No. 20641 DONDERDAG 30 JUNI Anno 1927 BERICHT. Officieele Kennisgevingen. STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIËN: 30 Cts. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine Advertentiën uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden ƒ2.35, per week0.18 Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week 0.18 Franco per post 2.35 portokosten. Dit nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. Zie voor onzen Vacantiefoto-wed- strijd ons blad van Zaterdag j.l. DE DIRECTIE. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden, brengen ter openbare kennis, dat door hen vergunning is verleend aan J. C. van Schie en rechtverkrijgenden, tot het oprichten van een inrichting voor het bewerken van vleesch in het perceel Haarlemmerstraat No. 218. kadastraal bekend gemeente Lei den, Sectie H. No. 889. 5102 A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 29 Juni 1927. Burgemeester en Wethouders van Leiden, brengen ter openbare kennis, dat zij uit sluitend ten aanzien van de tentoonstelling „Onze Voeding- en Melkhygiëne", welke van 1 t/m. 8 Juli a s. in de Stadsgehoor zaal zal worden gehouden, ontheffing heb ben verleend van het sluitingsuur voor winkels. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 30 Juni 1927. 5103 KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN VOOR RIJNLAND. Gistermiddag kwam de Kamer van K. en F. in openbare vergadering bijeen, onder voorzitterschap van den heer D. ten Cate Brouwer. De vergadering werd bijgewoond door 19 leden. Zeven leden waren afwezig. Ingekomen stnkken en mededeelingen. Na opening werden de notulen der vorige vergadering onveranderd vastgesteld, waar na de voorzitter mededeelde, dat de Kamer is vertegenwoordigd geweest bij de jubilea der firma's Boot, Wouterlood en Tieleman Dros en de firma's heeft geluk gewenscht en ook voor de toekomst dier zaken de beste wenschen heeft uitgesproken. Voorls had het Bureau een conferentie met het College van B. en W. van Leiden, ter bespreking van den overweg aan den Rijnsburgerweg en den Stationsweg, waaruit is gebleken dat B. en W. te dier zake actief zijn ge weest en nog diligent zijn. Spr. kan wel mededeelen, dat er binnenkort een voorstel van dit college is te wachten, waardoor, als het wordt aangenomen, een radicale ver betering zal worden verkregen. Het plan. door de Kamer aanhangig gemaakt, zal, al wordt het niet door B. en W. overgenomen, toch niet tevergeefs gedaan zijn. Hierna kwamen verschillende ingekomen stukken aan de orde waarvan wij slechts de voornaamste kunnen noemen. Een schrijven van den Minister van Fi nanciën op een brief van de Kamer naar aanleiding van klachten van bloemenhan delaars over betaling van invoerrechten van bedorven bloemen, waarin wordt meege deeld dat in dit geval het invoerrecht wordt teruggegeven. Een afschrift van het besluit zond Z. Ex. hij zijn missive. De heer Zonneveld gaf in overweging om van dit ministerieel besluit kennis te geven aan belanghebbenden, zooals het bestuur van „Flora" en „Bloemenlust". te Rijnsburg en aan andere bekend adressen. Het Bureau zal er gaarne het afschrift van genoemd besluit bijvoegen. Een mededeeling van het Dop van Han del en Nijverheid omtrent de verwachte wijzigingen in het Belg. douane-tarief, die ten gunste van den handel zullen zijn. werd voor kennisgeving aangenomen. Idem. het antwoord op een adres inzake het nieuwe Fransche douanen-tarief. De Minister zal de geopperde bezwaren ter kennis brengen van den Nederlandschen vertegenwoordiger in Frankrijk. Het schrijven van het H. B Post en Tele grafie ter zake de kosten van één telefoon gesprek na de eerste drie minuten. luidde dat een gcwenschte vermindering in over weging zal worden genomen tegelijk met andere voorzieningen, waarmede zoodanige voorziening samenhangt. De voorzitter koe s terde daaromtrent geen groote verwach tingen. Een verzocht antwoord van den Minister van Waterstaat, omtrent de dienstregeling der electrische treinen in verband met den overweg bij den Stationsweg, was negatief. Z. Ex. kon geen inlichtingen verstrekken. Er zal nu een dienstregeling worden ge vraagd Een antwoord op een verzoek van de Kamer aan het gemeentebestuur van Leiden om het voorgenomen uitbreidingsplan ter inzage te mogen hebben, waarin werd ge zegd, dat bij B. en W. dit plan nog geen vasten vorm heeft aangenomen, lokte veel debat uit. De heer Zonneveld wilde een rondschrij ven aan alle gemeentebesturen richten te dier zake. Ook Katwijk wil uitbreiden. Het economisch leven eener streek houdt met zulk een uitbreiding verband. De heer Ouwehand meende dat zooiets alleen behoort aan den gemeenteraad, die niet een vooraf ingrijpen van derden zal dulden. Het plan moet trouwens vier weken voor iedereen ter inzage liggen; dan kan ieder particulier en ook de Kamer er kennis van nemen. Na langdurige discussie werd het voor stel Zonneveld aangenomen, evenals ook het voorstel van den voorzitter om inzake het uitbreidingsplan der gemeente Leiden een commissie ad hoe te benoemen. Gunstig werd beschikt op het verzoek van de Ned. Mij. van Tuinbouw- en Plant kunde, afd Leiden, om voor de herdenking van het 50-jarig bestaan, dat in September valt, een bijdrage te mogen ontvangen. Het bedrag werd bepaald op f 25. Eveneens werd aan het Genootschap „Kennis is Macht" een bijdrage toegezegd voor de extra-kosten, ontstaan door het drukken der examenopgaven. Gevraagd werd f 125. Het Bureau stelde een bedrag van f 25 voor. De heer Heringa, als lid der Commis sie voor Handelsonderwijs vond dit weinig, evenals de heer Leman. die f 50 wilde geven Het voorstel van het Bureau werd ten slotte aangenomen. Op een verzoek van de Ncd. Vereen, voor Handelsonderwijs om subsidie voor 1927 werd niet ingecaan. Naar aanleiding van de mededeeling. dat op 15 Juli de nieuwe Kaasmarkt te Leiden zal worden geopend, wal op feestelijke wijze zal geschieden, was door de betref fende Commissie ook van de Kamer een prijs gevraagd. Besloten werd voor den handelaar, die de groolsle partij Leidsche kaas koopt, een bedrag 'van f 25 heschik- bnar te stellen. Nog waren een aanlal stukken ingeko men van meer algemeene strekking, die alle zonder discussie en hoofd, stemming voor kennisgeving werden aangenomen. De agendapunten. Alsnu kwam aan de orde het verzoek van het bestuur van den Polder Nieuwkoop en Noorden, om hen le steunen bij hun plan om de Gras- en Rietlanden in de Nieuw- koopsche plassen met stadsvuil op te hoo- gen, waardoor geschikte gronden voor tuin bouw en industrie beschikbaar zullen ko men en de gebrekkige vaarlverbinding naar Nieuwkoop zeer zal worden verbeterd. Toen het Bureau dit verzoek ontving, heeft hot gemeend dit le moeten doorzenden naar de commissie voor vervoer, die met het onderzoek daarmede in het bijzonder belastte haar medelid, den heer L/C. Jon genburger, te Alphen 'aan den Rijn. De conclusie van het uitvoerig rapport in dezen luidde: „De Commissie als geheel acht zich nog niet in staat dit vraagstuk in zijn volle draagwijdte te beoordeelen. Dieper onder zoek van detailkwesties acht hij noodzake lijk. Zij zou het echter op prijs stellen in dien de Kamer in principe zou besluiten aan deze plannen haar adhaesie te betuigen en het Bureau der Kamer zou willen mach tigen, om, gehoord het nader advies dpr commissie, al de slappen te doen. welke dit mocht noodig oordeelen om de plannen te bevorderen. Naar de ineening der Com missie zullen deze stappen voornamelijk bestaan in het eventueel aandringen bij de gemeente Den Haag en bij de Regeering om de plannen van den polder Nieuwkoop en Noorden daadwerkelijk te steunen." De heer Jongeburger stond, toen hij de opdracht ontving, sceptisch tegenover het plan. Na zijn onderzoek is hij van gevoelen veranderd, al blijft hij het zeer omvangrijk noemen. Hij .heeft ook tegenstanders ge hoord, die er tegen aanvoeren, dat daar door het vischwater zou worden verontrei nig en het natuurschoon er door zou wor den geschaad. Er komen hier nog schilders Overigens heeft hij geen tegenstanders ge hoord De voorstanders wijzen er op. dat door deze exploitatie vele hectaren vrucht baar land zal verkrijgen, doorsneden met kanalen. Den Haag zou jaarlijks f 400 aan de gemeente Nieuwkoop voor de berging van het straat- en huisvuil vergoeden, ter wijl ook de industrie er door gebaat zou worden. De voorzitter deelt mede een schrijven te hebben ontvangen van den heer De Graaf, hcofd der school aldaar, die op de bezwaren wijst De vischstand zou er zeer door wor den geschaad: thans een groote bron van inkomsten; de rietproductie eveneens, ter wijl het natuurschoon er onder zal lijden. Ook wordt de gezondheidstoestand der streek er door bedreigd. De heer Van der Laan wijst er op. dat het voor de bollenkweekers een groot onge rief zou zijn en een nadeel wanneer zij geen gebruik meer konden maken van het Nieuwkoopsche riet, dat zich uitnemend voor het dekken der bloembollen leent. Er ontwikkelt zich over dit onderwerp een zeer uitvoerige gedachtenwisseling, waaraan deelnemen de heeren Ouwehand, Wernink. Van der Zanden en anderen. De heer Wernink vond het plan nogal vrij fantastisch. Zoo was het ook den heer Jon genburger eerst voorgekomen, doch na een onderzoek was hij tot de conclusie gekomen, dat het goed uitvoerbaar is. De voorzitter stelde nu voor het punt nog eens weer naar de commissie van ver voer te verwijzen, tot een nader onder zoek, met de opdracht dan vooral de tegen standers te hooren waartoe werd besloten. De heer Jongenburger deelde mede dat een voorstander een motorboot beschik baar stelt voor een onderzoek in loco. Leden die daarvan gebruik willen maken, kunnen zich tot hem wenden. Hierna kwam een niet minder belangrijk punt aan de orde: ,,Weg en Spoorweg Al phenGouda". Door den hoofdingenieur van den Rijkswaterstaat was advies ge vraagd inzake de vraag van den Minister van Waterstaat, of een groote verbindings weg voor het gewoon verkeer aan de be hoeften van de streek tusschen Gouda en Alphen in gelijke mate zoude kunnen vol doen, als de thans in uitvoering zijnde spoorwegverbinding van Gouda naar Al phen. Eet bureau der Kamer had daarop als antwoord een zeer uitvoerig rapport overgelegd, waarin het tot een conclusie kwam, welke neergelegd is in het advies dat het voorstelt aan den Minister te ge ven, n.l. „Toe te juichen is het, dat thans tusschen Gouda en Alphen en vandaar naar Amster dam een groote verbindingsweg voor het gewone verkeer wordt aangelegd. Niet minder noodzakelijk is het Alphen en de daar samenkomende spoorwegen door een directe lijn over Boskoop en Waddinxveen met Gouda en de daar sa menkomende spoorwegen te verbinden. Zonder deze lijn is er in het hart van Zuid-Holland, de dichtstbevolkte streek van Nederland, geen behoorlijk aaneenge sloten spoorwegnet. De Kamer veroorlooft zich daarom u te adviseeren, behalve den grooten verbin dingsweg voor het gewone verkeer, in elk geval ook den aanleg van den spoorweg te bevorderen en het tracé van den weg voor het gewone verkeer zoo te maken, dat het sterk industrieele dorp Alphen aan den Rijn volle nut van dezen weg zal kun nen trekken." Dit advies maakte nu bet onderwerp van een zeer uitvoerige gedachtenwisseling uit. De heer Van der Laan betoogde, dat thans, nu het auto- en vrachtautoverkeer zich zoo krachtig heeft ontwikkeld, een grooten weg zeer is aan te bevelen, maar dat de noodzakelijkheid van een spoorweg verbinding nu niet zoo sterk klemt. De heer Zonneveld stond op hetzelfde standpunt en wilde voor de beslissing liefst nog meerdere gegevens. De voorzitter daarentegen toonde zich een sterk voorstander van de spoorwegver binding en toonde met verschillende cij fers en feiten aan dat vooral Alphen daar aan groote behoefte heeft. De heer jhr. Roëll stond tegen de spoor wegverbinding weer meer sceptisch, even als de heer Heringa, terwijl de heer Ouwe hand zich voor het praeadvies verklaarde. Nadat nog verschillende sprekers het woord voerden, waarbij ook de secretaris mr. Knibbe in het vuur kwam om zich met overtuiging te scharen aan de zijde van hen die in de spoorwegverbinding een le venskwestie voor Alphen en omgeving ach ten, wat o.a. blijkt uit het feit, dat be langhebbenden waaronder de provincie een millioen toezegden, werd het praeadvies van het Bureau zonder hoofd, stemming aangenomen. De heer Van der Laan vroeg vermelding in de notulen, dat hij er zich tegen had verklaard. Alsnu kwam ter tafel het voorstel van het Bureau, zich tot het Hoofdbestuur der Posterijen en Telegrafie te wenden, om by inlerlocaal telefoneeren overschakeling op een ander nummer zonder kosten te be vorderen. Bij aanvragen van telefoon-ge- sprekken komt het herhaaldelijk voor, dat men iemand niet kan bereiken, omdat deze zich fcfvindt in een ander perceel, dat, al hoewel op hetzelfde locale net aangesloten, een afzonderlijke lrjn en nummer heelt. De Kamer kon zich daarmede wel ver eenigen. De heer DijkdTent wilde het verzoek nog uitbreiden in dien zin, dat men ook kon worden aangesloten, als de persoon, die men wilde hebben, elders vertoeft. De voorzitter ontraadde dit. Men zal dan stellig nul op het request krijgen. In den geest van het Bureau werd nu besloten. De voorstellen betreffende herziening van de Handelsregisterwet en het Handelsregis ter-regiem ent, doorhaling van ingeschreven handelszaken en décharge der Financieels Commissie voor het gevoerde beheer, aan de band van het accountants-rapport van den heer J. W. de Tombe, gingen zonder discussie of stemming onder den hamer door. Aan het slot herstelde de voorzitter een verzuim, by den aanvang gepleegd, door den heer A. Mulder, die, na een langdurige ongesteldheid voor het eerst in de verga dering was, hartelijk welkom te heeten en geluk te wenschen met zyn herstel, waarop een hartelijk applaus volgde. Rondvraag. Bij de rondvraag wees de heer Heringa op het hooge tarief voor telegrammen naar onze Koloniën; sinds deze draadloos wor den overgebracht acht hy een tarief van f2 en f2.50 per woord niet noodig. Aangeraden wordt door den voorzitter gebruik te maken van het tarief voor uit gestelde telegrammen, dat slechts de nelit bedraagt. Door de snelle verzending van thans sorteert dat evenveel effect. De heer Wernink klaagde over de on diepe vaarten in de stad loeiden. Nu do grootste sta-in-den-weg voor de scheepvaart, do Janvossenbrug, staat te 'verdwynen, zal het bezwaar van deze ondiepte nog meer klemmen. Hij wilde den wethouder Mulder op het hart drukken daarin verbetering te brer.gen. Na eenige discussie wordt besloten cr bij den Raad op aan te dringen, dat een motor-baggerinrichting worde aangeschaft. De heer Molkenboer bepleitte de weu- schelykheid van een opleidingscursus voor winkelpersoneel. Deze zaak werd ter nadere bestudeering naar de afdeeling Kleinbedrijf, waarvan de heer Molkenboer voorzitter is, verwezen. Hierna gaat de Kamer over in huis- houdelyke vergadering, o. m. ter bespre king van de punten: „Koudekerksche brug" en „Leidsche trekvaart". In deze vergadering werd ook benoemd de commissie ad hoe inzake het uitbreidings plan der gemeente. Naar ons werd mede gedeeld, zijn daarvoor benoemd de heeren J. F. X. Sanders, Jhr. C. C. Roëll, N. C. F. van Ginkel en G. J. M. J. Molkenboer. DE HERDENKING VAN HET 1Q0-JARIG BESTAAN VAN HET GEREF. MINNEHUIS. De derde en laatste dag van de feestelijke herdenking van het Geref. Minnehuis is niet minder geslaagd dan de twee vooraf gaande. Deze was dan ook eerst de feestdag bij uitnemendheid voor de verpleegden zelf. Te acht uur des morgens sommigen hadden reeds vooraf getracht de zonsverduis lering waar te nemen stonden de ont bijttafels in de eetzaal gedekt, recht fees telijk. Nadat de verpleegden hadden plaats ge nomen werden zij op even ernstige als har telijke wijze toegesproken door een lid van het College van Regenten, dr. P. M. de Planque. Te elf uur wachtte hen alweer de koffie tafel. De Leidsche winkeliers hadden voor dezen tafel gezorgd, die prijkte met allerlei smakelijk gebak. Te halflwee in den middag had de ge meenschappelijke feestmaaltijd plaals waar ook de Regenten met hunne dames, de gods dienstleeraar, de heer J. Kok en diens echt- genoote, de vader en moeder en hel overig personeel mede aanzaten. De maaltijd eenvoudig maar smakelijk was geheel in de keuken van het gebouw bereid. Een zestal jonge dames zorgde mede voor de bediening. Er heerschte aan den tafel een aange name en opgewekte toon. Onder hartelijke teekenen van instemming werd besloten een telegram van hulde en aanhankelijk heid te zenden aan li. M. de Koningin, waarop hedenmorgen een telegrafische dankbetuiging en wederkeerige gelukwenseh hij den voorzitter der Regenten, den heer Van Leeuwen terugontvangen werd. Na den maaltijd trad er voor de ver pleegden eenige rust in maar het personeel had het nog druk. Een en ander moest nog klaargemaakt worden om belangstellenden uit'de burgerij te. ontvangen, waarvoor eenige diakenen zich beschikbaar hadden gesteld. Dit bezoek is enorm geweest. Tus schen de 3 400 menscnen van allen rang en stand hebben de stichting be zichtigd en velen hunner hebben hun vol doening er over uitgesproken. Gisteravond werden de feestelijkheden besloten met een tuinfeest, waarbij ook weder heeren Regenten met hunne dames en enkele predikanten tegenwoordig waren. Het Leidsche Politie-muziekgezelschap gaf een mooie uitvoering. Op het programma kwam ook voor een tweela! nummers, nl. Milanesse en Le Bois des Chanes, waar mede het gezelschap in Augustus op een concours zal uitkomen. Voor de muziek aanving sprak de gods dienstleeraar een woord van wijding om tegelijk er op te wijzen welk een zegen er in al de verloopen jaren van deze stichting is uitgegaan, haar ook stellende onder de Hoede van den Hoogen God. De uitvoering werd besloten met het spe len van den Avondzang, Gezang 180, dat meegezongen door de aanwezigen. De vader, de heer Zwens, dankte ten slotte heeren Regenten en diakenen voor de wijze waarop dit feest is kunnen worden gevierd, daarbij vertolkende de dankbaar heid der ouden van dagen mede aan de zorg van zijn vrouw en hem toevertrouwd. AFSCHEIDSAVOND IN HET WIJKGEBOUW G. H. L. Gisteravond werd druk gebruik gemaakt van de gelegenheid om de dames Snellen en De Gaay Fortman, die beiden het Wijk- BINNENLAND. Het Fokker vliegtuig der K. L. M. le Batavia geland. (3e blad en Laatste Ber. le blad). Opgericht is de N.V. Philips' Omroep Holland-Indië. (Binnenland, 2e blad). Nieuwe vragen van den heer Polak om trent het vellen van boomen onder Wasse naar. (Binnenland, 2e blad). Bijzonderheden over de Kaagweek 1927. (Sport, 2e blad). BUITENLAND. De vliegers Maitland en Hegenberger zijn op Honolulu aangekomen. (Buitenl., le blad). Byrd's vliegtocht naar Parijs. (Buiten'. en Tel., le blad). Fokker maakt een nieuw vliegtuig, dat 72 nur kan vliegen. (Tel., le blad). Pnjo, de hoofdredacteur der Action fran- paise is gearresteerd. (Buitenl., le blad). gebouw en de stad gaan verlaten, nog eens de han4 te drukken. Oude bekende gezich ten waren er onder de bezoekers, verschil lende herinneringen werden opgehaald, menig hartelijk woord gesproken; de avond heeft de verwachtingen overtroffen; tel kens was de zaal vol. Enkele bezoekers kwamen nog met bloemen en geschenken, die getuigden van liefde en waardeering. Bij den aanvang stond een clubje meisjes van de handwerkles te wachten om een afscheidsliedje te zingen en een eigen ge werkt kleedje aan te bieden met een bakje gevuld met plantjes en bloemen. Deze lieve eenvoudige hartelijkheid, waarvoor ook de leidster werd bedankt, deed de directrice goed. In een der hoeken van de zaal stond Haverkamp's ets van de Marekerk door mej. Snellen met een hartelijke toespraak aan mej. De Gaay Fortman geschonken, als blijvend bewijs van dankbaarheid voor al wat zij gedurende ongeveer twintig jaren in het behang van het Wijkgebouw deed. TENTOONSTELLING „ONZE VOEDING EN MELKHYGIËNE". Het oogenblik, waarop de tentoonstelling in de Stadsgehoorzaal wordt geopend nadert. Morgen om elf uur gaan de deuren van de Stadsgehoorzaal voor het publiek open, na dat de officieele opening voor genoodigden om 10 uur door dr. J. N. J. Vos, wethouder voor de Openbare Gezondheid te Amsterdam met eenige plechtigheid zal zijn geschied. Wij namen hedenmorgen een kijkje in de Gehoorzaal en kregen den indruk, dat een - bezoek aan deze' tentoonstelling de moeile en de kosten zeker zal loonen. Alles wordt keurig voorbereid en de stands, met welker opbouw men natuurlijk hedenmorgen nog druk bezig was, zullen er keurig uitzien. Er zullen vele interessante machines te zien zijn. En dan komen er vier koeien, die op gezette tijdon machinaal zullen worden gemolken. Hel klinkt wat vreemd: koeien in de Stadsgehoorzaal, doch zij zullen er niettemin' een plaatsje krijgen, direct bij den ingang in de vestibule. Daar wordt een keurige stal ingericht, met stroo en turfmolm en de ..melkkoetjes" zullen het er goed heb ben tijdens hun verblijf van acht dagen. Des nachts gaan de koeien naar een een voudiger stal en- iederen morgen worden ze weer naar de Gehoorzaal gedreven. Het doel dezer tentoonstelling is ook de Nederlandschè Huisvrouwen en het groote publiek in het algemeen, de gelegenheid te openen, kennis te maken met de goede pro ducten van teelt en industrie. Uitsluitend eerste klasse firma'9. wier fabricage-melhoden aan de hoogste eischen. van hygiëne voldoen, nemen aan deze ten toonstelling deel. Voor de Huisvrouwen is het van zeker belang, dat zij door eigen* aanschouwing kunnen zien. dat de bereiding, verpakking, kortom de behandeling in het algemeen der waren op hygiënische wijze plaats vindt, omdat te dien opzichte dikwijls maar al te veel gezondigd wordt. Het moge vreemd schijnen in een tijdperk, waarin de hygiëne haar grootste triomphen viert, te pleiten voor de noodzakelijkheid eener zindelijke melkwinning, de meer dan treurige toestan den. welke op het gebied der melkwinning ook in ons land nog bestaan, dwingen om met klem op verbetering in deze aan te dringen. De tentoonstelling zal verdeeld worden in vier afdëelingen, t. w.: Voedings- en Ge- nolmiddelen; Vcrwarmings- en Verlichting»-

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 1