INSCHRIJVING GELDERSCHEN ACHTERHOEK EN TWENTE. No. 20631 ZATERDAG 18 JUNI Anno 1927 OFFICIEELE KENNISGEVING STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENT1ÊN: 30 Cts. per regel. Bij regelabonnement belangrijk iageren prijs. Kleine Advertentiën uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordelndspleln Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden ƒ2.35, per week Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week Franco per post 2.35 portokosten. ƒ0.18 ,0.18 Dit nummer bestaat uit VIER Bladen EERSTE BLAD. VOOR DEN Wij ontvingen nog: Op eigen initiatief van leerlingen van School Breestraat 66 bijeengebracht f 15.03. Wij ontvingen in totaal f 1510.25. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Ge-zien het verzoek van: a. de Continental Petroleum Company, om vergunning tot het oprichten van een ondergrondsche bewaarplaats voor benzine met bovengrondsche aftapinrichting in en vóór het perceel van Oldebarneveltstraat No. 37, kadastraal bekend Gemeente .Lei den, Sectie P. No. 1187; b. de American Petroleum Company, om vergunning tot het uitbreiden van de be waarplaats voor petroleum op het perceel Zijlsingel, kadastraal bekend Gemeente Leiden, Sectie K. No. 912; c. B. C. J. van Ommeren, om vergun ning tot het uitbreiden van de stoom wasch en strijkinrichting in het perceel Haarlem merweg No. 49a, kadastraal bekend Ge meente Leiden, Sectie K. No. 2767; d. J en N. Schouten, om vergunning tot het oprichten van een door electromotoren gedreven koelrnrichting in het perceel Boommarkt No. 9, kadastraal bekend Ge meen te Leiden, Sectie K. No. 35; e. de N.V. Leidsche Meubelindustrie om vergunning tot het uitbreiden van de fa briek voor het vervaardigen van meubelen in het perceel Utrechtsche Jaagpad No. 44, kadastraal bekend Gemeente Leiden, Sectie M. Nis 3763 en 3857. Gelet op de artt. 6 en 7 der Hinderwet; Geven kennis aan het publiek, dat ge noemde verzoeken met de bijlagen op de Secretarie dezer gemeente ter visie ge legd zijn alsmede dat op Zaterdag, den 2 Juli e.k. des voormiddags te halfelf uren op het Raadhuis, gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen deze verzoeken in te brengen, terwijl zij er de aandaclit op vestigen, dat niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hinderwet voor het gemeentebestuur of een zijner leden zijn verschenen, teneinde hun bezwaren mondeling toe te lichten. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secrelaris. Leiden, 18 Juni 1927. 4650 STORMRAMP-COMITE 1825. Bij het Stormramp-Comité zijn nog de volgende giften binnengekomen Gecollecteerd op zilveren bruiloft door G. H., te Ter Aar, f4.50; mr. E. R. f2; prof. dr. J. C. K. f5; J. P. W. £25; J. A. en A. V. f2.50; J. H. v. L. f25; mr. P. E. B. en mr. dr. C. M. A. R. v. R, f 10; dr. J. B. f25; F. G. C. B. f 12; ir. J. J. V. f5; ir. W. M. f5; wed. S. fl; G. G. f 10; B. C. en H. v. h. J. J. G. Z. f25; nit collecte Oosterkerk Zondag 12 Juni f 0.50dr. H. J. M. B. f10; mr. E. d. V. f250; mr. N. T. f 10mevr. B. f10; dr. C. J. W. f50; P. S. A. f2.50. Giften worden nog gaarne ingewacht bg den penningmeester, den heer F. Muys van de Moer, Plantsoen 49, Leiden. Postgiro No. 57471. ADRES AAN DEN RAAD. Aan den Raad is volgend adres gericht: Ondergeteekende, H. Zoutendijk, secreta ris van de Federatie van Marktkooplieden- vereenigingen in Nederland, kennis geno men hebbende van het voorstel van B. en W. aan den Raad inzake het houden van een 3-October-markt, deelt mede, dat bo vengenoemde organisatie zeer vele bezwa ren tegen genoemd voorstel heeft, en aan gezien de belanghebbende voor een fait accompli geplaatst wordt en geen gelegen heid heeft U volkomen op de hoogte te brengen van haar bezwaren, verzoekt hij beleefd doch dringend punt 10 der agenda één maand op te schorsen. PASPOORTEN. Van bevoegde zijde vernemen wij, dat de verlaging der tarieven van paspoorten voor het buitenland stellig niet tegen 1 Juli te verwachten is. Mogelijk zal deze verlaging op 15 Juli in werking treden, doch het meest waarschijn lijk wordt geacht, dat zij eerst op 1 Aug. zal worden ingevoerd. SCHRIJVEN VAN „PERHIMPOENAN INDONESIA". Het bestuur der „Perhimpoenan Indo nesia" heeft thans in een schrijven: „Asd het Nederlandsche Volk", een uitvoerige uiteenzetting gegeven van het gebeurde op 10 Juni j.l. en van de vermoedelijke aanleiding daartoe, terwijl zij tevens een beroep doet op het nationaal geweten van het Nederlandsche volk, met name op dat van de intellectueelen en van de arbei ders om met hen te protesteeren tegen de rechteloosheid der inlanders. De inval geschiedde te 's-Gravenhage aan drie adressen en te Leiden heeft volgens dit schrijven de politie zich, hoewel daar toe geen enkele aanleiding bestond, met geweld zich toegang verschaft. Tegen hen is opgetreden, alsof zij misdadigers waren. Alle schrifturen en bescheiden zijn in be slag genomen, ook paspoorten. Op grond van welke motieven de inval geschiedde verklaart het bestuur niet te weten. De Officier van Justitie zeide op een vraag hunnerzijds dat het gebeurde we gens „lidmaatschap eener verboden ver- eeniging". Sedert wanneer is onze vereeni- ging de „Perhimpoenan Indonesia" een verboden vereen., vraagt het bestuur. Wij bestaan reeds tal van jaren ongestoord. De officieuse voorlichting maakt met veel ophef gewag van vermoedens omtrent ,,een belangrijke samenzwering", een „ge vaarlijk communistisch complot", dat bij tijds is uitgelekt Uit het onderzoek naar onze documen ten zal blijken, dat van dit alles niets waar is. Wij hebben het nimmer verheeld, dat wij links staande nationalisten zijn, die arbeiden voor de onafhankelijkheid van ons vaderland. (Zie art, 1 en 2 der statuten der Perhimpoenan Indonesia.) Te midden vaD u al/lus besluit dit schrijven leggen wij thans een protest neer tegen de voortdurende aanslagen op het recht van ons Volk om zich een plaats te veroveren in de rij der onafhankelijke naties. ELECTRISCHE TREINEN OP DE LIJN AMSTERDAM—ROTTERDAM v.v. Uitbreiding van de electiificatie. Van gewoonlijk welingelichte zijde ver nemen wij dat zeer waarschijnlijk met in gang van 1 Juli a.s. zes doorgaande treinen AmsterdamRotterdam en zes doorgaande treinen RotterdamAmsterdam zullen wor den geëlectrificeerd. Het zijn de treinen uit de thans geldende zomerdienstregeling, die op de navolgende tijdstippen van de verschillende stations vertrekken. t> CO V* CD 10 CD CO CO CD O CO CD CD 00 OO <D 0 O lO w ci oi co co co d CJ DJ DJ Dl DJ ÓÓÖÖHH Dl Dl Dl DJ DJ Dl O O O OO CD O CNOO-HI? co co CO 05 OJ O Dl iO 0 G O Q O O n •>-« T-I DJ Dl cb 00 c- r>- O co OO *-1 Dl -« r-> CO -H Dl CO I O CO T-H 0 l_cq^ CD CD l> OÓ id in «b i—1 «H1 t—1 1—1 t—y-i a DJ DJ OJ 1 Ci CO O h CO O Dl a a TJ CO O Dl Ol vo CO 16 /W 0 oi Dl Dl Dl CO "0 O F- CO lO I I O Dl 1 OO CD Dl O Ci lO CO O ifl CO F O HW Dl CO a CO Ci Ci Ci 0 0 a 00 2 ci ci s g JU c 75 2 SC 13 y o rt c c 1-3 e c ci ci ej cj 0 CD O o K to ci Cv E* 4 g ca g d C ci ci t> t>- CO Co* S O» cj ci cj d o H Deze treinen stoppen, behalve in boven- aangegeven plaatsen ook in verschillende tusschengelegen stations. De treinen, die om 8.20 uit Amsterdam vertrekken en die om 6.16 uit Rotterdam vertrekken, rijden niet op Zon- en feestdagen, terwijl de trein die om 14.12 uit Rotterdam vertrekt, uit sluitend op Zon- en feestdagen rijdt. Voor nadere bijzonderheden omtrent de dienstregeling van deze treinen raadplege men het spoorboekje. Deze vervanging van twaalf stoomtreinen door electrische treinen beteeken t dus weer eeii stap verder in de richting der algeheele electrificatie van de spoorlijn Amsterdam Rotterdam v.v. PRIJSVRAAG GENOOTSCHAP M. S. G. De beoordeelingscommissie voor de ant woorden op de jubileum-prijsvraag, uitge schreven door het Genootschap Mathesis Scientiarum Genetrix heeft een tweeden pijjs (f350) toegekend aan den heer P. M. Vleugels, te Monster. Ook den heer C. van der Hoogt, uit Leiden werd een tweeden prijs toegekend f250). De commissie heeft gemeend geen eersten prg3 te moeten toekennen. EEN BELANGRIJKE AANWINST VOOR 's RIJKS MUSEUM VAN NATUURLIJKE HISTORIE. Het bekende Circus Hagenbeek, dat een rondreis door Nederland doet en thans te Gouda voorstellingen geeft, heeft een ernstig verlies geleden door het overlijden van den grooten zee-olifant (Macrorhinu9 leoninus), die bij iedere voorstelling in de arena ver scheen. Deze robsoort komt in het autarkli- sche gebied voor en is door voortdurende vervolging veel zeldzamer geworden dan vroeger. Zij behoort tot de grootste heden ten dage levende robben; oude mannelijke exemplaren bereiken een lengte van 6 k 71 meter. De zee-olifant van het circus Hagen-, beck was nog maar een jongeling van 37» meter lengte met een gewicht, dat op 1500 K.G. geschat wordt. De heeren Hagenbeek hebben dezen koi- lossus aan 's Rijks Museum voor Natuur lijke Historie alhier toegezonden, voor welks verzamelingen hij een belangrijke aan winst is. ACTIE VOOR HET MAKEN VAN MUZIEK ENZ. IN CAFé'S OP ZONDAGMIDDAG. Gisternamiddag had op de bovenzaal van „In den Vergulden Turk" een vergadering plaats van belanghebbenden, inzake het geven van muziekuitvoeringen enz. op Zon dagmiddagen in café's en verdere voor het publiek toegankelijke lokaliteiten te Leiden, waarbij naar men ons mededeelde ook het bestuur van „Horecaf" tegenwoordig was. De besprekingen droegen echter een ver trouwelijk karakter. DE LEIDSCHE SCHOOLTUINEN IN VOLLE FLEUR. De Leidsche Vereeniging voor School- en Werktuinen exploiteert op het Raamland ongeveer 8000 M 2 grond op gemakkelijke voorwaarde door de gemeente beschikbaar gesteld en dat de Vereeniging in gebruik heeft tot zoolang den grond niet bestemd wordt voor bouwterrein. Het terrein U af geperkt in tuintjes van 10 M. 2, welke ter beschikking van jongens en meisjes wor den gesteld, 'die daartoe het verlangen ken baar maken, onder leiding van het bestuur der Vereeniging, met name van mej. De Baat en den heer Mater, die daaraan een groot deel van hun vrijen tijd geven, wer ken de meisjes en knapen er 's morgens, vóór- en 's namiddags na schooltijd in tuintjes, waar ze allerlei groenten kweeken. Het liep den kleinen tuiniers(sters) dit gure voorjaar niet mee, maar nu het weer milder is geworden, „vliegt het goed don grond uit", zooals de boeren zeggen. Maar óók het onkruid, dat verwijderd moet wor den. Het is een prettig gezicht honderden jonge menschen er met schop en schoffel en spa te zien werken en bij het sluiten van het terrein met een maaltje heerlijke, versche, zelf gekweekte groente naar huis te zien trekken om er moeder mee te ver blijden. Om de ambitie gaande te houden heeft het bestuur een kweekwedstrijd uitgeschre ven. Zaterdag 2 Juli zal de jury uitspraak doen en de prijzen worden uitgereikt, waar bij autoriteiten en genoodigden tegenwoor dig zullen zijn. Ook de burgemeester, mr. A v. d. Sande Bakhuyzen. heeft zich tot genoegen van het bestuur bereid verklaard de prijsuitreiking bij te wonen. DE BIOSCOPEN. Het programma in het City-theater, al thans het gedeelte voor de pauze staat ge heel en al in het teeken van de vroolijkheid, zoodat wij een ieder, die deze week eens hartelijk lachen wil, een bezoek aan het theater aan de Haarlemmerstraat warm kunnen aanbevelen. Na het interessante wereldnieuws wordt een komische twee- acter „Wat zult u gebruiken" vertoond, die de lachspieren al dadelijk in beweging brengt, waarna de eerste hoofdfilm ,,'t Zal je overkomen" ervoor zorgt, dat ze voor- loopig in werking blijven, 't Is een dolver makelijke geschiedenis met tal van compli caties en intriges, die tot de meest koddige momenten aanleiding geven en den toe schouwer van de eene lachbui in de andere voeren. In de tweede hoofdfilm „Het testa ment van den goudzoeker" spelen Tom Mix en zijn schrander paard Tonv de hoofdrol len, hetgeen dus wil zeggen, dat wij span nende paardenrennen, verwoede achtervol gingen door en heftige schietpartijen met laaghartige schurken, enz. te zien krijgen, culmineerende in de bevrijding door Tom Mix van een lieftallige schoone, die in hun handen was gevallen en de verovering van een goudmijn ten behoeve van de verdrukte onschuld. Al met al een programma, dat een bezoek overwaard is. Een tweetal spannende filmverhalen ziet men ditmaal in het Luxor-theatei. Het eer ste „Vlammende Grenzen", is een drama, dat zich in revolutie-tijd afspeelt aan de Duitsch-Russische grens, en niet alleen uil- stekend is geregisseerd, maar ook keurig wordt weergegeven. Ook in hel volgende nummer „Marokkaansche Hartstochten" zit tragiek en enerveerende spanning. Men leeft mede met het jonge, dappere meisje, dat door Marokkanen wordt ontvoerd, en met het drietal Franschen, dat heeft gezworen haar uit de macht der roovers te bevrijden. Harde gevechten en woeste achtervolgingen te paard zijn het resultaat, terwijl het meisje natuurlijk tenslotte wordt bevrijd. De Fransche troepen zegevieren na zwaren strijd over hun belagers, de vijandelijke aanvoerders sneuvelen in een strijd van man tegen man enhet slot is een trouwpartij tusschen het meisje en den sol daat uit het vreemdelingenlegioen, die zoo veel heeft bijgedragen tot haar bevrijding en thans tot officier wordt gepromoveerd. Het is niet algemeen bekend, dat er in de Vereenigde Staten van Amerika nog dui zenden wilde, paarden rondzwerven...., aldus een der eerste opschriften bij de Paramount-film „Blanco de Ontembare", die na een interessant journaal, voor de pauze in het Casino-theater draait. Wie het niet wist, ga deze film zien, die bij het Vierlandenpunt, waar de staten Utah, Ari zona, Colorado en Nieuw-Mexico samen komen, speelt, waar enorme kudden wilde paarden door de prairie dolen en in onbe- teugelden draf of wilden galop voor, geen berg zoo hoog terugdeinzen. Hij kan dan tevens zien hoe zelfs in dit onherbergzaam land, waar behalve paarden slechts enkele negers leven, liefde kan ontvlammen, harts tochtelijke liefde, die natuurlijk een voor name rol speelt in het leven van de perso nen die de hoofdrollen in deze rolprent vervullen. Dat zijn, naast het paard Blanco, de artislen Jack Holt, Noah Beerv en Billie Dove, wier spel groote bewondering af dwingt. Van een geheel ander genre is de film „De school der Bedelaars", die na de pauze draait en waarin Percy Mormont en naast hem vooral Marig Brian en Neil Hamilton, hun beste spel vertoonen. Het is een aan grijpende film. waarin veel gruwelijk werk van moreel diep gezonken lieden, wordt vertoond, waarin men ziet hoe donker New-York types herbergt, die tegen geen misdaad opzien, maar waarin men tevens ziet dat zelfs zij die men het diepst gezon ken acht, een oogenblik in hun leven krij gen, waarin het geweten spreelft, dat het hart warm doet kloppen voor wat eerlijk en bra#f is. Hoe dat geschiedt en lot wat op zoo'n oogenblik zelfs een aartsmisdadiger als de koning der beroepsbedelaars in staat is, toont Percy Marmont in deze mooie film. En hij doet dat op aangrijpende ma nier. Men ga Percy Marmont in deze creatie eens zien. LEIDSCHE C. J. M. V.-KAMPEN. Wij ontvingen „Ons kampboekje", het extra-nummer "Van „Kampslrooisel", het orgaan der Leidsche C. J. M. V.-kampen. Het bevat verschillende stukjes, geschre ven door Kampers en Leiders, waaruit de geest van het kamp blijkt. Tevens schreef Joh. Kievit een stuk over een Amerikaansch kamp. Het geheel is aardig geïllustreerd met kampfoto's, die evenals de „kamp hutspot" en aardige gedichtjes toonen, dat de ware humor in deze kampen niet ont breekt. Ook blijkt uit het boekje dat deze bewe ging weer op uitbreiding Jcan bogen. Wer den tot nu toe de kampen alle gehouden te Noordwijkerhout, van 't jaar zijn er twee in Kootwijk, n.l. één voor jongens van 15, 16 en 17 jaar en één voor jongens van 17, 18 en 19 jaar. Gezien den goeden naam, waarin deze groeiende beweging zich in Leiden mag verheugen, zullen de kampen ook dezen zomer ongetwijfeld slagen en vele jongens op die manier op goedkoope wijze van het buitenleven genieten. DE FLORA IN EN OM LEIDEN. Zondag wordt in het Leidsche Volkshuis een eigenaardige tentoonstelling geopend, waarop we gaarne de aandacht vestigen en voor een bezoek bij oud en jong aanbevelen. Deze tentoonstelling bedoelt niets minder dan een beeld te geven van de flora in Leiden en omgeving. En voor zoover wij hebben kunnen beoordeelen, is men daarin op uitnemende wijze geslaagd. Daartoe heb ben verschillende organisaties en personen medegewerkt. Noemen we in de eerste plaats de afdeeling Leiden van den Nederland- schen Jeugdbond voor Natuurstudie. De jongens en meisjes van dezen Bond gaan onder goede leiding 's morgens vroeg excur sies naar buiten maken, om op velden en aan plassen de kinderen der natuur op te zoeken en al zoekende, liefde voor Flora's in het wild groeiende kinderen te leeren koesteren. Men zal er op deze tentoonstel ling een mooie collectie van de in het wild bloeiende planten vinden. Daartoe heeft bo vendien medegewerkt de bekende we zouden haast zeggen beproefde Natuur historische Vereeniging. Maar dan zijn we er nog niet. Voor het mooiste wat er in onze parken en plant soenen groeit en wat er van bijzonders in den Hortus voor deze tentoonstelling ge schikt wordt geacht, zal men er eveneens aantreffen. De opzichter der plantsoenen, de heer Jonker en de hortulanus, de heer Witte, hebben daarvoor hun medewerking toegezegd. Over den tijd van de opening en den duur van deze tentoonstelling verschaft de in dit blad voorkomende advertentie de noo- dige inlichtingen. GOED AFGELOOPEN. Bij ie reparatie van de electrische gelei ding van de tram trof den monteur D. uil Rijnsburg van de N. Z. H. T. M. het ongeluk in aanraking te komen met de geleiding in een schakelkastje dat aan een paal op d^ BINNENLAND. Een groot deel van ons land door onweer geteisterd; vele slachtoffers (2e blad). Het wetsontwerp tot bevordering van hol onderhonden van lnchtdiensten tnsschen Nederland en het bnitenland, is aangenomen (Tweede Kamer, 3e blad). De vliegtocht naar IndiS; oponthoud to Konstantinopel (Binnenland, 2e blad). yergadering en receptie van het Nederw landsch Roode Krnis (Binnenland, 2e blad), Groote scheepsbrand te Amsterdam (Ge< mengd, 2e blad). BUITENLAND. De raadszitting van den Volkenbond is gesloten (Buitenl., Ie blad). Een Duitsch plan voor een vliegtocht Berlijn—New-York—San Francisco (Bui tenland, le blad). De vlaggenkwestie in Znid-Afrika (Bui tenland, le blad). BlauwpooTlsbrug is bevestigd, op een oogen blik dat er stroom van 1200 volt op de dra den stond.* D. verkeerde in de stellige overtuiging dat de draden in het kastje niet onder stroom stonden. De man bekwam eenige gelukkig niet ernstige brandwonden en gleed van de schrik van het laddertje af waarop hij stond te werken. Per auto is D. naar het Acade misch Ziekenhuis vervoerd. Wij vernemen nader dal door onvoor ziene omstandigheden de kabel waaraan D. aan het werk was onder stroom is komen te staan. Van een onhandig of onvoorzich tige daad van derden schijnt dus geen sprake te zijn. De minister van O., K. en W. heeft benoemd tot lid van de commissie, in 1927 belast met het afnemen der examens ter verkrijging van de akten van bekwaamheid voor huis- en schoolonderwijs in de nuttige en fraaie' handwerken voor meisjes, mevr. C. J. W. Wisse, geb. Verburgt, alhier. De promotie van den heer P. J. van Winter tot doctor in de letteren en wijsbe geerte geschiedde cum laude. Aan de Leidsche Mode-Vakschool zijn na gehouden examen geslaagd voor costu- mière de dames N. Maaten, C. v. Leeuwen, F. v. Maanen; voor leerares mej. J. v. Wijk. Voor het examen apothekersassistent waren opgeroepen vier vrouwelijke candi dates Geslaagd is mej. A. A. van den Bos, geb. te Rotterdam. Bij de examens der Gem. Kweekschool voor onderwijzers(essen) is niet geslaagd mej. C. A. R. Mazurel, doch mej. C. A. K. Mazurel. Geslaagd is te Amsterdam voor het examen Sociale Economie, afgenomen door het Ned. Instituut v. Acc. en de Nederland sche Organisatie v. Accountants, de he'er J. W. Wiggers, alhier, ass.lid N. O. v. Acc. Op Zondag 19 Juni zal de afdefeling Leiden van de Vereeniging tot' bevordering der Gezondheid in de Grafische Vakken haar jaarlijkschen Bloemendag houden. 13 deze vereeniging aanvankelijk opgericht met 't doel haar leden, zoo noodig, Sanatorium- verpleging te verstrekken, aangevuld met het geven van versterkende middelen zij heeft thans ook naast haar bestaand Sana torium te Eerbeek, een fonds opgericht het welk zich ten doel stelt ook de vrouwen en kinderen harer leden verpleging en versterkende middelen te gei- ven. Dat daartoe geld. veel geld noodig is spreekt vanzelf, en het is daarom, dat het bestuur een beroep doet op alle stadgenoo- ten om door het koopen van een bloempje bij te dragen om de gevreesde tuberculose te bestrijden. Naar wij vernemen heeft het bestuur der Stedelijke Werkinrichting alhier eenige wijziging gebracht in het week-menu voor de voeding der verpleegden, waardoor tege moet gekomen werd aan een reeds meer malen geuiten wensch van de verpleegden. De rijstmaaltijden zullen worden vermin derd, terwijl er eenmaal vaker aardappelen zullen worden verstreki Voorts zal voor taan het voedsel niet meer in een bus. maar op een geëmailleerd boro opgediend worden en het vet, een halfons per persoon, afzon derlijk er over gedaan worden.

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 1