AMSTERDAM-BATAVIA V. V. DOOR DE LUCHT I "«'If' J 'All** I Ifituuu s BINNENLAND. GEVEILDE PERCEELEN. GEMENGD NIEUWS. KONSTANTINOPEL—ALEPPO EN ALEPPO—BAGDAD. Antt»iu> B»e iafel' .lUltJit ATS vi a De route voor den vliegtocht AmsterdamBatavia. Na een gedwongen oponthoud te Kon- stantinopel, vanwaar de piloten der K.L.M. die met den heer Van Lear Black op weg naar Batavia zijn, wegens den Zondag in Turkije op Vrijdag niet mochten vertrek ken, is de HNADP Zaterdagmorgen om •10.30 uur van het vliegveld San Stefano vertrokken. Zij zetten toen koers naar 'Aleppo, waar zij na boven Anatolië met slecht weer te hebben gekampt voorspoe dig landden. De volgende étappe AleppoBagdad werd Zondagmorgen aanvaard en ook Bag dad werd onder gunstige omstandigheden bereikt. Het weer was goed tusschen Aleppo en Bagdad doch de hitte schijnt moordend te zijn geweest. Te Bagdad was de ontvangst door het personeel van de Engelsche luchtvaart maatschappij „Imperial Airways" zeer har telijk. De heer Van Lear Black is nog steeds enthousiast over de reis. Na de landing te Bagdad liet hij zich over den tocht als volgt uit: „Ons toestel brengt ons door de lucht naar onze vastgestelde landingsplaatsen met dezelfde regelmaat en stiptheid als een oceaanstoomer." De bemanning en passagiers van de HNADP klaagden sterk over de bijrna on dragelijke hitte die zij op hun vlucht tus schen Aleppo en Bagdad hadden te verdra gen en die bijna 120 gTaden Fahrenheit Bedroeg. Aneta meldt dat de ELL.M. van de vlie gers een telegram heeft ontvangen uit Aleppo, waaruit blijkt dat men van plan is te pogen den dag oponthoud te Konstan- tinopel in te halen. Dit zou dan vermoe delijk geschieden door van Ambala niet naar Allaiiabad te vliegen, maar in een vlucht door naar Calcutta. De afstand Am balaCalcutta bedraagt 1590 K.M. HOFBERICHT. Zaterdagmiddag half vijf Leeft H.M. dü Koningin ten Paleize Het Loo een thee aan geboden aan tal van dames en heeren uit de omstreken van Apeldoorn. Behalve verschillende leden van de Hof houding, behoorden tot de genoodigden, de Voorzitter der Eerste Kamer, luitenant-ge neraal. baron van Voorst tot Voorst, de bur gemeester van Apeldoorn, mr. Roosmale Nepvue eb eenlge andere burgemeesters van gemeenten in den omtrek, leden van de rechterlijke macht, militaire autoriteiten tta notabelen uit omliggende plaatsen. JHR. BEELAEBTS VAN BLOKLAND EN DE VOLKENBOND. In verband met een Belgisch persbericht, waarin het vermoeden wordt uitgesproken, dat minister van Beelaerts van Blokland ditmaal van Karnebeck vervangen heeft als Nederlandsch vertegenwoordiger bij den Volkenbondsraad, omdat minister Beelaerts van Blokland persoonlijk met Vandetvelde de kwestie van het Kederlandsch-Belgisch verdrag bespreken wilde, heeft minister Beelaerts van Blokland mij gemachtigd tot de verklaring, dat hij naar Genève gekomen omdat hij van oordeel was dat ministers van Buitenlandsche Zaken zooveel mogelijk allen zelf hun land in den Volkenbondsraad hehooren te vertegenwoordigen, zooals ook Bénes, Briand, Chamberlain, Slresetnann, Vandervelde, Zaleski, steeds doen. Jhr. Beelaerts is dan ook voornemens ook in de toekomst zoo eenigszins mogelijk steeds per soonlijk Nederland in den Raad te vertegen woordigen. Dat Jhr. Beelaerts en Vandervelde ge durende hun gemeenschapelijk verblijf te Genève, waar over alle mogelijke interna tionale vraagstukken in persoonlijke ge sprekken van gedachten werd gewisseld, ook de Belgisch-Nederlandsche verhoudingen niet onbesproken lielen, ligt voor de hand verklaarde dd minister. - In aansluiting hiermede, deelt „De Crt." nog mede, dat minister Vandervelde, te Brussel terug, verklaarde: „Ik voel mij bijzonder gelukkig, dooi het zeer vriend schappelijke onderhoud, dat ik gehad heb met mijn Nederlandschen collega van Bui tenlandsche Zaken. Door deze besprekin gen is mij duidelijk geworden de wensch van onze Hollandsche buren, om tot eeo overconkomst te komen, welke het jongste besluit van de Eerste Kamer zal herstel len. De minister bepaalde zich slechte tot deze mededeclingen. Uit goede bron meen ik te weten, dat de nieuwe onderhandelingen niet vóór Augustus zullen beginnen, aldus de cor respondent van genoemd blad. VOORONTWERP OP DE ARBEIDSBEMIDDELING. Geen verplichte bemiddeling. Zooals gemeld heeft de minister van Arbeid, Handel en Nijverheid een voor ontwerp van wet op de arbeidsbemiddeling aan den Hooegen Raad van Arbeid gezon den ter fine van advies. In de Mem van Toelichting wijsl de minister er op, dat de omvangrijke werkloosheid in den aanvang van den wereldoorlog en de groote schom melingen op de arbeidsmarkt in de daarop volgende oorlogsjaren, sneiler dan wellicht anders zou zij.i geschied, geleid hebben tot de verdere ontwikkeling van het stelsel van openbare arbeidsbemiddeling, tot de instel ling van arbeidsbeurzen en correspondent schappen in tal van plaatsen, zoomede tot Rijkabemoeiing om te voorzien vooral in c.nirale leiding, en om te kunnen zorgen .voor doelmatige organisatie. Deze ontwikkeling der openbare arbeids bemiddeling is tot sland gekomen zoDder wettelijke regeling. De gemeentelijke instel lingen zijn veelal ingesteld krachtens raads besluit en geregeld door verordeningen; een wettelijke verplichting tot oprichting beslaat niet. IVel bevat het Werkloosheidsbesluit Koninklijk besluit van 2 December 1916 een bepaling, die hel bestaan in elke ge meente van zulk een orgaan onderstelt^ Ofschoon de inrichting der openbare ar beidsbemiddeling hier te lande zonder wet telijke regeling is tol stand gekomen, ler- wijl ioch hare organisatie en ook hare wer king de vergelijking met andere landen, die wel een wettelijke regeling kennen, goed kunnen doorslaan, brengt toch het ontbre ken van elke wettelijke regeling een ele ment van onzekerheid in de ontwikkeling en de werking, dat naar het oordeel van den minister behoort to worden wegegno- men. Hel is z. i. immers een algemeen en pu- pliek belang, een over het geheele land ver takte organisatie voor arbeidsbemiddeling te bezitten, die geen gevaar loopt, door ont houding van medewerking of gebrekkige medewerking verbroken te worden. Een wet is voorts noodzakelijk, om de verhouding tusschen de plaatselijke organen 'der arbeidsbemiddeling, de dislricts-organen en de centrale leiding le regelen, welke verhouding, tegelijk mei den bouw der orga nisatie ontslaan, tot dusverre geen andere sanctioneering bezit dan een algemeen ge deelde meening omlrenl de wijze, waarop zij, zal de organisatie doeltreffend werken, behoort le zijn geregeld. Wettelijke regeling der arbeidsbemidde ling is eveneens noodig. om de financiee'e verhouding tusschen gemeenten en Rijk vast te leggen. In het wetsontwerp, dat ten aanzien der openbare bemiddeling vooral beoogt het vastleggen der organisatie, en van eenigo algemeene beginselen, zijn geen bepalingen opgenomen omtrent de werkzaamheid der organen en de uiloefening der bemiddeling. Daaromtrent zullen in de gemeentelijke ver ordeningen, mei inachtneming der in de wet neergelegde algemeene beginselen, gelijk tot dusverre, regelen worden getroffen. Omtrent de wijze van uiloefening der be middeling wordt volgens den minister de besie waarborg gevonden in een regeling, waarbij aan werkgevers en werknemers de hun toekomende invloed op die bemidde ling wordt verzekerd. Hieromtrent behooren, naar het hem voorkomt, in de wet slechts enkele algemeene regelen te worden neer gelegd; overigens wordt bij hel betreffende weisarlikel op dit punt icruggekomen. Ten aanzien van het karakter der ar beidsbemiddeling, welke in het wetsontwerp wordt geregeld, wordt nog het volgende op gemerkt. Ofschoon de overheidsbemoeiing mei de arbeidsbemiddeling niel werd geboren uit principieele overwegingen, volgl uit de stel ling, dat het een publiek belang is, te be schikken over een goed georganiseerde te- middeling toch, dai de overheid (gemeente lijke en Rijks-) zich althans op dit oogen- blik niet kan onllrekken aan de taak, om voor de aanwezigheid van zoodanige ar beidsbemiddeling zorg te dragen. Dit begin sel is in het wetsontwerp neergelegd. De vraag rijst, of op hel historisch ge groeide stelsel van organisatie der arbeids bemiddeling van overheidswege moest wor den voortgebouwd, waarbij de gemeenten voor hei lol stand komen en in stand hou den der plaatselijke organen zorg dragen, dan wel een andere vorm voor de overheids bemoeiing moest worden gekozen.De sedert tal van jaren opgedane ervaring geefl tot dit laatste geen aanleiding. De wel vestige voorls geen dwang tot het gebruik maken van de openbare arbeids bemiddeling Hare instellingen moeten voor ieder toegankelijk zijn en door ieder zonder bezwaar kunnen worden gebruikt, met be houd van vrijheid, om zich op andere wijze, of door andere instituten van arbeiders- bemiddeling, van arbeidsgelegenheid of ar beidskrachten te vêrzekeren. Wêl heeft de Regeering het doelmatige ge oordeeld, in het wetsontwerp te regelen de wijze van samenwerking tusschen de open bare eD de kostelooze, niet van de overheid uitgaande, arbeidsbemiddeling, in het ont werp aangeduid als „bijzondere arbeids bemiddeling". Tevens is geregeld de houding der over heid tegenover de bureaux voor arbeids bemiddeling die ais bedrijf (met winstoog merk) worden uitgeoetend; aldus wordt tevens bereikt, dat de geheele aangelegen heid der arbeidsbemiddeling in één wet re geling vindt. Ten slotte zijn enkele bepalingen samen gevoegd, waarvan de eerste bedoelt te doen uitkomen, dat de arbeidsbemiddeling van en naar de koloniën een aangelegenheid is, waarbij zoowel de minister van Koloniën als de minister van Arbeid, Handel en Nij verheid belrokken is, terwijt op grond van het ontwerp-verdrag der confenrentie van Washington 1919, de bevoegdheid der Kroon wordt vermeld, om bij tractaat regelingen te treffen met betrekking tot de arbeidsbemid deling en de collectieve aanwerving van arbeiders van en naar het buitenland. PROV. STATEN VAN ZUID-HOLLAND. De rekening over 1923, Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben aan Provinciale Staten aangeboden de rekening der Provincie over 1925, slui tende met een nadeelig saldo van f416,662,05 benevens een vergelijkend overzicht van de ontwerp begrooting 1928 mei de begrooting voor het loopende jaar, zooals deze oor spronkelijk werd vastgesteld en goedge keurd, NATIONALE WONINGRAAD. Jaarlijksche vergadering. Vrijdag is te Amsterdam de jaarlijksche vergadering van den Nationalen Woning raad, algemeenen bond van woningbouwver- eenigingen, gehouden. In zijn openingsrede verklaarde 4® voor zitter, dat de beweging er slecht voorstaat. Immers, het ideaal der vereeniging, het Nederlandsche volk eigen vereenigingen mei eigen bestuur te geven, met geen ander doel dan in de volkshuisvesting zoo goed moge lijk te voorzien, komt niet naderbij. Onze organisatie, aldus spr., strijdt voor particu lier initiatief zonder winstbejag, waarlegen niemand eenig bezwaar kan hebben. De or ganisatie vraagt niet anders dan dat zij naast de particulieren die bouwen met winstbejag een redelijke kans moge hebben. Wij,.een neuirale organisatie, willen met de regeering samenwerken, maar de regeering werkt het werk van onze woningbouwver- eenigingen tegen, schorst de woningbouw- wet. Het jaarlijksch accres der bevolking vraagt nieuwe woningen. Het woningtekort in ons land bedroeg 31 December 1926 8000 woningen volgens den heer van der Kaa, maar in de vier groote gemeenten alleen is hel volgens de gemeentelijke woningslaiis- liek 16.000 woningen. De regeering heelt geen statisliek voor bet geheele land. De woningproductie bedroeg in 1923, 1924, 1925 en 1926: 43.000, 47.000, 47.000 en 51.000 woningen. De verhoudingen van winstbouw tot vereenigingsbouw zijn ais volgt: 65 pel.—22 pet., 74 pet.19 pet., 73 pet.18 pet., 84 pet.10 pet. Het verbaast spr., dat de liberale pers zich over deze cij fers verheugt. Door winslbouw werden in 1926 per 1000 inwoners in Amsterdam 9, in Rotterdam 12, in Groningen 4, in Maaslricht 2 woningen en in Leiden 1 woning ge bouwd, dus volmaakt willekeurig. Door den winstbouw worden geen goedkoope wonin gen gebouwd; de vereenigingsbouw is veel beier evenals het onderhoud. Voor den Staal is in normale tijden geen solider geld belegging denkbaar dan voorschotten voor ivoningbouwvereenigingen. Maar de regee ring werkt in de laatste jaren tegen: zij drukt het type der woningen zóó dat ieder streven in de vereenigingen om aan den bouw van dergelijke woningen mee te wer. ken, verdwijnt. Als de vereenigingen ont werpen indienen, worden ze zóó besnoeid, dat ze niet meer worden uitgevoerd. Spr. beschuldigt de regeering dai zij den vereenigingsbouw doelbewust tegenwerkt en een stuk Nederlandsche volkskracht en ini- tatief te gronde richt. Het Nederlandsche volk is het echter mei deze politiek niet eens en wij leven in een land, waar de volkswil op den duur niet kan worden onderdrukt. Daarna verklaarde spr. de vergadering geopend. De bestuursleden, die aan de beurl van aftreding waren, de heeren A. Bruintjes, A. J. H. Hagedorn, C. Lambeck, E. Rugge en J. J. Woldringh, werden bij acclamatie her kozen. Het voorstel van het bestuur om de eersle twee alinea's van het huishoudelijke regle ment, de contributie der vereenigingen. aan gesloten bij den Nationalen Woningraad be-_ treffende, te wijzigen, werd na eenige dis-' cussie aangenomen. Toen kwam aan de orde de behandeling van het Hurenprobieem. Ten vorige jare is in samenwerking met de vereeniging van Nederl. Gemeenten een commissie ingesteld, die dit probleem heeft onderzocht en een rapport er over heeft uitgebracht. 6 Novem ber 1926 is dit rapport behandeld; bij deze behandeling kwam uit. dat een nadere toe lichting nog gewenscht'werd. Tenslotte werd het rapport der commis sie met de toelichting nu met 60 stemmen voor en 11 stemmen legen aangenomen. VERBOND VAN NED. WERKGEVERS. Het Verbond van Nederlandsche Werk gevers hield 17 Juni jl. een buitengewone algemeene vergadering in Hólel American te1 Amsterdam, onder leiding van den alge meenen verbondspresident dr F. G. Waller te Delft Deze maakte gewag van de actie tegen de wet op de N.V. en sprak het vertrouwen uil, dat de Eerste' Kamer, die een commissie van voorbereiding voor deze wet benoemde, meer oog zou hebben voor de tegen het ontwerp geopperde bezwaren dan de Tweede Kamer, die het met groote meerderheid aan nam. Na afdoening van eenige punten van huis- houdelijke'n aard was het woord aan den heer Johan Gelderman, lid der firma II. P. Gelderman en Zonen te Oldenzaal, die als Regeeringsgedelegeerde de onlangs te' Genève gehouden internationale Economische Con ferentie bijwoonde. Spr. gaf eerst in korte trekke'n de voor geschiedenis dezer conferenlie weer, waarna hij mededeelde dat de Nederlandsche ge delegeerden geen overleg met de regeering hadden gehouden en ook niet onderling. Uitvoerig zette spreker daarna het be? handelde in de Economische conferenlie en de debatten die' daarbij zijn gevoerd, uiteen. Op deze met groote aandacht gevolgde lezing volgde een geanimeerd debat. Na de pauze verkreeg de heer 11. A. M. van Hoffën. directeur der N.V. Hollandsche Draad- en Kabelfabriek te Amsterdam, het woord over de verhouding tusschen werk gever en werknemer in verband met zijn Amerikaansche ervaringen. Op de levendig toegejuichte voordracht volgde een geanimeerde gedac'htenverwis- seling, aan het eind waarvan de' voorzitter constateerde, dat de discussie en het applaus bewezen, hoe er in dezen kring groote sym pathie voor dit werk bestaal. Onder instem ming van de vergadering bracht dr. Waller den spreker dank voor het gesprokene. Hij vertoonde daarna nog eenige inte ressante lantaarnplaatjes van de door hem bezochte fabru'ken in Amerika, ook van Ford en van de inrichtingen, die daar in het belang.van het personeel zijn verrezen, waarna de vergadering werd gesloten. DE STEMMING VOOR DE GEMEENTE RAADSVERKIEZINGEN. Met het oog op verschillende bezwaren, die zich hebben voorgedaan heeft de mi nister van binnenlandsche zaken en land bouw een circulaire tot Ged. Staten der provincies gericht, waarin de vraag wordt voorgelegd, of het naar hun meening uit voerbaar zou zijn, dat evenals voorgeschre ven was vóór de kieswetswijziging van 1896, ook thans een vaste dag werd aange wezen voor de stemming ter verkiezing van gemeenteraden. DE INWENDIGE DIENST DER INFANTERIE. De Commissie voor Georganiseerd Overleg Landmacht B. onderofficieren heeft 17 dezer vergaderd over het van den Minister van Oorlog om advies ontvangen ontwerp regie- ment op den Inwendigen Dienst der Infan. terie. De commissie heeft met algemeene stem men beslote'n le adviseeren van het ontwerp niet in te voeren zooal is voorgesteld, maar over te gaan tot geheele omwerking. In een nachtvergadering van den Rot. terdamschen raad is de beslissing gevallen over de gunning van het groote werk voor de Koninginnebrug. Het voorstel van B. en W. om hqt aan bod van de regeering van f 49.000 subsidie niet te aanvaarden, werd met 23 tegen 16' stemmen verworpen. Een voorstel-Ter Laan om het subsidie aan te nemen werd aan genomen met 24 tegen 14 stemmen. Hier door is dus beslist, dat „Werkspoor" de nieuwe Koninginnebrug zal bouwen. Vanaf heden staat de bovenleiding op het baanvak HaarlemAmslerdam voor het loopen van electrische proeftreinen onder stroom. Gehouden verkooping in het Notarishuis to Leiden, op Vrjjdag 17 Juni 1927, ten overstaan van den notaris B. H. Stumpel, te Leiden: 5e Binnenvestgracht 12, koo- per- J. P. Vergouwen q.q„ voor f1975; Oudo R(jn 25, C. A. Verhey, voor 15100. HET NOODWEER. 1 Nog tal van berichten over schade ken men binnen. Zoo ie de bliksem geslagen in een boerderij onder den huize Nijen- huis, vaD L. H. graaf Schimmelpenninck van Nijenhuis, en bewoond door den land bouwer H. De boerderij brandde geheel af. Het vee kon worden gered. Bij den bloemist Hemeltjen t-e Harder wijk zijn ongeveer 200 ruiten van broeikas sen door den hagel vernield. Ook bij an dere bloemisten aldaar richtte de hagel schade aan. Te Bergeyk is de bliksem in de boer* derij van den landbouwer P. Tilburgs ge slagen. De boerderij is geheel afgebrand. De kinderen, die ziek te bed lagen, kon den met moeite worden gered. Twee var kens, een kalf en een hond kwamen in de vlammen om. Verzekering dekt de schade In andere woningen te Bergeyk werden de electrische leidingen vernield. Te Bladel is de boerderij van J. door den bliksem getroffen en geheel afge brand. Te Raalte is de boerderij van de wed. Nijenhuis door den bliksem getroffen en afgebrand. Een boerderij in de buurtschap Nieuwe- heeten ging mede in de vlammen op. Te Vinkeveen (Utrecht) is de groente handelaar Albers door den bliksem gedood en te Luikgestel is het zoontje van den heer Knapen door den bliksem aan het hoofd getroffen. Het ventje kreeg tweo gevaarlijke wonden. Zijn toestand is zeer ernstig. Ook gisteren heeft het hier en daar nog danig gestormd. De Amsterdamsche brandweer is ver schillende malen uitgereden op berichten,- dat op vele punten der stad ten gevolge van den storm 6choorsteenen zijn omge waaid. Op het vliegveld Schiphol is ten gevolge van den storm 'n in aanbouw zijnde vlieg- loods, een groot ijzeren geraamte, dat daar van gemeentewege wordt opgericht, ge heel vernield. De schade is groot. DE STORMRAMP. Vrijdagmiddag arriveerden te Lichten voorde, namens den ex-keizer van Duitsch- land en zijn gemalin, de adjudant graaf von Ilsemann met Frl. von Ilsemann, ka- piteip van Houten en diens echtgenoote. Zij brachten een bezoek aan den burge meester. Tevens arriveerde, in opdracht van de ex-keizerlijke familie te Doorn, een vrachtauto met een partij dekens, poeder chocolade en andere levensmiddelen, be stemd voor de slachtoffers van de storm ramp in deze gemeente. DROEVIG ONGELUK. Zaterdagavond is in de buitenhaven te Scheveningen 'n droevig ongeluk gebeurd. De 10-jarige D. P., wonende in de Plu vierstraat, was met eenige vriendjes aan het spelen, toen hij bij de scheepswerf in het water vieL De jongen verdween oogen- blikkelijk naar de diepte. Een soldaat, een zekere S., die in de onmiddellijke nabijheid was, sprong ge kleed te water en mocht er na enkele ver- geefsche pogingen in slagen den drenkeling op het droge te brengen. De levensgeesten waren echter reeds uit het lichaam ge weken. Door de groote inspanning was de mili tair echter onwel geworden, zoodat een dokter van den Geneesk. Dienst overbren ging naar het ziekenhuis noodzakelijk oor deelde. Hij is in het Militair Hospitaal opge nomen. Zijn toestand is niet gevaarlijk. De politie, die spoedig ter plaatse was, stelde een onderzoek in. De agent M. had daar bij het ongeluk uit te glijdeD en kwam te vallen. Hij brak zijn heupbeen en moest in het ziekenhuis opgenomen worden. DE STAKING OP DE „ROTTERDAM". Het s.s. „Rotterdam" van de Holland- Amerika-Lijn is met Chineesche stokers en tremmers naar New-York vertrokken. Een poging van den Centralen Bond van Trans- sportarbeiders, welke de leiding van het conflict had, om ook het civiele en dekper soneel bij de staking te betrekken, en daardoor te voorkomen dat de „Rotter dam" zou uitvaren, is mislukt. De stokers en tremmers van de „Sparendam" hebben weer op de gewone wijze gemonsterd. DE OPVIJZELING VAN DE WILLEMSBRUG. Het opvijzelen van het tweede gedeelte van de Willemsbrug te Rotterdam heelt Zaterdag een normaal verloop gehad. Aan de Boompjeszijde moest het 1.73 M. omhoog gebracht worden en aan den anderen kan 2.06 M. Nu moeten nog twee gedeelten omhoog worden gebracht. 9 Juli a.s. komen de overspanning en toebereidingsbrug, rustend op peilers drie aan de beurt. Deze moe ten 2.10 M. opgevijzeld worden en 31 Juli worden de overspanningen, rustend op peiler 2, 1.05 M. omhoog gebracht. DE BRAND OP DE ESSEN. Zaterdag is de brandweer te Amsterdam den brand op het Duitsche stoomschip. „Essen" meester geworden. Schip en lading hebben groote schade geleden, een bedrag is echter nog niet op te geven. Het schip behoorde aan de Deutsche- Australische Dampfschiffs Ges. waarvan de N.V. Wm. H. Muller en Co. t-e Amster dam agenten zijn. De Essen meet ruim 8000 ton, laadvermogen ruim 5000 ton. Het kwam uit Australië en Java, en moest te Amster dam lossen. De lading bestond uit stuk goederen, koloniale waren, Indische pro ducten, zooals coprah en rotang en ver der aardappelen, uien enz. Aanvankelijk meende meD als oorzaak van den brand te moeten beschouwen broeiing in de coprah. Bij nader inzien acht men dit onwaarschijnlijk, omdat in 2—2

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 6