Geheimpjes voor Moedes Verjaardag. Muzikale Zeehonden. ANEKDOTES. BLADVULLING te rem") heeft verteld, dot het huis, dat u óók mooi vond, voor een appel ec een ei te krijgen vas. En ziet u, moesje, daarom heb ik den appel, dien ik gisteren van tante Mies kreeg, ook er voor bewaard, en nu vandaag weer mijn tweede eitje... En nu wil ik het huie gaan koopen voor pap pie! Hè, wat kan ik pappie nu toch heer lijk verraseeD hè moesje 1" Weer moest moeder toen. heel erg lachen, en daarna vertelde zij Wimmie, wat vader met .een huis koopen voor een appel en een ei" had bedoeJd- ,,Zie je, -ventje zoo legde zij hem uit, ,,dat is maar een gewoon gezegde en daarmee bedoelen de menschen, dat het huis niet zoo heel erg duur ie. Maar om zoo'n huia te koopen, heb je wei veel meer dan hon derdduizend appels en honderdduizend eieren noodig, hoor manneke!" Ach, wat wa^ Wimmie vree se lijk teleur gesteld, toen moeder hem had verteld, dat er zóó vreeselijk veel appelen en eieren Doodig waren, om zoo'n huis te kunncd koopen. Hij huilde eT werkelijk om, en toen begon hij snikkende eerst den> appel en daarna het ei op te eten. En toen mod der den volgenden dag hem meenam naar een winkel, om een verrassing voor vader'8 verjaardag te koopen. kocht Wimmie wer kelijk een... huis! 't Wa6 maar een héél klein huisje en in het dak staken allemaal lucifers met mooie gekleurde koppen, die moesten de dakpannen voorstellen. En toen was Wimmie tevreden.. ..Hè mi heb ik toch een huis aan pappie gegeven I" riep hij vroolijk, toen hij zag, hoe blii vader met het aardige huisje was en hoe keurig het stond op vader*3 schrijf, tafel. TANTE JOH. Heerlijk! Moeder is gauw jarig: Morgen wordt dat feest gevierd. 0, ze krijgt zooveel cadeautjes Fn haar stoel wordt ook versierd. Dat doet Pappie met den tuinman, Als Moe Broer naar Oma brengt. Lief van Pappie, hè, die bloemen, Dat hij zooveel moois bedenkt! En van mij krijgt Moes een potje Met een bloeiende jasmijn. Maar je mag 't haar niet verklappen, 't Zou dan geen verrassing zijn Ja. nu Moesje feest gaat vieren, Zijn we allen even blij. Mondje dicht, hoor, niets vertellen, Ook niet wat ze krijgt van mijl TRUUS SALOMONS. Het is bekend, dat zeehonden dol zijn op fluiten, of eenig ander muzikaal geluid. Als de Eskimo-jager deze dieren vangen wil en er nergens één ontdekt, begint hij to fluiten. Na korteren of langeren tijd zal hij dan een zeehond in de nabijheid van zijn harpoen zien verschijnen. De man ligt plat op den rand van het ijs en zet zijn zacht, nu eene klagend en dan weer lokkend gefluit voort. Er komen weldra meer zeehonden in de nabijheid der plaats, vanwaar het gefluit klinkt. Zij heffen zich nu zóó hoog uit het waler op, als hun log lichaam dit toelaat en schudden hun koppen langzaam heen en weer, juist alsof zij daarmede de maat der muziek willen aangeven. Langzamerhand komt de zeehond, die van zijn makkers het moedigst is, wat dichter bij den jager. Deze springt dan op en geholpen door den tweeden jager, die zich in zijn onmid dellijke nabijheid bevindt maakt hij het dier af. Deze methode heeft echter nog meer succes, wanneer niet de voorste Eskimo fluit, doch een andere, die op korten af stand achter hem ligt. OPLOSSINGEN DER RAADSELS UIT HET VORIG NUMMER: 1. Zweminrichting, riem, min, grint, rem, .Wim, zingen. 2. De molenaar. 3. Pijp, pij (monnikspij). 4. Schoorsteenvegers. 5. Douzastraat, as, Zus, zaad, Dora, 6. Sappemeer. 7. Neus, neusvleugles, ncusbeenljes. 8. Vrij, dag, Vrijdag. BRIEVEN MET GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGEN VAN: Nettie van Riessen, Mientje van Rie>sen, Nelly Eikelenboom, Wijntje Haasnoot, Min dert Jongeleen, Annie Jongeleen, Pietje Jcngeleen, Kees Boer, Wim Óppelaar, Willy Horst, Otto Crabbendam, Corrie de Hertogh, Louis de Hertogh, Nelly van der Voet, Mina Nieuwenhuis, Annigje Spek, Annie de l'Eeluse, Neeltje Hoogerdijk, Clazina van Venstie, Henny Hulsbergen Henning, Herman Zaal berg, CathaHna van Eginond, Lena Oost- veen, Toos de la Bije, Ploni van der Meer, Dirkje Hopman, Piet van der Nat, Mina Metselaar, Michela de Vleeshouwer, Lena de Vleeshouwer, Nellie Broers, Corrie Broers, Tienus Koeken, Neeltje Oudshoorn, Guurtje Oudshoorn, Rietje Oudshoorn, Cla- sina Ciggaar, Thomas Hofstra, Frans Schim mel, Marie van Iterson, Bertha van Iterson, Rika van Iterson, Beppie Bots, Aart van do Nadort, Mijntje Dubbeldam, Marietje Dubbeldam, Marietje van Daalen, Jan Cats, Coba van der Wart, Carel Hansen, Joop Aalbersberg, Jo Nagtegaal, Agatha Braat, Gerharda Eggink, Bertus Slegtenhorst, Aagje van der Ham, Corry van Stralen, Wim van den Ham, Cor van den Ham, Ali de Groot, Piet Nieboer, Dinie Ridderïkhoff, Japie Ridderikhoff, Jan Blanken, Annie de Blan ken, Cootje Poldervaart, Koö3 Tros, Jan Smit, Nelly Hagoort, Lies Hagoort, Hannïe Mieloo, Grietje Segaar, Marietje Sypeslein, Nellie Boehmer, Herik van Daalen, Jan Evers, Jan Overduyn, Lena Kükler, Piet Kükler, Marie Kükler, Jan Molijn, Ali Molijn, Annie Molijn, Bram Linschooten, Anje de Gelder, Koos Ruygrok, Sander Ruygrok, Jacobus Fa vier, Steef Klepke, Jacobus Brouwer, Johan Mulder, Frederik Mulder, Nico van Wijk, Jasper Koevoet, Arie Koevoet, Coba Koevoet, Margaretha Sierag, Plonia Smits, een massa briefjes en kaartjes van de jeugd uit het Kinderziekenhuis. Door de post werd mjj aangeboden een briefkaart, onvoldoende gefrankeerd, van een zekere Annie (meer mocht ik niet zien), uit Leiden, waarvoor ik strafport zou hebben moeten betalen, maar dat kan ik heusch niet altijd doen. Van welke Annie was dat? Coba Haasnoot, Maartje Haasnoot, Willen Overduyn.. RAADSELS VOOR ALLEN OM UIT TE KIEZEN. DE GROOTEREN 4, DE KLEINEREN 3. I. Ingezonden door Ploni v. d. Meer. Welk woord staat hier: tri tri tri tri f tri tri tri tri II. Ingezonden door Aart v. d. Nadort. Waarom staat er op vele kerken een haan en nooit eene hen? "III Ingezonden door N. N. Een heel groot gevaarlijk dier van 8_ let ters. 1, 3. 5. 7 een verblijfplaats voor allerlei dieren. 4. 8, 3. 4 vermeldt den tijd. 6, 5, 8, 1 een wapen om mee te steken. rv. Ingezonden door Jaap Bronsgeest. Mijn geheel is eene straat in Leiden van 12 letters. 4, 5, 6 een mannelijk dier met horens. 4. 2. 1 kan men planten en komen er dik wijls mooie bloemen uit. 12, 5, 3 een verkorte jongensnaam. 7, 8, 10, 11, 9, 12 zit aan een dier. V. Ingezonden door Bram Linschooten. Een woord van 6 letters, eindigt het op p een dier, op f timmermansgereedschap, op r gebruikt de naaister het. VI. Ingezonden door Piet v. d. Laken. Wat kan uitgaan en onderwijl toch thuis blijven? VIL Ingezonden door Jan Wassenaar. Een dorp tusschen Leiden en Haarlem van 10 letters. 2, 4 zit aan een wagen. 2, 1, 3, 8, 6 een stad in Drente. 7, 5. 6 legt eieren. 10, 2, 9, 4 een soort graan. VIII. Ingezonden door Bertus Slegtenhorst. Eene stad in Spanje van 8 letters. 4, 3 eene lengtemaat. 1, 2. 3 is iets waar men muizen in vangt 3, 8 zit in een kast en in sommige tafels, 5, 4, 3 een verkorte meisjesnaam. 3, 4, 5. 8 ook een verkorte meisjesnaam. Ingezonden door Piet van der Laken. Kleine Jan: „Mama, dat Record moet eea ondeugend'kind zijn." Moeder: „Wat bedoel je eigenlijk? Jan: „Wel er staat overal altijd: record geslagen. Ingezonden door Coba Haasnoot. Moeder: „Als je' nou niet ophoudt Jantje met dat raampje op en neer te trekken, dan zal ik mijnheer de conducteur eens roepen.*' Jantje (die al 10 jaar is, maar waarvan de moeder heeft gezegd pas 9 jaar om hem voor half geld te laten reizen): „O, en dan zal ik hem lekker eens verklappen, dat ik al 10 jaar ben." Ingezonden door Mini Metselaar. Niets erg. ,,Wat doet jou zoon tegenwoordig?" „Die reist met een circus." „Zoo. dal is hard werken zeker?" „Weineen, hij behoeft niets anders» te doen. dan tweemaal per dag zijn hoofd in de muil van den leeuw te stoppen." Ingezonden door het drietal Koevoet. Bezoeker vraagt op een studentenfeest aan een jongmensch: Neem me niet kwalijk mijnheer, is een van deze stoelen vrij?" Jongmensch: „Nog niet mijnheer, maar wacht u een oogenblik. dadelijk rolt er een van zijn stoel en dan kunt u die krijgen. Ingezonden door Beppie Bots. Huurder: ..Ik vind het kamertje wel vree selijk klein. En verder wou ik wel graag, dat u het liet behangen." Huisbaas: „Wel neen, want'dan wordt het nog kleiner." Wees netjes op het boek, Dat ik je leen, mijn .vriend. Een boek is als een mensch, Die een goed lot verdient. G. H.

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 20