INSCHRIJVING No. 20642 VRIJDAG 1 JULI Anno 19 27 BERICHT. STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. GEMENGD NIEUWS. LEIDSCH A DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIÊN: 30 Cts. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine Advertentiën uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden ƒ2.35, per week0.1S Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0.18 Franco per post ƒ2.35 portokosten. Dit nummer bestaat uit VIER Bladen EERSTE BLAD. Zie voor onzen Vacantiefoto-wed- strijd ons blad van Zaterdag j.l. DE DIRECTIE. VOOR DEN GELDERSCHEN ACHTERHOEK EN TWENTE. Wij ontvingen nog: Gecollecteerd op de bruiloft van de fam J. en L. te Leider dorp f6; Die schone Schnitzelbank f2.50; gecolL op het feest van Opoe en Opa f 7..50. Wij ontvingen in totaal f 1802.92. EEN GROOT CONGRES TE LEIDEN IN 1928. Op uitnoodiging van de Nederlandscae re- geermg zal de „International Astronomical Union" in 1928 haar 3e jaarlijksche congi es in Nederland houden van 513 Juli, onder leiding van haar voorzitter prof. dr. W. de Sitter. Na Rome in 1922 en Cambridge in 1925, valt nu aan Leiden de eer te beurt dit congres te ontvangen. Reeds hebben zich bereid verklaard in een te vormen Eere-comitó zitting te nemen: do Ministers van Buitenl. Zaken, Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, de Commissaris der Koningin in Zuid-Holland, de burge meester van Leiden, de president-curator der Leidsche Universiteit, dè voorzitter van de Koninklijke Academie van Weten schappen. Aan Z.K.H. den Prins zal verzocht worden het beschermheerschap op zich te willen nemen. Een voorloopig comité van uitvoering heeft zich gevormd, waarin zitting namen de heeren: Aug. L. Reimeringer, als voor zitter; B. F. Krantz, vice-voorzitter; dr. C. H. Hins, le secretaris, mr. J. A. van der Stok, 2e secretaris; F. G. H. Gerlings, le penningmeester; G. R. D. Crommelii., 2e penningmeester; mr. P. A. Pjjnacker Hor dijk. Teneinde den deelnemers aan het Congres, komende uit alle werelddeelen, een waardige ontvangst en een aangenaam verblijf hier ter stede te bereiden, zal deze commissie nog belangrijk worden uitgebreid Woensdagmiddag a.s. zal de constitueeren- de vergadering ten stadhuize plaats hebben. JUBILEA. Er worden vandaag in de Sleutelstad heel wat jubilea gevierd. En in het bijzonder zil veren jubilea. Het begint bij de posterijen waar niet min der dan drie jubilarissen zijn.... of liever vandaag niet zijn. Want een jubileum wordt ten poslkantore tegenwoordig niet meer ge vierd en het eenige wat zulk een dag voor den postambtenaar van andere dagen doet verschillen is dat hij dien dag vrij van dienst is. Bij de Telefonie en Telegrafie gaat het nog eenigszins anders. Daar heeft men mej. M-. van der Hoeven die heden een kwarteeuw bij dezen dienst als telefoniste verbonden is om half elf van morgen ten bureele gelukgewenscht. Van deze gelegenheid maakten vele superieuren en collega's gebruik. Des middags ontving mejuffrouw Van der Hoeven in haar woning aan de Nieuwstraat 5 bezoek o.a. van den Secretaris van den C.B.P.T.T. die uit Den Haag was overgekomen en van den heer Bosch, afd. voorzitter van dien Bond. Mej. Van der Hoeven is lid van het bestuur van de afd. Leiden van den C.B.P.T-T Namens collega's werd de jubilaresse een fraaie boe kenkast aangeboden en talrijke bloemstuk ken verhoogden de feeststemming in haar woning. De eerste jubilaris bij de Post is de heer O. Veen, vroeger besteller en thans schrij ver bij dien dienst, die ook zijn zilveren ambtsjubileum herdenkt. De heer Veen die secretaris is van de afd. Leiden van den R.K. bond van Postpersoneel had in zijn woning aan de Waardgracht 29, gelukwen- schen van vele collega's, superieuren en on dergeschikten in ontvangst te nemen. Ook hem heeft men dezen dag tot een feestdag gemaakt. En ook den heer Veen werd door zijn collega's een geschenk vereerd, terwijl de R.K. bond hem de bij deze gelegenheden gebruikelijke enveloppe aanbood. De derde jubilaris bij de P.T.T. is de be steller, de heer H. van de Vlugt, wonende Wilhelminastr. 5. Ook hij had thuis geluk- wenschen in ontvangst te nemen. Velen zijn hem komen feliciteeren En ook den heer Van der Vlugt bracht men een geschenk namens de collega's van de Post en de en veloppe van den R.K. bond. waarvan hij lid is. Verder was het heden^25 jaar geleden, dat de heer H. Vink als ambtenaar bq het Hoogheemraadschap van Rijnland werd aan gesteld. De heer Vink, die in dien lijd tot commies is opgeklommen, is vandaag op hartelijke wijze gehuldigd. Nadat hem ge schenken waren aangeboden door het Dage- Iijksch Bestuur en door den Dijkgraaf per soonlijk, werd hij namens de hoofdambtenaren toegesproken door den secretaris van Rijn land, die hem huldigde als een voortreffelijk ambtenaar en een man van buitengewone toewijding aan zijn taak. Daarna nam de hoofdcommies, J. P. Jong, het woord, die hem namens alle collega's toesprak en in hem den kameraad huldigde, piet wien steeds prettig werd samengewerkt. Beide toespraken gingen gepaard met het aanbieden van stoffelijke blijken van herinnering, waar onder een door de ambtenaren aangeooden schilderijtje van onzen plaatsgenoot, den schilder Van der Nat. Zeer voldaan over een en ander dankte de jubilaris voor deze blijken van vriend schap. TENTOONSTELLING ONZE VOEDING EN MELKHYGIËNE. In de receptie kamer van de Stads- Gehoorzaal is hedenmorgen met eenige plechtigheid de tentoonstelling „Onze Voe ding en Melkhygiëne" geopend die tot en met 8 Juli in de groote Stadsgehoorzaal wordt gehouden. De opening geschiedde door den penningmeester van het Dage- lijksch Bestuur de heer E. Fosi Facino, na een korte inleiding van dr. I. H. J. Vos, de Amsterdamsche wethouder voor de Open bare Gezondheid, die deel uitmaakt van de Permanente Tentoonsleliingscommissie van Advies en Controle. Onder de aanwezigen merkten wij op, de heeren prof. dr. H. Remmelts en dr. R. H. van Gelder, dr. M. Horst, dr. Boonacker, dr. Stuurman, direc- feuT van het Openbaar Slachthuis, de ge meente-secretaris mr. dr. C. E. van Slrijen cn de heer Maas, directeur van het Acade- misch-Ziekenhuis. Ook eenige Afgevaardigden van Vrouwen verenigingen waren onder het gehoor van dr. Vos. die een belangrijk pleidooi hield voor de hygiënische behandeling van de melk in de eere'c plaats, en voor de voe ding met deugdelijke producten in hel alge meen. Dr. Vos verklaarde gaarna gevolg te heb ben gegeven aan de uitnoodiging om bij de opening van deze tentoonstelling iels te zeggen over het nut dat zij kan hebben voor de bewoners van de stad waarin zij wordt gehouden. Er beslaat behoefte in ons land, er is een verlangen te hespeuren naar verlevendiging van het inzicht betreffende de hygiëne met betrekking lot de producten waarmede wij ons voeden. Men stelt er prijs op dat wan neer particulieren niets of le weinig doen voor de bevordering van de hygiëne, dat de overheid zich er mee zal bemoeien. Daarom kan het wekken van belangstel ling door een tentoonstelling als deze een prikkel zijn voor de overheid om zich met het vraagstuk te bemoeien. Eerst wanneer er economisch belang is bij de bevordering van het ideaal is van de overheid datgene ie wachten wat het publiek gaarne zou zien verwezenlijkt. Er is een drang bij het pu bliek naar verbetering van de toestanden op het gebied van de hygiëne, en het wil niets liever dan dat de chaos die er op dit gebied nog in ons land heerscht verdwijne. Het publiek is thans zoover, dat het zich wel degelijk bekommert over de wijze, waar op de melk e. v. gewonnen wordt en hoe zij tot den consument komt. Het is ook wel bereid iets meer te betalen voor een ver- be'terd gewaarborgd product. De tijd is gunstig om in dit opzicht iets te bereiken. Daarom was het een loffelijk streven van het bestuur van deze tentoonstelling om te bevorderen, dat die firma's in de Gehoorzaal zouden exposeeren. die het beste brengen, wat er uit hygiënisch oogpunt kan worden verlangd Spr. hoopte, dat de centrale con trole op de consumptie-artikelen moge toe1- nemen en sprak de hoop. uit. dat zij de be langstelling in zeer ruimen kring doen toe nemen. De opening was geschied en de deuren werden voor het publiek geopend. De zaal. die met Perzische tapijten keurig is versierd, bood een aange-namen aanblik en reeds terstond na de opening liet een klein strijkje zich hooren. Bijna alle stand waren reeds gereed hedenmorgen. Alleen de koeien ontbraken nog. Maar hun stal was gereed, het vprsche stroo lag geschud te wachten op de beesten, die de melk moeten leveren, die het product vormt, waarover op deze tentoonstelling zoo veel le doen is. Behalve de exposanten, wier namen wij hieronder laten volgen, zagen wij op deze tentoonstelling de firma's F van der Kloot, de Modelboerderij ..De Landbouw" en de Leidsche Broodfabriek die met prachtige stands zijn voor den dag gekomen, en over wier stands wij binnenkort uilvoerigers iels hopen te vormeldpn. Bijenstand ..Mellona", .1 de Meza te Santpoort. N.V. Pindamaatschappij, (e Hil versum; Firma F. van der Kloot. Melkin richting, Diefsteeg. Leiden- Kaasronlrole- slation Zuid-Holland en Noord-Brabanl. Den Haag; Firma P. fï Stark, Plancius- s'raat. Amsterdam: X V. P. Molenaar Go's Meelfabrieken te Wcslzaan; E. Ostermann Co., Amsterdam; Firma P. Straaten, Voorstraat, Delft; N.V. Corn Products Co., Amsterdam; Algemeene Vereeniging „Het Groene Kruis", te Utrecht; N.V. Ëlectrolux, Den Haag; Algemeene Vereen. „Het Groene Kruis" (Reizend Museum); Technisch Bu reau „Smedenborch", Amsterdam; Colum bus Stoomkap-Mij., Amsterdam; N.V. G. Polak Gzn., AmsterdamGroningen; E. Os- lermann Co., Amsterdam; Donszelmann Co.'s Graan en Graanproducten-Mij., Rot terdam, L. A Verhoeff Jr., Den Haag-, S. J. Jurriaanse, Rotterdam-, Metaalwarenfabriek L. Dike ma Co.. Amsterdam Firma C. Gokkes Jr., Den Haag; Import Cie der „Ma- nus" melkmachines. Amsterdam. J. J. Per- quin Francken, Metaalwarenfabriek, Den Haag; Stedelijke Fabrieken van Gas Electriciteit van Leiden. Wij vernemen nog dat de burgemeester, mr. A. van de Sande Bakhuyzen, evenals de wethouders Reimeringer cn Meyncn, die waren uitgenoodigd de opening van de ten toonstelling bij le wonen, bericht van ver hindering hebben gezonden. EEN AUTO-SHOW. Door den heer A. J. Stallinga alhier wordt in samenwerking met de General Motors Continental te Antwerpen van 17 Juli in zijn garage aan de Hoogewoerd een auto show georganiseerd, waar echter uitsluitend Chevrolet-, Pontiac- en Oakland-wagens worden geëxposeerd. Gelijk bekend zijn ook de Cadillacs (waar- van H. K. H. Prinses Juliana er onlangs twee kocht), de Buicks, Oldsmobiles en d.» nieuwe Lasalles producten van de General Motors, doch deze zijn op de show niet ver tegenwoordigd. De showroom werd met keurige décors en frissche bloemen feestelijk aangekleed. Bij voldoende belangstelling zal iederen avond te circa halftien een korte, doch in teressante filmvertooning plaats vinden, waarin de goede kwaliteiten van de Chevro- let-vrachlauto's zullen worden gedemon streerd. EINDEXAMEN H. B. S. MET 5-j. CURSUS. Voor het eindexamen van de gemeente lijke H. B. S. met 5-j. cursus slaagden: Hannie C. E. Blom, W. H. Bosscha, S. Buys, B J. Christiaanse. W. S. A. Colenbrander, Elly Dormaar, C. H. .1. Duindam, G. H. Gout, C. Hensbroek. J. J. Hermans. D. C. Hilnrius, Emmy J. v. d. Broek. A M. L. de Haas. M. W. Hocks, E. F. Jacobi. Nelly v. d. Kloot, Mimi C. van Rooyen, J. C. Schalkwijk. Her- mina H. A Stapel. G. L. Sypkens, M. J. Uvtermerk, 1. lloogensfraaten. .1 A Mev- link, J. A. Mulder, F. J. Parlevliet, Esther Sollewijn Gelpke. Catli. M. Verver, C. M. Wijkmans, A. Zwitser en W. v. Zijverden. Afgewezen één. ELECTRISCHE TREINEN. Heden zijn de doorgaande treinen Am sterdamRotterdam die wij eerder in ons blad hebben aangeduid zonder locomotief en electrisch voortbewogen Leiden gepas: seerd. Het zijn treinen die uit tien wagens be staan, terwijl aan sommige treinen boven dien oen z.g. pakwagen en een postrijtuig »s aangehaakt De treinen kwamen heden alle op tijd door. OPHAALDIENST VOOR DE BELASTINGEN TE LEIDEN. Het is wellicht niet ondienstig, dat nog eens de aandacht wordt gevestigd op den ophaaldienst, le meer waar nog voortdu rend blijkt, dat velen niet bekend zijn met het bestaan van dien dienst, laat staan van de daarvoor geldende bepalingen. De ophaaldienst is wel opgericht door den Leidschen Bestuurdersbond, den Neutralen Bestuurdersbond te Leiden en den Ned. R.K. Volksbond afd. Leiden, doch deze vormtéén geheel zelfstandig lichaam, dal ten doel heeft eiken belaslingplichtiee in de gelegenheid te stellen op gemakkelijke wijze zijne aansla gen in de inkomstenbelasting en in de per- soneele belasting, verschuldigd ten ontvang- kantore Leiden le kantoor, te voldoen. ledereen wel of niet tot een organisatie fcehoorende kan zich dus aanmelden. De administratie van den ophaaldienst sluit zich aan bij die van den belasting dienst. In de plaatselijke bladen van 17 Maart 1927 zijn de bepalingen, betreffende den ophaaldienst vermeld en zijn ook enkele voorbeelden in zake de betaling uitgewerkt. Voor diegenen, welke bedoelde bladen niet meer ter beschikking hebben, worden de be langrijkste punten hierna opgenomen. Op de kwitanties, welke wekelijks wor den aangeboden, zijn afzonderlijk vermeld de vroegere belastingschuld (alle belasting die 1 Mei betaald had .moeten zijn1 en de nieuwe belastingschuld, deze laatste gesplitst in inkomstenbelasting en in personcele be lasting. In een tabel zijn de termijnen van betaling opgenomen en deze termijnen zijn zoodanig gekozen, dat gelijktijdig zoowel oude als nieuwe belastingschuld wordt be taald. De aangeslotenen kunnen op de gewone wijze bezwaar- en verzoekschriften betref fende hunne aanslagen indienen Van het totaal bedrag der iiun verleende verminde ringen of ontheffingen behoeven zij geen mededeelinp te doen aan den ophaaldienst; daarvoor zorgt de belasting-administratie. De voordeelen van aansluiting bij den op haaldienst zijn, dat de gewone middelen van vervolging niet worden toegepast en dat de oude belastingschuld in een groot aantal ter mijnen kan worden aangezuiverd. De aangesloten hebben derhalve geen ver- volgingskosten te betalen Ook zullen ten aanzien van door hen verschuldigde belas ting geen loonvorderingen meer worden uit gevaardigd. De incassokosten, bedragende f 0.05 per kwitantie worden wekelijks met de belasting ingevorderd. Op 25 April 1927 zijn de eerste kwitanties aan een klein aantal personen aangeboden, terwijl het aantal aangesloten thans 888 bedraagt. Ten ontvangkantore Leiden le kantoor, heeft de ophaaldienst overgestort in Mei f2898.47 en in Juni f5001.42. Het bestuur is over dit resultaat en den gestadigen vooruitgang zeer tevreden. Maar het is er ook van overtuigd, dat het aantal belastingplichtigen in Leiden, dat zich nog niet heeft aangesloten en bij aansluiting toch zeer gebaat zou zijn, nog belangrijk meer is. Aan laatstbedoelden zou het bestuur in overweging willen geven; sluit u spoedig aan bij den ophaaldienst en wacht niet tot dat gij door de vervolging voor de belastin gen in moeilijkheden geraakt. De lijd van aanmelding is juist nu zoo geschikt, omdat over een paar maanden de aanslagbiljetten voor de inkomstenbelasting over 1927 '28 zullerj worden uitgereikt en deze belasting dan van het begin af volgens de vastgestelde regeling zou kunnen worden betaald. Inlichtingen zijn in te winnen en aanmel ding kan geschieden- Heerengracht 32, Steenstraat 35 (adres J. G. Valkenburgh) en Steenschuur 15. EEN ONEERLIJK BESTUURSLID. De politie alhier heeft proces-verbaal op gemaakt tegen C. J F bestuurslid van de afd. leiden der Onafhankelijke Federatie van Metaalbewerkers Genoemde F. had kans gezien zich een bedrag van f 184.80 toe te eigenen, welk bedrag hij te veel in rekening bracht als steun voor werklooze arbeiders. De eerste-luitenant J. Daniels van het 6de reg. veldartillerie alhier wordt 15 dezer ontheven van zijn detacheering bij de Kon. Mil. Academie te Breda, tot het volgen van een cursus in gymnastiek en sport. Bij Kon besluit is bepaald, dat als diensttijd, bedoeld in art. 3, eerste lid, van het K. B. van 27 Dec. 1924, laatstelijk ge wijzigd bij besluit van 11 Febr. 1926, mede in aanmerking komt de diensttijd als onder wijzer of onderwijzeres doorgebracht aan de kweekschool, uitgaande van de Ver. tot opleiding van Bewaarschoolhouderessen, alhier. Prof. dr P. C. Flu, hoogleeraar in de tropische hygiëne en de parasitologie aan de Universiteit alhier, zal in Septmber, in opdracht van de „Vereen. Instituut voor Tropische Geneeskunde Rotterdam-Leiden", zich voor den tijd van drie maanden naar West-Indiê begeven tot het doen van onder zoekingen en het verzamelen van mate riaal ten behoeve van hel instituut. Van de derde groep der Chr Kween, school alhier zijn voor de akte L. O 6 can- didaten geëxamineerd en geslaagd, te weten cie heeren C. Kwakernaat. Hoogmade; J. J. Si 1 jee, Leiden; J. v. d. Bergh, AlphenC. Binnekade, Koudekerk. J. Broersma. Sas- senheim en P. Clement, Haarlemmermeer. De1 raad der gemeente Winschoten heeft tot leerares in 'de oude talen aan het stedelijk gymnasium benoemd mej. M. Molt, doctoranda hier ter slede. Vanaf Zondag 3 Juli a.s. tot en met Zondag 4 September zal de sneltrein 1077 AmsterdamRotterdam C. P. (aankomst 21.12 Leiden) Zondags te Warmond stoppen voor het in- en uitlaten van reizigers. j Bii den rijwielhandelaar M. H., wo nende in de 3 Oetober-Rtraat alhier, ver voegde zich Woensdag j.l. een onbekend persoon, die voorgaf werkzaam te zijn bij den rijkstelegraafdienst en zeide kamers te willen huren voor den tijd van 6 weken. Overeengekomen werd. dat hij f *2.50 j»r dag zou betalen, tot welk bedrag hij een bon zou afgeven betaalbaar door den direc teur van het telegraafkantoor hier ter stede. De man vertrok gistermidag om stireeks 3 uui en is sindsdien niet weer Jte- ruggekeerd Wel kwam kort daarop een kappersbe diende met het verzoek f 0.50 te mogen ont vangen wegens het kappen en scheren van den pseudo telegranfbeambte. die „toeval lig" geen geld bij zich gehad had en den bediende naar zijn hospes verwezen had. Men zi; op zijn hoede Bij de Leidsche Spaarbank is in de maand .luni ingelegd (341516.74 eri terug betaald f250 160,32. terwijl 127 nieuwe in leggers zijn ingeschreven en 71 boekjes ge heel werden uitbetaald. Hel tegoed der 16.043 inleggers bedroeg rindt- .luni f6 434.200.07. Het aantal werkzoekenden, ingeschre ven bij de Arbeidsbeurs, bedroeg Woensdag j.l. in totaal 539 tegen 459 op 30 Juni 1926. BINNENLAND. Een gioot astronomie-congies te Leiden in 1928. Een wetsontwerp van de iijkscommisai» voor bezuiniging. (Binnenland, 2e blad). Een brief van de rijkscommissie voor werkverruiming aan den voorzitter van den ministerraad. (Binnenland, 2e blad). Vragen van Eerste Kamer-leden omtrent meerdere erkenning van de Friescbe taal en geschiedenis. (Binnenland, 2e blad). Ernstige auto-ongelukken; een meisje nil Bodegraven gedood. (Gemengd, le blad). Njord in de eerste heat van de Henley- roeiwedstrijden door Jesns College geslagen. (Sport, 4e blad). Verrassende lawntennisuitslagen te Wim bledon. (Sport, 4e blad). BUITENLAND. Byrd is in zee gedaald voor de kust van Normandiê. Alle inzittenden zijn ongedeerd. (Buitenl. en Tel., le blad). De politiek van Motta in Zwitser! goedgekeurd. (Buitenl., le blad). Voortzetting der maritieme conferentie. (Buitenl., le blad). ERNSTIGE AUTO-ONGELUKKEN. Meerdere dooden, waaronder één rit Bodegraven. De 17-jarige mej. T., wonende aan u Emmakade te Bodegraven, was Woensdag avond met een nichtje en een vriendin aan het jfietsen op den Goudschen weg, in de omgéving van Reeuw ijk Voor het passee- ren van een hen tegemoetkomende auto waren de meisjes achtei elkander gaaD rij den, toen mej. T., die achteraan reed, go- raakt werd door de treeplank van de auto. Zij viel tegen de auto aan, sloeg door etn ruit en werd teruggeworpen in üet t langs den weg De beide andere me. hadden aanvankelijk geen erg in het Oi, geval en bemerkten eerst even verder aai het rinkelen der glasscherven dat er iets had plaats gevonden. Toen ze omkeerden lag hun vriendin hevig bloedend in het gras. Samen richten zij de hevig verwond© op, doch legden haar op advies van den automobilist, die eerst vele meters verder kon stoppen en van plan was hevig te paan uitvaren, weei neer, waarop het bloed uit verschillende hoofdwonden kwam. Een van de meisjes heeft toon onmiddellijk dr Van Staveren uit Reeuw ijk gewaarschuwd, di© direct ter plaatse was, terwijl een inmid dels passeerend fietser 't Goudsche zie kenhuis ging waarschuwen. Aanstonds bleek reeds dat de toestand hopeloos was. Het hoofd was door het glas en den val onkenbaar verminkt. De hersenen waren zwaar beschadigd en nadat een noodver band met wat doeken was gelegd, werd de verwonde naar het Ziekenhuis vervoerd, waar ze na enkele minuter zonder het bewustzijn te hebben herkregen, overleed. Het ongeval geschiedde ongeveer om 10 uur, zoodat het reeds vrij laat was eer d© ouders, door een anderen voorbijganger konden worden gewaarschuwd. Deze bega ven zich onmiddellijk per auto naar Gouda, doch konden hun dochter niet meer levend aanschouwen Anderen geleidden de beide vriendinnetjes, die natuurlijk geweldig ont daan waren, huiswaarts. *ï)e automobilist werd aanstonds door de Gwudsche politie verhoord Het is niet ze- Ifér of hij schuld heeft, ofschoon de raeis- beweren achter elkander aan de rccb- zijde van den weg te hebben gereden, vendien bleek de chauffeur niet vrij van rken drank te zijn De auto reed blijk baar nogal snel. Het onderzoek wordt voortgezet. Op ongeveer dezelfde plaats waar mej T. werd gedood vond enkele uren later op nieuw een ongeluk plaats Uit de richting Bodegraven kwam een snordersauto. waarin behalve de chauffeur zes personen uit Rotterdam gezeten waren, Dicht bij de plaats, waai de gemeente Gouda begint, bevindt zich n den weg een boebt Op dat punt staan geen wonin gen, waardoor het en voorn' de? nacr.ts - schijnt, of de weg recht doorloopt De chauffeur dacht dit blijkbaar obk Hij reed recht door, met het gevolg «laf hij eerst den ijzeren grenspaal der gemeente Gouda omverreed en vervolgens tegen een boom opvloog. De auto werd gehee' in elkaar gedrukt. De inzittenden, die uit warer ge-

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 1