BLACKIE lijkt wel een heele vertooning uil de pop penkast Corry van Stralen, neen ik herinner mij niet zoo'n ellendig kouden natten zomer als we tot nu toe haddén; ik ben hier al eeD week. we hebben nog niet buiten kunnen zitten; neen verbeeldt je 's avonds is er wel ^ens een houtvuurtje "in de haard. Aagje van der Harn, weineen hoor, ik hen nooit boos als je er geen brief bij ichrijft Ali en Reinier den Hertog, je mag allebei meedoen, met gewone raadsels mag je samen onderteek enen, maar bij prijsraadsels eder op een apart papiertje. Drietal Jongeleen. o het is vreeselijk jam mer, dat ik zulk naar, koud, nat weer tref ïu ik hier logeer, want het ligt hier zoo irachlig buiten aan het einde der Haar- emmerhout, maar ik kan nu niets van miten genieten en ik doe net zooals Ju ichreef: mij maar in huis vermaken. Aart v. d. Nadort, zoo vinden jullie de mijbiet niet lekker. Was het den vorigen 'aterdag openbare les van de tuintjes? of nas aanstaanden Zaterdag? En krijgen jul lie dan cijfers of hoe gaat dat en komen ej veel menschen kijken? Louis en Corrie de Hertoglï, o ja, de om streken zijn hier prachtig en ik heb ook wel al eens in de auto gereden, maar als het dan zoo regent, ziet alles zoo somber. De ruïne van Brederode en Kraantjelek, ja, dje heb ik ook dikwijls gezien. Steef Klepke. je raadsel zal ik bij mijn voorraad doen Je schreef mij of het hier ook zulk slecht weer is; ja zeker, het is overal even akelig, iedereen klaagt er over. Jacobus Brouwer, zoo, ben je al zoo druk °an het leeren voor dat T>5-jarig bestaan? Dat zal heerlijk zijn als jullie dan een dag naar buiten gaat met de Zondagsschool, wie weet of het in Augustus niet eens ein delijk mooi weer zal zijn. Jan Evers, je woont daar dan heel prettig, als je in de vacantie 's morgens altijd vrij mag komen spelen in dien tuin. En mag je dan op schommel en wip en wat is er biet al meer? Plonia Smits, ja zie je. je briefje was in 'iet couvert van Greta Siemg, je vriendin, daardoor dacht ik het dadelijk, want anders weet ik niet of ik" het zou hebben geraden. Jan Smit, je nieuwe raadsels gaan bij mijn voorraad en zullen later eens een beurt krijgen. Coolje Poldervaart, was je nog nooit in Haarlem? Nu als je dan in de vacantie naar Haarlem en Bloemendaal gaat. zal je zien. hoe mooi het er is. Ik heb nog veel anecdotes liggen, zoodra die op zijn. zal'ik waarschuwen en dan mag jij mij nieuwe sturen Frederik en Johan Mulder, hebben jullie pas een 2usje gekregen en kan je daar nu al aardig mee spelen? Wat doe je dan al zoo niet haar? Ik logeer hier heel prettig, maaf ik tref allerakeligst weer. dal is jam mer. De raadsels die er nog niet in hebben gestaan, a^l ik later eens plaatsen. Fcnna en Greta Breedijk. den brief der vorige week ontving ik nu pas. Is het zoo druk met al het proefwerk, schrijf dan maar niets bij de oplossingen. Nico van Wijk. in die jaren dat ik raad-7"" seltanle ben, dus nu al 6V2 jaar. heb ik al honderden raadsels geplaatst, dus die kan ik hcusch niet allemaal onthouden, dat zou niemand kunnen, denk jij dal? Jan Cats, je mag mij Tante noemen, dat doen ze allemaal. Dat is niet erg trouw van Max. dat hij altijd wegloopt, als ie hem niet vasthoudt Mina Nieuwenhuis, niet iedereen schrijft een brief bij de raadsels, dat hoeft niet. Wie er zin in heeft, die mag het doen Jacobus Favier, je raadsel zal ik bij ge legenheid eens plaatsen. Drietal Koevoet, ik zal al het nieuwe, dat jullie stuurde, bij mijn voorraad leggen en dan voor en na er eens iets van plaatsen Gaat het goed met het piano-sfudeeren? En is Coha ijverig aan het breien? Ali de Groot, dat is tegenwoordig een heel bijzonder iets, als je een dag uitgaat en dan geei^ regen hebt. want regen is nu wel aan de orde van den dag. Beppie Haarlem, ik hen deze week niet in Den Iïang. maar in de stad die net zoo heet als jij. Ken iij die ook? Zoo. ga je naar de vakschool0 Te :,""t mij J. - Dooi? C. E. DE LILLE HOGERWAARD. Op een mooien zomermiddag Gaan Johan en Annie uit Met hun hondje. Maar wat denk je Voert hij in zijD schild, die guit? Hij wil eens alleen gaan jagen En rent plots'ling er van door. Blackie! Blackie 1 roept het tweetal Blackie 1 klinkt het luid in koor. Maar jawel, hoor! Black maakt beenen En doet net, of hij niets hcort Blackie, foei. zul jij eens luist'ren! Blackie holt maar altijd voort. Eind'lijk wil hij moe van 't jagen Weer terug. Het is al laatl Maar hij is verdwaald en weet niet, Welke weg naar huis weer gaat. Naar zijn mand verlangt ons hondje, Ook naar 't baasje en de vtouw Want al was hij ongehoorzaam In zijn hart is hi.ji toch trouw. Plots'ling hoort bij heel hard roepen. 't Klinkt als van deD kleinen baas. Ook het vrouwtje roept nu: Blackie! - Black maakt beenen als een haas. Aan den overkant van 't beekje Staan de kind'ren. roepeD hem. Och, nu klinkt Id zijne ooren Als muziek hun lieve stem 1 Vroolijk waadt hij door het beekje, Kwispelstaart wat is hij blij En hij blaft in 't hondentaaltje: 'k Heb berouw. Vergeef je mij? Voortaan blijf ik steeds bij jullie, Als wij samen uit weer gaan. Heel alleen eD daD verdwalen, Is toch ook niet veel gedaan Vroolijk gaan ze nu naar huis toe. Blackie loopt vlak achter hen, En blaft luidZou je niet zeggen. Dat 'k een beel zoet hondje ben wel, welk vak je gaat kiezen. Je brief van verleden week kreeg ik nu pas. Ik woon in Den Haag in de Frederik Hendriklaan, weet je die? Agatha Braat, je hebt gelukkig geraden met dat cijfers raden. Je raadsels gaan bij mijn voorraad en zullen eens een beurt krijgen. Jo Nagtegaal, je hebt vergeten de oplos sing te schrijven van dat eene raadsel, die stad in Amerika. De. verhaaltjes uit de kin dercourant lees ik ook altijd, ze zijn dikwijls heel mooi. Bram Linschooten. ik ben hier 22 Juni gekomen en ga 4 Juli van hier naar Breda voor een weekje, dan weer naar Den Haag terug. Neen. aan zee zou ik nu ook niet willep zijn, veel te koud. Dat raadsel over die koning en knecht heeft er al eens in gestaan. Beppie van der Spek, je mag voorlaan meedoen en mij Tan Ie noemen. Cor Broers, och het is zoo jammer al die wind en regen, er bederft zooveel op het land en van de bloemen, en vruchten Ik had het in Den Haag wel gezien na dien storm op Zondag Dal raadsel over het meer heeft er al ingestaan. Emanuel El jon. zoo. was je dien Zondag naar Den Maag geweest, prettig hè. Je raad sel zal ik bij gelegenheid eens plaatsen. Willy Raadsen. wel neen,.dit is geen goed weer om Ie gaan zwemmen, daar heb ie gelijk in Je raadsels zijn goed en ik zal ze later stellig een? een beurt geven. Wies en Heiltje Vis. ik woon in Den Haag Frederik ITendriklaan 157. niet straat en niet 57, daardoor kreeg ik den brief niet. Wel. wel. wat een drukte zal dat 2en Pink sterdag toen bij jullie zijn geweest. Hoe is dat toen gegaan met n! die verjaardagen? Neen je kon niet bij 2 verjaarfeesten tege lijk zijn. Toos de la Bije. het is heel aardig van jc, dat je mij dat plaatje stuurde om mij te laten zien. ik zal het bewaren en je terug sturen als je mij dan maar ie juiste adres wilt sturen, want drt h«h ;v riet. Wocn. schuilnamen vind ik niet prettig. Als er iets is, waarop ik niet mag antwoorden in de courant, dan waarschuw je mij maar. dat kan toch best. Catharina van Fcmond. je kleine broer zal den laatslen tijd niet veel last hebben van de zon. want die schijnt helaas maar heel weinig, ik heb hier ook steeds somhor naar weer. Je raadsels zal ik eenc later plaatsen, Clazina van Venetic. je leest dil Vrijdag, nog net voor je Zaterdag uit logccron gaat. Tk hoop. dat jij in Bloemendaal boter woor zult hebben dan ik tot nu toe hier want dan kan je daar genieten, het is er zoo mooi Veel plezier. Drietal Elderhorst zeker misle ik jullie, je bon! zulke trouwe klantjes. Zoo allen naar Rotterdam geweest voor con l>r";loft. dat was heerlijk, en gelukkig dal hef dien dag net zulk mooi weer was. want dal ge beurt niet veel. tegenwoordig, oon hoeion dag mooi weer. Willem Ovcrduvn. aardig zooals je mij uitvoerig beschrijft wat je aan hot teekenen en verven bent Je hebt er wel heel veel liefhebberij in. dat je er 's morgens zoo vroeg voor opstaat. Adri Veltkamp. nog net bijtijds kreeg ik je brief, evenals die van Adri Waterreus, opgezonden van uit Den Haag Tk har! het toch zóó duidelijk opgegeven waar Ir was deze week. Zullen iullie nu heter onlhonc-on waar ik de Volgende week bon. !eec vooral wat ik erover schreef Ik hevrijp he*' alc ie het druk hebt met de repetities cchrtif dan maar geen brief bil de raadsels Zi'" 'ullie thuis allemaal zoo aan het teekenon? Adri Waterreus, leoc vooral waf ik net aan A. V schreef, dat is ook voor ion be stemd. Ben je nu al in hel andere huis en is dat prettig? Allen hartelijk gegroet to' de volgende week. •- Nadat ik mijn eerste doel der correspon dentie reeds geëindigd had. onlving ik nog brieven mot goede oplevingen van:

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 19