P.de Wilde Zonen Het Indanthren-Huis RADIO-PROGRAMMA Breestraat 93 en Nieuwe Rijn 39-40 CORRESPONDENTIE. SPREEKCEL. daar de wedstrijd tegen H. D. V. S. III op het laatste oogenblik werd uitgesteld. Dat „laatste" vooral is funest, maar daaraan is het veel te laat verschijnen van „De Co rinthian" als officieel orgaan, schuld. PHOENIX n—AJAX n. Ajax H wint met innings en 27 runs. Van Dael, die den opgooi heeft gewonnen, stuurt de Ajaxcieden het eerst naar de wickets en waar het bowlen der Hagenaars vrg weinig om het lijf heeft en daarenboven hei wicket nagenoeg dood is, spelen vrijwel alle Leidenaars den Haagschen aanval zon der heel veel moeite. Het openingspaar HofsteengeA. de Vrind zorgt voor een totaal van 25. Eerstgenoemde verdwijnt dan dat voor 6 en De Vrind zet met Josson als partner zijn innings voort, totdat op 39 een rechte bal van De Witt hem nood lottig wordt Hij scoorde 80 runs. Josson etaai ook nu weer uitstekend te spelen en vooral zij leg-strokes zijn bijzonder goeo. Hij ziet Ermers voor 1 en Van Goor voor een heel goede 14 verdwijnen, voordat hg voor 21 door Kean wordt gecleand. Het totaal is dan 90. De Jongh en P. de Vrind blijven daarna op de mat tot na de lunch. Bij de pauze is de 150 op het bord en do Ajaxcieden hebben daarna het consigne „hitten". Zoo speelt Steef de Jongh al gauw den bal in handen van Kolman, na een hard geslagen 46 te hebben gescoord. Het totaal i. intusschen 165 geworden. P. de Vrind ziet kort daarna voor een goede 47, eveneens door een vang, een einde aan zijn innings gemaakt en van de staartmenschen roert alleen Demenint met 7 zich nog. Het totaal i3 dan 195, waarvan 19 extra's. Kean nam 4 wickets voor 59 runs. De Witt 581. De andere bowlers hadden geen succes. De eerste innings van Phoenix gaf den 'Ajaxcieden heel wat meer moeite, dan men aan het totaal 97 met inbegrip van 16 extra's zou zeggen. Vooral de nog teer jeugdige Everard (16) bleek verdedigend een zeer verdienstelijk bat. Van Dael hand haafde met een hard geslagen 32 zijn re putatie als goed batsman en verder kwam alleen Kolman met 27 in de dubbele cijfers. Piet de Vrind had het meeste succes met den bal. Hij nam 4 wicketa voor 22 run». Van Goor met 2—18 deed eveneens goed werk. De beide overige wickets nam A. de Vrind voor 21 runs. Met nog ruim anderhalf nur speeltijd voor den boeg, werd Phoenix voor den follow-on gestuurd. Het begin was voor de Leidenaars niet bijster bemoedigend, want het openings paar, Kean (31) en Everard (11) bracht bijna de helft van het voor Phoenix noodige aantal runs op om de innings-nederlaag te ontgaan. Nadat de eerste wickets echter waren gevallen, volgden de overigen al heel gauw, voornamelijk dank zij Josson, die 4 wickets nam voor Blechts 4 runs. Alleen van Dael met 9 en Lens 8* boden nog ecnigen tegenstand. Het totaal werd met inbegrip van 7 extra's 71. Zooals gezegd had Josson uitstekende bowlingscijfers. Ver der A. de Vrind 39 en Hofsteenge 2 lo, VOETBAL. NEDERLANDSCHE VOETBALBOND. Uitslagen van gisteren. Kamp. van Nederland: HeraclesAjax 00, N.A.C.Feyenoord 10. Promotie en degradatie: D. H. C.A. D. O. 12; BleyerheideV.V.V. 02. Om den N. V. B.-bekei: K. H. C.—Storm vogels 22. Bniten de competitiei Olympisch XI— Newcastle United. 05. Om den Ond-heker: Noord-Holland—Lei den 111; AmsterdamHaarlem 52. Van Overal. A. 8. C. wordt tweede-klasser. In het toumooi om het landskampioen schap is het pleit nog niet beslecht. He racles moest met een gelijk spel (00) tegen Ajax genoegen nemen en kan dus nog door N. A. C. worden benaderd. De Zuidelijken immers klopten Feyenoord met den oneven goal en kunnen nu nog 12 punten halen, wat evenveel is als Heracles thans heeft. De laatste wedstrijd tusschen deze twee clubs te Almelo zal derhalve de beslissing brengen. Bij een gelijk spel of een overwinning is Heracles kampioen van Nederland. In de promotie-' en degradatie-competitie van afdeeling II is hel pleit thans beslecht. A D. O. klopte D. H. C. met 2—1 en werd dus eerste-klas9er, terwijl A. S. C. degra deert, ongeacht de twee nog te spelen wed strijden I Het is jammer, héél jammer. Geenszins misgunnen wij de flinke A. D. O.-ploeg haar succes, maar toch: de Residentie heeft een vierde eerste-ktasser niet noodig, terwijl het Leidsche voetbal een dergelijke propa ganda niet kan missen. A. S. C. zal het nu in de 2de klasse moeten probeeren en wij hopen van harte dat het met veel succe$ zal zijnt Of thans de op Pinkster-Maandag vastge stelde wedstrijd A. S. C.D. H. C. doorgang zal vinden dient te worden afgewacht. Onze stadgenooten voelen er niets voor en zullen zoo noodig tot den N. V. B. en D. II. C. wenden om den kamp afgelast te krijgen. Ziehier de stand: gsp. gew. gel. vrl. v.t. pnt. A.P O. 3 3 7—2 6 A S. C. 2—11 3—4 1 I>H.C. 3—12 3—7 1 Over den wedstrijd te Delft schrijft de „Maandagmorgen" als volgt: Te ruim twee uur fluit scheidsrechter Maas ten aanschouwe van een 6 a 7000 be zoekers de volgende elftallen in 't veld. A. D. O. Quax d.; v. Es en Van Dam a.; {doos, C. v. Soldi. Phitipsen m.; H. v. d. Meer, G. Tap, W. Tap, v. Eembergen, J. v. Soldt v. 0. H. C. Beek d.: v. Resteren, Dorjee a., Oe Bruin. Pieterse, Dorjee Jr. m. Hendriks, T- d. Bragt, Bout, Scholte en Van Nellen v. Be eerste aanvallen zijn voor A. D. O. en vrij spoedig valt den gasten een corner y1 deel; na eenig heen en weer getrap Bjkkt G. Tap met een ferm schol een einde aan de spanning. D. H. C., dat voor deze gelegenheid in zwarte yerseys speelt, komt er langzamerhand beter in en dringt A. D. O. terug. Hét spel van Pieterse valt bijzonder op. Hij neemt goed af en weet af en toe mooie openingen te maken. Bij een der Delftsche aanvallen wordt Quax unfair aan gevallen; er moet zelfs even gestopt worden. Bij een snelle uitval der gasten gaat de kans door otf-side van W. Tap verloren, ter wijl even later dezelfde speler een schitte rend 3chot lost, dat de paal aan den ver keerden kant millimetert. In de Haagsche achterhoede wordt nogal eens gemist, en slecht weggewerkt. Als de Delflsohe links half het leder hard naar voren speelt behoeft Bout 't slechts van richting te doen verande ren om Quax geen schijn van kans te geven 10. Direct zitten de Hagenaars voor Beek en farceeren een corner. Tap passeert fraai naar v. Soldt, die in buitenspelpositie de partijen op gelijken voel brengt. Met D. H. C. in de meerderheid breekt de rust aan. Kort na de hervatting kruipen de gasthee- ren door het oog van een naald, als Beek den bal laat glippen en Tap nog tegen hem aanschiet. De Delftenaren zitten fanatiek op den bal, maar in de voorhoede wil 't niet lukken. Bout schiet voor open doel over. ter wijl vele kansen door treuzelen verloren gaan. Wanneer de Haagsche voorhoede het leder te pakken krijgt, valt 't fraaie aange ven van Tap op; de linksbuiten zet voor en de A.D.O.-midvoor schiet hard op doel. Beek slaat den bal neer, voor de voeten van G. Tap, die weer inschiet; de talrijke Haagsche supporters juichen reeds, maar het leder wordt nog gekeerd, 't Blijkt echter uitstel van executie, want kort daarop is het v. d. Meer die A. D. O. de leiding geelt en hier mede zijn club het eerste klasserschap be zorgde. D. H. C. blijft taai volhouden, maar de Haagsche achterhoede, waarin Van Es een solide partij speelde, houdt stand. Tegen het einde komt A. D. O. in de meerderheid, doch de stand blijft ongewijzigd, zoodat als scheidsrechter Maas, die een zware taak had einde fluit, de Haagsche supporters alle re den tot juichen hebben. In het Zuiden won V. V. V. met 20 van Bleyerheide, waardoor de stand als volgt is geworden: gsp. gew. gel. vtI. r.—t. pnt. L. O. N. O. A. 6 4—1 13—7 3 V.V.V. 6 4—2 14—8 8 Bleijerheide 5 2 3 69 4 Bredania 8 1 6 615 2 Te Groningen speelde een Olympisch elf tal tegen de Novocastrians, die veel sterker waren en zonder eenige moeite met 50 wonnen. V. S. IN DEN HAAG. U. V. S. IV speelde gisteren in Den Haag voor de 2de ronde der R. V. C.-seriewedstnj- den tegen Vredestijn II. De blauw-witlen waren niet fortuinlijk en speelden, na den geheelen wedstrijd in de meerderheid ie zijn geweest, gelijk (00). Na loting won Vredesleijn II. U. V. S. ni was voor de 2de ronde vrij geloot. KORFBAL'. BELGlE—HOLLAND 0—8. Belgischs geestdrift tegen Hollandsche iontine. (Van onzen eigen verslaggever). Toen den trein, die het Nederlandsche Twaalftal met zich voerde, langzaam het Centraal-station te Antwerpen binnengleed, kwam de Hollandsche conducteur het gezel schap veel succes toewenschen. Al was die wensch dan eigenlijk overbodig geloofden we niet allen in een Hollandsche over winning toch deed dat blijk van belang stelling weldadig aan. Korfbal gaat de aandacht van het groote publiek krijgen, al is het dan nog niet in die male dat na aankomst van den trein uit Holland op de Keizerlei alleen Hollanders en niets dan Hollanders te zien waren. Oh neenl Spelers met officials en belang stellenden vormden nog maar een kleine groep, die door den Belgischen K. B. werd ontvangen en aan een noenmaal genood. De maaltijd deed de vermoeienissen van de reis vergeten, en opgewekt trok het gezel schap naar Deurne, waar de wedstrijd op het Tubantia-terrein zou plaats vinden. Het Tubantia-terrein is een voetbal-veld, zooals hier te lande clubs in de 2e en 3e klasse plegen te bezitten. Het veld, dal wat hobbelig en hier en daar leelijk kaal is, heelt een genoeglijke, kleine tribune, juist groot genoeg om bij een wedstrijd als deze vol te zijn. en verder slaan op een hoek van het terrein de kleedkamers, waaraan geen sommen gelds zijn verspild. De Belgische Bond had voor den wedstrijd veel reclame gemaakt en zag zijn streven beloond door de opkomst van een voor Belgische verhouding zeer talrijk pu bliek van ongeveer 1200 toeschouwers. Omstreeks 3 uur, toen de Belgische en Ne derlandsche korfbal-autoriteiten zich op hun officiëele zetels hadden geïnstalleerd, toen verder de Pers zich op de komende gebeur tenissen had voorbereid, kwamen de twaalf tallen op het veld. Beide ploegen werden met een hartelijk applaus ontvangen, de Belgen natuurlijk in nog meerdere male dan de Hollanders. De heer van de Vrande riep de aanvoer ders samen. Holland raadde goed, zoodat België het eerst tegen de scherpe zon moest spelen. De ploegen slonden in de volgende opstel ling: België. Aanval (AL Dalving; van Daele; mej. Delvaux; mej. Gilsen. Midden: Vereecken; Stuer; mej. Mertens; mej. van Meel. Verded. (C): Janssens; Mathyssens; mevr. Vereecken; mej. v. d. Reeck. Holland. Aanval (C): Van Bemmel; Dorsman; mej Klokke; mej. C. Cohen. Midden: de Mey; Mazure; mej. Voorden- berg; mej. de Koning. Verded. (AL Madsen, Gerding: mej. E. Cohen; mevr. van DijkVijlvinkel, Precies 3 uur deed Vereecken den uit worp. In den Belgischen aanval onderneemt Dalving een snellen ren, maar zijn schot gaat naast den korf. De Belgen zien zich daarna voor loopen bestraft. Toch blijft de Oranje-verdediging in actie, doordat het Hollandsche midden-vak met een kleine overtreding zijn taak begint. De volgende Belgisch aanval wordt gekeerd, het midden vak geeft den bal naar den aanval door, en aanstonds schiet van Bemmel op den korf. Er volgt een Hollandsch overwicht doordat de Belgen er maar zelden in slagen den bal door het middenvak te krijgen. Hun opstel len en plaatsen is daar vaak verkeerd en onzuiver. Zoo krijgt de Oranje-aanval druk werk. IVe noteeren schoten van v. Bemmel en Dorsman, die zeer dicht het doel benade ren, we zien mooi spel van de Excelsior- speelsleTS, maar een doelpunt levert het niet op. Na een periode van veel Hollandsche aanvallen, afgewisseld door een enkelen uit val der Belgen, krijgt Holland het eerste doelpunt. Dorsman weet te onderscheppen, wanneer de Belgische verdedigers den bal willen uitwerken. De Zuiden-speler plaatst mooi maar van Bemmel, die van de kans profiteert en Holland de leiding geeft (10). Er is dan 13 minuten gespeeld. Holland blijft sterker, doordat hel Belgi sche middenvak maar matig is in zijn ver richtingen. De Hollandsche aanval lo9t ver schillende mooie schoten, Dorsman mist een opgelegde kans onder den paal, zoodat we meer dan een kwartier op het volgende doelpunt moeten wachten. Na 30 min. ver groot mej. Klokke den voorsprong, als zij zich plotseling omdraait en den bal door "den korf schiet. (20). De wisseling brengt het Hollandsche midden in den aanval. Even lijkt het alsof de Mey en Mazure al direct succes zullen hebben, maar hun schot is onzuiver. Tot aan de rust blijft de stand ongewijzigd. Om 3 59 vangt de tweede helft aan. De Hollandsche aanval pakt vinnig aan en het geheele viertal toont dat vrije kansen aan hen niet is besteed. Achtereenvolgens missen de Mey en mej. Voordenberg een tweetal gemakkelijke kansen. De strijd blijft zich hoofdzakelijk rond den Belgi schen korf afspelen en hoe de verdediging zich ook weert, zij kan niet verhinderen, dat de Mey, schuin achteruit wijkend, een derde doelpunt maakt (30). Dat ge schiedde na 9 minuten. De Belgen laten zich niet ontmoedigen en spelen geestdriftig verder. Toch slagen zij er niet in het Hol landsche overwicht te breken, en blijft het aantal kansen, dat de Hollandsche aanval zich vaak mooi weet te scheppen, bijzonder groot. Echter blijken noch de Mey, noch Ma zure noch de speelsters bijzonder op schot, zoodat het aantal gemiste kansen legio is. Het publiek joelt eenige keeren bij naar zijn meening gedekte'schoten der Hol landers. Het is Mazure, die eindelijk zuiver weet te richten, wanneer hij achteruit stapt en de Belg hem voorbij loopt. (40). Madsen-Gerding komen hierna in den aanval. Zij krijgen veel werk want Dors man en Van Bemmel weten in het midden vak menigmaal het Belgische spel te onder breken. Madsen wordt een paar maal vast gehouden, maar als hij mooi doorbreekt gaan zijn schoten over den korf. De Belgen blijken nu hun besten aanval voor den korf te hebben. Mej. Mertens is herhaaldelijk mej. de Koning te vlug af en een drietal schoten dansen op den rand van Holland's korf, lot groote vreugde van het publiek. De doelpunten blijven intusschen voor de Hol landers. Na 39 minuten lost Madsen van grooten afstand een zuiver schot (5—0). De Belgen vallen nu snel en hardnekkig aan, maar de Hollandsche verdediging heelt het geluk op haar kant. Twee minuten na het 5e doelpunt is het halve dozijn vol, wan neer mevr. van Dijk heeft ingeschoten (6-0) Het slot is weinig belangwekkend en wanneer van de Vrande voor het laatst fluit, heeft Holland voor de 5e maal den Telegraaf-beker gewonnen. Er is na afloop van den wedstrijd veel vriendelijks gezegd, ook over de toekomst van het Belgische spel. Inderdaad zullen de Belgen er komen, maar wanneer zij zooals nu hoofdzakelijk op zichzelf blij ven aangewezen, zal het toch nog lang duren, eer we den wedstrijd tegen België met beklemming en onzekerheid tegemoet zullen zien. Voorloopig zullen de Belgen voor Holland blijven een tegenpartij met een prettig, geestdriftig spel, welk spel echter nog niet de eigenschappen bezit om een goed Hol landsch twaalftal in moeilijkheden te brengen. Toch zou uit het Belgische twaalf tal, wanneer het eens wat wedstrijden te gen Hollandsche club-twaalftallen speelde, veel goeds kunnen groeien. De Belgen heb ben in Janssens en Dalving een paar spe lers, die het een heel eind zouden kunnen brengen, zij hebben meerdere speelsters, die hoewel allen klein van stuk door haar snelheid en geestdrift onder kundige leiding groote korfbï)-daden zouden ver richten. Het Nederlandsche Twaalftal heeft een dankbare taak gehad. Het hafl een tegen partij, waar het in tactisch opzicht zeker een klasse boven stond, maar het werd door de vinnigheid van die tegenpartij toch steeds tot actie en bedrijvigheid geprikkeld. Als we het twaalftal linies-gewijs bekij ken, kunnen we beginnen met den aanval een pluim le geven. Van Bemmel en Dors man hebben met de dames Klokke en Co- hen een vak gevormd, dat steeds de over hand over de Belgische verdediging heeft behouden. Het Hollandsche middenvak was niet productief. Het heeft tenslotte twee doel punten gemaakt, maar daarvóór tal van kansen gemist. De Mey heeft een goeden wedstrijd gespeeld, evenals mej. Voorden- berg. Zonder onvoldoende te zijn daar van was geen sprake was het werk van mej. de Koning en Mazure toch wat minder. Het miste vaak de soepelheid, die in het Nederl. Twaalftal toch aanwezig dient te zijn. De verdediging is trouw op haar post ge weest. Gerding is en blijft een goed aan voerder en naast hem heefl Madsen in alle bescheidenheid weer tal van tactische din gen gedaan, die nu eenmaal aan het oog van den leek ontsnappen. De dames Cohen en Van Dijk hebben een robusten en soli- den wedstrijd gespeeld. De leiding heruslle bij den heer van de Vrande, die het riet moeilijk heeft gehad en ook niet in moeilijkheden zou zijn ge raakt. Aan de lljb heefl Koslering gevlagd met dezelfde toewijding en kundigheid als hij in competitie-wedstrijden hier te lande pleegt aan den dag te leggen. Voor België hanteerde de heer Zijs de grensrechlers- vlag. UITSLAGEN VAN GISTEREN. Interlandwedstrijd: België-Nederland 0-8. Kampioenschap van Nederland: Voor waartsNa5s 55. Prom. en degr. N.-Holland: Ready/Tecka 2 Z. K. V. 2—3. Kampioenschap 2e klasse Z.-Holland: Deetos 2Ons Zwaluwnest 2L LAWN-TENNIS. DE COMPETITIE. De uilslagen van gisteren zijn: Leiden IAdosa I 61; Ace ILeiden II 5—2; Leiden III—Ace III 5—0. DE INTERN. WEDSTRIJDEN TE PARUS. Bij den te Parijs voorlgezelten wedstrijd heelt Timmer van Géraud gewonnen met 7—5, 6—I, 6—3. ATHLETIEK. HOLLANDERS TE DUSSELDORF. Te DusseldorI zijn gisteren, volgens de „Tel." internationale wedstrijden gehouden, waaraan ook onze landgenooten Paulen en Van den Berghe deelnamen. Van de num mers, waarin zij uitkwamen, waren de uit slagen: 200 M.: 1. Scholier, 21.6 sec.; 2. Houben, 21.8 sec.; 8. Van den Berghe. 400 M.: 1. Engelhardt, 49.8 sec.; 2. Pau len; 3. Gerz. WIELRENNEN. NEDERLANDSCH WEGKAMPIOENSCHAP. Voor den wedstrijd om hel Wegkampioen- schap van Nederland, tevens Selectie-wed- slrijd Olympische Spelen 1928, uitgeschre ven door den Nederlandschen Wielerbond, zijn 30 professionals, 79 amateurs en 54 nieuwelingen ingeschreven. De wedstrijd heeft plaats op Maandag 30 Mei 1927 op het traject: Arnhem (Schelm- sche Weg Openlucht Museum, start en fi nish), over Teriet Woestenhoeve, Beekher- gen, Ugchelen, Otterlo, Harskamp, Essen, Wessel, Barneveld, de Valk, Roekei, Ede, Kinkel over Koningsweg, Schaarshergen weer naar Openluchtmuseum, daarna de zelfde route nog eenmaal. De totale afstand is pl.m. 195 K M. De wedstrijd wordt gehouden met toe stemming van den Minister van Waterstaat en van de Gedep. Staten van Gelderland, terwijl verder door de politie-auloriteiten der te passeeren gemeenten, volledige me dewerking is toegezegd. BILJARTEN. HET 3e KLASSE KAMPIOENSCHAP L. B. B. Morgenavond worden de wedstrijden om het 3de kl. kamp. L. B. B. met de navol gende partijen voortgezet: 7.15: F. VeltmanC. Hendriks; 8.30: B. SchoutenKantebeen; 9.45: BosA. Olfenberg. Woensdag a.s. wordt een aanvang ge maakt met het verspelen van het 2de kl. kampioenschap L. B. B. in calé „Rijnzicht". 7 u.: P. Duivenvoorden Sr.A. Rijsdara; 8.30; Tj. PardonW. Massaar-, 10 u.: P. Duivenvoorden Sr.Th, Duiven voorden. DUIVENSPORT. NEUTRALE BOND. Wedvlucht vanaf Roozendaal. Lostijd 9 uur 45 minuten. 1 D. Roest 10 uur 41 min. 22 sec.; 2 W. de Wit 10.44.58; 3 idem 10.44.58; 4 D. Roest 11.3.20; 5 W. Kuijer 11.14.30; 6 W. Kleijn 11.17.4; 7 W. Kelijn 11.35.18; 8 D. Roest 11.44.38; 9 idem 11 51.49; 10 W. van Zijp 11.54.6; 11 Van der Zeeuw 12.2.16. „DE BLAUWBAND". Wedvlucht vanaf Eindhoven, alstand H.B. 103 K M. Goed heldeT weer. Lostijd onbe-. kend. De vogels bereikten hun hokken als volgt; 1. W. Kramp 10 uur 59 min. 5 sec.; 2 idem 10.59.16; 3 idem 10.59.27; 4 D. v. d Spree 11.2 31; 5 P. de Winter 11.12 3; 6 B. Rijsbergen 11.14.17; 7. W. Kapaan 12.6.49. VOOR DINSDAG 31 MEI. Hilversum (1050 M.). 12 u.: Polilieber. 12.352 uur: Lunchmuziek door het Trio J. Casrelli. 56.45: Vooravond- concert door het H. D. O.-orkest, o. 1. v. Nico Treep. Mevr. Koolhoven, zangeres. Aan den vleugel begeleid door Mevr. Frensel WegenerKoopman. 6 467.15: Engel- sche les voor gevorderden. 7.157.45: Engelsche conversatieles. 7.45: Politie- ber. 10.30: Persber. 8.10: R.-K. avond in Oss. 1. Belangrijke mededeelingen van den heer A. Kolkman, waarin ieder luiste raar verrassingen worden aangeboden. 2a. Viny Ridge, Bidgoor; b. Antingone, Rous seau (Harmonie ..Kunstliefde vermag alles") 3a. Paaschhymne, Abt; b. De omnibus-con ducteur, Silcher; c. Opgepast, v. d. Wulp; d. Ik houd van mijn Brabant, Hamers (Jon genskoor „St. Caecilia-Vereeniging"). Fr. Norbertinus. piano. Fr. Philoteus, viool.. 4e. Dies Irae, Verhulst; b. Reich mif den Pere lenden Wein, Mania (N. v. Ederen, tenor). 5. Causerie door den Zeereerw. Meer Pastoor Bloem. 6a. De Uitwijkelingen, Gevaert; b. Zielënprocessie, Olkoop (Mannenkoor „Ex celsior"). 7a. Menuet, Dussek Burmester; b. Canzona, Bohm; c. Gavotte, Rameau. (C. Baervaldt. viool; J. Koeken). 8. Credo (Missa „Te regamus Domine"), Thermignon (Parochiaal Zangkoor ..II. Hart); 9. Wie aan I den arme, Cooymans (C. Peterse, tariton). j RECLAME. Indairthnir Leidsche Street - Amsterdam bericht hiermede dat tot Agent voor Leiden en Omstreken ia aangesteld de firma 3411 tot wie alle aanvragen om stalen en monsters enz. kunnen gericht worden. 10. Le Tourbillon, Bouillon (L. Driessen— Kuysch, clarinet); 11a. Martha, Flotow; b, Zeppelin-marsch, Blankenberg (Harmonie „Kunstliefde vermag alles"). Daventry (1600 M 11.20: Daventry» kwartet en solisten (contra-alt, trombone, piano, zangduet). 12.50: Lezing: Health and exercise. 1.202 20: Victor Olof Sextet en sopraan. 3.15: Voorlezing. 3.20: Muziekles. 4.05 Fransche les. 4.35: Lezing: The shadow of the earth. 4 50: Orkêstconcert. 5.20: Causerie. 5 35: Kinderuurtje. 6.20: Dansmuziek, 6.50: Tijds., weerb., nieuws. -7.05t Dansmuziek. 7.20: Lezing: Bad to worse or bad to better. 7.35: De werken van Bach, piano-muziek. 7.45: Lezing: Eclip ses of the moon. 8.05: De militaire band, D. Cowen, contra-alt. 8 20: Speeches aan het banket, aangeboden aan de Fransche bemanning van de oorlogsschepen in Ports mouth. 9.20: Weerber., nieuws. 9.40l Lezing: Music and the ordinary lislener. i 10 uur: „The West Countree", Cornwall, Devon, Somerset. Orkest. H. Heyner, bari ton. E. Weatherley, declamatie. De Lyrian Singers. 11.6012,20: Derby-Ball. Dans muziek in Royal Albert Hall. Parijs „Radio-Paris", (1750 M.)~. 10.50 —11.20: Concert. 12.50—2.10: Orkest concert. 6.055.55: Trioconcert (piano, viool, cello). 9.0510.30: „Madame But terfly", opera van Puccini. Orkest, koor ea solisten. Langenberg (469 Mj. 1.252.26: Or kestconcert. 8.509.20: Vroolijk conceit. 9.2010.50: Pianoconcert door Paul Schramm. E. Grote, cello. 11.05: Sluiten. Kónigswuslerhausen (1260 M.). 12.20 —8.05: Lezingen en lessen. 8.50: Her uitzending van het programma van Frank furt. Orkest en solisten. Hamburg (394.7 M.). 12.50—8.10: Or- kestconcert. 4.355.20: Hongaarschs kamermuziek. 6.207.10: Vroolijk con cert. 8.2012.10: „Schulde der Musik", Die Sinfonie bis Beethoven 4, Opernspiel und Opernballett des 17, und 18. Jahrhun- derls. Daarna dansmuziek. Brussel (509 M.). 5,206.20: Dans muziek. 6.20: Fransche les. 8.20—e 10.20: Concert in de Dierentuin te Antwer pen, o. 1. v. Flor Alpaerta. SCHEVENINGEN—HAVEN, 1950 M. (Zakelijke omroep.) MAANDAG: 8.15—5 u.: Pers-, handels- en financieele berichten 1.302 463 Beursnoteeringen 3.353.50: Landbouw- berichten. 6 30—6.57: Stenografieles i 77.18: Voordracht over Wilskracht, Zelf-» beheersching etc. DINSDAG: 8.15—5 n.: Pere-, handels- en financieele berichten. 1212.05: Zui- velber. 1.302.45: Beursnoteeringen. -< 3.523.57: Zuivelber. 5.306.35: Zui- velber. 7 u.: Duitsche les. WOENSDAG- 8.15—5 u.: Pers-, handels- en financieele berichten 1212.05: Zui velber. 1.302.4ó: Beursnoteeringen. t 3.353.50: Landbouwber. 8.523.57f Zuivelber. 5 30—5.35: Zuivelber. 6 30 6.57: Boekhoudles 7 u.: Engelsche les, DONDERDAG: 8.15—6 u.: Pers-, han dels- en financieele ber. 1212.05: Zui velber. 1.302 45: Beursnoteeringen. 3.52—3.57: Zuivelber. 6.30—5.35: Zui- velbeg. 7 u.: Fransche les. VRIJDAG: 8.15—6 u.: Pers-, handels- en financieele berichten. 1212.05: Zuivel ber. 1.302.45: Beursnoteeringen. 3.353.50: Landbouwber. 3.523573 Zuivelber. 5.305.35: Zuivelber. 6 30 6.55: Stenografieles 7 u.: Engelsche les Den heer P. E. Wel degelijk is bi) 2o verdeeling der zetels bij ae Leidsche Gemeenteraadsverkiezing bij de 2e toedee- ling het stelsel der grootste overschotten gevolgd. Eerst bij de derde toewijzing (noodig voor 1 zetel) is toegepast het stelsel der grootste gemiddelden. i DE BESTRATING VAN DE HOOGEWOERD „Eenige Hoogewoerdbewoners" klagen over de slechte bestrating van de Hooge woerd, waardoor de bewoners groot nadeel ondervinden, omdat het publiek zooveel mogelijk een anderen weg kiest. Niet alleen de winkeliers ondervinden schade, maac ook de kamerverhuurders, omdat de kamera aan de Hoogewoerd door het groote lawaai op straat minder gewild zijn. De bewoners van de Hoogewoerd verzoe ken B. en W. dringend dezen toestand onder de oogen te willen zien en het gedeelte van deze straat tusschen de Korevaarstraat en de Kraaierslraat te doen asphalleeren. 3—a

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 7