INSCHRIJVING No. 20648 VRIJDAG 8 JULI Anno 1927 BERICHT. STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. LEID DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENT1ÊN 30 Cts. per regel. Bij regelabonneraent belangrijk lageren prijs. Kleine Advertentiün uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordelndsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden 2.35, per week Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week Franco per post 2.35 portokosten. ƒ0.18 .0.18 Dit nunmer bestaat uit VIER Bladen EERSTE BLAD. Zie voor onzen Vacantiefoto-wed- strijd ons blad van Zaterdag j.L DE DIRECTIE. VOOR DEN GELDERSCHEN ACHTERHOEK EN TWENTE. Wij ontvingen nog: Gecollecteerd op een gouden jubileum f 6.35'/j; A. v. B. f 10; gecollect. op den V. C. J. B. Zondagsschool te Wassenaar f3. Wij ontvingen in totaal f2761.59. GEEN SOCIAAL-DEMOCRATISCHE WETHOUDERS IN HET COLLEGE VAN B. EN W. Tot nog toe hadden, zooals bekend, de sociaal-democraten geen zitting in het Col lege van B. en W. Zijzelven hadden het tot dusverre niet begeerd. Bij vorige gelegen heden was hun wel eens de mogelijkheid geopend een hunner voor dat College aan de wijzen. Nu bij de laatste verkiezing hun fractie tot tien is uitgedijd, schijnen zij den tijd gekomen te achten, om ook aan het Dag. Bestuur der gemeente met de noodige goed vinding van de overige partijen deel te nemen. Van haar fractie was ten minste een uilnoodiging tot overleg bij de andere fracties ingekomen en deze bijeenkomst had gisteravond in het Volksgebouw plaats. Alle fracties waren er vertegenwoordigd. De bijeenkomst werd gepresideerd door den voorzitter der soc.-dem. fractie, mr. D. A. van Eek, die de omstandigheden uiteen zette waarom men zich nu bereid ver klaarde in het College van R. en W. zit- ting te willen nemen en mede de verant- woordelijkheid van de door dat Collega voorbereide voorstellen te willen dragen. De partij acht dit in het algemeen belang der gemeente. De bijzondere positie, waarin de fractie echter tegenover de burgerlijke partijen staat, maakt het evenwel voor haar noodzakelijk twee zetels te eischen. Zij stelt zich de verdeeling aldus voor: S. D. A. P. met 10 zetels 2 weth., de Katholieken met 7 zetels 1 en de Chr. Protestantsche partijen met 12 zetels ook 1, terwijl toch aangenomen mag worden dat de burge meester. die toch ook deel van dit College uitmaakt, tot de Chr.-Hist. Partij behoort. De kleinere vrijzinnige fracties moeten er dan buiten vallen, wat in strijd schijnt met evenredige'vertegenwoordiging, welke ech ter in een klein lichaam moeilijk volkomen tot uiting kan komen. Dit voorstel werd vervolgens in bespre king gebracht. De heeren der verschillende fracties, die over dit voorstel spraken; er kenden niet alleen de billijkheid, maar ook de wenschelijkheid, dat de vrij talrijks raadsfractie der S. D. A. P., die een be langrijke groep van kiezers achter zich heeft, aan het werken van het College van het Dag. Bestuur deelneemt, maar geen der sprekers zag de billijkheid en de wensche lijkheid in, dat aan haar twee zetels wer den toegekend. En waar de fractie niet tot ecnig com promis bereid bleek en in geen geval met één zetel zich tevreden stelt, gezien haar bijzondere positie in den Raad, had de con ferentie geen resultaat en is de waar schijnlijkheid groot, dat onk in den ge meenteraad van Leiden in zijn nieuwe samenstelling in September de sociaal-de mocraten niet in het Dag. Bestuur zullen vertegenwoordigd worden. Wij althans hebben de overtuiging ge kregen. dat de rechlsche meerderheid geens zins bereid is verder te gaan dan één zetel. De kansen van den heer Reimeringer zijn •door het afspringen van dit compromis on getwijfeld gestegen. EEN INDONESISCHE PROMOTIE, Hedenmorgen promoveerde alhier in de faculteit der rechtsgeleerdheid de heer Raden Soepomo, op proefschrift getiteld: „De reorganisatie van het agrarisch stelsel in het Gewest Soerakarta". Door de af wezigheid van den eigenlijken promotor, prof. Van Vollenhoven, trad als promotor op prof. Carpentier Alting. Deze promotie zou ons niet tot het schrij ven van dit bericht hebben doen overgaan, indien er niet eenige feiten aan verbonden waren, die haar tot een zeer bijzondere stempelden. De heer Soepomo is n.l. één van de Indo nesiërs, bij wien de justitie den bekenden ïnval heeft gedaan. De traditioneele rijtoer van den promo vendus nam natuurlijk vanuit het doorzochte huis in de Wasstraat, waaruit men voor die gelegenheid het nationalistisch symbool, een vlag rood en wit met den buffel, deed waaien, zyn aanvang. De promotie geschiedde in den kring van geestverwanten, waarvan een groot ge deelte met hun dames, speciaal vanuit Am sterdam was overgekomen. De gepromoveerde en tot doctor verheven nationalist deed enkele dagen na den inval zijn doctoraal axamen Indisch Recht met lof. Hij is alzoo de eerste, die voor dit examen cum laude slaagde. In dit verband mag ook vermeld, dat het eerste en tot nog toe laatste candi dal ts-examen Indologie, waarvoor één can- didaat cum laude slaagde, ook door een Indonesiër werd afgelegd. Deze promotie trok zeer de aandacht, evenals de drukke receptie in het huis aan ae Wasstraat. RAAD VAN ARBEID LEIDEN. Aan het jaarverslag van den Raad van Arbeid over het dienstjaar 1926 wordt het volgende ontleend: Het aantal aanmeldingen tot de invalidi teitsverzekering bedroeg dit jaar 4300, waar door het aantal loopende verzekeringen op 31 December 1926 klom tot 66016. Toegekend werden in 1926: 284 inva- licht ei tsr en ten, 327 ouderdomsrenten, 80 weduwenrenten en 66 weezenrenten, waar door het totaal bedrag, dat jaarlijks aan renten wordt uitgekeerd in het district van den Kaan van Arbeid Leiden steeg tot f443.140. Aan 89 verzekerden werd gedurende dit jaar genees- of heelkundige hulp verleend, waarvan 87 in een ziekeninrichting of sana torium werden opgenomen en waarvoor een bedrag van pl.m. f44.000 is uitgegeven. Aan rentezegels werdten kantore ver kocht tot een bedrag van f730.717 77 l/s- By den Raad van 'Beroep werden 21 beroepen ingesteld tegen beslissingen van den naad krachtens de Invaliditeitswet en do Ouderdomswet, terwijl daarvan in 10 gevallen hooger beroep is ingesteld by den Oeulralen Raad. Opgemaakt zijn terzake van overtredingen van de Invaliditeitswet en Ongevallenwet 146 process en-verbaal, tengevolge waarvan 111 vervolgingen plaats vonden. Voor de Ouderdomswet werden 1023 nieuwe verzekerden ingeschreven, waardoor het aantal loopende verzekerden klom tot een totaal van 11819. 'loegekend werden krachtens deze wet 419 jaarrenten, tot een bedrag van f 62.300. Het aantal ingeleverde loonlijsten of op andere wijze verkregen loongegevens, waar door eenigermate den omvang van de be moeienissen van den Raad van Arbeid inzake de Ongevallenwet uitkomt, bedragen 8708 -f- 319 en het aantal premievasistellingen 6900 -f- 270, terwijl alleen in 1926 3233 ongevalsaangiften zyn behandeld. EINDEXAMENS GEM. H. B. S. MET 5-J. CURSUS. Voor bovengenoemd examen zijn geslaagd in de economische afdeeling W. Aalbergs- berg, K. J. Bekooy, B. G. Beulink, A. G. Boehmer, 11. G. Frentzen, G. M. van Giorgi, H. G. Hofman, S. A. Jansen, Grete Loeb, J. H. Maartense, G. J. Nieuwenhuizen Segaar, P. A. v. d. Pol, C. van 't Riet, W. N. Steur en L. P. S. Vrins. Afgewezen 2. LEDENVERGADERING VEREENIGING „HET LEIDSCHE DIERENASYL". In een der bovenzaaltjes van het Nutsge- bouw heeft gisteravond de vereeniging „Het Leidsche Dicrenasyl" haar jaarlijksche le denvergadering gehouden. De slecht bezochte vergadering werd ge presideerd door mr. Klein. Na voorlezing der notulen, ingekomen stukken cn eenige mede deel ingen bracht dr. Holsheimer het vol gend verslag uit van de Polikliniek voor Kleine Huisdieren over het jaar 1926. Het is mij een genoegen U nu voor de tweede maal een jaarverslag aan te bieden over deze instelling, die in 1925 uit dit mid den is geboren. Niemand kon toen met ze kerheid zeggen, wat van deze Polikliniek voor on- en minvermogende dierenhouders en liefhebbers zou terecht komen. Nu, aan het einde van dit jaar kunnen we dit vrij aardig beoordeelen. Het is nu niet meer een nieuwigheidje, dat trekt, maar het is een geregeld bedrijf met zijn geregeld terugko mende cliënten, die dan weer eens familie dan weer buren of kennissen met hun zieke dieren hierheen verwijzen, zoodat het voor mij als de dierenarts werkelijk op een heele enkele uitzondering na, steeds plezierig werken is. U begrijpt, dat bij een dergelijken gang van zaken, die waarborgsom, die mij indertijd door de Vereeniging werd toegezegd, nooit is ter sprake gekomen. Om nu tot getallen te komen, in 1926 wer den in totaal 801 consulten verleend, zich uitstrekkende over 471 patiënten. In 319 ge vallen waren dit honden, in 122 eevallen katten, terwijl 15 maal hulp werd ingeroe pen voor kippen, 9 maal voor duiven, 3 maal voor konijnen. 1 maal voor een bok. 1 maal voor een hit, terwijl 1 kanarieliefhebber met zijn pietje op het spreekuur verscheen. In 291 geval'cn weiden tegen zeer lage tarie ven medicijnen verstrekt, waar dit noodig was. In 10 gevallen was verpleging der zieke dieren thuis niet mogelijk of onvoldoende, zoodat opname in de stationaire kliniek ge- wenscht was. De tarieven werden hiervoor zoo laag mogelijk gesteld en in eenige geval len werden de dieren gratis- opgenomen. 42 groote en kleine operaties hebben plaats ge had. In 4 gevallen is het noodzakelijk ge weest om door inenting een besmettelijke ziekte onder pluimvee tot staan te brengen. Volgens mijn meening geven deze cijfers voldoende bewijs over wat ik hier boven over den gang van de Polikliniek zei. De Secretaresse mevrouw J. C. v. Poel geestBrand, bracht daarop het jaarverslag uit. waaraan wij het volgende ontleenen: Met alle leven en drukte, die het asyl aan de direct cr bij betrokken personen dagelijks geeft, valt er in het jaarverslag doorgaans weinig bijzonders te vermelden: de aardige of roerende, soms ook wel droevige loo- neeltjes, die zich in onze inrichting afspe len, kunnen daarin niet worden opgenomen, de vele emoties, die wij beleven, de verras singen, waarvoor we telkens worden gesteld, de haast, waarmede soms gehandeld moet worden, de successen en de tegenslagen, dit alles zou boekdeelen vullen, als het moest worden weergegeven, zooals het zich aan ons heeft voorgedaan en zooals we het b.v. tij het doorlezen van de lijsten der dieren, die in het asyl verpleegd zijn, weer opnieuw beleven. In het bestuur kwam in den loop van het jaar verandering door het bedanken van den heer Nord Thomson direct na de ledenver gadering en door het aanstaande vertrek uit Leiden van den heer en mevr. De Gijselaar, gevolg van het aftreden van den heer De Gijselaar als burgemeester, om welke reden mevrouw De Gijselaar zich ook als be schermvrouwe van onze vereeniging terug trok. Het verheugt ons hierop de mededeeling te kunnen laten volgen, dat we mr. A. van de Sande Bakhuijzen, onze nieuwe burge meester, bereid hebben gevonden het be schermheerschap over het asyl te aanvaar den. Onze ledenvergadering kwam bijeen op 19 October, het kleine asyl-bestuur pleegde, wanneer noodig, onderling overleg en evenals vorige jarpn werd de propaganda en het slijven van de kas of lieve?: het verminderen van het tekort behartigd door de afdeeling van Dierenbescherming. Zoo werd op een dansavond op 2 Mei (onder welwillende medewerking van den heer van Leeuwen en de Vereeniging „Nieuw Brun- hilde") het restant van den bazar 1925 ver loot, wat pl.m. f 100 voor het asyl opbracht; werd het batig saldo van de vertooning van de nieuwe film van Dierenbescherming, dat f 263-61 bedroeg, op de asylkas overgeschre ven en op het eind van het jaar een verlo ting in gang gezet ten bale van onze inrich ting. Van 1 Februari 1926 tot 11 Januari 1927 werden in het asyl verpleegd 476 dieren met 24.433 verpleegdagen, Ie weten: 117 pen sionhonden met 1076 verpleegdagen; 181 zwerfhonden met 11110 verpleegdagen; 102 pensionkalten met 1646 verpleegdagen; 126 zwerfkatten met 10.601 verpleegdagen. Onder de pensiondieren waren er ver scheidene uit andere plaatsen. De zwerf honden hebben dit jaar meer verpleegdagen gehad dan de zwerfkatten, ook is hun aan tal voor het eerst iels gTOoter dan dat van de katten. Zoowel door hun aantal als door hun volume moet het leeuwenaandeel der voed seluitgaven wel op hun rekening geschre ven worden, want er waren heel wat groote exemplaren onder, die misbruikt en afge tobd voor de kar door de verpleging en voeding in het asyl geleidelijk opknapten en een groote vriendelijkheid en blijmoedigheid aan den dag legden. De meesten hebben dan ook nog goede tehuizen gekregen, voor de overgeblevenen hopen we die nog te vinden. We kregen verschillende malen navraag naar vermiste dieren, onze bemiddeling leidde er vaak toe, dat ze bij hun eigenaars terug kwamen. Het aantal contribuanten kwam van 213 op 254, waaronder er ook zijn uit Delft, 's-Gravenhage. Groningen. Haarlem. Ilaren, Hilversum, Horst, Katwijk. Noordwijk, Rot terdam, Roozendaal, Sassenheim, Voorburg en Voorscholen, wat wel een bewijs is dat ons asyl ook buiten Leiden bekend is en vrienden heeft. Een goede kennis in Ame rika heeft ons ook dit jaar niet vergeten, maar een gift van 2 dollar doen toekemen. Door kleine advertenties in de drie Leid sche dagbladen hebben we regelmatig de aandacht op het asyl gevestigd. Van de polikliniek van dr. Holsheimer ondervonden we dezelfde medewerking als het vorig jaar; was er door veel ziekte of zware verwondingen voor alle dieren geen plaats in het asyl, dan nam dr. Holsheimer dikwijls tijdelijk eenige dieren bij zich aan huis. In onze inrichting bleef hij ons ook trouw met raad en daad ter zijde staan. De asylbewaarders bleven hun taak be hoorlijk vervullen, zoowel aan de pension dieren als aan de zwervers is het steeds te merken, dat ze zich aan hun verzorgers in het asyl hechten. Ook het echtpaar de Leeuw stond dil laar weer met toewijding voor de diereD klaar. Daarna bracht de penningmeester, de heer Van Poelgeest verslag uit over den stand der financiën van de vereeniging, waaruit bleek dat hel deze vereeniging aan voldoende geldelijken steun ontbreekt. Vooral jwaar een geleidelijke toeneming valt waar te nemen van het gebruik van het asyl, ook door de overheid, behoeft de ver eeniging dringend krachtiger geldelijken bij stand De rekening werd door de commissie tot nazien van de boeken goedgekeurd en onder bijzondere dankzegging werd den penning meester decharge verleend voor zijn beheer in het afgeloopen vereenigingsjaar. De bestuursleden mevrouw Vosmaer en dr. Roos, aan de beurt voor aftreden namen hun herbenoeming aan. Ook de leden van de kascommissie werden bij acclamatie her kozen. Over de te voeren najaarsactie werd in den breede gesproken en besloten werd het comité van actie te verzoeken plannen te beramen. Van de rondvraag maakte geen der aan wezige leden gebruik waarop de voorzitter onder dankzegging aan de aanwezigen voor hun opkomst de vergadering sloot. HOE LEER IK WECK-EN? De X.V. Leidsche Ijzerhandel voorheen fa. J. C. Bernard geeft de oplossing van bovenstaand voor vele huisvrouwen be langrijk probleem door telkenjare zijn clientèle in de gelegenheid te stellen een demonstratie bij te wonen, waarin het ge bruik van de „Weck'Mnmaak-artikelen door een expert op dit gebied wordt uiteen gezet. Deze demonstratie heeft gister- en heden middag in het perceel Vischmarkt 23 plaats gehad. Alhoewel een dergelijke demonstratie uit den aard der zaak aan een journalist slechts belang inboezemt voor zooverre hij de resullaten er van in den vorm van mal- sche doperwtjes in het hartje van den win ter op zijn bord vindt, heeft schrijver dezes zich gistermiddag verstout eens een kijkje te nemen in de „collegezaal" aan de Visch markt, waar de Weck-specialiste, mevr. Kosters, die tusschen haakjes van gewel dige oratorische talenten blijk gaf, voor een vrij talrijk auditorium theoretisch en prac- tisoh onderricht in de edele Weck-kunst gaf. Mevr. Kosters gaf tal van leerzame aan wijzingen inzake het schoonmaken en ko ken der groenten, het sleriliseeren, enz., waarmede de aanwezige dames dankbaar hun voordeel deden door de goede wenken onmiddellijk op papier te stellen, zoodat het ongewone schouwspel zich voordeed, dat allen zaten te schrijven behalve uw verslag gever, die hij schaamt zich niet het tè zeggen de practische uitkomsten prefe reert boven de theorie. Dit laatste is geen „zachte wenk"; moch ten nochtans van de gisteren aanwezige dames eenige zich gedrongen gevoelen hem haar proeven van bekwaamheid te toonen, zoo ware hij niet ongenegen om gedurende de maanden December en Januari als uni verseel arbiter te fyngeeren. Gelet op zijn zeer bijzondere gastronomi sche eigenschappen is voor dit speciale ge val beroep op de hoofdredactie uitgesloten. Evenwel om tot het zakelijke gedeelte terug te keeren gelooven wij, dat de firma Bernard met het organiseeren van deze demonstratie vele huisvrouwen aan zich verplicht heeft, daarvan is de groote en onverdeelde belangstelling wel het beste 'bewijs. Hopen wij voor haar, dat zulks ook tot uiting moge komen in haar steeds groeien- den omzet in Weck-inmaak-artikelen. LOCAAL RIJKSTELEFOONNET LEIDEN. Opgaaf van nieuwe aansluitingen in de maand Juni 1927. 2318, Mej. H. \V. van de Sande Bakhuyzen, Pieterskerkhof 34; 16, Mr. H. Burgersdijk, Witte Rozenstraat 42; 483, A. J. Dekker, molenbouwer, waterbouw kundige. Roodborststraat 54; 2726, Gebr. Eggink, Voorscholen; 65 H. T. v. Gelder Jansen, kruidenierswaren, fijne vleesch- waren, Noordeinde 51; 33, Maison Hage- •Meyer, Breestraat 85; 2199 P. Hogendoorn, Rijnburgerweg 84, 2300, J. van der Hoo- vaard. Dorpstraat 45. Ogf.; 2637 Jongman en Vetohuizen, Import. D. V. M. motorrij wielen. Geversstraat 53 B, Ogt.; 159 van der Lno, Bouw Ziekenhuis, Rijnsburgcrweg. 1097, L. Maarschalk. Hooge Rijndijk 167; 284, II. Schalks, St. Aagtenstraat 32; 1995 Mansoer Tengkoe, Z.W. Singe'l 58; 82 v. d. Velden en de Jong. Bouw Ziekenhuis, Rijns- burgerweg; 370, Vlasveld's manufacturen- handel. Haven 20 a; 2186, Prof. H. Win- disch, Wasstraat 2. AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN. De Leidsche student L. M. T., uit Den Haag. die Dinsdagnacht tusschen de Haag- sche Schouw en de Vink bewusteloos naast zijn motorrijwiel werd gevonden en in het Diaconessenhuis alhier werd opgenomen, is hedenmorgen aan de bekomen verwon dingen overleden. De oorzaak van dil droevige ongeval zal dus wel altijd in het duister blijven. ACADEMISCHE EXAMENS. Bevorderd is tot doctor in de wi,s- en na tuurkunde op proefschrift getiteld „The Geology of the porphyry district of Lugano between Ponte TreSa and Luino" de^ heer Ch. E. A. Harloff geboren te Balapoelang. Bevorderd is tol doctor in -de Letteren en Wijsbegeerte op proefschrift getiteld „De BINNENLAND. Het vervolg-veralag van de Staatscom missie tot het onderzoeken van maatregelen tegen bioscoopgevaar (2e blad). Oponthoud der Holland-IndiC-vliegers te Sengora (Binnenland, 2e blad). Het baden en kampeeren aan den Wasse* naarschen Slag (Gemengd, 3e blad). De redding van een Scheveningschen visscher te Katwijk aan Zee (Gemengd, 3e blad). BUITENLAND Een Japansch compromis-voorstel ter maritieme conferentie (Buitenl. Ie blad). Besluiten van den Duitscben Rijksdag en het Engelsche Lagerhuis (Buitenl., Ie blad), Hevige ontploffing in Belgie. Zes dooden (Buitenl., Ie blad). middeljavaansche historische traditie" de heer C. G. Berg geboren te Rotterdam. Bevorderd is tot doctor in de godgeleerd heid op proefschrift getiteld „Het begrip van het koninkrijk Gods" vooral met betrekking tot de religeus-socialen in Zwitserland. Bij drage tot de christelijke zedeleer" de heer J. G. Wissing ge'boren te NiekerkOldekerk (Groningen). Bevorderd is tol doctor in de geneeskunde op proefschrift getiteld ..Het onderzoek met de dtiodenumsonde van Ei ahorn" de heer .T. M. Noothoven van Goor, geboren te Soera- ba ja. Bevorderd is tot doctor in de genees kunde op proefschrift getiteld „Dhobie-itch en verwante epidermophytiën, bijdrage tot de kennis der epiderpophvtons" de heer T. E. Hoolboom geboren te Solo (N.O.I.) Namens de vereenigde faculteiten van rechten en letteren aan de Leidsche univer siteit heeft prof. dr. N. J. Krom bekend ge maakt. dat met den volgenden cursus de schriftelijke taaiexamens afgeschaft worden en de Indonesische talen dus uitsluitend mondeling worden geëxamineerd. Op de Ditob (Bakkerstentoonstelling) te Dordrecht behaalde de firma Backer en Co. alhier voor haar „grondstoffen voor do bakkerij" de gouden medaille. In de gewone vergadering van de Algemeene Synode der Ned. Herv. Kerk, welke zal worden geopend op Woensdag 20 Juli a.s. zullen in het college van hoog-» leeraren vanwege de Ned. Herv. Kerk o. m, zitting hebben prof. dr. II. M. van Nes en prof. dr. L. Knappert alhier. Als afgevaardigde vanwege de Prov. Kerkbesturen zal voor Zuid-Holland o. m. optreden dr. J. C. S. Locher alhier, terwijl de heer G. J. van der Flier Jr. te Leimuiden als vast lid met adviseerende stem aan ge noemde vergadering zal deelnemen. Het correspondentschap Leiden van de R.-K. Reclasseerings-vereeniging, afdee ling: 's-Gravenhage, houdt bureau-zitting 's Zaterdags van 34/a uur: St. Vincentius- gebouw aan de Hooglandsche Kerkgracht no. 32 (bovenzaal). Leiden is vandaag weer een winkel van radio- en electriciteitsartikelen rijker geworden. De heer Schreudor, die sinds vele jaren als installateur hier ter etede gevestigd was, heeft heden aan de Haar lemmerstraat 73B een prachtige, ruime zaak geopend, waar een uitgebreide sor teering radiotoestellen en onderdeelen, lam pen voor huiskamer- en winkelverlichting en schellen en schellenmateriaal op doel matige wyze liggen uitgestald, zoodat ze zeer voordeelig uitkomen. Voor wie op dit gebied iets zoekt, zal het een lust zijn bij den heer Schreuder een kijkje te nemen. Vooral voor de radio-amateurs, die met de meest moderne toestellen, ontworpen door den heer Schreuder, willen kennis maken. Voor de betimmering van den winkel zorgde de heer J. de Lange (Sieboldstraat 10) en het schilderwerk werd door de heeren P. Haak De Bruin (MaresingelVoor straat 9) keurig aitgevoerd. Bij het bordenwasschen verwondde mej. N. geb. B., wonende aan de Bloem- straat alhier, zich gisteren aan een der polsen. De E. H. D werd ter plaatse ont boden en bracht méj. B. naar het Acade misch Ziekenhuis.

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 1