AGENDA. BUITENLAND. TELEGRAMMEN. Dagelijks. Casino-bioscoop". Hoogewoerd: Voor stellingen te 8 uur. Woensdag- en Zaterdagmiddag van 2 tot 4 uur kinder- en familie-matinée. „City-theater". Haarlemmerslr.: Bioscoop voorstellingen te 8 uur. 's Woensdags en 's Zaterdags malinée te 2 uur. ..Luxor-thealer", Stationsweg: Bioscoop- Variété-.voorstellingen. Dagelijks te 8 uur. 's Woensdags en 's Zaterdags matinée te uur. Den Haag (Scala)*: Bouwmeesters revue „Nou nog mooibr!" 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 27 Juni tot en met Zondag 3 Juli waargenomen door de apotheek van den heer M. Boekwijt, Visch- markt 8, telef. 552. weest en eenigszins onder den invloed van sterkedrank verkeerden, werden uit den wagen geslingerd. Enkelen, bekwamen ver wondingen. Voorbijgangers hebben medi sche hulp ingeroepen. Weldra was dr. Mey- boom, uit Reeuwijk, ter plaatse, die met inmiddels voor een nader onderzoek van het eerste ongeval teruggekomen politie in 't pikdonker de slachtoffers verbond. Vier der inzittenden bleken verwond te zijn. Zij hadden min of meer ernstige wonden aan hoofd en beenen, terwijl de chauffeur een ernstige onderhuidsche bloeduitstorting aan het been had bekomen. De andere drie in zittenden kwamen met den schrik vrij. La- tcr is het heele gezelschap per auto naar Rotterdam vervoerd. Woensdagavond is op den weg naar Arn hem bij Ede een vrij ernstig motorongeluk gebeurd. De veldartillerie hield daar een nachtelijke oefening. Aan den kant van den weg stonden eenige stukken opgesteld, waarbij uiteraard de verlichting zeer spaar zaam was. Per motorfiets naderde de heer Hcholte uit Arnhem. De militairen, die za gen dat hij geen 'bijzonder goed licht ge vende lantaarn had, trachtten door luid Toepen de aandacht te trekken. De heer Scholten scheen dit evenwel niet te hoo ien. Hij reed tusschen de paarden door tegen een stuk geschut aan. Met een ga nende hoofdwonde bleef hij bewusteloos liggen. Luitenant. Adema ging dadelijk met de eenigszins gehavende motorfiets medi sche hulp halen. Na door dr. Weyer en dr. Heyman uit Ede verbonden te zijn, is de gewonde naar het ziekenhuis te Arnhem vervoerd. Gistermiddag heeft te Jipsinghuizen (Gr.) een motorongeluk aan twee menschen het leven gekost. De heeren Smit en Hazen berg, die in Sei'lingen naar een militaire excursie waren geweest, vertrokken op een motorfiets naar hun woonplaats Vlagt- weade. Ze reden te Jipsinghuizen eerst te gen een melkbus en daarna tegen een tele foonpaal, met het gevolg, dat beiden on middellijk dood waren. DE CHINEESCHE STOKERS VAN DE „ROTTERDAM". Een hevige vechtpartij. Het stoomschip „Rotterdam", van de IIol- .jdAmerika-lijn is, naar men Weet, op zijn laatste reis na een staking van de stokers, uitgevaren met Chineesch machine- kamerpersoneel. De Amerikaansche immigratiewetten slaan niet toe, dat deze Chineezen aan den wal komen. Een 84-tal gele stokers hebben nu toch getracht in Hoboken te gaan passa gieren. Door politie en het dekpersoneel van liet schip zijn toen na een formeel gevecht, waarbij de Chineezen met scheermessen en andere wapens zich te weer hebben gesteld, volgens een draadloos bericht uit New-York, 76 Chineezen in hechtenis genomen en de "overige acht aan boord gebracht. Zaterdag moet de Rotterdam van Hobo ken vertrekken. INBRAAK. In een perceel aan de Keizersgracht te Amsterdam is ingebroken. De brandkast is opensloten en een bedrag van 6 en f 600 is er uil medegenomen. VERHUISWAGEN VAN EEN DIJK GEVALLEN. Woensdagmiddag is te Ridderkerk ter hoogte van het Nieuwe Veer, een 5600 K.G. zware verhuiswagen van de firma Muntin- ga te Rotterdam van een 7 meter hoogen dijk gereden en over den kant geslagen. De chauffeur en twee verhuismannen, die in den wagen zaten, kwamen met den schrik vrij en konden zich met moeite uit hun positie redden. Na een arbeid van ruim 8 uur slaagden de kraan wagens van Jacatra, vereenigd met die van Maller en Co.'s Bergingsbedrijf, er in den wagen te lichten en naar Rotterdam te vervoeren. LIEFDESDRAMA. l it nijd over de uitgeraakte verkeering heeft Woensdagmorgen een 19-jarice fa brieksarbeider in do fabriek der fa. Roscn- daal te Enschede zijn gewezen meisje een aantal messteken in den rug toegebracht.. De toeslnnd van de gewonde is niet levens gevaar! ijk. OVERREDEN. Te Venlo werd hel driejarige meisje G. Wilser uit Steger door een ledige knr over reden. Het kind werd levensgevaarlijk ge wond. „Ik heb één en twintig dagen voor een flesoh cognac," z«"; beklaagde „Dat is niet te v I' Jintw. dubbelzinnig, de president var •k. DE ALGEMEENE TOESTAND. De maritieme conferentie. Ter maritieme ontwapeningsconferentie heeft de technische commissie de beraad slagingen over zekere kleine oorlogsbodems met inbegrip van torpedobootjagers en flolieljeleiders voortgezet. Een communiqué deelt mede, dat een voorloopige overeenkomst bereikt werd aan gaande het karakter van deze klasse met name torpedobootjagers en flolieljeleiders in toekomstige bouwprograms. Bridgeman, de Eerste Lord van de Brit- sche admiraliteit en hoofd van de Britsche afvaardiging, zeide in een gesprek met journalisten, dat hij verbaasd was over de hardnekkigheid, waarmee de Amerikaan sche pers hot voorstelde, alsof de Britsche voorstellen een poging waren om aan En geland suprematie le verzekeren. Voor zoo ver het kapitale schepen betrof, was deze kwestie in 1921 geregeld. De nieuwste En- gelsche linieschepen „Nelson" en „Roderey" waren in volledige overeenstemming met het tractaat van Washington gebouwd en vier schepen werden van de lijst afgevoerd toen zij voltooid waren. Bij de tegenwoordige conferentie stelde Engeland zich op het standpunt, dat elke natie op het stuk van kleine schepen bij zondere behoeften had en het had de zijne vrijmoedig medegedeeld. Het had nooit ontkend, dat Amerika het recht zou hebben een gelijk aantal ervan te bouwen, als het dit noodig oordeelde. Engeland trachtte nu een nieuwe basis te verkrijgen, die het mogelijk zou maken kapitale schepen door schepen van kleiner type te vervangen. Het trachtte evenmin een overwicht te- krijgen als eenig overwicht, dat het nu mocht hebben, te behouden. De speciale correspondent van de „Eve ning Standard" te Genève heeft uit hoogst gezaghebbende bron vernomen, dat het Britsche voorstel om de oorlogsschepeen te classificeeren en te beperken als volgt luidt: linieschepen maximum waterverplaalsing 10.000 ton, maximum kanon 12 inches, ge pantserde kustverdedigingS6chepen maxi mum waterverplaatsing 10.000 ton, maxi mum kanon 12 inches, snelheid ten hoogste IS knoopen-, kruisers maximum waterver plaatsing 7500 ton, maximum kanon 6 in ches: vliegtuig-moederschepen maximum waterverplaalsing 25.000 ton, maximum ka non 6 inches; torpedojagers maximum wa terverplaalsing 1400 ton, maximum kanon 5 inches: torpedohooien maximum water- verplaatsing 400 ton, maximum kanon 3 inches; duikbooten maximum waterver plaatsing boven water 1600 ton, en voor kleinere duikbooten 600 ton en kanon 5 inches. BELGIE. De civiele lijst des konings De diamantnijverheid stop gezet. De Kamer heeft het wetsvoorstel tot ver hooging van de civiele lijst des Konings van 3.300.000 tot 9.500.000 frank behandeld. De communist Jaouemotte maakte van* de gelegenheid gebruik ora een geweldige re devoering te houden tegen de monarchie in het algemeen en den Belgischen koning in het bijzonder. Deze verhooging heette hij een verspilling van millioenen ten bate van nuttelooze individuen, wat tot allerlei, afkeurende uitroepen aanleiding gaf. De Waalsche socialist Hubin verklaarde, dat hij het rcgeeringsvoorstel goedkeurt, hoewel hij niet3 van zijn republikeinsche overtuiging prijs geeft. Herman Vos ech ter, sprekend uit naam van de Vlaamscti- nationale fractie, zeide het voorstel on grondwettelijk te achten en niet overtuigd te zijn door de argumenten in het verslag van den rapporteur. Ook kunnen de Vlaamsch-nationalo afgevaardigden niet vergeten, dat de Koning, die bij het einde van den oorlog aan de Vlamingen gelijkheid de jure en de facto beloofde en het recht heeft eventueel zelf wetsvoorstellen in to dienen, van dit recht tot dusver geen ge bruik heeft willen maken om het regime van onrecht, dat op Vlaanderen en de Vla mingen weegt, te doen verdwijnen. De socialistische gewezen minister Des- trée verdedigde met veel humor dezelfde stelling als zijn partijgenoot, waarna cie Katholieke leider Vandevijvere, de liberalen Janson en Masson en de minister-president Jaspar belijdenis aflegden van hun onwan kelbare trouw aan de monarchie en net voorstel verdedigden. Op het oogenblik der stemming waren er van de 187 Kamerleden 150 aanwezig; 119 stemden vóór 21 tegen en 10 onthielden zich. De tegenstemmers waren 15 socialisten, 4 Vlaamsche nationa listen, 2 communisten. De onthouders wa ren allen socialisten. Al de aanwezige libe ralen en Katholieken, Vlamingen als Walen stemden vóór. In overeenstemming met de commissie der Belgische juwoliersvereeniging en met goedkeuring van een algemeene vergade ring van de Diamant-club van Antwerpen cn den Algemeenen Diamantbewerkcrsbond van België is besloten tot algeheele stop zetting der diamaüt-nijverheid in geheel België met ingang van Maandag li Juii. Deze maatregel werd getroffen als protest tegen het verwerpen door den Senaat in Zuid-Afrika van het wetsartikel ter beper king der ruwe voortbrengst van de aluyiale diamantvelden. Vriendschappelijke onderhandelingen zijn gaande met de Amsterdamsche Juweliers- vereeniging met het doel tot sa-nenwerking te geraken Een delegatie der Belgische diamant-industrie heeft een onferentie aan de A. J. V. voorgesteld, welke een de zer dagen te Amsterdam zal plaats vinden. ir de recht- 1 14 LUXEMBURG. Electrificatie van h land. De Kamer heeft met 30 stemmen tezen en een onthouding de conventie goedge keurd met de fabrieken voor de levering van den stroom voor de electrificatie van het land. DUITSCHLAND. Wirth krijgt stenn Regeling met het Wurtemburgsche Vor stenhuis. In een gehouden vergadering van leiders en vertrouwenslieden van het Berlijnsche centrum, bezocht door 450 personen, is met op een na algemeene stemmen een motie aanvaard, zeggend, dat het Berlijnsche cen trum onbeperkt vertrouwen stelt in oud- Rijkskanselier dr. Wirth en deze uitnoodigt zijn tegenwoordige actie voort te zetten; het Berlijnsche centrum zal deze actie ook ondersteunen. De Würlembergsche Landdag heeft de overeenkomst tusschen den Würtemberg- schen staat en het vroegere Vorstenhuis met de stemmen der democraten, sociaal democraten en communisten tegen, goed gekeurd. FRANKRIJK. Daudet en Pnjo Spionnage. Naar het heet, is de politie Daudet op het spoor. De meest fantastische geruchten over zijn schuilplaats doen de ronde. De arresta tie van Pujo, hoofdredacteur van de Action Francaise en leider der eamelots du roi, wekt weinig commentaar. Hij zelf ontkent niet de daders der mystifreatie te kennen. Wegens medeplichtigheid in zake de usur patie van bevoegdheid is hij opgesloten en de onregelmatigheden bij de telefoon-leiding in het gebouw der Action Francaise gevon den. verergeren zijn positie. De politie neemt aan. dat het bekende telefoongesprek met den directeur der Santé-gevangenis in Action Fran^aise zelf gevoerd is en ziet daarin een nieuw bewijs voor een samen spanning legen de veiligheid van den staat. Te Caen zijn door de politie vijf techni sche teekenaars van de marinewerf onder verdenking van spionnage gearresteerd. Volgens do Matin" moeten de gearresteer den een Franschman, een Belg, twee Ita lianen en een Serviër zijn. Men vermoedt, dat ook dpze zaak verband houdt met de communistische spionnage. ENGELAND. Motie van wantrouwen. De oppositie zal op 6 Juli in het Lager huis de motie van wantrouwen indienen tegen de regeering wegens de hervorming van het Hoogerhuis. ZWITSERLAND. Motta's politiek goedgekeurd. De Zwitsersche Kamer verwierp met groote meerderheid alle moties tegen het beleid van Motta inzake de Zwitsersch- Russische betrekkingen. Eerst werd de communistische motie ver worpen, die de erkenning de jure van de sovjet-regeering verlangt: Daarna volgde eveneens de verwerping van twee moties van tegenstanders van het Berlijnsche compromis tot opheffing van het Worowsky-geschil. Deze moties, waarvan er een door den Senaat was aangenomen, konden een uiting van wantrouwen schij nen in de kracht der bestrijding van de bolsjewistische propaganda in Zwitserland en werden daarom eveneens door de Kamer •met groote meerderheid verworpen. De Kamer-debatten eindigden dus met een vol ledige overwinning voor Motta's politiek. CHINA. Vorderingen der nationalisten Financieels paniek. Volgens berichten uit Sinanfoe rukken de nationalisten in het Shantoeng-gebied verdei' op, de Noordelijken trekken langs de spoorlijn Tientsin-Poekow naar Jen- ehow terug. Zij trachten hun positie Zuide lijk van Jenchow te consolideeren en hou den de voorhoede van Tsjang Kai Shek's leger, welke troepen 25 K.M ten Zuid- Westen van die streek doordrongen, bij het groote kanaal op. Aan beide zijden worden groote verlie zen geleden. Het derde en het vierde leger der Noor delijken hebben hun front van de Gele Rivier naar Tsjangtsjoe, 60 mijl ten Zuiden van Tientsin verlegd, teneinde een sterke verdedigingslinie te vestigen tusschen Singtsjow en Paotingfoe. Tengevolge van geruchten over de ne derlaag der Noordelijken te Sinanfoe wordt de toestand van het geldwezen door een paniek beïnvloed. De bankbiljetten, door de plaatselijke besturen uitgegeven, worden met 65 pCt korting gewisseld. BUITENLANDSCH GEMENGD. AUTO-ONGELUK. Te Düren in het Rijnland heeft gister ochtend een vreeselgk auto-ongeluk plaats gehad. Vijf jongelieden keerden op dat uur naar de stad terug van een fuifje, dat ze in den omtrek hadden gevierd. Aan het stuur van de auto, die een geneesheer toe behoorde, zat, geheel beschonken, de 22- jarige zoon van dezen arts, die zonder toestemming van zijn vader, zijn vrienden tot het tochtje had uitgenoodigd. In groote snelheid reed het gezelschap door de straten, tot de auto op een plein tegen een buis aanreed en omsloeg. De vijf jongelieden werden allen levensgevaarlijk gewond en in vrijwel hopeloozen toestand naar het Zie kenhuis van de stad gebracht. GEDWONGEN GEVANGENISONDERWIJS. ïn Turkije gaat men er thans toe over den tijd, dien veroordeelden in de gevangenis moeten doorbrengen aan hun opvoeding ten nutte te maken. Het departement w->r onderwij? en opvoeding heeft doorgezet, dat in het vervolg geen gevangene, welke slraf hij ook heeft, ontslagen mag worden, vóór dat hij het alpha' geleerd heeft. Deze maatregel in de Turksrhe regee ring heeft een zeer verschillend onthaal gevonden. Terwijl humoristisch aangelegde personen er over discusseeren, hebben ern stige personen hun bedenkingen tegen deze nieuwe verordening geopperd, omdat ze meenen, dat een welontwikkelde inbreker een veel grooter gevaar voor de mensche- lijke samenleving is dan een niet ontwik kelde. ONTPLOFFING BIJ SALONEKI. In een ongeveer 8 K.M. van Saloniki gelegen fabriek, waarvan tjjdens den wereld oorlog door de geallieerden uitgelegde zee manen gemonteerd werden, heeft een vreeselijke ontploffing plaats gehad. Daar door is het gebouw volkomen vernield en zyn minstens drie personen omgekomen. Men vreest, dat er nog meer onder de puinen liggen. Ongeveer 6 ton dynamiet, 4 ton schiet katoen en een groot aantal vliegbommen zjjn in de lucht gevlogen. BRUG OVER DE KLEINE BELT. De Deensche Landting-comraissie heeft geadviseerd tot aanvaarding van het reeds door het Folketing goedgekeurde ontwerp betref lende den bouw van een brug over de kleine Belt, in aansluiting met de spoor weg-brug, welke reeds in aanbouw is. De kosten zullen, naar schatting, 3.5 millioen kronen minder bedragen, dan wan neer eerst later tot den aanleg dezer brug wordt overgegaan. Men acht het trouwens mogelijk, de kosten te dekken uit de op brengst van de kortgeleden ingevoerde be lasting op motorrijtuigen. KRUITHUIS IN DE LUCHT GEVLOGEN. Te Krasjk. een plaatsje, liggend op Rus sisch grondgebied, dicht bij de Poolsche grens, is een kruitmagazijn in de lucht ge vlogen. De overheid vermoedt, dat hier kwaadwilligheid in het spel is en heeft mitsdien verschillende arrestaties laten uit- EEN BEVAREN VROUW. Te Belfast is mevrouw Reid. de vrouw van een „alderman", overleden, die er zich op beroemen kon zeventien maal op een zeilschip de reis om de wereld gedaan en daarbij 1.100.000 mijl afgelegd te hebben. Zij was 108 maal den Evenaar overgesto ken en 17 maal om Kaap Horn heengeste- vend. Zij kende elke haven van de Stille Zee Zij was de dochter van een zeekapitein. OVERSTROOMINGEN. Uit het Oosten en Zuiden van Noorwegen worden buitengewoon ernstige overstroo mingen gemeld, waardoor een aantal fabrie ken hun bedrijf niet kunnen voortzetten. Het telefonisch verkeer is op verschillende plaatsen gestoord. In de buurt van Ramkan hadden aardverschuivingen plaats, waar door 4 arbeiders om het leven zijn gekomen en 7 huizen ingestort zijn. F.EN TE MACHTIG INSTINCT. Een landeigenaar uit Tirol maakte en snoepreisje naar Woenep en kwam. natuur lijk, eetst laat in den avond in zijn hotel kamer aan. Hij begaf zich onmiddellijk ter ruste, maar de talrijke ervaringen van den afgeloopen dag hielden hem nog wat uit den slaap, zoodat hij besloot zich den tijd te korten met het rooken van een cigaret. De man werd toen wat doezelig en liet de brandende cigaret na eenige' trekjes op den grond vallen. Hij wilde zich bukken om de sigaret uit te dooven, loe'n hij tot zijn verbazing zag, dat er reeds een hand naar het vuur werd uitgestoken, die dit behendig doofde. De landeigenaar behield zijn kalmte, sprong na eenige minuten uit bed. rende zijn kamer uit en sloot die achter zich. Even later kwam de politie ee'n onderzoek instellen en deze vond den indringer onder het bed. Bij het verhoor verklaarde hij voornemens te zijn den landeigenaar te bestelen. Hij was echter lid geweest van de vrijwillige brandweer en toen hij een branden siga ret zag liggen, gaf hij instinctmatig aan zijn ouden bluschdrang gevolg Dit werd hem noodlottig en behoedde den Tiroler voor berooving. UIT DE VLIEGWERELD. Byrd's tocht. Van tijd tot tijd kwamen er belichten in. waar B.vrd zich met zijn drie-motorigen Fokker bevond. Alles ging goed. Om ruim 7 uur gisteravond seinde Bvrd, dat hij juist de Fransche grens was gepasseerd, zonder bijvoeging echter waar. De lucht routes over Engeland en Frank- RECLAME. 5059 BYRD. rijk waren gisteravond verlicht ten behoeve van de ..America" en ïd het algemeen wa ren dezelfde maatregelen genomen als toen men Lindbergh verwachtte Het groote zoeklicht op den Mont Valéries te Parijs zond zijn lichtbundels voortdurend in het rond. Zoodra het bericht kwam dat de „America" de Fransche kust had bereikt, werden van tijd tot ti d extra lichtseinen opgezonden om Byrd te helpen zijn, weg naar het Parijse! e vliegveld te vinden. De politie trof alle voorzorgen om de groote menigte die te Le Bourget venvacht werd, in bedwang te houden en een herha ling van den stormloop op de St. Louis te voorkomen. Een klein aantal bevoor rechten hadden slechts kaarten gekregen voor heb betreden van het afgezette vlieg veld. Er heerschte reeds eenige drukte, door dat juist ook C'hamberhn en Levine waren gearriveerd op het Pariische vliegveld. Tegen middernacht kon men Byrd zoo ongeveer verwachten Maar wie kwam, Byrd niet. Begrijpelijkerwijs kwam er eeni ge ongerustheid en daaruit zijn blijkbaar geruchten voortgekomen, dat Byrd van plan gewijzigd was en door zou vliegen. Diverse vlieghavens werden gewaarschuwd ook "Waalhaven. De meest verwarde berich ten kwamen. Zelfs dat Byrd boven Ham burg was waargenomen Maar hedenmorgen kwam de oplossing: Byrd heeft te kwart voor zes, Fransche tijd een noodlanding gemaakt waarbij-hij met zijn „America'' neerkwam 200 M. in zee voor het kleine dorpje Ver sur Mer, in het departement Calvados, nabij Bayeux, 270 K.M. van Parijs. Hij en zijn metgezel len zijn ongedeerd gered cn aan de Fran sche marineautoriteiten te Cherbourg heeft Byrd verzocht, zijn vliegtuig te willen ber gen, hetgeen natuurlijk wel zal geschieden. Nog niet volledig opgehelderd is, waar Byrd in dien tusschent.ijd is geweest, Er is sprake van, dat hij dicht bij Parijs is ge weest, doch het vliegveld niet treeft kunnen vinden. Het lijkt zeer waarschijnlijk. Kinkade. de mecanicien van de Wright- fabrieken (die gepoogd heeft de reis als verstekeling mee te maken), zegt, dat Byrd voornemens is van Parijs naar de Vereen. Staten terug te vliegen. Kinkade is op weg naar Cherbourg aan boord van de „President Roosevelt." Vlak voor het ver trek, zegt Kinkade, zeide Byrd hem: ,,Ga aan boord '^an de „President Roosevelt" en ontmoet mij te Parijs^ Ik wensch dat jij het vliegtuig in orde brengt voor de re tourvlucht naar Amerika." In verband met de reeks merkwaardige Ocenanvluchten van den jongsten tijd, Lindbergh, Chamberlin, Byrd is het wel belangwekkend, zegt het „Vad." er aan te herinneren, dat de eerste tocht over den Atlantischen Oceaan door de lucht plaats had in Mei 1919. Een watervliegtuig van de Amerikaansche marine, de N.C. 4, be stuurd door commandant A. C. Leid, met een bemanning van 5 andere marine-offi- rieren steeg toen op te Rockaway Beach op 27 Mei en vloog van New Foundland naar de Azoren en vandaar naa-r Lissabon. De N.C. 4 was voorzien van 2 Liberty-motoren van 400 P.K en kon een snelheid ontwik kelen van 80 mijl per uur. Reid was verge zeld van 3 andere vliegtuigen, doch geen van deze slaagde er in om het doel te be reiken. De eerste non-stopvlucht over den Atlan tischen Oceaan werd verricht door kapi tein John Alcock, een Engelschman, in eetZ Vickers Vimgmachine op 14/15 Juni 1919. Alcock, die vergezeld was door luitenant A "NV. Brown vloog van New Foundland naar Ierland in 16 uur, 12 min. Het eerste luchtschip dat over den Oceaan trok was het Engelsche luchtschip van het stijve type R. 34, dat zijn eerste luchtreis eindigde op 26 Juni 1919, Bij de terugreis vloog de R. 34 den Atlantischen Oceaan over in 34 uur. De kortste vlucht is tot nog toe van Alcock en Brown geweest. DE VLUCHT VAN BYRD. AMSTERDAM, 1 Juli (V. D.). Tol heden morgen negen uur ontbraken betrouwbare berichten over de vlucht van het Fokker, vliegtuig „America" van Byrd. Noch te Parijs, noch te Berlijn wist men op dit tijdstip, waar het vliegtuig zich bevond. Ofticieel werd uit Parijs tegengesproken, dat Byrd een noodlanding gemaakt had na bij Issy-Ies-Moulineux, gelijk eerst ver luidde. De omgeving van Parijs was gedu rende den nacht in nevel gehuld, terwijl het voortdurend regende. Het verluidt, dat do „America" omstreeks 1 uur hedennacht boven Viry Chatillon moet zijn geweest, welke plaats op slechts korten afstand van het vliegveld Le Bourget ligt. Indien dit juist is, dan schijnt Byrd in den nevel den koers te zijn kwijtgeraakt en heeft hij het vliegterrein, ondanks alle maatregelen, die daar waren genomen om een landing in den nacht te vergemakkelijken, niet kun nen vinden. Op het vliegveld Le Bourget werden gedurende den nacht regelmatig vuurpijlen afgeschoten, terwijl de vuurtorens voortdurend een fel licht verspreidden. PARIJS, 1 Juli (V D.) De Parijsche bla den van hedenmiddag bevatten nog slechts weinig bijzonderheden omtrent de nood landing van Byrd op zee. Volgens verschil lende berichten zou het vliegtuig in zee gestort zijn. De „Paris Midi" meldt, dat 2-1

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 2