D. LIMBURG, aftredend PROT. CHR. ARBEIDERS Raadslid, No. 3 van lijst 2 UIT DE RIJNSTREEK. RADIO-PROGRAMMA GEVEILDE PERCEELEN. INGEZONDEN. VRAGENRUBRIEK. hei voor ieder op zijn minst genomen, toch onbegrijpelijk lijkon, aldus luidt het in het schrijven, dat een der meest" directe verbin dingswegen tusschen de twee laatst genoem de wegen lusschen Leiden met de badplaats iVoordwijk, nog in een dergelijken desolaten toestand verkeert. Het gemeentebestuur verzoekt hetcollege Tan Gei Staten dringend in te grijpen en het daarheen te willen leiden, dal de Leid- schevaartweg zoodanig gereconstrueerd worde, daC hij aan althans redelijke ver- leerseischen voldoet. Aan de in aanbouw zijnde Middelbare Landbouwschool alhier is benoemd tot directeur de heer Ir. Heimeijer van Haar lem en tot leeraar de heer ir. J. Bics te Wa- geningen. VOORSCHOTEN. Burgerlijke Stand: Geboren: Floreritina Cornelia, d. van P. Schuitemaker en M. A. Rijkevorst. Johan na Helena Christina, d. van J. A. van Heus- den en J. H. C. Ransel aar. Ondertrouwd.: C. L. Bentvelzen 24 j. en M. P. E van der Werf 21 j. S. de Graaf 44 j. en C. Floor 39 j. W. J. Vastenburg 21 j. en H. C. V. Tukker 18 j. Getrouwd: J. Zonneveld en C. Th. van Vliet. R. D. Thierry en A. Kooi. Overleden: N. P. van Cassel 58 j. Na ingewonnen inlichtingen is geble ken dat een noodslachting van vee óók in de weide mag plaats hebben ,mite de in gewanden niet verwijderd worden en de eigenaar er bij tegenwoordig blijft even- sis bij het vervoeren naar do noodslacht- plaats. Door bemiddeling van de afd. Voor schoten van het Groene Kruis en met me dewerking van de hoofden van scholen, zullen a.s. Woensdag m deze gemeente Julüanabloempjes verkocht worden ten bate van de Drentsche veenkinderen. Door den heef E. Reitsma, architect, is aanbesteed de verbouwing van het fou- ragepakhuis met paardestal en bijschuur van den heer M. Romein, alhier. Laagste inschrijver was H. Kadé, alhier, voor f 3583. WASSENAAR. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: D. A. van der Maarel en E. L. Remmel. H. J. C. Keulemans en K. J. Flipse. F. Stoltz en A. H. Wou ters. J. T. Westbroók en M. W. van Gijn. Geboren: Robert Jaap Hermam, Z. v. 'A. M. C. Stok en B. Pantekoek. Fran- ccise, D. v. S. M. Fischer en J. Boften. Bastiaan Steven, Z. v. S. van Roon en Dekker. Cfasioa Maria, D. v. J. F. Knijnenburg en W. van der Meulen. Maria Elisabeth, D. v. A. Brouwer en M. A. HempeL Paula. D. v. J. M. Kok en J. O. D. M. Nelissen. Johanna Alida Petronella, D. v. G. L. Knijnenburg en A. M. van Kuijer. In het gezin van M. aan de Vinkelaan heeft zich bij een kind een geval van menin gitis epidemica voorgedaan. De patiënt is overgebracht naar het Academisch Zieken huis te Leiden. Tot onderwijzeres aan dc R.K. Meis jesschool is benoemd mej. II. H. B. van Woerden te 's-Gravenhage. Op klaarlichten dag heeft een dief ge tracht zijn slag te 9laan in de R.K kerk in de Kerkstraat. Enkele offerbusjes bleken ge opend, doch er was weinig geld aanwezig, omdat zij kort te voren waren geledigd. Bij de arbeidsbemiddeling was in geschreven 22 grondwerkers, 19 losse werk lieden. 3 timmerlieden, 3 opperlieden, 1 tuin man, 1 bloemist, 1 9leeper, 1 elcclricien- instrumentmaker. ZOETERWOUDE. In aansluiting op den door ons gemelden uitslag der raadsverkiezingen kunnen wij nog mededeeleri, dat als nieuwe leden in den raad hun intrede zullen doen de heeren Tijssen en de Groot (beiden R.K.) en de heer E. J. Los (lib.) De aftredende leden L. Onderwater en H. I. van der Krogt (beiden R.K.) werden niet herkozen. De heer C. H de Boer (R.K.) heeft zich niet meer beschikbaar gesteld. Het centraal stembureau heeft uitgemaakt;- •lat de elfde zetel toekomt aan den heer J. K. van Leeuwen (A.R.). dus niet aan den leer L. Onderwater (R.K.). RECLAME. ONZE MAN voor den Gemeenteraad te Voorschoten is 24 Mei Alleen door op LIJST 2 te stemmen, kunt gij de verkiezing van een Prot. Chr. ARBEIDERS.CANDIDAAT bevorderen 2704a ALPHEN. ^burgemeester ontrade Wilhelmina-vereen. be vele leden tellende oudste Wilhelmioa- Hieeniging alhier, heeft een protest vergad ering gehotlden jegens de houding, welke iTOmeester Lovink jegens de vereeniging I. bi een schrijven heeft de burgemeester I* 'ereeniging verzocht niet op Koninginnen lp feest te willen vieren. Voorts is door I .y een sprookjesoptocht vérboden. Zoolang IjJ fereeniging op een afgescheiden terrein |^ten hcudt, welke een deel der burgerij 1^1 tegenzin zou zien, n.l. een kermesse d'été, mag zq zich niet on don openbaren weg vertoonen. Niet onwaarschijnlijk, naar de „Tel." ver neemt, is, dat het verenigingsbestuur zich met een klacht tot hoogere autoriteiten zal wenden. ALKEMADE. Bnrgerlijke Stand. Geboren: Petronella Gerarda Helena, d. van Johannes van der Zwet en Adriana van Klink. Overleden: Adrianus van der Hulst 68 j. Petrus van der Wereld 83 j. Getrouwd: Johannes Petrus Heemskerk jm. 24 j. met Maria Klazina Loos jd. 21 j. Johannes Marinus de Heij jm. 24 j. met Alida Elizabeth van der Zwet jd. 22 j. Martinus Möhlen jm. 20 j. met Josina Kats- burg jd. 20 j. Johan Marbus jm. 25 j. met Neeltje Catharina Los jd. 23 j. Aanstaande Dinsdag zal alhier de stem ming worden gehouden ter verkiezing van leden voor den gemeenteraad. De kiezers worden er echter aan herinnerd dat de uren waarop gestemd moet worden zijn volgens den zomertijd. Volgens den ouden tijd vangt dus de stemming aan des morgens ten 7 uur en eindigt des namiddags ten 4 uur. BOSKOOP. Gevonden voorwerpen. 1 haarstrik, medaillonnetje met portretje, 1 portemonnaie met een zakdoekje, 1 porte- monnaie met 70 cent, 1 beursje met inhoud. HAZERSWOÜDE. Wegens het niet in bezit zijn van een wegen belastingkaart is door den gemeen te-veldwachter en den kommies der directe belastingen alhier proces-verbaai opge maakt tegen R. G. O. P- O. en J. V. ter wijl eveneens proces-verbaal werd opge maakt tegen J. T. v. S. van Pijna-cker die plm. 15 liter gedistilleerd vervoerde zonder geleibiljet. De voorraad gedistilleerd werd bovendien in beslag genomen. OUDEWETERING. Donderdagmorgen is terwijl de pont van den heer de Jong alhier aan de over zijde en de draad dientengevolge gespannen was de motorboot van de gebroeders Kraan te Leimuiden met volle kracht tegen de draad gevaren. De echtgenoote van den heer De Jong was juist bezig de draad te laten zakken. Door de schok kreeg zij evenwel een klap van de lier en weL zoodanig, dat haar kleeren van het lichaam gescheurd werden en zij (er hoogte van haar schouder getroffen werd. Een der ribben bleek later te zijn gekneusd. Door den schok viel zij neder en hoewel zij aanvankelijk nog trachtte overeind le komen was zij hier niet toe in staat. Bewusteloos werd zij in huis binnen gedragen. Een kwartier later herkreeg zij haar be wustzijn. Haar toestand is thans redelijk wel, zoodat dit ongeluk nog bijzonder goed is afgoloopen. ROELOFARENDSVEEN. Poldervergadering. In café Bakker had Vrijdag de vergade ring plaats van stemgerechtigde ingelanden van den Veender- en Lijkerpolder buiten de bedijking onder Alkemade en Woubrugge. De voorzitter de heer S. van Ruiten opende met een kort woord de vergadering, waarna hij het woord gaf aan den secretaris tot voorlezing der notulen, welke onveranderd werden vastgesteld. De heer P. Huigsloot bracht namens de commissie van onderzoek tot nazien der rekening verslag uit. De reke ning met bescheiden waren volkomen in orde gevonden, weshalve de commissie voor stelde de rekening vast te stellen, sluitende in ontvangsten op f 9465.26* en in uitgaven op f 9448.37, alzoo een batig saldo van f 16.89*. Hierna kwam aan de orde de be- grooling voor 1927. Deze werd post voor post door den secretaris voorgelezen sluitende in ontvangst en in uitgaaf met een bedrag ad f 25.433.22. De vergadering verleende machtiging aan het bestuur lot af- en overschrijving on voorziene uitgaven en tot uitvoering in eigen beheer of bij onderhandsche aanbeste ding van werken en leverantiën. De omslag werd vpor 1927 vastgesteld op f 15 per H.A. vorig jaar f21. per H.A. Hierna kwam aan de orde bespreking machtiging tot verkoop van den Mopmolen met toebehooren. Nadat hierover door en kele leden het woord was gevoerd werd aan het bestuur machtiging tot verkoop verleend. Echter zal van het besluit van deze vergade ring mededeeling worden gedaan aan de vereeniging Ier Oud-Hollandsche Molen. Wellicht is deze bereid de onderhoudskosten te vergoeden, zoodat de molen uil schoon heidsoogpunt kan behouden worden. Aan den molenaar Cozijn werd. in verband met het feit dat de molen geen dienst meer zal behoeven te doen een wachtgeld verleend van f 100 per jaar. Bij de bespreking ver laging brug aan den landweg naar aanlei ding van een ingekomen schrijven van h.et gemeentebestuur, werd er door den secre taris van de gemeent op gewezen, dat toch de ingelanden, noch het bestuur competent waren hierover een beslissing te nemen. Voor de verlaging van de brug heeft hel ge meentebestuur geen toestemming van den polder noodig, omdat de keur hierin niet voorziet. Bezwaren tegen de verlaging van deze brug kwamen niet ter tafel, zoodat geen bezwaar tegen verlaging bij bestuur en in gelanden bestaat. Alleen gaf de heer van der Meer het bestuur in overweging de keur aan le vullen, zoodat in het vervolg vergun ning noodig zal wezen om bruggen en andere kunstwerken le verlagen. Tot leden van de commissie voor onderzoek der in het volgend jaar af te leggen rekening werden benoemd de heeren J. Rietbroek, P. van Rijn en J. de Jong, en tol plaatsvervangende leden de heeren H. Klein, G. van der Meer Bzn. en G. Rietbroek. Bij do rondvraag deelde de voorzitter mede, dat alhier plannen bestaan om de siooten, welke voor demping in aanmerking kunnen komen te dempen met stadsvuil. De kosten voor de tuinders waren nihil, doch het bestuur vreesde dat het water erg ver ontreinigd zou wdrden, zoodat het nog lang niet zeker zou zijn dat het bestuur hiervoor toestemming zou geven. De lieer Reynders stelde voor om het vischwater aan het pol derbestuur af te staan, zoodat het bestuur tot verpachting van dat water zou kunnen overgaan, waardoor men ongewenschte ele menten uit den polder zou kunnen weren. De voorzitter antwoordde dat vele tuinders hiertegen wel bezwaar zouden maken, doch zegde overweging toe. Hierna werd de ver gadering onder dankzegging gesloten. VOORDRACHT OVER HET SCHUREN VAN TULPEN. Vrijdagavond werd in café Bakker alhier een lezing gehouden door den heer W. van der Laan, secretaris van H. B. G. over „Schuurbehandeling van tulpen". Na opening door den voorzitter de heer W. van der Zwet, nam de heer Van der Laan het woord. Spr. begon met de vraag te stel len "welk doel streven wij na bij de behan deling der bollen?" En tot antwoord gaf hij „Bollen telen van goede kwaliteit met de laagst mogelijk productiekosten en tevens het bloeivermogen zoo hoog mogelijk op voeren". Om die twee doeleinden te bereiken is het noodig op te sporen aldus spr. wat het be9te voor den bol is. Gebleken is. dat bollen op een krachtigen grond gekweekt en niet haTd gegroeid, als regel een betere bloem voortbrengen dan de snel gegroeide. Bij het zoeken naar de oorzaken is men tot de be vinding gekomen, dat voor een zeer groot deel én gewas én bloemvorming beheerscht worden door de schuurbehandeling. Daar ons klimaat voor het overhouden der bollen te koud is, moeten deze bijna alle beschut be waard worden; alleen de crocusbol is harder en kan dus meer verdragen, ofschoon toch ook deze bol veel schade lijdt door het bloot stellen aan directe zonnestralen. In het al gemeen kan men zeggen: „Het is noodzake lijk om verband le leggen tusschen het kli maat hier en de natuurlijke geaardheid der bollen". Verder is een ongunstige weersge steldheid tijdens het afrijpingsproces, als de bollen nog in den grond staan, van-groolen invloed op het gewas van een daarop vol gend jaar, terwijl een onrijp rooien en het direct daarop geven van goede schuurbehan deling den nadeeligen klimatorischen in vloed kan opheffen. Vroeger bouwde men bloembollen schuren met veel ramen, om daardoor de bollen door geregelde luchtverversching zoo gauw moge lijk te drogen. Maar nu men de gunstige wer king kent, die de warmte op de bollen uit oefent, en men in de schuren dus centrale verwarming of vulkachels aantreft zijn al die ramen overbdig geworden en vindt .zelfs het denkbeeld meer en meer ingang, dat men de bollenschuren zonder ramen, dus zonder licht kan bouwen. Gebleken is inder daad, dat tulpen- en hyacintenbollen zonder eenige schade zonder licht bewaard kunnen worden. Daar men de bollen uit den grond neemt om ze te beschutten tegen verkeerd klimaat, spreekt het vanzelf, dat men met koud weer niet moet wachten tot de bol geheel is afge storven. Het beetje groei, dat verioren gaat door ze te vroeg uit den grond nemeü, wordt ruimschoots ingehaald door het voedsel, dat de warmte in de schuren biedt. De niet-rijp gerooide bollen kunnen een hooge tempera tuur verdragen, tulpen, groen gerooid zelf9 een week lang een temp. van 90 graden Farhenheit. waarna die teruggebracht moet worden tot 70 graden en in het najaar zelfs tot 65 graden. Hyatinlenbollcn verdragen een warmte van 90 graden, maar veiligheids halve is het beter de temperatuur te houden tusschen 80 en 85 graden. Het geven van voorwarmte aan nog nat zijnde bollen kan schadelijk werken; zijn de bollen eenmaal goed droog dan geven ze niet zooveel zorg meer al is dan ook een goed geordende ventilatie van niet te onderschat ten belang. Men zou b.v. de ramen op een kier kunnen zetten en dan door harder sto ken de warmte aanvullen, die door de kieren ontsnapt. Is een schuur eenmaal niet heele- maal naar de eischen gebouwd, d3n kan een luchtrooster onder in den muur al veel goed doen, terwijl afdrijving van verzadigde lucht kan plaats vinden door in de zolders lucht kokers aan te brengen. Het geven van voorwarmte om tot vroeger bloei te komen is wel eens noodig, als de weersgesteldheid een goede oprijzing in den weg staat. Maar er blijven bezwaren. Het blad is vaak veel sterker dan de bloem en als de bloem te vroeg in het voorjaar te voorschijn komt staat ze altijd bloot aan schade lijden door nachtvorsten, waardoor „vuur" ontstaat. Voorwarmte moet dan op gevolgd worden door nawarmie d. i. warmte nadat de bloem gezet is en zich aan het ontwikkelen is. Verder streve men er steeds naar om in de schuur een zoo gelijkmatig mogelijke tempe ratuur te houden. Een regelmatig doorge voerde warmte veroorzaakt het vormen van veel bloemen. Een gemiddelde temperatuur voor hyacintenbollen is van 75 k 80 graden, voor Darwin-tulpen van 70 tot 75 graden en voor vroege tulpen 65 k 70 graden. Een langdurig applaus getuigde spreker, dat zijn lezing in den smaak der toehoorders geval len was en de heer Van der Zwet dankte dan ook den heer Van der Laan voor diens duide lijke en leerzame rede. Van de gelegenheid tot vragen stellen werd een gretig gebruik gemaakt door de heeren Bakker, Hölscher. Huigsloot en Van ier Meer, al hunne bezwaren werden door den heer Van der Laan besproken tot aller tevre denheid. Hierna sluiting. WADDINXVEEN. Gistermorgen hadden de gemeente werklieden het ongeluk het teer-apparaat, waarmede zij den Brugweg op moesten, om te laten vallen, zoodat de kokende teer op de stradt terecht kwam en direct vlam vatte. Dikke rookwolken verspreidden zich, doch door spoedige hulp werd zand aangedragen en erger voorkomen. WOUBRUGGE. Burgerlijke Stand. Geboren: Nicolaas, zoon van A. van der Ploeg en H. K. Hoogeveen. Gehuwd- J. Hogenes, 55 jaar, wedr van J. M. Pols en C. S. Hogendoorn, 61 jaar, we duwe van A. Boele. D. de Lange jm 26 jaar en A. Roos jd. 22 jaar. VOOR DINSDAG 24 MEI. Hilversum, 1050 M. 12 uur: Politieber. 12.352 uur: Lunchmuziek door het trio J. Castrelli. 5.6.45: Vooravondconcert door het II. D. O.-orkest o. 1. v. Nico Treep. Mej. Hans van de Burg, viool. 6.45 7.15 en 7.157.45: Engelsche les voor ge vorderden en Engelsche conversatieles. 7.45: Politieber 10.30: Persber. 8.10: R.K. Avond in Tilburg, la. In treue Fest, Teike. b. Heimkehr aus der Fremde, Men delssohn (Nieuwe Kon. Harmonie. 2. Inlei ding door Mr. Dr. F. L. G. Z. M. Vonk de Both, Burgemeester van Tilburg. 3a. Kyrie uit de „Missa Papae Marcelli". Palestrina. (6 st. gem. koor), b. Popule Meus, 4 st. gem. koor, Vittoria. c. Laudate Dominum, motet voor 5 st. gem. koor, Palestrina. Kerkkoor „H. Martelaren van Gorcom". 4. Toespraak van Deken J. F. M. Sander. 5a. Prière, uit de opera „Le Gid", Massenet, b. Aria uit de opera „La Reine de Saba", Gounod. L. Yer- 9chuurcn, tenor. 6a. Ouverture zum Ballet „Die Geschöpfe des Prometheus, Beethoven, b. Andante u. h. strijkkwartet D-dur voor strijkinstrumenten, Tschaikowsky. c. Der Frühling, elegische melodie, Grieg. (Sympho- nie-orkest der N. K. Harmonie). 7a. Agnus Dei uit de Mis op. 172. Rheinberger. Kerk koor St. Josef ,met slrijkinstrum. begel.). b. Jesu Dulcis Memoria, capella, Kothe. c. Ave Maria uit op. 172, k capella, Rheinber ger. d. Nöell, Reysschoot (Kerkkoor St. Jo sef. L. Verschuuren, tenor, A. v. d. Brekel, cello). 8. Tilburg als onderwijsstad. Rede door Prof. Dr. Th. J. A. J. Goossens. 9a. Aria uit de opera „Herodiade", Massenet, b. Der Wanderer, Schubert. M. Le jeune, bariton. 10a. Rêverie, Weyts. b. L'Ocean, Moreaux. Gem. Zangkoor „Bel Canto". 11. Panis Ange- licus, Franck. J. v. d. Brekel, tenor. A. v. d. Brekel, cello. 12a. Schlachtlied der Assa- soiren op. 53, Baumann. b. Les voix de la nature, Dubois. Kon. Liedertafel „Souvenir des Montagnaids". 13. Czardas u. d. opera „Der Geist des Woiwoden", Grossmann. 14. Aan U. O Koning der Eeuwen, Verhulst. Ge zamenlijk te zingen met begel. van de N. K. Harmonie. Daventry, 1600 M. 11.20: Daventry- kwarlet en solisten (sopraan, bariton, harp, komiek). 11.5012.20: Empire-Day Cere monie. Speeches en kinderkoor. 12.20: Concert (vervolg 1.202 20: Olof-sexlet en H. Fairhurst, viool. 3 15: voorlezing. 3.20: Muziekles. 4.05: Fransche les. 4.35: Lezing: Our moon and. its shadow. 4,50: Orkestconcerl. 5.20: Lezing: The Tyrol. 5.35: Kinderuurtje. 6.20: Gemeen schappelijk zingen. De Grenadier-garde band en Dame Clara Butt, zangeres. 6.50: Tijds., weerb., nieuws. 7.05: Ge- meensch. zingen (vervolg). 7.20: Lezing: Strange dogs and their stranger ways. 7.35: De sonates van Beethoven. 7.45: Lezing: Eclipses of the sun. 8.05: Dans muziek. 8.20: Empire Day Programma. Orkest en S. Murray, contra alt. P. Heming, bari'on. E. Playfair, viool. L. England, piano. 9.20: Speech van Minister S. Baldwin, en den Bisschop van Londen. 9.40: Con cert (vervolg). 10.20: Weerb., nieuws. 10.40: Lezing: Music and (he ordinary liste- •ner. 11.12.20: Dansmuziek. Parijs „Radio-Paris", 1750 M. 10.50— 11.20: Concert. 12.50—2.10: Orkest- concert. 5.055.55: Triaconcert (piano, viool, cello). 9.05: „Don Juan", opera van Mozart. Orkest, koor en solisten o. 1. v. P. Sechiari. 10.40: Sluiten. Langenberg, 469 M. 12.201.30: Ope ning van de tentoonstelling in Dortmund. I.502.50: Kamermuziek (fluit, viool, luit). F. Petter, tenor. 5.506.50: Orkestcon cert. 8 5010.30: Concert. W. Hochgreve, declamatie. Kranzhoffscher kwartetver Isegliokapel. Jachtliedjes. Königswusterhausen. 1250 M. en Berlijn 484 en 566 M. 4.208.05: Lezingen en lessen. 8.30: „Die Schöpfung", oratorium van Hay dn. Orkest, koor en solisten. Hamburg, 394 M. 2.50—3.10: Orkest concert. 4.355.20: Orkestconcert. 6.207.10: Vroolijk concert. 8.2012.10: „Schule der Musik", causerie. Daarna dans muziek. Brussel, 509 M. 5.206.20: Dans muziek. 8.2010.20: Orkestconcert in de dierentuin van Antwerpen, o. 1. v. Flor. Alpaerts. SCHEVENINGEN—HAVEN, 1950 M. (Zakelijke omroep.) MAANDAG; 8.155 u.: Pers-, handels- en financieele berichten 1.302.45: Beursnoteeringen 3.353.50: Landbouw- berichten. 6.306.57: Stenografieles 77.18: Voordracht over Wilskracht, Zelf- beheersching etc. DINSDAG: 8.155 li.: Pers-, handels- en financieele berichten. 1212.05: Zui- velber. 1.302.45: Beursnoteeringen 3 52—3.57: Zuivelber. 5.30—5.35: Zui- velber. 7 u.: Duitsche les. WOENSDAG: 8.155 u.: Pers-, handels- en financieele berichten 1212.05: Zui velber. 1.302.4ó: Beursnoteeringen. 3 353.50: Landbouwber. 3.52—3.57: Zuivelber. 5.305.35: Zuivelber. 6 30 6.57: Boekhoudles 7 u.: Engelsche les. DONDERDAG: 8.155 u.: Pers-, han dels- en financieele ber. 1212.05: Zui velber. 1.302 45: Beursnoteeringen. 3.523.57: Zuivelber. 5.305.35: Zui velber. 7 u.: Fransche les. VRIJDAG: 8.155 u.: Pers-, handels- en financieele berichten. 1212.05: Zuivel ber. 1.302 45: Beursnoteeringen. 3.353.50: Landbouwber. 3.523.57* Zuivelber. 5.30—5.35: Zuivelber. 6 30 6.55: Stenografieles 7 u.; Engelsche les Gehouden verkoopïng in het Notarishuis te Leiden op Vrijdag 20 Mei 1927, ten over slaan van: M. G. Bon, Notaris te Leiden: Het fa brieksgebouw c a. met heerenhuis le Leiden, Oude Vest 181, W% C. Deenink q q. voor f 47.501s (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Copie van al of niet ceplnatsfe stukken wordt niet terurcegeven. HULDIGING LEGER DES HEILS. 1 De inzameling in verband met de huldi ging ran het Leger des Heils bij gelegen heid van zijn 40-jairigen ai'beid in Neder land is in onze stad nog in vollen gang. Dankbaar zijn wij voor de bijdragen, welke reeds werden ontvangen. Vedesi hebben' echter aan den oproep nog geen gevolg ge geven. Zouden die het alsnog willen doen, opdat wij spoedig aan het Centraal Co mité kunnen melden, hoeveel uit Leiden inkwam 1 De bevelvoerende officier, En- aign van Buitenen, Langebrug 4 en de laatstondergetoekende zijn gaarne bereid de Bijdragen in ontvangst te nemen. Ook kan men per giro (No. 5324) zijn gift recht streeks aan deal penningmeester, den heer G. H. de Marez Ovens te Amsterdam doen toekomen. Mr. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, burgemeester. A. L. REIMERIXGER, wethouder Mevr. SCHOKKING— METELERKAMP. Mej. A. BOSMAN, praeses Vrou welijke Stud.-Vereen. Prof. Mr A. J. BLOK. Prof. Dr. P. C. T. v. d. HOEVEN Prof. Dr. H M. VAN NES. Dr. .T. SCHOKKING Jhr. C. J. A. DE DANITZ, praeses Studentencorps. Ds. JOH RAUWS, Ocgstgeest. DE PLAKKERIJ. Mijnheer de redacteur, Volgende regelen zou ik gaarne onder da aandacht brengen van hen, wien 't aangaat. Als bewoner van het hoekhuis Doezastraat 13 ondervind ik steeds veel last van de aanplakking op mijn gevel van biljetten, die men bezigt om de aandacht van publiek en kiezers te trekken voor den een of anderen partijstrijd of verkiezingscandidaat. Dat men dit doet ter plaatse, waar zulks geoorloofd is, mij goed, maar dat men ook woonhuizen met genoemde biljetten ontsiert en bovendien de gevels bederft (mijn huis is n.l. geheel geverfd), komt niet te pas, en moesten partijen begrijpen, dat niemand hierop gesteld is. Ik vind het bovendien lat om iemands woning bij nacht te be sluipen voor bovengenoemd doel, en iederen flinken man onwaardig. De woorden „Verboden aan te plakken" staan met flinke letters aangebracht, maar desondanks was de partij van mr. Van Eek de eerste, die hierom niet gaf, en in den nacht van 14 op 15 Mei het bekende biljet er opplakte, spoedig gevolgd door den com munist en ook de partij van dr. Van Es ontzag zich niet hetzelfde te doen. Direct heb ik daarover mr. Van Eek gesproken, omdat zijn partij de eerste was en zeide hg mg, zjjn partijgenooten op 't ongerijmde van deze dingen te zullen wijzen. Naar aanleiding hiervan verwachtte ik dus geen verdere beplakking meer en liet ik Donderdag j.l. den gevel door de glazen- wasschers reinigen,maar de aangebrachte beschadiging was niet geheel op te heflen. Tot mijn verbazing ontdekte ik Zondag morgen, dat alles tevergeefs is geweest, want 't was weer de partij van mr. Van Eek, die ar een biljet op had geplakt; natuurlijk weer heel moedig in den nacht. Direct heb ik weer mr. Van Eek opgebeld, die er mij zjjn leedwezen over betuigde, en mg heeft beloofd, alles te zullen doen watin zrjn vermogen is om er een einde aan te maken. Mijnheer de redacteur, ik vraag n in gemoede, moet aan dergelijke dingen als bovengenoemd, geen paal en perk gesteld worden door de bevoegde autoriteiten, want 't gaat mijns inziens niet aan, deze feiten maar ongestraft te doen geschieden, iedere hoekhuis-bewoner zou anders maar goed moeten vinden, dat'men zijn pand volplakte met allerlei gedoe. Nog één ding moet mij uit de pen; zoo laf als ik het vind, dat men bg nacht boven genoemde euveldaden verricht, zoo flink zou ik het vinden, dat men de bewoners schade loos zon stellen door ook de gevels weder te komen schoonmaken; maar dat zullen de helden niet aandurven. U dankend, mijnheer de redacteur, voor de plaatsing, verblijf ik, Hoogachtend, uw dw. F. N. SCHAAP. L. H., te L. Als die persoon nog met succes zaken doet, is het beter nog wat geduld te hebben. Kunt n hem niet verzoeken zijn schuld in termijnen af te doen? H. S., te L. Aangezien u beiden den dertig-jarigen leeftijd nog niet hebt bereikt, moet n, als door de oudere geen toestemming tct het huwelijk gegeven wordt, de tusschen- komst van den kantonrechter inroepen. Bij volharding der weigering kan het huwelijk eerst na drie maanden na de verschijning voor den kantonrechter voltrokken worden. Mej. v. G., te L. U kunt hem het volle kostgeld laten betalen. Het zou echter wel billijk zjjn, als u voor die weken iets minder in rekening bracht. v. d. B., te L Als de vronw komt te overlijden, wordt haar nalatenschap ge lijkelijk verdeeld tusschen man en kinderen. Onze Telefoonnummers DIRECTIE en ADMINISTRATIE 2500 (op 2 lijnen) REDACTIE 1507 3—2

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 7