UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. SPORT. BEVERWIJK, 4 Juni ran Port Talbot n. Montreal. JONGE JACOBUS, 8 Juni Tan Licata n. Palermo. KATENDRECHT, 8 Juni Tan Batoura n. Londen. MIJDRECHT, 8 Juni Tan Galveston naar .Vigo. PARKHAVEN, 2 Juni Tan Philadelphia te Norfolk. RIJSWIJK, 4 Juni van Ardrossan te Swansea STAD ARNHEM, 8 Juni van Narvik naar Vlaardingen. ZAAN, R'dam n. Visby, pass. 4 Juni Brunsbuttel. ZWARTE ZEE, Villa Constitucion n. Bre inen, pass. 3 Juni Ouessant. MAGDALENA, 3 Juni van Rosario te Huil. SULTAN VAN LANGKAT, Batoum naar Hamburg, was 3 Juni 12 u. 45 v.m. 20 mij len Z.O. van Niton. VREDENBURG, pass. 8 Juni Dungeness. WOENSDRECHT, Galveston n. Thames- haven, pass. 3 Juni Prawlepoint. WM. VAN DRIEL Sr., R'dam n. Oran, pass. 4 Juni Ouessant. ALETTA, 9 Juni van Conslanza te Port Said. BELLATRIX, R'dam n. Montreal, was 2 Juni B0 mijlen O. van Fane Point. CLASINA, m.s., arr. 3 Juni te Holtenau. DUBHE, Port Talbot n. Montreal, was 21 Juni 90 mijlen 0. van Fane Point. JANTIENA, m.s., 2 Juni te Holtenau. KRALINGEN, Philadelphia n. Bristol, was 2 Juni 8 u. 10 n.m. 450 mijlen W. van lert land. MARGRETA, z e., arr. 2 Juni te Kopen hagen. MELPOMENE, ma., arr. 2 Juni te Hot- tenau. TWEE GEBROEDERS, m.s., arr. 2 Juni te Holtenau. J. B. AUG. EESSLER, 28 Mei van Abadan n. Suez. VERTROUWEN, m.s., 1 Juni van Harburg n. Struer. i KOUDEKERK. Loop der bevolking. Vertrokken: K. de Jong en gezin, naar 'Apeldoorn (Uchelen) N. Moerman en ge zin, Vlaardingen J. H. de Lange, Goede- royen A. Corts, Rijswijk J. H. Droog, Voorhout J. Bol en gezin, Ter-Aar L Paling, Alphen G. de Wit, Leiden E. W. van Leeuwen, Alphen A. J. Koot, Reeuwijk J. van Slaveren, Utrecht M Staring, Hazerswoude O. Batelaan, Rotterdam A. Zwerver en .gezin. Beet? G. J. D. van Leeuwen en gezin, Lei- rouiden W. M. van Leeuwen, Lisse. Gevestigd: T. N. van Klaveren, van Al phen J. R. van der Neut van Alphen C. S. M. Hoogendoorn van Alphen M. Kroon van Hazerswoude A. Vis en ge zin van Ter-Aar H. C. A. van der Salm van Hazerswoude M. J. Smits van Ha zerswoude A. de Bruin- van Hazerswoude N. de Bruin van Hazerswoude J. de Varik van Oud-Beijerland H. van den Hoorn van Oud-Beijerland T. van Velzen van Hazerswoude M. de Vries van Haar lemmermeer D. Kooy van Haarlemmer meer M. Zonderop van Hazerswoude H M. Kuif van Alphen P. van Hemert en gezin van Nieuwkoop I. v/m Leeuwen en gezin van Pijnacker. De heer E. S. Bersma, hoofd der Chr. school aan den Rijndijk, heeft voor de be noeming tot hoofd aan een der nieuw tc openen Chr. Scholen te Amsterdam, be* dankt. Burgerlijke Stand. Overleden: W. T. Molema 65 j. J. van Winkel 79 j. WOUBRUGGE. Loop der bevolking. Sedert 1 Mei hebben de volgende perso nen zich alhier gevestigd: J. de Goeij en ge zin van Bodegraven G. vam Straten van Nieuwveen J. Hogenes van Zegwaard J J. Wortman van Leiderdorp Kt! W. Lieverse, Th. C. Hoogenboom, E. Jansen, C. L. Baak en M. A. Baak van Alkemade E G. Oostdam van Sassenheim W. A. Mooren van Voorhout M. Folchert van Bielefeld. Duitschland M. E. Pannekoek van Haarl.meer Wed. W. Stigter geb. Mulder van Leiden M. Molenaar van Zwammerdam C. P. Borst van Leider dorp A. Zandbergen van Rijnsburg G. Buis en F. C. van Sprongen van Alphen aan den Rijn A. M. A. Zweekhorst vat Hazerswoude. Vertrokken zijn: P. van Zwieten naar Utrecht A. G. Baas naar Nieuwerkerk W. P. Hoogteijling, Joha. van der Neut an C. P. Heemskerk naar Hilversum C. van Gorkum, M. G. van der Nagel en J. de Brave naar Alphen aan den Rijn E. M. Westdijk naar Gouda A. Zonneveld en P. van der Pouw Kraan naar Voorhout P. J. Opdam naar Stompwijk J. Schrama en gezin naar Leimuiden en N. B. A. Kok naar Rotterdam. ZWAMMERDAM. Loop der bevolking. Ingekomen en vertrokken personen in gemeente gedurende de maand Mei 1927. Ingekomen; Uit Amsterdam, Maria Kor- tenoeven, z. b., A. 143 Uit Bodegraven, Adrianus Petrus de Goey, boerenarbeider, C. 121a Uit Borger, Abraham Roossien, ^beider, D. 74 Uit Beckum, Duitsch- «nd, Toni Schilling, dienstbode, C. 49 Jnt Nieuwkoop, Wilhelmina Cornelia den jtartog. z. b., C. 49 Uit Alphen a. d. Rijn, j-jendert Breeveld, broodbakkersknecht, A. Uit Bunnik, Willem van den Hoven, feambte S. S., B. 41a Uit Gouda, Geer- Graafland, z. b A. 60 Uit Frank- 0rt a. d. Main, Duitschland. Maria Catha- 'na Matzaik, dienstbode, C. 49 Uit Fulda, ^itschland, Maria Helmer, dienstbode, C. 49 Uit Nieuwerkerk a. d. IJssel, Ma ria Martina Hendrika Sleewenhoek, echt- geonote van Nicolaas van Spengen, D. 21 Uit Bodegraven, Piet van de Peppel en ge zin, arbeider, Ned. Spoorw., C. 108d Uit Rotterdam: Elisabeth Pipers, religieuze, G. 49 Uit Alphen a. d. Rijn, Jacob Meer- veld, los arbeider, A. 122 Uit Gouda, Mar- garetha Adriana Borst, echtgenoote van Jan Jongeneel, A. 89. Vertrokken: Naar Bodegraven, Willem- straat 110, Johannes Wilhelmus Blom, boe renknecht, G. 122 Naar Bodegraven, Ju- lianastraat 21, Leonardus Franciscu9 Groep en gezin, z. b., C. 98 Naar Zevenhoven, Anthonia Hendrika Klever, z. b., C. 120 Naar Alphen a. d. Rijn, Steekterweg 33, Marijtje Hoogendoorn, z. b., B. 87 Naar Bodegraven, Tolstraat 12, Neeltje Keijzer, 'dienstbode, A. 134 Naar Amersfoort, Ulrechtsche-weg 228, Theodorus Ilendrikus van Bunningen, z. b., G. 79 Naar Rotter dam, Korte Wijnstraat 18a, Willem Ver laan en gezin, schipper aan boord Naar Reeuwijk, Oud-Reeuwijk 351, Leonardus v. Leeuwen en gezin, landbouwer, D. 57 Naar Utrecht, Lekstraat 39, Jacoba Maria Verweij, z. b., C. 23 Naar Bodegraven, Leendert Blom en gezin, broodbakkers- knecht, C. 112 Naar Bodegraven, Oud- Bodegraven 20. Gerardus Overes en gezin, los werkman, C. 110 Naar Amsterdam, v. d. Pekstraat 56, Maria de Hooijer, weduwe Pieter Versloot, z. b., B. 107 Naar Bos koop, Achterkade 33, Lijsje Wingelaar, we duwe Willem Koster en gezin, z. b., D. 62 Naar Woubrugge, Hoogmade B. 162, Ma ria Molenaar, z. b., B. 12 Naar Jaars veld, Cornelia Aartse, z. b., C. 18 Naar Reeuwijk, Oud-Reeuwijk, Roelof Smit, land arbeider, D. 49 Naar Nieuwkoop, Noor den. B. 81, Bart van Luinen, slagersknecht, G. 18 Naar Eethen, N.-B., Cornelia van Roekei, echtgenoote van Hendrik Marinus Hillebrand van der Nagel en kind, huis houdster, B. 96 Naar Bodegraven, Goud- sche Straatweg, Wijntje Pietje Lekkerker- ker, z. b., B. 16 Naar Alphen a. d. Rijn, Steekterweg 9. Maarten Klooster, boeren knecht, A. 122 Naar Rotterdam, Haven straat 158. Matgaretha Maria van Maris, religieuze, C. 49 Naar Mijdrecht, Blok land, Jannigje Cornelia Kom, dienstbode, A. 15 Naar Bodegraven. Nieuwstraat 14, Gerrit van de Werken en gezin, graanhan delaar, C. 38. Burgerlijke Stand. GeborenIngetje. D. v. Anthonie van der Haar en Ingetje Koetsier. Bij den landbouwer J. R. alhier, kwam een big ter wereld met 1 kop, 4 oor en, 8 pooten en 2 staarten. Zeker een niet alle- daags'ch voorval. De opbrengst van den verkoop van het T. B. C--bloempje, heeft in deze ge meente een bedrag van f 42.70 ten bate van de plaatselijke vereenaging tot bestrij ding der tuberculose opgeleverd. HAARLEMMERMEER. Bnrgerlijke Stand. Geboren: Anna Elisabeth, d. v. M. t. Damme en C. r. d, Broeek. Corneiis, z. v. W. Kamerman en M. de Ron. Pieternella, d. v. A. Giesbergen en II. C. Bogaards. Sophia Coleta, d. t. C. J. Schönhage en M. C. Verheijden. Izahk Laure'ns, z. v. H. v. d. Werve en C. Slov boom. Anna Catharina, d. v. C. A. t. Dongen en C. M. Does. Weasel, z. t. W. Tost en N. Eveleens. Teuntje, d. v. J. v. d. Moren en H. Bliek. Jannetje Adriana, d. v. C. M. Grevensteek en A. Buis. Leendert, z. v. P. Aarsen en M. Speelman. Geertruida Hendrika, d. v. G. Klaassen en T. G. v. d. Maarl. Evert Lainbertus, z. v. W. t. Essen en F. van Roozendaal. Johannes Andreas, i. v. J. v. d. Putten en G. A. V. Udo. Jacob Gerrit, z. v. S. v. Hoogdalem en A. Oos terhout. Clazina Anna, d. v. C. Filius en P. Boer. Ondertrouwd: P. Rejjnders, 31 j. en C. Café, 27 j. C. v. d. Hoorn, 19 j. en C. A. Uitendaal, 19 j. C. «Kroon, 26 j. en M. Biemond, 21 j. H. Verbaas, 27 j. en A. v. Nieuwkoop, 26 j. H. C. Rebel, 34 j. W. J. D. Mantel, 26 j. M. v. d. Heuvel, 24 j. en A. H. Ravestijn, 23 j. Gehuwd: A. v. Os, 24 j. en G. C. But, 21 j. A. Griekspoor, wednr., 48 j. en W. v. Eekeren, 57 j. W. v. Smeerdijk, wednr., 53 j. en J. Boeregeest, 36 j. A. G. Ver sluis, 53 j. en F. G. Nanninga, 23 j. Overleden: Geertje Roubos, S8 j., wed. van G; Koog. Pieter, 15 mnd., z. v. W. Post én N. Eveleens. Door onvoorziene omstandigheden zul len de athi'etiekwedstrjjden, die 2den Pink sterdag op het gemeentelijk sportterrein te Hoofddorp zouden gehouden worden, niet kunnen doorgaan. Echter zal wel gehouden wörden de eere avond in hotel „De Beurs" te Hoofddorp, waaraan verschillende vereenigingen van den Turnkring „Noord-Holl. Zuiderkwartier" zul len meewerken. Donderdagmorgen vond d% landbouwer K. G. aan den IJweg alhier een bruin Belgisch paard op zrjn erf, niet wetende waar dit dier vandaan kwam. In de manen van het dier werd gevonden een kaartje van de Delftsche paardenmarkt. Bij de politie werd van deze vondst aangifte gedaan. Op verschillende plaatsen in den Haar lemmermeerpolder doen zich nog gevallen van mazelen voor. Hebben zich de vorige maand twee gevallen met doodelijken alloop voorgedaan, thans zijn alhier weder Iwee kinderen van 4 en 3 jaren aan deze ziekte overleden. Aan den heer T. v. d. Hoek, Evangelist bij de Ned. Hervormde Kerk „Geloof en Lief de" nabij de Lijnden in Haarlemmermeer, is als zoodanig eervol ontslag verleend, met ingang van 1 September a.s. De heer v. d. Hoek, die zich om gezond heidsredenen genoodzaakt heeft gezien zijn. ambt neer te leggen, is ruim 17 jaar als godsdienstonderwijzer in deze gemeente werkzaam geweest. CRICKET. Uitslagen. NEDERLANDSCHE CRICKETBOND, lste Pinksterdag. Ie klasse: AjaxH. D. V. S.: H. D. V. S. wint met 52 runs op de eerste innings. HilversumA. C. C.: A. C. C. wint met 84 runs en 1 wicket op de eerste innings. QuickH. C. C. I: H. C. C. I wint met 45 runs en 7 wickets op de eerste innings. PhoenixH. C. C. II: H. C. C. II wint met innings en 156 runs. R. en W. V. R. A.: R. en W. wint met 101 runs op de eerste innings. 3e klasse Z.: H. D. V. S. Ill—L. C. C.: H. D. V. S. III wint met 49 runs op de eerste innings. 2e Pinksterdag. Ie klasse: H. D. V. S.—V. O. C.: H. D. V. S. wint met 35 runs op de eerste innings. HaarlemQuick: Quick wint met 88 runs op de eerste innings. A. C. C. Phoenix: A. C. C. wint me.t 114 runs op de eerste innings. Bniten de competitie: L. C. C.-comb. How's that: How's that wint met 12 runs. AJAXH. D. V. 8. H. D. V. S. wint met 52 runs op de eerste innings. Dr. Vuylsteke wint den opgooi en ver kiest het eerst naar de wickets te gaan, waar hij zelf met Vischer opent op het niet al te beste" bowlen van Chambers en Eigeman. De runs- komen dan ook vrij snel en nadat op 29 Vischer is verdwenen, voor 13 gebowld door Eigeman en op 37 A. Of ferman de tribune weer mag gaan opzoeken voor 6 keurig gevangen door Schilthuizen op het bowlen van Eigeman, wordt het to taal 70, voordat het derde wicket, dat van Scheffers, c. Janssen, b. Meyer 19, valt en ook daarna blijft de score onrustbarend stij gen ondanks den telkens gechangden Leid- schen aanval. Als op 90 dan Chambers weer wordt aangezet en al direct Pomes voor 8 naar de tribune terugstuurt, komt er wat meer schot in. Aan den anderen kant cleant Meyer in de volgende over Jansen voor 1 en Nolet heeft 2 runs gescoord als Chambers met een laag blijvenden bal zijn off-stump meeneemt. Direct daarna is het ook de beurt van den Schiedamschen cap tain. Een snelle bal van Chambers raakt hij even aan en hij ziet zich dan voor een goede 38 achter het wicket gevangen door Mc. Pherson. Van 90 voor 4 is het 113 voor- 8 geworden. Als het totaal 132 is, gaan wij lunchen met Beukers en Van Buysen op de mat. Laatstgenoemde wordt kort na de her vatting voor 12 het slachtoffer van Eigeman en als de laatste man, Lindeman, voor een snel geslagen 10 door Van der Mey op point is gevangen op het bowlen van Eigeman is het totaal juist 150 geworden, waarvan 12 extra's. Beukers, die uitstekend stond te spelen, bleef met 29 not out. Zooals gezegd was de aanval der Leidenaars in den be ginne niet al te best op dreef. Toen Cham bers door Rice werd vervangen, waren er een goede 30 runs op hem geslagen zonder dat hij een wicket had genomen. Hij gooide doorgaans stukken naast de off-stump en werd naar alle kanten geklapt. Toen hij voor de tweede maal ging bowlen en ook later in de tweede innings van H D. V. S. was elke bal op het wicket en hij had toen al dadelijk succes. Van 031 werden zijn bowlingcijfers in de eerste innings tenslotte 457. Eigeman probeerde het ook nu uit sluitend met lengtebowlen en op den duur bleken de Schiedammers daar niet tegen bestand. In bijna 13 overs, waarvan 4 mai dens, nam de Leidsche „skipper" 4 wickets voor 29 runs. Meyer bowlde beter dan zijn cijfers 235 aangeven. Rice kostte in 7 overs 17 runs voor 0 wickets. Duur was de Engelsche Leidenaar dus niet maar op dreef was hij evenmin. Op het zuivere bowlen van Engering en Van Buysen dreigde de Ajax-innings aan vankelijk een debacle le zullen worden. Meyer werd gemist in de slipt op den eer sten bal van Van Buysen, maar het was uitstel van executie, want op den laatsten bal van dezelfde over ving Jansen hem uit Schilthuizen werd door Engering voor 7 ge bowld en Janssen verdween op een twijfel achtige 1. b. w.-beslissing, nadat hij 2 runs had gescoord. Met den stand 12 voor 3 kwam Dozy Eigeman gezelschap houden en zij beiden voorkwamen een inningsneder laag. Toen op 73 Dozy voor 26 het slacht offer van Scheffers werd, bestond er met o.a. Chambers, Van der Mey, Mc. Pherson, Rice etc. nog „to bat" zelfs een kans op een overwinning, maar alleen >Mc. Pherson klapte 12 runs bij elkaar en de overige Ajax-bats deden niets, zoodat met inbegrip van 8 extra's het totaal tenslotte 98 werd. Engering nam de helft van het aantal wickets voor 45 runs. Van Buysen had de zeer goede cijfers 421 en Scheffers nam 1 wicket voor 6 runs. Eigeman stuurde de gasten daarna nog maals in en in een goed half uur waren er 5 wickets neer voor 27 runs. Beukers cn Nolet boden echter tegenstand en op 77 voor 5 werd de strijd gestaakt. Hieronder tenslotte descores: H. D. V. S. le innings: Vuylsteke, c. Mc. Pherson, b. Chambers 38; Vischer, b. Eige man 13; A. Offerman, c. Schilthuizen, b. Eigeman 6; Scheffers, c. Janssen, b. Meyer 19; Pomes, b. Chambers 8; Jansen, b. Meyer 1; Nolet, b. Chambers 2; Engering, b. Cham bers 0; Van Buysen. b. Eigeman 12: Linde man, c. Van der Mey, b. Eigeman 10-. Beu kers 29 not out. Extra's 12. Totaal 150. Bowljngcijfers: Chambers 457. Eige man 4r—29. Rice 017. Meyer 235. Ajax le innings: Schilthuizen. b. Enge ring 7; Meyer, c. Jansen, b. Van Buysen 0; Eigeman, c. Scheffers, b. Van Buysen 41; Janssen, l.b.w. Engering 2; Dozy, b. Schef fers 26; Chambers, c. A. Offerman, b. Enge ring 0; Van der Mey, b. Engering 0; Mc. Pherson, b. Van Buysen 12; Rice, b. Enge ring 0, Du Pon, c. Beukers, b. Van Buysen 0; Hofsteenge 2 not out. Extra's 8. Totaal 98. Bowlingcijfers- Engering 545, Van Buy sen 421, A. Offerman 03, Beukers 015 Scheffers 16. H. D. V. S. 2e innings: Vuylsteke, c. Du Pon, b. Eigeman 3; Vischer, c. Van der Mey, b. Chambers 14; A. Offerman, b. Chambers 1; Scheffers, l.b.w. Chambers 2; Pomes, b. Chambers 3; Beukers 10 not out; Nolet 32 not out; Jansen. Engering, Van Buysen en Lindeman, did not bat. Extra's 12. Totaal 77 voor 5 (gestaakt). Bowlingcijfers: Chambers 421; Eige man 17, Meyer 021, Du Pon 09, Van der Mey 07. H. D. V. S. m—L. c. c. H. D. V. S. HI wint met 49 runs op de eerste innings. Brounts en Bijloo openen voor H. D. V. S. op het bowlen van Kloots en Belt. Juist als de 10 opgaat wordt Brounts door Belt ge bowld. Zijn broeder die hem opvolgt maakt het ook niet lang. J. Segaar weet hem op point schitterend uit te vangen voor 10 runs De volgende bal velt het wicket van De Hoed voor 0, zoodat de sl^nd is 28 voor 3. Plooij komt dan Bijloo gezelschap houden en beiden weten de score snel te doen rijzen, totdat op 78 Plooij door Belt wordt gebowld. Als de 100 opgaat weet Kloots met twee opeenvolgende ballen de wickets te nemen van Bijloo, c. Heemskerk, 43 en van Kemenade voor 0 gecleand. Mulié, b. Belt 27, Keuzekamp, c. Segaar b. Eichhorn 7, Kerkhof c. Heemskerk b. Kloots 6, De Bois c. en b. Kloots 7 en Loopuit 4 bieden daarna nog tegenstand en met 16 extra's wordt het totaal 150. Belt bowlde 539, Kloots 457 en Eich horn 16. Het begin der L. C. C -Innings is niet ge lukkig. Metsch 4, Van Schie 4. Eichhorn 6, Kloots 2 en F. van Es 1 zijn allen reeds ver dwenen voordat er 20 runs zijn gescoord. Doch Segaar en Laman zorgen voor verbe tering. Verschillende veranderingen in den aanval hebben geen succes. Brounts vangt Laman „keurig uit in het verre veld, nadat hij 17 runs had gescoord. Nog in dezelfde over wordt Den Holder gebowld. Er komt dan weer een nieuwe stan dtusschen Segaar en Heemskerk. Vooral laatstgenoemde speelt een aantrekkelijke innings en hij klapt in een snel tempo 22 runs bij elkaar. Als hij door Plooij gebowld wordt is de tegenstand echter gebroken, door A. van Es en Belt in één over verdwenen zijn en Se gaar met een prijzenswaardige 34 not out blijft. Het totaal is 101 geworden. Plooij bowlde 828, Brounts 235. KORFBAL. Uitslagen der Pinkster-wedstrijden. NEDERLANDSCHE KORFBAL-BOND Kampioenschap van Nederland: R'dam: Het ZuidenVoorwaarts 81. Prom. en Degr. Overgang Z.-Holland: Den Haag; Vitesse (H.)Deetos 2 11. Overzicht. Nog net op tijd heeft Het Zuiden haar pro ductieven vorm, waarin zij de g-jheele competitie speelde, weten terug te vindon. Het gevolg was, dat de brave kampioen van het Noorden den vollen laag kreeg en met een groote neder'aag naar Muntendam kon terug keeren. Op 12 Juni vindt te Munteadam de return-wedstrijd plaats. Het Zuiden behoeft uit dien wedstrijd één punt te behalen om kampioen van Nederland te worden Vitesse (Haag) heeft op eigen terrein niet kunnen winnen van het tweede twaalftal van Deetos, zoodat het er niet naar uitziet dat de Haagsche club haar plaats in den Overgang zal welen te behouden. Stand dor kampiocnscompefitie. gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt. Het Zuiden 3 1 2 124 4 Naas 4— 3 1 10—12 3 Voorwaarts ..3 1 1 1 914 3 SERIE-WEDSTRIJDEN A. L. O. Wat de laatste jaren reeds dikwijls dreigde te gebeuren is gisteren tot werke lijkheid geworden. De A. L. O.-korf heeft zijn bestaan als wisselprijs geëindigd en heeft in Fluks zijn eigenaar gevonden. Ook in de tweede afdeeling veroverde een Leidsche club den eersten prijs. S. D. O. was de gelukkige. De reserves van Vitesse en Fluks waren te onvolledig om in deze wedstrijden een kans te hebben. lste afdeeling: le ronde: Vitesse (H.) H. S. V. 05 w. n. o.; A. L. O.II. B S. 0—1; Eibernest—Vitesse 1—1, Die Haghe D. K. C. 0—0; Fluks—O. S. C. R. 3—0. Winnaars. 2e ronde: Eibernest—D. K C. 1—2; H. S. V—Fluks 0—2; H. B. S. vrij. 3e rond: I>. K. C—H. B. S. 1—0; Fluks vrij. Eindstrijd: Fluks—D. K. C 41. Fiuks wint den A. L O-korf; 2e prijs: D. K. C. Verliezers. 2e ronde: Vitesse—O. S. C. R 40; A. L. O.Vitesse (II.) 50 w. n. o.; Die Haghe vrijgeloot 3e ronde: Vitesse Die Haghe 2—0; A. L. O. vrijgeloot Eind strijd; Vitesse—A. L. O. 4—0. le prijs: Vi tesse; 2e prijs: A. L. O. 2e afdeeling: le ronde: S. D. O.—Eibern 21—0; Spangen—Fluks 2 0—1; Rood/Wit —Vitesse II 2—0. 2e ronde: G K V.— Fluks 2 1—0; S. D. O.—Rood/Wit 6—0 3e ronde: S. D. O. vrijgeloot Eindstrijd: S. D. O.G. K. V. 10. le prijs (medail'e) S. D. O.; 2e prijs: G. K. V. VRIENDSCHAPPELIJKE WEDSTRIJD. Zaterdag speelde ,,Fiks" te Oegstgeest tegen ,,D. O. S." uit Leiden. De uitslag was 4—4. (Rust 32). WATERPOLO. DE L Z. C. IN UTRECHT. Gisteren nam de L. Z. C. deel aan den waterpolo-dag te Utrecht. Het eerste zeven tal speeld tegen U. Z. C. I en verloor met 42; het tweede speelde gelijk tegen R. Z. C. II (22) en verloor bij loting. ATHLETIEK. DONAR. Naar wij vernemen zal Donar op 12 Junf deelnemen aan de wedstrijden van den Z. H. A. B. te Delft. WIELRENNEN. DE RIJSWIJKSCHE WIELERBAAN. Moeskops en Van Nek winnen de N. WB.* kampioenschappen. (Van onzen bijzonderen medewerker.) Het weer was Tweeden Pinksterdag slechf, wat een nadeeligen invloed had op de be langstelling, die maar zeer middelmatig was. Tijdens de wedstrijden moe3t tweemaal voor een stortbui gestopt worden wat do vlotte afwerking zeer belemmerde. P. Leene kwam in dp course de primo dusdanig te vallen, dat hij met een gebro ken sleutelbeen naar hpt ziekenhuis moest worden overgebracht. Ook Bontekoe deed een leelijken val en liep hierbij diepe ont vellingen op, die hem noodzaakten zich on der dokters behandeling te stellen. Wat den wedstrijd om het sprintkampioenschap be treft, was Moeskops zijn tegenstanders ge makkelijk de baas De eenige, die bijzonder goed en snel reed was G. Leeno. In de matchs a deux met Moeskops b'.cef de titel houder over 1926 slechts een banddik'e achter en als de afstand op dat moment enkele meiers langer was gewaobt. zou do uitslag wel eens anders voor Moeskops kunnen zijn geweest. Zijn geweldige coupe de pedile deed hem de laatste meters zijn fiets iets vooruit gooien en dit bracht hem de overwinning. Meyer had eenmaal pech tegen Moeskops, doordat hij in de tweede bocht even in het gras reed, .uist op het moment dat de lange Piet demar^erde Hij raakte toen een meter of tien achter en kon er niet meer bij komen. Meyer reed tegen Leene een uitstekende cours en gaf Leene handen vol werk. In het lange afstand nummer werden ver schillende weglooppogingen gedaan en een maal slaagde Waterreus, een vrijwel pnbe- kend sprinter, er in, om 1/4 ronde ronde weg te loopen. Vreeswijk en Moeskops zette het peleton tot den jacht aan en weldra is de vluchteling weer achterhaald. Ook hier heeft een valpartij plaats en moeten en kelen de baan verlaten. De wedstrijd werd in de sprint beslist, welke werd ingezet door v. Nek, Willems, Koller en L. Leene. Van Nek won met een halve lengte op Leene, terwijl Willems binnen de lengt9 over de streep ging. Het programma werd aangevuld met een motornummer van B. Stayers. Alleen Vrees wijk en Bakker maakten er iets van. Bakker won de eerste 10 K.M., Vreeswijk de tweede. Doordat Bakker in de eerste manche meer had afgelegd werd hij in de totaal-klassee ring eerste. De uitslagen luiden: Sprint-kampioen schap van Nederland. Afstand 800 M. le serie: 1. G. Leene, 2. Willems; 2e serie: 1. L. Leene. 2. v. Boxsel; 3e serie? 1. Moeskops, 2. Tulleken-, 4e serie: 1. Meyefl 2 Boniekoe; 5e serie: 1. v. Nek, 2. Bus- traan; 6e serie: 1. P. Leene, 2. Kolles. Niet geplaatst werden Emous, Straat. De Wolf, Picavet, E. Picavet, Anspach, Brilman. Er- kelens, Ooms, v. Duyn, Ikelaar, G. v. d. Bergh, Berhoens, Krassenhurg, Melis, Bo- gaerd, Wienema, Frank, Bekkering, J. v, d. Bergh Jansen, v. Wijk. Halve beslissing; le rit: 1. Moskops, 2. L. Leene op 3 lengten, n. g. v. Boxsel 2e rit: 1. G. Leene, 2. Willems op 2 langten, n g. Tulleken. 3e rit: 1. Meyer", 2. Kolles op 2 lengten, n.g. Bustraan. 4e rit: 1. KI. v. Nek, 2. P. Leene op één halve lengte, n.g. Bontekoe. Beslissing te rijden in 6 matches deux. le match: 1. P. Moeskops, tijd laatste 200 M. 14 4/5 sec.; 2. G. Leene op band dikte. 2e match: 1. G. Leene, tijd laatste 200 M. 14 2/5 sec.; 2. Meyer op 1 lengte. 3e match: 1. G. Leene, lijd laatste 200 M. 13 sec., 2. KI. v. Nek op l'/a lengte. 4e match: 1. Moeskops, tijd laatste 200 M. 15 sec.. 2. Meyer (ver). 5e match; 1. G. Leene, tijd laatste 200 M. 13 1/5 sec.; 2. J. Meyer op handbreedte 6e match: 1. P. Moeskops, tijd laatste 200 M. 13 1/5 sec., 2. KI. v. Nek op ruim 1 lengte. Totaal uitslag: 1. Kampioen P. Moes kops 1 1 1 3 punt; 2. G. Leene 2 1 1 4 punt; 3. J. Meyer 1 2 2 5 punt; 4. KI. v. Nek 2 2 2 6 punt. Kampioenschap langen afstand zonder gangmaking, afstand 30 K.M. Ingeschreven 36, uitgekomen 28 deelne mers. 1. KI v. Nek (kampioen) tijd 46 m. 13 4/5 sec.; 2. L. Leene op een halve lengte; 3. Willlems op 1 lengte; 4. Kolles; 5. Wiersma-, 6. H. Picavet. Course de primes over 10 K.M. voor die renners, welke niet de finale bereikten. 30 deelnemers. le premie: 1. Brilman: 2. v. Boxsel: 2e premie: 1. Anspach; 2. Ooms: 3e premie? 1. Anspach, 2. Picavet; 4e premie: Anspach, 2 Picavet; 5e premie- 1. Brilman, 2. l». Leene; 6e premie- 1. Brilman; 2. L. Leene; 7e premie: 1. Brilman. 2. Ikelaar; ge pre mie (beslissing over 4 ronden): 1. Ikelaar, 2. Kolles. 3. Ooms, 4. Emous. Wedstrijd achter groote motoren over 20 K.M., te rijden in 2 manches. le manche: 1. Bakker (Tegelaar) tijd 10 m. 9 2/5 sec.; 2. Vreeswijk CNigten) op 220 M.: 3. Kooy (Boot) op 1 ronde 180 M.; 4. Fiche v Veggelen) op 3 ronden 100 M. 2e manche: 1. Vreeswijk (Nigten) tijd 9 m. 32 4/5 sec.: 2. Bakker (Tegelaar) op 10 M.; 3. Kooy (Bootl op 200 M.: 4 Fiche (v. Veggelen) op 3 ronden 220 M. Totaal uitslag: 1. Bakker 1 2 3 punt, afgelegd 19.990 M.: 2 Vreeswijk 2 1=3 punt. afgelegd 19 780 M.; 3. Kooy 3 3 6 punt; 4. Fiche 4 4 8 punt. 3—2

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 7