No. 20622 LEIDSCH DAGBLAD, Woensdag 8 Juni Derde Blad Anno 1927 UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. 'SPROOKJESPUDDING* RADIO-PROGRAMMA VRAGENRUBRIEK. BODEGRAVEN. Gemeenteraad. Een geldleening groot f 110.000 De school in do „Meye" opgeheven. Zaterdagmorgen vergaderde de Gemeen teraad. Afwezig waren de heeren Boer en V erlooy. De raad beeloot op verzoek van de Lan delijke Federatie van vereen, voor Zie- kenhuieverpleging tot het betuigen van adhaesi© aan een door deze federatie aan de regeering gezonden adres, waarbij ver zocht wordt de verpleegkoeten in de zie kenhuizen niet te verhoogen. B. en W. «telden voor niet in te gaan op de van Ged. Staten ontvangen maclim- ging om een gemeenschappelijke regeling te maken met Zwammerdam, inzake het Openbaar Ulo-onderwijs. Er ia momenteel slechte 1 Zwammerdamsch leerling, een re geling zou een klein financieel voordeel kunnen geven, maar kan voor de toekomst nu nog onbekende nadeelen met zich slee pen. Aldus besloten. Uit de rekening en verantwoording van den keuringsdienst voor vee en vïeesch blijkt dat aan keurloonen ia betaald in Bo degraven f 5671.60 en in Zwammerdam f 390. De totaaluitgaven zijn f 4092.66, zoo dat een batig ealdo is van f 1968.84, waar van Bodegraven f 1433.33 en Zwammerdam f 635.50 ontvangt. Deze rekening en verantwoord!Dg werd goedgekeurd. Het kohier van de hondenbelasting werd vastgesteld op f 925. Tot hulpkeurmeestor aan het Slachthuis werd vast aangesteld de heer B. Vermeulen, thans tijdelijk hulp keurmeester alhier. Besloten werd tot het aangaan van een geldlteening groot max. f 110.000 tegen een rente van 4 3/4 pCt., bij de Directie van het pensioenfonds voor Koloniale Lands dienaren en Locale Ambtenaren. De jaar- lijksche aflossing zal f 4000 bedragen. Uit de gelden van deze leenang zullen worden betaald de bouw van de nieuwe export- slachterij, het riooPbemalingsfftation en de electrificatie van de Meye. Enkele leden achtten een lagere janto mogelijk, wat door den voorzitter weid ontkend. De heer 0. B. Batelaan achtte een jaarlijksche aflossing van f 2000 van het bedrag voor de electriciteitsvoorziening van de Meye niet mogelijk, doch waar de leening dan nog eerst in 29 jaar afloopt is een lagere 'aflossing niet wel mogelijk. Besloten werd tot aankoop van een stuk je grond langs den Meyewëg groot 27 H2. van mr. Van Beeok Calkoen te 's-Graven- hage a f 5 peT M2., en een even groot ter rein van Th. Lelivcld te Bodegraven voor denzelfden prijs. Deze beide terreintjes zijn bestemd voor den bouw van een trans formatorenstation. Verschillende wijzigin gen werden aangebracht in de begrooting voor 1926. Behandeld werd een voorstel ot opheffing van de openib. lagere school B in de wijk „Meye", In verband met hot voorstel is ingekomen een adres van ouders van schoolgaande kinderen of kinderen? die in de toekomst de school zullen be zoeken, waarin verzocht werd de school niet op te heffen, doch een betere leer kracht aan t© stellen* De voorzitter zegt ter toelichting van het voorstel van B. en W. dat. deze school einds jaren lang wordt bezocht door een klein aantal leerlingen. In vroeger ju ren varen er altijd nog een aantal leerlingen uit de gemeenten Nieuwkoop en Zegveld, doch uit Bodegraven slechts weinigen. Voor ©enigen tijd verzochten Ged. Staten B. en W. hun t© berichten wanneer het leerlingenaantal van deze school beneden 7 zou zijn gedaald. Eem'gen tijd geleden bedroeg hot aantal 6, waarvan bij nader onderzoek bleek, dat nog 2 slechts admi nistratief waren. Eén daarvan kon de school nooit bezoeken, omdat deze daar toe niet geschikt was en de andere was naar de meening der oudeTS boven den leerplichtigen leeftijd. Feitelijk waren er dus slechts 4 leerlingen Ged. Staten ver zochten nu het Gemeentebestuur de 'school op te heffen. Geschiedt dat niet dan zul len zij het zelf doen. B. en W. stellen nu voor de school met ingang van 22 Juli op te heffen. De heer Hortensius i® niet verwonderd over dit voorstel omdat het aantal leer lingen tot vier is gedaald, doch vermoedt dat 't met 't onderwijs niet in den haak is. Hij wil dan ook het adres nog even aan houden. De heer Beyen spreekt in gelijken zin. Bij vroegere onderwijzers was de school beter bezocht. Van de onderteekenaars zijn in de toekomst 8 leerlingen te wachten. De h,eer Baan Batélaan zegt dat het slechte de vraag is of d© Gemeente zal op heffen of dat Ged. Staten dat doen. Ook onder d© genoemde goede leiding werd de school voor het overgroote deel door leer lingen uit Zegveld en Nieuwkoop bezocht. Kleine schooltjes zijn nu eenmaal slecht voor het onderwijs, dat hebben de voor standers van Openbaar onderwijs altijd ge leerd. Deze mag dan ook niet door kunst en vliegwerk in heit leven worden gehou den. De heer Beyen zegt dat als blijkt, dat de school niet in stand te houden is, hij *el wil voorstemmen. Vooraf wil hij ech ter de zaak nog eens onderzoeken. Na een korte diiBcuesie woTdt het voorstel van B. *n W. met 7—2 stemmen aangenomen. De ichool B. wordt dus opgeheven. Bij de rondvraag informeert de heer ïteyen naar de kwaliteit van gas en water, vaarover hij veel klachten heeft vernomen. K en W. hebben voor het eerste een des kundige benoemd en zullen in de volgende Vergadering rapport uitbrengen. Naar den teestand van het water zal een onderzoek *orden ingesteld, èierna wordt de ver gadering gesloten. Het bestuur der Nutsbewaarsehool Heeft aan het hoofd van die school, mej. M. J. A. Kajg, die ongeveer 31 jaar lang deze school heeft gediend, tegen 1 Septem ber a.s. op de meeat eervolle wijze ontr slag verleend. Het heengaan van mej. Karg beduid voor de bewaarschool een groot verlies, haar persoon en de school waren onafscheidbaar verbonden. Gedep. Staten van Zuid-Holland heb ben opgeheven voor motorrijtuigen op meer dan twee wielen de gesloten verklaring van den volgenden weg in deze gemeente: den Rijweg langs den Lage-Rijndijk, voor het gedeelte, loopende van de bebouwde kom van het dorp Bodegraven tot den Kerkweg; den Rijweg langs den Hooge-Rijndijk van den straatweg GoudaBodegraven tot de grens der gemeente Waarder bij de Dubben Wiericke. BOSKOOP. 1 Juli a s, zal het 25 jaar geleden zijn dat A. v. d. Kraals als concierge aan de openbare school alhier benoemd werd. Door tusschenkomst van het accoun tantskantoor J. Bavelaar Co. alhier is door een inwoner alhier aan te weinig be taalde vermogensbelasting f 4-Ï.16 er. aan inkomstenbelasting f 121.23 betaald. HAZERSW0UDE. Burgerlijke Stand. Bevallen: H. van Vetzen, echtg. van G. van Wellen, Z. J. E. van der Sar, echtg. van G. Los, D. Overleden: C. van der Werf, wed. van W. van Deuzen 77 j. Gehuwd: N. van Elleswijk 21 j. en A. J. van Dijk 17 j. De collecte voor de Zending, gehou den op lsten Pinksterdag in de Ned. Herv. Gem. heeft opgebracht de som van f112. Zondagmorgen is een koe van den veehouder P. de Jong Czn. door den blik sem getroffen en gedood. LEIDERDORP. Een ongewoon bruiloftsfeest. Waarom, Leidenaars, laagt ge in uw luie- ledikanten, toen vlakbij ongekende vreugde omwaaide, echte volkspret opspatte in oud- vaderlandschen zin? Waarom hebt ge Lei- dens' slapende poorten niet doorstormd om te zien, hoe 't toeging daarbuiten in het polderland? Waarom maakt ge verre reizen om U te verlustigen in oude volksgebruiken terwijl vlak bij de folklore welig bloeit? Hier had ge moeten zijn Vrijdag avond in het oude Leydensdorp, bakermat van helden-geslachten, om te zien hoe teug- verdwenen gebruiken in eere werden her steld. Een van U is misschien wakker geschokt door schel trompet-gsschetler. opgeschrikt, weggevlucht in slaapwandeling langs de Rhijnslroom, waar ergens zijn slaperige oogen opensprongen door veel rumoer. Daar zag hij bij flauw schijnsel geglim van hoogo zijdén, waaronder de stoere Irekken van I.ei- dordprp's heldengeslacht. In de vuisten ge klemd houten wapenen van geweld, die aan Spaansche tijden deden denken. In twee rijen stonden ze en hielden de stokken krui selings. Een eerewacht.Daar opeens koml er een lieflijk geluid in de lucht wielengeknars van twee rijkgetooide kruiwagens, wier afkomst dient verborgen met vlaggedoek. Ze torsen een rijke buit. Een bruidje is een lieve last en hoog troont de bruidegom in zijn zegekar. Twee a.s. echtelieden uit Leiderdorp's goede burgerij, elk in een kruiwagen. En daarachter weer kloeke kerels, zwart- gehoed. kruiers met al ~t gewicht van hun gewichtig ambt. Door de stille hulden der helden-rijen nu knarsen de equipages, maar rondom joelt een half dorp. Voot het re- geeringsgebouw stopt de knarsende, kner pende 9loet. Middenervoor staat dan 't bruidspaar geëtaleerd en in een kring draaien zich de deftige helden: Leiderdorps Roem. Daaromheen een verschrikkelijke kriooling van dorpelingen. Boven: de glinsterend-groene guirlandes, bengelende restanten van 's burgemeesters feest". Er is even een wild opstuiven van dol jolijt, maar dan moet het stil zijn. 't Paar zal worden gehuldigd. Een grijsaard, ontroerd door de kolossale vitaliteit der geslachten, voert een rede, die lang is en diep delft in het gemoed van het bruidspaar. Dat is bewogen. In hun karos sen weenen zij. Dat hoort er zoo bij. Want er komen ook cadeaus. Sierlijk houtwerk en schoont: sculptuur; vrouwenvlijt wrocht voor de bruid, en een van Leiderdorp s groole kun stenaars. voorzeker niet de minste spilde zijn artisticiteit aan het edel stel. Daar komen de bloemen kleurige pracht. En zanghulde. Bruiloftsliederen roerend Hef door fluweelen vrouwe-monden ge zongen. En een solist die heel op zijn eentje eer betoont. Dan davert door de nachtstilte een kanon- nade van gloria's, heel Leiderdorp dat op is doet spontaan. En dat, vlak na de groote hulde, gebracht aan den koning van ons dorp, onzen sympathieken Burgervader. Hulde voor zulke kelen. De Bruidegom droogt zich alvast, om met een zonnigen glimlach te danken. Zijn hoed slaat scheef, maar zijn hart zit kaarsrecht. Hij spreekt even gedenkwaardig als onuitsprekelijk. Men vergaapt zich aan zijn woordenkosL Men snoept Men smult. Hij spreekt smake lijk. Hij speecht zelfs. En 't bruidje wuift alsmaar en ls in haar nopjes in haar équipage. Zij wordt overladen met weldaden vindt ze. en wij bestrooien haar rijkelijk met rijstekorrels. Dan komen B. en W. om een hoekje kijken en we zien even de flit sende slippen van het overheidsgezag Dat is erg officieel. En dat is 't slot Want nu staan weer pal de kloeke kerels met hun houten wapenen van geweld kruiselings naar elkaar toe en weer gaat er kruigekras door de eereboog stom en stil. maar eromheen groeit nog steeds het gejoel. Er komt tromgeroffel en geschetter in den stoet en links-rechts d« mannen; knors-knarsende equipages gaat 't rakelings voort door de 9traai met sterke stap. O, die glimmende zwartheid der hoe den bij 't schaarsohe lantaarnlicht; die fel- wilte stokken van houten wapenen van geweld; man na man. held na held. En daar achter de wiebelende karren, die naar el kaar toe willen altijd weer, uit Lietde. Dat roffelt nog laat door den nacht, dat stapt maar aldoor in rythmischen gang. Waarna artoe? Liept ge toen niet mee terug klaar-uitge- slapen Leidenaar, de kant van de Zijlpoort uit Daar hebt ge waarschijnlijk ook meege- proefd van 's Bruidegoms buitengewone port en sigaren, die rijkelijk vloeide en rolden. En van de bruidsuikers der Bruid en van haar lieve blikken. Zondagavond ontdekte de heer B., wonende aan het Jaagpad, dat uit de bak kerij van den heer P. v. d. L. op het Jaag pad rook opsteeg. Bij een nader onderzoek bleek, dal de krullen, welke tegen den oven lagen, door de hitte aan het smeulen waren geraakt. Met behulp van emmers water heeft men hel vuur gebluscht. RECLAME. LIJSTENMAKERIJ. ÏJW!? Wij zijn speciaal ingericht voor het omlijsten van plaatwerk, toto's enz. BOET BW VOORDEEL „De Concurrent", 62 liaarl.straat 02 4123a NOORDWIJK. Vanaf a.s. Zondag zullen gedurende de zomermaanden in de Parochiekerk van St. Jeroen op Zondag de II. II Missen zijn le 6 uur, 7.15 uur, 8.45 uur (Hoogmis) en te 10.30 uur. NOORDWIJKERHOUT. Gemeenteraad. De Openbare Lagere School opgeheven. De kermis afgeschaft. Voorzitter de burgemeester Aanwezig alle leden. De voorzitter opent met gebed en doet daarna mededeeling van eenige ingekomen stukken, oa. Goedkeuring van Ged. Staten betreffende genomen raadsbesluiten e. d. Ingekomen was een adres van de 'Fede ratie voor Ziekenhuis-verpleging, om adhae- sie-betuiging om het opdrijven van de ver- plegingskosten in de verschillende zieken huizen tegen te gaan.. Hiermee gaat men accoord. De kas van den gemeente-ontvanger is opgenomen en in goede orde bevonden. Benoemd werd een commissie, bestaande uit de heeren L. M. v. Noort, R. v. Dijk en W. Tli. Langeveld, voor onderzoek naar de geloofsbrieven der nieuw benoemde raads leden. In een volgende 'vergadering zal deze commissie rapport over de zaak uitbrengen. Naar aanleiding van een arrest van den Iloogen Raad, wordt besloten om aan het college van B. en W. een algemeene mach tiging te verstrekken tot, uitvoering van raadsbesluiten tot het aangaan van burger rechtelijke overeenkomsten. Aangenomen wordt het voorstel van B. en W. tot het opnieuw verstrekken van f 18.000 eerste hypotheek aan den heer Van Saase (Zilk) met dien verstande, dat wedcr- zijdsche opzegging met zes maanden moet plaats hebben en dat de rente, die 6 pCt. bedroeg, dateerend uit den oorlogstijd, thans wordt teruggebracht op 4 3/4 pCt. Met algemeene stemmen wordt aangeno men het voorstel van B. en W. tot ophef fing der O. L. School (Dorp) tegen 1 Aug. of mogelijk 15 Aug. a.s. Het aantal leer lingen bedraagt slechts 7, waarvan reeds een meisje voldeed aan de leerplichtwei. Uit de geheele gemeente verlangen slechts drie gezinnen openbaar onderwijs. Besloten wordt over te gaan tot aankoop van 66 nieuwe lantaarns ten behoeve der straatverlichting; onkosten worden geraamd op f7264. Ook zullen zooveel mogelijk de verlichtings-armen aan de muren vervallen en anders van grootere branders worden voorzien. Zonder stemming wordt aangenomen het voorstel, uitgaande van wethoudeT Oost- dam (de Voorzitter wenscht onpartijdig te blijven) tot afschaffing der jaarlijksche ker mis In het vervolg wordt de naar „Schip- pers-sloot" veranderd in ..Schippersvaarl", loopende van de haven tot aan de Leidsche Vaart. Het voorsteT van B. en W. tot wijziging der algemeene politie-verordening wordt tot het najaar uitgesteld. De begrooting 1926 ondergaat hierna ver schillende wijzigingen. Na een weinig belangrijke rondvraag ging de raad in geheime zitting over ter bespreking van den aankoop der stoom- brandspuit, waarvoor reeds een crediet van f4000 werd verleend. Tot heden werd nog niet tot aankoop besloten, omdat eerst overal geïnformeerd zal worden, ten einde goede waar voor zijn geld te krijgen. Hierna sluiting. 0EG8TGEEST. Op den hoek GeversstraatDeutz- slraat had Zondagavond halfnegen een aan rijding plaats. De 14-jarige H. H. werd, toen hij de Deutzstraat per rijwiel kwam uilrij den. gegrepen door een auto, bestuurd door dr. Q. uit Sassenheim. De auto stopte direct, waarna de jongen naar dr, Timmermans werd gedragen Hij was aan het hoofd deerlijk verwond, doch bleek er verder goed afgekomen te zijn. Na verhonden te zijn is hij huiswaarts gebracht Het rijwiel was zoo goed als geheel vernield. VALKENBURG. Burgerlijke Stand. Getrouwd: D. v. Duijn en C. Slootweg. H. Botermane en E. de Roode, van Oegstgeest. Begunstigd door mooi weer gaf ,,Val- kenburgs Harmonie'' Zaterdagavond het eerst© concert in de tent op het Eilandje. Het talrijk opgekomen publiek heeft ge noten jammer dat de jeugd af en toe nog wat te veel leven maakte. De opbrengst van de collecten in de maifhd Mei hebben bedragen in de Ned.- Herv. Kerk voor de diaconie f31.67; voor de kerk f 91.47 en de inhoud der bussen f22.10. Hedenavond acht uur zal er in d« Ned.-Herv. Kerk een gemeenteavond ge houden worden voor de lidmaten, om den financieelen toestand van de kerk te be spreken. O]-) het Nationaal concours in de Doe len te Rotterdam gehouden, behaagde ,,Val- kenburgs Harmonie" een eersten prijs in de eere-afdeeling VOORHOUT. Burgerlijke Stand. GevestigdM. P. Berg, van Zoeterwoude, Teylingorlaan 21. Th. J. M. van Steijn van Zoeterwoude, Schoollaan 4. B. de Vries,, van Haarlemmermeer, Heerenlaan 50. J. Th. Ruigrok, van Haarlemmer meer. M. P. H. Appelboom, van Moor drecht. A. W. Heytveld van Den Haag, allen Leidschevaart 2. C. G. Onderwa ter, "van Noordwij kerhout, Rijnsburger- weg 8. Vertrokken: A C. M. Versluis, naar War. mond. W. v. d. Stoel, naar Wassenaar. A. J. en J. J. Kaandorp, naar Amers foort. M. W. den Dubbelden, naar Noord- wijk, M. G. Jansen, naar Laren. Op het muziekconcours, gehouden te Ridderkerk op den tweeden Pinksterdag, behaalde de R.-K. muziekvereCD.iging ,,St. Cecilia" alhier, in den concertwedstrijd», 3de afdeeling, een tweeden prijs met 47 punten, met het verplichte stuk ,,fce«t- ouverture" van L E. Rugers en een eer sten prijs in den mar6chwedstrijd, 1ste afd., met ,,Oamarades", van D. D. Belleflamme. Naar wij uit goede brond vernemen, is door Z. D. H. den Bisschop van Haar lem, tot pastoor dezer gemeente benoemd, de heer Heytveld, thaus pastoor te Heems kerk. WASSENAAR. Jaarvergadering Coöp. Boerenleenbank. Door de Coop. Boerenleenbank alhier werd in het Gebouw voor Ohr. Belangen de jaar lijksche algemeene ledenvergadering gehou den. Tegenwoordig waren 104 leden. Door den voorzitter, den heer L. A. F. Prins werd deze vergadering geopend. Hierna werd overgegaan tot het voorlezen der notulen, die zonder op- of aanmerkingen werden goedgekeurd. Punt 2: De voorzitter deelt mede, dat het afgeloopen jaar kalm is voorbggegaan en geen buitengewone dingen zijn voorgevallen. Tevens deelde hij mede, dat de bank het volgend jaar het 25-jarig jubileum hoopt te vieren. Bij monde van den heer J. J. Remmerswaal wordt namens de controle-oommissie mede gedeeld, dat de rekening en balans in over eenstemming waren met de boegen en uit treksels. Het overzicht geeft de navolgende cjjfers: SpaarbankbedrjjfDoor de Spaarbank wer den uitgegeven 105 nieuwe boekjes en in getrokken 46 boekjes. Toename over 1926 bedroeg dus 59 boekjes. Het totale aantal spaarders op 31 Dec. 1926 bedroeg dus 59 boekjes. Aan spaar gelden werd ontvangen f 621.857.62 en uit gegeven f431.130.17, zoodat meer werd ingelegd dan uitgegeven 1190.727.45. Op 1 Januari 1926 was door de spaarders ingelegd f615.626.97. Op 1 Januari 1927 bedroeg dit f 190.727.45. Totaal f 806.354.42. Leenbankbedrrjf: Het leenbankbedrgf geeft het volgende overzicht: Uitgetreden 4 leden; toegetreden 13 leden. Het totaal aantal léden op 1 Januari 1927 bedraagt 257. Voorschotten: Aan 22 personen werden over 1926 voorschotten verstrekt tot een ge zamenlijk bedrag van f65.765; 10 voor schotten werden in zijn geheel afgelost tot een gezamenlijk bedrag van f22.618.27. Op 1 Januari stonden uit 118 voorschotten tot een gezamenlijk bedrag van f313.500.33. Rekening-courant: Het aantal loopende rekeningen bedroeg op 1 Januari 1927: G8. Het reservefonds bedroeg f38.963.79; met bijvoeging winst 1926 f 2.335.0972. Op 1 Januari 1927 totaal f41.298.887» Zonder op- of aanmerkingen worden deze cijfers goedgekeurd. Rg de verkiezing van een lid van het bestuur door periodieke aftreding van den heer P. v. d. Marei, werd deze met zeer groote meerderheid van stemmen herkozen. Tot plaatsvervangende bestuursleden wor den met groote meerderheid van stemmen gekozen ae heeren A. M. de La maar en J. J. Remmerswaal. De voorzitter doet het voorstel ora de netto-winst over het afgeloopen jaar te voe gen bij het Reservefonds. Wordt z. h. st. goedgevonden. De heer J. J. Nell brengt verslag uit van de algemeene vergadering, gehouden te Utrecht op 23 Juni 1926. Tot afgevaardigden naar de alg. vergade ring te Utrecht, te houden op 10 Juni 1927, worden gekozen de heeren J. J. Nell en A. Versteeg. Tot lid van den raad van toezicht wordt met meerderheid van stemmen herkozen de heer A. Versteeg. Vervolgens is aan de orde wijziging der statuten (art. 29 sub 1 en 21). Daar be# hi6r alleen een redactiewijziging betreft, werd het voorstel van het bestuur ongewij zigd goedgekeurd. Tot gemachtigden om do notarieel© wijziging der statuten te doen RECLAME. 9806 plaatsvinden worden aangewezen de heeren i'. v. d. Marei en H. H. v. d. Plas. Hierna sluiting. Verder z\j nog vermeld, dat gedurende de eerste 5 maanden reeds w eder aan spaar gelden werd ontvangen f 319.923.57, terwijl over datzelfde tijdvak reeds 11 nieuwe leden zijn toegetreden. ZOETERWOUDE. Burgerlijke Stand. Geboren: Leonardus Jacobus, z van J. van der Hoeven en K. P. van Maris. Gecrtruida Maria, d. van N. de Jong en M. A. Velder. Getrouwd; Petrus Antonius Joseph Sep 23 j. en Elisabeth Johanna Janmaat 27 j. Johannes Petrus Bensdorp 21 j. en Cornelia Janmaat 25 j. Zondag brachten eenige al (e vroolijke jongelui per auto, uit Alphen een bezoek aan calé „lk leer nog" waar zij een spiegelruit der serre vernielde. De politie die er in ge moeid werd, wist de heeren lot schadeloos stelling te bewegen. VOOR DONDERDAG 0 JUNI. Hilversum, 1050 M. 12 u.Politicber. richt. 12.352 u.Lunohmuziek door het Trianonfcno. 3.30—4.30 Uurtje voor AVees- en Ziekenhuizen, door mevr. Ant. v. Dijk. 5.3»)7.15: Vooravondconcert door het A.N.R.O.-orkest, o.l.v. Nico Tree# Soliste: Neïly Oortman—Haye, sopraan. 7.15: Poldticber. 7.30: Uitvoering onder auspiciën dor Wagner-Ver. van Beetho ven's opera ,,Fidelio". Orkest van bet Con- cergebouw. In de pauze houdt de heer Louis Schmidt een caurerie over Beetho- vens „Fidelio". 10.30: Persber. Daventry. 1600 M. 11.20: A. Brown's octet en solisten (contra alt. bariton, viool piano). 1.202.20: Gramofoonmuziek. 3.20: Evensong van d© AVeatminster Abbey. 4.05: Kniples. 4.20: Daventrykwartet en 't Victorian Trio. 5.35: Kinderuurtjo. 6.20: Landbouwber. 6.40: Dansmu ziek. 6.50: Tijd®., weerb., nieuws. 7.05: Dansmuziek. 7.20: Lezing: A, Hun garian Wedding. 7.35: De sonates van Beethoven. 7.45: Lezing: A. hundred years of working class progress. 8.05: Mr. Flotsam en Jetsam. 8 20: Sympho- nie-coneert. Dr. E. Schipper, bariton. H. Murchie, fluit. Symphonie-orkest. 9.20: Weerber., nieuws 9.40: Lezing: Ber lin. 9.55: Licht symphonie concert (ver volg). 10.50—12.20; Dansmuziek. Langenberg, 469 M. 1.252.25: Or- kestconcert. 5 50—6.50: Vroolijke liede ren. AA'erag-koor. 9.20: Liederen en duct- ten. Fr. GerhardtSchulthesz, sopraan. Rh. Gerhardt, bariton. G. Bunk, piano. 11.2012.20: Dansmuziek. Parijs Radio-Paris", 1750 M. 10.50 11.20: Concert. 12.502.10: Orkest-con- -cert. 5.055.55 Kinderuurtje. 9.05 11 u.Concert. ,,Le Refuge", 1-acter van Drain. 2. Chonchette. 3. Legende, viool- solo door R. Krettly. Konigwusterhausen, 1250 M. 3.20 8 05: Lezingen en lessen. 8.20: Uitzen ding uit Maagdeburg. .Juarez u. Maximi lian", van He.rfel. Daarna tot 12.50: Dans muziek van Berlijn. Hamburg, 394.7 M. 12.50—2.20 Orkest- concert. 2.253.10: Kamermuziek. 4.35—5.20: Vioolduetten. 5.20—6.15: Dansmuziek. 6 207 u.: Orkestconcert.' 8.20—11.10: ..Narrenspeegel", comedie in 4 acte® van EhPke. Daarna dansmuziek. Brussel, 509 M. 5.20: Vocaal concert. 6.20: Vlaamsche les. 8.20: Galacon- cert, gewijd aan de Zon Orkest en decla maties. 9.5010.50: Dansmuziek. A. v. Q., te N. Noordwijk/Zee, Noord- wijk-Binnen, Voorhout, Postbrug, AVarmon derhek, Leiden, Brug-Leiderdorp, Groene- dijk, Brug-Koudekerk, Alphen, Zwammer dam, Bodegraven, Nieuwerbrug, de Ros kam, AVoerdcn, Harmeien, de Meern, TJtreoht, de Bildt, Soesterberg, Amersfoort Nijkerk, Putten. Ermelo, Tonsel, Harder wijk, Hierden, Nunspeet, Doornspijk, El- burg, Oldebroek, Duivendans, Wezep, Ka tereer, Zwolle Berkumerbrug, de Licht mis, Rouveen, Staphorst, MeppeL, Havel- te.Uffelterbrug, Dioverbrug, Hooger-Smil- de, Smilde. Klooeterveen, Assem, Rolde, Gieten. Totaal 243.9 K M. o P. de W., te L. le. Met beste handboek is: Vollsl&ndige Anleitung zum Formen und Gieszen von Eduard Uhlenhuth. A. Hart- leben's Arerlag (Wien und Leipzig). Een be hoorlijk Hollandsch handboek is ons niet bekend. 2e. Waaruit „pAte" bestaat is nief zoo maar te zeggen, men komt hier aan vak geheimen. Wendt u {of een goeden lijsten maker, misschien dat die raad kan schaffen.

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 9