KERK- EN SCHOOLNIEUWS. GEMENGD NIEUWS. FINANCIEN. UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. NED. HERV. KERK. Beroepen: Te EeldeE. A. A. Snij- delaar, te Mantgum iFr.); te Kimswerd: J. A Swart, te Dbkkum; te Haulerwijk (toez.)E. Douwes, cand. te Groningen; te Oudenhoorn: E. Reeser, te Hoogland., Aangenomen: Naar Bedum: J* Groenewold, te GodUnze. Bedankt: Voor Sluipwijk: J. Ronge, te Hoog-Blokland; voor Haarloo: J. Jac. Thomson, emer. pred. te Varsseveld; voor Oosterwijk (bij Leerdam): D. van Lutter- veld, emer. predikant te Zeist. GEREP. KERKEN. Beroepen: Te Den HamJ. H. Meu. leman, te Hoogersmildete Kruiningen, IJlst, Noord-Schar woude, Fijn aart en Aals meer L. v. d. Zanden, cand. te Putten (Geld.); te Andel, Giessen en Rijswijk: D. P. Kalkman, te Krimpen a. d. Lek; te Boskoop: Fr. Petersen, te Wolvega. Bedankt: Voor Almkerk en Schoon- rewoerd: J. .W. van Tol, te Scharendijke. EVANGELISCH-LUTHERSCHE SYNODE. Gisteren is de vergadering der Evang.- Luth. Synode te Amsterdam voortgezet. Het z.g. studiefonds wordt omgedoopt in Pieter Groote-fonds. De Synode besluit vast te stellen, dat vrouwelijke predikanten in geval van hu welijk geen vaste standplaats kunnen be- kleedcn, en noodigt de syn. comm. uit, aan de volgende Synode voorstellen te doen in de noodige wijziging aan te brengen. De syn. comm. wordt gemachtigd, zoo noodig, goedkeuring te verleenen voor een tijdelijke combinatie der gemeenten Bergen op Zoom en Zierikzee. De Synode brengt dank aan de syn. comm. en haar secretaris voor het gedane werk. De syn. comm. wordt gedéchargeerd. GEREFORMEERDE KERKEN. In de Gereformeerde Kerk aan de Brede- rodestraat te Zandvoort kwamen gisteren de Gereformeerde Kerken van het Hersteld Kerkverband in classicale vergadering bijeen. Ds. Smelik opende namens de roepende Kerk van Tienhoven. Ter vergadering zijn tien kerken vertegen woordigd. Voorzitter is ds. Smelik. Scriba is dr. Koppenaal, assessor dr. Geelkerken. De Kerken van 's-Gravenhage en Zaan dam worden tot het kerkverband toegelaten, dat thans uit twaalf kerken bestaat. De heer Sillevis Smit, candidaat aan de V. U., wordt na examen met algemeene stemmen beroepbaar gesteld in do kerken van het Hersteld Verband. Verschillende aangelegenheden, het ker kelijk leven betreffende, komen in behan deling. In de kerken van het Hersteld Verband zal Woensdag 20 Juli een bidstond gehou den worden voor den geestelijken welstand van het kerkelijk leven. DE STUDENTEN EN DE VOLKENBOND. In de dezer dagen gehouden vergadering van de Nod. Stud. Federatie voor den Vol kenbond (afdeelingen te Groningen, Leiden, Utrecht, Amsterdam en Rotterdam) werd be sloten tot aansluiten als „Groupement" bij de Féderation Universitaire Internationale pour la Sociélé des Nations (F. U. I.). Van de Europeesche landen ontbreekt nog een groep in Spanje. Het bestuur der Ned. Fede ratie is samengesteld: H. A. Zeeven (Gro ningen) praeses, J. V. Ryperde Wierdsma (Leiden), J. A. G. Jonckheer (Utrecht), mej. N. Chr. E. Marcus (Amsterdam), F. H. J. van Harten (Rotterdam), G. N. Renken, M. J. Heering, secretariaaat, .Winschoterkade 8a, Groningen. VECHTPARTIJ TUSSCHEN TWEE VROUWEN. Gistermorgen heeft zich te Rotterdam in een perceel aan de Polderlaan een liefdes drama afgespeeld. De bewoonster, de 29- jarige mejuffrouw M. M. Z., onderhield reeds eenigen tijd betrekkingen met zekeren V. Diens echtgenoote vervoegde zich gister morgen bij haar mededingster. Er ontstond een woordenwisseling en deze ontaardde al spoedig in een vechtpartij. Het eind was dat mej. V. een scheermes haalde en haar tegen standster daarmee enkele ernstige verwon dingen in het gelaat, de borst en de handen toebracht. Per auto van den geneeskundigen dienst werd zij naar het ziekenhuis adn den Coolsingel vervoerd en daar opgenomen. Mej. V. is aan het bureau Nassaukade in bewaring gesteld. VERGIFTIGINGSVERSCHIJNSELEN. In het gezin van den heer K. aan de Linschoterstraat te Haarlem deden zich vergiftigingsverschijnselen voor. Een twee jarig dochtertje moest worden opgenomen in het ziekenhuis. Men schreef het toe aan het eten van varkenslever, doch zekerheid is hieromtrent nog niet verkregen. ONGEVALLEN. Gistermorgen werd te Alkmaar de 28- jarige sigarenmaker I. S. nabij de Hofstraat door een auto, bestuurd dooT den bloemist Zonneveld uit Sassenheim, zoodanig aange reden, dat hij naar het St. Eli9abethgesticht imoest worden vervoerd. De politie heeft tegen den bestuurder pro ces-verbaal opgemaakt. Te Blerik kwam een smid, werkzaam in V. d. Berghs Ijzergieterij, in aanraking met de electrische leiding, welke onder stroom stond. Bij het verbreken van den stroom viel hij van een hoogte van circa vijf meter. In hoogst bedenkelijken toestand werd hij naar het gasthuis te Venlo overgebracht. De 25-jarige ongehuwde voerman A. Augustines geraakte gistermorgen te Tiel tusschen zijn kar en een hek bekneld, ten gevolge waarvan hel bekken gebroken werd. In bedenkelijken toestand js hij in het zie kenhuis Bethesda opgenomen. I VERDRONKEN. Te Uithoorn is het 5-jarig zoontje van den landbouwer P. te water geraakt en verdronken Dinsdagmorgen raakte zekere Smit, eige naar van een kleine wasscherij te Alkmaar in het water van het Groot Noord-Hol- landsch Kanaal aldaar en verdronk. Na urenlang dreggen werd het lijk door de politie opgehaald. VAN DE MOTORFIETS TEGEN EEN HUIS GESLINGERD. Een vrij ernstig motorongeluk is te Zuid- Beijerland gebeurd. Het hoofd der school te Heerjansdam, de heer A. de B., reed met zijn motorfiets voorbij den Kolenweg, toen G. v. R. met zijn vrachtauto den weg kwam oprijden. Een botsing volgde, waarbij De B. van zijn motorfiets tegen de wagenmakerij van A. W. werd geslingerd. In zeer ernsti- gen toestand werd hij opgenomen. Men vreest zelfs voor zijn leven. BRANDEN. De daad van een krankzinnige? Gistermorgen heeft in het dorpje Leende een felle brand gewoed, waarbij twee groote boerderijen in de asch zijn gelegd. De boer derijen behoorden resp. aan de Gebr. J. en aan S. Het vee kon met moeite worden ge red. Assurantie dekt de schade. In verband met dezen brand is als ver dacht van brandstichting een der Gebr. J. aangehouden. Deze J. blijkt den laatsten tijd niet wel bij het hoofd te zijn. Hij is naar het krankzinnigengesticht overge bracht. Te Amsterdam werd gisteravond de brandweer gealarmeerd voor een brand, welke was uitgebroken op de bovenverdie ping van het perceel Ceintuurbaan 221, be woond door mej L. Bakker, die kamers verhuurt. Een zolderkamertje was in ge bruik bij den kantoorbediende Minne. Deze gebruikte om eten te verwarmen een petro leumkacheltje. Bij het openmaken van een kast sloeg hij met de deur tegen de kachelt zoodat deze omviel, en in brand vloog. In een oogenblik- stond het geheel© kamertje in lichte laaie. De brand, die zich ernstig liet aanzien, was evenwel spoedig bedwongen. Het zol derkamertje is geheel uitgebrand. Alles wat zich hierin bevond, ging verloren. De heer Minne was niet verzekerd. Mej, Bakker, die op de beneden gelegen verdieping eenige waterschade kreeg, was wel verzekerd. In de Zuidzijde te Den Bommel is de woning van H. v. d. Made geheel in asch gelegd. Voordat men aan het blusschen kon beginnen, was alles reeds afgebrand. Assu rantie dekt de schade. Te Luykgestel is de sigarenfabriek van den heer C. v. G. totaal uitgebrand. De schade wordt door verzekering gedekt. TWEE KOEIEN GEDOOD DOOR DEN BLIKSEM. Een hevig onweer ontlastte zich gisteren boven Ommen. De bliksem doodde twes koeien in een weide te Gielhmen. In de buurtschap Linde, gem. Den Ham is een groote boerdcrii van den landbouwer M. tot den grond afgebrand. Ook de gevallen hagel deed hier en daar ernstige schade. BRANDSTICHTINGEN BU STEENWIJK. Ruim een maand geleden i9 men in de buurtschap Woldberg, onmiddellijk bij S.teenwijk, met brandstichten begonnen en nog steeds gaat men er mee voort. Groote uitgestrektheden heide en bosch zijn daar door reeds door het vuur verwoest. Op een dag stond een groote uitgestrektheid heide en bosch op acht plaatsen tegelijk in brand, Twee groote stroomijten gingen eveneens in de vlammen op, zegt de „Tel." Een varkenshok, slaande bij de woning van den landbouwer D. v. d. Berg, werd ook in brand gestoken. Op een deur van de woning was met krijt geschreven: „Het einde is er nog niet". Alle nasporingen van de politie waren tot heden vergeefsch. HET DOODELIJK AUTO-ONGEVAL BU BRITSUM. Nadere bijzonderheden. Omtrent het doodelijk auto-ongeval hij Britsum vernemen wij nog dat in de auto zaten, behalve de chauffeur, drie heeren en een dame. Op zeker oogenblik reed de auto tegen een boom en vloog over dezen boom over de langs den weg loopende sloot tegen den wal aan den overkant. De voorwielen drongen in den weeken bo dem, waarop de auto kantelde. Alle inzit tenden kwamen in de 9loot terecht. De heer W. Scheepstra uit Leeuwarden werd on middellijk gedood. De chauffeur H. Fransen kon zich door het stukslaan van een ruit uit de auto werken en op den wal komen. Hij is ernstig gewond en is naar het St. Bo- nifacinsziekenhuis te Leeuwarden vervoerd, waar hij gisteren overleden is. De twee andere heeren, die in de auto zaten, een reiziger uit Groningen en de heer A. Schoolstra uit Leeuwarden en mej. A. Onclin uit Leeuwarden, wisten zich te redden. Zij hadden een nat pak en lichte verwondingen. De reiziger uit Groningen heeft een arm gebroken. De oorzaak van het ongeval is aan dron kenschap te wijten. Je bent verdacht van het stelen van varkens. En nog al flink wat ook. Zoo is er op den duur niemand van ons meer veilig. RECLAME. Dr. H. NANNING's HAEMOFFERRIN Blcedvor-mend versterkingsmiddel. f 2-Ö0 p.ió flesch, ƒ1.60 p Vz fles-ih 4409 EERSTE HOLLANDSCHE LEVENSVERZEKERINGSBANK 1884. Aan het verslag over fiet 42sle boekjaar is het volgende ontleend: Met inbegrip der lijfrente, tot kapitaal her leid, zijn de verzekerde bedragen in 1926 toegenomen met f 1.100.350 en geslegen tot ruim 38 millioen 655 duizend gulden. De winst- en verliesrekening sluit met een winsisaldo van f257.341.62, dal als volgt werd verdeeld ter toevoeging aan de reserve voor geldbelegging f 40.228; idem aan de ertra reserve f 102.668.37, en te reserveeren voor dividend- en tantième-belasting f 10.000 Totaal f 152.896.37. Hierna blijft een bedrag van 1104.445.25, zoodat een dividend kan worden betaald van f 11.per aandeel (22 pCt. van het bedrag der verplichte stor ting) verhoogd, indien het aandeel volge stort is, met f 31.50 (7 pCt. van het bedrag der onverplichte storting) benevens f 62.50 als extra dividend per oprichters- aandeel en dienvolgens in het statutaire re servefonds wordt gestort f 13.503.75. De gezamenlijke extra-reserves stegen hierdoor tot ruim 1 775.000. NOORD-ZUID-HOLL. TRAMWEG-MIJ. Aan het jaarverslag der Noord-Zuid-Hol- Iandsche Tramweg-Mij. onlleenen wij het volgende; Van de in 1925 verkregen machtiging tót het aangaan van een geldleening van f 3.500.000,, werd gebruik gemaakt. Het volle bedrag werd ondershands tegen een koers van 98 pCt. en rentende 4'/> pCt. geplaatst In het verslagjaar werd f 1.000.000 opge nomen. Het restant zal voor 1 Juli 1927 volgen. Herinnerd wordt aan het verzet, dat van de zijde der tramdirectie is gekomen bij de colleges van Ged. Stalen voor aan auto bussen vergunning te verleenen op wegen, die parallel loopen aan de tramlijnen, in het bijzonder tegen de autobuslijnen Haar lemLeiden, die een lang gekoesterde wensch van de streek, electrificeering van de stoomtramlijn, onmogelijk maken. Op de balans komen de volgends posten voor als debet: onuitgegeven aandeelen f 1 000.000; stoomtramweg Heemstede Leiden f432.347; electrische tramweg Lei- den-Katwijk-Noordwijk f2.284.898; Haarlem -Heemstede f911.308; HaarlemOverveen f209.604; rollend materiaal f3.883.246; in ventaris f551.584; magazijngoederen en brandstoffen f848.622; effecten f463.958; waarborgfondsen f41.239; belegd reserve fonds f 67.567; kassa en kassiers f 141.024; diverse debiteuren f71.525; Maatschappij tot Exploitatie van Tramwegen f 1.522.126; werken van wijziging en uitbreiding der E.S.M. f291.075; idem E.N.E.T. f127.845? idem M. E. T. f 44.566; diverse eigendommen f 94378; exploitatierekening f 20.537. Als credit: kapitaal f2.500.000; 4pCt obligatieleening f2.561.000; Rijksverzeke ringsbank f 1.000.000; reservefonds f70.620;' afschrijvingsrekening f 1.045.167; vernieu wingsrekening f744.150; vernieuwingsfonds f25.286; fonds voor rollend materiaal f301.401; pensioenfonds f 1.023.770; di verse crediteuren f447.647; E. S. M. f 1.438.105; E. N.'E. T. f8189: H. IJ. S. M. f2.220.097; intrest f3344; exploitatiereke ning f24.421; dividend f91.190; belasting f8456. De winst- en verliesrekening sluit met f 1.007.776. De exploilatie-rekening be draagt f 920.834. De saldo-winst is f 90 000. De opbrengst was: personenverv. f4.153.912, goederenvervoer f 41.957; diverse balen f 59.943. NED.-IND1SCHE SPOORWEG-MU. Uit het verslag van den Raad van Beheer der Nederlandsch-Indische Spoorweg-Maat schappij over het jaar 1926 blijkt, dat de totale opbrengst f 457.994 of 2,5 pCt lager was dan die van het voorafgaande jaar. Da achteruitgang in het reizigersvervoer moet voor een groot deel toegeschreven worden aan de toenemende mededinging van het motorverkeer over den gewonen weg. Doch ook andere invloeden zijn in het spel. Voor 1927 is een verdere terugloop van het rei zigersvervoer te vreezen. De vooruitzichten voor 1927 voor het vervoer van ijl- en vrachtgoederen zijn over het geheel bemoedigend. Het winsisaldo ad f 2 894.963 Is ruim f 137.000 hooger dan het vorige jaar. De interestrekening was f290.000 gunstiger. De exploilatiekosten daalden met f 212.000; aan verschillende baten wend f 148.000 meer ontvangen; het voordeelig koersver schil op remisen uit Indiê leverde f 18.000 meer op; de materieelhuur ging met f 1000 vooruit. Wegens de lagere opbrengst op de lijn Semarang-Vorstenlanden kwam ten laste van de winst- en verliesrekening aan de vernieuwingsfondsen en het reservefonds van dien spoorweg f 10.000 minder ten goede. Daarentegen was de bruto-opbrengst f 458.000 lager; de toevallige balen slonken met f 1000. terwij! op industriesporen f 1000 meer werd afgeschreven. Aan het amorti satiefonds van den spoorweg kwam ten laste der winst- en verliesrekening f31.000 meer ten goede, terwijl het winstaandeel van den Staat f51.000 meer zal bedragen. Voorgesteld wordt het dividend te bepa len op 11 pCt. (evenals vorig jaar). RECLAME. 4410 De zon lokt naar buffén, doch~^ het (s waschdag. En de waschdag stelt zijn eischen. De huisvrouw kan het goed niet in den steek laten. Toch kan zij vlug klaar zijn, door Rinso te gebruiken, 's Nachts weekt dan al het vuil los. hetwelk 's mor gens al het zware werk bespaart. Nog vóór dere middag kan het goed al buiten hangen, klaar om- te strijken. Koop nog heden een pakl DE LEVER'S ZEEP Mtl.'viAARDINGElt fl Jil-M) BODEGRAVEN. - Voor het examen L.O. zijn geslaagd de dames K Becker, M. A M. Belger en E. F. S. SchreTre, allen alhier. BOSKOOP. Bestemd is voor uitzending naar Ned.- Indië de heer D. O. O. Verschoor» onder wijzer bij het M. O., alhier* HAZERSWOUDE. Burgerlijke Stand. Bevallen: M. A. M. Heemskerk geb Van der Horst Z. Overleden: Een levenloos kind van. W. Loomane. G Terhorst, echtg. van D. van Klaveren 53 j. A. van Ofwegen 12 d., D. van J. van Ofwegen. M. G. van der Poel, D. v. E. J. van der Poel 25 j. Door den kerfceraad der Geref. Kerk is een tweet-al geformeerd ter verkiezing van een diaken, bestaande uit de heeren IJ. Hortensius en W. Slootweg, waaruit de gemeente een keuze zal hebben te doen. LEIDERDORP. Maandagmiddag, ongeveer 5 uur, is het 10-jarig zoontje van den heer R. nabjj de Leiderdorpsche brug te water geraakt. De aan de overzijde wonende heer Boot, dit ziende, sprong gekleed te water en mocht het genoegen smaken den drenkeling, welke reeds een eind uit den wal gedreven was, op het droge te brengen en behouden aan zqn moeder terug te geven. LEIMUIDEN. De „StaCrt." No. 113 bevat de sta tuten der Vereeniging voor Wijkverple ging te Leimuiden en omstreken, alhier. ZWAMMERDAM. Vergadering van Ingelanden. Maandag vergaderden in het hotel ,,De Rustende Arend" alihier, de Ingelanden van den Dam- of Binnenpold-er onder deze gemeente. Tegenwoordig waren 21 ingelanden of gemachtigden, te zamen uitbrengende 111 stemmen. De voorz. de heer T. Hooftman, opende met een woord van welkom, waarna de secretaris de notulen der vorige vergade ring las, die onveranderd werden goedge keurd. Daarna werd overgegaan tot het onder hoek der rekening van ontvangsten en uit gaven over 1926, bedragende aan inkom sten f 31683.06%, aan uitgaven f 26.493.81^ en alzoo sluitende met een batig saldo van f 5089,24%. Overeenkomstig het rapport van de commissie van onderzoek, werd tot ongewijzigde vaststelling van genoemde rekening besloten. Eveneens werd vastgesteld de begrooting voor het dienstjaar 1927, met een bedrag van f 8612.01% aan inkomsten en uitgaven. De omslag voor 1927 werd evenals het vorige jaar bepaald op f 7 per H.A., uit makende over een uitgestrektheid van 450.96.75 H.A. een bedrag van f 3156.77. De uitslag van de stemming ter verkie- zing van een voorzitter, in de plaats van den heer T. Hooftman, die als zoodanig aan de beurt van aftreding zijnde, niet meer in aanmerking wensohte te komen, wae da-t werden uitgebracht 98 stemmen op den heer H. van Oosterom, 7 op den heer J. H. van Dobben en 6 stemmen in blanco, zoodat de heer H. van Oosterom is gekozen, welke zich deze benoeming laat welgevallen. Aangezien de heer Van Oosterom reeds deel uitmaakt van het bestuur, zal in een eerstvolgende ingelandsvergadering moeten worden voorzien in diens plaats als polder meester. Tot leden der commissie voor bet onder zoek der in het volgend jaar af te leggen rekening, weTden aangewezen de heeren J Burggraaf, J. VerbuTg en J. H. de Bruijn en tot hun plaatsvervangers de heeren P. Duinker, W. Domburg ec L J. M. Kroft. Het salaris van den watermolenaar, thans door de verandering van bemaling machi nist-, werd van f 300 verhoogd tot f 450 per jaar, plus vrije woning. Een bespreking werd nog gevoerd over de wijze van bemaling met het oog op de hoog en lager gelegen landen. Aan het ernde dankte de heer W. Dom burg den afgetreden voorzitter voor het geen deze in het belang der ingelanden had verricht. Op voorste) van het bestuur werd nog besloten aan den secretaris wegens extra werkzaamheden in verband met de nieuwe bemaling een gratificatie van f 100 te ver leenen. Nadat bij d^ rondvraag nog enkele klei nere aangelegenheden waren behandeld, werd de vergadering door den voorzitter gesloten. AALSMEER. „Aalsmeers Koorvereenigfng" behaalde Zondag j.l. op het te Bergen (N.-H.) ge- honden zangconcours in de afd. „Uitmun tendheid" een derden prijs, bestaande uit een verg. zilveren medaille en f 125. Daar het de eerste maal was, dat „A. K." in deze afdeeling uitkwam, (vorig jaar be haalde zij een eersten prijs in de eerste afdeeling) kan men tevreden zijn over het behaalde resultaat. HAARLEMMERHEER. Naar wij vernemen, zal het Donderdag 23 Juni a.s. 25 jaar geleden zijn, dat de heer H. Koning, te Hoofddorp, conducteur bij de Nederlandsche Spoorwegen, bij ge noemde maatschappij in dienst trad. Het zal den geachten jubilaris dien dag zeker niet aan belangstelling ontbreken. HILLEGOM. F. T. T.-personeeb De afdeeling Hillegom en Omstreken van den Ned. R.-K. Bond van P. T. en T.- personeel St.-Petrus heeft een groote pro- paganda-vergadering (tevens jaarvergade ring) gehouden. Vertegenwoordigd waren de kantoren Hillegom, Lissa, Nieuw-Vennep, Abbenes, Heemstede, Haarlem, Schoten, Spaarndam, Voorhout en Delft. De heer J. Heemskerk, voorzitter der afd. Hillegom, zette kort het doel dezer vergadering uiteen en stelde den spreker, den heer J. H. Wa terborg, van Den Bosch, aan de vergadering voor. Deze schetste de noodzakelijkheid van het organiseeren volgens bindend beginsel, wees op de voordeelen van den Roomschen Bond, zijn successen, zijn stevig orgaan, enz. Hij belichtte ook de geestelijke voor deelen en sloot met een mooie peroratie zijn betoog. Het jaarverslag van den secretaris was keurig verzorgd. De penningmeester sloot zijn kas met een batig saldo van f54.54. De stand van het Vaandelfonds bedraagt thana f 104. De heeren Flores, te Heemstede, en F. C. van Lierop, te Hillegom, werden her kozen als bestuursleden, terwijl in de vaca ture-Van Velzen, te Lisse, gekozen werd de heer Elfrink, te Sassenheim. De volgende punten zijn alsnog ge plaatst op de agenda voor den Raad: Onderzoek geloofsbrieven niouw benoemde raadsleden. Verzoek van J. W. Vrugt om hem afwij king toe te staan van de rooilijn voor het plaatsen van een hek voor zjjn perceel aan de Beeklaan. Adres J. J. Gjjselaar en 12 andere be woners van de Weeresteinstraat om bestrating van het voetpad voor hun perceelen. B. en W. stellen voor, dit adres ter afdoening in hun handen te stellen. KATWIJK-AAN-ZEE. Koninklijk bezoek. Hedenmorgen te halfelf kregen we be zoek van H. M. de Koningin met H. K. H. Prinses Juliana. De villa's „De Hoogcate" en ,,'t Waerie" zijn door de familie Taat ontruimd en zul len nu ter bewoning voor H. K. H. geres taureerd worden. Dat dit bezoek in een oogenblik veel volk op de been bracht is te begrijpen, doch meer gewenscht is, dat bij herhaalde bezoeken men z'n nieuwsgierigheid niet al te veel doe blijken. Werd dezer dagen vermeld, dat ser geant Schouten, die gedetacheerd is bij de schietbanen alhier, zou worden overge plaatst naar Leiden, thans kunnen wij uit de beste bron vermelden, dat deze over plaatsing door de hoogere autoriteiten is afgelast en dat sergeant Schouten du9 in woner van Katwijk blijft, wat velen zeker aangenaam zal zijn. NOORDWUK. Loop der bevolking. Gevestigd: C. A. M. Sneeboer, chauffeur, Leimuiden, H. t. Duinstraat 14. A. M. Ie Loux, voorwerker Ned. Heide Mij., Vledder, Dóuzastraat 12. V. L. van Halm, monteur. Leiden, Pickéstraat 54a. F. J. J. Moerel, zonder beroep, id., Voorstraat 121.Th. J. Stappen, zonder beroep, Den Haag, StJe- roensgeslicht. J. van Dorland, geh. tref 2-2

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 6