VOOR DE JEUGD LEIDSCH DAGBLAD No. 23. Vrijdag 24 Juni - Anno 1927 ^^>?Vi;ii?ii;i;?:iti«i>i|it:«iii?Ti'iiiïTïiiiiiïiii>Tg>^^*yt '•41 p*' *y ',;11 r r CORBESPOWDEWTIE. Leest dit alien. Degenen die de brie ven over de post zenden, moeten dat de volgende week doen naar Haarlem. Span jaardslaan, p.a. Baron van Hardenbroek. Dus raadselneefjes en -nichtjes uit Kat wijk, Noordwijkerhout, Nieuwkoop, Leider, dorp enz. demrt er aan de volgende week de brieven niet naar Den Haag maar naar Haarlem sturen. Velen schreven dat ze het toch nog een -reuzencorrespondentie vonden. Ja dat was ook zoo, maar toen ik begon te schrijven, wist ik niet dat ik nog een tweede bezen ding zou ontvangen. Dat was prettig want daardoor heb ik hu geen achterstallige brieven. Ik heb nog wel raadsels in voorraad, maar wie nu graag wil, mag mij wel weer nieuwe sturen, dan kan ik ze vast van te voren eens nakijken en uitzoeken, al duurt het dan daarna natuurlijk nog een poos eer ik ze kan plaatsen. Nelly Eikelenboom, ik neem het nooit kwalijk, als je eens overslaat, onthoud dat maar voor het vervolg. Vindt je pianospe len nog niet prettig? en houdt je toch wel veel van muziek, dan zou ik toch maar goed volhouden en vlijtig studeeren. Wijntje Haasnoot, of ik het kwalijk neem lees maar wat ik net aan je vrien din Nelly heb geantwoord. Nettie e>n Mientje van Riessen, aardig hoor wadi jullie schreven over de komst van den nieuwen burgemeester, dat jul lie bloemen mocht aanbieden. Hoe grappig van het poesje om zoo verontwaardigd te zijn, als de hond naar hem lijkt. Ik ga nu eerst naar Haarlem logeeren, dus weet nog niet, wanneer ik naar Katwijk kan komen. Wim Oppelaar, is het boek zoo naar je zin gelukkig hoor. Ik hoop dat je veel bewoners voor je aquarium zult krijgen- Margaretha Sierag, bij jou in het cou vert was nog een brief zonder naam, zeker van Plonia, ik meende haar schrift te her kennen. Kees Boer, zul je het begin der corres pondentie lezen Drietal Molijn, aardig dat Jopie het boek wil lecnen, zoodoende kunnen er velen van genieten. Wat betreft de nieuwe raadsels, lees in het begin der correspondentie mijn antwoord daarop. Frederik en Johan Mulder, zeker 2 broers want het adres is hetzelfde. Fred mag met de grooteren, Johan met de kleineren mee doen. Doet de briefjes maar samen in het zelfde couccrt. Jacobus Favier, neen, dat is geen fout, het is oorspronkelijk met een H. Dat is vervelend als ze zoo stooten als je wilt Schrijven. Jacobus Brouwer, ik wai al lang weer in Den Haag toen je nu schreef en als je dit leest ben ik in Haarlem. Hè wat jam mer van die kip. Steef Klepke, dat is best mogelijk wat jij schreef in je brief, maar je begrijpt dat ik daar niets aan kan doen. Je houdt zeker veel van je meester, dat merk ik wel. Nico van Wijk, nu dat ben ik volkomen met je eens, men twijfelt er wel eens aan of het nu werkelijk zomer is; wat betreft de datum ia hert zoo, maar het weer is er niet naar. Jan Evers, goed zoo wees maar netjes op de boeken, dan kan je broertje er later ©ok nog plezier van hebben. Bram Linschooten, ja er is hier in Den Haag prachtig veel opgehaald met de col lecte voor de stormramp, maar ach er is ook zoo ontzettend veel noodig om daar in drie streken te helpen. Grietje Segaar, Gerda Eggink, Marietje Sijpestein, Nellie Boehmer, zijn jullie 4 vriendinnen Henk van Daalen, ik ben net zoo blij met een briefje van je op gewoon postpa pier zonder plaatjes er op. Jan en Annie de Blanken, dat is nooit erg als je eens overslaat, en als je uit lo geeren bent, dan üeb je de Kindercourant ook niet. Ali de Groot, ik hoop dat je een heer lijken dag hebt gehad met het schoolreisje. Geniet je zoo van je hondje In Haarlem, waar ik morgen ga logeeren, is een aller liefste keeshond, daar verheug ik mij ook too op. Bertus Slegtenhoret, wat zal je in angst hebben gezeten toen je lieve poes een heele week zoek was, waar zou ze hebben ge zeten Jan Smit, antwoord op je vraag over nieuwe raadsels kun je in het begin der correspondentie vinden. Jij hoopt zoo op mooi weer in de groote vacantie, nn ik hoop in Haarlem mooi weer te hebben, ik logeer daar zoo mooi buiten. Nelly en Lies Hagoort, een heel lijstje cadeaux las ik in den brief. Ja, dat spel schijnt al heel grappig te zijn, daar hoorde ik ai meer over al ken ik het zelf nog niet. Cootje Poldervaart, gelukkig dat je mond weer beter is. Je trof Zondag geen mooi weer om naar Harmeien te gaan, het was zoo'n wind. Japie Ridderikhoff, dat vmd ik heel aar dig van je, dat je anderen ook wilt laten genieten van je priis Aagje van der Ham, die A. van mij beteekent Aleida en ze noemen mij bij de laatste lettergreep, dat is geen geheim, dat mag je gerust vragen. Corry van Stralen, ja het is echt jam mer, dat we zooveel zomerdagen in huis moeten zitten in plaats vaa buiten,, ik hoop het in Haarlem beter te treffen. Mini Metselaar, dat zal je vader ook wel ellendig vinden, dat er zooveel bedorven is in den tuin door dien stormwind. Ik was Zondag even in Scheveningen om de zee te zien, die was prachtig, maar we woeden bijna ondersteboven. Carel Hansen, lag het daar waar jij woont ook zoo vol takken en bladeren, jammer hè van al dat mooie groen. Jan Cats, je mag gerust meedoen, je be hoort tot de kleineren. Aart v. d. Nadort, ik hoop dat je moeders verjaardag een vroolijke feestdag is ge weest. Je hebt al heel wat uit je tuintje mee naar huis kunnen nemen, en smaakte het allemaal lekker? Thomas Hofstra, dat nieuwe raadsel daar ontbreekt iets aan, daar hoort nog 's voor. Nellie Broers, het is jammer dat je voortaan niet meer meedoet, want je was eene trouwe inzendster jareQ lang, maar je kunt niet eeuwig blijven meedoen. Ik hoor nog wel eens over je door je broertje. Beppie Bots, Woensdag en vooral Don-« derdag was het goed weer om te zwemmen, maar daarna weer veel te koud. Aardig van die aardbeienplanten en stekjes. Michela en Lena de Vleeshouwer, nu of het hier ook gewaaid heeft. Zondag, aan zee bulderde de wind zoo, en het schuim vloog hoog op tegen de pier, een prachtig ge zicht. maar verder treurig want er gebeu ren maar ongelukken met zoo'n storm en er komt ook veel schade van. Dirkje Hopman, ik hoop voor je dat je veel van die bonnetjes zult verkoopen. Het zou wat ver voor je zijn om er heelemaal mee bij mij in Den Haag mee te komen. Ver tel maar eens of je veel hebt kunnen ver koopen. Annie de l'Ecluse. gk je voor heele of voor halve dagen om te helpen. Ja, dien eenen dag, Donderdag, toen was het echt warm, benauwd zelfs, maar lang duurde die warm te niet. Henny H. H., slecht weer is altijd naar, maar op Zondagen dubbel erg, als iedereen van zijn vrijen tijd zou willen genieten en eens gaan wandelen of fietsen of zoo. Nelly v. d. Voet. er stond weer geen naam op je brief, ik begreep het uit het woord Warmond en ik herkende je schrift. Zal je het voorlaan niet meer vergeten. Mina Nieuwenhuis, je bedoelt zeker het Vondelpark in Amsterdam, dat is mooi, vindt je niet. Corrie en Louis de Hertogh, met Pinkste ren hebben vele kinderen eens overgesla gen, jullie waren de eenigen niet. Vreeselijk niet waar dat onweer in Amsterdam. Neen in Den Haag merkten we er niets van. Annigjc Spek, ik hoop dat je veel zult op halen met je busje voor de weezen. Wat is dat voor visch, die je moeder dan voor jullie bakt. Catharina v. Egmond, hoe komt het dat je kleine broertje niet tegen de zon kan, kan hij er ook niet tegen als de zon op de kap van den wagen schijnt en hij in de scha duw van de kap ligt? Tienus Koeken, wat heb jij al groote fietstochten gemaakt en ben je dan na afloop daarvan niet erg moe? Lena Oostveen, nu óf het hier woei Zon dag. Ik begrijp best dat zoo'n kleine peuter van nog geen 2 jaar bang is van zoo'n storwind. Vond je die roltrap zoo leuk? Toos de la Bije, aardig hoor dat Njord zoo glansrijk heeft gewonnen. Bedoel je dat ik dat alles op de film hier zou kunnen zien? maar zie je ik ben deze weken heele maal niet naar de bioscoop geweest, ik heb' het dus niet gezien. Mijntje en Marietje Dubbeldam, jammer voor je kleine broertje die na zijne ziekte veel builen moet zijn. dat het nu geen beier weer daarvoor is. Zoodra ik ie raadsel tegen kom in mijn papieren, zal ik het plaatsen, Bedoel je dat van te water gaan en inge wanden thuis laten, ik vrees dat niemand dat kan raden. Neeltje Hoogerdijk, o er zijn zooveel men- schen verkouden, hoestende, ik heb ook erg gehoest, nu wordt het beter. Wel leuk zoo'n lapjeskatje, er zijn mooie soorten bij. Drietal Koevoet, groot gelijk, goed studee ren op de piano, je kunt er zooveel plezier van hebben in j© leven. Zorgt maar dat jullie overgaan, als er dan zoo'n heerlijks

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 17