AGENDA. SPORT. BUITENLAND. TELEGRAMMEN. Maandag. Vrije Evan?. Gem. (Middelstegracht 3): Openluchtsamenkomst te 8 uur. Wijkgebouw Langestraat 67: Uitvoering door het huldigingstooneel ten bate van het Cort Knappertfonds. Dinsdag. Wijkgebouw Langestraat 67: Uitvoering 'door het huldigingstóoneet ten bate van het .Oort KnappeTtfonds. „Jeruël" (Groenesteeg 16); Bijbelbespre king. 8 uur. Woensdag. Ambachtsschool: Tentoonstelling van .werkstukken. Van 25 en 79 uur nam. Bestuurskamer „Ons Belang" (Molen straat): Zitting van het adviesbureau voor tuinbouw-aangelegenheden. 89 uur nam. Dagelijks. „Casino-bioscoop", Hoogewoerd: Voor stellingen te 8 uur. Woensdag- en Zaterdagmiddag van 2 tot 1 uur kinder- en familie-rnatiuée. „City-theater", Haarlemmerstr.: Bioscoop voorstellingen te 8 uur. 's Woensdags en 's Zaterdags malinée te 2 uur. „Luror-theater", Stationsweg: Bioscoop- Sn Variété-voorstellingen. Dagelijks te 8 uur. 's Woensdags en 's Zaterdags matinée te 2 uur. Scala (Den Haag)Yardaz-revue „Hallo Parijs." 8 uur nam. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 4 Juli a.s. tot en met Zondag 10 Juli waargenomen door de apotheken van de heeren G. F. Reysf, Sleenstraat 25, teleloon 136 en A. J. Ponk, Doezaslraat 31, telefoon 1313. Daarna wenschte spr. allen een genoeg lijken avond toe, een wensch, die o.i. geheel en al in vervulling is gegaan, gelet op het applaus, dat den acteurs en actrices na ieder bedrijf van het opgevoerde drama „Eerloos" ten deel viel. Na dit dramatisch gedeelte brachten de heeren Velthuyzen, J. van Rossen, N. G. Kok en M. Niehof er de vroolijkheid we derom in door eenige komische duetten ten beste te geven, waarna een bal den gczelli- gen avond besloot. AANGEHOUDEN. De veldwachter te Hillegom heeft aange houden T. A. K. uit Nijmegen did te Hillegom poogde logies te verkrijgen op bonnen afge geven door den Rijkstelegraafdienst. T. A. K. verklaarde dat hij ook zoo te Leiden onder dak had gekregen. Hij is dus de man die uil de woning van den rijwielhandelaar E. vluchtte toen hem het bericht van eerste oplichting uit de cou rant werd voorgelezen. T. A. K. zou heden naar Leiden overgebracht worden en ter beschikking gesteld van den Commissaris yan Politie! alhier. Bij Kon. Besluit is met wijziging van het K. B. van 1 Mei 1918, met ingang van 19 Sept. 1927 de hoogleeraar in de facul teit van letteren en wijsbegeerte aan de Rijksuniversiteit alhier, dr. G. J. Thierry, belast met het geven van onderwijs in de Hebreeuwsche taal- en letterkunde en Is- raëlietische oudheden, met gelijktijdige eer volle ontheffing van de opdracht om onder wijs Ie geven in de talen en geschiedenis yan Babyloniê en Assyrië. Tot leerares aan de Vakhuishoudschool te Schiedam is benoemd onze sladgenoote tnej. S. E. Kromwijk. Aan de Chr. Kweekschool alhier wer den voor het examen ter verkrijging van de akte L. O. zes manlijke candidalen geëxa mineerd. Geslaagd zijn de heeren: J. L. Erkelens, Boskoop; D. Leenheer. Noordwijk; H. N. de Nie, Warmond; C. W Oppelaar, Hazerswoude en C. Ruigendijk, Leiden Af gewezen één. Aan de Technische Hoogcschool te Delft is voor het candidaalsexamen voor electro-technisch ingenieur geslaagd onze Btadgenool, de heer W. Albricht. Ter benoeming van een leeraar in de Schei- en Natuurkunde aan het Gymna sium alhier in de plaats van den heer Ir. J. J. Valkenburg die aan de Hoogere Burgerschool met 5-jarigen cursus alhier werd benoemd worden door Curatoren voorgedragen; 1° de heer Snijder assistent in de Natuur- en Scheikunde aan de Uni versiteit Ie Utrecht tevens leeraar aan de Middelbare school en 2° de heer Wilde leeraar aan een H. B. S. te Amsterdam. In de gehouden vergadering van den Leidschen Neutralen Bestuurdersbond is op gericht een comité van Neutraal Overheids personeel. Het correspondentie-adres is gevestigd bij W. Immink, Kanaalstraat 30. Zaterdag, j.l. hebben zich in de theo- riezaal van'het Hoofdbureau van Politie een aantal Inspecteurs, Hoofdagenten en Agen ten verzameld, om afscheid te nemen van den agent le klasse Th. van Daalen. die met ingang van 3 Juli den politiedienst ging verlaten. Nadat hij door den voorzitter van het huldigings-comité den heer Zwart in een hartelijke speech was geschilderd als een agent vol plichtsgevoel en trouw en een goed makker, werd hem namens het geheel korps een prachtige electrische lamp en een horlogeketting aangeboden. Daarna voerden nog hel woord de Inspecteur Duval en eenige cole.Vs. viarop de schei dende politieman zichtbaar aangedaan be dankte voor de hem gegeven bewijzen van kameraadschap en sympathie. Van 16 Mei tot 22 Juni zijn in het district Rijnland 13 nieuwe Zaken opge richt waarvan 8 te Leiden. In ditzelfde tijdsverloop werden opge heven 10 Zaken waarvan 8 in Leiden zelf. Op de Hoogewoerd heeft Zaterdag avond even na tien uur een vertooning plaats gehad van de Chevrolet-film, voor de ramen van de autozaak van den heer A. J. Stallinga. De film was te zien vanaf de straat en trok natuurlijk veel belang stelling. Nog gedurende eenige avonden wordt deze vertooning herhaald. Ten nadeele van een arbeider uit Oegstgeest, M. v. T. is vannacht uit den gang van café Zomerlust een rijwiel ont vreemd. Het rijwiel vertegenwoordigde een waarde van ruim f 100. Zaterdagmorgen had op den Laget- Rijndijk, nabij de Driftstraat, een aanrijding plaats tusschen een autobus, bestuurd door J. W. v. E., uit Oude-Wetering, en een scharenslijp van P. J. G. Het scharenslij perskarretje werd ernstig beschadigd. Zaterdagmiddag reed een fietser, die uit de Koornbrugsteeg kwam, tegen een auto aan. met hot gevolg, dat een der wie len van het rijwiel werd „gekraakt". Het ongeval was. volgens ooggetuigen, te wijten aan den wielrijder v. R. zelf. Ken juffrouw, die Zaterdag inkoopen deed bij Vroom Dreesmann, bemerkte eensklaps, dat men een bruin koffertje van haar had gestolen. Het koffertje hield o m. een paar pantoffels, een paar schoentjes en andere artikelen, ter waarde van circa achttien gulden in. Zaterdagavond is geopend het naar da eischen des tijds ingerichte café biflard, hoek PelikaanstraatOude Rijn No. 132. In de Stedelijke Werkinrichting alhier zijn in de afgeloopen week opgenomen: 199 volwassen personen en 6 kinderen, in totaal 205 personen. LAWNTENNIS. LEIDSCHE L. T. C. De voor gisteren vaslgestelde competitie wedstrijd Duinauwe I—Leiden II is afgelast doordat op de Duinauwe-banen een kam pioenswedstrijd was vastgesteld. De match vindt nu vermoedelijk morgen plaats. DE ALGEMEENE TOESTAND. De maritieme conferentie Het Balkanconflict bijgelegd De vestingen in Oost- Duitschland. De technische commissie der maritieme ontwapeningsconferentie heeft de bespre king over de duikbooten (waarvan de Ver. Staten er thans 129 hebben, Japan 95 en Engeland 74) voortgezet. Het Britsche standpunt, t welk Amerika deelt, is dat bet beter voor de wereld zou zijn als de duikbooten als oorlogswapen voorgoed werden afgeschaft. De duikboot heeft echter bewezen zeer gevaarlijk te zijn voor andere schepen en daarom be schouwen de kleine zeemogendheden ze als hun sterkste verdedigingswapen. In deze omstandigheden geeft Engeland in overweging, ook voor duikbooten beper king van de grootte der schepen en kanon nen en verlenging van levensduur voor te schrijven. Het voorstel strekt om slechts twee klassen van duikbooten toe te laten, een van ten hoogste 1600 ton voor gebruik in volle zee in samenwerking met de ove rige vloot en een van ten hoogste 600 ton voor kustverdediging. Voor alle duikboo ten wordt een levensduur van 15 jaar ge opperd en een geschut-kaliber van ten hoog ste 5 inch. De diplomatieke medewerker van de „Daily Telegraph" heeft „in kringen die in nauw contact staan met Washington", gehoord, dat de Amerikaansche ministeriën van marine en buitenlandsche zaken wel geneigd zijn toe te stemmen in een bespre king over wijziging van de overeenkomst van 1921 nopens de tonnemaat en de wa pening van zware schepen, mits daarover thans geenerlei beslissing valt. Als uiterste concessie aan het Britsche standpunt zal de Amerikaaireche delegatie misschien instructies krijgen, om vertegen woordigers aan te wijzen in een nieuwe technische commissie, die het geheeie vraagstuk van de zware schepen zou na gaan ten einde aanbevelingen en wenken te ontwerpen. Beslissingen daaromtrent zouden echter eerst worden genomen in 1931 op de tweede VlootcODferentie te Washington, ter herziening van de overeen komst van 1921. m m Juist terwijl het Balkanconflict opnieuw acuut dreigde te worden, is men er in geslaagd, het op te lossen. Het Aibaneesche persbureau deelt n.l. mee, dat de Fransche gezant, belast met de waarneming der Zuid Slavische belangen in Albanië en handelend volgens speciale instructie der Zuid-Slavische regecring den minister van buitenlandsche zaken heeft opgezocht en zich door dezen namens de Zuid-Slavisrhe regecring de vroegere nota Viet overhandigen, die hem door den Zuid- Slavisc-hen zaakgelastigde was overhandigd en hem een andere ter hand stelde, die de door de Albaneeeche regeering als kwet send beschouwde uitdrukkingen niet meer bevat. In haar antwoord zegt de Aibanee sche regeering, dat zij. om een bewijs te !eve-en van liaar loyale en eerlijke vrodes- liefde, bevel gegeven heeft om Djoerasko- vits in vrijheid te stellen. Hiermee is het incident gesloten. Vooreerst tenminste, want er zal o.i. nog wel meer komen. De voorwaarden voor de controle van de vernietiging der vestingen in Oost-Duitsch- land, zijn geregeld in volkomen onderlinge overeenstemming tusschen den Duitschen generaal von Pawel6 en de geallieerde des kundigen. Een Fransche en een Belgische kolonel zullen zich binnenkort met von Pawels ter plaatse begeven. DUITSCHLAND. Dnitsch-nationale dreiging. De Berliner Ztg. am Mittag verneemt, dat Schiele, de rijksminister van landbouw, eischt, dat de tariefwet, die de Rijksraad Vrijdag verworpen heeft, door den Rijksdag zal aangenomen worden. Anders zou bij in eik geval wat zijn persoon betrelt, de consequenties hieruit trekken eu zijn porte feuille neerleggen. In kringen van de oppositie vermoedt men, dat Schiele door dit ontslag pressis wit uitoefenen op het centrum In Duitsch-nationale kringen is men trouwens zeer ontstemd over het centrin. Men vermoedt, dat de Duitsch-nationalen in de gemengde commissie van de regeerings- pai tijen zullen trachten het centrum te bewegen het noodige te doen, opdat Pruisen zich niet langer in den Rijksraad tegen het tarief zou verzetten. Dit resultaat zou kun nen worden bereikt door toenadering van de tot het centrum behoorende ministers. In kringen van de oppositie gelooft men intusschen niet, dat het centrum zich zal laten bepraten. Het centrum stelt ach trou wens op het standpunt, dat er voor de Duitsch-nationalen geen reden bestaat zich te beklagen, aangezien zij in de school kwestie ook hun eigen zin doen. De be noeming van den sociaal-democraat Krügor tot staatssecretaris aan het Pruisische de partement van landbouw schijnt daarnevens de Duitsch-nationalen zeer te hebben ont stemd. Volgens het Berliner Tageblatt be schouwt men in Duitsch-nationale kringen deze benopming als een provocatie. De Rijksdag zal nu pas met vacantie gaan, nadat de Rijksraad zjjn laatste woord zal hebben gesproken. De Rijksdag heeft besloten, dat de be- grootingscommissie, indien het wetsontwerp nopens de verhooging van de ambtenaars salarissen niet voor den lsten October is afgedaande rijksregeering zal machtigen van 1 October af de vastgestelde verhooging uit te betalen. FRANKRIJK. Nog een arrestatie. Mevrouw Montard, de- telefoniste der Action frangaise, die er van verdacht wordt, de telefoongesprekken gevoerd te hebben, welke uitliepen op dpinvrijheidstelling van Daudet en Delest, werd gearresteerd, omdat zj geen antwoord wilde geven op de vragen ran den rechter buiten de aanwezigheid van haar advocaat. Zij werd naar de gevangenis van St. Lazaro gezonden met haar kind van 4 maanden, dat zij meegebracht bad naar het paleis van justitie. Het onderzoek van de justitie, afgenomen duor den rechter van instructie, beu ijst zonder den minsten twijfel, dat het tele foontje, waardoor Daudei vrij kwam, niet van het ministerie van bmneuiandsche zaken is uitgegaan. ENGELAND. Geruchten over regeerings- wijziging. Er loopen geruchten, dat de premier Baldwin, gezien de twisten in de conser vatieve partij, gedreigd heelt af te treden. Bridgeman zou dan de „sterke man" moeten worden als opvolger. Zjjn echter nog slechts geruchten. TURKIJE. Kemal te Konstantinopel. Zeven jaren nadat Moestapha Kemal pasja als officier Konstantinopel verliet, i9 bij deze thans teruggekeerd als heerscher van het Turksche rijk. MOESTAPHA KEMAL PASJA. Hij is in de vroegere hooldslad ontvan gen als bijna geen heerscher voor hem. Hij hield een groole receptie waarop hij o.a. verklaarde: „Wij zullen onze sociaie en politieke ontwikkeling voortzetten in over eenstemming met de wetenschap der mo derne beschaving". De vreemde gezanten ontvangt hij niet daar deze immers volgens zijn meening te Angora thuis hooren Bevestigd wordt, dat Kemal voor een kuur naar Karlsbad zal gaan. waarna hij o;> de terugreis Be' rrdo zal aandoen, ten einde het Turksch foegoslavisch verdrag van vriendschap en militair bondgenoot schap te teekenen, UIT DE VLIEGWERELD. Byrd c.s. te Parijs. Pyrd en zijn metgezellen zijn Zaterdag te Parijs, aangekomen. Op onderstaande foto ziet men links boven Byrd, daarnaast Bert Acosta als 2e leider van den tocht, onder links de mechaniker Gecrge Noville, daarnaast Bernt Balchen, een Noor, die Byrd op zjjn Noordpooltocht vergezelde. Byrd en zijn gezellen. De ontvangst is zeer geeetdmtig geweest te Parijs. Het perron werd door het publiek overstroomd, dat maar juichte en juichte. Met moeite werden de auto's bereikt. Byrd en zjjn reisgenooten werden door Duumergue ontvangen, die levendig belang stelde in hun reisverhaal en heu geiuk- wenschte. Byrd overhandigde aan Doumergue een reproductie in het klein van de eerste Amerikaansche vlag van 1777. Over zijn tocht en plannen deelde Byrd aar. een medewerker van de „Tel." nog mede; „Weet u zeker, boven de Ville Lumière gtawaald te hebben'!'' liet begin- eu eindpunt benevens de duur van den \l1eg4jd doen vermoeden, dat een enorme hoefijzerboog beschreven is. Het ligt niet aan een defect van het inductie- kompas, maar eerder aan den invloed van buiten, bijv. een melaalonderdeel, dat zich binnc-n in het vliegtuig verplaatst, of aan den invloed van de radio. -- Kunt ge voorspellen, wanneer oceaan- vluchten commercieel mogelijk zullen zjjn, byv. over écn of twee jaar? O, neen, het zal minstens tien jaar duren, ik ben erg voorzichtig en conser vatief, men moet wachten tot devliegtuig- radio's en de btd/ijiszekerheid groot ge noeg zijn. Gaat ge naar Holland? Fokker heeft mij sterk op het hart gedrukt, naar zjjn vaderland te gaan. Ik voei er heel veel voor en wacht op een zuiver omlijnd voorstel. Vervolgens spreek ik Balchen. Wat is het gevaarlijkste moaient van den tocht geweest? Ik heb geen oogenblik angst gehad, zelfs niet by de zeelanding, want de pers vergist zich als zjj meent, dat wjj gevallen zijn. Balchen was alleen niet erg te spreken over het feit, dat zijn radio-berichten uit het vliegtuig door geen enkel vastelands station beantwoord werden en dat niemand zijn positie en richting kon aangeven. Ken den de Franschen geen Engelsch of was er bozwaar met de golflengte? Balchen verheugt zich, weldra naar Am sterdam te gaan, om het daar gebouwde Zu.opoolvliegtuig te beproeven, en zendt bij voorbaat de groeten aan ons land! Iets later vertelt Byrd in het Continen tal Hotel over zijn aanstaande Zuidpoolrais in September. Byrd neemt Noville en Bal chen mee. Hjj gebruikt twee Fokkers, een. inet drie motoren en een met een motor. Op het laatste moment wil hij uit de wind sterkte aileiden, met welk toestel hij van het ijsveld bezuiden Nieuw-Zeeland zal star ten. Byrd acht deze reis moeilijker dan de Noordpoolreis, daar zjj meer tijd neemt. Het doel is nipt sportief, maar zuiver weten schappelijk, daar een enorm onbekend gebied zal worden geëxploreerd. Men vraagt, of het toestel hersteld kan worden en of Byrd er mee teruggaat. Vnigens hem is het toestel niet ernstig beschadigd, het ergst nog door de sou venir-jagers. Wanamaker heeft nog niet be sloten of het hersteld moet worden of als souvenir teruggestuurd. Het is echter zijn idee, dat het initiatief voor een tocht ParijsNew-York van Frankrijk moet uit gaan, en Byrd zal er zich dan toe bepalen, dit Fransche vliegtuig te escorteeren. Over den toestand van het vliegtuig ver telde de heer Smits, een der directeuren der Fokker-fabrieken „Men heeft gezegd, dat het een wrak was. Dat is absoluut onwaar. In hoofdzaak is het vliegtuig intact en zeker te repareeren. De vleugels zijn onbeschadigd. De midden- luchtschroef is stuk. Van de motoren moe ten alleen een paar kleppen hersteld worden. Van de fuselage is de bekleeding weggerukt, doch het frame is niet gebroken. Wij heb ben het alleen in drie stukken gezaagd, daar het vliegtuig anders niet over den eersten strandheuvel kon worden getild, doch dit alles is door autogeen-lassching te her stellen. Zoodra de „America" te Le Bourget aankomt, zullen wij een raming opmaken van de herslelkosten. Het kan best, dat Wanamaker in plaats van de herstelde een nieuwe aeroplaan bestelt. De heer Smits vertelde nog verder, dat er maar één droevig ding was, n.l., dat alle koerskaarten benevens alle hoogtekaar- ten weggedreven zijn, zoodat het onmogelijk is een zuiver we' nschapneiijk rapport op te stellen en het doel van den tocht dus deels gemist is. DE MARITIEME CONFERENTIE. TOKIO, 4 Juli. (Reuter). Ten aanzien van het Engelsche voorstel tot verdeeling der kruisers in twee klassen, verluidt dal de Japansche marine-autoriteiten het er over eens zijn. dat Japan een toepassing der verhouding van 5:5:3 voor de 10 000 ton kruisers niet kan aanvaarden, evenmin als de beperking van het kaliber der kanonnen voor schepen van het 7500 ton-ype lot zes duim, aangezien Japan's schepen van dat type thans reeds met 8 duims-kanonnen zijn bewapend. Naar verwacht wordt zal Sato instructie krijgen, voor te stellen ds bewapening voor schepen van 7000 Ion en minder op geschut van zes duim te bepalen. EEN VERGADERING VAN HET CENTRUM. BERLIJN, 4 Juli. (V. D.). Zondag werd onder voorzitterschap van dr. Marx in het Rijksdaggebouw een vergadering gehouden van de Centrumpartij, welke vergadering ook werd bijgewoond door dr. Wirth. Na be. sprekingen, welke den geheelen dag voort, duurden, werd de volgende resolutie aan. genomen; „De „Reichsparliausschuss" van de Duit. sche Centrumpartij keurt de politiek van de Centrumfraclie in den Rijksdag goed en spreekt haar vertrouwen in de tractie uit. Op grond van de totnutoe aangenomen houding is de Reiehsparteiaussehuss ervan overtuigd, dat de Centrum-fractie ook in de toekomst een zelfstandige politiek in het belang van het geheeie Duitsche volk zal voeren", OOSTENRIJK'S AANSLUITING BU DUITSCHLAND. PARIJS, 3 Juli. (Belg Tel. Ag.). Naar de Oeuvre meldt, heelt de Chambrun, de Fran, sche gezant te Weenen, ongerust geworden door het veld winnen der beweging ten "i-nste van Oostenrijks aansluiting bij Duitschland, daarover besprekingen gevoerd met Philippe Berthelot, secretaris-generaal aan het Fransche dep. van buitenlandsche zaken. DE KONING VAN EGYPTE IN ENGELAND. LONDEN, 4 Juli. (Reuter). Koning Foead van Egypte zal heden in Londen aankomen. Hij zal aan Victoria-station worden ont vangen met koninklijke eerbewijzen, door den koning en de ministers en tot Woens dag de gast zijn van Buckingham-palace. Daarna zal hij ongeveer een maand beste den aan het brengen van particuliere be zoeken aan de voornaamste industrieele centra en zich vertrouwd maken met de Britsche gewoonten en gebruiken. Een der meest interessante bijzonderheden van zijn bezoek zal zijn het diner dat hij aanstaan den Woensdagavond zal geven in het ge- bouw der Egyptische legatie ter eere van koning George, Dit diner zal in hoofdzaak beslaan uit Egyptische gerechten, bereid door Egyptische koks, terwijl Nubiers als tafelbedienden zullen fungeeren. Koning Foead zal morgen een bezoek brengen aan on ontvangen worden door het Londensche gemeentebestuur. HET EINDE VAN DEN OPSTAND DER DRUSEN. LONDEN, 4 Juli. (V. D.) Uit Beiroulh wordt gemeld, hebben de opstandige Druscn zich geheel uit Transjordanië teruggetrok ken. Een afdeeling onder leiding van sultan El Atrasch is teruggetrokken op het gebied der Wahabieten. De „Times" meldt, dat dit het einde van den opstand der Drusen is. ARBEIDERS-OLYMPIADE. PRAAG, 3 Juli. (Belg. Tel. Ag.). President Masereyk met de leden der regeering en die van het corps diplomatique waren aanwezig bij de plechtige opening der arbeiders, olympiade, waaraan 85.000 personen deel- namen. UIT CANADA. OTTOWA, 4 Juli. (Reuier). Heden heeft de plechtige begrafenis plaats gehad van den Amenkaanschen vlieger, die gedood werd bij de vliegdemonstralies die gehouden werden Ier eere van Lindbergh bij diens bezoek aan Canada, ter gelegenheid van den zestigsten gedenkdag der stichting dezer Dominion. Tusschen den Canadeeschen pre mier en president Cooüdge werden condo. leantie-telegrammen gewisseld. Op het oogenblik dat de trein met het stoffelijk overschot van den omgekomen vlieger zich' in beweging zette, wierp Lindbergh, die vergezeld was door elf andere vliegers, kransen neder als hulde aan de nagedach tenis van den overledene. Aan een 's avonds gegeven feestmaal verklaarde de premier, dat uit het feit dat Canada door een gezant te Washington wordt vertegenwoordigd, geen afscheiding van het Britsche rijk mag worden afgeleid, maar integendeel een nauwere samenwerking van de deelen des Rijks ten aanzien van de aangelegenheden der wereld. DE PRESIDENTSKEUZE IN NICARAGUA. RAPID CITY, 3 Juli. (Reuter). In overeen stemming met het onlangs tusschen de heide in Nicaragua elkander bestreden heb bende partijen gesloten compromis heeft Coolidge Frank Mocoy tot voorzitter der commissie benoemd, onder wier toezicht de presidentsverkiezing in het a.s. jaar ge houden zal worden. EEN CYCLOON. BOEDAPEST, 4 Juli. (V. D.) Zaterdag heelt bij Tatatovaros een cycloon gewoed, welke ongeveer twintig minuten aanhield. Er is gr00te schade aangericht. De telegraaf- en telefoonverbindingen werden verbroken. De schade bedraagt eenige millioenen kronen. ONDER POLITIE-BEWAKING. BOEKAREST. 4 Juli. (V D.) Alle leden van de vroegere regeering Averescu staan voortdurend onder politiebewaking. Men vreest yijandelijkheden tegen hen. 2-1 1

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 2