Iet meer HOUAHDsoTZWITSERSCHE cnxotfSft&wi GEMENGD NIEUWS. RADIO-PROGRAMMA KUNST EN LETTEREN. RECLAME. 6319 meente-Gastabrieken te Rotterdam, heeft een voordracht gehouden over de uitbreiding van de gasfabriek aan de Kielehaven te Rot terdam. Dr. Wilhelm Bertelsman, van het ge- meenelijk gasbedrijf te Berlijn, heef een be schrijving gegeven van den groepbrander, door middel waarvan een gasverlichting kan worden verkregen die" groote voordeelen heeft boven de eleclrische verlichting. Te Berlijn wordt deze verlichting met succes in «traten toegepast en zij stelt volgens den spr. de gasverlichting in staat haar terrein te handhaven tegenover de eleclrische ver lichting. Tot voorzitter werd benoemd ir. M. C. Sissingh. NEDERLANDSCHE MAATSCHAPPIJ TER BEVORDERING DER PHARMACIE. Gisterenochtend werd de vergadering der Maatschappij te Middelburg voortgezet. Vooraf werd onder voorzitterschap van prof. van Itallie een pharmaceutische-con ferentie gehouden, waarin mej. C. G. van Arkel en mededeeling deed over jood-ijzer- levertraan. Uit deze voorloopige mededee ling bleek, dat de chemische samenstelling van dit schijnbaar zoo eenvoudige praepa- raat nog nader onderzoek vordert. De phar- macopee veronderstelt, dat ferrojodide ge vormd wordt. DU is ook inderdaad het ge val, en dit ferrojodide is oplosbaar in de traan, doch niet in de verhouding van het voorschrift. Een gedeelte van het jodium blijft verder onveTbruikt. Prof. D. van Os uit Groningen 6prak over phyto-pharmacotherapie. Planten, aldue spr. zijn evenals menschen en dieren aan allerlei ziekten blootgesteld. Vroeger kende men daartegen geen bescher ming. Door de ontwikkeling van de biologische, en landbouwwetenschap is men in staat gesteld de middelen tot afweer van planten ziekten te vinden. De oorlog heeft de ont wikkeling eenigen tijd tegen gehouden die daarna echter met veel succesoek,eojirze voortgezet. Men maakte bij de bestrijding groole vor deringen door middel van de cultuurme thode, waarbij voor ziekten weinig vatbare variëteiten worden gekweekt, door biolo gische bestrijding van de ziektenverwekkers en vooral ook door de mechaniale en che mische bestrijding. Deze laatsle methode heeft vooral een snelle ontwikkeling door gemaakt, omdat men bij de keuze van de middelen kon 9teunen op de ervaring bij de fabricage en het gebruik van de mensche- lijke geneesmiddelen verkregen. Tevens heeft ook de sterke ontwikkeling van de chemische industrie tengevolge, dat talrijke chemicaliën voldoende goedkoop geprodu ceerd worden om Ioonend aangewend te kunnen worden bij do plantenziektenbesirij- ding. VEREENIGING TER BEVORDER. VAN DE BELANGEN DES BOEKHANDELS. Gisteren werd te Amsterdam de algem. vergadering gehouden van bovengenoemde Vereeniging. Aan de orde kwamen de verschillende verslagen. Het verslag van het bestuur ver meldde o.m. dal het aantal leden steeg en het afgeloopen jaar van 664 tot 697. Om- Ironl de verschillende verslagen werden enkele opmerkingen gemaakt waarna deze werden goedgekeurd. Bij de verkiezingen werden in hel bestuur de heeren A. B. van Holkema en W. A. van Rooyen gekozen de heeren F. L. v. d. Bom en J. H. Donner. Hedenmiddag werd een excursie gemaakt naar de papierfabrieken van de firma van Gelder Zn. te IJmuiden. Naar wij vernemen, heeft de Neder- landsche Regeering, ingevolge de uitnoodi- ging van den secretaris-generaal van den Volkenbond, als assessor op de conferentie van persdeskundigen, welke 21 Augustus as te Genève zal bijeïnkomen, aangewe zen mr. L.. J. Plemp van Duiveland, chef van hel Persbureau van het Ministerie van Buitenlandsche Zaken. Maandag werd door een 30-tal leden van de Tweede Kamer, onder welke ook de voorzitter, jhr. mr. Ch. J. M Ruys de Beerenbrouck, een bezoek gebracht aan de sluiswerken te IJmuiden. A s. Donderdag zullen verschillende leden dier Kamer alsmede de President de Zui derzeewerken gaan bezoeken. De directie van de Emaillefabriek .Vnlcaacsoord" te Doetinchem, heeft aan haar personeel medegedeeld, dat de slechte toestand van het bedrijf het noodzakelijk maakt een loonsverlaging van 10 pet. in te voeren of aan 400 man personeel ontslag te geven. De organisaties hebben nog niet besloten of zjj de verlaging zullen aanvaarden. Losse nümmers van ons Blad zijn behalve aan ons bureau ook verkrijgbaar bij de Firma A. HILLEN. Breestraat 154* Firma A. HILLEN. Stationsweg. J. J. RIJSBERGEN. Sigarenhandel Heerenstraat 2, Fa.A. SOMERWIL Azn. Hoogew. 24 Firma A. T. H. WITTENBURG, Haarlemmerstraat 2. A. M. VAN ZWICHT, Kiosk Prinsessekade. en bij JOH. HOGERVORST. Haarl.str. 128 en des Zaterdags bij A. H. v. d. VOOREN, H. Rijndijk 74. STORING OP DE SPOORLIJN HAARLEM—LEIDEN. Een voedingsdraad van den electrischen trein gebroken. Gisteravond omstreeks zeven uur ver trok uit Amsterdam naar Rotterdam een z g. tienwagentrein. Gelijk men weet, wordt hiermede bedoeld een electrische trein, be staande uit tien wagons, die sinds 1 Juli j.l. een snelver bin ding tusschen onze twee havensteden vormt. Toen de trein ter hoogte van Heemstede gekomen was, trok de voorste schaarbeu- gel van den eersten motorwagen den voe dingsdraad naar beneden, zoodat deze brak en op den trein terecht kwam. Automatisch werd echter de stroom uitgeschakeld, zoo dat het gebeurde geen ernstige gevolgen had. Het bleek later, dat een draad, die niet goed bevestigd was, door den beugel go- grepen was. De trein kon zijn weg niet vervolgen en nadat men den draad zoo goed mogelijk in orde gebracht had, was inmiddels een locomotief gekomen, welke de electrische treinwagons naar Den Haag trok, waar de passagiers, die verder dan onze stad moes ten, overstapten in een anderen trein. Natuurlijk ontstond door het gebeurde een stagnatie in het treinverkeer uit do richting Amsterdam De Parijscho trein b.v., die hier om 8.37 had moeten aanko men, vertrok om kwart over negen. Ook andere stoomtreinen kregen een vertra ging. Om haifelf reed alles weer normaal, en was de bovenleiding weer in orde gemaakt. De motorwagen, waarvan de schaarbeu- gel defect is, wordt op het Hol!. Spoor station gerepareerd. De electrische trein, die gisteravond te 7 uur van het Hofplein te Rotterdam naar Den Haag veTtrok, is nabij Godenrijs plot seling gestopt. Tijdens een hevig onweer, dat zich boven Rotterdam en omstreken ontlastte, sloeg de bliksem in den motor wagen, ten gevolge waarvan alle stoppen doorsloegen. Het rijtuig was ter plaatse niet te repareeren, zoodat alle passagiers moesten uitstappen, waarna de trein met behulp van een locomotief op een dood spoor werd gereden. Men heeft toen de passagiers laten over stappen in den stoptrein, die op den trein van 7 uur volgt en met 35 minuten vertra ging konden de passagiers, "waaronder vele musici en artisten van de revue, die op 't oogenblik in Scala gaat, in Den Haag arri- veeren. Het geheele electrische verkeer was gedurende geruimen tijd in de war. In verband met het gebeurde van gis teren is door de directie der Ned. Spoor wegen bg speciale dienstorder aan haar personeel bekend gemaakt, dat aan beambten en ambtenaren, die een gebrek aan eenig onderdeel der bovenleiding der electrische treinen, waardoor gevaar voor kortsluiting zou kunnen ontstaan, ontdekken en daarvan terstond kennis geven, zoodat maatregelen kuDnen worden genomen om gevaar te v,oor- koraen of te verminderen, een premie wordt toegekend van ten minste fl. In bijzondere gevallen kan deze premie aanzienlijk ver hoogd worden. CONVERSATIE GEZOCHT. Een flesschentrekker als vriend. Eenigen tgd geleden heeft de grossier in bloemen C. W. den M., te Den Haag, een advertentie geplaatst, waarin hij iemand vroeg, die genegen was, hem wat conversatie te verschaffen. Onder de* ingekomen brieven was er een van zekeren B. M. A. O., die zich marconi-officier noemde. Diens brief leek den heer Den M. het best. Hg schreef O. terug; er ontstond eenige correspondentie en weldra verzocht de heer Den M. O. zich eens te komen voorstellen. De kennismaking viel bijzonder mee. O. bleek een gezellige causeur te zijn cn was in- de puntjes gekleed; kortom, de heer M. ■^vas big, zoo'n geschikten vriend te hebben gevonden. Al spoedig bleef O. eens eten en na korten tijd werd hij tot huisvriend gepromoveerd. Maar toen kwam O. voor den dag met het droeve relaas van zijn financiën. De betrekking van marconi-ofïi- cier bleek niet zoo voordeelig te zijn. De heer Den M. wilde zijn vriend graag heipon en bood aan, hem vertegenwoordiger van zijn zaak te Rotterdam te maken, aldus de „N. R. Crt". O, die te Rotterdam woonde, nam het aanbod gretig aan, trad dadelijk in functie en bezocht tal van bloemenwinkels. Het gelukte hem al spoedig enkele belangrijke orders te plaatsen. Hij gaf den heer Den M. de bestellingen op en deze voerde ze uit, onder de conditie, dat hg na een maand zou kunnen disponeeren. De maand verstreek en de heer Den M. ging dis poneeren. Maar toen kwam uit, dat O. hem voor was geweest, het geld had geïnd en het ten eigen bate had aangewend. Uit was het met de vriendschap. De politie werd met het geval in kennis gesteld, deze hield O. aan en toen bleek, dat men met een bekenden flesschentrekker had te doen. Proces-verbaal werd opgemaakt en daarna is O. overgeleverd aan de Haag- sche politie, die hem zocht wegens een verduistering van f 250. 0. is al heel wat keeren met de politie in aanraking geweest. Nog vrij kort ge leden heeft hg een aantal menschen op gelicht door voor te geven, dat hg een toeristenreis per auto (sic) naar Batavia zou organiseeren. Men moest een deel van de reispenningen vooruit storten en daarna hoorde men natuurlgk nooit meer iets van dezen merkwaardige. EEN KAPPERSZAAK BELEGERD. Angstige oogsnblikken. Maandagavond kwam een meisje in een kapperszaak aan de Kruisstraat te Rotter dam met het verlangen, de kunsten van Fi garo op het gebied van bijpunten en de on- dulation Marcel aan zich te laten voltrek ken. De vrouwelijke kappersbediende wilde zich al aan het werk zetten, toen haar bleek, dat het hoofd der bezoekster onrein was. Zij weigerde daarop het hoofd te be werken, vertelde de reden van deze weige ring aan de cliënte, die doodelijk ontsteld en ten zeerste verbolgen verdween, om even later in het gezelschap van haar vader terug te komen. Deze vader drong den win kel binnen, op den voet gevolgd door zijn dochter, en samen hebben zij het kapster!je, dat nu op haar beurt zeer ontstpld raakte, den huid volgescholden. De patrones van het kapstertje wilde tusschenbeiden komen, maar toen kreeg ook zij den vollen laag. Toen ten slotte de kapper zelf zich met het geval ging bemoeien keerden vader en doch ter zich tegen hem. De vertoornde vader gaf daarna onverhoeds eerst de kappersvrouw en daarna den kapper zelf een geduehten klap, op welk voorbeeld de dochter de kap- persvrouw aanvloog en haar het gezicht openkrabde. Vervolgens heeft zij haar ge polijste nageltjes in het gelaat van den kapper geplaatst en ook dit geraakte bloe dend verwond. Maar eindelijk lukte het toch het kapperstrio, vader en dochter de deur uil te werken. Beiden dropen af en in de kapperszaak wenschte men elkaar reeds ge luk met het herstel van den vrede en van de rust, toen eensklaps vader en dochter opnieuw voor den winkel verschenen, in gezelschap van buurtgenooten. Onder luid gejoel en geschreeuw werd de winkeldeurruit ingeslagen en reeds wilde met den ongelukkigen kapper door de aldus ontstane opening naar buiten trekken, toen een politie-agent, die juist in een tram voorbij reed, het geval zag, van de tram sprong en te hulp schoot. Met heel veel moeite gelukte het hem de menigte terug te dringen. Het publiek bleef evenwel samenscholen voor den winkel en men bleef schelden en schreeuwen. Tot 11 uur is er daarom een vaste politiepost voor den winkel gebleven. Eerst daarna luwde de drukte en durfden de kapper en de zijnen den winkel verlaten om naar de boven de zaak gelegen woning, welke men niet an ders dan over de straat kan bereiken, te gaan. Gisteren heeft de kapper een veilig tehuis gevonden in de woning van zijn schoon ouders, welke woning ver van den bedreig den winkel is gelegen. EEN INBREKER GEPAKT. In den nacht van Maandag op Dinsdag, omstreeks 2 uur, surveilleerde de politieagent van de hondenbrigade, Schilthuizen, in bur- gerkleeding, met zjjn politiehond op den Badhuisweg te Scheveningen, toen hg voor zich uit zag gaan een als heer gekleed persoon, die een blijkbaar zwaar bepakten koffer torste. De agent vond het geval nogal vreemd en om zijn nieuwsgierigheid te bevredigen knoopte hij eefr praatje aan met den drager van den koffer en vroeg dezen zoo terloops waarheen hij op dit nachtelijk uur met zijn zware vracht moest. De aangesprokene verteldè hietrop, dat een hem onbekend persoon hem verzocht had den koffer te brengen naar een perceel in een straat in den omtrek van het Holl. Spoorstation; wie daar woonde wist hij niet, maar hij vertrouwde, dat de zaak wel in orde zou komen. De politieman had minder goed vertrou wen en geloofde niet veel van 's mans ver haal en na zich bekend te hebben gemaakt als politiedienaar verzocht hij den man mede te gaan naar het commissariaat aan het Alexanderveld te Den Haag. Loopende tusschen den agent en diens „herder" sleepte de aldus aangehoudene den koffer naar het Hoofdbureau van Politie. Daar bleek, dat men een goede vangst had gedaan want de koffer bevatte een groote hoeveel heid tafelzilver en kostbare voorwerpen, welke, zooals spoedig ontdekt werd. afkom stig waren van een kort te voren gepleede inbraak in een hui9 aan den Tapijtweg, waarvan de bewoners Zondag j.l. naar het buitenland waren vertrokken. De aangehoudene, de 24-jarige meubeL maker M. v. d. B., te Den Haag woonachtig, is in bewaring gesteld. VERKEERSONGEVALLEN. Gisteren is de tienjarige Jan van Es, uit de Dirk Smitstraat te Rotterdam, in de Jonker Fransstraat van een sleeperswagen gevallen en door een der wielen over het hoofd en het lichaam gereden. Per auto van den Gem. Geneesk. Dienst is het kind ver voerd naar het ziekenhuis aan den Berg weg, waar het bij aankomst reeds bleek te zijn overleden. Te Schipluiden is Maandagavond om streeks 5 uur een vrachtauto van het Haag- sche Veem van den hoogen berm van den weg gereden en na drie boomen te hebben vernield onderst boven in de sloot terecht gekomen. De zwaar beschadigde auto werd met behulp van een kraanwagen gelicht en verder vervoerd. De chauffeur heeft geen letsel bekomen. Gisteravond heeft te Nijmegen op den Graafschen weg hoek Wolfskuil een aan rijding plaats gehad tusschen een perso nenauto, waarin P. A. M. J. uit Hilversum en een autobus. De bus reed door de af? sluiting van den Wolfskuil, kantelde op de helling en kwam ongeveer 4 meter beneden den weg terecht. De chauffeur en de pas sagiers, volgens hem een achttal, bekwamen wonder boven wonder geen letsel. Te Sexbierum wilde een auto, bestuurd door den heer W. Doorenbos van Tjum- marum, tusschen een autobus en een auto, bestuurd door mevr. Schurink uit Harlin- gen, doorrijden. Mevr. S. week toen, ten einde een aanrijding te voorkomen, te ver uit en overreed daardoor de vrouw van den arbeider Faber, die, evenals haar man en kind, was uitgeweken naar een langs den weg liggend bouwland. De aangeredene overleed spoedig daarna. Te Echt had een botsing plaats tusschen den motorrijder S. uit Koningsbosch en de auto van den heer M. uit Horn. De heer S. werd van zijn molor geslingerd en zwaar gewond naar zijn woning vervoerd. De dok ter constateerde hersenschudding. Het mo torrijwiel werd geheel vernield. Te Osnabrück (Duitschland) is de aute van den heer M. uit Echt, bestuurd door den chauffeur E. G. uit Roermond tegen een boom gereden. Den bestuurder werd de borstkas ingedrukt, zoodat hij in zorgwek- kenden toestand in het hospitaal aldaar moest worden opgenomen. De heer M. werd slechts licht gewond. De auto werd ernstig beschadigd. IN EEN RUIM GEVALLEN. De 37-jarige T. Th., wonende in de AI- bregt Engelmanstraat, te Rotterdam, is aan boord van een in de Waalhaven liggend kraanschip in een ruim gevallen. Hij bekwam een hersenschudding en werd naar het ziekenhuis aan den Coolsingel overgebracht. VERDRONKEN. De zevenjarige W. M. Dasbach uit de Boschpoldersfcraat te Rotterdam moest met een groot aantal jongens wachten op zijn beurt om toegelaten te worden tot het zwembad aan de Oostkous. Het duurde hem te lang en hij ging aan den oever van de Maas spelen met de anderen. Op een gegeven oogenblik gleed hij van de glooiing en vrdween in de diepte. De sterke 6troom voerde hem mede, en pogingen die enkele schippers onmiddellijk aanwenden om den kleinen drenkeling te redden, mis lukten. De rivierpolitie heeft uren gedregd. Gistermiddag omstreeks 3"uur is op de Merwede te Dordrecht ter hoogte van de munitiefabriek een droevig ongeval ge beurd Van twee aldaar zwemmende jon gelui verdween eensklaps de 23-jarige J. C. S., die de zwemkunst blijkbaar nog niet geheel meester was, in de diepte. Onmid dellijk in het werk gestelde reddingspogin gen hadden geen resultaat. Het lijk is nog niet gevonder. Te Assen is de 57-ja/rige mej. H. M., wonende aan de Wittenstraat in een sloot bij haar woning geraakt en verdronken. JEUGDIGE MISDADIGER AANGEHOUDEN Te Bergen (N.-H.) is aangehouden de 18- jarige H. B., verdacht van diefstal en po ging tot doodslag op den chef-gemeente veldwachter, J. van de Kerk, aldaar, in Januari 1.1. gepleegd. De aangehoudene behoorde tot de bende, die in den afge loopen winter inbraak heeft gepleegd in verschillende villa's. Bij hun arrestatie verzetten de jongens zich hevig en B. schoot den veldwachter in den arm. Sindsdien was hij voortvluchtig. Hij zou in Oostenrijk en Rusland zijn geweest, vanwaar hij dezer dagen zou zijn teruggekeerd. Hij is naar Alkmaar overgebracht. SCHAKING. De vorige week lag in het Noordzee kanaal te IJmuiden het zeiljacht „Helvetia". Tegen den avond weTd het jacht door de oude sluis geschut, om naar zee te vertrek ken. De politie begaf zich echter, aan boord, gaf last, dat men het jacht aan de steiger in de Buitenhaven zou vastmaken en haalde toen vari boord een heer en een jong, minderjarig meisje, die naar het po litiebureau werden gebracht. Wij vernemen thans, aldus de „N. Crt.", dat de politie tot de aanhouding overging, omdat zij meende met een geval van vrou wenhandel te doen te hebben. Nader is echter gebleken, dat het hier een schaking van een minderjarig meisje betrof. De aan gehouden heer, G. van A. v. D., uit Den Haag, had een 15-jarig meisje geschaakt, met wie hij vermoedelijk naar Engeland wilde oversteken, om daar met haar te trouwen. Hijzelf is 32 jaar oud. Het meisje is aan haar ouders terugge geven en de heer v. A. v. D. is ter beschik king van de justitie gesteld. Het zeiljacht ligt nog steeds in het Noordzeekanaal, DE INBRAAK TE UTRECHT. De Utrecht-sche recherche heeft in ver band met de inbraak bij de firma B. al daar twee personen aangehouden, die be kend hebben den diefstal te hebben ge pleegd. Eén van hen had vroeger voor de firma gewerkt. Beiden werden nog iiv be zit gevonden van eenige duizenden gul dens, zoodat het gestolen bedrag ad f 5000 waarschijnlijk grootendeels terecht zal Xomen. GEDOOD DOOR EEN PAARD, De 7-jarige E. Spijkstra in den Westhoek onder St. Jacobi Parochie had de onvoor zichtigheid iets naar een paard te gooien, waarbij hij een klap tegen het voorhoofd kreeg, bewusteloos neerviel en eenige da gen later aan de gevolgen is overleden. Paul, de naaister is er met de kwitantie van de nieuwe japon! Ben je bg kas of zal ik 't nog eens laten veranderen? VOOR DONDERDAG 7 JULI. Hilversum, 1050 M. 12 u.Pohtïeber. 12.352 u.Lunchmuziek door het Lunch trio. D. Groeneveld, viool. A. v. Leeuwen, cello, P. Jochemse, piano. 3.304.30: Uurtje voor wees- en ziekenhuizen. Ver zorgd door mevr. Antoinette van Dijk. 5.30—6.30: Concert, door het A.N.R.O.-or kest. Met medewerking van het Fagotten- trio, bestaande uit de heeren S. Bamber- ger, Brinkbok en A. van Nuffelen (instru mentale grappenmakers) H. L. Klein, pic colo. M. Meyer, contra-bas. 6.307 u.t Lezing door den heer J. J. Cohen L.Jzn., over: Verf en haar toepassing voor huis houdelijk gebruik en iets over moffelen van rijwielen. 78 u.(Vervolg) Con cert. 7.45: Politieber. 10.30: Nieuws bericht. 8.10: Christel. Radio-Avond. Spreker: De heer P. J. Risseeuw uit Den Haag, over: Het belang van openbare Christelijke leeszalen en bibliotheken. DaarnaCitaten uit „Martha's Bruidsda gen". Boris Lensky, viool. Begel. van Mevr. Blitz. 1. Prelude „Le Déluge", St. Saëns. 2. Aria op de G-snaar van J. S. Bach. 3. le ged. rede. 4. Menuet, Beetho ven. 5. Roman za Andalouza. Pablo de Sa* rasate. 6. 2e ged, rede. 7 Elfendans, B. Lensky. 8. La Fontaine fantastique, B. Lensky. Daventry, 1600 M. 11.20: Het Rio Grande Trio, en solisten (piano, bariton, sopraan). 12.05: Vioolconcert. 12.20: (Vervolg) Concert. 1.202.20: Gramo- foonmuziek. 2.45: Voorlezing. 2.50: LezingHow frogs, snakes and Lizards grow. 3.20: Evensong van de Westmin eter Abbey. 4.05: Lezing: Chinese life in Shanghai. 4.20: Daventry-kwartet en solisten (tenor, contra-alt). 5.35: Kin deruurtje. 6.20: Dansmuziek. 6.351 Landbouwber. 6.40: Dansmuziek. 6.50: Tijds., weerber. nieuws.. 7.05: Boy Scout-program. 7.20: Lezing: The open; door to seven seas. 7.35: De sonates van Beethoven. 7.45: Lezing: Spasmodies and rebels. 8.05: De militaire band. B. Eveline, cello. De Westminster SingeTSj E. Way, alto. F. Odell, tenor. B. Mills, bariton, W. H. Brereton, bas. 9.20: Weerb., nieuws. 9.40: Lezing: The Mi norca excavations. 9.55: Concert. Helder, tenor. 10.10: De militaire band. B. Eveline, cello. L. Cooper, sopraan. 10.5012.20: Dansmuziek. Parijs „Radio-Paris", 1750 M. 10.50— 11.20: Concert. 12.502.10: Orkestcon cert. 5.055.55: Kinderuurtje. 9.05— 11 u.Concert. O.m. Fragmenten uit de opera-comique „Koae efc Oolao", v«m Gr4~ try. Langenberg, 469 M., Dortmund 283 M., M ii n ster, 242 M. 1.252.50: Orkest con cert. 5.506.50: Orkestconcert. 8.25-» 9.15: Concert door de mannen zangver.! „St. Mauxitz". 9.2011.20: Balladen* avond. Dr. Trieloff, bariton. Dr. Caetelle, declamatie. E Conrad, piano. Daarna tot 12.20: Dansmuziek. Königswusterhausen, 1250 M. en Berlijn 484 en 566 M 2 50—7.40: Lezingen en lessen. 7.50: „Die Macht des Schick- sate", opera in een voorspel en 3 acten van Verdi. Daarna tot 12 50 DansmuzieK.' Hamburg, 394.7 M. 4.35: Liederen van' Franz en Schubert. Orkest en zang. 5 20: Dansmuziek. 8 20- Concert door „de kapel van de Verkeerspolitie. Daarna dansmuziek in café Continental, Hannover. Brussel, 509 M. 5.206.20: Kinderuur tje. 8.20: Orkestconcert. 9.5010.50. Dansmuziek. RECLAME. RECLAME-AANBIEDING van een groote partij SPIEGELS, SCHILDERSTUKKEN enz. Ook voor het omlijsten van plaatwerk en foto's. Alles gaat weg tegen ongekend lage prijzen. Lijstenmakerij „DE CON CURRENT", Haarlemmerstraat 62. 2188a DE HAARL. ORKEST-VEREENIGING. Eduard van Beinnm zal als dirigent worden benoemd. In het vertrouwen dat het door de ge meenteraad van Haarlem als voorwaarde gestelde bedrag door de inwoners van Haar lem en aangrenzende gemeenten vóór den 15 Juli zal zijn bijeengebracht, is het be stuur der Haarlemsche Orkest Vereeniging met diengene der candidaat-dirigenten die door de commissie van deskundigen met algemeene stemmen werd aanbevolen in nadere onderhandeling getreden. Het bestuur deelt mede dat indien de H.O.V. kan blijven bestaan tot dirigent benoemd zal worden de heer Eduard van Beinum te Amsterdam. Voordat de heer van Beinum aan het conservatorium te Amsterdam zijn eind diploma als pianist verkreeg, was hij reeds anderhalf jaar als altist werkzaam bij de Arnhemsche Orkest Vereeniging. Hij is thans solist en begeleider en con certeert gedurende vijf jaren ook als diri gent. Behalve als dirigent van de koren der afdeelingen van Toonkunst te Schiedam en te Zutphen, is hij thans ruim drie jaren dirigent van de Zutphensche Orkest Ver eeniging. NIEUWE UITGAVEN. De 28ste halfmaandelijksahe aflevering van Elseviers uitgave „1001 kijkjes in Zwit serland" voert ons in woord en beeld door het schoone Graubünden-land, een van de mooiste streke'n van 't onvolprezen schoone Zwitserland, 2—3

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 6