Stop die Rheumatiek! JOHAN GEIJTEKBEEK UIT ONZE STAATSMACHINE. LAND- EN TUINBOUW. FOTO-PRODUCTEN KUNST EN LETTEREN. FINANCIEN. FAILLISSEMENTEN. kreeg hij niet alleen toestemming te spreken maar werd zijn redevoering, evenals alle andere redevoeringen op dien avond, draad loos over de geheele Unie' verspreid De be- teekenis van zijn redevoering werd daar door veel grooter. Het was een publieke be schuldiging van den dictator, een uitdaging ten aanhoore van het geheele land en van het buitenland. Hoe groot de angst van Stalin was. kan (men uit het volgende feit zien. Onmiddellijk liet hij de communistische cellen van de legerafdeelingen te Moskou bijeenroepen en hen een resolutie aannemen, die tegen Zi- nowjef is gericht Op deze wijze verzekerde Stalin zich den steun van het garnizoen. Het is dus duidelijk, dat Stalin rekening ihoudt met de mogelijkheid van een ernsti- gen aanval, waarbij hij gebruik zal moeten maken van de gewapende macht. Alles wijst er op, dat Stalin nu Zinowjef uit de partij wil verbannen. Met Zinowjef zullen vele zijner aanhangers de partij verlaten. Het logische gevolg hiervan zal het ontstaan van twee partijen zijn, die elkaar op een felle wijze zullen bekampen. Dit zal de ineenstorting van het bolsjewistische be wind verhaasten. Het is echter ook mogelijk dat Stalin voor het treffen van zulke maat regelen zal terugdeinzen en dat het hem opnieuw zal lukken <le tegenstanders te sussen of om te koopen. Dr. BORIS RAPTSCHINSKY. RECLAME. Verwaarloos nimmer de geringste aanval van rhenmatiek. Die kan u maandenlang pjjn en ongemak kosten. Ofschoon weinig menschen by vochtig of kond weer geheel van rheumatiek bevrijd bljjven, behoeft deze kwaal niet die kwelling te zjjn als het geval is. De oorzaak is gewoonlijk urine zuur, en zooals bekend, is het de taak der nieren om dit urinezuur en afldere schade lijke beetanddeelen nit het bloed te filtreeren. Men kan derhalve in het algemeen zeggen, dat men bevrijd kan blijven van rheumatiek, als de nieren gezond eu geregeld werken. Ei) slecht weer en na een gevatte koude, of als ongewone inspanning de nieren ver zwakt heeft, is derhalve de eenige veilige weg om de werking dezer allerbelangrijkste organen te versterken. Daarvoor wordt geen middei sterker aanbevolen dan Foster's Rug pijn Nieren Pillen, want tenzij de nieren gezond zjjn en goed werken, hebt gij kans niet van rheumatiek verschoond te blijven. Verzuim geen kostbaren tijd. Neem Foster's Pillen zoodra gij de minste rheumatische pijn voelt; wek de trage nieren op en ver sterk ze, en bevrijd u zoodoende van nier- verrchijnselen als rugpijn, spit, ischias, rheumatiek en die ellendige urinestoomissen. Verkrijgbaar (in glasverpakking met geel etiket let hi r vooral op) bij apotheken en drogisten h f 1.75 per flacon. 5181 DE STAAT EN DE LUCHTVAART. De luchtvaart staat in het teeken der algemeens belangstelling, welke door de mislukte poging van Nungesser en Colli en de gelukkige vluchten van Lindbergh en Chamberlin zeer toegenomen is. Verder vermelden de couranten nog verschillende plannen en zijn de berichten, terwijl we dit schrijven, aangaande de eerste passa- giersvlucht van Amsterdam naar Indië gunstig. Wij meenen dus aansluiting te hebben met de algemeens belangstelling, wanneer we hier een en ander mededeelen omtrent het bij de Tweede Kamer inge diende „Ontwerp van wet tot bevordering van het onderhouden van luchtdiensten tus- schen Nederland en het buitenland door de Koninklijke Luchtvaart-Maatschappij voor Nederland en Koloniën", gelijk de lange tftel van dit wetsontwerp luidt. Het eigenlijke wetsontwerp bevat maar twee artikelen. Het eerste bevat de be krachtiging van de overeenkomst, door den Minister van Waterstaat, daartoe door de Koningin gemachtigd, begin Juni 1927 aan gegaan is met de K.L.M. De overeenkomst is natuurlijk de hoofdschotel. Het tweede artikel stelt voor om den Staat tot een bedrag van vijfhonderd duizend gulden deel te doen nemen in het kapitaal der K.L.M. Uit de Memorie van Toelichting blijkt, dat sedert 1920 de Staat de K.L.M. in toenemende mate heeft gesteund door een telkens verhoogd renteloos voorschot. Einde 1926 liep deze steun af. Onderhandelingen over nieuwen steun kregen niet aanstonds haar beslag; voorloopig werd over het eerste halfjaar 1927 1300.000 toegekend. De voor- loopige steun wo'rdt nu omgezet in een vasten en wel in den vorm als boven werd aan gegeven. De vraag of deze steun gewettigd is, moet zeker bevestigend worden beant woord. Steeds meer teekent de plaats, welke het burgerlijk luchtverkeer als onderdeel van bet groote verkeer gaat innemen, zich af; steeds duidelijker maakt de beteekeais van dat luchtverkeer, inzonderheid voor ons land met zijn uitgebreiden handel, met zijn uitgestrekte op grooten afstand van het moederland gelegen overzeesche gewesten zich kenbaar. Ook andere landen bereiden luchtverbindingen met hun koloniën voor. Engeland met Britsch-Indië, Australië en Zuid-Afrika, België onderhoudt luchtverkeer met den Congo, Frankrijk met Algiers. Duitschland had, nu het weer een veer van den mond kan blazen, in 1926 reeds 53 lijnen, terwijl een zevental ondernemingen diensten op of over dit» land onderhielden. Nam zoo de uitbreiding boven verwachting toe, beneden verwachting bleef de renta biliteit, waardoor niet alleen de K.L.M. op overheidssteun is aangewezen. Wel wordt de exploitatie van het luchtverkeer van jaar tot jaar economischer, maar het tempo, waarin dit geschiedt, is langzamer dan vat- wacht werd. Uit cjjfers volgt dat; De kos ten per ton-K.M. daalden van f4.74 in 1922 op fl.35 in 1926. Maar de uitgaven worden niet door de Inkomsten gedekt, zoo dat gestreefd moet worden naar tweeërlei: de kosten moeten lager worden en de in komsten, welke afhangen van het gebruikte laadvermogen en van de vrachtprijzen, moe ten stjjgen. Nu raamt de maatschappij op grond van haar ervaring en de vooruit zichten inzake de economie van het bedrijf, dat over zes jaar bij een stijging van het gebruik tot 4.320,000 ton-K.M. de kosten zullen dalen tot f 0.677 per ton-K.M. Met een steun van het Rijk gedurende dien tijd zou dus de K.L.M. tegen dien tijd een rendabel bedrijf krijgen. Dat deze steun ook in het belang van het land is, betwijfelt de M. v. T. niet. Het subsidie daalt in dia jaren geleidelijk, omdat voor de eerste jaren grootere verliezen worden verwacht mede in verband met de noodzakelijkheid om reeds dadelijk het bedrijf tot verdere ontplooiing te brengen. Het Rijk verbindt zich nog 500 nieuwe aandeelen van f 1000 te nemen, waartegenover de maatschappij zich verplicht haar aandeelenkapitaal bin nen een bepaalden termijn met f 500.000 uit te breiden. Wordt aan deze verplichting niet voldaan, dan komt de overeenkomst te vervallen. De invloed, welke bij de overeenkomst, ten behoeve van het Rijk is verzekerd, is belangrijk grooter dan die, welke volgens het bestaande contract aan het Rijk is toege kend. Volgens artikel 10 zullen thans twee leden van den Raad van Bestuur van de maatschappij worden benoemd uit een bin dende, door den Minister van Waterstaat opgemaakte voordracht, terwijl de benoe- den uit een, naar genoegen van den Minister van Waterstaat opgemaakte voordracht. Daartegenover vloeit uit de nieuwe over eenkomst voor de maatschappij dit belang rijke voordeel voort, dat het renteloos voor schot is omgezet in een subsidie, dat der halve niet behoeft te worden terugbetaald. Het schijnt der Regeering niet wel mogelijk anders te handelen. Immers handhaving van den tegenwoordigen schuldenlast zou het der maatschappij thans en ook later uiterst moeilijk maken het noodige particuliere kapitaal tot zich te trekken. De keuze van 'luchtlijnen zal in overleg met den Minister van Waterstaat moeten geschieden. Deze zal daarbij zijn invloed kunnen doen gelden, ook met betrekking, tot de groote intercontinentale verbindingen, waarvoor de Koninklijke Luchtvaart-Maat schappij bepaaldelijk ten aanzien van de verbindingen met Nederlandsch-Indië reeds voorbereidingen treft Aan het voornemen tot het tot stand brengen van de laatstbedoelde verbinding zal de maatschappij wellicht reeds binnen betrekkelijk korten tijd een be gin van uitvoering geven. Slippen we in het kort een en ander aan uit de 25 artikelen tellende overeenkomst. De maatschappij moet zich onderwerpen aan de veiligheidsmaatregelen, door den Minister voor te schrijven, die ook de eischen van geschiktheid van het personeel vaststelt, waardoor als algemeene regel geldt, dat het uit Nederlanders moet bestaan, terwijl ook de luchtvaartuigen en motoren, mits niet minderwaardig aan de buitenlandsche, van Nederlandsch fabrikaat moeten wezen. De K.L.M. moet op aanvraag van of namens den D.-G. der Posterijen en Telegrafie de brief- en pakketpost op de haar geëxploi teerde luchtlijnen tegen vergoeding vervoe- zulks door den Minister in het belang van de diensten ten behoeve van de burgerlucht vaart wordt gewenscht, vrij vervoer verleend moet worden. De 500 aandeelen, door het Rijk in het aandeelen kapitaal te nemen, worden genomen 100 één maand na het van kracht worden der wet; 75 in 1929; 200 in 1930 en 125 in 1931. De eerste 100 aan deelen zijn preferent wat kapitaal en rente betreft Andere kapitaal-uitgifte dan de eer ste 500 aandeelen van f 1000, die 14 dagen na de bekrachtiging dezer wet moeten uit gegeven worden en waarvan slechts één derde ten name van buitenlanders mag ge steld worden, behoeft de toestemming van den Minister. Een deel. doch niet meer dan telkens 20 pet., der nieuwere uitgiften kan besteed worden voor inkoop van de aan deelen in handen van den Slaat. Over de bestemming en verdeeling van de winst kun nen we vooreerst wel zwijgen. Verder is de K.L.M. verplicht zich te verzekeren tegen alle schaden, welke tengevolge van vlieg- ongevallen, noodlandingen, enz. mochten worden toegebracht aan personen of goede ren (geen passagiers of vervoerde bagage). Toch kan ook een verzekering daarvan wor den opgelegd voor zoover de Maatschappij voor zoodanige schade aansprakelijk zal zijn gesield ingevolge verdrag of wet, of in ver band met "een rechterlijke uitspraak. Geven we ten slotte de cijfers der ton-K.M. per jaar, welke de K.L.M. met luchtvaartui gen zal produceeren. In het jaar 1927: 1.200.000; 1928: 1 600.000; 1929: 1.900.000; 1930: 2.400.000; 1931- 2.600.000; 1932- 2.900.000; 1933: 3.500.000; 1934: 4.000.000. Onder ton-K.M. wordt verstaan een be schikbaar laadvermogen van 1000 K.G. ge durende een verplaatsing over een afstand van 1 K.M. Onder „productie in ton-K.M." wordt verstaan de som der aantallen ton- K.M. als voren, beschikbaar bij alle gedu rende het jaar verrichte vluchten, met in begrip van proef- en passagiersvluchten. De Maatschappij zal over de jaren 1927 lot en met 1933 een subsidie van het Rijk ontvangen, groot ten hoogste f 2.800.000, te verdeelen als volgt: [500.000 voor het jaar 1927; [600.000 voor 1928; f 525.000 voor 1929; f400 000 voor 1930; 400 000 voor 19-31; 275.000 voor 1932; 100.000 voor 1933. PLUIMVEE. OVER KOPLUIS EN NOG WAT ANDERS. Groote schade wordt soms aan de kui kens toegebracht door kopluis, die juist daarom zoo gevaarlijk is omdat zij meestal als zoodanig niet herkend wordl. Het optre- den dezer schadelijke parasieten wordt groolendeels veroorzaakt door de nalatig-' heid en ona.-hlzaamheid van den eigenaar, sis hij niet met kracht de uitbreiding te keer gaat. De aanwezigheid van de kopluis wordt soms heelemaal niet opgemerkt, daar zij niet. zooals de andere vogelluizen, be wegelijk tusschen de veeren rondgaat, maar zich volledig vastzuigt met haar krachtig zuigloestel en het voorste deel van haar lichaam zich inboort in het kopvel der kui kens en dezen het bloed aftapt, zooals de hondeteek het bij de honden doet. Het aan getaste kuiken vertoont weldra de sympto men van zwakte en bloedarmoede. De stof wisseling wordt ernstig gestoord en het ■weerstandsvermogen van het jonge dier gaat zoo goed als geheel verloren. Zoodra men bemerkt, dat er geen groei in de kui kens zit, dat ze lusteloos en met hangende vleugeltjes (behalve bij sommige krielras- sen die hangvleugelljes hebben van nature) rondloopen in weerwil van goede zindelijke verzorging, beste kwaliteit voer en zuiver frisch drinkwater, dan is het zaak nauwkeu rig te onderzoeken of er ook blauwachtige knopvormige dingetjes tusschen de kopvee- ren aanwezig zijn. Zoodra men nu de aan wezigheid van de terecht gevreesde kopluis constateert, dan gaat men dadelijk tot ver wijdering ervan over, hetgeen gelukkig erg gemakkelijk is. Een enkel druppeltje slaolie is het afdoende middel. Dit druppeltje wrijft men in tusschen de veeren; de luis laat los en kan gedood worden. Als voorbehoedmid del zou men zoo nu en dan reeds het kopje kunnen inwrijven. Als bij den oplok de kui kens echter steeds waarlijk zindelijk en niet te bekrompen gehouden worden, is de kans van besmetting met kopluis gering. Bij beginners en leeken op het gebied van kuikenfok komt het maar al te vaak voor, dat na een zeer kort tobberig leven vele diertjes afsterven en soms van een heel broedsel niets overblijft. Op deze kuikens is dan van toepassing een variant op het ge dichtje van onzen Poot: Zij waren pas verschenen, Ot gingen gauw weer henen 1 Allerlei dingen kunnen er de oorzaak van zijn, ieder afzonderlijk of in combinalie. Ten eerste de voedering. Wij moeien nooit ver geten, dat de spijsverterings-organen nog uiterst gevoelig en teer zijn. Onlangs zag ik ergens een heel broedsel gestorven ten ge volge van verkeerd voer. Men had ze na melijk als eerste voer gegeven in melk ge weekte zemelenl Nu komen wei wat zeme len in opfokvoer voor en doen daarin hun zeer goede werking, maar enkel en alleen gegeven deugen ze volstrekt niet, blijven veel te lang in de krop, verzuren daar en brengen den dood. Een andere lout is, dat men te vroeg, soms dadelijk de zeer jonge kuikens begint te voeren met veel te nat opfokvoer en dan de resten niet dadelijk wegneemt, zoodat deze gaan bederven. Jaarlijks gaan door deze fout honderden kuikens verloren. In de eerste weken geve men daarom de kuikens alles zoo droog mogelijk, althans zéé weinig bevochtigd, dat het geen naam mag heb ben. En dan een koppeltje kuikens dat vóór de eerste zes en dertig uren gevoerd wordt, krijgt allerlei gebreken, waaraan ze wel met slerven, maar waardoor ze toch sukkels en piepers blijven. En toch gaan er nog veel meer dieren ver loren aan een andere foul, namelijk aan on voldoende, koude, vochtige behuizing. Niets heeft een zich ontwikkelend jong dier meer noodig dan warmte, frissche lucht, bewe ging en zonnige ruimte. Hebben de diertjes dat alles niet, dan is hun leven kwijnend en krijgen ze geen kracht om weerstand te bie den aan de talrijke vijanden, die slechts op de gelegenheid wachten hen aan (e vallen. Dat zijn vooral de mijten, die in de naden en kieren der hoenderverblijven zich onrust barend vermenigvuldigen, zoodra men niet streng zich houdl aan het behoorlijk reinigen en desintecteeren. Het opfokken van een broedsel kuikens is een zeer aangenaam en loonend werk, maar men moet er wat voor over hebben, men moet steeds zijn oogen den kosl geven en dadelijk, onmiddellijk ingrijpen als het niet in de rechte lijn voorwaarts gaat. Door uit te stellen groeit de allerkleinsle afwij king aan tot een onherstelbaar gebrek. Ver geet men bijv. een paar uren lang ze van drinkwater te voorzien, dan vallen ze, door den dorst gekweld, op elkaar aan, trekken tot bloedens toe aan elkanders veeren, kam en weinig begroeide deelen, takelen elkaar vreeselijk toe, waaruit veerenplukkers kun nen ontslaan. Maar wie slechts laat broeden met luis- vrije. zuivere hennen, wie zorgl voor een praktisch, aangenaam kuikenverblijf, wie niet te vroeg, maar dikwijls voedert, wie ge bruik maak! van de allerbeste opfokvoeders, wie het geven van groenvoer geen dag overslaat, wie de verblijven, de zaad- en drinkbakjes eiken dag reinigt, die zaJ zijn kuikens binnen weinige maanden zien op groeien tot productieve hennen en kloeke hanen, welke zijn hoenderslapel flink zullen versterken, of van meet af doen opbouwen. Die zal, zooals mij het al zoo vaak onder vonden, elk voorjaar met animo het broeden beginnen en er een groot genoegen in vin den. RECLAME. 5186 Vraag. Hierbij een blad en een takje van eenzelfde roos. Zitten hierop nog an dere beschadigingen dan bladluis? T. A. H. te K. a. Z. Antwoord. Op de toegezonden deelen van uw roos kon ik geen andere beschadi ging vaststellen. Tegen luis spuit U 't best met 2 ons groene zeep en 1 deciliter (maatje) brandspiritus op 10 Liter water. Deze bespuiting op enkele opvolgende dagen uitvoeren. Vraag. Hierbij een oud en een nieuw blad van .een Rhododendron. Wat kan oor zaak zijn van de beschadiging? De plant zal dat jaar niet bloeien. Is er kans dat ze een volgend jaar wel bloem zal hebben? T A H. te K. a. Z. Antwoord. De bladeren van uw plant zijn waarschijnlijk beschadigd door de ge groefde kapsnuitlor, een kevertje, dat z'n naam ontleent aan het diep gegroeid zijn van de dekschilden. De kevers beschadi gen de bladranden, welke laatste worden uitgevreten en bruin worden. Groole ver woesting kan het dier aanrichten en het ZIJN STEEDS BETROUWBAAR Filmpacks, rolfilms en platen Papieren, ontwikkelaars en hulpmiddelen steeds versch vJ voorradig Vraagt prijscourant en prospectus van de nieuwe ^fqrfat Standard-Camera's die wij U gaarne vrijblijvend demonstreeren BREESTRAAT 79 - FOTOHANDEL - TELEFOON 1851 is moeilijk te vangen of direct te bestrijden. Ook het jonge blad is beschadigd, 't Spreekt vanzelf dat een en ander, een zeer nadeeli- gen invloed uitoefent op de geheele ont wikkeling en meestal blijft de bloei bij zeer sterk aangetaste planten achterwege. Met behulp van een lantaarn kunt U de kevers, die ongeveer 1 c.M. groot zijn, 's avonds afzoeken. Ook kunt U propjes houtwol in de plant binden en deze propjes 's morgens vroeg onderzoeken en de inzittende kevers vernietigen. Vraag. Hierbij zend ik U een gedeelte van een palmblad, dat vol zit van witte puntjes. Wat is dat verschijnsel en wal er tegen te doen? S. E. S. te L. Antwoord. Uw palm heeft last van zoogen. dopluis. Verwijder met een slomp- puntig stokje de witte puntjes en wasch de bladeren met een mengsel van 2 ons groene zeep en 1 deciliter brandspiritus op 10 Liter water. Zet de plant ééns per week met den pot gedurende een uur in een emmer water, zoodat de potgrond goed doornat wordt en maak de bladeren wekelijks schoon met be hulp van een spons en water. Vraag. Hierbij nog enkele bladeren van mijn pereboom. Wat is oorzaak van de beschadiging. J. A. te L. Antwoord. Zonder het insect, dal hier vermoedelijk de beschadiging le weeg bracht, te zien, kunnen we moeilijk nadere inlichtingen geven. Vraag. Mijn vruchtboomen (appel en peer) hebben dit jaar mooi gebloeid en zijn goed gezet. Nu de vruchten tot de grootte van een knikker zijn uitgegroeid vallen ze af. De vruchtjes zijn alle gaaf en niet be schadigd door eenig insect. In den grond is dit voorjaar oude, ruige mest ondergespit. Hoe is dit euvel een volgend jaar te voor komen? P. v. d. M. v. Sp. te L. Antwoord. De meest voor de hand liggende oorzaak zal zijn dat uw boom nog geen voldoende voedsel heeft van de dit voorjaar ondergewerkte mest en dat dus voedselgehrek oorzaak is. Mest nu per 100 M2. met 6 kilo superfosfaat, 8 kilo patenl- kali en 3 kilo Chilisalpeter, welke hulpmest wordt ingeschoffeld. De grond is toch niet te nat en daardoor te koud? In dat geval kunt U door 't graven van greppels en het aanbrengen van drains den tuin drogen en warmer maken. J. S. Vragen op Tuinbouwgebied aan de Re dactie onder motto „Tuinbouw". STEUN GEVRAAGD VOOR DE HAARLEMSCHE ORKESTVERENIGING. Voor Leiden is de H.O.V. een zeer goede bekende. Hoevelen heeft zij de paar laatste jaren hier ter stede niet aan zich verplicht door de reeks concerten tegen zeer popu laire prijzen! Maar zooaLs bekend, ver keert de H.O.V. in financieelen nood. Van 1920 af is het jaarlijksch exploitatie-tekort ongeveer f 8500, hetwelk telkens nagenoeg door vrijwillige bijdragen van particulieren werd aangevuld. Het bestuur der H.O.V. meende dezen ongewenschten toestand niet te mogen doen voortduren en wendde zich bij request van 5 Mei j.l. tot den Gemeenteraad van Haar lem met het verzoek om lo. te willen voor zien in het opgeloopen kastekort (dat op 30 September ongeveer f 11000 zal bedra gen), 2o. een aanvullende subsidie toe te 6taan over 1927 van f 2500 over het tijd vak 1 October—31 December en 3o de jaar- lijksche subsidie met ingang van 1 Januari 1928 te verhoogen met f 10000. In de Raadszitting van 1 Juni j.l. werd dit verzoek afgestemd. Een voorstel van den heer Vincent Loosjes, in diezelfde Raadszitting gedaan, om a. de helft van het sub. 1 eD 2 gewraagde bedrag-in-eeus, te weten f 6750, toe te staan, onder voor waarde dat een eveD groot bedrag door vrijwillige bijdragen zal worden bijeenge bracht, b. met de beslissing over de toe kenning vat» een grootere subsidie voor de volgende jaren te wachten tot de a.s. be grooting aaD de beurt is, werd in handen van B en W om prae-advies gesteld en, na gunetig prae-advies. in de Raadszitting van 29 Juni j.l. aangenomen. Het bestuur der H.O.V. heeft nu tot taak aan de voorwaarde, om door vrijwillige bij dragen een bedrag van f 6750 bijeen te brengen, en wel zoo spoedig mogelijk, te voldoen. Ten einde dit te bereiken richtte het be stuur zich per circulaire tot de ingezetenen van Haarlem en aangrenzende gemeenten om hulp. Gezien de groote waardeering, die het orkest ook te Leiden mocht onder vindon, wordt ook op Leiden een beroep gedaan. Het gaat er toch om of het orkest zal kunnen blijven voortbestaan, dan wel of het ontbonden zal moeten wordenEn daarbij heeft Leiden immers ook belangt Wie mede wil werken, zende zijn onder steuningsgaven aan de firma Eggers, Boter markt 14, alhier, of aan den heer V. K.> Schouw, Aelbertsbergstraat 86, Haarlem. Muziekliefhebbers: denkt om uw con certen NED. FABRIEK VAN VERDUURZAAMDE LEVENSMIDDELEN. Naar de „Tel." verneemt, zal de Nederl. Fabriek van Verduuraaamde Levensmid-i delen v/h. W. Hoogenstraalen en Co. haar dividendbetaling over het boekjaar 1926/27 hervatten door een uitkeering van waar. schijnlijk 6 pCt. dividend. De hoogte van dil percentage staat nog niet definitief vast, daar de algemeens vergadering van aan- deelhouders nog moet worden gehouden. Sedert 1922 werd door de Maatschappij geen dividend meer uitgekeerd. Het vorig jaar bedroeg het winstsaldo 1 19 433. dat op nieuwe rekening werd overgebracht. Het boekjaar 1924/25 leverde nog een verlies, saldo van f 34.782 op. Uilgesproken: P. Nievaart, te Leiden, Amaliastraal 34, Rechter-comm. mr. A. S. Rueb; curator: mr, A. A. Weslra, Den Haag. FAILLISSEMENTS STATISTIEK OVER JUNI 1927. Samengesteld door Van der Graai Co., Aid. Handelainiormaties. Uitgesproken faillissementen. Noord-Holland (excl. Amsterdam) 30;' Amsterdam 59; Zuid-Holland (excl. Den Haag en Rotterdam) 37; Den Haag 35. Rot terdam 30; Utrecht 20; Gelderland 34) Noord-Brabant 38; Limburg 16; Zeeland 11) Friesland 18; Groningen 6; Drente 10) Overijsel 10. Tolaal over Juni 1927: 854 faillissementen. Totaal vanaf 1 Januari 1S82 faillisse menten. Totaal zelfde tijdvak vorige jaar 1972 faillissementen. RECLAME. H. P. H. KEEREWEER BEGRAFENISSEN ,T«i. eqt AUTO-TRANSPORT Alm„-kt IQ. CREMATIE 4762 Losse nummers van ons Blad zijn behalve aan ons bureau ook verkrijgbaar bij de Firma A. HILLEN, Breestraat 154. Firma A. HILLEN. Stationsweg. J. J. RIJSBERGEN, Sigarenhandel Heerenstraat 2, Fa.A. SOMERWIL Azn. Hoogew. 24 Firma A. T. H. WITTENBURG, Haarlemmerstraat 2. A. M. VAN ZWICHT, Kiosk Prinsessekade. en bij JOH. HOGERVORST. Haarl.str. 128 en des ZaterdavR bij A. H. v. d. VOOREN, H. Rijndijk 74. 3—3

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 11