VRAAGT 10 ets NIEUWE BEREIDING PAPIEREN ROZEN REEPEN No. 20618 LEIDSCH DAGBLAD, Donderdag 2 Juni Derde Blad Anno 1927 BINNENLAND. ifcENSM ewvvru FEUILLETON. DE KONINKLIJKE TOESPRAKEN TOT OOST-INDIË. Woord voor woord verstaan. Gisteren hebben de Koningin en de Prin ses in den loop van den dag de Philips-fa- brieken te Eindhoven bezichtigd. In den na middag waren de fabrieken en de kantoren gesloten om het personeel in staat te stellen de Koningin en de Prinses op het Philips' Sportpark te huldigen. Te ruim halfvier reden de Koninklijke auto's het feestelijk met vlaggen getooide terrein op. onder luide toejuichingen van de op het veld aanwezigen De Philips' harmo nie liet het ..Wilhelmus" hooren. Voor de tribune hielden de auto's stil en werden aan H M. de Koningin en Prinse9 Juliana door groepen uit het personeel bloemen* aange boden. De vorstelijke bezoekers, die zeer geestdriftig toegejuicht werden, stegen hier na uit den auto en H. M. de Koningin over handigde aan vijf leden van het personeel, die sedert 1891 in de Philips' fabrieken werkzaam zijn de bronzen eere-medaille van de Oranje-Nassau-Orde. Hel Koninklijk gezelschap verliet korten tijd hierna het sportterrein. Te kwart voor zeven kwamen de Konin gin en de Prinses weer bij het laboratorium van de Philips' fabrieken aan. De harmonie liet wederom het „Wilhelmus" hooren. EL M. de Koningin hield vervolgens de volgende rede tot Nederlandsch Oost-lndië: ..Het eerste woord, dat ik rechtstreeks tot Nederlandsch-Indië richten kan. zij een groet van hart tot hart aan het overzeesche gewest, dat ondanks den afstand Mij zoo na ligt. Gij allen, die in het verre land op dit uur luistert naar het over de wereldzeeën tot U komende geluid uit het Moederland, weet, dat dit oogenblik voor mij een oogenblik van vreugdevolle ontroering is. omdat ik mij thans met Nederlandsch-Indië in persoonlij ke aanraking gevoel. Elet was steeds een onvergetelijk oogenblik wanneer mij de be wijzen bereikten hoe Nederlandsch-Indië medeleeft met het Moederland. Wanneer een natuurramp Nederland trof, bleek Neder landsch-Indië altijd met de daad bereid om den nood te helpen lenigen en evenzeer loonde Nederlandsch-Indië mede te leven met het wel en wee van mijn Iiuis. Met diepgevoelde erkentelijkheid gedenk ik de teekenen van aanhankelijkheid, die mij in allerlei vormen uit Indië gewerden. Zij heb ben een onuitwischbaren indruk bij mij achtergelaten. Het is mij een voldoening Ahans zelf u te kunnen zeggen hoe die sprekende getui genissen van het besef van saamhoorigheid mij steeds met dankbaarheid hebben ver vuld. De band, dien de geschiedenis gelegd heeft tuschen Nederland en Indië kwam tot stand in een tijd toen persoonlijke moed, die schier overmoed was. zich paren moest aan voortreffelijke zeemanschap om de aard bol om te varen naar' het land, dat toen voor Europa nog een fabelland was. W ie in den loop der eeuwen volgden op den lan gen tocht over den oceaan, had de ervaring van -hun voorgangers lot gids. Stoomvaart en kortere weg door het Suez-kanaal, zoo wel als de telegraafverbindingen, hebben Indië in de vorige eeuw daadwerkelijk dich terbij gebracht. Is de afstand daardoor van maanden teruggebracht tot weken, de ont wikkeling der luchtvaart voorspelt ons. dat die afstand in de toekomst zal worden terug gebracht van weken lot dagen. Maar on danks dit alles en ondanks de vorderingen van wetenschap en techniek, die den zee weg tot een veiligen weg maakten, blijft voor den Nederlander, die naar Indië gaat en voor den in Indië geborene, die den tocht naar het Moederland aanvaardt, het af scheid van den geboortegrond pijnlijk. Moe ders en vaders, die hun kinderen zagen af reizen of die hen voor hun vorming hier achterlieten, gij allen, die wellicht in zorgen zijt om betrekkingen of vrienden, die ver zijn of wellicht gebukt gaat door de herinne ring aan een dierbaar gelaat, dat gij niet zult wederzien, voelt het, dal ik met u me deleef in den weemoed, die deze scheiding dagelijks voor zoo velen onzer brengt. Moge God u steunen. Schept reeds die scheiding algemeen'men- schelijke banden, die van alle rassen zijn en van alle lijden, daarnaast is er tusschen Nederland en Nederlandsch-Indie de hechte band dér geschiedenis. Nederland zag naar Indië gaan "biet alleen zijn zonen, die ge dreven werden door zucht naar gewin of avontuur, maar reeds van den eersten aan vang vergezelden mannen, die het als een levensroeping voelden Indië te dienen om het land zelf. Trots en dankbaarheid vervullen mij als ik gedenk de mannen en vrouwen, die hun krachten gaven aan de bestudeering van land en volk en het licht der wetenschap lieten schijnen over de eerbiedwaardige cultuur, die zjj in indië vonden. Trots t-n dankbaarheid, ook om de velen, die door zuivc-re liefde tot den naaste gedreven er een arbeidsveld vonden, dat zij bewerkten niet zelden met opoffering van hun leven. En hoevelen, wier namen niet algemeen bekend zijn, hebben niet vaak op eenzame posten land en volk met zelfverloochening gediend. Wie zal den omvang schatten van de toewijding der vrouwen, die daarbij den man kracht gaven om te volharden in zijn moeilijke taak. Naast die baDd van het verleden is er die andere, de band van onze gezamenlgke verantwoordelijkheid vooi de toekomst. Ik richt mg in het byzonder tot u, mijn heer de Gouverneur-Generaal, drager in mijn naam van die verantwoordelijkheid voor Nederlandsch-Indië. Ik wensch u van ganscber harte kracht toe om u te blijven wijden aan de taak, die u reeds metterdaad getoond hebt ais een levensroeping te willen vervullen. Ik richt mij ook tot u allen, kinderen van hel land of die het tot een tweede vader land nebben gekozen en in het bijzonder tot hen, die door het aanvaarden van een post van vertrouwen in den Volksraad of in de Raden der zelfbesturende gebieds- deelen getoond hebt de verantwoordelijkheid Voor den bloei van land en volk te gevoelen of door hun ambt geroepen zijn 's lands belangen te dienen. Moge de ontwikkeling vaa Indië u de voldoening geven, dat deze mede door in spanning van uw beste krachten werd ver kregen. Voortbouwende op wat internatio nale samenwerking op het gebied van we tenschap en techniek tot stand bracht tot verbetering van de verbindingen tusschen alle deelen der wereld, heeft thans Neder landse he energie en Nederlandsch organi satievermogen weten te bereiken, dat ik tot zoovelen uwer rechtstreeks het woord kan richten. Moge ook dit voor u een teeken zyn van de nieuwe verhoudingen, weike zich vormen en een bewijs, dat de toekomst cck nieuwe eischen stelt. Die eischen moe ten wij met moed aanvaarden. Dan kuDnen wij gezamenlijk den hoogen plicht vervullen om te werken aan het heil van Nederland en Nederlandsch indië. Het nieuwe middel van gemeenschap tusschen deze beide dee len van het rijk zij de zinryke belichaming van mijn hartelijken wensch, dat Nederland en Nederlandsch Indie elkaar daarbij steeds beter zullen mogen verstaan. Ik heb ge zegd." Hierna volgde het „Wien Neerlands Bloed", het teeken, dat nu Prinses Juliana Haar boodschap tot Oost-lndië zou richten. Zij sprak ongeveer hetzelfde als den vorig an avond 'tot West-Indië, alleen met eenige noodzakelijke wijzigingen. v De Philips Harmonie bracht hierna nog eenige nationale liederen ten gehoore. Nadat de Prinses gesproken had, nam ds Koningin op nieuw het woord om draad loos haar dank uit te spreken voor de vele te Eindhoven ontvangen blijken van belang stelling. De heer A. F. Philips deelde hierop mede, dat ook Prinses Juliana nog iets wensch te te zeggen, waarna deze zeide zich gaarne aan te sluiten bij de woorden van baar Moeder en verzekerde, dat de vele biijker van hartelijke belangstelling bij haar in dankbare herinnering zouden blijven. In de bibliotheek van het laboratorium betuigde de Koningin de directie haar dank voor do ontvangst in de Philips-fabrieken, waarna de Hooge Gasten naar den salon- trein vertrokken. V. D. meldt, dat reeds tijdens de toe spraak van de Prinses een telegram uit RECLAME. 3385 WARE GROOTTE Indië werd ontvangen, meldende dat de toespraak van de Koningin uitmuntend was overgekomen. Van dr. De Groot te Ban doeng werd draadloos bericht .ontvangen dat beide toespraken woord voor woord waren verstaan. EERSTE KAMER. De leden der Eersle Kamer zijn in open bare vergadering bijeengeroepen op Woens dag 8 Juni a.s.. Ces namiddags te 81/'-' uur. DE kEURLOONEN VAN VEE. De heer Lccnstra, lid van de Tweede Ka mer, heeft aan den minister van Binnenl. Zaken en Landbouw de volgende vragen gesteld: Heeft de minister kennis genomen van de klachten, dat de bestaande hooge kcurloo- nen nog steeds 'n belemmering vormen voor den uitvoer van levend vee? Is de minster bereid, nu er eenige ople ving schijnt te komen in den uitvoer, dezen expovt zoo krachtig mogelijk te bevorderen, o.a. door de keurloonen tot dc werkelijke kosten terug tc brengen? RIJKSPERSONEEL. Het dagelijksch bestuur van de centrale- van veieenigiügen van personeel in 's Rijks dienst heeft zich per adres tot de Tweede Kamer gewend met het verzoek/ er bij de regeering op te blijven aandringen, thans reeds maatregelen te nemen om te komen lot herziening van het bezoldigingsbesluit. Het bestuur herinnert aan de aanneming van de motie-Bulten waardoor een ondub belzinnige uitspraak werd gedaan, dat her ziening van de bezoldiging van het rijksper soneel wenschelijk is. terwijl voorts .in het adres wordt opgemerkt, dat de regeering in dc Eerste Kamer bij monde van den mi- jiister-president heeft verklaard, dat zij wel voor het herstellen van fouten te vinden is, doch dat uit de door hare vertegenwoordi gers in dc centrale commissie voor georga niseerd overleg aangenomen houding moet worden opgemaakt, dat deze toezegging lol geen enkele verbetering zal leiden. Ten slotte accentueert het bestuur zijn verzoek met de volgende opmerkingen: 1. dal enkel dc ongunstige stand van 's Rijks financiën den grondslag voor dc salarisverlaging vormde; 2. dal de verlaging is doorgedreven met de publicatie van cijfers, die achteraf bleken den toestand te ongunstig weer tc geven; 3. dat daarna in sterke male verbetering der rijksmiddelen heeft plaats gehad, elke verbetering een aanhoudend karakter heeft aangenomen cn 4. dat de aangevoerde argumenten voor de toegepaste verlaging daardoor zijn komen te vervallen; 5. dat de gemeentelijke en provinciale ambtenaren zoomede hel spoorwegpersoneel in een gunsliger salarisposilie verkecrcn dan liet Rijkspersorfccl; •6. dat het levenspeil van het rijksperso- neel ligt heneden het algemeen levenspeil in Nederland; 7. dat in de onderlinge verhoudingen der salarieering voor de verschillende ambtena ren tal van onjuistheden beslaan. CENTRALE BOND VAN SPOOR- EN TRAMWEGPERSONEEL. Tc Utrecht is gehouden de algemecne. ver gadering van den Ceolralcn Bond van Spoor- en Tramwegpersoneel. Uit de jaarverslagen bleek dat het lcdcn- lal daalde van 2551- tot 2109. De ontvangsten bedroegen f 27,620,79, de uiig. t 25,999,30, zoodat er een saldo was van f 1621,19. Na bespreking werden dc verslagen -met algemeene stemmen goedgekeurd, evenals het beleid van het hoofdbestuur waarbij verschillende afgevaardigden aan hel hoofd bestuur hulde brachten voor zijn arbeid. Inzake de door don vertegenwoordiger in den Personeel raad, den lieer C. Cramer, aan genomen iiouding in dien raad, hechtte het congres onder luide bijval met algemeene stemmen goedkeuring daaraan. De begroeiing voor 1927 werd vastgesteld op een bedrag van ongeveer f 30.000 aan ontvangsten cn uitgaven. Als bestuursleden werden herkozen de heeren G. Cramer, voorzitter; C. J. Sluiting penningmeester; cn A. Ketelaar, 2de secre taris, allen le Utrecht. Tot vertegenwoordi gers in den personeelraad werden met alge meene stemmen herbenoemd de heeren G. Cramer, als lid en A. Ketelaar, als plaats vervangend lid, beiden le Utrecht. Als scheidsrechters werden herkozen de heeren: P. dc Haan en A. Ketelaar, beiden te Utrecht; L. Verbeek cn F. Heus, beiden te Rotterdam; F. de Ridder en 1'. 1). Wis- meyer, beiden te Haarlem; W. Vcllhove le Amsterdam. J. A. Ycrlaan en V. v. d. Bergh, beiden le Vcnlo; cn W. Poelslra le Groningen. De vergadering heeft voorts een groot aan tal voorstellen van de afdeelingeó behan deld. Naar aanleiding van de voorstellen betref fende hel Zieken- en Ondersteuningsfonds, alsmede die betreffende de Pensioenwet werden een twccjal commissies benoemd die deze zaken in' studie zullen nemen en daarover een rapport zullen samenstellen. Na rondvraag werd de vergadering met 'ccn opwekkend woord door den voorzitter gesloten. ARBEID ADELT. De Ver. Arbeid Adelt hield gistermiddag baar jaarvergadering in hotel De Wille Brug te Den Haag. Uit het jaarverslag der secretaresse, mevr. C. ThicboutLoopuyt, bleek, dal het leden tal vermeerderde met 59 leden en thans 2040 leden bedraagt. Er werd f 8151.06 aan ar beidsloon uitgekeerd en voor f 62.0.69.75 aan goederen verkocht. De jaarverslagen der verschillende afdec- lingen spraken op een paar uilzonderingen na van tevredenheid of vooruitgang. De afd. Den Ilaag zag o.a., dank zij dc ijverige propaganda, haar ledental met 40 vermeer deren, terwijl zij het jaar kan sluiten met een batig saldo. De afdeeling le.lt 243 leden tegen Amsterdam 149 .en Rotterdam 155. Van de 249 werksters heeft Amsterdam er 27. Den Haag 50 en Rotterdam 7. Hel verslag der penningmeesteres, mej. L. de Kempcnaer, werd goedgekeurd cn de penningmcesleres onder dankzegging gede chargeerd. Als plaats voor de algemeene vergadering in 1927 werd voorloopig Hilversum vastge steld. In liet bestuur werden resp. her- cn nicuwgekozen de dames Vening Mcinesz Den Tex, De Clercq's Jacob, J. W. Beelz, KouwcrKluppel en Striibe. Dc afgevaardigde op dc vergadering van den Nat. Vrouwenraad van Nederland, me vrouw van Groningen uit Deventer, bracht verslag uil over deze vergadering. Na rondvraag sloot daarop de presidente de vergadering onder dankzegging aan dc Haagsche dames voor de ontvangst. UIT HET BOEKDRUKKERSBEDRIJF. Het prijstarief. In de Maandag en Dinsdag le Nijmegen gehouden vergadering van werkgeversorga nisaties in het boekdrukkersbedrijf is het voorstel van een der afdeelingen om het bindend prijstarief af le schaffen, verwor pen. Benoemd werd nu een commissie van on derzoek, die rapport zal uitbrengen over de bodrijfstoestand, waarna alsdan op de na jaarsvergadering een definitief besluit be treffende het tarief kan worden genomen. Met bijna algemeene stemmen werd in prin cipe besloten een pensioenregeling met do werknemers lot stand te brengen. SUIKERWERK- EN CHOCOLADE FABRIKANTEN. Gisteren werd in Krasnapolsky te Amster dam de tiende jaarvergadering gehouden van de Ned Ver. van Suikerwerk- en Cho coladefabrikanten. Besloten werd aan den lloogen Raad van Arbeid en den minister van Arbeid een adres le richten om het werktijdenbesluit voor personeel gescheiden te houden van de winkelsluiting en laatst genoemde voor winkels, waar in hoofdzaak chocolade en suikerwerk verkocht wordt niet in te voeren, omdat de Zondagsstuiting een belangrijke vermindering der consump tie ten gevolge zal hebben. Een volgend punt der agenda: hel instel len van normen voor de samenstelling van drups, werd met algemeene stemmen aange nomen. Het doel hiervan is voor het artikel drups een standaardqualileit in le voeren onder een door de vereeniging uit le geven etiket. In verband met de felle concurrentie was voorgesteld een commissie te benoemen voor het samenstellen eener adviseerende prijs regeling. De vergadering was van oordeel, dat ccn afzonderlijke commissie niet noodig was. Besloten werd een en ander in handen te s'.ellen van het bestuur. De heer L. A. Hagers, directeur der N.V. v.h. Beukers en Rijneke, Rotterdam, werd gekozen als lid van het bestuur. DE SLUISBOUW TE IJMUIDEN. De eerste deur is thans zonder moeilijk heden in de nieuwe sluis te IJmuiden ge« plaatst, zoodat de sluis van de kanaalzijd* nu geheel afgesloten kan worden. De Roman van een Circnsmeisje. Uit hel Engelsch van RYBY M AYRES Vertaaid door J van der Sluys (Nadruk verboden). 32) Hij belde weer. Welken trein moeien We nemen? Alleen 6.35 is een sneltrein, mijnheer. Roric keek op zijn horloge. Al over vijven. Dan rnoesl hij Eergerson maar een briefje schrijven. Telegrafeer maar „Four Winds". Be richt dal we om acht uur komen eten. Roric schreef inmiddels een briefje naar Oen ouden advocaat. Ik heb thans genoeg van Londen, schreef hij onder andere, ik ga terug naar >,Four Winds". Hij was blijkbaar vergeten, dat hij den vo- rigen dag met de grootste stelligheid aan dr. Myers had verklaard, dat hij nooit meer naar hel buiteD zou gaan. Maar Roric was nu eenmaal iemand van spontane invallen, die spontaan werden uitgevoerd ook. Hij vervolgde Als u er den tijd voor kunt vinden, komt u me dan eens bezoeken. Uater vraag ik misschien nog wel wat meer menschen, orp den boel daar wat op le vroo- hjken Bit briefje bereikte mr. Fergerson pas den volgenden dag. Hij las haastig de neerge schreven woorden en liet zijn ontbijt koud worden om direct Roric's kamers op le hellen. Deze plotselinge verandering in Roric's plannen, die hem op zichzelf plezier deed, omdat zij misschien de voorbode was van een kentering in zijn karakter, verontrustte den ouden heer toch een beetje. Na liet ge sprek mei dr. Myers gisteren, was toch meer en meer de overtuiging bij hem opgekomen dal hij Roderick maar moest vertellen, dat de kleine Rosalie nog leefde en daar nam dit onberekenbare spontane jongmensch lie n de leiding uit handen en ijlde het gevaarlijke punt tegemoet. Het duurde een tijdje vóór de huisbewaar der aan de telefoon kwam. Mr. Brilon thuis? Neen mijnheer Hij is gisterenavond uit Londen vertrokken. Ik moet alle brieven en boodschappen doorzenden, mijnheer. O. het is niets bijzonders; ik zal hem wel schrijven, zei Fergerson. Hij keerde peinzend naar zijn koud-wor- dend ontbijt terug. Nu was er heelëmaal geen twijfel meer aan, dat liij Roderick op de hoogte mqesl brengen en dat mocht ook niet lang meer worden uitgesteld. Anders zou hij het waarschijnlijk zonder veel om slag of voorbereiding wel op „Four Winds'" gewaar worden! Hij wist natuurlijk al, dat Querne dood was: wal voor luchlkasleelen zou hij zich misschien al gebouwd hebben? De oude Fergerson kwam tot de overtui ging dat hij er verkeerd aan had gedaan om Roderick ie waarheid te verzwijgen Hij had vooruit moeten beseffen. lal hij daarmee den een of anderen dag moest vastloopen Hij hoopte nu maar. dat de jongen zijn goede bedoelingen zou begrijpen Hij was le opg°- wonden om rustig le ontbijten: hij moest zonder verwijl zien, dal hij Roderick le spreken kreeg. Hij stond op en duwde zijn stoel achter uit; hij wilde tclegrafeeren en hem met den eerslvolgenden trein achterna reizen. In zijn haast struikelde hij over een omgekrulden, hoek van hel dikke karpet. Hij trachtte zich nog slaande le houden, maar dat gelukte hem niet; hij viel zwaar met zijn voorhoofd tegen een scherpen hoek van de tafel. Een uur later vond de meid, die verbaasd kwam kijken, omdat mijnheer nog niet ge beld had om het ontbijtslel af Ie ruimen, hem bewusteloos op den grond liggen. En zoo kwam op het gewichtige moment het noodlot tusschenbeide en nam den ouden Fergerson het roer van Roderick's levensscheepje uil handen. XVII. Brenda Myers was buitengewoon nieuws gierig. Veel emoties had ze niet meer onder vonden sinds de wedijver tusschen Eustace Myers en Edmund Fergerson met haar hu welijk voor goed een einde had genomen en sinds haar baby gestorven was. En toch waren emoties voor haar een levens behoefte. Haar houding ten opzichte van Rosalie was totaal veranderd na de ontdekking van den trouwring. Het waas van mysterie en 'romantiek had haar nieuwsgierigheid meer dan haar medegevoel gewekt en ze zou niet rusten, vóór ze hel geheim ontsluierd had. Haar berekeningen werden wel een beetje in dc war gebracht toen ze hoorde dat Rode rick Briton weer de ..Four Winds" had be trokken. Op haar weg naar Bedmund liep ze langs het builen Den laatsten keer dat ze er lancs gekomen was. waren de blinden en 1e inrij- i poort gesloten geweest. Nu was het. alsof er een jonge vroolijkheid over het oude buis was gekomen; de kanlen gordijnen waaiden in den herfstwind als vlaggen voor de open ramen. Een van de groote poorten stond als uitnoodigend open cn voor het huis stond een kleine auto. Brenda's romantische geest was teleur gesteld. Roderick's spoedige terugkomst in het dorp sloeg' haar verdenkingen grondig den bodem in. Ze moest haar heele theorie over het geval herzien cn nu was de sleu tel, waar ze zoo zeker van geweest was, niet bleek le passen, wist ze niet waar ze zoo gauw een andere vandaan moest halenl En teen ze hel kleine landhuisje van mrs. Fowler bereikt had. had haar anders zoo levendige fantasie haar nog slceds in den strek gelaten. Rosalie, die nog steeds op het bed bij de sofa uitgestrekt lag, zag mrs. Myers het pad opkomen en een uitdrukking van ontstem ming cn verveling kwam op haar gezicht. Ze hield niet van de doklorsvrouwze voelde bij intuïtie, dat er iels stak achter haar telkens herhaalde, doorzichtige kruis- verhnoren. Maar op haar lijdelijke manier wist Rosalie haar toch telkens weer met ccn kluitje in hel riet te sturen. Toen Brenda binnenkwam, slaagde zij er toch in een glimlach le foreeeren en op de vragen van de doktersvrouw antwoordde ze, dat ze niet zooveel pijn had en goed had ge slapen. In werkelijkheid had ze geen oog di.-hl gedaan, maar het leek haar eenvou diger en minder vermoeiend om maar te zeggen wat haar bezoekster graag hoorde. Brenda zette zich naari hel bed en mankte haar mantel los. Op scherpen, bedillerigen loon' informeerde zij bij mrs Fowler of het waar was waf Rosalie zei. En de goede vrouw beaamde dit maar; ze begreep dit meisje beter dan de dokter en zijn vrouw. Met groot vertoon slapte mrs. Myers op hel raam toe en opende het, met de mededee- ling, dat het buiten bepaald warm was en de kamer hier zoo stoffig. Rosalie huiverde even, maar zweeg. De dokter al hier geweest vandaag? Niet? O. hij komt zeker nog. Hij heelt in t heel druk. „Four Winds" is weer bewoond. .Ze ralelde op één toon voort, zoodat het leek, alsof er op het landgoed minstens een epide mie was uitgebroken, die haar man volko men in beslag naml Mrs. Fowler ging op haar mededeeling in. Is het werkelijk al weer bewoond? Wat is het al weer een lijd geleden, dat de oude heer geslorven isl Dat is anders nog maar pas drie weken geleden, antwoordde Brenda snibbig. Maar ik moet toegeven, dat ik niet gedacht had, dal Roderick Brilon hier ooit zou komen wonen. Ze sloeg Rosalie aandachtig gade om le zien welke uilwerking haar woorden op haar hadden gehad. Het meisje lag met gesloten oogleden, die donker afsta ken legen hel bleeke gezicht, 'maar als mrs. Myers ook een schijn van emotie verwacht had. kwam ze bedrogen uit. Ze probeerde een nieuwen aanval. Als je weer zoover beter bent. zal ik eens met je langs „Four Winds" rijden; het is een prachtig oud huiten. Roderick's vrouw zal daar heel gelukkig worden. liet bleeke meisjesgezichl bleef even on bewogen; maar mrs. Fowler vroeg geïnteres seerdZijn vrouw? Is hij dan van plan tc Irouwen? Brenda aarzelde. Ik geloof, dat er een dame in Londen is, van wie hij heel veel hield, maar toen bleek, dal hij niets van zijn vader zou e.rven, liet ze hem schieten en verlooide zich met een rijken Amerikaan. (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 9