WIEREN ROZEN Hoofdpijn- tabletten No. 20622 LEIDSCH DAGBLAD, Woensdag 8 Juni Tweede Blad Anno 1927 BINNENLAND. GEMENGD NIEUWS. INMAAK Het Wereldmerk S N.V. Gal. v.h, J. J. POLLMANN FEUILLETON. NEDERLAND—SURINAME PER VLIEGTUIG. Een plan voor een Oceaanvlncht naar West-Indi6. Naar wordt gemeld heeft de heer J. van Onlangs Jr., tweede luitenant-vlieger te Soesterberg, het voornemen naar Parama ribo te vliegen, zoo hij voldoende finan cieele steun ontvangt voor de uitvoering van zijn plan, dat hij hoopt te kunnen verwezen lijken in dezelfde maand October, waarin luitenant Koppen zijn vlucht naar Oost- Indië denkt te doen. Luitenant van Onlangs, die in November 1924; als reserve-luitenant bij de militaire luchtvaartafdeeling in dien9t is getreden, zou den tocht in vier étappes willen maken: 1. Naar Casablanca (2400 K.M.), 2. Naar Dakar (3000 K.M.), 3. Naar Pernambuco (3000 K.M., dwars over den Atlantischen Oceaan), 4. naar Paramaribo (pl.m. 3000 K.M.) Hij zou vliegen met een gevechtsvlieg tuig Fokker C 6, voorzien van een luchtge- koelden motor. Als reisgenoot zou waar schijnlijk een der ingenieurs van den technischen dienst medegaan. GEORGANISEERD OVERLEG DIRECTE BELASTINGEN ENZ. In de dezer dagen gehouden vergadering ran de bijzondere commissie voor Georgani seerd Overleg voor de dienstvakken der Di recte Belastingen, enz. en der Registratie besloten, ontkennend te antwoorden op de haar door den Minister van Financiën ter be antwoording voorgelegde vraag of op de groote losplaatsen de verificateurs der in voerrechten en accijnzen van het verrichten yan nachtdienst behooren te worden vrijge steld. Voorts besloot zij. gunstig te adviseeren op een adres van de Broederschap van Ont rechten en Accijnzen om wijziging van de yoor de ontvangers getroffen bijzondere re geling van hun bezoldiging in dien zin, dat de diensttijd voor sollicitatie in aanmer king zou komen in plaats van den werkelij- ken diensttijd als ontvanger, met dien ver stande, dat voor de ontvangers, die aan het verplicht examen voor ontvanger hebben oldaan, of daarmee zijn gelijkgesteld, een uitzondering op dezen regel zal worden ge maakt. Ten slotte vereenigde de commissie zich, behoudens enkele ondergeschikte wijzigin gen met de door den inister van Financiën 'oorgenomen regeling van den diensttijd aan de kleine grenskantoren der invoerrechten. STEM-GELEGENHEID VOOR MILITAIREN Op de vraag van den heer K. ter Laan, betreffende het nemen van maatregelen ter zake van de deelneming aan stemmingen door alle kiesgerechtigde militairen, heeft minister Lambooy geantwoord, dat de ter zake bestaande bepalingen waarborgen, naar zijn oordeel, dat alle kiesgerechtigde militairen in de gelegenheid zijn, deel te nemen aan de stemmingen voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal. voor de Pro vinciale Staten en voor de Gemeenteraden. Klachten, dat deze bepalingen niet zouden zijn toegepast, hebben hem niet bereikt, zoodat, indien hem geen concrete gevallen orden genoemd, er voor hem geen aanlei ding bestaat, thans bijzondere maatregelen treffen. Overigens zal het geven van gelegenheid tot uitoefening van den stemplicht in een binnenkort verschijnende legerorder nopens het verleenen van verloven opnieuw wor den vastgelegd. RECLAME. In buisjes 60en30ct,en jIAj^rOkanAl,s WzsytifcbakfafoiM. leveneens 60en30ctBij Apoth.en Drogisten 3803 de uitleiding vaIj treemdelingen. Door den heer van Embden waren aan den Minister van Justitie de volgende vra gen gesteld: In de vergadering der Eerste Kamer van 6 April jl. heeft de Minister i a. v. de uit zetting van vreemdelingen medegedeeld: „Wanneer uitleiding dreigt en er wordt op mij een beroep gedaan, zet ik steeds de uitleiding stop en zeg, die heeft niet plaats vooraleer ik volledig ben ingelicht en op grond der verkregen voorlichting een be slissing heb genomen". 1. Heeft de Minister den autoriteiten, die tot de uitleiding van vreemdelingen be voegd zijn, voorgeschreven, dat zij dengene, tot wiens uilleiding zij besloten hebben, in kennis moeten stellen van zijn bevoegdheid een beroep te doen op den Minister van Jus titie. gelijk bij een strafvervolging de ver dachte o.m. moet herinnerd worden aan zijn bevoegdheid, zich rechtsbijstand te ver zekeren, en bij een strafvonnis de veroor deelde aan zijn bevoegdheid, in hooger be roep te gaan? 2. Zoo neen, is dan de geschetste praktijk en toegezegde bescherming wel méér dan een toevallige bate voor den zeer enkelen vreemdeling, die er van vernomen heeft (en aangenomen, dat hem de afzending van zijn verzoek nimmer feitelijk onmogelijk wordt gemaakt)? 3. Zenden de autoriteiten, die, al of niet na tusschenkomst van den Minister, tot uit leiding zijn overgegaan, Zijn Excellentie van elk geval een gemotiveerd verslag? 4. Hoeveel vreemdelingen zijn in 1927 uit geleid en hoevelen hunner hebben onder scheidenlijk vóór en na 6 April jl., een be roep op den Minister gedaan? 5. Is Zijn Excellentie niet van meening, dat, in afwachting van mogelijke verbete ringen in de' geheele toepassing der Vreem delingenwet, de maatregelen, sub 1 en 3 be doeld, in elk geval urgent zijn? Hierop heeft minister Donner, het vol gende geantwoord: 1. Deze vraag wordt ontkennend beant woord. 2. Het in de geciteerde woorden gerela teerde was door den ondergeteekende enkel als feit medegedeeld, van de beperkte strek king van het gerelateerde is hij zich zeer goed bewust geweest, zooals ook kan blijken uit de omstandigheid, dat hij in het vervolg van het bespreken van te overwegen ver beteringen in andere richting heeft gewezen. 3. Deze vraag wordt ontkennend beant woord. 4. Blijkens de nummering in het Alge meen Politieblad van 25 Mei 1927 naast de daarin vermelde namen van uit Nederland verwijderde vreemdelingen, zouden tot dus verre in 1927 negenhonderd en zeventig uit leidingen hebben plaats gehad. In zeven ge vallen is, voor zoover is nagegaan kunnen worden, een beroep op den ondergeteekende gedaan, deze gevallen dateeren uit Mei 1927, in zes daarvan viel nog niet een be slissing. 5. Toepassing van den maatregel sub 1 is reeds om practische bezwaren onmogelijk. Die sub 3 is de ondergeteekende bereid onder oogen te zien bij het onderzoek, dat hij ingevolge de door hem gedane toezeg ging bezig is in te stellen omtrent de vraag, of de practijk der uitleiding eenige nadere voorziening eischt. DEFILE VOOR DE KONINGIN. Naar gemeld wordt zal het detachement militairen van het Indische leger, dat naar Nederland is gekomen in verband met dc plechtigheid der begrafenis van Luitenant- generaal Van Heutsz. Dinsdag 14 dezer te Den Haag op het Voorplein van het paleis in het bosch voor de Koninklijke Familie een défilé houden en daarna door H M. de Ko ningin in dat paleis ontvangen worden. INTERNATIONAAL KOLONIAAL INSTITUUT. Gistermorgen had in hel Vredespaleis te Den Haag de negende zitting plaats van het Internationaal Koloniaal Instituut. De vol gende landen waren vertegenwoordigd: Denemarken, Nederland, België, Frankrijk, Spanje, Italië, Groot-Britannië, de Vereenig de Staten, Portugal en Japan. De openings vergadering, die in het openbaar werd ge houden, terwijl de overige vergaderingen in besloten kring zullen worden gehouden, werd geopend door den voorzitter van het Instituut, Z. K. H. Prin9 Hendrik. In zijn openingsrede heette de Prins de 42 aanwezige leden welkom. Hij wees op den belangrijken arbeid, door het Instituut sinds de oprichting in 1894 verricht en her dacht de leden, welke het Instituut sinds de jongste zitting in 1909 door den dood heeft verloren. Woorden van bijzondere waar deering wijdde de Prins aan de nagedachle- nis van het Belgisch lid, wijlen den heer Camille Janssen, die sedert de oprichting van het Instituut de functie van secretaris generaal bekleedde. Nadat ook minister dr. J. C. Konings berger een inleidend woord had gesproken, hield de heer D. F. W. van Rees, ondervoor zitter van de permanente mandaten-com missie uit den Volkenbond, een rede over het mandaten-stelsel, waarin hij een uitvoe rige uiteenzetting gaf van de uitlegging, welke in de practijk aan de bepalingen van het verdrag van Versailles met betrekking tot de mandalen wordt gegeven. De openingszitting werd o.m. bijgewoond door de ministers van Buitenlandsche Za ken, Justitie, Financiën, Binnenlandsche Zaken en Landbouw, Oorlog en a.i. Marine, Waterstaat, Koloniën, van Onderwijs, Kun sten en Wetenschappen en van Arbeid, Handel en Nijverheid. Z. K. H. de Prins heeft gisteravond ten Koninklijken Paleize in het Noordeinde een maaltijd gegeven aan de leden van het Instituut en verschillende andere genoodig- den. Het diner had plaats in een koloniale omlijsting, nl. in de Indische zaal, het geschenk van de koloniën aan onze Ko ningin bij gelegenheid van haar huwelijk HET DORUS RIJKERS-FONDS. Te Rijswijk is, onder voorzitterschap van den heer Henri ter Hall, de algemeene ver. gadering gehouden van het Do rus-Rij kers- fonds". Het jaarverslag van den secreta ris-penningmeester, den heer P. J. Jager, werd goedgekeurd De begrooting voor 1927 vertoont een eindcijfer van f 23.353 en werd eveneena vastgesteld. Van het batig saldo over 1926 van f 3676, werd f 3500 bestemd voor het stamkapitaal. In de plaats van den heer GnmewaJd werd ale bestuurslid gekozen de heer J. Stamperiu8 te Bilthoven. De aftredende bestuursleden W. F. la Lau en G. Whitlau, werden met algemeene stemmen herkozen. ALs leden in de financieel© commissie, welke de financieele aangelegenheden over 1927 zal hebben na te gaan, werden geko zen de heeren L. Beeuwkes te Rijswijk, J. van Seventer te Den Haag en P. Fray, te Voorburg; al? plaatsvervangend lid de heer A. Smit te Voorburg. DE FLORES NAAR SJANGHAI. Op de vragen van den heer Vliegen in verband met een voornemen tot het zenden van Hr. Ms. Flores naar Sjanghai heeft minister Beelaerts van Blokland, mede na mens minister Lambooy, geantwoord, dat nu Hr. Ms. Sumatra uit Sjanghai vertrokken is, het in het voornemen der regeering ligt, indien dit ter bescherming van Nederland- sche onderdanen en hun belangen noodig zou blijken, een schip van het charter van Hr. Ms. Flores naar de Chineesche wateren te zenden. Met het oog op die eventualiteit zijn de noodige orders gegeven. Het ernstig karakter der ongeregeldheden, die in den laatsten tijd in China plaats had den, en de nog bestaande onzekerheid ten aanzien van de vraag, of aan de landsover- heid de genoemde bescherming kan worden overgelaten, doen de regeering vreezen, dat in het gesteld geval de zending van een an der schip, geen oorlogsschip, onvoldoende zou kunnen blijken. NA DE STORMRAMP. In de gistermiddag ten gemeenlehuize te Eibergen gehouden vergadering van het uitvoerend comité, dat deel uitmaakt van het provinciaal Geldersch Steuncomité met de burgemeesters van Eibergen, Neede en Lichtenvoorde, benevens de schattingscorn- missie uit deze plaatsen, en verder in tegen woordigheid van den inspecteur van de Volksgezondheid, ir. Kuyster uit Arnhem, werden de maatregelen besproken teneinde de door den cycloon aangerichte schade vast te stellen. De vernielde gebouwen zul len in iedere gemeente gelaxeerd worden door het gemeentebestuur, bijgestaan door deskundigen, aan te wijzen door het uitvoe rend comité. Wat de verloren inboedels als mede de schade aan de gewassen betreft, deze zullen worden getaxeerd door plaatse lijke schattingscommissies. Boomgaarden en opgaand gewas wordt geschat door des kundigen, aangewezen door het uitvoerend comité. De taxatie zal in iedere gemeente dus afzonderlijk plaats hebben. VERGADERING VAN PRO REGE. Onder voorzitterschap van ds. T. J. Hagen gereformeerd predikant le Delft, is te Utrecht de jaarlijksche vergadering van de nationale vereeniging Pro Rege gehouden. Volgens het jaarverslag werden 23 nieuwe afdeelingen opgericht en gingen er 7 te loor. Het aantal burgervereenigingen is geklom men van 122 tot 138; het aantal militaire af deelingen werd 25. De verslagen werden goedgekeurd. Ds. Hagen, ds. Gispen, ds. Langman. op perwachtmeester v. d. Have en sergeant Hentzepeper werden als bestuursleden her kozen, terwijl als nieuw bestuurslid werd gekozen luitenant Mante te Amersfoort. De heer B. Geleynse, directeur van de Glindhorst. heeft verder een lezing gehou den over de lectuurverspreiding in leger en vloot, terwijl ds. H. Knoop, gereformeerd predikant te Gouda, een opwekkende rede heeft gehouden. Mr. P. J. TROELSTRA. Naar het Volk verneemt, is de heer mr. P. J. Troelstra Zaterdag door een licht toe val getroffen. Hij moet voorloopig zooveel mogelijk rust houden. Zijn toestand is be vredigend. HET MIJNVELD VLODROP. Naar de Nieuwe Koerier verneemt, is de termijn, aan de concessionarissen voor het mijnveld Vlodrop gesteld, binnen welken had moeten worden verklaard, dat de con cessie voor het mijnveld Vlodrop al dan niet wordt aanvaard, verstreken zonder dal het consortium medegedeeld heeft, dat het de concessie aanvaardt Naar Het Vok verneemt is het gemeen tebestuur van Bloemendaal in beroep ge gaan bij de Kroon tegen de beslissing van Gedep. Staten inzake het ontslag van mevr. KlinkenbergMeeter, de destijds ontslagen onderwijzeres te Vogelenzang. De audiëntie van den Minister van Koloniën zal Vrijdag niet plaats hebben. RECLAME. Tegen Fabrieksprijzen met JJ korting bij hoeveelheid NIEUWE RIJN 1 3794 EEN BERUCHT INBREKER GEVONDEN. Lenigen tijd geleden werd door de poli tie te Amsterdam een berucht inbreker, een zekere H., ongeveer 48 jaar, die reeus enkele vonnissen achter den rug heeft, ge arresteerd. Hij werd door de Rechtbank veroordeeld tot een langdurige gevangenisstraf^ H. ging in hooger beroep en zag kans gedu rende den tijd dat zijn zaak nog hangende was, te ontsnappen. Ondanks de nasporingen der politie ge lukte het haar niet achter de verblijfplaat* van H. te komen. Onlangs kreeg zij echter bericht, dat hij zich in DeD Haag zou op houden en wel in een perceel in de Spi noza straat. Maandagmiddag vervoegden eenige Am- sterdamsche rechercheurs zich aan genoemd perceel en stelden een huiszoeking in. Deze bracht echter niets aan het licht. Later is ook gebleken, dat de bewoner van het bewuste perceel met de geheele zaak niets uitstaande had en de vluchte ling zich daar inderdaad ook niet had op gehouden. Echter kreeg de politie vermoeden, dat de gezochte toch niet ver af kon zijn. Zij vernam, dat hij zich in de Faber van Riems dijkstraat bevond. Gistermorgen trof men H. daar ook in derdaad in een perceel aan. Hij werd gearresteerd en is naar Am sterdam overgebracht. INBRAAZT MET BRANDSTICHTING. Een onde man in een bedsfede opgesloten. In een der afgeloopen nachten heeft in een eenzaam woninkje in den Noorder IJpolder, voorbij het tuindorp Oostzaan eën zonderlinge inbraak plaats gevonden. Dit huisje is verre van hecht en sterk, lfet is geheel van hout en allesbehalve goed gesloten. Zoo wordt de voordeur tegenge houden door een stukje touw. Toen het nog donker was, hoorde de bewoner, een 71-jarig man, dat iemand in het huisje was. Het stommelen kwam dichter bij en de man, die in een bedstede lag, bemerkte een vreemdeling, die in het vervallen ge bouwtje rondsloop. Toen de oude het deur tje van de bedstede opende, /kreeg hij een hevigen klap op de hand, welke vermoe delijk wel voor zijn hoofd zal zijn bedoeld. De dader duwde de deurtjes van de bed stede met geweld dicht en schoof er een kast voor, zoodat voor den bejaarden man geen ontsnappen mogelijk was. De dief stal een portemonnaie met een bedrag, van f 25 en verdween daarna, zegt de ,,Tel." Met moeite schoof de bewoner de kast weg en toen bemerkte hij tot zijn verba zing, dat er tevens brand was uitgebroken. Dc inbreker had in het woonvertrekje een hoop kranten neergelegd benevens oude kleeding van den bewoner, waarna hij alles in brand stak. Met een emmer water wist de man, die voor de tweede maal het geluk aan zijn zijde had, het brandje te blus- schen. Welke bedoeling de dader met deze brandstichting had is niet bekend. Moge lijk is het, dat hij den oude heeft willen doen stikken. ERNSTIGE AUTO-ONGELUKKEN. Meerdere slachtoffers. Bij Veendam is gisteren de landbouwer F. Kram met z'n auto, waarin vier jonge dames waren gezeten, in het Oosterdiep ge reden. Allen werden door den heer Fem- minga, uit Veendam, die direct te water sprong, op het droge gebracht. Helaas zijn er twee slachtoffers te betreuren, te weten de heer F. Kram, en een logé mej. Lien Noord hof, uit Borgsweer, een meisje van 19 jaar. Een derde inzittende, mej. Betty Huis man, van Stadskanaal, ook een logé, ligt nog gevaarlijk ziek en mag niet vervoerd wordpn. Mej. Dien Smit van Kalkwijk en mej. R. Kram zijn ongedeerd. Op den onbewaaklen overweg bij Haarlo onder de gemeente Borculo is een auto ge grepen door den trein die gistermiddag te 16.18 uit Gorssel was vertrokken. In de Ü9 Roman van een Circnsmeisje. Uit het Engelsch van RYBY M. AYRES. Vertaald door J. van der Sluys. (Nadruk verboden). 36) Uitstekend; laat meneer binnenkomen. Roric kwam een beetje verlegen de kamer 'n. Hij was nog nooit bij Myers geweest en had ook nu geen bepaalde reden voor zijn bezoek. Alleen was hij beu van het eeuwige Poker spelen met zijn gasten en had hij een afspraak gefantaseerd om eens een poosje ?an hun gezelschap le ontsnappen. Hij was 3Q?s het huis van den dokter gekomen en ^hoorzamend aan de ingeving van het Ogenblik had hij aangebeld. Zoo, dus je bent weer thuis? Myers had zijn gezicht weer in de gewone. "Vriendelijke plooi. Het schelle zingen en het pianogetingel aan den overkant van de hall waren nu opgehouden. Roric stond min of Dieer jongensachtig-verlegen le kijken. Ja, u had me gevraagd om u eens te ^0men opzoeken al9 ik weer op Four Winds en ik heb nu maar van die invitatie ge- Jniik gemaakt. Ik hoop dal ik niet ongelegen kom. Je bent natuurlijk van harte welkom, toaar ongelukkigerwijze moet ik tegen zes in Bedmund zijn. Ik ga loopenvoor vandaag heb ik genoeg van de rijderij. Je hebt er zeker niets tegen om een eindje mee te gaan?. Graag. Rorie was juist in de stemming voor een flinke wandeling. Voor zij de deur uitgingen, riep de dokter zijn vrouw: Brenda! Hij herhaalde zijn roep, maar kreeg geen antwoord en schouderophalend ging hij met zijn metgezel naar builen. Het was niet koud en de regen had opge houden. Met flinken pas liepen de beide mannen den modderigen weg af. Je hebt vrienden te logeeren, nietwaar? vroeg Myers. Ja een paar vrienden uit de stad. Het werd een beetje saai zoo alleen. Dat kan ik me begrijpenNog niet er over gedacht om mijn raad op te volgen? Uw raad? Om een vrouw te zoeken? Nog niet, zei Roric tamelijk kortaf. Een poos zweeg hij; dan opeens barstte hij uit: Het is een ellendige boel, hier op de wereld; vindt u ook niet? Maar mr. Ferger- son beweert dat het aan mij ligt en niet aan de wereld. Maar ik heb nog niet kunnen ont dekken waarom dat zoo is. Dr. Myers ontweek de vraag. Arme Teddy, zei hij. ik ben benieuwd hoe het nu met hem is. Hij is toch niet ziek, vroeg Roric ver schrikt. Myers knikte heel ernstig: Hij is ge vallen, een leelijke val.... met zijn hoofd tegen een tafel. Hij is niet meer zoo jong als je met het oog op zijn helderen geest wel zou denken en ik maak me werkelijk een beetje ongerust. Daar wist ik heelemaal niets van! Hij had het me toch wel even kunnen laten be richten. p— Dat zou hij zeker gedaan hebben als hij gekund had, maar hij is tot gisteren vrij wel voortdurend bewusteloos geweest. Ik heb bericht gehad van zijn Londenschen medi cus. Het schijnt den ochtend na je vertrek uit Londen gebeurt te zijn. Ik vind het echt beroerd. Er klonk op rechte bezorgdheid in Roric's stem. Een aardige oude baas. vindt u ook niet? Een van de beste menschen die er be staan. Van de lagere school af zijn we dikke vrienden. Roric had er nu berouw van dat hij den laatsten tijd niet altijd even vriendelijk over den advocaat gedacht had. Ze liepen een poos zwijgend voort. U gaat zeker naar een patiënt? vroeg Roric. Ja. een jong meisje. Ook een ernstige val. Haar rug is erg bezeerd. Is er gevaar bij? vroeg Roric beleefd heidshalve, maar zonder veel innerlijke be langstelling. In het begin ben ik bang geweest dat ze het niet zou halen, maar ik heb er den besten specialist uit Londen bij. Die komt morgen om haar te opereeren. Hij heeft alle hoop, maar zóó optimistisch ben ik nu weer nief. De moeilijkheid is, dat de patiënte zelf niet het minst meewerkt om in het leven te blijvenik heb zoo een lataal gebrek aan levenswil nog nooit mee gemaakt bij zoo'n jong meisje: ze is pas achttien jaar. Pas achttien jaar, herhaalde Roric peinzend. Rosalie was ook pas achttien ge weest. De lichten van Bedmund werden nu zichtbaar. De torenklok sloeg galmend. Dat hebben we vlug gedaan, zei Myer3. Hoor eens, je zult buiten op me moeten wachten. Ik kan je moeilijk mee naar bin nen nemen; hel is maar een klein huisje. Maar de menschen hebben toch zeker geld, dat ze een duren specialist kunnen be talen! Neen, dat zal ik me! Iddler wel vinden. Die heeft nog wel eens wat voor een arme patiënt, die speciaal op zijn hulp is aange wezen, over. De Londensche chic betaalt het dubbel en dwars. De voogd van het meisje beweerde wel, dat hij goed zou beta len als het meisje weer beter werd, maar ik geloof niet, dat we op dien man te veel moe ten^ rekenen; hij heeft geen penny. Een idee flitste door Roric's geest: Ik weet wat; laat mij het betalen, dokter. Ik heb meer geld dan goed voor me is en Fer- gerson heeft groot gelijk als hij zegt dat ik het nog nooit behoorlijk besleed heb. Myers aarzelde; hij wilde niet den indruk wekken alsof hij op Roderick's liefdadig heid had gespeculeerd. Wel, zei hij einde lijk langzaam, het is heel vriendelijk van je. Het kind schijnt niemand op de we reld te hebben, behalve die voogd en die schijnt me niet veel zaaks. Ze wordt hier bij vreemden verpleegd. Kijk, hier is het huisje. De blinden van de kamer waar Rosalie lag, stonden open. Hij kon den rossigen gloed van het haardvuur zien en de vage lijnen van een figuur op het bed voor den haard. Isdat hel meisje? vroeg hij. Ja, het arme kind is bang voor de operalie. Ellendig, zei Roric met een huivering. Hij was eens geopereerd voor een lichte blinde darmontsteking in een mooi particu lier ziekenhuisje, omringd door alle moge lijke luxe en comfort, maar hij kon zich toch zijn eigen angst nog heel goed herinneren en voelde medelijden met het arme, eenzame meisje. Myers opende het hekje. Wacht je op me? Ja; ik ga zoolang in de herberg. Hij draaide het hoofd om en riep hel den dokter over zijh schouder toe, en juist, ter wijl hij riep, werd de deur van het huislo geopend. Is u het dokter? vroeg de stem van mrs. Fowler. Ja. Dr. Mvers riep Roric na: Hpt duurt niet langer dan een kwartiertje. Roric stond al midden op den weg. Ik zal zorgen dat ik er op tijd weer bqn, riep hij terug. Zijn heldere, jonge slem klonk dui delijk verstaanbaar door de avondlucht. De dokter ging het huis binnen, trok in de gang zijn jas uit en liep door naar Rosalies kamer. Wel.... zei hij opgewekt, maar hij slokte en bleef verbijsterd slaan. Rosaiie deed wanhopige pogingen om overeind le komen, wat ze nog nooit le voren had ge daan. Haar gezicht was vuurrood en in haar oogen lag een wilde koortsachtige uitdruk king. Wie was daar? vroeg zij hijgend. Wie was de man, die daar sprak? Die man, die bij u was? Haar stem trilde en ze snakt naar adem. Myers begreep er eerst niets van. Die man, die bij me was? vroeg hij verbaasd. O, je bedoelt Roderick Briton, den jon gen landheer? Rosalie lag weer met haar hoofd op het kussen; doodsbleek en met gesloten oogen. (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 5