R.H.W. Fruit-Soda No. 20617 LEIDSCH DAGBLAD, Woensdag 1 Juni Derde Blad Anno 1927 UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. Mineraalwater met vruchlensmaak KERK- EN SCHOOLNIEUWS. FINANCIEN. ALPBEN. Lijst van on bestelbare brieven en riefkaarten van welke de afzenders on- ekend zijn. Brieven Binnenland: Commissaris Po tje, te Leiden. Hoofdcommissaris Po- te Den Haag. Idem, te Haarlem. BODEGRAVEN. Lijst van onbestelbare brieven en brief- larten, van welke de afzenders onbekend Terugontvangen in de 2e helft der tand Mei. Brieven Binnenland: J. A. Hoekenkamp, temstede. Hulppostkantoor Zwammerdam: Gemeente- icretarie, Ter Aar. HAZERSW OUDE. Bij do gelbouden aanbesteding van ooswerken der gemeente en het grasge- 16, werd ingeschreven doorP. den Her- g perceel 1, Oostvaart f 24. S. van Gor- m, perc. 2. Schoutenvaart, f 17. Dezelfde re. 3, Gemeenewegsvaart f 34. D. de uiq perc. 4, Noordzijde Dorp, f 22. Jac. ouwer perc. 5, Zuidzijde Dorp f 18. P. Hertog, perc. 6, Vaart bij Spookver- it, f 8. J. 0. v. d. Haven, perc. 7, Oost- ven vaart, f 44. Jac. Brouwer perc. 8, dewijksvaart, f 49. P. den Hertog, perc. Westbovenvaart, f 28. J. v. d. Haven, 10 Vaart langs Roemer, en perc. 11, orwegsvaart, samen f 15. Dezelfde perc. Westeindervaart f2. Voor perc. 12 wa- geen inschrijvingsbiljetten. LEIDERDORP. Het 25-jaiig ambtsjubileum van burgemeester G. van dei Valk Bouman. Morgen herdenkt de heer Gerrit van der !k Bouman den dag. waarop hij, voor 25 f. werd benoemd tot burgemeester dezer eente. eboren te Goor, 1 September 1857, trad na lager en middelbaar onderwijs ge- >n te hebben. 1 April 1875 als volontair dienst bij het 2de regiment Huzaren om officier bij dat wapen te worden opge- i. Op zijn verzoek werd hem echter ver- :-i <ien militairen dienst te verlaten en hij, in het laatst van 1877 geplaatst als rling aan de secretarie der gemeente nster, alwaar hij. met ingang van 15 tober 1879, als ambtenaar in dienst n verband met zijn benoeming tot se- taris en ontvanger van Benthuizen, hem door Burgemeester en Wethou- is van Monster, den 13e December 1883, de meest eervolle wijze ontslag verleend, Ier dankbetuiging voor den door hem ris betoonden ijver en de vele en onver ste diensten aan hun' college en aan de meent© bewezen. In de vergadering van raad der gemeente Benthuizen van 21 wnber 1883 werden door de hem vér- Me eeden afgelegd en werd de betrekking secretaris aanvaard (de beëdiging als vanger had later plaats). ^ven jaren later werd hij benoemd tot retaris en ontvanger te Leiderdorp, en gevolge daarvan' werd hem door den A van Benthuizen met ingang van 1 ïustus 1890, op verzoek op de meest volle wijze ontslag verleend. Bijkans 12 f was hij in onze gemeente in genoemde «ties werkzaam, waarna hij bij Konink- Besluit van 2 Juni 1902 benoemd werd Burgemeester alhier en aftrad als ont eer. Morgen viert hij du9, gelijk gezegd, zijn jarig ambtsjubileum, gezien het feit dat telkens werd herbenoemd, het laatst op Mei 1926. De heer van Van Der Valk ^an heeft in den loop der jaren vele ^iifuncties vervuld, waarvan wij hier overzicht laten volgen. 'i resolutie van den Minister van finan- van 14 Juli 1882, werd hij werkzaam aan het Bureau van den voorzitter Commissie tot herziening van de grond ing der ingebouwde eigendommen in 1 district 's-Gravenhage. Met het eindigen werkzaamheden werd de resolutie, 31 ■*mber 1889, ingetrokken en gaf de voor af der betrokken commissie in den be dijken brief o.a. te kennen: gaarne gebruik ik deze gelegenheid U, einde der werkzaamheden mijnen Ie betuigen voor de vele en belang- 'e diensten door U, terzake voormeld, be- *IL erkennende, dat de geregelde af- ■Jung der veel omvattende taak mij op- *8en voor een niet gering deel aan Uwe .eJ werkzaamheid is toe te schrijven". Ju luit van Gedeputeerde Staten van van 14 Maart 1898, werd hij ;V: 1tot lid der Commissie voor de her- der grondbelasting der gebouwde ïren *n ^et schattingsdistricl ^et eindigen der werkzaamheden commissie ontbonden. Tenslotte was Der Valk Bouman .(bij besluit «er der Tiendcommissie in het 5e Tienddistrict te 's-Gravenhage van 25 April 1910) voor zitter van het 3de schattingsdistrict, om vattende Leiden en 14 omliggende gemeen ten. Tenslotte moge hier volgen een opsom ming der onderscheidingen door den jubila ris van morgen ontvangen: 10 Februari 1923: Medaille van Koning Albert, met het gestreepte lint. van België; 27 Augustus 1923- Ridder in de Orde van Oranje-Nassau; 3 Mei 1926: Eereleeken 2de klasse van het Roode Kruis van Duitsch- land; 30 April 1927: Kruis van Verdienste van dén Ned. Bond van Vrijwillige Burger wachten. Thans bekleedt de burgemeester, die, voor zoover was na te gaan, wat betreft de achtereenvolgende dienstjaren, in de pro vincie Zuid-Holland de oudste, en in het het Rijk op één na de oudste secretaris is behalve genoemde ambten nog de vol gende functies: voorzitter en secretaris van den Kalkpolder, den Munnikenpolder, den Slagh of. groole en kleine Stadspolder (onder Leiden) en den Zijllaan- en Meyepolder, secretaris en penningmeester van den polder Achthoven; Voorzitter van den Raad van Toezicht der Boerenleenbank; lid van de Commissie van beroep van den Cenlralen Bond voor ongevallen-verzekering in het Land- en Tuinbouwbedrijf in Nederland; voorzitter van het College van Zitting van 's Rijks belastingen; lid der commissie van Aanslag in de Rijks-Inkomstenbelasting Ambtenaar van den Burgelijken Stand; voorzitter van het bestuur der Burgerwacht; Baljuw van Rijnland-Oost der Federatie v. Burgerwachten-, Eerevoorzitter der Christ. Oranje-vereeniging, enz. Het programma voor de feeslelijkheden voor morgen luidt als volgt: des voormiddags zullen de schoolkinderen den burgemeester een bezoek brengen en hem eenige toepas selijke liederen toezingen. Te ongeveer één uur wordt een korte raadsvergadering ge houden, waarin de oudste wethouder den jubilaris zal toespreken, 's Namiddags tot vijf uur zal den heer v. d. V, B. recepieëren waarna te zes uur alle vereenigingen in de gemeente voor hem zullen défileeren en de Chr. Muziekvereeniging „Devote" hem een serenade zal brengen. Des avonds zal de gymnastiekvereniging Sparta" op het land van den heer Koning een openlucht uitvoering geven. Hopen wjj dat ook het weer zal mede werken om de verschillende feestelijkheden zoo goed mogelijk te doen slagen. ROELOFARENDSVEEN. Maria-vereeniging. In de Zusterschool alhier had een leden vergadering plaats van de Maria-Vereeniging welke slechts matig bezocht was. De geestelijke adviseur, kapelaan De Wit, opende de vergadering 'en deelde aan de leden mede, dat er een verandering in het bestuur was gekomen, n.l., dat mej. Cor Verhaar tot presidente was gekozen. Na het zingen van het Sobriëtaslied verzocht de presidente aan de secretaresse de no tulen voor te lezen, welke onveranderd wer den goedgekeurd. Vervolgens werden er door de presidente nog enkele mededeelingen gedaan, waarna men overging tot het kie zen van een algemeene vergadering, die zal plaats hebben op Woensdag 3 Augustus te Amsterdam. Gekozen werd mej. N. Win- nubst, terwjjl van het bestuur was aange wezen mej. E. v. d. Meer Cd. Tot slot volgde nog een gratis verloting, welke een zeer prettig verloop had, te meer, daar er bijna aan allen een prijsje kon worden ter hand gesteld. Nadat nog een lied uit de Leeuwerik was gezongen, dankte de presidente de leden voor hun trouwe op komst en sloot de vergadering met den Chr. Groet. AALSMEER. Raadsagenda. De raad dezer gemeente komt Donder dagmiddag te 3 uur bijeen. O m. bevat de agenda ter bespreking: de bestrijding der stofpfaag op verschillende wegen. Volgens de raming, zal dat een uitgave vorderen van f 3600. De bloemist D. Baardse Dzn., alhier, verwierf op de Chelsea Show te Londen voor een ingezonden groep nieuwe Hor tensia's de Floral Medal en voor de soor ten Mevr. Baardae en Deutschland een Award of Merit. De heer T geraakte Dinsdag, toen hij per fiets het erf van café Kniep, aan den Aalsmeerderdijk kwam afrijden, onder een auto. Hij werd vrij ernstig gewond bij K. binnengebracht, waarna een dokter spoedig geneeskundige hulp verleende. De fieta werd geheel vernield. Vanwege de aid. van de Kon. Mij. voor Tuinb. en Plantkunde, zijn thans de volledige bekroningen meegedeeld, zooals ze te Parijs op de bloemententoonstelling werden behaald. Behalve de Cup voor de collectieve inzending rozen, tevens een gouden medaille met felicitatie der jury; id. seringeneen eereprijs en een verg. zilv. med. en een bronzen voor seringen en kersen; fa. D. Spaargaren Mzn. en Zo. (reseda) en J. Keessan Dzn. (roos Europa) ieder een gr. verg. zilv. medaille. HAARLEMMERMEER. Dinsdagmorgen reed de arbeider T. per rijwiel op den Aalsmeerderdijk nabij den Kruisweg alhier, achler een vrachlauto. Terwijl de man achter dezen wagen van daan ging, werd hij op hetzelfde oogenblik gegrepen doop een uil tegenovergestelde rich ting komende personenauto en overreden, terwijl de fiets nagenoeg geheel werd ver nield. T., die uitwendig weinig letsel beko men had. maar klaagde over inwendige pijnen en niet meer overeind kon komen, werd bij een der bewoners binnengedragen. Geneeskundige hulp werd inmiddels inge roepen. HILLEGOM. Notaris Goldenherg t In den ouderdom van 60 jaar is notaris A. Goldenherg alhier overleden. Hij was de opvolger van notaris Langeveld en genool in den belrekkelijken korten duur, welken hij hier stond, in alle kringen zeer veel ach- ling en vertrouwen. De overledene was een beminde persoon lijkheid. Zijn gezondhfjd liet veel le wen- 9chen over. maar loeh is dit heengaan voor de meesten nog onverwacht geweest. De herbesteding van het bouwen van een ambtswoning aan de van Meerbeek straat volgens gewijzigde teekening door B. en W. dezer gemeente had tot uitslag: C. v. d. Wilden en L. J. Schenk f 9140, B. Imt- liorn en Zoon f 8S60, E. Scliuyt 18680, A. Leliveld f 8550, M. Koppe (Nieuw Vennep) f 8524, Joh. Seyscner f 8315, Timmerzaak Nijman-Rusman 8270. Later wordt over de gunning beslist. KATWIJK AAN ZEE. Aan het postkantoor alhier werd ge durende de maand Mei ingelegd f 8931.07 en terugbetaald f 7632.18. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 3876. Postchèque- en Girodienst: Gestort f 108.326.40, aantal stortingen 553. Uitbetaald f47.764.23, aantal uitbet. 171. Het plan bestaat om aan den be noemden burgemeester mr. dr. J. Schokking, bij zjjn officieele komst in deze gemeente, welke hoogstwaarschijnlijk a.s. Dinsdag of Woensdag zal plaats hebben, een eenigszins feestelijke ontvangst te bereiden. Wjj vernemen, dat het vertrek van ds. Voorsteegh naar Gouda in de week van 1722 Juli zal plaats hebben. Op Zondag 17 Juli boopt. Z.Ew. zijn afscheidsrede al hier te houden en te Gouda op 24 Juli door zijn tegenwoordigen ambtsbroeder ds. Rutgers van hier, te worden bevestigd. Ds. Kalkman, .die in de plaats komt van ds. Nauta, hoopt 31 Juli a.s. zijn intrede alhier te doen. Hij zal in het ambt worden bevestigd door ds. Van Heijningen, emeritus- pred. te Rijswijk. NOORDWUK. Met ingang van 4 Juni a.s. zullen de heeren Th. Schouten, uit Nijmegen, en Ch. J. de Winter, uit Warmond worden belast met het politietoezicht op het strand, ter wijl de heer C. v. Vliet, uit Katwijk, met ingang van 19 Juni alj_zoodanig in functie zal treden. „y NOORDWIJKERHOUT. De raad dezer gemeente vergadert a s. Vrijdagavond te halfachl Aan de orde komt o.a.: ten tweeden male opheffing der Openb. SchooU (Dorp); en afschaffing der jaarlijksche kermis. Voor het eerst in dit seizoen gaf de R.-K. muziek-vereeniging „Jeanne d'Arc'' een uitvoering in de Gemeenletenl. Eén keur van mooie nummers werd ten gehoore gebracht onder leiding van den heer Hup- kens te Leiden. Ook werd gespeeld het ver plichte stuk voor het aanslaand concours te Rotterdam. De belangstelling was groot. OEGSTGEEST. In de Geversslraat werd de wielrijder J. W. aangereden ter hoogle van „De Pen", door een met paard bespannen wagen van v. VI. uit Rijnsburg. De wielrijder kwam er goed af, doch het rijwiel was zwaar be schadigd en geheel onbruikbaar. W. deed van dit ongeval aangifte bij de politie, die deze zaak in onderzoek nam. Zekere O., uit Leiden, was bezig bloe men te snijden op het land van H. aan de Groenesteeg. hetwelk werd opgemerkt door D en B. uit Rijnsburg. De man werd op heeterdaad betrapt en overgebracht naar de politie, die tegen hem proces-verbaal opmaakle wegens diefstal. Hierbij gaf O. te kennen uit armoede gehandeld te hebben SASSENHEIM. Gisteravond is op den rijksstraatweg nabij de Wasbeektaan de personenauto gemerkt G 50461 van achteren tegen een autobus van de Brockway-maatschappij op gereden, doordat de bestuurder van den achtersten wagen zijn voertuig niet tijdig tot 6til®tand kon brengen, toen de auto bus op 15 meter afstand voor hem stopte. De personenauto werd beschadigd aan lan taarn, spatbord en vooras en kon niet weer rijden. Van de autobus werd het achterlicht vernield. WASSENAAR. Doordat het voorspatbord tusschen het voorwiel beklemd raakte, sloeg op den Schouwweg een molor met zijspan over den kop. De drie berijders, een dame en twee heeren, sloegen tegen de straat. De dame bleek er niet zonder kleerscheuren te zijn afgekomen. Zij had verschillende bloedende verwondingen en moest door dr. Duetz worden verbonden. De motor weigerde ver deren dienst. RECLAME. Let op het merk R. H. W. 1956 SCHERMEN. HET INTERNATIONAAL WAPENFEEST TE DEN HAAG. Tweede dag. (Van een bij zonderen medewerke#). Ook de tweede dage van het 21ste Wa- penfeest van den K.O.S.B. miste nog het internationaal karakter en werd besteed aan de verwerking van de personeele wed strijden op den degen voor de tweetje en derde afdeeling, benevens aan den aidce- lingsrwedstrijd op hetzelfde wapen. Wat de 2e af dee-ld ng betreft, waarvoor 16 schermers op de loopers kwamen, werd er in de poules fel gestreden. In de finale plaatsten rich de luitenants v. Boven, v. Waegeningh, Pel, de kapiteins J. C. Gude en Mijsberg en de luit; kol. Bierman. Wat de bezetting der bbvenste plaatsen betreft ontstond een spannenden strijd tusschen de luitenant-s v. Boven, Pel en Waegeningh, die elkaar geen streep toe gaven. Ten slotte stonden deze drie met 4 gew. partijen gelijk, zoodat de geg. tref fers den doorslag gaven ten gunste van luit. v. Boven die één treffer meer wist te plaatsen dan luit. Pel Het aantal ontvan gen treffers was van beiden 4 gelijk. Ook luit. v. Waegeningh won 4 partijen en wist 8 treffers te plaatsen doch ontving een "treffer meer aan. Kapt. Gude, luit.-kol. Bierman en kapt. Mijsberg waren hier de zwakke broeders en wisten elk slechts een partij te winnen. Met de derde afdeeling dp"en vlotte het minder. Hier was het aantal deelnemers dan ook veel grooter en bedroeg 60. Dit nummer werd afgewerkt tot aan de finale, welke hedenmiddag wordt voortgezet. In de middaguren ving gisteren de wed strijd degen voor de af deelingen aan waar voor 14 afdeeling en van 4 schermers waren. In den namiddag was dit nummer tot de finale afgewerkt en kwamen hier in aan merking: Amersfoort I, Utrecht, Breda I en II, Den Bosch I en Maastricht. Het was een interessant gezicht al de schermers in actie te zien. Over het alge meen werd er goed geschermd. De uitslag is hier: Breda I met de hee ren kapt. Drost, luit. Pel, luit. jSchepers en kapt. v. Mauiik met 15 gew. part., 2 Amersfoort I mét 12 gew. part.3. Utrecht met 10 gew. part. en 24 ont-y. tr.4. Breda II met 10 gew. part. en 25 ontv. tr.5. Maastricht met 6 gew. part. Hedenmorgen om 9 uur had de officieele ontvangst plaats van de buitenlandsche deelnemers, waarbij tegenwoordig waren de minister van Oorlog, de waarnemend gouverneur der Residentie en de comman dant van het veldleger. ATHLETIEK. HET WERELDRECORD POLSTOKHOOG SPRINGEN VERBETERD. Carr heeft tijdens de athletiekwedstrij- den te Philadelphia hpt wereldrecord pol- 'stokhoogspringen verbeterd met een sprong van 4.267 M., zegt de „Tel.". Het oude record stond op naam van Oharles Hoff met 4.25 M. LAWN-TENNIS. ENGELAND—NEDERLAND. De wedstrijd gaat niet door. De wedstrijd EngelandNederland welke volgende week (9—11 Juni) te Felixstowe gespeeld zou worden-, gaat niet door. Van Hollandsche zijde zijn te weinig spelers beschikbaar om een voldoend sterke ploeg samen te stellen. Getracht wordt den wed. strijd in de tweede helft van het seizoen te doen apelen. DE INTERN. WEDSTRIJDEN TE PARIJS. Bij de internationale wedstrijden te Pa rijs heeft het dubbel Van Lennep—Timmer gewonnen van DornayGen tien met 75, 6—3, 3—6, 6—4. Dor vermelding waard is verder nog het feit dat de bekende Sign, d'Alvarez (Spanje) met 36, 62. 7—5 geslagen werd door mej. Heine (Zuid-Afrika). GOLF. FRANKRIJK—NEDERLAND Nederland wint den wedstrijd tegen Frankrijk met 62. De Nederlandsche golfploeg, die op He melvaartsdag een 52-overwinning te Brus sel op de Belgische ploeg wist te behalen, heeft gisteren te Parijs al even fortuinlijk in den landenwedstijd tegen Frankrijk ge speeld. Onze landgenooten bleven in zes van de negen gespeelde partijen overwin naars; twee partijen werden verloren en één had genjk spel tot resultaat. De uitslagen der verschillende partijen was als volgt: Foursomes. Del Court van Krimpen en Jhr. Michiels van Verduynen winnen met 1 up van Vagliano en Bourin, Jhr. A. M. Snoeck Hurgronje en jhr. N. J. O. Snouck Hurgronje winnen met 3 en 2 van Antonetti en Huet Rémy. Walrave Boissevain en W.-van Wavercn winnen met 5 en 3 van Lebion en Le Sueuf. Singles. Del Court wint met 6 en 4 van Vagliano. Michiels wint met 3 en 2 van Bourin. A. M. Snouck Hurgronje wint met 5 ei» 8 van Antonetti. N. J. C. Snouck Hurgronje speelt all square met Hust Rémy. Boissevain verliest van Lebion (3 en 2). Van. Waver en verliest van Le Sueuf (1 up). BILJARTEN. 3de KL. KAMPIOENSCHAP L. B. B. De uitslagen der gisteravond gespeelde partijen zijnj F. Veltman C Hendrik» B Schouten Kantebeen car. brt. h.s. gem. 65 32 10 2 03 125 32 15 3.00 125 '51 11 2 45 107 50 10 2.14 A. J. Offenberg 125 38 21 3.28 Bos 90 37 10 2.43 Donderdagavond wordt gespeeld: 8 uur: KantebeenBos; 9.30: Offenberg —Hendriks. NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Engelen (N. B.): R. C« G. Troelstra, cand. te 's-Gravenhage; te Asten: W. A. Eerdbeek, te Standaard- builen. Bedankt: Voor Nieuw Vennep (loez.)l A. Hijmans, te Thamen ad. Amstel. DE GEREFORMEERDE KERKEN. 1 Tweetal: Te Hilversum- S. van Dij ken, te Nieuvveroord en J. Wymenga, te Charlois. Beroepen: Te Dokkum: D. Scheele, te Oude-Walerte Schoonrewoerd: J. W, van Tol, le Scharendijke; te Ooster-Nijkerkl G. C. Berkouwer, cand. ie 's-Gravenhage. CHR. GEREF. KERK. Beroepen: Te Werkendam: D. Driest sen, te 's-Gravenhage. GEREF. GEMEENTEL*, Bedankt: Voor Nieuw Beyerland: K, de Blois te Dirksland. 49ste BROEDERDAG VAN DE BROEDERSCHAP VAN DIAKONEN. Onder leiding van den voorzitter, d9. J, A. van Leeuwen, van Heemstede, werd op de schoone Ernst-Sillem-Hoeve onder Lage. Vuursche met 103 deelnemers-diakonen en hun vrouwen de 49ste BroedeTdag gehou den op 28, 29, 30, 31 Mei. Zaterdag 28 Mei ging aan de eerste vergadering een be stuursvergadering vooral, waarna le 4 uur ds. Van L. allen hartelijk welkom heelle, en allen elkander zoo echt al9 oude bekenden, als broeders en zusters begroetten. Dien avond sprak dr. G. Royer, geneesheer-direc. teur van het Herv. Diaconessenhuis te Am sterdam, over het onderwerp: Beroep of Roeping Zondagv.m. 10 u. leidde ds. G. Bar- ger van Tienhoven de onderlinge godsdienst oefening, waar hij tol aller harl sprak over I Kor. 13 13 „En nu blijft Geloof. Hoop en Liefde, doch de meeste van deze is de Liefde". Na een gemeenschappelijke wan deling in de heerlijke omgeving, werd le 4 uur door allen buitengewoon genoten van den zang der dames: mevr. Grondsma, mej. Venebos en mevr. De Lange-Venebos, be geleid door mej. Molsbergen en van de declamatie van den heer Grondsma. In een bijzonder genoeglijk samenzijn Zondag avond behandelde dr. 0. Norel van Leeuwarden het boek van Selma Lagerlöf „De Keizer van Portugal". Maandag was eigenlijk de groole confe- renliedag. Dat begon al om 9 uur. Na aller lei huishoudelijke werkzaamheden, versla gen en rapporten, werden de beide altre dende bestuursleden, de broeders Hofman en Hoekendijk, herkozen. Op bijzonder on derhoudende wijze spraken nu over hun eigen ervaringen de broeders Bos over den arbeid onder de jeugd; Sanders over zijn werk onder de Hollanders in Duitschland en Kreugel over den Gemeentelijken Ge neeskundigen Dienst te Utrecht. Nam. 2 uur hield dr. J, v. d. Spek allen gespannen bezig met zijn interessante be handeling van het onderwerp: De praktijk der leiding bij de Beroepskeuze. Hierna volgde nog de rondvraag, waarbij allerlei interne aangelegenheden belreffende de Broederschap Ier sprake kwamen en dien avond hield dr. Hoekendijk een lezing over het bekende werk van Söjberg: In het land der Levenden, waarna de reeks van samen komsten door den Voorzitter werd gesloten met een kort maar pakkend woord. Een zangkoor, voor deze gelegenheid ge« Tmproviseerd, luisterde de samenkomslen op, terwijl ook het gemeenschappelijk ge zang en gebed een groole plaats gegeven werd. Dinsdagmorgen gingen allen weer huiswaarts. VERSLAG H. T. M. OVER 1920. Blijkens het verslag over 1926 van de Haagsche Tramweg-Maatschappij sluit de winst- en verliesrekening met een voordee- lig saldo van f 148.910.11, hetwelk wordt overgebracht op nieuwe rekening. Uit het algemeen overzicht blijkt, dat het vervoer op de gemeente(stads)lijnen; en op den spoorweg Den Haag—Delft met rond 2.6 pCt. en dat op den spoorweg Den HaagLeiden met rond 3 pCt. toenam^ Het totale vervoer, inclusief dat per auto bus, vermeerderde met 5.5 pCt. De exploitatiekosten vermeerderden vad f4.565.208 tot f4.881.579, of met 6 9 pCt* Blijkens de «balans en winst- en veTl5es« rekening peT 31 Maart 1927 laat het winst- saldo toe aan aandeelhouders uit te koe ren een dividend over het afgeloopen boek jaar van 200 pCt. De in de buitengewone algemeene vergadering van aandeelhouders medegedeelde bedoeling om bovendien aan alle aandeelhouders een gratis aandeel te verstrekken is tengevolge van verschillende redenen niet mogelijk gebleken. Onze Telefoonnummers DIRECTIE en ADMINISTRATIE 2500 (op 2 lijnen) REDACTIE 1505!

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 9