en heel wat ingooien werden door te weinig activiteit der Ajaxcieden „overthrows". De) bowlingcijfers waren natuurlijk niet fraai, zooals uit de scores blijkt. Ajax le innings: Eigeman, 1. b. w. Groot- meyer 0: Meyer, b. Brossois 8; Janssen, b. Grootmeyer 8; Van der Mey, b. Brossois 2; Dozy, c. Maas, b. Brossois 35; Josson, b. Grootmeyer 0; Chambers, st. C. Alandt, b. Grootmeyer 2; Rice, b. Maas 1; Hofsteenge, b. Brossois 6; Du Pon, b. Grootmeyer 6; Ermers not out 0. Extra'9 6. Totaal 74. Bowlingcijfers: J. Grootmeyer 515, Bros- aois 432, Stuijvenberg 06, Maas 115, Overing 00. V. V. V. le innings: W. Grootmeyer, b. Rice 21; Kost, c. Rice, b. Eigeman 17; Overing, c. Du Pon, b. Meyer 14; Nieda, c. Meyer, b. Du Pon 6, Slag, c. Chambers, b. Du Pon 20; C. Alandt, 1. b. w. Chambers 8; J. Alandt, b. Rice 6; Brossois, b. Eigeman 0; Stuyvenberg, b. Rice 0; Maas, run out 2; J. Grootmeyer not out 35. Extra's 14. Totaal 142. Bowlingcijfers: Eigeman 214, Du Pon 226, Chambers 1—37, Rice 3—42, Meyer 1—9. L. C. C.—PHOENIX II. L. G. C. wint met 41 runs. De Leidenaars" missen hun captain Metsch, doch hebben Beurse weer in de gelederen. Heemskerk verliest den tosi en L.C.C. wordt naar de wickets gestuurd. Het bowlen van H. Borsboom blgkt den meesten L.C.C.'ers te machtig. Regelmatig vallen de wickets en voor 67 hebben allen een beurt gehad. Kloots (14), Segaar met een voorzichtige 16, F. van Es (8), Eich- horn en Den Holder, beiden 5, boden den meesten tegenstand. Borsboom bowlde 7 29, Bodo Prell 1—22, De Wit 1—2, Mos 12. H. Borsboom en J. Everard geven de innings van Phoenix, op het bowlen van Beurse en Kloots. De runs komen snel en da 30 gaat op zonder wicket-verlies. Kloots vangt dan H. Borsboom (20) schitterend met één hand in de slips en daarna richt de inmiddels aangezette A. van Es groote verwoestingen aan in de Haagsche gelederen. Voor 55 zittpn alle Hagenaars in het pa viljoen. Beurse bowlde 4—21, A. van Es C-10. i Met nog 2Vï uur speeltijd probeert Phoe nix het nog eens. Het gaat in den beginne goed voor L.C.C., doch als op 58 het d9rde wicket valty biedt de rest weinig tegenstand en het wordt van 58 voor 3 80—10, met Kloots 30, Eichhorn 11 en Beurse 12 in de dubbele cijfers en A. van Es 6 not out. H. Borsboom bowlde 6—32, De Wit 18, Bodo Prell 215, Van Milligen 1—4. Phoenix heeft nu 55 minuten tyd en moet 93 runs maken om te winnen, zoo dat de hitters het eerst worden ingestuurd. Het gaat in den beginne vry goed, maar als F. Everard voor 17 door den jongsten, Van Es, is gecleand, heeft de rest niet veel te beteekenen. Er wordt uiterst scherp ge field door de Leidenaars en de kleinste kans wordt geaccepteerd; zes Hagenaars werden gevangen. Als Van Schie den laatsten man echter het wicket vangt, blijkt het zaakje in ruim 14 overs opgeknapt voor 51 runs. H. Borsboom kwam met 10 nog in de dubbele oüfers. Eeurse 531, A. van Es 4-19. H. D. V. S. HI—AJAX II. H. D. V. S. III wint met 46 runs op de eersie innings. Brouwer wint den opgooi en stuurt de gastheeren het eerst naar de wickets, 't Gaat in het begin niet onfortuinlijk voor Ajax II, regelmatig verdwijnen de Schiedam9che batsmen, totdat als de stand 48 voor 6 is, Bijloo en Den Hoed samen op de mat ko men. Deze H. D. V. S.'ers verhoogen snel het totaal en eerst op 70 komt de scheiding. Bijloo scoorde 29, Den Hoed 17 runs. Van de 9laartmenschen roert alleen P. Brounts met 9 zich nog en met 10 extra's wordt het totaal tenslotte 84. P. de Vrind bowlde heel goed, maar weinig gelukkig; zijn cijfers waren 3—29. A. de Vrind 4—21, De Jongh 2—19. De Ajax-innings wordt een hopelooze mislukking. Het bowlen van W. Brounts is den Leidenaars blijkbaar te machtig en voor 38 runs, 5 extra's inbegrepen, zijn alle Ajax-wickets neer. H. de Vrind en De Jong, beiden met 7. waren topscorers. W. Brounts nam 7 wickets voor 18 runs, de 3 andere wickets rekende Bochoove in voor 5 runs per stuk. Brouwer vond het blijkbaar onmogelijk om op een tweede innings een beter resul taat te bevechten; hij zond althans H. D. V. S Til niet voor den tweeden keer naar de wickets. ROEIEN. DE HENLEY-WEDSTRLJDEN. Hoe „Njord" geslagen werd. Henley, 17'27. We hebben dan onze race verloren. De stemming onder de vrij talrijke hier aanwe zige Hollanders was na het keurig oproeien van onze acht werkelijk nog al hoopvol. Jesus College heeft echter door een onge looflijke felheid die hoop spoedig den kop ingedrukt. Over het verloop van den wed strijd valt eigenlijk weinig te zeggen. De start van Njord mislukte, Jesus College liep met een matig tempo startend een halve lengte uit. Voorbij Temple Island kwam daar nog een halve lengte bij. Het tempo van beide ploegen was ongeveer 34 over de baan. Tot op de helft van de baan bleef Njord nog hangen. Toen spurtte Jesus College met veel enthousiasme, liep nog een lengte uit, later in de eindspurt nog een derde lengte. Met twee lengten licht tusschen elkaar gingen de ploegen door de finish. Op het laatste stuk van de baan werd Njord steeds korter, het rijden was geheel en al onbeheerscht. Jesus College heeft ongetwijfeld zeer goed geroeid. Njord 7 roeide beneden den vorm die hier de laat ste dagen voor den wedstrijd bereikt v erd Maar zelfs indoen de acht dien vorm had kunnen behouden zou de kans op een over winning uiterst gering zijn geweest,; de Jesus College-acht, bestaande uit voorna melijk Australiërs en Nieuw Zeelanders, bleek een vechtploeg par excellence te zijn. We kunnen van de Engelschen nog een heeleboel leeren. J. H. ZAAYEB. De uitslagen der eindwedstrijden van Zaterdag zijn Grand Challenge Cup Thames R. C. sl. London R. C. met 34 lengte. Ladies Plate: First Trinity (Cb.) sl. Third Trinity (Cb.) met 1 3/4 lengte. Thames Cup (junior eight) Thames R. C. sl. Twickenham met 1/4 lengte. Stewards Cup (junior forer) Thames R. C. sl. Leander met 2 L Vischors Plate: Christ College (Cb.) sL First Trinity (Cb.) met 1/2 lengte.a Wyfolds Cup: Thames R. C. sl. Vesta R. C. met 2 lengten. Silver Goblets: Nisbett en O'Brien (Lon den R. C.) slaan Nickalls en Borefc (Lean der met 1 3/4 lengte. Diamond Scull6: R-. Lee (Oxford) sl. J. Wringht (Toronto) met 1 1/2 lengte. Wright leidde den geheelen wedstrijd en had de overwinning absoluut in den zak, toen hij op 15 yards van het eindpunt kramp kreeg en vrijwel ineenzakte. Lee was toen drie lengten achter. DE WEDSTRIJDEN VAN DE KONINKLIJKE Laga wint het hoofdnummer. De wedstrijden van Zaterdag. In een naargeestigen motregen werden Zaterdag de wedstrijden van de Konink lijke voortgezet met het nummer Over- naadsche vier voor beginnelingen, waar voor die Ley the, Poseidon en Argo elkaar in den eindstrijd bekampten. Aanvankelijk ging de strijd vrijwel ge lijk op met Argo in de voorhoede en onze stadgenoot-en op de tweede plaats. Gelei delijk kwamen toen de Leidenaars opzet ten om den kop te nemen, terwijl Argo en Poseidon heftig om de tweede plaats stre den. De Amsterdammers konden het tempo niet volhouden en zakten meer en meer af, zoodat het verdere verloop slechte een strijd tusschen dde Leythe en Argo was. Lang bleef het onzeker, wie zou winnen, maar dank zij een goede eindspurt der Lei denaars, gingen zij 1 lengte voor Argo door de finish, hun tijd was 8 min. 1/5 sec. De verdere uitslagen van Zaterdag waren Jonge vier A beslissing: 1. Arsa in 7 m. 44 sec., vele lengten; 2. Willem III, 3 m. 8 4/6 6ec. Jonge skif B. Tromp (Spaarne) row over. Voor de tweeriemsgieken juniores A kwa nten de Dare Devil Club. Het Spaarne en Njord resp. aan de eerste, tweede en derde boei. Na een strijd tusschen de Dare Devil Club en Njord, waarin de eerste iets voor was, maar door het vangen van een snoekje even pech had, wist Njord nog vóór Nereus voor te komen. Regenmatig vergrootte Njord den voorsprong en won onbedreigd. 1. Njord in 9 min. 6 1/6 sec.2. Dare Devil Club in 9 min. 22 sec. Jonge acht B. Beslissing: 1. Laga in 7 m. 6 sec., koplengte, 2. Triton. Oude vier 2e kl. Beslissing: 1. Aegir in 7 m. 46 s., 11/4 lengte, 2. Am9tel, 7 m. 60 2/5. Willem III vele lengten achter. Twee zonder stuurman: 1. Dare Devil in 6 min. 42 4/5 s 1 1/2 lengte, 2. Amstel. Dubbel scull1. De Hoop in 6 m. 32 8., 2. Arsa in 6 m. 53 s Oude skiff: le heat: 1. Amstel (Gunther) 6 min. 45 2/5 s.2. De Maas (Munz), 3 lengten achter. 2e heat: row over voor Cox (Spaarne). 3e heat: 1 Flintsch (Frankf. Ruderver- ein), 6 min. 36 3/5 s.2. Tromp (Spaarne), op 2 lengten. Voorwedstrijden jonge skiff A: le heat: 1. Jacobi (Die Leythe), 7. min. 32 sec.2. Van Hal (Poseidon) op 2 lengten. 2e heat: 1. L. C. Uitenbogaerd (Dordt), 7 min. 29 1/5 sec.2. M. J. van Nus (Nau- -tilus) vele lengten achter. Jonge acht A: le heat: 1. Argo, 1 min. 25 3/5 sec.2. Amstel, 3 lengten achter. De 2e heat ging tusschen Njord aan de eerste en Triton aan de tweede boei. Eerst bleven de ploegen bij elkaar, met Njord iets voor. Voorbij de Amstelbrug leidde Njord met meer dan een bootlengte. De uitslag werd1 Njord in 7 min. 22 3/5 se. 2. Triton (3/4 lengte). Jonge vier B: le heat: 1. Willem III 8 min. 22 2/6 s.2. Laga, 8 min. 28 4/5 sec.; op 2 lengten; 3. Deutsche Turn. und Ru- derverein op 3 lengten. 2e heat: 1 .Maas, 8 min 13 sec.; 2. Aegir in 8 min. 10 sec. halve lengte achter. Aegir krijgt als snelste tweede een plaats in den eindstrijd. Oude skiff: le halve finale: 1. Cox, 7 min. 24 2/5 sec. Gunther gaf bij Poseidon den strijd op. De wedstrijden van Zondag. Gelukkig was het weer gisteren beter en dientengevolge ook de belangstelling van de zijde van het publiek grooter. Het programma der eindwedstrijden werd geopend met dien in het nummer Jonge Skiff A, waarin Die Leythe (Jacobi) en Dordt (Uitenbogaard) aan de start ver schenen. Om beurten hadden de beide scullers de lèiding, doch de Leid en aar hield zich ook nu weer kranig en wist in de eindspurt zijn tegenstander achter zich te laten om met een halve lengte te winnen in 6 min. 55 sec. Oude skiff1. Frankfurter Ruderverein (Flintsch) in 6 min. 15 2/5 6ec.2. Spaarne (Cox) vijf lengten. De eindstrijd der Oude Tweeën bracht een gemakkelijke overwinning voor de Am- stelploeg, die het slechts heel even door Willem III moeilijk gemaakt werd. Spannender was de strijd om de tweede plaats tusschen Willem III en Die Leythe, maar onze stadgenoot en waren in het laat ste eind uitgeroeid en lieten op 100 M. voor de finish loopen. 1. Amstel in 8 min. 22 sec.; 2. Willem III (4 lengten). Jonge Vier B: 1. Aegir in 7 min. 29 sec. 2. Maas (halve lengte); 3. Willem III (1 1/2 lengte). Ovqynaadsche Twee: 1. De Hoop in 8 min. 57 2/5 sec.2. Poseidon (4 lengten), 3. de Maas. Oude Acht: 1. Laga in 6 min. 55 1/5 sec.; 2. Triton (1 1/2 meter). In het nummer Jonge Twee B, waarin de Hoop, Spaarne en die Leythe startten, moesten de oranjehemden rich met de derde plaats tevreden stellen. De Hoop nam direct na de start de leiding om deze niet weer af te staan en in 9 min. 1 sec. met 1 lengte voorsprong te winnen. De strijd der Jonge A achten tusschen de ploegen van Njord, Argo en Triton le verde evenmin een Leidsohe zege op. De strijd ging hoofdzakelijk tusschen Argo en Triton, die op 50 Meter voor de finish nog vrijwel gelijk lagen. Plotseling staakte toen de tweede boeg van Triton het roeien, zooals later bleek wegens het breken van een dol, zoodat Argo won in 7 min.,2 1/5 s. Njord eindigde driekwart lengte achter de winnaars. Oude dubbel skiff1. De Hoop in 6 min. 16 2/5 sec.2. Dare Devil Club (1 1/2 lengte.) Overnaadsche skiff: 1. De Hoop; 2. Po seidon (1 lengte). Dames-stijkoeien juniores: 1. Het Spaar ne 2. Dordt. OM DEN TELEGRAAFBEKER. Gisteren werd, zegt de „Tel.", te Amster dam de loting voor de Telegraafbeker-wed- strijden gehouden. Het resultaat was, dat Dinsdagavond a.s. zullen starten in den .voorwedstrijd: 1. Njord; 2. Triton. Woensdagavond vindt de finale plaats tusschen: 1. Laga; 2. winnaar voorwed- strijd. LAWN-TENNIS. HET TOURNOOI TE WIMBLEDON. Cochet en Helen Wills winnen de finales. D© eindstrijd voor het heerenenkelspel Borotra—Cochet is een sensatie geweest waarop niemand gerekend had, toen Boro tra de eerste beide sets zonder veel moeito had gewonnen. In de derde set nam Boro tra het kalmer op, raakte spoedig achter, maakte weer gelijk, maar verloor de set met 36. In de vierde set leidde Borotia met 31 en later met 4—2, maar hij leek vermoeid te worden Cochet maakte weer gelijk door vier games achtereen te win nen. In de vijfde set werd ontzettend hard gevochten, maar Borotra bleef slerker en leidde toen met 52. In het volgende game etond hij op match-point doch verloor, evenals in het negende game en niet min der dan vijf maal. Toch ging ook deze game naar Cochet, die nu de overhand nam en onder ontzaglijk gejuich de laatste eet met 7 5 won en daarmee de geheele match. In het damesenkelspel was de vasxspe- lende miss Wills te sterk voor signa. De Alvarez. Zij won de eerste set; in de tweede leidde de Spaansche met 43, doch toen volgde een merkwaardig game, waariD voor één punt de bal dertig maal over het net ging. Dit putte de Spaansche uit en het werd 64 voor de Canadeesehe. De overige uitslagen waren: Halve be slissingen heerendubbelspelHunterTil den sl. AustinLycetfc 60, 10—8, 6—4; Brugnon—Cochet sl. Raymond—Condon 6—1, 6—2, 7—5. Damesdubbelspel vierde rondeMrs. GodfreeMiss Nuthall sl. Misses Try en Saunders 36, 62, 6—1. Gemengd dubbel spel derde ronde: Con donMrs. Peakock sl. BrugnonMiss Co- lyer 64, 36, 63; KingsleyMrs. Hill el- AustinNuthall 64, 46. 61. De resultaten van de wedstrijden om de Plate waren Crawley sl. Kingscote 86, 61; Powell sl. Washburn 64, 75. DE WEDSTRIJD HOLLAND—BELGIË. De Belgische ploeg. De Belgische tennisploeg, welke 9 en 10 Juli a.s. te Den Haag tegen Holland uitkomt, zal volgens „De Crt." uit de volgende spe lers bestaan; Washer, W. v. d. Bemden, M. v. d. Bemden, Ewbank, Laloux, Toussaint, Iwens, Baudoux, Watson. DE COMPETITIE. Voor de 2e klasse won Leiden 1 gisteren met 70 van Tuinstw. H. ATHLETIEK. „BRUNHILDE" WINT TE ROTTERDAM. In bijna alle nnmmers eerste. Op de gisteren gehouden Athletiek-wed- 'strijden door den Rotterdamschen Turn bond op het terrein vaai „Feyenoord" ^eg de ,,Brunhilde" beslag op 10 eerste en 3 tweede prijzen met de volgende prestaties: Dames: le prijs 80 M. hardloopen (11 sec.), M. Briejer. le prijs vèrspringen M. Briejer 6.13 M. (Ned. record 5.19 M.) le prijs driekamp. M. Briejer, met 1897 punten. le prijs estafette 4 x 80 M. 46 6ec. Meisjes 1416 jaar: le prijs 60 M. hard loopen, I. v. d. Nat 9.9 &ec. (na loting met Gr. v. d. Mark); 2e prijs Gr. v. d. Mark, 9.9 sec. le prijs vèrspringen, I. v. d. Nat 3.89 M. le prijs balwerpen, B. Hoppenbrouwer 20.10 M. le prijs estafette 4 x 60 M. 38.3 sec. Meisjes 1214 jaar: le prijs 40 M. hard loopen, D. Susan 7 sec.2e prijs T. Appel man 7.1 sec. le prijs vèrspringen, D. Susan 3.81 M. 2e prijs balwerpen, T. Appelman 16.50 M. DE WEDSTRIJDEN VAN DEN N. V. B. Een succes voor den U. V. S.'er Meerbnrg. S. Meerburg van U.V.S. behaalde bij de gisteren gehouden athletickkampioen schappen. van, dsn N.V.J3. in Den Haag het kampioenschap speerwerpen. Zijn worp was 44.42$ M. èF. Brüsche was wegens ongesteldheid verhinderd uit te komen. ONDERLINGE WEDSTRIJDEN VAN „DONAR". Gisteren werden op het terrein achter Pomona" onderlinge wedstrijden gehou den van Donar. Het programma vermeldde de volgende nummers: 200 M., hink-stap- sprong, vèrspringen, discuswerpen. De uit slagen zijn als volgt- 200 M. le klasse: le serie: 1. Bonte 25.8 sec.; 2. Jager 26 sec. 2e sene: 1. Buttler 25.7 sec.; 2. Van Mens 26 sec. 3e serie: 1. W. Gravendaal' 26.2 sec.2. J. Graven- daal 26 5 sec. 4e serie: 1. M. Hoexum (geen tijd). le Demi-finale: 1. Buttler 25.5 sec.; 2. Hoexum 26.1 sec. 2e Demi-finale: 1. }V. Gravendaal 25.4 sec.; 2. Bonte 25.5 sec. Finale1. A. Buttler 25.3 sec.2. W. Gra vendaal 25.5 sec. 200 M. 2e klasse: 1. Roozendaal 27.8 sec.; 2. Teske 28.4 sec.; 3. Jansen. Hink-stap-sprong ie klasse: 1. J. Graven daal 11.74 M.2. W. Gravendaal 11.48 M. 3. Hoexeum 11.29 M. Vèrspringen 2e klasse: 1. Van Vliet 4.71 M.2. Meyers 4.70 M.3. v. d. Lof 4.68 M. Discuswerpen le klasse: 1. Jager 28.46 M.2. W. Gravendaal 27.64 M.3. Buttler 24.70 M. Discuswerpen 2o. klasse: 1. Teske 18.74 M.2. Jansen 18.30 M.3. v. d. Graaf 16.69 M. DE ENGELSCHE KAMPIOENSCHAPPEN. Geringe Nederlandsche successen. Bij de voortgezette wedstrijden om de Engelsche kampioenschappen is Broos (Ned.) op de 100 yards in de tweede serie derde geworden en Van den Berge (Ned.) tweede in de zesde serie. De eindstrijd werd gewonnen door den Duitscher Körnig, 2. Houben, 3. Hodge. Het hamerwerpen werd gewonnen door Skoelc (Zweden). Kamerbeek (Xed.) werd niet geplaatst; ook in het kogelstooten werd Kamerbeek niet geplaatst. Het nummer won Brechen- macher (Frankfort). Vèrspringen: 1. Dobermann, 23 voet ll9/* 2. Svensson, 23 voet 10s/», 3. Petera (Ned.) 23.107», 4. De Boer, 23.41/». De kwartmijl won Lowe, 2. Garguillo. Paulen (Ned.) werd vierde. WATERPOLO, Z. C. I—L. Z. C. I 2—2. Met rust een 20 achterstand. Twee volledige ploegen bekampten el kaar, met een resultaat, 't welk de ver houding weergaf. Voor rust is U.Z.C. iet-s in de meerder heid, hoewel de L.Z.C.ers het keeper Te- tenburg lastig maakten. Deze heeft ech ter op keurige wijze de moeilijkste ballen behandeld. Aan hem komt dan ook de eer toe zijn club voor een kleine nederlaag behoed te hebben. Nadat de ploegen elkaar geruimen tijd in evenwicht hadden gehouden, weet Leen heer met eeD mooi onhoudbaar schot Goe- koop te passeeren. Kort hierna krijgt de L.Z.C.-keeper weer een hard schot te ver werken, wat hij wel uit zijn doel slaat, maar de bal komt vlak voor den vrijlig- genden Leenheer, die nu geen moeite heeft er 20 van te maken. Met twee doelpunten achterstand zag het er voor de L.Z.C.ers angstig uit. Met groote energie hebben zij zich echter in den strijd geworpen en naarmate de tijd ver streek kwamen zij meer in den aanval. Leenheer wordt goed in bedwang gehou den en Elsinga zwemt keer op keer met den bal naar voren. Als dan bij U.Z.C. v. Meerten het water uit moet, komt na een korten tijd van 6 tegen 7 spelen het ver wachte Leidsche doelpunt van de hand van El'singa. Dit prikkelt de L.Z.C.ers tot nog grooter energie en goed samenspel geeft, na eenige vergeefsche pogingen, Elsinga de kans om den gelijkmaker te scoren. Nog korten tijd ia er te spelen; vier U.Z.C-ers trekken ten aanval, maar Goe- koop redt een paar maal keurig en als t-en slotte v. Ingen wegwerkt, en naar Buys plaats is het gevaar voorbij, en verwachten wij een doelpunt voor de Leidenaars. Spoedig fluit de scheidsrechter einde, zonder dat de Stand gewijzigd is. le klasse B. gsp. gew. gel. vrl. v.-t. p. Dolfijn I 2 2 9—2 4 L. Z. C. I 4 2 11 9—7 6 U. Z. C. I 3 111 5—5 3 Neptunus I 3 3 211 0 Reserve 2e kl. B. gsp. gew. gel. vrl. v.-t. p. L. Z. C. II 3 3 8—0 6 S V. H. II 1 1 0—4 0 H. Z. P. C. II 2 2 0-4 0 S.Z.C. I—DE ZIJL I 2—4. In Schiedam heeft De Zijl kans gezien revanche te nemen voor de in Leiden gele den nederlaag, door S.Z.O. met 42 ie slaan. Direct ontwikkelt zich 'n vlug spel met De Zijl iets in de meerderheid, die na eenige vergeefsche schoten door Kramp de score opent. Dan zwemt Jurgens op, waarvan de gelijkmaker het gevolg is. Met dezen stand treedt de rust in. Na de hervatting haalt C. Snoeker den bal, plaatst naar achter, krijgt den bal opnieuw toegespeeld en passeert met een zuiver schot den Schiedamschen keeper. S.Z.C. tracht het spel te forceeren, doch met negatief gevolg; Kramp doelpunt kort achtereen tweemaal voor de Leide- naar. (14). Nog eenmaal weet S.Z.C. door Jurgens, na opzwemmen te scoren (24). Als keeper Peeter» -g een hard schot prachtig corner stumpt, welke niets ople vert, kondigt scheidsrechter Otto, die zeer correct leidde, h_e>t «janJe aan. Het samen spel der Leidenaars vlotte zeer goed, ter wijl tevens goed overgenomen werd. A.s. Woensdag n.m 8.15 uur, speelt de Zijl I tegen D.Z.C. I uit Dordrecht voor de Competitie, terwijl Maandag 11 Juli a.s., 's avonds 8.15 uur Z.i.a.n. I uit Den Haag eveneens voor de Competitie op bezoek komt. S. Z. C.—L. Z. C. (DAMES) 2—0. Het dames zevental der L.Z.C. speelde te Schiedam tegen S.Z.O. De Leidsche dames verschenen met een invaller-keep- ster en verloren met 2—0. Beide doelpun ten werden vóór de rust gemaakt. ZWEMMEN. HET FEEST VAN „DE JONGE KAMPIOEN'* Mej. Den Turk verbetert het record 100 M. ruczwemmen. Ter gelegenheid van haar 35-jarig bei slaan heeft „De Jonge Kampioen" te Ann sterdam gisteren nationale zwemwedstrijden gehouden, die uitstekend zijn geslaagd, vooral ook omdat mej. Den Turk het record 100 M. rugzwemmen met 2 seconden ver beterde. Zij bleef slechts l/5 sec. boven het wereldrecord. Ziehier de belangrijkste uitslagen: 50 M. vrije slag voor dames: l. Mej M. Vierdag (Het IJ) in 34.8; 2. mej. E. Smits (A. D. Z.); 3. mej. J. Korthof (H. D. Z.). 50 M. vrije slag nieuwelingen- l. M. Köper (A. Z.) in 31, 2. J. G. ter Heege (D. J. K.)> 3. H. C. Rosemeijer. 200 M. schoolslag voor dames: 1. mej, M. Baron (O. D. Z.) in 3 min. 26 2/5 sec.J 2. mej. M. Mariens (Het ID, met minimum verschil. 100 M. rugzwemmen: 1. W. H. Ambachtsi heer (A. Z.) in 1 min. 26 2/5 sec.; 2. A, Voogt (Het IJ) (buiten mededinging). 50 M. schoolslag nieuwelingen: 1. J. J. Kohier (IJ) in 40; 2. V. Bak (R. Z. C.); 3. N. Kroese (A. Z.). 100 M. vrije slagen voor heeren: 1. J. C. v. Silfhout (Het IJ) in 1 6/4; 2. H. v. Essen (IJ): 3. P. L. Bannenberg (A. Z.). 100 M. schoolslag voor heeren: 1. L. LicL tinck (11. Z. C.) in 127/8 sec.; 2. A. H. C, v. Senus (Maas); 3. J. J. Kohier (Het IJ)) Parenzwemmefn: 1. mej. M. Vierdag (ID' met J. C. v. Silfhout (ID in l®/«: 2. mej. L. Sligling (H. D. Z.) met P. L. Bannenberg (A. Z.) in 1.6. 100 M. Rugzwemmen dames: 1. Mej W, den Turk (R. D. Z.) in 1,23; 2. Mej. M, Braun (O. D. Z.). 10 X 50 M. estafette vrije slag- 1. Da A Z. in 5.26.4; 2. D. J. K. in 1.37. Het IJ maakte 5.26, doch werd wegens td vroeg afgaan gedisqualificeerd. Clubpopduiken: 1. Het IJ (dames) in 31.4;] 2. Het IJ (heeren). NOG TWEE RECORD-VERBETERINGEN. Bij de gisteren te Schiedam gehouden nationale wedstrijden heeft de heer L. Kori pershoek (R. Z. C.) het record 200 M. school slag met 2 2/5 sec. verbeterd, terwijl Th. J. de Man (U. Z. C.) het record 400 M. vrije slag met 11/5 sec. verbeterde. WIELRENNEN. DE TOUR DE FRANCE. Do twaalfde étappe LuchonPerpignan! (323 K.M.) werd gewonnen door Van Slem- broeck in 12 uren 10 min. 14 s., 2. Frantz, 3. Leducq, 4 Dewaal, 6. Verwacke. Frantz blijft aan het hoofd in het alge meen klassement, Rebry heeft opgegeven* Er zijn thans nog 45 renners onderweg. VOETBAL'. SERIEWEDSTRIJDEN „QUICK BOYS". Zondag speelde L.F.C. I voor de tete afd. tegen de nieuwe 3de klasser Kinheim uit Velsen, waarvan zij met 31 verloor* Lugdunum I komt in de finale tegen den winnaar Quick BoysKinheim. Voor de 3de afd. waren de uitslagen Lugd. 5L.F.O. 5 2—4; Lugd. 4—Kin heim 2, 31. Demi-finale: L.F.O. 5Lugd. 4 23. Lugd. 4 komt alzoo in de finale tegeii L.F.C. 4. DUIVENSPORT. N. L. P. V. NEUTRALE BOND. Wedvlucht vanaf Roozendaal (jonge duii ven), le. pr. W. Kleijn 9 u. 26 m. 32 s.;' 2. D. Roest 9.34.20; 3. Van der Zeeuw 9.35.25, 4. idem 9.54.20; 5. D. Roest 9.55.44; 6 idem 9.55.44; 7. Van der Zeeuw 10.5.16; 8 D. Roest 10.6.25; 9. Van der Zeeuw 10.12.38; 10. idem 10.15.8; ll. W. Kuyer 10.20.16; 12. W. de Wit 10.2147; 13. W. v, Zijp 10.41.5. DE GEVLEUGELDE VRIENDEN (ALPHEN) Wedvlucht vanuit Osnabrück. Afstand 231 K.M. 1. A. M. de Heij 3 u. 11 min. 16 sec.; 2. H. Baner 4.4.43; 3. Idem 4.5.3; 4* R Munsterman 4.6.51; 5. P. G. BorgeTS 4.10.40; 6. R. Munsterman 4.13.0; 7. P. G. Borgers 4.40.38. „STEEDS SNELLER" (Noordwijk). Wedvlucht vanaf Limoges (Frankrijk), Afstand 792 K.M. De vogels werden Zateri dagmorgen om 6 uur in vrijheid gesteld en kwamen op de hokken als volgt: 1. II. Deijsselbloem, Zaterdag 7..49 n.m. 2. J. Rakhorst. Zaterdag 7.32.57 n.m.; 3. H, Deijsselbloem, Zaterdag, 7.37.2 n.m.; 4. P, Bosman, Zondag, 7.54.17 v.m.; 5. J. Raki horst, Zondag. 8.24.13 v.m.; 6. Th. Steen- voorden, Zondag, 10.7,7 v.m.; 7. J. Rakhorst, Zondag, 11.12.141/2 v.m.; 8. J. v. d. Berg, Zondag, 12.10.41 n.m.; 9. Th. Steenvoorden, Zondag 1.4.25 n.m. Oefenvlucht met jonge duiven vanaf Dordrecht. De vogels werden om 8 uur in vrijheid gesteld en kwamen op hokken ale volgt: 1. Sleenvoorden 8.49.32 1/2; 2. J. Rak horst 8.50.54; 3. J. v. d. Berg 9..49; 4. C., Casper 9 1.21; 5. J. v. d. Bctg 9 4.13; 6. J. v. d. Berg 9.8.45; 7. J. v. d. Berg 9.10.38; 8. J. Rakhorst 9.11 16; 9. J. Rakhorst 9 11.16; 10. A. Ruygrok 9.11.35; 11. N. M r 9.11.47. 12. C. Casper 9.12.56; 13. J. v cl Berg 9.14.13: 14. C Casper 9.16.35- 15. Th. Steenvoorden 9.17 511/2. 32

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 7