No. 20644 LEIDSCH DAGBLAD, Maandag 4 Juli Derde Blad Anno 1927 UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. BUITENLANDSCH GEMENGD RECHTZAKEN. DE SPOOBWEQ GOUDA—BOSKOOP—ALPHEN. Het lid der Provinciale Staten van Zuid- Holland. de heer K. R. van Staal te Gouda, beeft aan de Staten van Zuid-Holland de volgende vragen gericht. 1. Is het aan het College van Gedepu teerde Staten bekend, dat de aanleg van den spoorweg GoudaAlphen is stopgezet *e- worden 2. Zoo ja, is deze stopzetting geschied met toestemming en medewerking van Gedepu teerde Stalen? 3. Kunnen Gedeputeerde Staten mededee- len ol de regeering een plan voor een af doend verkeer voor de betrokken streek in voorbereidng heeft; zoo neen, hebben Gede puteerde Staten hun oordeel over dit vraag stuk kenbaar gemaakt? 4. Is de provincie finantieel bij de voor bereiding en de totstandkoming betrokken? Zoo ja, tot welke bedragen? De heer van Staat heeft daarbij verzocht de1 vragen en toelichting in de zitting van a.s. Dinsdag aan de orde 'te mogen stellen. ALPHEN. Bnigerlijke Stand. Bevallen: T. M. Houtman, geb. Butler- man, d. H. J. Koster, geb. Koudstaal, d. C. H. de Hejj, geb. Prins, j. J. P. Veues, geb. v. Arkel, d. G. A. Grossat, geb. Cock, z. J. v. Dijk, geb. v. Leeuwen, z. J. v. Asselt, geb. Den Ouden, d. A. Snel, geb. Hofman, z. Overleden: H. Otto, echtg. v. J. Hooger- vorst, 56 j. B. H. isieinantsverdriet, echtg. v. M. Heemskerk, 90 j. D. j. Schellingerhout, jm., Ij. A. Frederiks, wed. v. G. M. v. d. Ham, 89 j. Gehuwd: J. A. Êsmeijer, jm., 21 j. en J. M. de Blanken, jd-, 19 j. Gevestigd: C. Deelstra, Concordiastraat 16, uit Leemsterland. H. Houwen, Raadhuis straat 44, uit Hilversum. D. Kilsdonk, I'Jf.-straat 105, uit Leiden. J. Schel- lingerhout, Hotlaan 24, uit HillegersDorg. W. Muller, Conradstraat 4, uit Hazers- woude. C. de Wit, wed. A. Roest, Hoolt straat 193, uit Odoorn. Groen, Kr. Ziendeweg 1, uit Muntendam. S. E. Hoek, IVilhelnunastraat 11a, uit Utrecht. C. Geel, Stationsstraat 15, uit Leiden. L. A. Broekhout, Kortsteekterweg 6, uit Zwam- merdam. A. Stigter en gezin, Oudshoorn- scheweg 162, uit Koudekerk. W. N. Sam- som, ïlhelminastraat 51, uit Lausanne (Zw.) j. Boot, echtg. v. G. v. Wjjk, Woubrug- scheweg 3, uit Woubrugge. C. H. van den Drink en gezin, Steekterweg 282, uit Gouda. A. ïanto, Stationsstraat 38, uit Oldenburg (D.). H. C. en C. A. Kal, P.H.-straat 27a, uit Rotterdam. A. P. v.t Vliet, wed. C. v. d. Leeden, Concordia straat 33, uit Valkenburg fZ.-H.) A. v. Vliet, Gouwsluischeweg 80, uit Ter Aar. E. A. v. Balen, Groeneweg 25, uit Berg ambacht. Vertrokken: M. v. d. Panne en gezin, naar Den Haag, Kaapstraat 118. A. v. 't Woud, naar Zevenhoven. H. L. Hendriks en gezin, naar Rotterdam, Vlas akker 58. E. C. Hoogeveen, naar Den Haag, Stuivezandstraat 36. B. J. Lam- mers, naar Warnsveld. J. v. d. Steeg, naar Bergen op Zoom. Verdronken. Zaterdagmiddag gebeurde alhier weer een tragisch ongeval. De heer N. had zjjn 3-jarig dochtertje naar de fabriek mede genomen. Het kleintje was later naar den Rijn geloopen en in het water gevallen. De vader vond het kindje tusschen den wal en een roeiboot. Pogingen om de levens geesten op te wekken bleken tevergeefs. Mr. I. A. Risseeuw, alhier, is benoemd tot plaatsvervangend griffier aan het Kan tongerecht, alhier. Ds. J. Rutgers, Ned.-Herv. predikant te Katwjjk, is beroepen als tweede predikant by de Ned.-Herv. Gemeente, alhier. Mr. J. G. C. Tolk, te Den Haag, onze vroegere plaatsgenoot is benoemd tot administrateur van de Levensverzekerings- Mp.' .De Nederlanden van 1845". De driemaandeiyksehe collecte voor het weeshuis der Ned.-Herv. Gemeente alhier heeft opgebracht f 246.71. ALKEMADE. Loop dei bevolking. Gevestigd: A. M. van'Schie uit Warmond J. M. Scholten uit Haarlemmermeer G. M. Dobben uit Voorschoten C. Th Roos uit Oegstgeest J. Th. Borst uit Ha- zerswoude J. P. Zoet uit Wassenaar R. M. D Hansen uit Friedrichstadt J. J. Hazelhoff uit Alkmaar C. Niglen uii Uilhoorn S. Smit en gezin uit Simpel- veld A. J. Hogeboom uit Leimuiden A. C. J. de Loor en echtgenoote uit 's-Gra- venhage A. M. Vermeij uit Haarlemmer meer. Vertrokken: K. G. Beugelsdijk naar Veur -G. J. van der Meer naar Voorhout G. Klomp naar Voorscholen H. A. M. Often naar Alkmaar P. P. van Leeuwen naar Rotterdam A. M. Tersteeg naar Leider dorp; S. P. van Kins naar Noordwijk N. J. Waasdorp naar 's-Gravenhage J. Ver haar raar Leiden P. Turk naar Leiden J. B. Veenswijk naar Noordwijkdrhout C. C. Borst naar Woubrugge P. J. Hooijmans naar Nijmegen M. A. ter Beest naar Ede H. Hoek naar Rotterdam. Door de politie in deze gemeente zijn gedurende de afgeloopen maand 36 proces sen-verbaal opgemaakt In den loop der maand Juni zijn ter Secretarie aangegeven de volgende slach tingen: bedrijfsslachtingen: 18 koeien en 20 varkens; noodslachtingen: 2 koeien, 8 kalveren, 8 varkens. 1 big. 1 schaap en 4 lammeren. Ingevoerd werd 541 K.G. vleesch. Het netto-bedrag aan keurloon bedraagt I 253. De beer A. L., wonende alhier, tegen wien door den Officier van Jstitie te Haar lem 3 maanden gevangenisstraf wa9 ge- eischt, als verdacht van valsche aangifte wegens mishandeling doof den gem.-veld- wachter J. W. alhier, is door de Rechtbank vrijgesproken. BOSKOOP. Gevonden voorwerpen: 1 portemon- naie met inhoud; 1 belastingplaatje; 2 haarstrikken. Inlichtingen bij de politie. Door de politie alhier is proces-ver baal opgemaakt tegen C. V. alhier, wegens beleediging van een ambtenaar in functie. Mej. Timmermans, onderwijzeres aan de Ned. Herv. School alhier, is in gelijke betrekking benoemd te Arnhem. LEIDERDORP. De hier.ter plaatse gehouden collecte ten bate van de slachtoffers van de storm ramp heeftj f 671 opgebracht, d.i. ongeveer f 0.30 per inwoner. NIEUWE-WETERING. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag jl. is brug over de Ringvaart alhier aange varen door de motorboot „Wilhelmina" van Leidschendam, onderneming Wessels. Een der gordingen werd stukgevaren. De aanvaring werd veroorzaakt doordat twee motorbooten tegelijk in de doorvaart voeren. WADDINXVEEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Johan, Z. v. A. Broekhuijzen en P. W. Both Cornelis, Z. van D. van der Laan en C. G. de Bode Teuntje, D van J. Groen en D. Schep. Mej. E. J. R. Mosies alhier is door B. en W. toegelaten als volontaire op de O. L. school aan de Brug. Onze vroegere plaatsgenoot de heer Termorshuizen is benoemd tot onderwijzer aan de Chr. Holl.Ind. en Holl.-Chin school te Weltevreden. De benoemde heeft zijn functie aldaar reeds aanvaard. De heer H. van Harn. rijksveldwachter alhier is bevorderd tot brigadier-titulair bij de Rijksveldwacht. De alhier gehouden inzameling van gelden ten bate van de zwaar geteisterde streken in het oosten des lands bracht ruim f 2300 op. Ter secretarie zijn inlichtingen te be komen omtrent een gevonden blauwe werk broek. WOUBRUGGE. In de eerste gehouden bijeenkomst van het plaatselijk comité van den Nat. Bond 't Mobilisatie kruis, zijn tot voorloo- pige bestuursleden gekozen de heeren J. C. Baumann, J. Le Feber en J. Westmaas. Spoedig zal een algemeene vergadering worden uitgeschreven, ook zal het fanfare korps tot deelneming worden uitgenoodigd. AALSMEER. De leerlingen der tuinbouwcursussen alhier zullen Zaterdag 9 Juli a.s. een excur sie maken naar Boskoop, om verschillende tuinbouwbedrijven te bezichtigen. HILLEGOM. Opening Zweminrichting. De gemeentelijke zweminrichting zal Za terdag 9 Juli officieel en eenigszins feeste lijk geopend worden. Tot zwemmeester is benoemd de heer E. Wiedijk te Haarlem, leerling van den heer Meverink. De nieuwe zwemmeester bezit diploma's van den Ned. Zwembond, die van zwemonderwijzer, eerste hulp bij ongeluk ken, kortom alles wat op dit gebied bestaat, voorts heeft hij de beste aanbevelingen, zoodat de keus een goede genoemd moet worden. De heer J. V. Meyer is benoemd tot kassier en portier. Zaterdag 9 Juni om 3 uur heeft de offi- cieele opening plaats, in tegenwoordigheid van de raadsleden en genoodigden. Ora 5 uur hoopt men een demonstratie van een zwemvereeniging uit den omtrek te geven, terwijl daarna de inrichting voor elkeen ter bezichtiging wordt gesteld. De Harmonie zal spelen. Maandag daaropvolgende treedt het be drijf in werking overeenkomstig de vastge stelde uren van opening voor mannelijke en vrouwelijke bezoekers, schoolkinde ren, enz. De vereeniging tot stichting en instand houding van een bad- en zweminrichting ziet dus een deel van haar doel. ten uitvoer gebracht, al is deze inrichting dan ook een gemeentelijke geworden. Haar taak is nu niet afgedaan, de vereeniging kan B. en W. en de raadscommissie bijstaan in het propa- geeren van de zwemsport. zij kan wedstrij den organiseeren. verzoeken en wenschen kenbaar maken, waar iets te veranderen of te verbeteren is. De gemeentepolitie heeft J. v. d. B. aangehouden als verdacht van strooperij van aardappelen ten nadeele van den heer P. Lommerse Fzn. De ingeschreven werkloozen bij de Arbeidsbemiddeling zijn deze week sterk in aantal verminderd. Het cijfer is nu 29. KATWIJK-AAN-ZEE. Gevonden voorwerpen: Ring waaraan 4 sleutels, en een blauwe postduif met ring aan een poot, genummerd C 20605; Inlichtingen aan het politie-bureau. In de oude Kerk werd f 10 en f0.25 voor de Zending gecollecteerd. NOORDWIJKERHOUT. Oianje-Vereeniging. In café v. d. Berg vergaderde de Oranje-Vereeniging. Ook burgemeester Van Iersel, als eere-voorzitter, was aanwezig De heer R. van Dijk zette het doel der bij eenkomst uiteen. Zooals bekend is, vierde Noordwijkerhout den verjaardag van H. M. de Koningin sinds jaar en dag op grootsche wijze in September op den Donderdag in de k^rmisweek. Korten tijd geleden werd de kermis afgeschaft, maar de bedoelde nalio- nalë feestdag dient in eere gehouden te worden. Met algemeene stemmen werd derhalve besloten op den gewonen tijd in September twee daggi feest te houden, en op een voorafgaanden middag een groot kinderfeest te organiseeren. Allerlei vermakelijkheden zullen worden gehouden, niet op een afge sloten feestterrein, maar midden in 't dorp zelf, zoodat iedereen ervan kan profiteeren. Jongedames zullen uitgenoodigd worden bij de ingezetenen rond te gaan om gelden in le zamelen, terwijl de gemeente subsidie zal verleenen alleen voor het kinderfeest. Alle inkoopen zullen zooveel gedaan wor den bij de verschillende winkeliers alhier. Burgerlijke Stand. Geboren: Wilhelmus Adrianus, Z. van J. P. Warmerdam en A. M. Waijer. Wilhel mina Hendrica Petronella, D. van H. C. Da- men en W. M. van Tol. Clara Wilhel mina, D. van L. Turenhcvut en W. M. Cor- nelisse. Johannes Cornelis, Z. v. N. van den Berg en A. P. van den Berg. Gerar- dus Cornelis. Z. van J. Bon en M. H. van Rijn.Alida Cornelia, D. van J. Ruigrok en A. C. van der Helm. Laurentius Jo hannes, Z. van P. Heemskerk en H. van Wetten. Overleden: Petrus Gerardus Cornelis Jo zef Verdegaal, 2 m. Piet Koster 65 j. echtg. van Petronella Kortekaas. Gerar dus van de Ruit 62 j te 's-Gravenhage (St. Bavo>. Johannes Adam 63 jte Amster dam (St Bavo). Johannes Carolus Lan- geveld 10 m. Johan Heinrich August Cor nelis Bechtle 64 j., te Amsterdam (St. Bavo) SASSENHEIM. Burgerlijke Stand. Geb.: Klaas, zoon van J. P. Vis en M. M. Schalk. Gerirtje, dochter van J. Katten- berg en J. C. C. Loos Adrianus Johannes zoon van A. A. Beijk en M. v. d. Voort. Gijsbertus Johannes, zoon van H. Wowijs en S. v. Capel. Gverl.: J. Prins, 21 jaar. W. Beijk, 71 jaar. Onderlr.: P. Helmus, 24 j., en C. J. Schalk 21 jaar. Getr.: J. Verhoog, 25 j. en M. A. v. Bre da. 25 jaar. Gevestigd: M. Tangerman van Haamslede. A. Hageman.en gezin van Leiden. Mej. A Waasdorp van Leiden. F. v. d. Hoek van Voorhout. J. v. d. Stelt van Haarl.- rr.eer. C. L. Baak van Woubrugge. Mej. J. L. v. Cassel van Voorscholen. J. Burg- meijer en gezin van Zevenhoven. H. Engbert en gezin van Hillegom. Vertrokken: J. Vogelzang en gezin naar Maasland. Mej. M. Muyen naar Katwijk. P. C. Havenaar naar 's Gravenhage. W. D. C. Post naar Leiden. Mej. M. J. Kooijman naar Süedrerhl. Th. G. Meijer naar Haarlem. P. Meijer en gezin naar Eeverwijk. H. Costs naar Koudekerk. J Verhoog naar Rotterdam M. A. Ver hoogvan Breda naar Rotterdam. Een wielrenner kwam Zondagmorgen hier zoodanig te vallen, dat hij hand en arm deerlijk bezeerde. Na in de Bernardus voorloopig verbonden te zijn, is hij later door dr. Quant behandeld. Mevr. S., die Zondagmorgen uit de kerk kwam, werd, bij het oversteken van den weg, door een wielrijder aangereden, waardoor zij tegen den grond werd gewor pen. Zij is bij dr. Quant binnengedragen en later naar haar woning overgebracht. De patiënt klaagt over rugpijn. Het echtpaar B. P. Roest viert heden zijn 50-jarige echtvereeniging. Hedenoch tend is het feest plechtig kerkelijk her dacht. VOORSCHOTEN. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: J. A. van der Burg en G. M. P. Grundeken W. N. Ruig en E. C. A. M. Lempers J. Ouwersloot en T. J. van Houten W. J. Vis en C. Borst A. F. de Graaff en J. van Wingen. Gehuwd: Th. O. de Vroomen en C. M. Hoogeveen. VOORHOUT. Burgerlijke Stand. Geboren: Theodora Maria, d. van J. Does en M. van Haeslrecht. Jacobus Wilhel mus, z. van G. A. Bel en J. M. van Schoo- ten. Overleden: Pieter van der Zon 49 j., echt genoot van M. v. d. Tossen. Getrouwd:: C. Th. Warmerdam 28 j. en M. van Dam 24 j. De bloembollenkweekerij en -handel firma Boot Co., Loosweg, alhier, is om gezet in een N.V., onder den naam: N.V. Bioembollenbedrjjf Boot Co. Directeur*. F. Boot, Sassenheim; pres.-comm.: P. Boot, Leiderdorp; procuratiehouder: C. Spekker, Sassenheim. Maatsch. kapitaal: f 100.000, waarvan ge plaatst en gestort f 60.000. De Stscrt. bevat de statuten betref fende de N.V. Bloembollenkweekerij en Handel v.h. J. M. Prins alhier. Halfjaarlijksehe statistiek bevolking: Aantal zielen op 1 Januari 1927: 2772; ver meerdering door vestiging 143; door geboorte 44; totaal 2959. Vermindering door verhuizing 118 per sonen; door overlijden 12 personen, samen 130, zoodat op 1 Juli '27 het aantal 2829 zielen bedroeg. Door de Hollandsche Betonmaatschap- pij te '8-Gravenhage, is bij de politie aan gifte gedaan, dat van onder een zeil, nabij de Bultbrug alhier, vijf rood en wit ge schilderde richtingspalen zijn ontvreemd. WASSENAAR. Raadsagenda. De Raad dezer gemeente vergadert Woens dag 6 Juli a.s., des morgens te 10 uur. Agenda: 1. Ingekomen stukken. 2. Reclame Hondenbelasting. 3. Ontheffing Voorschriften Bouwveror dening. 4. Beschikbaarstelling gelden eerste in richting R.-K. U.L.O.-school voor Meisjes en 4e klasse Chr. U.L.O.-school. 5. Wijziging begrooting 1927. 6. Wijziging begrooting gasbedrijf 1926. 7. Machtiging van B. en W. tot uitvoe ring van raadsbesluiten burgerrechtelijke handelingen. 8. Aanwijzing gedeelte Buurtweg tot bouw straat. 9. Voorschot Woningbouw. 10. Voorstel aanstelling kweekeling aan de openbare lagere school no. 1. 11. Contract m. Leiden inzake gaslevering. 12. Bespreking plan stichting Dierentuin. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: E. L. Baron van Harden- brcek van Lookhorst en B. J. v. Weideren Baronesse Rengers. J. Dompeling en A. den Braver. W. J. C. Vis en Ch. Borst. Geboren: Helena Theodora, d. v. P. F. Heemskerk en J. Hauser. Wilhelmus Johannes Carel, z. v. W. J. C. Eikendal en M. E. F. v. Nahuys. Geertruida Maria, d. v. P. J. Vos en G. Berger. Adrianus Quirinus, z. v. J. Brouwer en C. A. Coenraad. Overleden: Gerrit v. Tol, wednr. v. M. G. Hoogendorp, 78 j. Cornelis van den Berg, m. v. P. Hazendonk, 74 j. Jo hanna v. Poeteren, wed. v. G. C. Bosch, 90 j. Anna Roeloffina Arnolda Gerharda Huijskes, vr. v. J. H. Keiler, 48 j. Jo hannes v. d. Ham, wednr. v. C. de Graaf, 79 j. Tot onderwij'zeres aan de Pius X 9chool is benoemd mej. E. A. M. v. Lamoen, te Dordrecht. - De feesten ter viering van den ver jaardag van II. M. de Koningin zullen dit jaar worden gehouden op Woensdag 7 en Donderdag 8 September a.s. De fraaie sparrenboom, welke het oog van eiken bezoeker van huize De Paauw trok, heeft het Vrijdagmorgen moeten af leggen. De reus is gevallen en ligt thans in den vijver. De enorme regenval der laatste dagen heeft zgn val ongetwijfeld verhaast. Bij de arbeidsbemiddeling staan in geschreven: 5 grondwerkers, 4 losse werk lieden, 2 opperlieden, 1 chauffeur. ZWARE ONWEDERS. Zaterdag hebben in Mecklenburg zware onweders gewoed, die groote materieele schade hebben aangericht. In den omtrek van Dömitz werd een voerman met twee paarden in een weiland door den bliksem' gedood. Er werden drie huizen door het he melvuur in de asch gelegd. Ook België i9 bezocht. Te Leuven trof de bliksem de centrale ge vangenis, de nog in aanbouw zijnde biblio theek der Universiteit en de werkhuizen van Dyle en Bacalan. De schade was echter ge ring; alleen in laatstgenoemde werkhuizen werd een machine vrij ernstig gehavend. Te Antwerpen trof de bliksem den toren der Sint Eligiuskerk en een electrischen tramwagen die in brand vloog; het vuur kon echter spoedig worden gebluscht. In het Walenland, te Thieusies, werd een landbouwer, op het veld, door den bliksem gedood. Aan de Vlaamsche kust had de streek tusschen Zeebrugge en Brugge het zwaar te verduren. Te Zeebrugge zelf wrerd het sta tion getroffen en al de telegraaf- en tele foonlijnen letterlijk afgesmolten. Enkele kilometers verder, te Lissewege, brandden de schuren van een groote pachthoeve tot op den grond af. Ook werden verscheidene stuks hoornvee, op de weiden, door den blik sem getroffen en gedood. BRANDEN. Vrijdagnacht i9 brand ontstaan in het ho tel Barbarossa te Aken. Weldra stond het geheele trappenhuis in brand, zoodat de bo- ven-verdiepingen geheel waren afgesneden. De brandweer heeft een gezin langs brand ladders gered, de andere menschen zijn over de daken gevlucht Een 20-jarig meisje dat uit de derde verdieping sprong i9 later in het ziekenhuis overleden. Een jongeman is in zijn bed gestikt gevonden. Voorts brak er Vrijdag brand uit in 't ar senaal te Douai, in een magazijn, gebouwd in 1820, waar 4000 liter naphta en terpen tijn opgeslagen zijn. De brandweermannen moesten er zich toe bepalen de geladen wagons, die op 't bin nenplein stonden te verwijderen en de be lendende gebouwen te beschermen. De magazijnen zijn totaal uitgebrand Tij dens het blusschingswerk werd een persoon ernstig aan de beide oogen gewond De aangerichte schade bedraagt één mil- lioen francs En verder zijn ten slotte Vrijdag in Neu- stuben, in Hongarije. 60 huizen afgebrand. Vermoedelijk zijn er ook eenige slachtoffers. ONTPLOFFING VAN CHEMICALIËN. Bij het bergen van chemicaliën had in de kelderruimten van een firma te Hamburg een ernstige ontploffing plaats, waarbij do keldermuren instortten en vier arbeiders zwaar gewond werden. Er ontwikkelden zich daarop giftige gas sen, die door de brandweer eerst na groote inspanning verwijderd konden worden. MASSAGRAF GEVONDEN. Bouwarbeiders hebben in Alt Moabit (Ber lijn) een graf gevonden, waaruit reeds 16 lijken zijn geborgen. De skeletten zouden minstens 50 jaar oud zijn. De gedooden zijn vermoedelijk 20 tot 25 jaar geweest. Bij het begraven der lijken moet men deze van alles ontdaan hebben, daar er geenerlei resten van kledingstuk ken noch van schoenen en knoopen, gevon den werden. TRAGISCH ONGEVAL. De aankomst van Lindbergh te Otlowa in verband met het Canadeesche jubileum werd door een droevig ongeval verstoord. Luitenant Johnston, één der Amerikaan9che vliegers van het eskader, dat Lindbergh ver gezelde, werd gedood toen hij landde, door dat een ander vliegtuig van achteren tegen zijn machine opbotste. AL TE SA All Naar de .Times" uit Adelaide verneemt, werd er in den laatsten lijd in Zuid-Austra- lië over geklaagd, dat de programma'9, die door het staltion 5 C L werden uitgezonden, al te eentonig en saai waren. De directie kwam op een snugger idee om wat afwis-» seling en.... sensatie te brengen. Met be«< hulp van 30 medespelenden werd een denk beeldige luchtaanval opgevoerd. Er werd aangekondigd, dat men berichten had ont vangen, ofschoon zij niet officieel bevestigd waren, van een luchtaanval op Port Ade^ lalde. Later werd geseind, dat het stadhuis eit andere gebouwen verwoest waren. Ver-» schrikkelijke electrische en physische ver schijnselen begeleidden den aanval, die blijkbaar goed gesimuleerd was, want de draadlooze omroep bereikte meer dan zijn doel. De luisteraars in en buiten de stad waren zoo verschrikt, dat de politie slechts met moeite er in slaagde, om een paniek te voorkomen. De politieposten en redactie-bu-< reaux werden bestormd door angstige tele fonische navragen. Zelfs de brandweer werd gealarmeerd en één gezin pakte alles in om in zijn auto een veilig onderkomen in de heuvels te zoeken. ONTPLOFFING TE NANKING. Op den middag van den tweeden Juli j.f. had te Nanking een vreeseljjke ontploffing plaats. Twee jonken, die geladen waren met ontploffingsmiddelen en nabij den spoor- sleiger vo<5r anker lagen, vlogen plotseling in de lucht. Meer dan honderd Chineozen wc-rden gedood of gewond. Tientallen Chi- neesche bootjes werden vernield, drie stoom jachten werden beschadigd, de daken van naburige gebouwen werden afgerukt en tal- looze vensters verbrijzeld. De ontploffing moe'l waarschijnlijk wor den toegeschreven aan de hitte of aan do onvoorzichtigheid der bemanning. OFFICIEREN AFGERANSELD. Naar men uit Weenen meldt, hebben socialistische soldaten op een vergadering tp \N iener Neustadt hun eigen officieren afgeranseld, omdat deze bleven zitten, toen de soldaten het lied van den arbeid aan hieven. KANTONGERECHT TE LEIDEN. De Kantonrechter te Leiden heeft ver oordeeld Wegens dronkenschap: D W. Noordwijk f3 of 3 d.; W. S., W. F. dc la R.C. B Nieuwkoop; L. Z. zwervende, ieder tot f3 of 3 d.P. F. f 2 of 2 d.J. v. D. Katwijk f 5 of 5 d.IJ. V. zwervende, ieder tot I 5 of 5 cL; H. H., C. W. de G-, ieder tot f 3 of 3 d.H. v. J. R. f 5 of 5 d.H. v. d. R. f 3 of 3 (1.G. V. f 0.50 of 1 d.C. v< Z. f 3 of 3 d.Th. v. L. Alphen f 3 of 3 d. T. M. P. f 3 of 3 d.; G. v. A., A. v. d. H. Voorschoten; J. P. Arnhem; A. P. zwer vende, ieder tot f 3 of 3 d. Wegens overtr.. der arb.wet: J. F. v. d. B. Noordwijker- hout; H. v. H. aldaar ieder tot f 5 of 5 d.M. P. B. f 5 of 5 d.P. M. V. m. f 5 of 4 m. 5 d.C. J. O. f 5 of 5 d. Wegens overtr. der Motor- en Rijw.wet: L. N. den O. f 6 of 5 d.; E. R. F. .Wassenaar f 10 of 5 d.W. Th. v. d. W. Noordwijk f 1 of 1 d.A. T. v. O., Rotterdam f 1 of 1 d. We gens te 6nel varen: K. D. Den Haag, de zelfde J. v. E. Lange RuigeweideJ. v. B. Rijswijk; P. v. G. de Lier; F. V. Woerden J. L. Jutphaas; ieder tot f 10 of 10 d.W. v. D. Hazerswoude f 5 of 5 d.T. P. aldaar f 10 of 5 d.J. V. Katwijk f 10 of 5 d. We gens varen zonder vergunning: M. K. Rot terdam; O. de M. Hoogvliet; ieder tot f 10 of 10 d.G. v. E. zwervendeM. O. zwer vende, ieder tot f 10 of 5 d. Wegens overtr* van het Motor- en Rijw.regi.G. H. R. Den Helder f 3 of 3 d.G. A. Noordwijk f 3 of 3 d.A. L. v. Sch. Amsterdam f 3 of 3 d.E. A. K. Den Haag f 2 of 2 d.W. v. d. V. M. V.; C. de G.D. de M. Rijns burg, ieder tot f 3 of 3d C. J. G. N. Den Haag f 5 of 5 d.P. C. S. f 2 of 1 m. t.sch. Wegens overtr. der Pol.verord. der gem. LeidenW. S. f 2 of 2 d.W. C. R. 2 m. f 2 of 2 m. 2 d.A. H. f6 of 6 d.W. F. f 5 of 5 d.Th. B. f 0.50 of ld.; A v. G. f3 of 3 d.'; J. A. V f 1 of 1 d. Wegens overtr. der PoLverord. der gem, Sassen heim: W K Sassenheim f 2 of m. t.sch; H. v. H. Lisse f 5 of 5 d.C. G. v. d. P. Hillegom f 10 of 10 d. Wegens te Katwijk

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 9