De subsidie is steeds gelijk gebleven, on danks de groofe wijzigingen, die op elk ge bied hebben plaats 'gegrepen, waarvan ook de 3-October-Vereeniging de moeilijkheden ervaart en waardoor zij genoodzaakt is ge. worden, den aard der feestviering pe ver anderen. Dat het peil der [eestviering in tusschen zeer belangrijk is verbeterd, zij hier terloops opgemerkt. Ondanks de veel zwaardere lasten op elk gebied, is het bestuur er toch in geslaagd, meerendeels de rekening ieder jaar slui tend te krijgen. De laatste jaren echter vertoonen een kentering, hetgeen de navolgende opstelling aantoont; Batig saldo 1922 f 1025.78 1923 599 94 1925 438.58 Nadeelig saldo 1924 f1184.28 1926 „1041.61 De in die jaren betaalde publiek verma kelijkheidsbelasting heeft bedragen: in 1922 f 2983.39 in 1923 1768.36 in 1924 4957.31 in 1925 1164.89 in 1926 2326.03 Het Bestuur der 3 October-Vereeniging meent er op te mogen wijzen dat de ver eeniging toch voor de gemeente van bijzon dere beteekenis is. Niet alleen dat het doel der vereeniging iederen Leidenaar sympa thiek moet zijn, maar ook als vereeniging .zelve bevordert zij met hare uitgebreide feestvieringen de stad een 3 October-repu- tatie brengt zij door den grooten omvang harer feestelijkheden aan een groot deel der sladgenooten beduidende iinancieele voordeelen, waarvan tenslotie ook de ge meente weder de profijten terugontvangt. En waar het bedrag der subsidie, die wordt beschouwd als tegemoetkoming in de kosten der uitdeeling van haring en wittebrood aan de behoeftigen der gemeente ieder jaar een uitgaaf vraagt van f 1200, nog nimmer werd verhoogd, daarentegen zware lasten werden opgelegd door de vermakelijkheids belasting daar meent het bestuur aanspraak te mogen maken op een grootere tegemoet koming. Het Bestuur der 3 Octobeï-Vereeniging heeft gemeend niet aan den Raad te moeten .vbbjïïi®, aaasalfga bepaling ala tg Alk maar in de verordening op de publieke ver makelijkheidsbelasting is opgenomen, ook alhier vast te stellen, doch te volstaan met aan den Raad te vragen, aan de 3 October- Vereeniging voortaan toe te kennen een subsidie tot hetzelfde bedrag als i9 ver schuldigd geworden uit hoofde van de be palingen der verordening op de publ. ver makelijkheid, en wel uil practische over. wegingen, waardoor naar de meening van het Bestuur het verzoek gemakkelijker voor inwilliging vatbaar zal zijn. Het Bestuur spreekt gaarne den wenscti uit, dat een gunstige beslis9ing moge vol gen. - Voor de gemeenteraadsvergadering van a.s. Maandag hebben B. en W. nog een voorstel aanhangig gemaakt om te besluiten tot het indienen van bezwaren tegen aan slagen in de Forensenbelasting in andere gemeenten van een tweetal personen. De huldiging van den aftredenden rector van het gymnasium dr. N. J. Be- versen, door leeraren, oud-leerlingen, leer lingen en ouders van leerlingen, zal Maan dag a.s. te 10 uur plaats hebben in den Foyer der Stadsgehoorzaal. Oorspronkelijk lag het in de bedoeling het afscheid in het gebouw van het gym nasium te doen plaats hebben; de belang stelling schijnt echter zoo groot te zullen zijn dat men vreest in de aula van het gymnasium geen ruimte genoeg te hebben. De Nederlandsche regeering zal op de derde algemeene conferentie voor verkeer en doorvoer, welke op 23 Aug. a.s. te Genève zal bijeenkomen, o.m. vertegenwoordigd zijn door prof. jhr. mr. W. J. M. van Eysinga, hoogleeraar aan de Rijksuniversi teit alhier. In plaats van den heer Joh. Metscher, die wegens verandering van werkkring zijn betrekking van bode der woningbouwver- eeniging „Tuinstadswijk" moest,neerleggen, zijn door het bestuur dier vereeniging tot boden benoemd de heeren A. Langezaal en A. J. M. v. d. Heyde, beiden lid der veree niging. De reserve-eerste-luitenant P. A. Scho tel, van het vierde reg. -infanterie alhier zal van 11 tot en met 23 en van 26 tot en met 30 dezer, onderscheidenlijk aan de normaal schietschool te 's-Gravenhage en in de legerplaats bij Harskamp een cursus volgen in de behandeling van geweer en milrail- reurs. Geslaagd zijn voor het examen Neder landsche handelscorrespondentie, de dames Jo Schouten, Annie van Wijk en J. van Deene, allen alhier. In de j.l. gehouden vergadering van! marktkooplieden en -venters is besloten tot oprichting eener vereeniging welke den raam draagt van „Leidsche Marktkoop - lieden- en Ventcrsvereeniging „Ons Be lang", aangesloten bij de Federatie van Maidctkoopliedenvereenigingen in Neder land. Het dagelijkscb bestuur wordtgevormd door de heeren O. J. v d. Wilk, 1ste voor zitter, Haverzaklaan 12; P. Visser, 1ste secretaris, Langegracht 123; H. Lepair, lste penningmeester, Hoogewoerd 77. Het administratieadres blijft C. J, v. d. Wilk, Hazerzaklaan 12, Leiden. Het programma voor hel Parkconcerf op Dinsdag 12 Juli, 8 uur, luidt: No. 1. Freundschaftsmarsch, Sousa; 2. Ouverture „Athalia", Mendelssohn; S. „La Housarde", wals. Ganne; 4. Fantaisie „Hé- rodiade", Massenet; 5. a. „Charmoes": b, Solterelle", arr. Geijp; 6. „Die geschiedene Frau", wals, Fall; 7. Caroline, marsch, Scotto. Voor het eindexamen Gem. H. B. S. met 5 j. cursus, in de econ. afd. is niet ge slaagd de heer G. R. van Giorgi, maar de heer G. R. San Giorgi. Ook is niet geslaagd de heer P. A. van der Pol, doch de heer P, A. van der Poel, In het Juli-nummer van „Volkshuis vesting", maandblad van de Federatie van woningbouwverenigingen te Leiden, ver volgt de redactie de beantwoording van de in het Juni-nummer gestelde vraag p.l., of er te Leiden nog werk voor de woningbouw vereenigingen is. Zij komt tot de conclusie, dat er op het gebied van de voorziening in de behuizing der gezinnen, die uit de z.g. krotten gehaald moeten worden, voor de bouwvereenigingen nog een mooie, sociale taak is weggelegd. In dit verband wordt het betreurd, dat bij de jongste gun ning van den bouw van 30 ééngezins woningen en 71 beneden- en 73 boven woningen de eigenlijke bouwvereenigingen door B. en W. en door den Raad zijn ge passeerd. De politie alhier heeft aangehouden en ter beschikking gesteld van de justitie de 27-jarige metaalbewerker 8., een woon wagenbewoner, die door de Rechtbank te Dordrecht was veroordeeld tot eep boete van f 40 of 20 dagen wegens wederspan- nigheid en door den kantonrechter aldaar, wegens dronkenschap, tot f 5 boete of 6 dagen hechtenis. In de etalage van den heer J. de Rijk, Breestraat 145, zijn vanaf heden de prijzen tentoongesteld behaald door het Leidsche Harmoniegezelschap „De Post". JAVASCHE BANK. In de te Batavia gehouden gewone alge meene vergadering van aandeelhouders werd medegedeeld, dat het uit te keeren di vidend'over het op 31 Maart 1927 afge- loopen boekjaar lS'/i (v. j; 23) pCt. be draagt. De periodiek attredende commissa ris de iheer N. van Zaünge werd als zoo danig herkozen. In de na afloop daarvan plaats gehad hebbende buitengewone alge- meenë vergadering is de voorgestelde sta tutenwijziging goedgekeurd. 2—1

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 2