VRAAGT 10 ets NIEUWE BEREIDING PAPIEREN ROZEN REEPEN No. 20615 LEIDSCH DAGBLAD, Maandag 30 Mei Tweede Blad Anno 1927 BINNENLAND. FEUILLETON. Tot groote verwondering van den. Bond is in de Staatscommïsie geen enkele van zijn bestuursleden benoemd, en ie nu een wetsvoorstel ingediend, waarbij de Staat weer- nieuwe bemoeiingen en kosten op zich neemt. VERBETERING IN HET KIESSTELSEL. De Secretaris der Nederlandsche Vereeni- ging tot Verbetering van het Kiesstelsel, de Heer A. K Hardenberg, Westersingel 51, Rotterdam, deelt ons mede dat door het Be stuur van genoemde Vereenieing een voor stel is gericht tot de in de Tweede Kamer vertegenwoordigende politieke partijen tot het houden eener conferentie ter bespreking van de vraag hoe. onder behoud van het tegenwoordig stelsel der Evenredige Verte genwoordiging. aan de kiezers en kiezeres sen eene grootere persoonlijke in vloed kan worden toegekend. Voornoemd bestuur teekende bij die uit- noodiging aan dat het indertijd door de Ver- eeniging gepubliceerde Ontwerp slechts be doelde een regeling aan te geven op welke wijze het bijvoorbeeld ..zou" kunnen, dat aan kiezers en kiezeressen eene grootere persoonlijke invloed was gewaarborgd. OFFICIEELE BERICHTEN. Bij Kon. besluit is met 1 Juni benoemd tot adj-rijksbouwconsulent de tijdelijke adj.- rijksbouwconsulent C. Koeman, te Aals meer; zijn opnieuw benoemd tot burgemeester van Halsteren, J. M. Mastboom; van Nieuw- kuijk C. F. v. d. Broek; van Krimpen aan den IJssel A. v. Walsum; van Broek op Langendijk P. Slot; van Laren (N. H.) jhr. H. L. M. v. Nispen v. Sevenaer; van Hoog land H. Ch. bar. v. Tuyll v. Serooskerken van Dantumadeel T. Naula: van Stavoren L. Poppinga, secretaris; van Bierum D. H. R. Harrenstein; van Roden G. v. Wageningen; van Ruinerwold. K. Buiten Azn., secretaris; is H. Haagensen eervol ontslagen als vice-consul te Grimsby. De waarneming van het vice-consulaat is opgedragen aan C. K. Blakelock. wien in het Engelsch ge schreven meot worden. BENOEMBAARHEID VAN VROUWEN TOT GRIFFIER. De Memorie van Antwoord nop ene het wetsontwerp tot wijzngmg en aanvulling vam de Provinciale wet, is verschenen. Dat de practijk wel degelijk er toe leidt, de uitsluiting van vrouwen van de benoem baarheid tot griffier op te heffen, kan, naar het oordeel van den minister van Bin- nenlfandsohe Zaken gemakkelijk worden aangetoond. De bepaling is n.l. in het ont werp opgenomen op aandrong van den Commissaris der Koningin in een der pro vinciën. Bedoelde Commissaris heeft de ge legenheid gehad een vrouwelijk hoofdamb tenaar in haar werkzaamheid en optreden gade te slaan, die naar zijn meening het griffierschap met algeheele beheersching van de stof en met waardigheid zou kun nen bekleedeoi, zoodat het uitermate on- gewenscht mag heeten, indien de wet haar eventueele benoeming zou beletten. De Minister ontkent, dat hier den wet gever een beginselkwesitie ter beslissing wordt voorgelegd* Ten aanzien van de opmerking, dat het uit een sociaal oogpunt bedenkelijk is, dat zooveel betrekkingen, die voor mannen bestemd zijn, voor vrouwen worden openge steld, merkt de Minister op, dat dit be zwaar in het onderhavige geval, waar het elf betrekkingen in het geheele lnnd geldt, niet ernstig kan worden gevoeld. Hij kan niet inzien, waarom een vrouw wel lid van Ged. Staten of hoofd van een afdeeling van de provinciale griffie zou kunnen worden, maar den stap naar het griffier schap niet zou mogen doen. BUSLIJNEN DEN HAAG—GRONINGEN— MAASTRICHT. Naar de ,,N. Crt." heeft de N. V. Zuid- Hollandsche Automobiel Maatschappij te Den Haag zich met het volgende schrijven gericht tot de colleges van Gedeputeerde Staten der provincies Zuid-Holland, Utrecht. WARE GROOTTE Gelderland, Overijsel, Drente, Groningen en Limburg: Ondergeteekende, de Naaml. Venn. Z. H. A. M., gevestigd te 's-Gravenhage, Plelterij- kade 50, heeft de eer Uw college te verzoe ken om toestemming tot het in werking bren gen van autobuslijnen, speciaal voor nacht verbindingen tusschen 's-Gravenhage en Groningen, via Utrecht, Zwolle, en VGra- venhage en Maastricht, via Utrecht en Arn hem. De vertrektijden van beginpunten zullen steeds liggen tusschen 12 uur 's nachts en 6 uur v. m. Het ligt in de bedoeling der Z. H. A. M. deze lijnen te exploiteeren met eerste klas materieel, zoo noodig slaap- en restauratie wagens. HET OEFENINGS-ESKADER Blijkens een bij het departement van Ma rine ontvangen bericht is het oefenings eskader, beslaande uit Hr. Ms. Hertog Hen drik, Z. V. Z. VI. Z. VII, Z. VIII, 0. X. 0. XI, van Oslo vertrokken ter aanvaarding van de terugreis naar Nieuwediep, waar de schepen tegen 1 Juni worden verwacht. NEDERLANDSCHE BOND VOOR ZIEKENVERPLEGING. De jaarvergadering in Den Haag. Zaterdag i» te 's-Gravenhage onder voor zitterschap van dT. H. Burgerhout de 35ste jaarvergadering van den Nederl. Bond voor Ziekenverpleging gehouden. Vertegenwoordigd waren veertien afdee- lingen. In behandeling kwam o.m. een voorstel van het hoofdbestmtr om te besluiten., dat aangaande de voorwaarden voor aanslui ting aan de Bondsbureaux een artikel aan het desbetreffende huishoudelijk regle ment zal worden toegevoegd, waarin wordt voorgeschreven, dat de candidaat(date) zich bereid verklaart, 'bij het intreden van oorlogsgevaar of in geval van groote cala miteiten, waarbij de hulp van het Roode Kruis noodig is. zich beschikbaar te stellen Ter toelichting werd opgemerkt, dat bij K. B. van 28 Maart 1925 aan het Roode Kruis een groot aantal verplichtingen is opgelegd, o.m. om in geval van oorlog en oorlogsgevaar of andere buitengewone om standigheden hulp te verleenen aan zieken en gewonden onder den Militair Genees kundigen Dienst en de algemeene leiding van de vrijwillige hulpverleening te voeren onder den Mil. Geneeskundigen Dienst. Alle opgedragen zorgen zijn bijna gere geld; alleen ten aanzien van de verpleeg sters is het andera gesteld. Op een conferentie van voorzitter en secretaris van het hoofdbestuur van den Bood met afgevaardigden van het Roode Kruis werd besproken, langs welken weg de gewensche zorg het best geregeld zou kunnen worden. In de ziekenhuizen zijn volgens het verslag van den hoofdinspec teur van de Volksgezondheid over 1925 8220 verplegenden aanwezig, over een groot gedeelte waarvan het Roode Kruis in tijd van nood de beschikking zal krijgen. Blijft over het contact te zoeken met de z.g. vrije verplegenden, waarin er op 1 Jiu- nuari j.l. 1923 aan de tien bondsbureaux verbonden waren. Deze verplegenden zijn in den koristen tijd bereikbaar, hetgeen in dagen van nood van hot grootste belang kan zijn. Wanneer deze ruim 1000 verple genden bereid zijn, in tijd van nood zich beschikbaar te stellen, beschikt het Roode Kruis reeds over een groot aantal verple genden met meer of minder volle capaci teit werkend verplteegvermogen. Van verschillende zijden werd dit voor stel bestreden, als zijnde te dwingend van aard. Ten slotte trok het hoofdbestuur zijn voorstel in, terwijl de vergadering zich principieel voor samenwerking met het Roode Kruis uitsprak, op een ba&is van geheel vrije overeenkomst. Een commissie van voorbereiding zal worden ingesteld, welke zoo spoedig mogelijk met voorstellen zal komen. Deze voorstellen zullen dan op de volgende jaarvergadering worden behan deld. In het hoofdbestuur werden gekozen dr. 0. M. Proost en zr. G. Zuidenm, in de commissie voor het onderwijsfonds dr. H. Braak, in die voor de bemiddeling dr. Z. Kooh, in die voor advies dr. H. M. Hij mans, prof. J. Haveff&chmidt en dr. A. de Kempenaar, in die voor inlichtingen mevr. DebussyKruysse en in die voor de bi bliotheek de arts E. A. Rodrigues Pereira. Aangenomen werd een voorstel van de afdeeling Den Haag om het H. B. op te dragen, zich tot de Regeering te wenden met het verzoek aan den reeds in 1924 door den Bond uitgesproken wensch„het verkrijgen van het diploma van kraamver pleegster afhankelijk te etefllen van het afleggen van een examen in de kra-amver- pleging onder controle van Rijkswege" ge volg te geven. Een voorstel-Den Haag om den Bond te doen aansluiten bij de Ned. Centrale Ver- eeniging voor pensioemverzekering voor maatschappelijke werkers, werd aangehou den, evenals een motie-Amsterdam inzake vervroeging van den pensloensleeftijd tot 55 jaar en een door dr. Dubois aanbevolen plan dat reeds in 1921 aan de orde ia geweest om den Bond meer te doen zijn een vakvereeniging. Tenslotte hield dr. J. Schoemaker (Den Haag) een causerie over de behandeling van verwondingen door verkeersongeval len. Spr. deed o.m. uitkomen, dat voor het publiek de beste hulp bij een verkeerson geval is, niets te doen dan... den Eerste- hulpdienst op te bellen. De ïeden begaven zich na afloop der ver gadering naar Oud-Wa'seenaar. DE SLUISBOUW TE IJMUIDEN. Naar we vernemen, zegt het „Hbld.", is de tweede deur voor de nieuwe sluis te IJmuiden, welke eveneens door Burger- hout'9 Machinefabriek en Scheepswerf te Rotterdam gebouwd wordt, reeds zoover ge reed, dat het transport daarvan naar IJmui den Vermoedelijk tegen het eind der volgen de maand zal kunnen plaats vinden. Het plaatsen van de reeds eenigen tijd in de Binnenhaven aldaar liggende eerste deur geschiedt waarschijnlijk reeds in het midden van Juni. NEDERL. REISVEREENIGING. De Ned Reisvereeniging heeft haar 21e jaarvergadering gehouden te Leeuwarden. Vrijdagavond zijn de deelnemers aan de ver gadering ten Stadhiuze ontvangen door d^n burgemeester, jhr. mr. J. M. van Beyma en andere leden van het dag. bestuur der ge meente. De voorzitter der vereeniging mr. M. J. van der Flier, dankte voor de ontvangst. Daarna was er ?en gemeenschappelijke maaltijd. Omstreeks negen uur werd Zaterdag de vergadering geopend. Uit het jaarverslag, dat vele discussies uitlokte en werd goedgekeurd na eenige wijzigingen, blijkt, dat de ver eeniging op 1 Januari j.l. 43.731 leden telde. Dit getal is tot 16 Mei j.l. gegroeid tot 53.S00. Hef financieele beleid werd eveneens, na breedvoerige discussies, goedgekeurd. Rotterdam is als plaats, waar de volgende vergadering zal worden gehouden, aange wezen. UIT NED. OOST-INDIE. BERUCHT ATJEHSCH LEIDER NEERGELEGD. KOTA RADJA. 28 Mei. (Aneta). Een pa trouille onder bevel van den kapitein der in fanterie G. F. V. Gosenson legde in het Ta- patoeansclie en Kloeëtsche resp, één en vier verzetslieden neer, waaronder de beruchte leider Tjoet Ali. Onzerzijds werden geen verliezen geleden. TWEE NIEUWE DOODVONNISSEN. BATAVIA, 28 Mei. (Anela). De landraad van Pandeglang veroordeelde in de zaak van den moordaanslag op den assistent- wedana van Tjening in het Bantamsche twee personen tot de doodstraf en vijf per sonen tot twintig jaren gevangenisstraf. PROF. Dr. Ir. G. VAN ITERSON. BATAVIA. 28 Mei (Aneta). Prof. dr. ir. G. van Iterson Jr„ hoogleeraar in de microsco pische anatomie aan de T. H. te Delft is benoemd tot voorzitter van het Algemeen Landbouw Syndicaat, met een verbintenis van twee jaar. DE RADIO-VERBINDING TUSSCHEN NEDERLAND EN INDIË. BANDOENG. 28 Mei (Aneta). In verband met het succes van den korten golfzender van Malabar Radio, die Holland continu gehoord heeft, acht de Ned. Ind. Radio dienst het plan om de hoofdsteden in Hol land en die in Indië ten spoedigste met el-, kander le verbinden, zeer wel mogelijk. H.M. DE KONINGIN VOOR DE MICROFOON. Om Oost en West toe te spreken. H. M. de Koningin heeft de directie der Philips' Fabrieken te Eindhoven doen mede- deelen, dat H. M. het voornemen heeft, in gezelschap van H. K. H. Prinses Juliana, een bezoek te brengen aan de Philips' fa brieken en voor de microphoon van den Philips' kortegolf-zender het woord te rich ten tot Nederlandsch Oost- en West-Indië. Het bezotk zal geen officieel karakter dragen. In verband met het tusschen deze kolo niën en Nederland heerschende tijdsverschil, zal II. M. Dinsdagnacht a.s. twaalf uur Ne derlandsch West-Indië, en Woensdagavond d a. v. te negen uur, Nederlandsch Ocst- Indië toespreken. DE STRUD IN DE RADIO-WERELD. Onderlinge uitwisseling der programma's verplicht. Naar het Volk verneemt, heeft de minis ter van Waterstaat besloten, „in het be lang van de luisteraars, bij het verleenen van machtiging tot het gebruik van radio zendstations voor draadloozen omroep als voorwaarde te stellen, dat alle van het sla tion gebruikmakende omroepverenigingen, dus verenigingen, die zelf een programma hebben, deze programma's in vollen om vang onderling moeten uitwisselen en ver der deze beknopt, in den tegenwoordigen be kenden vorm, moeten mededeelen aan alle bladen, die-zich op dit terrein bewegen". De minister waarschuwt ten slotte tegen het aangaan van langdurige kontrakten met uitgevers. De beslissing van den ministers is oogen- blikkelijk van kracht. Door deze beslissing is, naar Het Volk opmerkt, een einde gemaakt aan een zeer ongewenschten toestand, waarbij een ver eeniging als het ware handel kon drijven in haar programma's. Momenteel treft de beslissing den H. D. 0., die van De Telegraaf een groot be drag men zegt 1 millioen in 6 jaar voor het alléénpublicatierecht van zijn pro gramma's kreeg. Alle andere vereenigingen waren tot de uitwisseling bereid, Te Utrecht is een vergadering van hel Comité ter behartiging van omroepbelangen gehouden. Van den A. N. R. 0, was bericht ingekomen, dat die organisatie de overtuiging miste, dat direct toetreden in haar belang zou zijn. Namens de Regeering was aanwe zig de heer Claessen, chef van de afd. Tele fonie van het Hoofdbestuur der P. T. T. Besloten weTd voorloopig iedere organisa tie een slem te geven. Op het verzoek van de N. 0. V. om als lid van het comité te wor den toegelaten moest nog afwijzend worden beschikt, omdat deze organisatie, nog niet tof de zendende vereenigingen. behoort. Zoo dra haar zendvergunning wordt verleend, kan zij als lid toetreden. Aan de V. A. R. A werd verzocht haar slandpunt inzake het rapport der staatscom- missie-Ruys de Beerenbrouck op een vol gende vergadering nader te willen omschrij ven. Besprekingen werden gevoerd omtrent den onderlingen ruil der programma's, waartoe de Minister van Waterstaat de houders van zendvergunningen verplicht. PROTEST VAN HARINGEXPORTEURS. Tegen onnoodige Staatsinmenging. De Bond van Nederlandsche Haringex porteurs verziekt opname van. het vol gende De Bond van Nederiandsche Haringex- porteuT8 moet ernstig protesteeren tegen, de beschuldigingen geuit in de Memorie van Toelichting op de Haringwet 1927 aan het adres van. zijn leden, welke Memo rie zeer veel onjuistheden bevat. Reeds voor de installatie van de Staats commissie heeft de Bond voorstellen aan het ministerie van Binnenlandsche Zaken en Landbouw gedaan om tot een meer ge- regelden toestand im den haringhandel te De Roman van een Circnsmeisje. Uit het Engelsch van RYBY M. AYRES. Vertaald door J. van der Sluys. (Nadruk verboden). 29) Dr. Myers keek plotseling in de oogen van niemand anders dan Roderick Briton! Roric's gezicht, waarop de lusteloosheid dui- mendik stond, klaarde merkbaar op. Wel allemachtig; dr. Myersl Hij greep de hand van den ouderen man. Ik ben blij dat ik u ontmoet; ik had juist behoefte aan prettig gezelschap. Londen lijkt tegen woordig wel de vervelendste stad van de wereld Hoe komt u hier zoo verzeild? U -aat toch zeker met me mee naar de club? Toe, zeg nu niet neen. Myer9 was stom-verbaa9d over deze on stuimige begroeting. Hij kende Roderick eigenlijk maar heel oppervlakkig en zijn oor deel over hem was. vooral tengevolge van Brenda's suggestie, niet zoo heel vleiend. Hij hield hem voor een losbandigen plezierma- ^er, zonder eenigen ernst en van Rodericks °ugeveinsde blijdschap over hun ontmoeting begreep hij heelemaal niets. Hij zou niet zoo verbaasd zijn geweest als hij in Rodericks ziel had kunnen lezen. Roric was in een uiterst-landerige, trieste J emming. Sedert hij van Fergerson afscheid had genomen, had hij zoo'n beetje doelloos rondgeslingerd. Hij had op zijn club ge luncht, had in twintig minuten met een pax- komen en om de controle daarover zelf ter hand te nemen. tijtje poker een paar pond verloren en wa3 toen maar weer de straat opgegaan. Langs de drukke winkelstraten slenterend, was hij toevallig hier voor dezen bontwinkel terecht gekomen en zijn oog was gevallen op een keurige bontjas. Die had de gedachte bij hem opgewekt aan een lange zeereis, aan vreem de klimaten en hemelstreken en verre ber gen. En het verlangen naar een groote, bui- tenlandsche reis. was met nog meer kracht in hem opgekomen. En de aantrekkelijke bontjas deed hem nu het onherroepelijke be sluit nemen, dat hij gaan zou. Hij zou ver weggaan en een heele poos wegblijven; iedereen zou er spijt van hebben dat ze hem zoo slecht hadden behandeld! Hij had nog sleeds het gevoel dal hij door alle menschen veróngelijkt was. Dus was hij vaslbeslolen den winkel binnengestapt en had de jas ge kocht en nog een paar met bont gevoerde handschoenen er bij. Ik vTees, dat ik je vriendelijke invitatie niet kan aannemen. Briton, zei Myers. Ik heb aanstonds een conference met een collega en vanavond ga ik bij Fergerson eten. Ik heb ook bij hem koffie gedronken. Roric's gezicht verried teleurstelling. Het gebeurt anders niet vaak dat ik u^ in Londen ontmoet. Het spijt me heel erg. Neenik kom hier niet vaak. Een oogenblik overwoog Myers of hij den jongen Briton het doel van zijn bezoek zou vertellen, maar hij liet het toch maar achter wege. Wat zou zoo'n jonge egoïst, zoo'n boe melaar zonder levensernst, het lot van een arm circusmeisje kunnen schelen! Ik stond juist naar dat bonlslel te kijken, ging de dokter voort. Ik heb mijn vrouw zoo iets voor haar verjaardag beloofd en nu ik toch in Londen ben kan ik het wel meteen koopen. Het is een eerste-klas zaak; U zult er wel slagen, antwoordde Roric zonder veel belangstelling. De beide mannen wandelden samen^ op. Myers bekeek zijn begeleider aandachtfg; de jongen zag er gedrukt uit, dat was een feit. Hij vroeg zich af of Roderick misschien tobde over den dood van zijn vader en of de praatjes over een slechte verhouding tus schen hem en den ouden man, misschien laster waren geweest. Myers dacht opeens aan Roric's kleine, ietwat-lichtzinnige moe der en bespeurde een frappante gelijkenis in het knappe gezicht van den jongen man. Waarom wist hij niet. maar hij voelde in eens een soort sympathie voor Roderick Bri ton in zich opkomen. Waarom komt u vanavond ook niet bij ons eten? vroeg hij op zijn gewone, joviale manier. De oude Teddy zal het ook gezel lig vinden, daarvoor durf ik instaan. Dat kon u wel eens tegenvallen, zei Roric droog. We hebben juist vanochtend op een tamelijk energieke manier afscheid van elkaar genomen. Ik ben overtuigd dat hij me voor een grooten nietsnut houdt; hij is alleen te beleefd om het mij in mijn ge zicht tè zeggen. Trouwens, ik moet eerlijk bekennen, dat hij het niet zoo heel erg mis heeft; maar voor den drommel, wat voor kans krijg ik om een ander mensch te wor den? AI9 iemand zich om mij bekommert, is het om mijn geld. Ik verzeker u dat alle invitatiekaarten plotseling uitbleven, toen het eerste testament bekend werd. Ja jongen, zoo is de wereld nu een maal. Je moet de menschen nemen zoo als ze zijn. al zijn ze soms allemachtig be roerd Dat geef ik je direct toe. Weet je wat je moet doen? Je moei zien dat je een aardig vroevye krijgt; dan heb je wat om voor t* RECLAME. leven. Dat zal een ander mensch van je maken. Mvers zei het min of meer in scherts en was dan ook buitengewoon verbaasd door den ernst waarmee Roric zijn boutade op nam en door de bitterheid die in zijn slem klonk, toen hij antwoordde: Als ooit een vrouw besluit om met mij te trouwen, zal het om mijn geld zijn! Niet om mijzelf, dr. Myers.... ik heb alleen maar contante waarde. Maar op het moment dat hij deze grim mige verzuchting uitte, was Roderick zich toch bewust dat hij niet heelemaal de waar heid sprak. Zijn woorden mochten waar zijn voor zoover het de meisjes betrof uit zijn eigen kring; er was toch een meisje geweest dat niets had gevraagd dan hemzelf, dan zijn liefde en die, toen zij besefte, dat hij haar dat niet geven kon. al zijn rijkdom had beschouwd als stof der aarde. Hij zuchtte en dacht aan Lilian Fane; aan den glans van haar oogen en de schoonheid van haar gestalte. Hij lachte heesch terwijl hij plot seling bleef stilstaan. Ik zal u niet langer ophouden, dokter. Ik ben blij dat ik u weer eens ontmoet heb. Komt u me eens opzoeken als u weer in de stad benl Komt u niet op Four Winds wonen? In die schuur en alleen? Myers lachte. Zie je wel dat ik gelijk heb! Ga trouwen, jongen, dan zal het geen schuur meer zijn. het wordt een para dijs. met de ware vtouw. De beide mannen namen met een hand druk afscheid. Roderick Briton liep verveeld en in een triesle stemming terug. Hij dacht aan den pracht van zijn landgoed met de rijke schilderijencollcclip en de eetzaal met bet weelderige beeldhouwwerk. 3385 Het zal een paradijs zijn.met de ware vrouw 1 Hij moest zichzelf bekennen dat dr. Myers gelijk had. Zijn diepste verlangen was dat iemand van hem zou houden, dat hij iemand zou hebben om voor te leven. Hij poogde aan Lilian Fane te denken, maar het was alsof zijn mooi gezicht in zijn herinnering verbleekte en verdrongen werd door het lieve trouwe kopje van Rosalie. Juist passeerde hij den bontwinkel weer, waarvoor hij met dr. Myers had gestaan. Gelukkige kerel, dacht Roric jaloersch, om een vrouw te hebben voor wie hij een attentie kon bedenken, een vrouw in wier leven hij de eerste plaats innam. Roric kende Brenda Myers nauwelijks en bijzonder sym pathiek vond hij haar ook niet, maar op dit oogenblik was zij voor hem de belichaming van de vrouw, die liefde wekte en liefde gaf, zooals hij zelf een had kunnen hebben als Lilian niet uit laffe geldzucht hem ontrouw was gewordenals Rosalie niet gestor ven was. Doelloos en lusteloos slenterde Roderick verder. XV. Het onderhoud met den beroemden specia list was zeer tot genoegen van Myers afge- loopen. Hij was er in geslaagd den grooten man voor het geval te interesseeren en deze had beloofd naar Bedmund tp zullen komen. Myers wandelde in opgewekte stemming terug. Hij besloot het bontstel voor Brenda te gaan koopen en het maar meteen möe naar huis le nemen, maar zeer tol zijn te leurstelling was de winkel al gesloten. (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 5