N.V.v.h.G. P.Timp Leidsche Jongens a 18 c. p.ons No. 20636 LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 24 Juni Vierde Btad Anno 1927 UIT DE RIJNSTREEK. NI VA TANDPASTA UIT DE OMSTREKEN. Boterpunten a 10 o. p. st. ALPHEN. Verlaging van den electriciteitspiijs. De commissie van bijstand voor de wa ter- en lichtbedrijven beeft het gemeente- bestuur voorgesteld den prijs van den elec- trischen stroom te verlagen en wel van 24 ets. per K.W.U. op 22 ets. voor licht ver bruik, voor krachtverbruik van 17 op 15 ets. per K.W.U. en den dubbeltariefprijs te brengen van 24 op 22 ets. per K.W.U. Raadsagenda. De raad dezer gemeente vergadert Maan dagavond te 7 uur ter behandeling van de vo igend e agen da Voorstel van B. en W. tot het vaststel len van rooilijnen on het beschikbaar stel len van een crediet voor het maken van teekeningen daarvan. Voorstel van B. en iW. tot het aangaan eener gemeenschappe lijke regeling ex.- art. 19 der L.O.-wet 1920 met de gemeente Woubrugge. Voorstel van B. en W. tot het verleenen van subsidie voor het jaar 1927 aan de Vereeniging tot bestrijding der tuberculose. Voorstel van B en W. tot wijziging van de verorde ning voor de openbare lagere scholen en het onderwijzend personeel dier scholen. Voorstel van B. en W. tot goedkeuring van de wijziging der instructie van den Bin nenvader en de -Moeder van het Wees- en Armhuis. Voorstel van B en W. tot wijziging van het tarief op de levering van electriciteit. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de verordening betTel- fende de levering van water door de Hoog- drukbronwaterleiding dezer gemeente. Voorstel van B. en W. tot het beschik baarstellen van een crediet voor de elec- trificatie van de straatverlichting langs den Vrouwegeestpolderweg. Voorstel van B. en W. tot het vastetellen der uitkeering in gevolge art. 101 der Lager Onderwijswet 1920 aan bijzondere scholen oveT het jaar 1924 en verrekening over de jaren 19-22 tot en met 1924. Voorstel van B. en W. tot verkoop van een perceel grond aan de Zaalbergstraat aan den heer K. Tolk q q. Voorstel van B. en W. om aan mej. M. II. C. Anspach te verhuren de noodwoning aan de Aarkade No. 8. Voorstel van B. en W. tot verhuring van een perceel weiland aan J. de Jong alhier. Voorstel van B en W. tot wijziging van de gemeente-begroo ting dienst 1926 en 1927. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de begrooting voor de Gasfabriek over 1926. Voorstel van B. en W. tot het aangaan van een kasgcld- leening met de Coöperatieve Boerenleen bank Alphen a d. Rijn en omstreken. Be noeming van een lid van de 1ste Commis sie tot Wering van Schoolverzuim in de va cature Van Arkel. Benoeming van drie leden van het Algemeen Armbestuur we gens periodieke aftreding van de heeren L. Gesman, J. W. van Muiswinkel cn P. Baane. BODEGRAVEN. Oud-Burgemeester Le Coultre f Gistermorgen werd hier ter plaatse be richt ontvangen dat onze oud-Burgemeester de heer H. le Coultre te 's-Gravenhage, plotseling was overleden aan een hartver lamming. Juist tegen Woensdag was ccn vergadering op het Gemeentehuis alhier uitgeschreven van de Mij. „Straatweg GoudaBodegraven", waarvan de overle dene president-commissaris was. Voor deze vergadering gaf de heer Le Coultre echter telefonisch bericht dat hij zich onwel voel de en dus verhinderd was te komen. In den loop van den dag heeft echter de hoer Van Ghesel—Grothe, directeur van de Bo- degravensche Bankvereen. nog een onder houd met hem gehad, terwijl hij te bed lag. Ook nog andere ingezetenen van Bo degraven vertoefden in de woning van den overledene zonder dat iets er op wees cat de lichte ongesteldheid zoo'n treurig er- loop zou hebben. In de loöp van den nacht verergerde echter plotseling de toestand en is de heer Le Coultre overleden. Ee grij pel ijker wij ze veroorzaakte het bericht van zijn dood in onze gemeente een groote ontroering. In zijn dertig-jarig burgemees terschap van onze gemeente was hij bij velen bemind geworden, terwijl ook na zijn vertrek op vele wijzen de band met Bode graven werd aangehouden. De heer Le Coultre was officier in de orde van Oranje Nassau. De teraardebestelling zal plaats hebben Zaterdagmiddag 2 uur" te 's-Gravenhage. Burgerlijke Stand. Geboren: Jan, Z. van F. W. van Staal duinen en J. Vink. Geertruida, D. van S. van Katwijk en H. H. Hoogendoorn. Nicolaas Cornelis, Z. v. D. Kaptein en A. Hoogteyling. Helena, D. v. L. Hoos- beek en C. A. van Wensveen. Overleden: Willem Kapteyn 65 j., gehuwd met K. Rodenburg. Ondertrouwd: W. Domburg 24 j. en W. v. Hof 23 j. In den loop dezer week vestigden zich in onze gemeente de volgende personen: M. Groszeschmidt, dienstbode van Dussel- dorp (Duitschl.) C. M. Overea, dienst bode, van Nieuwer-Amstel. M. C. Overes zonder beroep, van Nieuwer-Amstel. P. Doornbos, slagersknecht, van Gouda. Inmidels vertrokken: Jan van Egmond, bakkersknecht, naar Alphen a. d. Rijn. A. van Dam en gezin, arbeider naaT Bar- woudswaarder. F. W. F Roor, dienst bode, naar Mijdrecht. H. G. van Kils- donk, arbeider naar Haarlem. M. van Laar, dienstbode, naar Oudewater. S. Uittenbogaard, dienstbode, naar Waarder. A. Goudkuil, gasfitter, naar Koude kerk. De leerlingen der Da Coetaschool, hebben onder leiding van het hoofd aer school, den neer Van Binsbergen. met de onderwijzers en het dagelijksch bestuuï der school een reisje gemaakt per trein naar Arnhem en Omstreken. Om halfze ven vertrokken, arriveerden de kindaren omstreeks 9 uur in Arnhem. Na de bezich tiging van enkele merkwaardigheden der stad, Duivelshuis, Schipbrug, een bezoek aan Sonsbeek, een wandeling door de stad naar Bovenover en Onderlangs, werd de reis per tram voortgezet naar Velp. Na tuurlijk werd genoten van het bezoek aan Roozendaal, waar vooral den dag werd doorgebracht op het landgoed Beekhuizen, waar in het prachtige bosch ruimschoots genoten werd. 's Avonds om 9 uurarri veerden de leerlingen zeer voldaan weer in hun woonplaats. De beide volgende weken zal dezelfde reis gemaakt worden door leerlingen van de Groen van Prinsterer en Verhoeff-Roll- manschool. Het is te hopen dat het weer dan evenzoo meewerkt. De geul in de Burgemeester le Coultre- straat, die ten behoeve van de rioleering gegraven wordt, is op sommige plaatsen meer dan twee meter diep. Op den bodem dier geul moeten de rioolbuizen worden gelegd, daartoe was een drietal werklieden bezig met het stellen van planken en het meten met een waterpas. Nauwelijks was dat geschied en stapte de laatste man op den beganen bovengrond of daar stortte de gebeele openliggende geul over een lengte van vele ^meters door de zwaarte van den bovengrond en de daarop liggende losse aarde, volkomen in Was dat een mi nuut eerder geschied dan waren de werk lieden zeker reddeloos verloren geweest. Een jongetje van B., een kereltje van een jaar of 6 stond naar het grasmaaien te kijken. Daarvoor was hij op een hek ge klommen en klemde zich met de vingers aan den bovenrand daarvan vast. Zijn vin gers stak hij daartoe tusschen den hekrand en het daarover gespannen prikkeldraad in. Plotseling gleed hij uit, bleef even aan den vinger, die vast zat, hangen en viel toen door. Het vingertopje bleef echter op den bovenkant van het hek liggen. Hevig bloedende werd de stakker naar huis ge bracht. De collecte voor den gewapenden dienst heeft de som van f 40.02V& opge bracht. BOSKOOP. Bij beschikking van den minister van 0.. K. en W. is in de commissie, welke i:i 1927 belast is met het afnemen van het examen ter verkrijging van de akten van bekwaamheid tot het geven van lager onder wijs in de beginselen der landbouwkunde en in de beginselen der tuinbouwkunde, ver meld onder r en rbis in art. 2 der wet van 17 Augustus 1878 'Sls.t'd. no. 127) o.m. be noemd tot lid ir. C. Ph. Moerlands, rijkstuin- bouwconsulent alhier. WAÜDTNXVEEN. Mej. H. M. Kiljan alhier komt als no. 1 voor van een voordracht van B en W. van Amsterdam inzake de benoeming van een onderwijzeres aan de W atergraafsmeer- school aldaar. WOUBRUGGE. De collecte voor den gewapenden dienst heeft in'deze gemeente opgebracht de som van f 19.65. ZWAMMERDAM. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: Willem Domburg jm. 24 j. en Wilhelmina van Hof id. 23 j., te Bode graven. Overleden: Johannes Straver 62 j., echt genoot van Margaretha Steenberger, eerder gehuwd met Alida Bulot Marïnus Boek hout 9 maanden. Gevonden: een mand met hengsel. In lichtingen te bekomen ter Gemeente-Secre tarie. Uit een schuurtje van den heer v. d. H in de Dammebuurt alhier, is eën zoo goed als nieuw heerenrijwiel, toebehoorende aan diens zoon, ontvreemd. De bewoners hebben nog iemand het erf hooren verlaten, 't was toen omstreeks 12 uur 's nachts, doch het was reeds te laat. RECLAME. VOORKOMT TANDBEDERF en poetst 's morgens en '5 avonds met 75 ets per Vi tube. 25cts.p.'A tube. 3712 HAARLEMMERMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacoba Johanna, d. van K. L. van der Veek en C. M. van Dongen Mar tina Johanna, d. van A. van den Berg en W. Ripnieester Hendrik Jan, z. van H. van der Veen en R. Zwiggelaar Lubertus, z. van P. Faas en C. E. van der Stelt Leendert Marinus, z. van H. van den Ban en A. Vlug Aaltje Klazina, d. van A. de Klerk en K. Dik Klaas, z. van K Duijster en A. Kars Me'lis, z. van W. H. Bloemer en J. Pater Anthoniu9, z. van T. Zeldenthui9 en G. Pecht. Ondertrouwd: N. J. Zeegers. 21 j. en R. C. Kost. 21 j. M. Smit, 28 j en C. Treur, 24 j. C. van Pelt. 29 j. en H. Dekkers. 22 j. C. van Wijk. 26 j. en H. den Ouden. 27 j. M. den Harder. 24 j. en A. E. Bokhorst, 22 j Gehuwd: P. C. van der Hoorn, 19 j. en C. A. Uitendaal. 19 j. G. Sack. 24 j. en F. den Dekker, 19 j. W. Korenstra, 24 j. en A. den Daas. 21 j. Overleden: Maria Elisabelh v. d Roemer. 28 j., ongeh d. van H. v. d. Roempr en J. Boer Cornelia, 19 mnd., d. van B. Mar kus en M. J. Onkenhout Cornelis de Ruijter, 73 j., ongehuwd Maria, 12 mnd., d. van M. Rits en L. Bakker. Donderdag was het 25 jaar geleden dat de heer H. Koning spoorconducteur te Hoofd dorp bij den dienst der Nederlandsche spoor wegen in functie trad. Van verschillende zijden mocht de geachte jubilaris blijke'n van belangstelling ondervinden. Vooral zijn superieuren en het overig spoorwegperso neel hebben zich zeer beijverd om 23 Juni 1927 voor hem en de zijnen tot een onver- getelijken dag te maken. Namens hen werd hem in een der keurig versierde zalen van het station met een toepasselijk woord een stoffelijk blijk van waardeering aangeboden, bestaande in een gouden horlogeketting met inscriptie-plaatje en vergezeld van een keurig bewerkt album bevattende de namen der gevers. Het fanfarekorps ,,0ns genoegen" heeft zich ook niet onbetuigd gelaten om den heer Koning, voorzitter van deze vereeniging, op waardige wijze te huldigen. De ambtenaar bij de Ned. Spoorwegen C. van Dragt is overgeplaatst van Haarlein- mermeer (Vijfhuizen) naar Weesp. Op Vrijdag 1 Juli a s. hoopt de heer L. D. van Hulzen brievenbesteller te Hoofd dorp den dag te herdenken waarop hij voor 25 jaren geleden zijn betrekking bij den dienst der posterijen en telegrafie aan vaardde. In den Haarlemmermeerpolder is het bij het rooien der vroege aardappelen ge bleken, dat dit gewas hier en daar nog al van de strenge' nachtvorsten heeft te lijden gehad en sommige partijen zelfs tweemaal bevroren waren. Wat de vroege soorten betreft, laat de oogst dan ook wel te wenschen over. HILLEGOM. De besteding van het buitenschilder werk van 83 woningen van de Vereeniging „Goed Wonen", had tot uitslag: Fa. P. H. v. d. Bos Zonen, Heemstede, f4000; Joh. Oosterom, Amsterdam, f3430; J. M. Philippo, Hillegom, f2935; P. v. d. Jagt Zonen, Hillegom, f2510; P. Geljon, Hillegom, f2245; P. P. Chaudron, Hillegom, f21S0. Het werk is gegund aan den -hoer P. P. Chaudron. De Pluimvee- en Konynenvereeniging „Streven tot Verbetering" voor Hillegim en Omstreken heeft een ledenvergadering gehouden onder leiding van den voorzitter, den heer H. Kraay. Ingekomen was een schreven, inhoudende reductie voor de le den op den abonnementsprijs van „Avicul- tura". Medegedeeld werd, dat voor de leden de brochure van dr. Hulsberger tot be strijding van kippenziekten tegen verminder den prijs verkrijgbaar wordt gesteld. Tot afgevaardigde voor de op 9 Juli te houden alg. vergadering werd benoemd de secretaris der vereeniging. Hem werd opgedragen te trachten, dat aangesloten vereenigingen onderling tegen verlaagd in schrijfgeld op tentoonstellingen kunnen in zenden en reductie krijgen op den entree prijs. Besloten werd aan te sluiten bij het Ned. Merken-bureau te Utrecht. Voor de in December te houden tentoonstellingen wer den door een lid reeds 4 eereprtjzen toe gezegd. Na de rondvraag werd een practische desinlecleerspuit verloot. KATWIJK AAN DEN RIJN. Bij het kruispunt Achterweg-Voor straat-Noord wijkerweg-Achterkerkweg zal vanwege de N.Z.H.T een veiligheidsappa raat worden geplaatst, een zelfde toestel zooals men dat te Oegstgeest reeds eeni- gen tijd in werking heeft kunnen zien-. Waar aan beide zijden dezer wegen een vaste stopplaats is der tram en men vanaf richting Noordwijk zeer gemakkelijk de tram kan zien staan en door het onlangs ingestelde- eenrichtmgssysteem geen auto's vanaf Wassenaar over den Achterweg ko men, zal hier wel nimmer sprake zijn van een ongeval. Naar we vernamen moet het in de bedoeling liggen op het kruispunt bij de v Egmondstraat-Voorstraat, en bij Nieuwesteeg-Voorstraat, waar de overgan gen veel gevaarlijker zijn, eveneens der gelijke toestellen te plaatseD, zeer ten on- genoege van de radiotoestellen-bezitters, omdat deze toestellen buitengewoon hin derlijk zijn voor radio-ontvangst. KATWIJK AAN ZEE. Ons bericht over het bewandelen van den „Sintelwe'g" vanaf het Hospitium naar de Cantine heeft tot eenig misverstand aan leiding gegeven. Zoowel des Zondags als op werkdagen mag men dien weg bewan delen, mits voorzien van een wandelkaart. Deze is slechts op werkdagen bij den kamp wachter te bekomen. LISSE. Bij beschikking van den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen is in de comm., welke in 1927 belast is met het afnemen van het examen ter verkrijging van de akten van bekwaamheid tot het geven van lager onderwijs in de beginselen der tuinbouwkunde, vermeld onder r en rbis in artikel 2 der wet van 17 Augustus 1878 (Staatsblad no. 127). o.m. benoemd tot lid ir. K. Volkersz. rijkstuinbouwconsulent al hier. NOORDWIJK. Raadsagenda. De raad dezer gemeente komt Dinsdag a.s., des nam. te 2 uur, in openbare ver gadering bijeen ter behandeling van de navolgende agenda: Ingekomen stukkenonderzoek geloofs brieven benoemde leden v. d. raad; benoe ming: a. Ambt. v. d. Burg. Stand; b. Lid Schattingscommissie (vac. R. J. de Groot); verslagen: a. Vleeschkeuringsdienst; b. Plaatselijke Schoolcommissie; machtiging tot verkoop van gemeentewoningen; aangaan van een geldleening; verordening aangaande het aanleggen van kabels en geleidingen en de levering van electriciteit; voorstel MeijerVan der Niet tot wijziging der verordening van 18 Maart 1927 op de levering van electriciteit; regeling werkverschaffing (voorstel Meijer c.s.); voor stel in beginsel te beginsel te besluiten tot het heffen van een straatbelasting tenge volge van de wijziging der wet op do personeele belasting; aankoop motor-brand spuit en reorganisatie der brandweer; aan koop grond aan de Zeesstraat; a. adres Reddingsbrigade inzake verzekering leden bij ongevallen; b. adres R. A. v. d. Puttelaar om toelage uit de Gemeentekas van gegeven lesuren en reclames Riool- en Honden belasting. Gevonden voorwerpen: 1 kinder-hand schoen, 1 speld met steentje, 2 sleutels, 1 geldstuk, 1 rijwielbelastingmerk, 1 hand- tasch met inhoud, 1 bos koperdraad, 1 handschoen, 1 regenjas en 1 sluitstuk van een kijker. Inlichtingen over bovenstaande voorwer pen zijn te verkrjjgen aan het politiebureau te Noordwijk-Binnen, uitsluitend des Zater dags van 12 tot 1 uur. NOORDWIJK-BINNEN. Sedert Woensdagavond wordt uit deze gemeente vermist de 21-jarige J. F. P., die per rijwiel uit zijn kosthuis is vertrokken en niet is weergekeerd. Men vreest, dat hem een ongeluk is overkomen. OEGSTGEEST. Geslaagd voor het examen Boekhouden van de Vereeniging van Leeraren, de heer P. H. van Rooyen te Oegstgeest. Bij een ten huize van den architect A. T. Kraan alhier gehouden aanbesteding van het. verbouwen en uitbreiden van per ceel Geversstraat No. 2 tot garage met bovenwoning waren 15 biljetten ingeleverd. Hoogste inschrijfster was de firma v. d. Velde en De Jong aïhier, voor f 12.889; laagste de firma Belt en. Pietersen te Zoeterwoude, met f 9475. De begrooting was f 9476. Het werk is aan den laagsten inschrijver gegund. RIJNSBURG. Onze dorpsgenoot, de heer D. Schone- veld Jz.. behaalde dezer dagen te 's-Graven- hage de akte van onderwijzer. SASSENHEIM. De collecte voor de stormramp heeft hier opgebracht f 1861.77. Dit totaal zal nog wel mot een klein be drag worden verhoogd, omdat nog niet alle lijsten zijn afgewerkt. VALKENBURG. Burgerlijke Stand. Geboren: Dirk, z. v. D. Doldersum en J. Imthorn. VOORSCHOTEN. Voor de akte L 0. zijn te Rotterdam ge slaagd mej. M. van Santen en de heer J. P. Smit, beiden alhier. WARMOND. Donderdagavond gaf, onder leiding van haar directeur, de heer M. Bolderdijk, Warmond's Fanfare een goed geslaagde uit voering. Niettegenstaande het koude weer was er veel publiek aanwezig, dat aan dachtig luisterde naar de goede muziek, die ten gehoore werd gebracht. Te Rotterdam is geslaagd voor het examen nuttige handwerken, mej. J. M. E. A. Burcksen, alhier. WASSENAAR. Bij beschikking van den Minister van Onderwijs. Kunsten en Wetenschappen is in de commissie, in 1927 belast met het exanii- neeren van hen, die hef Staatspractijkdiplo- ma voor handel en administratie' wenschen te verkrijgen, o.m. benoemd lot lid dr. W. Kreukniet, oud-accountant hier ter plaatse. 81 VIJF- EN T WINTI B-JARIG BESTAAN VAN VALKENBURGS HARMONIE". Een stukje geschiedenis. In het begin van 1902 gaven een aantal jongelui in deze gemeente den wensch te kennen, om een muziekvereeniging op te richten. Zij zochten daarvoor medewerking bij enkele van de voornaamste ingezetenen, die aan dit verzoek een gewillig oor ver leenden. Üp 6 Februari 1902 went de eerste bijeenkomst gehouden, waarbij tegenwoor dig waren de heeren W. P v. Oordt, bur gemeester, W. Groot, J. v. Steyn, A. C. öteenhoven, Meurs, A. J Hupkens, mt Leiden en 18 jongelieden. ,,Op deze ver gadering werd de mogelijkheid en wensche- lijkheid der oprichting besproken, de kos ten geraamd, over verkrijging der noodige fondsen beraadslaagd en overgegaan tot het kiezen van een hoofdbestuur, ten einde het voorgestelde verder uit te werken en het in werking treden der vereeniging voor te bereiden." Natuurlijk is er m dat voorjaar druk vergaderd; statuten en huishoudelijk regie ment ontworpen en door de leden goed gekeurd en tot slot de Koninklijke goed keuring op de statuten aangevraagd eD verkregen. Het eerste bestuur bestond uit de hee ren W. P. van Oordt, burgemeester, voor zitter, A. C. Steenhoven, secretaris, W, Groot, penningmeester en J. van Steyn, commissaris. Geen van deze bestuursleden ls meer aan de vereeniging verbondende eerste drie zijn overleden en de heer Van Steyn heeft enkele jaren geleden bedankt Intusschen had het bestuur ook niet stil gezeten om de financieele zijde van de zaak in orde te krijgenmen kon rente looze aandeeleu'nemen, en voor een jaur- lijksche bijdrage teekenen. Weldra kreeg de heer Hupkens van Leiden, die als kapel- RECLAME.«1 M. M. Probeert U thans eens onze en vergeet U vooral niet onze heerlijke Uitsluitend met natuurboter gebakken. HAARLEMMERSTRAAT 241. 4856 meester zou optreden, opdracht de noo dige instrumenten te bestellen, welke door de firma Hampe uit Amsterdam geleverd zijn. In verband met de Koninklijke goedkeu ring is de oprichtingsdatum toen gesteld op 26 Juni 1902. Het muziekcorps van Katwijk aan Zee, waar de heer Hupkens ook lei der was, had aangeboden om de nieuwe instrumenten op een concert in te blazen, wat dankbaar aanvaard werd. Dit concert heeft op Donderdag 24 Juli 1902 plaats gehad in den tuin van het „Wapen van Valkenburg." Dat was d e ge beurtenis; geheel het dorp was op de been en het was een gezellige avond. Aan het slot dankte de voorzitter „Uitspanning na Inspanning' 'hartelijk voor het gebodene en reikte hij met een toepasselijk woord de instrumenten aan de leden uit. Toen kon de studie beginnen en menig oor heeft in die dagen getuit door al de wonderlijke geluiden aan de verschillende inatrumen- ten ontlokt. Wonderlijk, dat 14 menschen, want dat was de sterkte van de vereeni ging, zooveel geluiden kunnen maken als zij verspreid zijn. Toch begon er al spoe dig onder de bekwame leiding van den heer Hupkens, teekening in te komen en aan het eind van 4902 kon de vereeniging al een viertal stukjes spelen. Dat prikkelde tot meerderen ijver en Zaterdagsavond kon men de loden trouw in een schoollo kaal vinden, om te oefenen. De gemeente raad was zoo welwillend geweest, een der lokalen van de openbare school voor repe titielokaal beschikbaar te stellen. Dat was een voordeeltje, want er behoefde geen vergoeding betaald te worden. In den loop van 1903 leed de vereeniging een ge voelig verlies door het overlijden van haar voorzitter, den heer W. P. van Oordt, bur gemeester der gemeente. In diens plaats is later- gekozen, de nieuwbenoemde bur gemeester, de heer P. Lotsy, die van begin 1904 tot heden deze functie heeft vervuid. Gelijktijdig is toen tot commissaris geko zen de heer C. M. v. Sillevoldt, die deze functie ook tot nu toe heeft vervuld. Langzaam maar zeker ging ook het le dental vooruit, maar de financiën lieten niet toe, dat er meer instrumenten ge kocht werden. De studie en de prestaties der vereeniging gingen echter onder de energieke leiding van den ijverigen direc teur, den heer Hupkens, met groote schre den vooTuit. Zoo sterk, dat algemeen de behoefte in het corps gevoeld werd, dit ook een6 te toonen voor de begunstigers. En zoo is op Zaterdag 16 April 1904 de eerste openbare uitvoering gegeven, welke heel goed geslaagd is. Dat was een mijlpaal in het vereenigingsleven en de tweede zou nog dat zelfde jaar geboekt worden, door aankoop van een muziektent, welke van 1904 tot 1923 op het kerkplein heeft ge staan. Menig concert is daar gegeven en er is veel genoten door de bezoekers. In dien tijd hoorde men nog niet zooveel over deelname aan een concours. Het Fes tival, het echte muziekfeest, vierde toen. nog hoogtij. Het corps heeft er ook aan deelgenomen o.a. te Noordwijk en te Lei den. In 1907 zou men naar Dordrecht gaan, maar zoo altijd zonder vaandel, dat was wel wat kleineeremd. Dank zij de goede zorg van het bestuur werd ook deze kwes tie opgelost en op 9 Mei ging het corps achter haar mooi vaandel naar de Merwe- stad. Tweemaal is het vaandel bekroond op een wedstrijd. De eerste maal op het Fes tival te Voorschoten, ook in 1907 met een 3en prijs en de tweede maal op het con cours te Charlois in 1920, met een len prijs. In 1910 heeft de vereeniging voor Ijet eerst deelgenomen aan een concours to Dordrecht en met succes. In de derde af- deeling behaalde het corp* een 3en prijs. Later heeft het nog in vele wedstrijden meegedaan en steeds met voldoening. Geen enkele maal -is het onbekroond thuis geko men, al was het niet altijd een eersten prijs. De heer Hupkens kan met voldoe ning op zijn werk terugzien. Het ging ex celsior! Van de derde naar de tweede eri de eerste afdeeling; in de afdeeling uit muntendheid twee keer achtereen een leD prijs en nu dit voorjaar op 2en Pinkster dag een len prijs in de eere-nfdeeling op een concours te Rotterdam. Er is dan ook har(] gewerkt door directeur en leden en deze deden het graag, want hun directeur was bij allen zeer gezien en werd hoog gewaardeerd. Het wa3 dar ook een alge- meene teleurstelling, toeD de heer Hup kens dit voorjaar te kennen gaf, na het jubileum zijn ontslag te moeten nemen. Veel heeft hij in di* 25 jaar meegemaakt-, want het ging niet altijd voor den wind. Door vertrek eD bedanken was er nog al eens wisseling van leden, maar steeds weer begon hii nieuwe leden te vormen en meest met veel succes. De grootste inzinking bracht 1 Augustus 19M t^en de mobilisatie velen weg riep en het corps gestorven leek. Gelukkiv wqe slechts schijn, maar forh' le eerste 'pnetitie in begin 1915 gaf niet °el moed Velen hadden bedankt en som migen konden maar zeer ongeregeld komen. Toch heeft de vereeniging, vooral door het

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 13