inschrijving' No. 20644 MAANDAG 4 JULI Anno 1927 BERICHT. STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIËN: 30 Cts. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine Advertentiën uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordelndsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden ƒ2.35, per weekƒ0.18 Bulten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week ,0.18 Franco per post 2.35 portokosten. Dit nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. Zie voor onzen Vacantiefoto-wed- strijd ons blad van Zaterdag j.l. DE DIRECTIE. VOOR DEN GELDERSCHEN ACHTERHOEK EN TWENTE. Wij ontvingen nog van: Dr. S. H. f 10. mevr. D. T. f5; mevr. D. f5; gecollecteerd op de bruiloft van E. te H. f 3.10 Wij ontvingen in totaal f 1930.2SV». JUBILEUM. Het was zooals wij eerder meldden, Za terdag vijf-en-twintig jaar geleden, dat de heer A. J. van Hoorn in dienst trad bij de firma Vocking aan de Hoogewoerd alhier. Vijf-en-twintig jaar bij een patroon, en geen dag verzuimd. Een jubileum, dat gevierd mocht wor den. En dat dan ook op hartelijke wijze Zaterdagmiddag is gevierd. Er werd ge sproken door den heer Vocking en ook na mens het overige personeel van de firma en er werden fraaie geschenken aangeboden, door den patroon en door de collega's. De jubilaris en zijn familie, ook zijn vader was aanwezig, bleven met den pa troon en de overigen eenigen tijd bijeen. Men had hem in de versierde werkplaats flink in de bloemen gezet en per auto van huis gehaald Het was voor den heer Van Hoorn een ware feestdag. AFSCHEID DR. N. J. BEVERSEN. Maandag 11 Juli a.s. zal de aftredende rector van het gymnasium, dr. N. J. Bever- sen, afscheid nemen van leeraren en leer lingen, waarbij ook het college van curato ren en het gemeentebestuur zal vertegen woordigd zijn. Bij deze gelegenheid zal den scheidenden rector namens leeraren, oud-leerlingen en leerlingen tot afscheid een huldeblijk wor den aangeboden. KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN VOOR RIJNLAND OVER 1926. Gaven wij Zaterdag reeds een overzicht van den toestand van handel, scheepvaart en nijverheid in het district Rijnland, zoo als dit uitvoerig in het verslag der Kamer over dit jaar werd medegedeeld, wij geven thans nog eenige bijzonderheden over de Kamer zelf. Hare inkomsten bedroegen in 1926 f 20.365,66, waarvan aan jaarlijksche bijdragen f 17.567,44 en aan nieuwe in schrijvingen f 1046. De uitgaven waren in totaal f 19.703,34. batig saldo aldus f 162,12. De voornaamste uitgaven betreffen de sala rissen tot een totaal bedrag van f 10.305.71, huur, verwarming en verlichting f 1374,55 druk- en bindwerk, kantoorbehoeften enz. f 3435,58. De begrooting voor 1927 is uitgetrokken op f20.056,80 in ontvangst en uitgaaf Er werden aan 147 ondernemingen inlichtin gen verstrekt. Het aantal ingeschrevenen in het Han delsregister bedroeg op 1 Januari 1926 4156, welk cijfer op 31 December 1926 was opgevoerd tot 4297. Ingeschreven werden dus 141 handelszaken tegen 359 in 1925. Het gebruik maken van de gegevens van het Handelsregister gaat steeds meer vooruit. In 1926 werden 3525 inlichtingen verstrekt tegen 2721 in 1925. Het aantal faillissementen bedroeg 19; vorig jaar 16. Wat het verkeer aangaat wordt o.a. ver meld, dat met de lijn KatwijkNoordwijk LeidenSeheveningen, inclusief met de stadslijn LeidenOegstgeest werden ver voerd 8.602.000 reizigers, aantal vervoerde goede'renzendingen 28.882. Opbrengst reizl- gersvervoer f 1.514.517. opbrengst goederen vervoer f 23.798. per dagkilometer f 103.65. De totale opbrengst der lijn Leiden— Heemslede bedroeg f 177,625, of per dagkilo meter f 21.93. Het aantal betalende reizigers (buiten abonné's van de lijn Den Haag, Wassenaar, Leiden, bedroeg 2.359.433 tegen 1.762 759* beteekenend- een vermeerdering van 33 85 pCt. De totale opbrengst f 450.868.531/a tegen f 345.435.64Va in 1925, een vermeerdering van 30,52 pCt. Het aantal autobusdiensten bedroeg 10. Het aantal bode- en beurtvaartdiensten wordt niet genoemd; wel vinden wij ver meld. dat nagenoeg alle boden vrachtauto's gebruiken. De wegenbelasting wordt door de boden slechts onder algemeen protest aanvaard. Uit de verslagen van de verschillende ge meentebesturen uit Rijnland blijkt om., dat in de gemeenf-» Benthuizen in het geh°ele jaar geen werkloosheid voorkwam, in Ha- zerswoude, waar de arbeidersbevolking 45 pCt. van de geheele bevolking uitmaakt, kwam werkloosheid alleen in den winter in geringe mate voor, evenals te Leiderdorp, Koudekerk, Leimuiden en enkele andere meest kleine plattelandsgemeenten. Een zeer ongunstige uitzondering op dezen regel maakt Katwijk met haar 5000 arbei ders en 4000 visschers. Bij de Arbeidsbeurs waren daar ingeschreven 484 personen. LEIDSCHE VEREENIGING VAN SCHOOL- EN WERKTUINEN. Op uilnoodiging van het Bestuur brachten we Zaterdagmiddag j.l. een bezoek aan de Werktuinen van bovengenoemde Vereem- ging. Deze tuinen zijn gelegen in 't verlengde van de Burggravenlaan en voor ieder, die belangstelt in maatschappelijk werk, te be zichtigen. Zaterdag werden de Leden en Begunsti gers van deze zeer nuttige vereeniging in de gelegenheid gesteld een bezoek te brengen aan de tuintjes van de 308 kinderen, die daar tuinieren, en om het eenvoudige, ge riefelijke tuinhuis te bezichtigen, waarin de kinderen bij regen en onweer hun toevlucht moeten vinden en waarin de gereedschap pen worden opgeborgen. Onder de belangstellenden merkten we o.m. op de Wethouders van Onderwijs, den heer J. B. Meijnen, de districts-bouwkundige van den Rijksgebouw -ndienstde heer P. v. d. Steen, den opzichter der gemeentelijke par ken en plantsoenen den heer Joh. Jonker, benevens tal van onderwijzers en onderwij zeressen. Het bestuur deelde ons mede, zich bijna niet meer te kunnen indenken dat er twee jaren vooraf zijn gegaan waarin door gebrek aan geld en belangstelling zoo gewoekerd is geworden dat somtijds gedacht werd het bijltje er bij neer te gooien, doch dank zij de energieke en volhardende werklust van den voorzitter, de heer E. Th. Witte, is de Vereeniging thans zoover gevorderd, dat ze een eigen tuinhuisje bezit, zcodat noch de kinderen, noch de medewerkers ooit druip nat door regen thuis behoeven te komen, zooals vroeger. Ook deelde men ons mede dat de ge meente is begonnen met het geven van een kleine subsidie, procenlsgewijs evenredig naar de ingekomen conlributie's van de le den en giften, tot een bepaald maximum bedrag. Het ledental is echter niet groot, zeer klein zelfs voor een stad als Leiden, waar het onderwijs op een hoog peil staat; daar om is een opvrekking onzerzijds om van deze zeer nuttige, op opvoedkundig gebied hoogstaande vereeniging lid te worden tegen een minimum bedrag van f 1.per jaar, hier zeer zeker op haar plaats. Het doel der Vereeniging is de kinderen liefde aan te kweeken voor de natuur, hen te vrijwaren voor straatslenteren en vernie len van andermans goederen. Aan de werktuinen is mede verbonden een demonstratietuin van vele technische en nuttige gewassen. Hier kunnen zij zien hoe b.v. maïs, rogge, gerst, haver, tabak, boekweit, aardapelen enz. zich ontwikkelen. Ook op andere wijze werkt de Vereeni ging nuttig. Zoo heeft zij b.v. dit jaar haar demonstratietuin afgestaan aan de Kweek school voor Bewaarschoolhouderessen, waar vanaf de oprichting door den heer Haanstra ieder leerling een stukje tuin te bewerken en te onderhouden kreeg, doch dit aldaar door de verbouwing dit jaar niet mogelijk was. Men verzocht ons mede te deelen dat het bestuur zeer dankbaar gestemd is aan al diegenen die giften gaven voor de aanschaf fing van het huisje, aan N.N. die het uit wendig geheel liet restaureeren, aan B. B. die een gift gaf voor aanschaffing van 15 nieuwe schoffels en 12 schrepels, aan mevr. V.v. W. die zeer veel voor School- en Werktuinen doet, en ten slotte aan de groote schaar van medewerksters en werkers, die zooveel van hun vrijen tijd belangloos ter beschikking stelien. Voor ieder die' er belang in stelt zullen de tuintjes deze week Dinsdag en Vrijdag van 4—6 uur en Woensdag en Zaterdag van 2—4 uur te bezichtigen zijn. Wij vernamen, dat een tuintjes-wedstrijd zal plaats vinden, dat 4 Juli de tuintjes door een deskundige jury zullen worden gekeurd, dat deze keuring half September zal worden herhaald en dat begin October aan de ge lukkige prijswinsters of winners de prijsjes zullen worden uitgereikt; doch tevens hoor den we dat hiervoor nog geen voldoend aan tal prijzen beschikbaar zijn. Op de Jan Goyenkade 30 zal men gaarnei voor dit goede doel kleinodiën in ontvangst nemen. School- en werktuinen gaat langzaam vooruit, doch heeft steeds veel geld en hulp noodig, vooral in'het voorjaar als de voorbe reidende werkzaamheden door volwassenen betaalde krachten moeten worden verricht. De bemesting, het aanschaffen van zaden en planten, het onderhoud van de gereed schappen. enz. vergt veel. De vereeniging verdient meer belangstel ling van het publiek. Helpt daarom mede deze nuttige Leidsche instelling in groei en bloei te doen toenemen, door lid te worden. Het moet zoover komen dat school- en werktuinen er een tweede terrein kan bij huren, en dat niet zooals ons verteld werd honderden kinderen moeten worden afgeL wezen en teleurgesteld. VEREENIGING VAN VOLKSTUINTJES „ONS BELANG". Zeer ve'len heben Zaterdagmiddag gebruik gemaakt van de Gelegenheid tot bezichtiging van de tuintjes der vereeniging „Ons Be lang", gelegen de spoorlijn achter de Os- en Paardenlaan alhier. Het weer was tamelijk goed en het wandelen over de smaiie paad jes tusschen de tuinen viel nogal mee. Het loonde de moeite trouwens best Stadsbewo ners zien niet dikwijls groenten en vruchten op het land zoo mooi staan als op de tuinen van de leden1 van Ons Belang, die bijna zonder onderscheid pracht onderhouden zijn en er keurig uitzien. Toen er 'n aantal bezoekers „op den tuin" bijeen waren, verzamelde het bestuur leden en bezoekers bij de groote schuur. Daar sprak de secretaris de heer A. Vrolijk de voorzitter was verhinderd aanwezig te zijn ongeveer als volgt: Namens het bestuur der vereeniging roep ik U een hartelijk welkom toe op onze tuinderij. Tot onzen spijt is onze Burgemeester door uitstedigheid verhinderd aanwezig te zijn. Hoewel hij beloofd heeft binnenkort onzen tuinen te bezoeken. Inzonderheid zijn wij verblijd aanwezig te zien den directeur van het Academisch Ziekenhuis de heer Maas, dr. Poortman, opzichter Jonker, de heeren Mater en Wig- gers en vele anderen dames en heeren. Ook zien wij weder aanwezig de Redactie van het Leidsch Dagblad, dat stemt ons tot dank. Het L.D. heeft altijd ons streven, ge steund, haar kolommen stonden altijd voor ons open, gaarne spreken wij dit openlijk uit Onze tuinen staan altijd voor ieder be<- langstellende open. Maar! ons bestuur heeft toch gemeend weer eens een extra middag te moeten uitschrijven, om kennis met onze tuinen en vereeniging te maken. De volkstuin is e'en der weinige goede din gen uit den rampzaligen wereldoorlog over gebleven. De voedselnood in de jaren 1914'18 was oorzaak dat ook de Stedeling weer eenigszins zijn eigen levensbehoefte ging teelen. !7r» al is de voedselnood nu al jaren ver geten, zoodat wij haast niets meer weten hoe of zoo'n dislribuiiebrnod of aardappelen- kaart er uit zag. Da volkstuin is gebleven. Ja in alle Sleden van ons Vaderland zijn heele comple'xen. Veel Stedelijke overheden zorgen vonr beschikbaar land, of steunen met ruime subsidie. Amsterdam kocht on langs, nog weer voor f 100.000 land uitslui tend voor den volkstuin. Wij hier te Leiden zijn op dit punt nu juist niet zoo *>rg verwend, wij weten van geen subsidie af. Wel danken wij het bestuur van onze Gemeente en inzonderheid onzen populairen vorigen Burgemeester, dat eens, toen onze penningmeester den bodem zag in zijn geldkistje, ons toen hulp verleende. Dat echter de volkstuin in een behoefte voorziet zal U we'l duidelijk zijn. zelfs heeft het reeds de aandacht getrokken van den Volkerenbond, die ook hiervoor een Com missie benoemde, om er rapport over uit te brengen. Ik acht het dan ook niet noodig een lang betoog te houden om over het nut te spreken. Alleen dit nog. wij menschen hebben nu eenmaal verschillende behoe'ften ons uit te leven naar onzen aard en karakter. Veel Leiden^ars trekken er met den hen gel op uit, om uren aan den waterkant te zitten wachten, om een katvischje te ver schalken. Een ander zit 's nachts met e'en langen draad waaraan een klomp vette aard wormen geregen zit. met een bootje op 't water. Het geslacht dat Hillebrand reeds voor 100 jaar zoo geestig teekende is nog nie't uitgestorven. Weer andere gaan naar den openbare leeszaal, die gaat fietsen, weer andere blij ven kalm bij moeder de vrouw in hun leun- stoeltje. Helaas gaan velen nog naar de kroeg. Maar er is ook e'en afdeeling die 'savonds naar buiten in de vrije natuur gaat. om te probeeren. hun vrije tijden nog productief te maken, en zoo het aangename en nuttige zien te vereenigen. Wij komen dan 's avonds tehuis niet met een katvischje, maar vaak met een schaal heerlijke aardbeien met frissche groenten en aardappelen. En dat geeft ook rijke levensvreugde vrouw en kinderen dan te zien glundeTen. Dames en heeren, ik durf het gerust uit te spreken, geen mensch eet zoo lekker als wij. die' onze eigen geteelde erwtjes doppen. Meen echter niet dat ook den volkstuin- houder geen moeite en narigheid heeft. 0n9 klimaat vooral in 't voorjaar, is er niet erg geschikt voor. U zal mij toestemmen als de Genestet nog leefde, zijn ballade over het meer zou nog heel wat zwartgalliger zijn. Maar toch juist daarom ziet om u heen dames en heeren wat is er nog niet een heerlijkheid gegroeid en ontwikkeld; terwijl U met de boni omliep of nog kalm achter of voor uw kachel plaats nam. Beschouw echter ons werk als amateurs werk. wij zijn ge-en vakmenschen. En er is ook nog veel verschil onder, ook bij ama- teuren zijn apostelen en martelaren. De donatrices en donateurs is bericht dat zii nu hun eigen tuin hebben Hel doet mij genoegen U te kunnen zeggen, hij staat er prachtig hij. wij hope-n hem U te laten zien En in den nazomer met bloemen van eigen tuin te verrassen. Hulde aan onzen penning meester, die den tuin belangloos zoo keurig in orde gemaakt heeft. Ik eindig met een woord aan de vrouweft der leden. Leef zooveel mogelijk ook wat de tuin betreft met uw man mee, en moppert niet te erg als hij met een paar ve'lte kleischoenen tehuis komt. Geef ook uw baas op zijn tijden eens een pluimpje als hij mooie groenten enz. tehuis brengt. Dan nog een vriendelijk verzoek aan onze vrouwen; wij hopen het volgend jaar ons tweede lustrum te vieren. Leden die ons eerste lustrum heeft meegemaakt zal toe1- geven het was een keurig fijn feest. Nu vraag ik de vrouwen van Ons Belang, kom dames maak aanstaanden winter nu eens keurige en praclische dingen kleedjes haak- wetkjes theemutsen en meer van dat ge snor voor de tombola. Dan behoeven wij geen klaplooperij op onzen winkelstand te doen. Wij zijn maar arbeiders maar juist daarom moeten wij te vrij te fier zijn om te bede-len voor een tombola. Ons Belang zorgt ook voor zijn eigen belang. Daarna werden de bezoekers rondgeleid over de tuinen en in het bijzonder werd ge toond de bloementuin die door de leden ten behoeve van de donateurs en donatrices wordt onderhouden, die er eenige malen per jaar prachtige bloemen van krijgen. Het bleef den geheelen middag door een komen en gaan van bezoekers en algemeen hoorde men met waardeering spreken over hetonderhoud van dezei tuintjes en den stand der gewassen. DE METSELAARSCURSUS AAN DE AMBACHTSSCHOOL. Zaterdag 1.1. werd aan de Ambachtsschool alhier de laatste le9 gegeven aan de deel nemers van den beroepsveranderingscursus van werke-opperlieden en grondwerkers tot metselaars. De Directeur der school, de heer Kuijnljes, sprak den scheidenen mannen eenige har telijke woorden toe, wijzende op de aange name verstandhouding welke hier tusschen hem en de cursisten had bestaan en sprak zijn voldoening uit over de behaalde resul taten. 't Allermooiste zou zijn als zij nu direct in de praktijk konden overstappen en de Directeur zegde hun toe, persoonlijk alles nog in het werk te zullen stellen, dat door hen spoedigst aan den bouw van gemeente woningen zou kunnen worden begonnen. Ook lot de heeren van Biemen en Brilman, die de lessen aan den cursus op zoo uit nemende wijze hebben gegeven, sprak de Directeur eenige waardeerende woorden. Daarna kwam een der cursisten naar voren en zeide: Mijnheer de Direc'eurl Wij gevoelen ons verplicht U dank te zeggen voor het onderwijs, dat wij genoten heb ben onder Uw zoo zorgzame en aangename leiding. Wij beseffen ten volle Uw zware en moeilijke taak, welke ge hebt vervuld om datgene gedaan te krijgen wat tot heden is geschied. Gij waard de man, die ons al tijd hebt willen helpen en dat stemt tot dankbaarheid. Wij brengen ook onzen dank aan hen, die het initiatief hebben genomen, dat tot dezkn zoo geslaagden cursus heeft geleid en aan onze beide leermeesters, de heeren van Biemen en Brilman, flie er voor gezorgd hebben, dat wij zoowel praktisch als theoretisch het metselvak hebben geleerd en het voor ons moge leiden tot een betere toekomst. Daarom, Mijnheer de Directeur, nogmaals onzen hartelijken dank. En U kameraden, al is de tijd, welken wij hier hebben door gebracht, finantieel niet gunstig voor ons geweest, wij kunnen, wanneer de goede wil er is. spoedig de vruchten plukken, van hetgeen wij hier geleerd hebben en van den aTbeid van deze bekwame menschen. EXCURSIE VAN DSN NED. BOND VAN TECHNICI, AFL. LEIDEN. Zaterdag j.l. werd de bekende vuurwerk fabriek van de firma Kat door een twintig tal leden van genoemden Bond bezocht. Zij werden persoonlijk door den heer Kat rond geleid. Verschillende artikelen en magazij nen en werkplaatsen werden getoond. In deze branche is tot heden alles handwerk vanaf de papieren hulsen tot het vervaar digde vuurwerk, waarop er op gewezen werd, dat alles zuiver Ned. Fabrikaat was. Geloond word o.a. het vervaardigen van diverse bommen tot het laatste stadium en werden vuurpijlen geslagen en werden deze soorten plus een groote patroon aan het slot van deze excursie ontstoken. De excursie duurde van 3 tot 5 uur en was buitengewoon interessant, omdat het zelden voorkomt, dat men in dergelijke fabrieken toegang verkrijgt. De excursie stond onder leiding van den heer H. de Rooy, secretaris van bovengenoemden Bond. VOLKSONDERWIJS. De in 't Nutsgebouw gehouden ledenver gadering van de afd. Leiden van „Volks onderwijs" was buitengewoon goed bezocht. Het jaarverslag van den secretaris, den heer P A. Hibma werd gelezen en goedgekeurd De rekening en verantwoording van den penningmeester werd door een commissie nagezien en volkomen in orde bevonden Er i° een flink batig saldo. De bestuurs leden. de heeren C. F. Bader en prof. B. D. Eerdmans, werden met groote meerderheid van stemmen herkozen. Alsnu kwam een BINNENLAND. Een telegram van den heer Fokker over de HollandIndië-vlucht. (Binnenland, 2o blad). Vergadering van den R.-K. Partijraad. (Binnenland 2e blad). Doodelijk ongeluk bij Naarden. (Gemengd 2e blad). Ajax verliest den cricket wedstrijd tegen V. V. V. (Sport, 3e blad). Het lawntennis-tournooi te Wimbledon. (Sjx)rt, 3e blad). Athletieksuccessen van „Brunhilde" te Rotterdam. (Sport, 3e blad). Een gelijk spel van de L.Z.C. in den waterpolo-wedstrijd te Utrecht; De Zijl wint te Schiedam. (Sport, 3e blad). BUITENLAND. Het incident tusschen Zuid-Slavië en Albanië is gesloten. (Buitenl., Ie blad). De maritieme conferentie. (Buitenl. en Tel., Ie blad). Nog een arrestatie in verband met het geval-Daudet. (Buitenl., Ie blad). Byrd te Parijs aangekomen. (Ie blad). Bezoek van Kern al pasja aan Turkije. (Buitenl., Ie blad). voorstel van den heer J. Tjalsma aan de orde dat wilde, dat de afdeeling Leiden van Volksonderwijs lid zal worden van het plaatselijk „Comité van actie voor de Open bare School". Na verdediging door den voorsteller werd het voorstel door het be stuur bestreden en ondanks den steun, welke het uit de vergadering ontving, met meerderheid van stemmen verworpen. Een voorstel van het bestuur om aan de in Octo ber a.s. te houden Algemeene Vergadering \'oor te stellen, dat een commissie zal wor den benoemd ter bestudeering van noodza kelijke wijzigingen in de Onderwijswet werd aangenomen. De behandeling van den beschrijvingsbrief voor die vergadering en' de benoeming van een afgevaardigde werd aangehouden tot een in September te hou den ledenvergadering. VOORSTELLEN VAN DE AFD. LEIDEN VAN DEN V. D. B. VOOR DE ALGEMEENE VERGADERING VAN DEZEN BOND. Door de afdeeling „Leiden" van den Vrijz. Dem. Bond is een voorstel geformuleerd voor den beschrijvingsbrief van de dit na jaar te houden algemeene vergadering van dezen Bond, dat beoogt de algemeene ver gadering te doen uitspreken dat op de can- didatenlijst voor de Tweede Kamer-verkie zingen in 1929, een arbeiderscandidaat nummer één te geven na de Kamerfractie, dus op no. 8.te plaatsen, de candidaat der keuze bij referendum aan te wijzen. Een tweede voorstel der afdeeling wenscht dat de algemeene vergadering het Hoofdbe stuur opdraagt, zich in verbinding te stel len met organisaties in den lande, die even als de V. D. B. de vredesbeweging willen bevorderen en voor ontwapening ijveren teneinde gezamenlijk een betooging te hou den voor een duurzamen vrede door ont wapening. LIEFDADIGHEIDSUITVOERING „HET NIEUWE TOONEEL". In de concertzaal van café „l'Union" gaf Zaterdagavond de tooneelvereeniging „Het Nieuwe Tooneel" een uilvoering waarvan de netto-opbrengst ten bate kwam van do door de stormramp getroffenen in den Gelder- schen Achterhoek en Twente. Helaas was de belangstelling van de zijde van het pu bliek slechts matig, zoodat het batige saldo wel. niet zoo heel groot zal zijn, maar in ieder geval heeft de vereeniging de voldoe ning gesmaakt voor een uiterst dankbaar gestemd publiek te mogen optreden. De waarheid gebiedt evenwel te vermel den, dat ook het jazzband-orkest „Aufge- paszt", dat zich geheel belangloos beschik baar stelde, een groot aandeel tot het be haalde succes heeft bijgedragen door zijn opgewekte en opwekkende muziek. De voorzitter, de heer A. G. Velthuyzen, drukte in z'n openingswoord zijn teleurstel ling uit over de geringe opkomst, heette al len en in het bijzonder de pers hartelijk welkom en richtte vervolgens woorden van oprechten dank tot den heer Arnold, die zich spontaan bereid verklaarde voor dit liefdadig doel de zaal gratis af te staan, tot het strijkje, dat eveneens zijn diensten aan bood en tot den heer A. N. van Wijk, die zich met de leiding van het bal wilde be lasten.

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 1