N.V. Distilleerderij „De Fransche Kroon", voorh. HARTEVELT Zn. - LEIDEN - Anno 1760. j Mededeeling Tuinfeest „Zomerzorg". Zit-Slaapkamer SLAGERIJCHEF DE JONGH's Woning-Bureau G. H. TIMMERMANN ZONEN „KOUPRlE's" ÏS Bk Bk A|A| A jP"een der meest gewilde merken 1e Fransche Dameskapschool, Breestraat 67 Te koop: L.DEMMENIE 1 duims Amer. Eiken UIT DE OMSTREKEN. VISSCHERIJ-BERICHTEN. Verkrijgbaar in l/l en 1/2 Literkruiken. 2451 Nijverheid en Handel Spreekuren 1-24 en na 0 uur 's avonds. Ook afd. Heerenkappersvak Katwijk aan Zee IJmuiden E. DE JONGH - Schilder Nieuwe Rijn 53 Solied werk Concurreerend Heden verplaatst KEMPENAERSTR. 89 Hr TELEFOON 2489 "VS *793 TE KOOP: TE HUUR: J. J. DE CLER, Rijnsburgerw. 9 FOTOALBUMS, BRIEFKAARTALBUMS, POESIEALBUMS, POSTZEGELALBUMS, Haarlemmerstraat 169 vanaf f 82.50 per NI' de fijnste 6 cents Sigaar Zie de Etalage Aanbreien Kousen DE NIJVERHEID Door ongunstige weersomstandigheden zal het Tuinfeest op Donderdag 9 Juni uitgesteld worden tot Donderdag* 16 Jnni. Kinderen Ito :dhorst, Martha-Stiohting, uit Schoonhoven. J. Kempen, Julianasu\ 106, uit Den Haag. Ja. G. Prins, Hoorn- ötraat 2, uit Zoeterwoude. Vertrokken: J. v. Loon, naar Rotterdam, Schiedamschedijk 47. A. A. Simonettie, naar Utrecht, NieuwsgTacht 32. E. Eijs- dain, naar Leiden, Morschstr. 55. A. Verdonk en gezin, naar Zwammerdam. D. de Graaf en gezin, naar Oudewater. Th. de Roo, naar Den Haag, Frederik Hendriklaan 261. A. C. M. de Groot, naar Leiden, Sophiastr. 54. Th. G. de Jong en gezin, naar Nieuwer Am stel, Bo venkerk 75. D. J. Ramakers en gezin, naar Amsterdam, Marcopolostr. 260. Kin deren v. d. Sluijs, naar Spijkenisse C. E. Sijtsma, naar Wageningen. J. M. Hoogeveen, naar Nieuwkoop. G. van Vliet, naar Amsterdam, Mosplein 10. Wed. B. v. Ieperen, naar Woubrugge A. v. d. Oever, naar Rijozaterwoude. P. J. v. Bergen naar Amsterdam» Kruger- plein 3^ Op den Heerenweg gebeurde Zondag het zooveelste auto-ongeval. Een uit de richting Amsterdam komende personen auto, passeerde een fietsrijder die nog niet al te vaat op zijn karretje thuis scheen te zijn. Om den jongen te ontwijken, haalde de bestuurder zoover mogelijk uit, doch daarbij reed hij tegen een telegraafpaal, waardoor een der wielen van de auto af liep. De chauffeur kon zijn stuur niet meer houden en reed daarna tegen een boom. De auto werd ernstig beschadigd. Een jon getje dat ook in. de auto zat, kwam door den schok van zijn zitplaats in de sloot terecht. Zaterdag ontsnapte een driejarig meis je van H. dat met haar vader op de Wil- helminaatraat wandelde aan diens geleide en stak de straat over. Juist kwam een auto aanrijden en hoewel de chauffeur da delijk remde, kon hij niet verhinderen dat hij heb kindje aanreed. Deerlijk gewond werd het meisje opgenomen en men vrees de het ergste. Bij nadere informatie bleek haar toestand iets gunstiger. Onze plaatsgenooten D. v. d. Ent Braat en J. Godthelp, hebben voor het classicaal bestuur te Leiden van de Ned.- Herv. Kerk de acte Godsdienstonderwijzer behaald. Op het te Gouda gehouden tang- e«n muziekconcours behaalde de R.-K. zang- vereeniging „O.B.K." in de eerste afdee ling een eersten, prijs, Op hetzelfde con cours bemachtigde de R.-K. muziekv&r. „Leo XIV" een tweeden prijs in den mar sch w edatrij cL „Crescendo" de baby onder de plaatse lijke muziekvereenigingen behaalde in de 2de afdeeling op het te Rotterdam gehou den concours, een eersten prijs met 322 punten. Het Alphensch mannenkoor „Kunst na Arbeid" behaalde op het zang- en muziek concours te Hilversum in de eerste afdee ling mannenkoren een tweeden prijs met 270 punten».: BOSKOOP. Een excursie van Journalisten naar Boskoop Naar wij vernemen is door het gemeente bestuur en de Ver. van Kweekers alhier tegen 25 Juni a.s. een excursie van binnen- en buitenlandsche journalisten georgani seerd* Hoofddoel is, dat de mannen van de Pers kennis maken met de moeilijkheden, waarin het nijvere Boskoop verkeert, deels door buitenlandsche protectiemaatregelen, deels door gebrekkige aansluiting bij bin nen- en buitenlandsch verkeer, daar Bos koop altijd nog enkel te water en per auto bus te bereiken is. Met groote bezorgdheid heeft men dan ook te Boskoop de stopzet ting van den reeds ver gevorderden spoor wegaanleg vernomen, welke Boskoop spoorverbinding met Gouda zou bezorgen. Bruggen en weg zijn zoo goed als gereed, de palen voor het station te Boskoop zijn reeds geheid en nu dreigt alles weer mis te loopen. Juist, omdat Boskoop al zoo veel moeite heeft, zich als boomkweekcenlrum te handhaven, zou de spoorwegverbinding zeer noode worden gemist. Ds. J. G. Fernhouf, predikant bij de Geref. gemeente alhier, zal 2 Juni e.k. af scheid van de gemeente nemen. Op het te Gouda gehouden nationaal concours voor muziek- en zangvereenigin- •gen op 2en Pinksterdag, behaalde de Har- monievereeniging „Excelsior" alhier, onder leiding van den heer H. v. d. Veld uit Lei den een len prijs in de le afd. concert- en een len prijs in den marschwedstrijd. HAZERSWOUDE. Der traditie getrouw, werden tot groot vermaak van onze dorpsjeugd, Dinsdag avond de brandbluschmiddelen op het Dorp beproefd. Behalve een paar oude 9langen, welke eenige reparatie behoeven, bleek alles in goede conditie te verkeeren. Met één wa terstraal werd een hoogte bereikt die de verwachting overtrof. Zelfs de wijzerborden van den gemeentetoren konden worden be reikt. Ook met twee slagen was de uitkomst bevredigend. „Het oude spuitje, spoot nog niet zoo mis" hoorden we opmerken. In den wedstrijd te Ridderkerk gehou den op Tweeden Pinksterdag heeft het Har- 'moniegezelschap Hazerswoude een lsten prijs gewonnen in de 2de afd. van den con certwedstrijd en 'n lsten prijs in den marsch wedstrijd. Het harmoniegezelschap stond onder leiding van den heer M. Bolderdijk uit Leiden. De uitslag van de gehouden aanbeste ding van de Sluis Westvaart alhier was als volgt: L. F. Kruit, Leiden f 40.100; T. Smeu- ler9, Dordrecht f39.000; N.V. v. Dongen Hoving, Dordrecht f 38.350; N.V. Neder- horst, Gouda f 36.143; C. J. Kieberts, Sas- senheim f34.900; T. Berbus, Nieuwerkerk a. d. IJssel f33.819; G. Hensema, Haarem (Gron.) f33.700; Geb. van Balen, Oude Rijn f 32.798; W. Stichter Pz., Bergambacht f 31.900; N. van Leeuwen, Haastrecht f31.530; P. J. de Later en P. H. Meijer, Leiden f28.889; G. J. Bouwmeester, Lopik f27.617; Geb. Smits, Zoetermeer f27.395; W. Bakker. Ammorstol f 27.384; E. van Lu iing, Woubrugge f26.490; C. Bontebal, Reeuwijk f 26.398; G. A. v. d. Wiel. Hazers woude (26.340. Raming f 27.000. Gegund aan den laagsten inschrijver. KOUDEKERK. Do Geref. zangvereeniging „Soli Deo Gloria" behaalde Tweeden Pinksterdag op het zangconcours te Hilversum een twee den prijs in de derde afdeeling met 267 punten. WADDINXVEEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Hendrika Jacob a, D. v. J. Roggeveen en J. van Heezik. Overleden: Hendrik van der Loo, 59 j-, echtgenoot van G. van Leeuwen.W. H. Nauta, 62 j. J. D. Oudijk 22 j. Gehuwd: H J. Grisnigt en A. Keijne- mans. Ged. Staten van Zuid-Holland zullen in hun eerstvolgende vergadering een voor stel indienen tot aankoop van de voor de kadeverbreeding langs de Gouwe benoo- digde pereeelen van de erven O. de Jong voor f 9500. Pinkstemaandagavond is mej. de wed. R., nabij de boerderij te water geraakt en jammerlijk verdronken. Dinsdagmiddag had de opening plaats van den bazaar ten bate van de Kinder- vacantiekolonie van het Centraal Genoot schap, afdeeling Waddinxsveen, welke ge houden wordt in twee zalen van de spijs- fabriek van den heer C. P, Broer aan den Kerkweg alhier. De officieel e opening geschiedde door den burgemeester. De toegang waa alleen voor genoodigden. Des avonds van 7 tot 10 uur was de bazaar geopend voor het publiek. Te 7 uur werd door den heer A. O. Bos een koloniefilm vertoond. De bazaar is tot en met Zaterdag 11 Juni a.s. geopend. Gevonden voorwerpen: Een taseh met gereedschap van Indianmotor; een rijwiel- plaatje, alsmede een boodschappentasch met inhoud. Inlichtingen ter secretarie. Aan het postkantoor alhier werd ge durende de maaud Mei ingelegd f 5106.98 en terugbetaald f 3789.85. Het laatste door dit kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 3438. WOUBRUGGE. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacoba Pietje, D. v. A\ Pe ters en M. E. Roest. Greta, D. v. J. H, A. Boogaard en M. M. van der Nagel. Gehuwd: G. van Wijk jm. 25 J. en J. Boot jd. 23 j. AALSMEER. P. van Egmond f In den ouderdom van 49 jaar is alhier overleden de heer P. van Egmond, kid van den gemeenteraad. Zijn opvolger is de heer W. van Geijlswijk (R.-K.) De Chr. zangvereeniging „Hosanna in Excelsis", dir. de heer J. Hulsbos, te Aalsmeerderdijk, behaalde Maandag op het concours te Hilversum gehouden, een eer sten prijs in de eerste afdeeling. Ongetwij feld een mooi succes. A.s. Zondagmiddag om 4 uur hoopt ds. R. G. de Lange, van Krommenie, de nieuwe predikant bij de Doopsgez. Gemeente, alhier, zijn intree-predikatie te houden, welke plaats heeft in het gebouw der Centrale Aalsmeerder Veiling. HAARLEMMERMEER. Tot onderwijzeres aan de bijzondere school te Hoofddorp (hoofd de heer J. J. Dengerink) ia benoemd mej. H. M. G. Greschel te Haarlem en tot onderwijzeres aan de 'bijzondere school te Schinkel veer alhier (hoofd de heer W. J. Pleket) mej. N. van Sloten te Weesp. KATWIJK AAN DEN RIJN. R.-K. Kiesvereeniging. De R.-K. kiesvereeniging „Plicht en Eensgezindheid" heeft een ledenvergade ring in de zaal vaai den heer Vreeburg ge houden- Na opening door den voorzitter las de secretaris de notulen. Hierop waren geen aanmerkingen. Ingekomen was een schrij ven van het herkozen raadslid, den heer H. W. Grimbergen, waaTin deze dank zegde voor het vertrouwen in hem gesteld, getoond bij de LI. gehouden gemeente raadsverkiezing. De voorzitter brengt een woord van dank aan den heer Grimbergen dat hij weer bereid is geweest als raadslid de Roomsche zaak te dienen. Verder een woord van dank aan de propagandisten en allen die medegewerkt hebben om een der- gelijken mooien uitslag te bewerkstelligen. Hierna was aan de orde bestuursverkie zing, wegens bedanken van den voorzitter. Nadat de voorzitter de redenen had mede gedeeld, die hem er toe genoopt hadden te bedanken, vroegen meerdere leden hier over het woord. Na deze bespreking ging men over tot verkiezing van eert bestuurs lid om uit het daarna voltallig bestuur een voorzitter te kiezen. Als bestuurslid werd gekozen de heer J. Meijer. Niet zoo vlot verliep de verkiezing van een voorzitter. Na twee stemmingen was men nog niets ge. voTderd hetgeen voor enkele leden aanlei ding. was om het voorstel te doen de ver kiezing van een voorzitter aan te houden tot de volgende vergadering, waartoe dan ook werd besloten. Na rondvraag sluiting der vergadering met gebed. KATWIJK AAN ZEE. Tot onderwijzer aan de Hervormde school V alhier is in plaats van den heer Qelderblom, die naar Scheveningen ver trekt, benoemd de heer J. Teunissen, thans onderwijzer aan de Hervormde school I, zulks met ingang van 1 Sept. a.s. Het gouden echtpaar SchaapHaas noot, werd gisteren buitengewoon verrast doordat zij ten visite kregen, mevr. Schok kingMetelerkamp echtgenoote van onzen eerstdaags te installeeren burgemeester. Toen 'wij kwamen feliciteeren, was het eerste wat we moesten hooren: „Wie denk je dat er nou straks bij ons geweest is t" En toen. we niet bevroeden konden, dat mevr. S. op bezoek wae geweest, en het raden „op" gaven., kregen we het relaas in al haar geuren esn kleuren. Wat was de bruid dankbaar voor dat bezoek en ook dat haar huisje zoo door mevrouw geprezen was. We waren natuurlijk blijde met de blij den en we waren mede dankbaar voor deze weldaad aan den arme bewezen.'. Onze nieuwe burgemeester zal voor ©enigen tijd met zijn gezin intrek nemen in de villa „Honk", staande bij den tol aan den weg Katwijk aan Zee en Katwijk aan den Rijn. In plaats van den heer Bol Is thans als meester bakker aan de coöperatie „Helpt Elkander" aangesteld de heer A.- Gillebaart, voorheen le bakker aan ge noemde inrichting. In de a.s. vacature van ds. Voorsteegli is toezegging van beroep uitgebracht op de. G. de Vries, van Oocterend (Friesland). Van de reederij voorheen 0. Ouwe- hand Sr., is binnengekomen de KW 176, schipper Jb. Schaap. Doordat de motor deféct raakte moest de reis onderbroken worden. Na 4 weken reis, bracht het vaar tuig 4 last haring mede. Deze eerste reis van de eerst binnenko mende logger der Katwijksche vloot, is al niet erg bemoedigend. Mogen spoedig betere berichten binnen komen. NOORDWIJK. Loop der bevolking. Gevestigd: C. I. Bouwmeester, landbou wer, uit Noordw.hout, Langeveld 45. G, van Weeghel en fam., timmerman, uit Kat-» wijk. Klei 's-Gravendamscheweg la. W, P. Koelewijn, arbeider, uit Noorw.hout, Tramsteeg 10. F. W. Lingen, ober-kelL ner, uit Haarlem, J. Kroonsweg 11b. Vertrokken: G. van de Pol, huishoudster, naar Den Haag, Scheveningen, W. van Beukelsstraat 49. W. F. I. Doorneveld, kinderjnffr., naar Pernis, Sluisjeswe'g 29. Th. J. A Telijjnan, winkelbed., naar Breda, Ginnekenstraat 146. A. Scheffelaar Klots, zonder beroep, naar Den Haag, Sleedoorn- straat 3. Dj. Wijnja, dienstbode, naar Workum. Bij den gemeentelijken keuringsdienst alhier werden gedurende de maand Mei 1927 ter keuring aangegeven: 33 runderen, 3 kalveren, 3 nucht. kalveren en 114 var-« i^ens, totaal 153 stuks, terwijl werd inge-» voerd 261 K.G. rundvleesch en 2641/» K.G. kalfvleesch, totaal 2525Vt K.G.. Tot concierge van het Juvenaatsgo* bouw en doodgraver der R K. begraafplaats is met ingang van 15 Juni a.9. uit een 14-tal sollicitanten benoemd de heer H. de Haas Jzn. alhier. IJMUIDEN, 8 Juni 1927. VISCHPRUZEN. 50 Tarbot p. K.G. fl—10.75; 12 Griet p. kist van 50 K.G. f 451197375 Tongen p. K.G. 11.85—f 1.10; 2 Groote Schol f48 —f39; 1 Middelschol 151; 15 Zetschol.fdd —f32; 927 Kleine Schol f24—15; 13 Bot f 12.50—14.50; 125 Schar 18—12.90; 8 Tongschar f44f30, alles per kist van 50 K.G.; 2 Roggen per 20 stuks 119; 2Q Vleeten per stuk 13.50—f2.20; 1 Kleins roode Poon f38; 71 Pieterman en Poontjes f9.50f3.40; 3 Groote Schelvisch f66— f44; 18 Middel Schelvisch f30f22; 119 Kleinmiddel Schelvisch f 16.60f 13347. Kleine Schelvisch f 12f 6.20, alles per kist van 60 K.G.; 83 Kabeljauw per kist van 125 K.G. f46—f25; 274 Gullen per kist van 50 K.G. f 12.6013.90 59 Lengen per stuk flf0.95; 54 Heilbot per K.G. f 1.30—10.90 96 Wijting per kist van 50 K.G. f6.50f3.50; 470 Koolvisch p. stuk f0.60f0.27; 96 Makreel per kist van 5Q K.G. f 1715. Aangekomen 14 stoomtrawler». j jKAAuWA I tri oude jenever! m Departement LEIDEN. ALGEMEEXE 4061a met divanbed en degelijk pension, joekt Juffrouw b. b. h. h. per 1 Juli, bij beschaafde liberale familie. Brieven met prijsopg. aan Mej. J.GEURSEN 78 Weg naar Laren 78, Zutphen. 3815 Ondergeteekende bericht hiermede dat vanal heden de prijs voor het traject Katwijk a. Zee-I Jmuiden 77 cent per persoon is, Vrouwen 11.25 retonr. Aanbevelend, C. J. SNIJDERS. Waaigat 18f. 3787 op Vrijdag 10 Juni 1927, 's middags vijf nar in een der bovenzalen van Sociëteit „Amicitia", Breestraat, alhier. 3685 Agenda: 1. Notulen. 2. Jaarverslag. 3. Benoeming van afgevaar digden ter Algemeene Ver gadering en bespreking punten van beschrijving. 4. Rondvraag. Namens het Bestuur, N. C. F. VAN GINKEL, Voorzitter Mr. M. B. VOS, Secretaris. gevraagd, prima vakman, gemengd bedrijf, om de ge- heele leiding eener zaak op zich te nemen. Brieven Bureau van dit Blad onder No. 4167a. Beleefd aanbevelend. Vraagt prijsopgaaf. 3796 een zeer logeabel, uitstekend onderhouden Heerenhnis met grooten tuin te Leiden aan den Nieuwe Rijn, bev. 10 groote en kleinere kamers, keuken, kelder en verdere gemakken. Nadere inlichtingen bij notaris A. D. VIJGH, Rapenburg 62. 3680 TE OEGSTGEEST VAN KEMPENAERSTRAAT 69, NAAR Een Heerenhnis, Rijnsbur- gerweg No. 11 te Leiden. Een vrijstaand Heerenhuis, Rijnsburgerweg, Oegstgeest Klein Heerenhnis, Johan de Wittstraat te Leiden. HEERENHUIZEN VOOR f 450 I 500.—, f 550 - en f 1500.per jaar. Inlichtingen bij8735 TELEFOON 628 3797 ZOETERWOUDSCHEWEG 21 - LEIDEN 3800 recht tegenover Sociëteit Minerva. 4117a Bij vonnis van de Ar- rondissemcnts-Rechtbank te 's-Gravenhage d d. 2 Juni 1927 is het faillissement van F. J. J. HENDRIKS, Kleermaker, Doezastraat 43 te Leiden wegens gebrek aan baten opgeheven. De Curator: Mr. H. R. GOUDSMIT. Leiden. 7 Juni 1927. Gerecht 10. 3821 6673 40 Haarlammarstrsat 40 fsANITASj w»....(onschadelijk), verwijdert direct allen lastigen, haargroei, 1.20. SCHNEIDERS Sanitas Den Haag, Wagenstraat 118 Leiden, Steenschuur 1. 3795 DE DIRECTIE. 3-3 1

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 7