GEVEILDE PERCEELEN. GEMENGD NIEUWS. FINANCIEN. KUNST EN LETTEREN. RADIO-PROGRAMMA SCHEEPSTIJDINGEN. Vereeniging een Canisius-avond plaatsgehad, die o.m. bijgewoond werd door Z. D. H. Mgr. Diepen. Gisterochtend Werd door Mgr. Diepen in de CanisiuSkerk een pontificale Hoogmis opgedragen. Nadat des middags een academische bij eenkomst was gehouden, had in het Huner- park de onthullingsplechtigheid plaats in tegenwoordigheid van Mgr. Diepen en een deputatie van het gemeentebestuur. Nadat de Canisiusharmonie de St.-Pietars- fanfare had aangeheven, onthulde Mgr. Die pen het monument, dat de H. Petrus CanisiuB voorstelt als leeraar, staande voor den leeraarsstoel. Het is een eenvoudig, statig statuut, dat zich verheft op een hoog voet stuk van Beiersch graniet in den lommer van een hoogoprijzenden, breedgetakten iepenboom. Het ontwerp en de uitvoering zijn van den Haagschen beeldhouwer Toon Dupuis. De feestrede werd uitgesproken door den bekenden Pranciskaner redenaar -Borromeua de Greeve 0. P. M., waarna de heer J. Wierdels het monument overdroeg aan de gemeente. Het werd aanvaard door den loco-burgemeester, den heer W. v. d. Waar den. waarna de deputatie van wel 50 R.-K. vereenigingen langs het gedenkteeken defi leerden en bloemstukken aan den voet neer legden. UIT NED. OOST-INDIE. HET APDEELINGSVERSLAG DER BEGROOTING. Het optreden der communisten besproken. BATAVIA, 8 Juni. (Aneta). Verschenen is het aldeelingsverslag van de algemeens be schouwingen van den Volksraad. Zeer velen leden waren ingenomen met de passage in de openingsrede van den G.-G. waarin over het communisme gesproken wordt; enkele achtten het wenschelijk, de rapporten over de onlusten in Bantam en de Westkust af te wachten voor heit vaststel len van een oordeel Aangedrongen werd op de Instelling van een commissie van onderzoek naar het ge beurde te Sanga-Sanga. Opgemerkt werd, dat de regeering een tijd lang weifelend te gen de communisten is opgetreden, waar door bet voor lagere ambtenaren onmogelijk was, hun houding te bepalen. De commu nisten hebben reeds jaren tegen het gezag samengespannen en verschillende leden wijzen erop, dat het verloren contact tus- schen bestuur en bevolking een van de voornaamste oorzaken was, waardoor dit mogelijk werd. Sommige leden laken het Euiopeesche be stuur, omdat het geen gehoor gegeven Heelt aan de klachten en grieven, die van de zijde van het inlaindsche bestuur werden aange voerd. Een economische ondergrond kan naar het oordeel van verschillende leden ann de bestaande ontevredenheid niet ont zegd worden; men wees op den belasting druk en de miskenning van de belangen der bevolking bij de uitgifte van erfpachtsgron- den. Van verschillende zijden werd verbe tering van het onderwijs bepleit, dat gericht moet zijn op vorming van welgezinde bur gers. Eenige leden keurden het optreden van 't bestuur speciaal ter Westkust van Suma tra af, waar kapt. Rhemref de leiding had Vele leden huldigden de regeering voor haar maatregelen inzake de interneeringsbeslui- fen. Verschillende leden juichte de gra- tieering toe; anderen betreurden haar. De noodzakelijkheid werd betoogd van reorga nisatie van het des9abestuur, van vereen voudiging van het systeem van het bestuur en aanpassing hiervan aan het Adatgezag. Verder is noodig afsnijding van hel contact van de Russische en Nederlandsche commu nisten met Indië. Hulde werd gebracht aan den G.-G. voor zijn onvermoeide pogingen tot het winnen van vertrouwen. Instelling werd gevraagd van een afzonderlijk kantoor voor de reor ganisatie der Inlandsche en Chineesche za ken. Sommige leden achtten de persconfe renties niet bevorderlijk voor het prestige van den G.-G. Anderen betoogden, dat de regeering al lereerst rekenschap verschuldigd is aan den Volksraad. Sommige leden hebben beden kingen tegen hel financieele beleid. Het overschot van 1926 is voor een deel het ge volg van het niet-uitvoeren van werken, waarvoor een bedrag was uilgetrokken, en voorts van meevallers op de producten. De verklaring van de regeering, dat de econo mische toestand reden tot dankbaarheid geeft, werd bestreden. Velen gaven hun instemming te kennen met het voornemen tot wijziging van de samenstelling van den Volksraad. HET VERLOREN INDISCHE VLIEGTUIG. Stnkken gevonden. SOERABAJA, 4 Juni. (Anetal Nabij Bawean is het achterstuk en een drijver van het verloren vliegtuig gevonden. In een toespraak tot het personeel van den marine-vliegtuigdienst betuigde vice-admi- raal Gooszen. ook namens den G.-G„ deel neming met hel ongeluk, dat den dienst ge troffen heeft. Hij zeide. dat het vertrouwen in de capaciteiten van den vliegdienst onge schokt was. De nasporingen naar ht vlieg tuig en de bemanning zijn gestaakt. De „Kro kodil" is naar Bawean vertrokken, om naar de aangespoelde stukken een onderzoek in te stellen. Gehouden verkoopingen in het Notarishuis te Leiden op Vrijdag 3 Juni 1927, ten over staan van: 1. A. D. Vijgh, notaris te Leiden. Het Heerenhuis, Plantsoen 95. Kooper P. W. Loeber voor f 9100. 2. Mr. H. M. A. Coebergh, notaris te Lei den, Het winkelhuis, Hoogewoerd 37, B. J. Huurman Dz. q.q. voor f13100. Noord Hun- dersteeg 10, C. van Rijn, voor f1310. DE FRAUDE AAN HET TIMMERHUIS TE ROTTERDAM. Knoeierijen met bestekken. In aansluiting aan de mededeelingen over de gepleegde fraude aan het „Timmerhuis" te Rotterdam kunnen wij nog het volgende melden, zegt de „Tel.": Reeds geruimen tijd had het de aandacht gelrokken, dat aannemers, die niet uitge- noodigd waren om in te schrijven bij de uit voering van werken voor de gemeente, toch volkomen op de hoogte waren en in het be zit van bestekken en teekeningen bleken. Bij onderzoek kwam aan het licht, dat een klerk van Plaatselijke Werken er een ge woonte van maakte, bestekken en plannen op het Timmerhuis in handen te spelen van niet-gerechtigden. Hij ontving daarvoor dan een ruime belooning. Hij wist echter niet, waarvoor deze plannen werden gebruikt. Voor zoover was na te gaan, had hij zich reeds 15 maal aan deze verduistering schul dig gemaakt. De aannemers, die op deze wijze in het bezit waren geraakt van bestekken, kwa men dan toch op de voor-besprekingen, hoe wel zij niet waren uitgenoodigd, mee in te schrijven. Zij achtten zich dan gerechtigd •mee te deelen in den opzet, dat is het be drag, dat door de inschrijvers op de aan- neemsom wordt gelegd, om later onder de uitgestotenen verdeeld te worden. Zij heb ben dus valschelijk zich gelden laten uit betalen, die hun niet toekwamen en zullen deswege, wegens oplichting, worden ver volgd. De bedoeling van den inval bij do voorvergadering in „Eden" was, om de ge stolen bestekken in handen te krijgen. Tegen den klerk is proces-verbaal opge maakt wegens verduistering. De twee aan nemers, die op deze vergadering aanwezig waren en zich in het bezit bevonden van de gestolen bestekken, zullen, wegens verduis-t tering, worden vervolgd, ERNSTIGE ONGEVALLEN. Op den Rotterdamschen weg te Delft is Zondagavond de heer C. van Konijnenburg uit Rotterdam met groote snelheid met zijn motorrijwiel tegen een boom gereden, ten gevolge waarvan hij een schedelbreuk heeft bekomen. In zorgwskkenden toestand werd hij naar het gasthuis te Delft vervoerd. Zondagmiddag is op den Amersfoortschen straatweg bij Bussum een ernstig motor ongeval gebeurd. Door het springen van den achterband van een motorrijwiel, werden de bestuurder en een dame uit Amersfoort die als duo-rijdster meereed, er af geslingerd. De bestuurder kwam er ongedeerd af, maar de dame werd zoodanig aan het hoofd ge wond, dat zij in een passeerenden auto op genomen en naar de Majella-stichting te Bussum vervoerd moest worden. Thans is de ongelukkige aan de bekomen wonden over leden. Het SVi-jarig dochtertje van den heer C. Koeman te Veenhuizen is loor een auto van de N. V. Enkhuizer Betonijzerbouw over reden en gedood. Den chauffeur treft geen schuld. Wegens een defect aan den'motors deed gisteravond omstreeks zes uur het vliegtuig D 565 van de Luft-Hansa op een weiland van den heer D. J. Wassink bij Almelo een noodlanding. Het toestel kwam daarbij met een vleugel in aanraking met prikkeldraad, tengevolge waarvan hij brak. Ook de schroef knapte af. Twee passagiers, bestemd voor Essen, hebben hun reis per trein vervolgd. Zondag lslen Pinksterdag heeft op het Centraal Slalion te Amsterdam een ernstig ongeval plaats gehad. Kort voordat trein 223 om 15.49 in de richting -Haarlem vertrok, wilde een reiziger van coupé verwisselen, met het gevolg, dat het linkerhandje van een éénjarig kindje dat dicht bij de coupé-deur zat, tusschen de deur bekneld raakte, en drie vingertjes tolaal werden afgeknepen. De moeder viel van schrik flauw. Zondagavond omstreeks halftwaalf heeft in den Beemster een ernstig auto-ongeval plaats gehad. Een personen-auto, waarin ge zeten waren een heer uit Amsterdam met zijn echtgenoote en kind, bevond zich op weg van Warmenhuizen naar Beemster. Op een gegeven oogenblik reed de auto, vermoe delijk tengevolge van een de.fect aan de stuurinrichting, den weg af, tegen een boom op, waardoor de wagen over den kop sloeg en in de sloot geraakte. De eigenaar, die zelf stuurde, kwam eronder terecht en kwam door verstikking om het leven. Zijn echtge noote en het kind werden uit de auto ge slingerd, doch bekwamen geen noemens waardig letsel. By het verlaten van de pont te Culem- borg reed Zondagmorgen de auto van den heer M. v. d. E., makelaar te Amsterdam, mej. C., uit Amersfoort, aan. Laatstgenoem de werd licht gekwetst. De autobestuurder schrok echter hevig en trapte vermoedelijk op het gaspedaal in plaats van te remmen, waardoor de auto snel vooruit schoot en de 27-jarige M. R. F., brandstoffenhande- laar, te Amsterdam, die mede uit de pont ging en op een duo-motor van laatstgenoemde plaats was gekomen, door de auto werd gegrepen en voor- en achterwiel over zjjn lichaam kreeg. De ongelukkige werd naar het Stedelijk Ziekenhuis overgebracht De toestand is ernstig. EEN INBREKERSLIST. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag werd voor de tweede maal ingebroken in het kantoor van de Fabriek voor Melkpro - ducten „Excelsior" te Woerden. Een politie agent. die iederen nacht ook deze fabriek controleert, vond de kantoordeur open. On raad vermoedende, riep hij zijn collega. De inbreker, die dit waarschijnlijk hoorde, sloeg met een stoel aan de achterzijde van het gebouwtje een ruit in. De agenten spoedden zich naar de achterzijde, om den inbreker op te vangen, doch hiervan maakte de dief ge bruik, om door de voordeur het gebouw te verlaten, achterna gezeten door de agenten. Deze hadden waarschijnlijk een dergelijke inbrekerslist niet verwacht. Het is hun niet gelukt den inbreker te achterhalen. De toe bereidselen voor het openbreken van de brandkast waren reeds gemaakt. Een zak met inbrekerswerktuigen is door den dief achtergelaten. BRANDEN. Tijdens een kort heng onweder sloeg de bliksem in het kerkgebouw der Ned. Herv. gemeente te Huizen, terwijl ds. Holland preekte. De bliksem trof de electrische gelei ding van het orgel, terwijl enkele ruiten rinkelend op den grond vielen. Vele toehoor ders schrokken zeer en verlieten gillend het kerkgebouw zegt de „Tel." Verdere onheilen kwamen niet voor. Door het gedrang bij het verlaten van het gebouw vielen enkele personen flauw. Te Breukelen sloeg de bliksem In de Geref. Kerk. juist na den aanvang van de godsdienstoefening. De toren werd zwaar beschadigd, doch er ontstond geen brand. Ijlings verlieten de kerkgangers het ge bouw. Te Groningen is Zondagmiddag brand ont staan in het café De Beurs op den hoek van de Folkingerslraat. De brand bleef beperkt tot de bovenste étage. Er is veel water- echade. Te Arcen bij Venlo zijn woonhuis, winkel en stallen van den heer K. door brand ver woest. Het vee kon bijtijds uit de stallen worden verwijderd. Alles ging verloren. Aan blus9chen kon niet gedacht worden. Verzekering dekt de schade. De oorzaak is onbekend. DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Weer een slachtoffer. Maandagmiddag (2den Pinksterdag) is de veekoopman W. Brokke, uit Veenendaal, door een trein, komende uit de richting Amersfoort, overreden en gedood. Zjjn fiets vond men tegen de spoorbaan liggen. EEN GEHEIMZINNIGE MISDAAD. Een vronw levensgevaarlijk gewond. Zaterdagavond tegen 6 uur, toen de arbei der C. Martens, die aan een fabriek te Gilze (N.-B.) werkt in de buurtschap Mo- lenschop bij Breda huiswaarts keerde, vond hij nabij den put van zijn hui9 zijn vtouw geheel bewusteloos, druipnat, zwaar bloe dend uit een drietal wonden, waaronder een ernstigeaan het hoofd. De man vond de deur van zijn huisje gesloten, terwijl het bosje sleutels, dat de vrouw bij zich droeg, verdwenen was. In het huisje zelfs was niets te bespeuren, maar op de vrouw, die een voor haar belangrijke som gelds bij zich droeg men zeide f 100 werd het geld vermjst. De vrouw, die over drie weken haar eerste kind verwacht, is tot dit moment haar spraak geheel kwijt. Vermoed wordt, dat eenige bandieten hier aan het werk ge weest zijn, en de vrouw, na haar eerst in een ondiepe put geworpen te hebben, daar uit, bij nader inzien, hebben verlost. Het busje ligt ver in de hei, op meer dan 600 meter afstand van andere huizen. Vermoed wordt, dat de misdaad tegen 4 uur in den namiddag heeft plaats gehad. De politie stelt een nader onderzoek in, maar is den dader of de dader9 nog niet op het spoor. In de omgeving is men zeer onder den indruk en men vreest voor het leven der vrouw. Een zuster van de vrouw had haar tus schen halfvier en vier uur nog bezocht, Nader wordt gemeld, dat het geld gevon den zou zijn in een oud mantelpak der ver- slagene. Na eerst bijgekomen te zijn, is de vrouw weer in bewusteloozen toestand geraakt, waaruit zij op het oogenblik nog niet is onfwaakt. Haar kind is gisterochtend on tijdig geboren en is gisteravond overleden. Gistermiddag te 3 uur werd een man tusschen twee marechaussees zwaar geboeid de kazerne binnengebracht. GROOTE BRAND TE ECHT. Een schade van vier a vijf ton. Zaterdagmiddag is brand uitgebroken in de groote sloompannenfabriek „De Valk" te Echt. Bij het dempen van een pot in de ovens negen en tien ontstond een, gasont ploffing. Twee machinisten en twee andere werklieden bevonden zich in de ovens, doch werden niet gewond. Er ontstond een hevige brand, die oversloeg naar den nieuwen vleu gel der fabriek aan den weg naar Roosteren; even later vatte ook de westervleugel vlam. Het vuur werd met veel materiaal aange tast door de brandweer van Maastricht, Roermond en Venlo. Te ongeveer halfacht was men den brand, die te circa vijf uur ontstaan, was, meester. Afgebrand is de ge- heele fabriek, met uilzondering van de ma- chine-afdeeling. De machines leden schade door water en hitte. De schade wordt op vier a vijf ton geraamd en wordt door ver zekering gedekt. De oorzaak is niet bekend. ROOVERS. Zaterdagnacht bevond zich een man te Gastel nabij de spoorbaan in gezelschap van een onbekende vrouw en twee mannen. Allen hadden veel gedronken, waarbij de man had getracteerd, die daarbij een flink gevulde beurs te voorschijn had gehaald. Plotseling liep een der mannen tegen hem aan en voelde in zijn zak, waarna hij de ontdekking kwam. dat zijn beurs met f 70 verdwenen was De recherche te Eind hoven had onmiddellijk het oog op be paalde personen, recidivisten. Zij heeft drie personen gearresteerd, v. w. F. K. en F. R. zijn vastgehouden en naar Den Bosch over gebracht. VERDRONKEN. Onder Slochteren (Gr.) is Vrijdag de reeds bejaarde J. S. verdronken. TWEE KINDEREN VERMIST. Te Ees wordt een tweetal kinderen van den arbeider H. Brongers vermisl. Hel zijn een meisje van 15 jaar en een jongen van 11 jaar, die door de moeder waren uitge zonden om aardappelen te halen: zij zijn echter niet terug gekomen. De jongste telg, 3 jaar oud. mag voor het eerst aanzitten aan een feestdisch naast een oud-tante, waarvan hel gelaat bijzon dere sporen van ouderdom vertoont. De kleine ziet haar tante aan en zegt: „Tante, wat bent u toch gekreukt, u moet noodig eens gestreken worden." JAARVERSLAG AMSTERDAMSCHE MAATSCHAPPIJ VAN LEVENSVERZEKERING. De resultaten van deze maatschappij over het 34ste boekjaar werden door de directie in haar jaarverslag in alle oprichten gunstig genoemd. De winst- en verliesrekening sluit mjt een winstsaldo van f611.962.25. De directie stelde voor daarvan een bedrag van f 248.901 aan te wenden voor extra-toevoeging aan de premie-reserve, waardoor deze bedragen zal f29.417.785. f 156.329.55 aal worden den gestort in de extra-reserve, terwijl f89.175 wordt bestemd voor ex'tra gratifi caties aan ambtenaren der Mij., terwijl aan aandeelhouders zal worden uitgekeerd: over d9 niet-verplichte stortingen 5.45 pet. per jaar, gerekend over den termijn, dat rij gedurende 1926 in het bezit der Maatschappij waren en over de verplichte stortingen het gewone dividend van 10 pet. Voor deze uitkeeringen aan aandeelhouders zal dan noodig rijn f 1.496.70 en f 10.000. Voor winstuitkeering aan verzekeringne mers met aandeel in de winst wordt voor gesteld een bedrag van f47.000 uit te trek ken. (In dit bedrag is de daarover ver schuldigde dividend-belasting begrepen). Ka reserveering van f 6.500 voor dividend en tantième-belasting is overeenkomstig art. 34 par. 2 der statuten beschikbaar; voor aandeelhouders f25.000 voor tantièmes f27.560. Dientengevolge ontvangen de aandeelhou ders in totaal f35 per aandeel over het verplicht gestorte gedeelte. Vóór 1926 had de winstverdeeling ééns in de vier jaar plaats. Het over 1925 uitgekeerde dividend van f 50 liep dus over een vierjarige periode. Gemiddeld werd over dat tijdvak per jaar uitgekeerd 22.5 pet. Met dit percentage moet derhalve het dividend, dat thans tot uitkeering komt, worden vergelekei. Voor verzekeringsnemers met aandeel de winst werd per 31 December 1925 f87.720 bestemd. Dit bedrag werd toen ge noten over een vierjarige periode. De f 47.000, die zij thans ontvangen, loopt over den tijd van één jaar. De extra-reserve stijgt door een en ander tot flj041.963.40. Het dividend is vanaf 16 Mei betaalbaar gesteld bij de Kasvereeniging te Amsterdam, Spuistraat 172. Tot commissaris werd benoemd de heer D. G. J. baron van Heemstra, te Amsterdam. RECLAME. Doorzitten Q g 113 I Stukloopen S U Hl U 3767 WEEKBLADEN. „DE WERELDPOST" heeft naast foto's uit de Betuwe en uit het Asser Bosch o.a. kiekjes van het nieuwe tehuis voor meis jes „Huize Lydia" te Amsterdam. „DE WERELDKRONIEK" heeft weer interessante foto's van „den meest gefoto- grafeerden man van onze dagen", van een hondententoonstelling te Rotterdam en van de luchtroute LondenNederland, „DE HAAGSCHE POST" bevat bijdra gen over „De Invade trouw van Moskou", over Simon Bolivar, over Bilderdijk's er gernissen en vele gewone brieven. „HET LEVEN" is voor een groot deel aan de luchtvaart gewijd en bevat voorts een door Leo Faust geschreven en geïl lustreerde bijdrage over de negerin-actrice Josephine Baker. Een extra-nummer is ge vuld met foto's van de ramp. „DE VRIJDAGAVOND" bevat o.m. bij dragen van Siegried van Praag en van Dr. Carl Gebhardt. Beuzion J. Hirsch schrijft over „de nacht der Openbaring." VOOR WOENSDAG 8 JUNI. Hilversum, 1050 M. 32 uur: Politiober. 12.051.30: Lunchmuziek door hel Trianontrio. 2 uur. Vergadering van den Geref. Meisjesbond i. h. Gebouw „De Har monie" le Groningen. Sprekers: Prol. Dr. J. Waterink uit Amsterdam. Ds. G. R. Kuypei uit Den Haag. Nadere bijzonderheden wor den per omroep bekend gemaakt. 6.— 6.15: Vooravondconcert door het A. N. R. O.-orkest, o. 1. v. Nico Treep. Bella Hopman, viool. 6.156.45: Lezing Joor den heer J. le Meza, Dir. v. d. Byensland „Mellona" le Santpoort, over: Hoogtij in de Byenwe- reld. 6.45: (Vervolg) Vooravondconcert. Bella Hopman, viool, met pianobegel. van Mej. Hopman. 7.45: Polilieber. 8.10: R. K. Radio-avond in 's-Hertogenbosch. la. Gouden Jubelmarsch, Akker. 2. Nymphen- feest, ouverture, Akker. ('e-Hertogenbosch muziekcorps). 2, Openingswoord door Fa- Ier Boomaars C. S. S. R„ Rector Eerw. Pa- Iers Redemptoristen. 3a. Pastorale, Marlens, b. Grand Choeur. Dubois. (Op hel nieuwe orgel van de Sl. Josephkork, door Rob. Ge vers). c. Ave Maria, Kahn. d. O vera digna Hostia (Rob. Gevers, tenor. Fr. M. Edwinus, orgel. e. Qui aulem doel; fuerint, Kreutmaier (St. Alphonsuskoor der St. Josephkerk). 4a. Loquebar, Introilus van het feest van St. Ca- tharina. b. O, hoe rood zijn ons Uw wonden, Griesbacker. c. Meezeken, tekst v. Wierls. d. 5 No. 2. 3, en 4. uit de Saxaphoonsonate van P. v. d. Akker. (Saxaphoonquartet uit de le den van het 's-Hertogenbosch' Muziekcorps). 6. Sancta et Immaeulata, llaagh (Sl. Al phonsuskoor der St. Josephkerk). 7a. Groot vader zei, Grootmoeder zei. Scheurs. z. Porke Plebs, over menschelijkheid, Flau- ackere. (Declamaties door Fr, M, Theotimus(. 8. Aandacht. Cellosolo door R- v. d. Akker. Pianobegel. M. v. d. Akker. 9. Rienzi de Wagner, Akker. 10. Wilhelmus, oude toon- zetting ('s-Herlogenbosch' muziekcorps). 10.30: PeTsber. 10.30: Dansmuziek o, 1. v. Willem Swaap. Daventry, 1600 M. 11.20: Daventry- kwarlet en solisten (sopraan, bas, viool, piano). 1.202.20: Orkestconcert. 3.20: E. Craft's Octet en solisten (tenor, contra alt, viool). 4.05: Lezing: Health and commonsense. 4.20: (vervolg) con cert. 5.35: Kinderuurlje. 6.20: Orgel bespeling. 6.40: Tuinpraatje. 6.50: Tijds., weerb., nieuws. 705: Orgelbespe ling (vervolg). 7.20: Lezing: What the economie conference has discussed. 7.35: De sonates van Beethoven. 7.45: Plant communities. 8.05: Mr. Flotsam en Jetsam. 8.20: Nummers van Ph. Braham uit de revue van Chariot, met schetsen, Orkest, koor en solisten. 9.20: Weerb"., 'nieuws 9.4011.20: Een avond van het jaar 1870. V. Lambelet, sopraan. L. Go- wingss, tenor. H. Scott en E. I.anche9ter, koor en orkest. 11.2012.20: Dans muziek. Parijs „Radio-Paris", 1750 M. 10.50— 11 20: Concert. 12 502.20: Orkestcon cert. 5.055.55: Orkestconcert. 9.05: Concert. Orkest, instrumentale en vocals solisten. 11 uur: Sluiten. Langenberg, 469 M. 1.50B.50: Orkest- concert. 5 506.50: Orkestconcerl. Isegliokapel en Toni Poppitz Witt, sopraan. 8 509.15: Vroolijke muziek. 9.20: Opera-avond. Werag,orkest en Gidia Bucca- rini, zngeres. Daarna tot 12 20 Dansmuziek. Königwusterhausen, 1250 M. en Berlijn, 484 en 666 M. 12.208.05: Lezingen en lessen. 9.20: Uit Italiaansche opera's, José Riavis, zanger. 10.5011.50: Dans muziek. Hamburg, 394.7 M. 2 253.10: Kamer muziek. 5.205.55: Dansmuziek. 6.20 7 uur: Lenteconcert. 7.207.40: Or kestconcert. 8 20: Bandonion-concert. 9 20: Vroolijk concert. 10.2011.10: Walsmuziek. Daarna dansmuziek. Brussel, 609 M. 5.20—6.20: Orkest- concert. 8 2010.20: „Le Rol d'Ys", opera van Lalo. STOOMVAART-MIJ. „NEDERLAND". JOHAN DE WITT, thuisreis, 6 Juni van Sabang. VONDEL, uitreis, 8 Juni te Sabang ver wacht. KRAKATAU, thuisreis, pass. 8 Juni Sagres. P. C. HOOFT, 4 Juni van Batavia te Am sterdam. ROTTERDAMSCHE LLOYD. TAMBORA, uitreis, 7 Juni te Tanger ver- wacht INSULINDE, thuisreis, 9 Juni bij Perim verwacht. TJERIMAI, thuisreis, 4 Juni van Mar seille. JACATRA, thuisreis, 8 Juni van Belawan. KAWI, uitreis, pass. 3 Juni Perim. HOLLAND—AMERIKA-LIJN. BREEDIJX, 5 Juni van Montreal te Rot terdam. VOLENDAM, 4 Juni r.m. van R'dam te New York. EEMDIJK. 3 Juni van R'dam te Cristobal. ROTTERDAM, 4 Juni van New York naar Rotlerda m. BLIJDENDIJK, R'dam n. Philadelphia, pass. 3 Juni Scilly. WESTERDIJK, R'dam n. Pacific Kust, 3 STOOMV.-MAATSCH. „OCEAAN". POLYDORUS, 5 Juni van Java te Amsl. MELAMPUS, Java n. Amst., pass. 3 Juni Perim. EURYMEDOX, Amst. n. Java, 3 Juni bij Dungeness geankerd, ipet schade door aan varing. HOLLAND—AFRIKA-LIJN. SCHELDESTROOM, 4 Juni van Amsl. n, W.-Afrika. HELDER, uitreis, 8 Juni te Tèneriffe ver wacht. SPRINGFONTEIN, uitreis, 4 Juni te Port Soudan. HOLLAND—BRITSCH-INDlfi LIJN. IJSELKERK, uilreie, 4 Juni van Genua. STREEFKERK, uitreis, 4 Juni van Co lombo. RIDDERKERK, 5 Juni van Br.-Indiè ie R'dam. SOMMELSDIJK, 4 Juni van Hamburg te Antwerpen. MEERKERK, uilreis, 3 Juni van Rangoon. JAVA -NEW-YORK-LIJN. VECHTD1JK, Java n. New York, 8 Juni Ie Suez verwacht. JAVA—BENGALEN-LIJN. BONDOWOSO, 4 Juni van Calcutta naar Java. HOLLAND—OOST-AZIË-LIJN. ZOSMA, uitreis, pass. 4 Juni Perim. KONINKLIJKE HOLL LLOYD. GELRIA, uitreis, 8 Juni le Pernambuco verwacht. FLANDR1A, 4 Juni van B. Aires ie Amst. MAASLAND, 4 Juni van Amst. n. Aalborg- Juni van Milfordhaven. KON. NED. STOOMBOOT-MIJ. STELLA en AMAZONE, arr. 4 Juni ie Amsterdam. ALMELO, thuisreis, 2 Juni van Corral. AMERSFOORT, uitreis, 2 Juni van Anlo- fagasla. COMMEWIJNE, Amsl. n. W.-Indiê, 3 Juni van Madeira. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA-LIJN. ALWAK1, thuisreis, 3 Juni van Santos. DIVERSE STOC"-"AARTBERir.HTEN. VLIELAND, arr. 3 Juni te Hamburg. BAREXDRECHT, Sevilla n. Baytowu, pass. 3 Juni St. Michaels. BEURSPLEIN, R'dam n. Bulea, pass. 1 Juni Hollenau. 8-3

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 6