Kruschen Hij slaapt als een roos! KERK- EN SCHOOLNIEUWS. FINANCIEN. WETENSCHAPPEN. KUNST EN LETTEREN. NED. HERT. KERK. Drietal: Te Delft (vac. P. Zandt)H. P. Brandt te Lage-Zwaluwe; H. P. Fortgens te Voorschoten en dr. W. Lodder te Doorn. Beroepen: Te Haarlem: A, K, Slraatsma, te Zandvoort. GEREF. KERKEN. Beroepen: Te Hoorn: S. Weabonk, te Jutrijp-Hommerls; Te Zaltbommel: J. H. Donner, te Breda. DE GEREFORMEERDE KERKEN. Te Oosterend op Texel, de vorige stand plaats van ds. J. J. Buskes, thans te Am sterdam, zal, volgens „De St." een Geref, Kerk in Herst. Verband gesticht worden. N.V. VEREENIGDE NEDERL. ROBBER. FABRIEKEN (HEVEAFABRIEKEN), HEVEADORP (GLD.). Aan het verslag over 1926 ontleenen wij het volgende: De exploitatierekening over 1926 wijst een batig saldo aan van f260.056.71. De financieele positie der Vennootschap over het verslagjaar is belangrijk verbeterd. De bankschulden, die per 31 December 1925 nog f 1.023.282.21 bedroegen, zijn per 31 December 1926 tot f 593.330.03 terugge bracht, zonder dat de schulden onder het hoofd crediteuren dienovereenkomstig zijn toegenomen. Blijkens de verlies- en winstrekening be draagt het voordeelig saldo der exploitatie- Tekeningen f260.056,71 (v. j. f298.696,89), de afschrijving op gebouwen, machines, enz. f 125.817,99 (v. j. f 113.468,73), terwijl aan interest f60.407,35 (v. j. f74.026,03) werd betaald. Het voordeelig saldo over 1926 ten be drage van f73.831,37 (v. J. f 111.602,13) werd in mindering gebracht van het nog te boek staande verliessaldo per uit. 1925 ten bedrage van f 1.422.346,78. In de algemeens vergadering van aan deelhouders zijn de balans en de winst- en verliesrekening over 1926 goedgekeurd. In plaats van den heer mr. J. van Ho boken werd de heer T. H. Meyer als com missaris benoemd, welke laatste als mede directeur ontslag werd verleend. In deze vacature wordt voorlooplg niet voorzien. DE LOPENTZ-MEDAILLE. In een Zaterdagmiddag gehouden buiten gewone vergadering van de natuurkundige afdeeling van de Koninklijke Academie van Wetenschappen is de Lorentz-medaille voor de eerste maal uitgereikt en wel aan den Berlijnschen hoogleeraar prof. dr. Max Planck. Prof. dr. H. A. Lorentz heeft nadat de voorzitter van de afdeeling prof. dr. F. A. F. C. Went, met een enkel woord prof. Planck en de verdere genoodigden had welkom geheeten den Berlijnschen hoog leeraar toegesproken. RECLAME. Dr. H.NANNING's HAEMOFFERRIN Bloedvonmend versterkingsmiddel. f 3.60 p.id flesch, ƒ1.60 p '/i fleach 2736 NED. TOONEELVERBOND. Het Nederlandsch Toonselverbond hield Zaterdag te Haarlem zjjn jaarvergadering onder presidium van prof. dr. P. H. van Moerkerken, die in zijn openingsrede de groota verdiensten herdacht van zijn voor ganger, jhr. van Riemsdijk en voorts een optimistische beschouwing ten beste gaf over de toekomst van de dramatische kunst Als regeerings-commissaris was aanwezig Idr. J. F. M. Sterck. Goedgekeurd werden de jaarverslagen van het hoofdbestuur en de verschillendo afdee- lingen, alsmede van de Tooneelschool. Ook de financieele verslagen en begrootingen van het Ned. Tooneelverbond en de Tooneel school werden goedgekeurd. De periodiek aftredende leden van het hoofdbestuur mr. I. v. Schevichaven, J. Mignon en H. de Goede werden bij accla matie herkozen. In de vacature van wijlen den heer M. Merens werd gekozen dr. Tjebbo Franken, te Haarlem. De periodiek aftredende leden van de Comm. van Beheer en Toezicht, mevr. B. HoltropVan Gelder en prot dr. J. H. Scholte werden herkozen. De volgende jaarvergadering zal te Am sterdam gehouden worden. De voorzitter deed eenige mededeelingen over het internationale Theater-festival te Parijs. De heer Louis de Vries heeft een gezelschap van acteurs en actrices verzameld dat ons nationaal tooneel in Parijs zal ver tegenwoordigen. Dr. W. Royaards was aan gezocht als regisseur van dit gezelschap op te treden, doch was niet in staat deze uit- noodiging aan te nemen. De heer Louis de Vries deed nadere mededeelingen over de pogingen, die aan gewend waren om Nederland te doen ver tegenwoordigen te Parjjs. De vraag was, welke schrijver er moest uitkomen. Spr. zeide, dat de naam Heyermans dan het eerst in de gedachten komt. Opgevoerd zou wor den „Ghetto", uit ieder gezelschap moet een figuur gekozen worden, die hiervoor in aanmerking komt. Onder applaus werd vernomen, dat alle aangezochte acteurs en en actrices zich zonder geldelijke vergoeding ter beschikking hebben gesteld. De volgende tooneelisten zouden dan naar Parijs gaan: L. de Vries, mevr. De Boerv. Kijk, Dick v. Veen, H. Schwab, Sophie de Vries, Charl. Köhler, Paul Huf en H. Harms; regisseur Herm. Schwab. De kosten zullen f3000 be dragen. Van de zijde der Regeering is te kennen gegeven, dat zij financieel deze onderneming niet kan steunen. De heer L. de Vries zeide, dat misschien financieele steun zal verkregen worden van de wethouders vau financiën te Amsterdam, Rotterdam en Den Haag, en van het be stuur van Nederland in den Vreemde. Plannen zijn verder gemaakt om door het gezelschap in ons land voorstellingen van „Ghetto" te geven, waarvan de baten voot de Parjjsche opvoering zullen komen, De heer Fr. Luns deelde een en ander mede over het Tooneelmuseum. Wat mo menteel vooral gemist wordt is een be huizing. Momenteel is de inventaris in kisten gepakt, welke ondergebracht zijn in de Tooneelschool. De financiën ontbreken om een huis te koopen of te huren. Belang stelling voor het Museum bestaat zeer zeker; dit jaar zijn weder vele schenkingen gedaan. Het gevolg van dezen onbondbaren toestanu is ca, dat voor iedere informatie de ge- heele inventaris moet onderzocht worden. Spr. hoopte, dat spoedig de zoo hoog noodige expositieruimte verkregen zal wor den. De afd. Amsterdam zal, volgens mede- deeling van den heer Van Lier, pogingen doen om tijdens de Olympiade een tooneeV- tentoonstelling te houden. Onder dankzegging werd daarna de ver gadering gesloten. In den Stadsschouwburg werd een demon stratie gegeven door leerlingen der TooneoJ- school, onder leiding van Ko Arnoldi en Balth. Verhagen. WEEKBLADEN. „DE HAAGSCHE POST" bevat een be langwekkend artikel over kunat en kunst kritiek, en bijdragen over Basoetoland, over Islomische kunst, Van der Heen's kunstenaarshand werd geïnspireerd door Lindbergh's oceaanvhicht. „HET LEVEN" bevat talrijke scherpe foto'* van Lindbergh na zijn. behouden aankomst in de Lichtstad. „DE WERELDKRONIEK" brengt even. eens foto'e van Lindbergh na zijn landing te Parijs. „DE WERELDPOST" bevat naast ac tueel e foto1» en lezenswaardige artikelen, een zeer mooie kiek van Bunschotensche achoonen, en een van de Meelmolen 't Slot te Gouda. „DE VRIJDAGAVOND" bevat interes sante bijdragen, o.a van Siegried van Praag. TIJDSCHRIFTEN. „WIL EN WEG". Het Mei-nummer zet den cursus van dr. A. Schierbeek „Instinct of Verstand?" voort. Simon Koster beantwoordt in poëtisch proza de vraag: „Waarom ga ik naar den Schouw burg?" W. L. M. E. v. Leeuwen schrijft over oude romans. Dr. P. Klinkenberg bespreekt het Frankrijk tijdens de Restauratie Jan Waich, in zijn rubriek „Aan weerskanten van het Voetlicht" schrijft over de verschil lende „handen" van den regisseur. Herman Hana vervolgt zijn omamentles en bespreekt de bijzondere kunstbijlage („Apen" van Franz Mare). „ASTRA". Aan het Juni-nummer van „Aslra" heb ben niet alleen builenlandsche auteurs van naam, doch ook de besten uit het eigen land medegewerktl Om met de schrijvers „van eigen bodem" te beginnen, noemen wij de schets van Job. W. Broedelet „De vreemde stem". Van Han Coolen >en Brabanlsch verhaal „De tragedie van den molen", dat gevolgd wordt door een product van Eduard Veterman's fan tasie „De chemische club", met illustraties van Wladimir Bielkine. De hoofdredacteur A. J. G. Strengholt be schrijft ditmaal Eduard Verkade, die wel haast een kwart eeuw in plankenland woontl Tal van foto's wisselen den tekst af. Nono laat de lezers weer van zijn humor genieten in een schets „Schijn-schijndood", terwijl ook dr. René de Clercq voor een grappig Vlaamsch verhaal zorgde. Willy Corsari heeft voor „Astra" in Ber lijn een bezoek gebracht aan de nieuwe Hollandsche filmster, Truus van Aalten, die een wereld-carrière tegemoet schijnt te gaan. Tal van andere goede bekenden als Cor nells Velh, H. Visser van Woud, C. van Rossum e.a. vullen het verdere „Neder- landsche" 'deel. Van de builenlandsche medewerkers noe men wij o.a.: E. Phillips Oppenheim, Mar- jorie Bowen en P. G. Wodehouse, die resp. een modern avontuur, een middeleeuwsch drama eneen geestig conflict tot onder werp hebben. Verschillende zeer mooi uitgevoerde groote foto's o.a. betreffende het Amster- damsche Lustrumfeest, Van Heulz' bijzet ting, en van talrijke bekende figuren ui* plankenland completeeren dit geslaagde NIEUWE UITGAVEN. Door de firma Van der Eist en Malthes te Amsterdam is een verslag uitgegeven over een op 18 December van het vorige jaar te Amsterdam gehouden vergadering, waarin in hoofdzaak het vraagstuk werd besproken, in hoeverre het mogelijk is, de rentabiliteit van hooi- en weilanden door bemesting met stikstof te verhoogen en op welke wijze deze bemesting met de meeste vrucht kan worden toegepast. De heer W. Brouwer, horloger Haar lemmerstraat 23 zendt ons een serie van vijf keurig uitgevoerde briefkaarten, waar mede hij op smaakvolle wijze de aandacht vestigt op rijn uurwerken. De finna C. Keg te Zaandam geeft een keurig plaatjes-album uit dat getiteld is „Een rei» naar Indië." Dit album „Een reds naar Indië", geeft plaats aan 120 plaatjes, die de geheele reis, vanaf bet moment dat men aan boord stapt tot in de binnenlanden van Insulinde, in beeld brengen. Al het schoons, dat men onderweg ont moet, wordt hier ontvouwd. Met gretige blikken zullen de kinderem de plaatjes aansohouwen en beter zullen zij beseffen, welk een prachtig eilandenrijk ons vader land tot zijn koloniën rekent. Een fraai album. Leerzaam en typogTt- phisdh «(-bitterend verzorgd. Een zeer mooie reclame. RECLAME. 3365 That „Kruschen" feeling1 ZEILEN. OM HET KAMPIOENSCHAP IN TWAALFVOETSJOLLEN. Spannende eindwedstiijden Bakker zorgt voor verrassin gen Een enerveeTend slot W. de Vries Lentsch opnieuw kampioen. (Van onzen eigen verslaggever). De laatste dag van de wedstrijden op de Kagerplassen om het twaalfvoetsjolten-kam pioenschap heeft eindelijk dan eens goed weer gebracht. Wel was in den vroegen morgen de lucht nog grauw en dreigend, maar een stevige Westenwind joeg het uit spansel schoon en al dra kwam toen de zon meerderen luister geven aan het drukke en fleurige beweeg op bet water, waar tal- looze zeil- en motorjachten van allerlei soort de races hebben gevolgd. Er was zon, en er was wind; kortom, bet was een ideaaldag voor de watersportlief hebbers. Bovendien en dit was niet bet minst belangrijke is de wedstrijddag rijk geweest aan verrassingen en sensatie. Nu W. de Vries Lentsch en Dokkum ieder twee wedstrijden hadden gewonnen meende men met vrij groote zekerheid dat één race vol doende zou zijn om de beslissing te bren gen. Doch zie: Wie er won; Lentsch niet en Dokkum niet, maar de jeugdige W. A. B. Bakker, uit Warmond, die voor het eerst in het jollenkampioenschap uitkwam en op dezen dag zeer bijzondere resultaten boekte. En toen vervolgens al degenen afvielen, die geen enkele maal eerste waren geweest, en er dus slechts vier deelnemers overbleven, was het alweer Bakker, die triomfator werd en aller aandacht op zich vestigde. Tenslotte in de 3e race won W. de Vries Lentsch den titel (voor de 4e maal in successief), maar het heeft er ook toen braaf gespannen. Hieronder meer daarover. Om elf uur ln den voormiddag viel het startschot voor de eerste race (6e eindwed- stxijd). Doordat Hofstra, Bohré en Baersel- man niet waren gekomen verschenen er maar 7 deelnemers aan den start. De baan was ongewijzigd gebleven, en wel: start- torenZweiland, vandaar tweemaal heen en terug naar het Norremeer, en vervolgens het rak: Zweilandfinish. Het laatste tra ject, benevens ZweilandNorremeer lagen in den wind. Bij de eerste ioei op het Zwei land is er nog weinig verschil, maar Dors man en Bakker gaan dan direct overstag om hierna zeer ver door te loopen, hetgeen groote winst blijkt op te leveren. Bakker heeft op het Norremeer al de leiding en weet, gevolgd door W. de Vries Lentsch. aan den kop te blijven, om ten laatste onbe dreigd ie winnen in 1 u. 14 min. 35 sec. Tweede is G. de Vries Lentsch. die z'n neef op het laatste rak nog voorbij is geloopen. Zijn lijd is 1 u. 15 min.; 3. W. de Vries, in 1 u. 16 min. 6 sec.; 4. Dokkum, in 1 u. 16 min. 55 sec.; 6. Venema, in 1 u. 17 min. 18 sec.; 6. Dorsman, in 1 u. 19 min. 10 sec.; 7. Van Beekum, in 1 u. 22 min. 28 sec. Volgens reglementair voorschrift blijven nu alleen die zeilers over, die in de eind- wedstrijden minstens éénmaal eerste zijn geworden. Alzoo: W. de Vries Lentsch (2), Dokkum (2), G. de Vries Lentsch (1) en Bakker (1). Als er opnieuw wordt gestart is de wind aanmerkelijk geluwd. Bakker heeft in den beginne de leiding, maar wordt spoedig door Dokkum en G. de Vries Lentsch gepasseerd. Alleen de oud-kampioen. W. de Vries Lentsch, die bij dezen zwakken wind het nadeel heeft van zijn groot gewicht, blijft achter. Tusschen Dokkum en G. de Vries Lentsch ontstaat nog even strijd, maar wel dra loopt Dokum uit. Zóó groot wordt z'n voorsprong dat iedereen hem al als kam pioen beschouwt. Edoch; de verrassing zal niet uitblijven. Bij de voorlaatste boei (die op het Zweiland) ligt Bakker derde. Hij is ver achter en oogenschijnlijk volkomen kansloos. Langs lager wal kruisen Dokkum en daarachter G. Lentsch; een poging om hen1 te volgen moet onverbiddelijk falen. Daarom houdt Bakker hoog aan en het geluk is met hem. Zonder éón slag te maken weet hij de finish te bereiken, alsdus z'n enormen achterstand zeer 9nel inloopend, en met klein verschil te winnen; lijd 1 u. 26 min. 25 sec.; 2. Dokkum, 1 u. 27 min. 5 sec.; 3. G. de Vries Lentsch, 1 u. 27 min. 40 sec.; 4. W. de Vries Lentsch, 1 u. 29 min. 25 sec. Praciisch gesproken moet de beslissing in de derde race nu volgen. Het is waar: G. Lentsch zou ook nog kunnen winnen, doch <Se kansen staan 3 tegen 1. En bovendien is de wind sterker geworden, waardoor de kansen voor W. Lentsch en Dokkum zijn verbeterd Onmiddellijk is dit te merken, want laatstgenoemd tweetal gaat vanaf het Zweiland aan den kop en blijf daar tot het einde. En zeer interessant is daarbij telkens de strijd tusschen Dokkum en den oud-kam pioen om elkaaT af fe loeven en zoo een nuttigen voorsprong te nemen. Lang blijft Lentsch aan de winnende hand. doch voor de tweede maal op het Norremeer gekomen maakt hij een onnoodigen slag en verspeelt de leiding Geleidelijk loopt Dokkum uit en als de boei op het Zweiland is gerond heeft I Een goede nachtrust Is het beste genees middel ter wereld. Hoe vermoeid en uitgeput ge ook zijt na een langen arbeidsdag, als ge zeven of acht uur gezonden, rastigen slaap hebt gehad, voelt ge U 's morgens frisch en krachtig en is Uw heele gestel als 't ware vernienwd door die weldadige nachtrust Een gezond mensch slaapt altijd goed en als ge niét goed slaapt is er dus iets met Uw gezondheid niet in den haak. Zoodra ge constateert, dat Uw nachtrust te wenschen over laat zij4 g« aan Uw zelf verplicht onmiddellijk maatregelen te nemen om erger te voorkomen. In negen van de tien gevallen ligt de oorzaak in het niet voldoende functioneeren van Uw inwendige organen. Ge zijt van 's morgens tot 's avonds op kan toor en in zaken, ge mist de noodige lichaams beweging en frissche lucht en dikwijls zijt ge genoodzaakt in der haast even iets te eten zonder er veel op te kunnen letten, of het U al dan niet goed bekomt. Maar al te vaak verteert ge Uw voedsel dan slecht en allerlei spijsverteerings-stoornissen zijn hier van het gevolg. Dit alles heeft natuurlijk een ongunstlgefi In. vloed op Uw gezondheid: lever en nieren gaan minder krachtig functioneeren, het bloed wordt onzuiver. Uw geheele gestel is in de war. Neerslachtigheid, constipatie en duizend andere kwaaltjes zijn er het gevolg van en daardoor laat ook Uw nachtrust te wenschen over. Kruschen-Zout brengt hierin een radicale verandering. lederen morgen een kleine dosis - zooveel als op een cent gaat - in Uw eerstm kop thee of koffie; ge proeft er niets van en alles komt weer prachtig in orde. Alle onzui verheden worden uit Uw bloed verwijderd, dat weer frisch en krachtig wordt, zoodat ge als het ware een nieuw leven begint Ge knnt U weer geheel aan Uw werk geven en tevens ten volle van Uw ontspanning na den arbeid genieten, terwijl ge 's avonds in bed zult stap pen met het heerlijk zekere gevoel, dat de gezonde, verfrisschende slaap der rechtvaar digen U wacht Verkrijgbaar bij apothekers en drogisten. Vraagt Uw huisarts 1 PRIJS 1.60 PER FLACOïf. GEZONDHEID VOOR EEN CENT PER DAO. Fabrikanten EL Gkittiths Huohi» Ltd., Maach eater, Eb geland. Import»*» j ROWNTRKE HANDELS MIJ, KEIZERSGRACHT 04, AMSTERDAM, laatstgenoemde andermaal een schitterende kans op den titel. Doch bij die kans blijft het. Prachtig manoevTeerend komt Lentsch naar voren, gaat boven z'n tegenstander langs en neemt vlak bij de finish de leiding, om enkele minuten later als kampioen te worden begroetl Uitslag: 1. W. de Vries Lentsch, 1 u. 28 min. 45 sec.; 2. Dokkum, 1 u. 29 min. 45 sec.; 3. G. de Vries Lentsch, ln lu. 31 min. 19 sec.; 4. Bakker 1 u. 34 min. 12 sec. Het totaal-resultaat der eindwedstrijden is dus dat W. de Vries Lentsch 8 wedstrij den heeft gewonnen; A. Dokkum en W. A. B. Bakker iwee, en G. de Vries Lentsch één. WEDSTRIJDEN VAN „NOTOS". De jaarlijksche wedstrijden van de Leid- sche Studentenvereeniging „Notos" zullen plaats hebben Donderdag 2 Juni op de Kaag Er zal gezeild worden in vier klassen, klasse A: scherpe booten, klasse B: jollen, klasse C: schouwen, klasse D; tjotters. ROEIEN. VERGADERING NEDERL. ROEIBOND. Ds kwestie der wedstrijdballen. Onder voorzitterschap van den heer mr. G. L. de Vries Feyens hield de Nederland- sche Roeibond een algemeene vergadering in „Krasnapolsky" te Amsterdam. Aanwezig waren afgevaardigden van 17 vereenigin- gen, totaal uitbrengende 43 stemmen. Nadat de notulen waren goedgekeurd werd het voorstel van den Amsterdamschen Roeibond in behandeling genomen tot wij zigingen van het T.I. S. A.-reglement. De heer dr. R. J. Th. Meurer, lichtle het voor stel toe, hetwelk beoogt de Europeesche kampioenschappen te doen verroeien op een baan, die voor alle deelnemende ploegen gelijk is. Een billijk verlangen is het, aldu9 spr., dat men verzekerd zij van geen be voorrechting. Het vaarwater moet niet te breed zijn, de oevera dienen beschermd te zijnen er moet geen stroom slaan, voorts een start van ten hoogste vier booten. De voorzitter deelde mede, dat de voor stellen van den Amst. Roeibond in het be stuur besproken waren en onderzocht en dat het bestuur zich in beginsel met de voorstellen vereenigen kon. De heer De Vries Feyens vestigde evenwel de aandacht op het feit, dat er bij de T. I. S. A. een on overkomelijk bezwaar zou kunnen zijn. Spr. VTeesde zelfs, dat het voorstel niet één stem zou krijgen en wel, omdat aanneming van het voorstel zou beteekenen uitschakeling van verschillende landen om de Europee sche kampioenschappen te organiseeren. Uit diplomatieke overwegingen achtte spre ker het raadzamer op de vergadering te Como niet met het voorstel te komen, doch bij de rondvraag mee te deelen, dat er in Nederland een sterke slrooming bestaat tegen roeibanen, welke niet onder alle om standigheden voor alle deelnemenden gelijk zijn. Daarbij zou men dan kunnen trachten het bestuur op te dragen de kwestie te be- studeeren en een rapport uit te brengen op een volgende T. I. S. A.-vergadering. Na eenige discussie werd besloten het voorstel van den Amst. Roeibond in begin sel aan te nemen. Het punt „vergoeding voor deelneming aan kampioenschappen" werd geamendeerd door „Laga", en overgenomen door den Am sterdamschen Roeibond, waarna ook de ver gadering zich hiermede kon vereenigen; de verplaatsingskosten afhankelijk te doen stel len van de ligging van het land. Ten slotte weid hestoten om een voorstel bij het T. I. S. A.-congres in te dienen, shekkende om de Europeesche kampioen schappen niet te laten verroeien in het jaar dat in Europa de Olympische Spelen worden gehouden. CRICKET. Uitslagen. NEDERLANDSCHE CRICKETBOND. lo klasse: V. V. W.—.X C. C.; V. V. V, wint met 113 runs op de eerste innings. R. en W.Phoenix: R. en W. wint met 42 runs. H. C. C. IHaarlem: H. G. C. I wint met 76 runs op de eerste innings V. O. C.—H. C. C. II: V. O. C. wint mtl 24 runs op de eerste innings. Quick- Hilversum: Quick wint met 72 runs op if eerste innings. P. W.V. R. A.: V. R. i, wint met 31 runs op de eerste innings. 3e klasse Z.: Phoenix IIAjax II: Ajaxll wint met innings en 27 runs. Overzicht. De verrassing van den dag bracht V. 0. C, dat in Schiebroek de reserves van da Haat' sche klopte. Met Dubru (70) als lopscoret werd het totaal der Rotterdammers 191 ea zij slaagden er daarna in om da Haagsche wickets op te ruimen voor 167 runs. Tonnr Kessler was ditmaal van de partij bij Haagsche en klapte 21 runs bij elkaar. Haarlem heeft tegen de Haagsche I meet tegenstand geboden dan wij hadden ver wacht, zoodat de Hagenaars voor het voor hun zeer lage totaal van 150, allen een beurt hadden gehad. Maas c.s. maakten 71 runs en kregen dus juist de follow-on. Dal Fokker overigens met 76 runs voorsprong ook al jacht gaat maken op het derde punt, betreuren wij. Zijn zin kreeg de Haagsche aanvoerder niet, want Haarlem maakte runs voor het verlies van slechts twee wickets. De overige wedstrijden hadden een normaal verloop. Quick (107) won van Hil versum (35) en V. R. A. (105) van P. W (74), terwijl V. V. V., dat 199 runs maalde tegen de Amsterdamsche 86, van een Pn' ging om er een inningsoverwinning van Ie maken, afzag. Phoenix blijkt steeds meer een aanwinst voor de eerste klasse te zijn Gisteren gaven de Hagenaars Rood en Wi' handen vol werk en waren er zelfs twee innings voor noodig, voordat de Haarlem- sche overwinning een feit was. R. en W begon met 68. terwijl het totaal der Phoe- nix-inning9 79 werd. De tweede inning! bracht de beslissing ten gunste van R. ea W., dat 97 runs scoorde, tegen Phoenix 44 s In de Zuidelijke derde klasse begon Ajax II, dat gisteren overigens wel op zij" sterkst uitkwam, doordat het Eerste geen wedstrijd had, het seizoen met een innings overwinning op Phoenix II. Wat ons vooral meeviel, dat was het batten der Leidschf jongelui. Wel is waar beteekende het bowlen der Hagenaars niet zoo heel veel »e' beste bewijs daarvoor zijn wel de 9 wides -- maar-er werd toch wel eens een behoorlijk® bal gegooid en het meerendeel der Ajaxcie- den toonde zooveel zelfbeheersching, dat a'8 goede ballen naar behooren werden Ce' speeld en alleen de 9lechle ballen het algemeen werd er veel te veel aan Df gegooid, ook toen Ajax bowlde werden afgestraft, doorgaans met slagen naar oe boundary. Met een totaal van 195, dacn-f' wij dat de inningsoverwinning zonder al 8 veel moeite zou worden bevochten, temee daar het Leidsche elftal over een naar ver houding zeer groot aantal bowlers of- schikte. Maar daarin bleken wij ons danig te hebben vergist. Heel veel bracht de tel kens gechangde aanval der Ajaxcieden °P het hijkans doode wicket er ook niet vs terecht en de speeltijd was nagenoeg ver streken toen voor de tweede maal het l'! ste Haagsche wicket viel. Vermelden vu hier nog even het bijzonder goede werk v»^ Brouwer achter de palen. Stumpen en vaiy gen is wel nog niet ideaal, maar de Uf sche aanvoerder stopte achter het wie' bijkans alles. De Leidsche trok niet naar Schic™"' tS J-J

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 6