AGENDA. CHAMBERLIN TE BERLIJN. UIT DE OMSTREKEN. BUITENLAND. Woensdag. Bestuurskamer "Tuinstadwijk,, en „Ons Belang: (Meidoornstraat 19 en Molenstraat): Zitting van hel adviesbureau voor Tuin- bouwaangelegenheden. 89 uur nam. Graanbeurs: Lieldadigheidsavond „The Evening Entertainers". 8 uur. Donderdag. Zomeriorg: Tuinfeest; nam. halfnegen. Vrijdag. „Amicitia": Alg. ledenverg. „Ned. Maat schappij voor Nijverheid en Handel, depart Leiden. 6 uur nam. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Dinsdag 7 Juni tot en met Zondag 12 Juni waargenomen door de apotheken der H.H. G. H. Blanken, Hooge- woerd 171, telefoon 502 en D. J. v. Driesum, Mare 76, telefoon 406. de z.f. „Verbondslear" der Gereformeerde kerken" maakte hij in 1913 zich te Yeenen- daal van de Geref. kerken los en stichtte een Geref. Gemeente die zich aansloot bij de Geref. Gemeenten in Nederland. Na twee jaar deze gemeente te hebben ge diend nam hij in 1915 een beroep naar Amsterdam aan en verbond zich vervolgens in 1918 aan de Geref. gemeente te Leiden. Acht jaar later nam hij wegens emeritaat afscheid, doch bleef tot aan zijn ziekbed toe zich wijden aan de opleiding van toekom stige Dienaren des Woords. In Leiden en elders had hij vele vrien den. Ook al trad hij in het openbare leven weinig op den voorgrond. LOCAAL RIJKSTELEFOONNET LEIDEN. Opgaaf van nieuwe aansluitingen in de maand Mei 1927: 1760: A Borger, Witte Singel 26. 2133: J. Buurman Zn., Afd. Tuin architectuur, Rjjnsburgerweg 128. 2106: L. C. van Dijk, Oegstgeesterl. 20. 1765: N. Haasnoot, Metselaar, De Kem- penaerstraat 57, Oegstgeest. 2167: Joh. Houthoff, Heerengracht 71. 1867D. Kloot», Timmerman en aan nemer, Hooge Rijndijk 65. 1716: Gebrs. Koelman, Radio en Electro* Technisch Bur„ fil. Lange Mare 82. 1766: A. Kool, Steenhouwerij en electr. Zagerij, Leliestraat 62. 1732: Leidsche Tegel handel T. M. G. Prooi, Lange Paradijssteeg 10. 1852: N. V. Holl. Constructiewerkplaatsen •Warmonderweg 68, Oegstgeest. 1898: H. Wamsteker, Arts, Bilderdjjk- s traaf 11, 2765: W. Zwart, Apothekersd^k 35. Ter gelegenheid van de viering van hel 600-jarig bestaan der Universiteit te Leuven op 28 en 29 Juni a.S:, zal aan prof. dr. W. H. Keesom, hoogleeraar in de natuurkunde aan de universiteit alhier, het eeredoctoraat in de faculteit der wetenschappen worden verleend. Den 19en Juni hoopt de Eerwaarde Zuster Luca in de wereld mej. Martha Lips van de orde van de Voorzienigheid, haar 26-jarig professiefeest te vieren. De militair C. de B. Is gisteren op ide Prinsessekade door een auto aangereden. De aanrijding had geen ernstige gevolgen. Ten nadeele van S. is dezer dagen een bandwagen ontvreemd, die onbeheerd op dpn Hooge Rijndijk was achtergelaten. Op den Rijnsburgerweg heeft gisteren de paardenkoopman J. v. C., uit Amster dam, met zijn tilbury een jong boompje omver gereden. De semi-arts J. C. Th. heeft bij de politie aangifte gedaan, dat bij, toen hij in het woonwagenkamp werkzaamheden ver richtte, een gouden horloge is kwijt geraakt. De politie heeft zonder resultaat ovon- wel nasporingen gedaan. Aangehouden werden gisteren de ge- signaleerden J, E. en P., die boeten van 13 resp. f5 te vereffenen hadden. B„ alhier, heeft bij de politie aangifte fed aan van mishandeling gistermiddag door v. d. R„ die hem in het gelaat zou hebben geslagen. B(j de politie ia aangifte gedaan van het vinden op Zondag j.l. van een bruine herdershond. Inlichtingen' aan het Hoofd bureau van Politie. Chamberlin is thans aan het einddoel en daar hartelijk ontvangen. Officleele ontvangst te Kottbns. Tevoren hadden nog eenige plechtig heden plaats. Hij en Levine zijn gisteren op het stadhuis te Kottbus plechtig ont vangen. Op den weg naar het stadhuis werden de beide Amerikanen door de bevolking storm achtig toegejuicht. Vrouwen en kinderen drongen door het politiecordon heen om de vliegers bloemen in de hand te drukken Op het stadhuis zetten de Amerikaansche gasten hun handteekening in het gulden boek van de stad. De plechtige gemeenteraadszitting begon om 10 uur. Nadat het Amerikaansche volks lied was gespeeld, dat door de vergadering staande werd aangehoord, heette de eerste burgemeester van Kottbus de Amerikaan sche vliegers uit naam van de stad hartelijk welkom. Hij wees er op, dat de beide vlie gers door hun vlucht van Amerika naar Duitschland nieuwe vriendschapsbanden tusschen de beide volken hebben gelegd. Amerika ziel met trots neer op zijn held haftige zonen en even gelukkig gevoelt zich ook de stad Kottbus, die de eer heeft de beide vliegers binnen haar muren te her bergen. De woorden van den burgemeester wer den door een tolk in het Engelsch vertaald. De Amerikaansche gezantschapsraad dankte uit naam van Chamberlin en Levine voor de ontvangst en de verleening van het eere-burgerschap. Hij wees er op, dat het .Amerikaansche gezantschap dezen dank uit naam van het Amerikaansche volk brengt. Vervolgens overhandigde de landraad voor het district Kottbus een grooten lau werkrans, waarbij hij de gelukwenschen van den regeeringspresident der provin cie Brandenburg overbracht. De zitting werd besloten met het zingen van het Deutschland-lied. Naar Berll|n. Chamberlin Is 's middags kwart voor één van de plaats waar hij de noodlanding moest maken, opgestegen. Hij beschreef eenige cirkels boven het marktplein der ge meente en vloog toen naar het vliegveld van Kottbus, waar hij om even over éénen landde. Om twee uur werd de motor van de Columbia nog eens proefgedraaid, waarna Chamberlain om 4.17 uur naar Berlijn is gevlogen. Hij werd door 14 vliegtuigen van de Luft- Hansa en van de vliegschool te Slakken geëscorteerd. Op den romp van Chamberlin's vlieg tuig, waarop het woord Nieuw-York stond waren ook nog de woorden Berlijn-Kottbue toegevoegd. Het eskader met het Columbia-vliegtuig van Chamberlin in het midden kwam tegen 20 minuten voor zes boven het vliegterrein Tempelhof aan en maakte, alvorens te dalen, een rondvlucht boven Berlijn. Het vliegtuig van Chamberlin was duide lijk te herkennen. Om 5 minuten voor 6 landde Chamber lin, door een ontzaggelijke menigte storm achtig. geestdriftig toegejuicht. Terstond na zijn landing had Chamberlin een telefonisch gesprek met zijn moeder te New-York Deze telefonische verbinding was reeds te voren gereed gemaakt, zoo dal de vlieger terstond kon spreken. Voor de ontvangst waren aanwezig de Amerikaansche gezant Schurman met het geheele personeel van het Amerikaansche gezantschap en talrijke vertegenwoordigers van het diplomatieke corps. Vooris waren op het terrein aanwezig rijksminister Curtius, de Pruisische minis ter van binnenlandsche zaken, staatssecce- taris Schubert, de eerste burgemeester van Berlijn dr. Boess, ministerialdirector dr. Haas, verschillende vertegenwoordigers van het ministerie van buitenlandsche zaken, van het legerbestuur en van de marine en voorts de directeuren van de Lufthansa. Het aantal toeschouwers, dat op het ter rein Tempelhof was bijeengekomen, was ontzaglijk groot. Nadat de vliegers geland waren, begroette rijksminister dr. Curtius hen uit naam van de Duitsche regeering. Daarna voerde de eerste burgemeester van Berlijn dr. Boess het woord en las de Amerikaansche ge zant een begroetingstelegram van president Coolidge voor. Na de officiële ontvangst be gaven de vliegers zich naar het Ameri- kaansch gezantschap. Hun auto was met een prachtigen lau werkrans versierd De Amerikaansche ge zant had in het midden vaig de auto plaats genomen en de vliegers zaten rechts en links van hem. De auto werd voorafgegaan door 'n auto met politiepersoneel, die den weg vrij maakte. Alle straten tot aan de Wllhelmsplatz waren dicht bezet met menschen. Op de Wilhelmsplatz zelf, waar de vliegers om twee minuten voor zeven aankwamen, was het zwart van menschen, die de vliegers toejuichten. De geestdrift was zoo groot, dat het politiecordon doorbroken werd en de menigte tot de auto's doordrong. Chamberlin en Levine waren zeer onder den indruk van de geestdriftige ontvangst en dankte diep bewogen voor de grootsche hulde van het publiek. Gisteravond waren Chamberlin en Le vine de eeregasten op een receptie bij den Amerikaanschen gezant. Heden worden de vliegers door den rijks- president ontvangen: 'savonds heeft er dan weer een groot feest plaats op hel Ameri kaansche gezantschap. Morgen biedt Slresemann den vliegers een noenmaal aan. Natuurlijk is er groote vreugde In Amerika. Chamberlin's ouders waren overgelukkig toen ze van de landing te Eislehen hoorden; zijn moeder zond hem dadelijk een tele gram en zijn vader heeft gezegd, dat het niets »r op aan kwam, dal de Columbia Berlijn niet had bereikt. ..Zij hebben den langsten afstand zonder landing afgelegd", zeide hij, „en daar was het toch maar om te doen geweest." Denison, de stad in Iowa. waar Cham berlin woont, heeft, na den kranigen vlie ger een geestdriftig felicitatie-telegram te hebben gezonden, op luidruchtige wijze feestgevierd. Chamberlin heeft in een telefonisch ge sprek medegedeeld, dat hij over enkele da gen naar Londen komt. Hij zeide verder nog, dat zijn machine nu weer heelemaal opgeknapt is en dat hij er desnoods naar Amerika mee terug kan vliegen. In vlie ger 1 -ingen houdt men het echter voor wei- ple waarschijnlijk dal de feriieloehl oer vliegtuig zal ondernomen worden. De tocht in Westelijke richting is inderdaad veel moeilijker daar men dan niet hopen kan op hulp van den wind. Van Europa uit tmerika t'net| lot nog Ine niemand zonder stoppen kunnen vliegen. Vermoedelijk keert ook hij terug per Ame- rikaanseh oorlogsschip. X NOORDWIJK-BINNEN. Dinsdagmorgen had op de Voorstraat hoek Douzastraat een aanrijding plaats tus schen een personen-auto en een driewielig motorrijwiel beladen mei bussen melk van den heer W. alhier, tengevolge waarvan dit ernstig werd beschadigd en de melk verloren ging. Ook de auto bekwam eenige schade. De schadevergoeding is onderling geregeld; per soonlijke ongelukken hadden niet plaats. NOORDWIJKSRHOUT. Dinsdagavond heerschte er groote feestvreugde op 'fc dorp. De drukte concen treerde zioh rondom de Gemeente-tent, waar twee muziekvereenigingen, welke beide een eersten prijs op verschillende concoursen behaalden, om beurten een concert gaven. In. den voor-a/vond werd de directeur van ,,De Harpe Davids", de heer C. van Vel- zen van Leiden per auto van het station gehaald. De eere-voorzitter, ds. Hofstede begeleidde hem en in 't Dorp wachtte ,,De Harp" op de aankomst der auto, waarna zij met volle muziek, voorafgegaan door het vaandel met lauwerkrans omhangen, door het dorp trok. „De Harp" gaf daar op een welgeslaagd concert, bijgewoond door het hoofd der gemeente, die den di recteur complimenteerde met het behaalde succes. Inmiddels was ook de directeur van „Jeanne d'Arc" met een open landauer met twee gepluimde paarden bespannen, afgehaald. Naast den heer Hupkens zat kapelaan Van Schaik, en ten tweeden male ving een zegetocht door het dorp aan. Met volle muziek trok men eveneens naar de Gemeente-tent, waar thans de heer Hup- kens door den burgemeester gecomplimen teerd werd. Een keur van mooie nummers, waaron der het successtuk werd ten gehoore ge bracht. Het heele dorp was op de been en er heerschte een gezellige feestvreugde tot laat in den avond. De beschermheer van ,,De Harpe Davids" jhr. J. H. Gevers van Ket.hel en Spaland schonk een fraaie lauwerkrans. LISSE. Naar wij uit goede bron vernemen, heeft de heer A. Verduyn Jr. bedankt voor het lidmaatschap van den gemeenteraad. De heer Verduyn was door deChrist. Hist, groep, als no. 1 gekozen op haar lijst; bij de laatst gehouden verkiezing. In de volgorde van genoemde lijst is nu aan de beurt de heer Gerrit van Parijs. De Christ. Zangvereeniging „Looft den Heer" behaalde op de 2den Pinksterdag op het concours te Hilversum een eersten prijs in de eerste afdeeling. Zij behaalde het hoogste aantal punten. Hieraan werd de lof der jury toegevoegd. Als verplicht nummer werd gezongen „Meiregen" van J. W^jnand Balke. Het vrije nummer was „De stille water lelie" van Fr. Abt. Een mooi succes voor deze vereeniging. Gisteravond werden hier de brand- bluschmiddelen geprobeerd. Een proef werd genomen met de Julianastraat, een punt waar het moeilijkst water is te krijgen. Een 400 Meter slang moest worden uitge legd. Het was goed merkbaar dat veel van den druk Verloren ging. Gewenscht is het daarom dat men zoo veel mogelijk met gummi gevoerde slangen aanschaft, om zoo min mogelijk van den druk te verliezen. SASSENHEIM. Raadsafjenda. De gemeenteraad vergadert Donderdag 9 Juni, des namiddags 7 Juni. De agenda luidt; Onderzoek geloofsbrieven leden Gemeen teraad. Ingekomen stukken. Rekening, balans en verslag gemeentebe drijven. Verzoek Bestuur School m. d. Bijbel voor crediet voor watervoorziening in de school. Comptabiliteit 1926 en 1927. Verslag Wijkverpleging en verzoek f 500 subsidie. Verkoop strook tuin voor huis Burge meester voor wegverbreeding. Uitslag aanbesteding verbetering Sassen- heim9che Vaart. Aankoop slrooken grond ter verbetering Sassenheimsche Vaart. VOORSCHOTEN. Naar men ons mededeelt, heeft de Mannenzangvereeniging „De Vereenigde Zangers", alhier, het initiatief genomen tot het geven van een weldadigheidsconcert ten bate van de slachtoffers der stormramp in Oost-Gelderland en Overijsel. Zij wenscht dit te doen in samenwerking met alle te Leiden gevestigde zangvereenigingen en heeft hier toe een oproep aan alle zangkoren verzonden om hieraan haar medewerking te verleden, en uit de medewerkende vereenigingen een uitvoerend comité samen te stellen. Losse nummers van ons Blad zijn behalve aan ons bureau ook verkrijgbaar bij de Firma A. HILLEN. Breestraat 154. Firma A. HILLEN. Stationsweg. J. J. RIJSBERGEN. Sigarenhandel Heerenstraat 2, Fa.A. SOMERWIL Azn. Hoogew. 24 Firma A. T- H. WITTENBURG, Haarlemmerstraat 2. A. M. VAN ZWTCHT, Kiosk Prinsessekade. en bij JOH. HOGERVORST, Haarl.str. 128 en des .'^aterdas'S bij A. H. v. d. VOOREN, H. Rijndijk 74. DE ALGEMEENE TOESTAND. Het Balkan-conflict De in ternationale arbeidsconferen- tie Diplomatieke ontmoeting Van Engelsche zijde wordt het voorge steld alsoi het afbreken der betreKkingen tusschen Zuid-Slavië en Albanië niet zoo ernstig behoeft te worden genomen, maar dit optimisme vindt overigens en zeer begrijpelijk weinig steun. De Fransche pers i3 over 't algemeen geneigd net op Zuid-Slavië te houden, in tegenstelling na tuurlijk met de Italiaansche. Daar is men van meening, dat het protest van Joego-Slavië een bewijs is van „den wensch van Joego- Slavië ten koste van alles een conflict met Albanië te zoeken'. Zy verklaren verder, dat Joego-Slavië voortdurend naar dit conflict heeft gezocht en dat Albanië by de afwijzing van het protest van Belgrado slechts gedaan heeft wat het kon doen ter bescherming van zyn eigen eer. Er wordt tenslotte op gewezen, dat, in dien het in verband hiermede tot vijandelijk heden tusschen Joego-Slavië en Albanië komt, laatstgenoemd land volgens het verdrag van Tirana het recht heeft de gewapende hulp van Italië in te roepen ter bescherming van zijn gebied en juridische en economische integriteit. OI Italië Albanië dus ook dekt! In Volkenbondskringen schijnt men we vermoeden onder invloed van Italië en En geland weinig te voelen voor ingrijpen. Sir Eric Drummond, de secretaris-gene raal van den Volkenbond, heeft aan da Albaneesche regeering in antwoord op haar telegram geseind, dat hij uit inlichtingen, inmiddels uit Belgrado ontvangen, de ge volgtrekking 'meent te moeten maken, dat het niet gewenscht ia, het Servisch-Albaneesch geschil op de eerstvolgende agenda van de vergadering van den Volkenbondsraad te plaatsen. Sir Eric somt de reden daarvoor op en doet een dringend beroep op de Albaneesche en Servische regeenngen om te trachten, het gerezen geschil in der minne, en dus zonder interventie van den VolkeQ- bondsraad, op te losson. Ter internationale arbeidsconferentie is geklaagd, dat Duitschland en Engeland nog steeds niet de conventie van Washington inzake den achturigen werkdag hebben ge ratificeerd. Hy voegde daar aan toe, dat de arbeiders langzamerhand hun geduld zoowel als hun vertrouwen in de inter nationale arbeidsorganisatie beginnen te verliezen. Serrarens, Ge Nederlandsche christelijke arbeidersleider, betoogde, dat de schuld voor het uitblijven der ratificatie hoofdzakelijk op Engeland rust. Het slechte voorbeeld van de Engelsche regeering is zeer betreurens waardig. De Chineesche afgevaardigde veroorzaakte een incident door de politiek in het geding te brengen. De Chinees verklaarde, dat zijn land het meerendeel van de internationale arbeidsovereenkomsten pas dan zou kunnen ratificeeren en uitvoeren, als de verdragen met de Europeesche mogendheden, die onder schending van de rechtsgelijkheid gesloten zijn, uit den weg waren geruimd. De voorzitter riep den Chinees tot dè orde en verklaarde, dat er op de arbeids conferentie geen politieke vraagstukken moohten worden besproken, Te Baden-Baden heeft een ontmoeting plaats gehad tusschen Tsjitsjerin en Stres> mann. 't Resultaat De Fransche regeering heeft besloten ais „waarnemer" naar de a.9. drie raogead- heden-conferentie inzake de beperking der maritieme bewapening, te zenden graaf De Clauzel, vertegenwoordiger van het Fransche departement van buitenlandsche zaken bij den Volkenbond. Dus toch! POLEN. De moord op den sovjet-gezant Een Russiache nota. Kowen-da, de dader van den aanslag op den sovjet-gezant Wojkof, ie een Poolsch staatsburger van Russische nationaliteit en 19 jaar oud. Hij studeerde aan het Russi sche gymnasium te JViLna* Zijn vader waa een Russisch officier. Kowenda heeft onmiddellijk na zijn ar restatie verklaard, dat hij in de bladen gelezen bad, dat Wojkof van plan was naar Moskou te gaan. Hij had den gezant sinds drie dagen op het station gezocht, Van Russische zijde wordt er echter op gewezen, dat er een gewoon telegram van Rosengolz aan Wojkof ia gezonden, waar in het uur van aankomst en vertrek. De mogelijkheid, dat iemand misbruik heeft gemaakt va.n een ambtsgeheim acht te men in Russische kringen met uitge sloten. Een paar uren na den aanslag hebben verscheidene Póolsche ministers met Pil sudski aan het hoofd zich naar het Russi sche gezantschap begeven. Pilsudski zond ook een telegram van deelneming aan Ka- lenin, waarin hij den gepleegden moord in strenge bewoordingen veroordeelt. Volgen6 een Poolsche mededeeling heeft de regeering indertijd een speciale poli tiebescherming aan Wojkof aangeboden, wat deze toen echter geweigerd heeft. Wojkof is door niet minder dan acht ko gels getroffen Nadat hij reeds door een eersten kogel welke de rechterlong trof, zeeT ernstig gewond was, haalde hij zijn eigen revolver nog te voorschijn en schoot in de richting van den dader zonder hem echter te treffen. Litwinof heeft een nota overhandigd aan den Poolschen gezant waarin hij verklaart, dat de moord op Wojaof verband /houdt met een heele actie, weLke voor doel heeft Ruslands diplomatieke vertegenwoordiging in het buitenland onmogelijk te maken. Deze actie vormt een .directe bedreiging van den vrede. De nota beschuldigt de Poolsche regee- ring er verder van, niet de noodige maat regelen te hebben genomen tegen de mis- dadige bedrijvigheid der contra-revolutio naire terroristen. De sovjet-regeering be houdt zich echter voor deze kwestie nader te beschouwen wanneer zij volledige in lichtingen zal gekregen hebben over den nieuwen mooid. EGYPTE. De nota aan Engeland. Een gedeelte van den nota aan Engeland is in verzoenenden geest gesteld, maar een ander gedeelte is onduidelijk. De nota ver toont een zekeren goejden wil tot samenwer king. doch de bijzonderheden en de omvang van deze aangeboden samenwerking zijn nog vaag. De Britsche regeering heeft thans om opheldering van de nog duistere punten verzocht. CHINA. De onderhandeling en Een nieuw Engelsch incident Uit nadere berichten blijkt dat generaal Tsjang-Kai-Sjek er bij maarschalk Tsjang, Tso-Lin op aangedrongen zou hebben zich eerst ten Noorden van de Gele Rivier terug te trekken, daar het hem onmogelijk was zich van den linkervleugel los te maken zoolang maarschalk Tsjang-Tso-Lin's troe pen hem bestookten. Hij voegde er bij dat Feng, de Christengeneraal, niet als een fac tor van belang in den toestand te beschou wen was. Het was bekend dat Jen-Hsi-Sjan hem vijandig was en in elk geval had Feng maar 30.000 man. Indien de onderhandelingen gunstig loopen, zal Tsjang-Tso-Lin zich bereid ver klaren alle politieke vraagstukken aan een volksconferentie voor te leggen. Hij zal slaan op de uitzetting van Borodin, Galen en andere sovjet-Russische raadslieden, 1 Een nieuw Engelsch incident heeft zich voorgedaan. De Engelsche admiraliteit maakt bekend, dat op de Wangpoerivier nabij Loenghao wederom door Chineesche solda- ten op Britsche motorbooten is geschoten. Een motorboot van de „Hawkins", het vlaggeschip van den Engelschen vice-admi- raal Sir Reginald Tyrwhilt, moest terugkee- ren. De opperbevelhebber heeft aan den Chineeschen commissaris van BuitenlantL sche Zaken meegedeeld, dat als de admi raal van de Chineesche vloot, welker be manning deze daad heeft begaan, niet per soonlijk aan boord van de ..Hawkinskomt pm zijn excuses aan te bieden, hij tot tuch tiging zal overgaan. BUITENLANDSCH GEMENGD. ZES PERSONEN DOOR EEN TREIN GEDOOD. Volgens een bericht uit Brandford (On tario) is een gezelschap, bestaande uit zes personen, bij het oversteken, in een auto, van een overweg, verongelukt. De auto werd door den aansnellenden exprestrein gegrepen, met het gevolg, dat de vader, da. moeder en de oudste zoon van een gezin, alsook een vriend der familie op slag ge, dood werden. Twee kleine kinderen werden zoo ernstig gewond, dat men aan hun be» boud twijfelt. DE DERDE OCEAANVLIEGER. Byrd, die de derde vlucht oveT den Oce< aan wil maken, probeert dagelijks zijn Fok kervliegtuig met drie motoren. Hij zal niet vertrekken alvorens Lindbergh terug is. Hij neemt een werktuigkundige en piloot mee in zijn vliegtuig. DE ONTPLOFFING BIJ KRAKAU. De schade bij de ontploffing bij Krakau beloopt 2 1/2 millioen zloty. Men is er thans definitief van overtuigd, dat zelfontbranding van het verlegen kruit de oorzaak van de ramp is geweest. PETROLEUMBRAND. Gisternacht zijn in het Roemeensche pe- troleumgebied bij Moreni 5 bronnen uitge brand. 17 menschen kwamen om het leven. Het vuur i9 nog niet gedoofd. De materieele schade is groot. AUTO OMGESLAGEN. Een vrachtauto, waarmede arbeiders ver voerd werden, is bij Verona in volle vaart omgeslagen. Er zijn vijf dooden. ERNSTIG ONGELUK OP DE LECH. Op den Eersten Pinksterdag heeft op de Lech bij Augsburg een ernstig ongeluk plaats gehad. Een koopman uit Augsburg had met zijn opvouwbare boot een uitstapje op de Lech ondernomen. In zijn gezelschap be vonden zich een professor en een dame. Bij de Lcchbrug raakte de boot lek en zonk. Alle drie personen zijn verdronken. ONTPLOFFING IN EEN CAFE. In een café te Lyon beging een visschcr, die gewoon was bij zijn vangst van ont plofbare stoffen gebruik te maken, de on voorzichtigheid, die stoffen zonder eenigen voorzorgsmaatregel op een tafel te mengen. Een gewedlige ontploffing volgde Het ge heele café werd uit elkaar geslagen. Van de zes aanwezigen gasten werden er vier, onder wie de visscher, op slag gedood en de beide overigen gewond. NIEUWE WAS VAN DE MISSISSIPPI. Er is een nieuwe uittocht begonnen in verschillende districten van Missouri en Illinois, ten gevolge van nieuwen was van de Mississippi, waardoor de lage gronden, die in April en Mei overstroomd zijn, op nieuw aan het water t n prooi vallen Vol gens de berichten zijn de nieuw g?Z3aide veldvruchten vernield. VISSCHERSBOOT OP DE ROTSEN. Bij Toulingnet is een vis9chersboot uil Camaret Maandag op de rotsen geworpen en gezonken. De schipper en drie matrozen kwamen om. De twee jongste leden vao de bemanning wisten zich te redden, knaap van 14 in den mast en een jongen van 18 op een rotspunt. 2-1

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 2