FINANCIEN. UIT DE OMSTREKEN. Abbekerk overreden. De wielen gingen het meisje over het lichaam. In ernstigen toe- etand werd het kind per brancard naar het Stadsziekenhuis aldaar vervoerd. Op den Vorm ster weg te Wychem reed de 12-jarige schildersleerling Klarenbeek op zijn rijwiel in volle vaart tegen een kar, geladen met gras. Het noodlottig ge volg was, dat zijn borstkas werd ingedrukt. De jongen was op slag dood. KLIPPERSCHIP ONKLAAR GERAAKT. Tijdens den hevigen storm van Zondag sloegen de zeilen van het klipperschip „Hendrika" schipper van Asperen uit Am- sterdam, op de Zuiderzee over boord, waar. door het vaartuig hulpeloos ronddreef. De in de nabijheid zijnde schipper Drost van Zwartsluis verleende het eerst assis tentie maar kon het schip niet binnen biengen. Nadat de motorboot „Risico" was uit gevaren kon de „Hendrika" worden bin nengesleept te Lemmer. Het schip was op reis naar Joure on geladen met steenen. CHèQUE-VERVALSCHTER GEARRESTEERD. De politie te Zwolle heeft aangehouden een 19-jarig Duil9ch meisje, wier aanhou ding was gevraagd door het Polizei-Drësi- dium te Stuttgart. Zij was werkzaam geweest als kantoor bediende bij een fabriek van muziekinstru menten te Kirchheim en had zich daar schuldig gemaakt aan vervalsching van en tweetal chèques, tot een gezamenlijke waarde van 2300 mark. Zij was de Neder- landsche grens overgekomen, met het doel om te Zwolle een betrekking te zoeken. Bij haar aanhouding werd van het on rechtmatig verkregen bedrag op haar ge vonden slechts f 25 en eenig Duitsch geld. Het meisje zal over de grens gebracht worden. PENIBELE POSITIE VAN EEN POES. Na een kleine reparaitie aan den vloer bij den heer B. te Cutemborg, was de kat van diens buurvrouw spoorloos verdwenen. Na veertien dagen kon men poeslief, die onder den vloer teekenen van leven begon te geven, bevrijden. Het dier was wel is waar vermagerd, maar overigens springle vend. (,»Utr. DigbL VERDRONKEN. De 25-jarige dochter van den schipper Van Hazenberg van het motorschip „De Onderneming", thuis behoorende te War- fum, is Zaterdagmorgen bij Wemeldinge tijdens de vaart over boord gevallen. Haar vader sprong haar gekleed na, doch slaag de er niet in zijn dochter te redden. Bei den zijn verdronken, hun lijken zijn later opgehaald en te Wemeldinge aan wal ge bracht. Te Schiedam is een 5^-jarig zoontje van den arbeider S. uit de Lekstraat in het Spuiikanaal geraakt en verdronken. DE MOORD TE STEIN. De op 17 Mei j.l. te Venlo aangehouden J. J. L., uit Voerendaal, als. verdacht van den moord te Stein, blijkt onschuldig te zijn, zegt de „Tel." Hij wordt echter thans in arrest gehouden wegens overtreding der bijzondere voorwaarden, hem bij een vroe gere voorwaardelijke veroordeeling door de rechtbank te Breda opgelegd. BRAND. Te Doornenburg is door onbekende oor zaak afgebrand de rijwielwerkplaats van W. L. Een groot aantal nieuwe en ge bruikte rijwielen alsmede een groote voor raad banden ging verloren Verzekering dekt slechts gedeeltelijk de schade. LIEFHEBBERS VOOR DEN GEMEENTERAAD! Als bijzonderheid kaD omtrent de ge- meetfteraadsverkiezing te Eede (Zeeuwsch- Vlaanderen) vermeld worden, dat voor zeven raadszetels er acht lijsten, allen van «R.-K. waren ingediend, elk bevattende, slechts één naam. De verliefde jongeling uit vroeger tijd, als hij zijn uitverkorene wachtte, beroerde zachtkens zijn luit. Tegenwoordig slaat hij op zijn claxon. WERKSPOOR. In de vergadering van de N.V. Neder- landsche Fabriek van Werktuigen en Spoor- wegmaterieel, genaamd „Werkspoor" zijn de balans en de winst- en verliesrekening over 1926 met algemeene stemmen goed gekeurd en is het dividend vastgesteld op 6 pCt. voor de aandeelen A. LINDETEVES. Aan hel verslag over 1926 van de Ned.- Indische Mij. t. v. d. z. Van der Linde en Teves en R. S. Stokvis Zonen, is het vol gende ontleend: Volgens de winst- en verliesrekening be draagt de bruto-winsl f 1.859.690 (vorig jaar f 1.381.196). waartoe de winst op goederen bijdroeg met f 1.840.619 (v. j. f 1.260.717. Na aftrek van o.a. as9., dir. bel. f260 000 (v.j. f191000), extra reserve f 100.000 (als* v.j.), en afschrijving vaste eigendommen f 181.781 (v. j. f 179.000), bedraagt de netto-winst f 1.229 746 (v.j. f857.501). Hiervan koml aan de reserve f145.589 (v. j. f 70.590), terwijl er een dividend van 9 pet. (6 pet.) wordt uitgekeerd. HILLEN'S SIGAREN EN TABAKS FABRIEK. Naar de N. R. Crt. verneemt, zal in do a.s. te houden algemeene vergadering der N. V. Hillen's Sigaren- en Tabaksfabriek te Delft worden voorgeteld een afstempeling van de aandeelen tot 40 pet. HAARLEMMERMEER. Vrijdagmorgen is in zijn woning aan den Hoofdweg naast het raadhuis te Hoofd dorp op 76-jarigen leeftijd, plotseling over leden de heer T Folmer, oud-rijksveearts, in welke functie hij gedurende tal van ja ren in den Haarlpmmerroeerpolder is werk zaam geweest en vele belangrijke diensten heeft bewezen. De heer Folmer was ook gemeente-veearts vanaf 1 Januari 1877 tot 31 December 1917 en heeft deze betrekking alzoo 40 jaren vervuld. Als verdacht van verduistering van geld, werd Vrijdag door de politie eeu man gearresteerd en naar Hoofddorp over- gebracht genaamd J. v. G en wonende te Haarlem. Hij werd hedenmorgen (Zaterdag) ter be schikking van de justitie gestertd. Donderdagavond kwam op den Hoofd weg in Haarlemmermeer een personen auto van den heer K. uit Amsterdam m botsing met een passeerende vrachtauto. De heer K. die de auto zelf bestuurde, week vermoedelijk niet ver genoeg uit, waardoor een aanrijding onvermijdelijk was. Het voorste gedeelte van het motor- rijtuig werd nagenoeg geheel in elkaar gedrukt. De vrachtauto liep ook ©enige averij op. De bestuurders kwamen met den schrik vrij. De beschadigde personen-auto werd naar een garage gesleept. De caféhouder M. nabij Sloten alhier riep de assistentie in om een tweetal per sonen uit zijn café te verwijderen, dat zich niet behoorlijk gedroeg. De pas aldaar gestationneerde gemeente-veldwachter R. ging er direct heen en zag zich genood zaakt omdatt de mannen niet goedschiks wilden vertrekken handelend op te tre den. Éen hunner, de arbeider G-, die reeds eerder voor een dergelijk feit werd veroordeeld pleegde ook,thans weder ver zet, zoodat een worsteling ontstond, waar bij gevoelige klappen werden uitgedeeld. Van het gebeurde werd proces-verbaal opgemaakt. HILLEGOM. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: A. van Honschoten en A. Affourtit. F. J. Deen en H. van den Berg. Bevallen: M. SieckerKoomen, z. A. M. van DorpBoot, d. E. OttenSmal, z. A. HellendoornDe Ridder, z. A. H. Schoonenberg—Krap, z. Overleden: H. G. Langeler—Van den Burg, 62 j. Het Hillegomsche Drankweer-Comité een combinatie van Nat Chr. Geheelont- houdersvereen., Gercf. Drankbestrijding en Ned. Ver. tot Afschaffing van Alcoh. dran ken, organiseert op Hemelvaartsdag weer een blauwe-bloempjes-dag. Meisjes, die het bloempje willen verkoopen voor het mooie doel, kunnen zich nog aanmelden bij den heef Baas op het Kerkplein. De in aanbouw zijnde Geref. Kerk zal een bijzonder systeem van verwarming krijgen. Voor de Kerk is gekozen een me chanische indirecte stoom-luchlverwTarming, welke op acht plaatsen in de kerk warme lucht door middel van een elcctrischen mo tor aanvoert Dezelfde motor kan 's zomers venlileeren, zonder dat het hoorbaar is. Dit werk is voor f3350 opgedragen aan de firma Valkeniér cn De Haas te Rotterdam. Voor de vergaderlokalen achter de kerkmis een warmwater-installatie gekozen. Daar is in den winter eiken dag verwarming noo dig. Deze installatie kost pl.m. f 1000. Er is een aanvullingsagenda versche nen voor de raadsvergadering van Dinsdag a.s. Behalve een ingekomen stuk en een wijziging van punt 7 (een rooilijn), is er nog een rooilijn voor een huis bijgekomen. De heer P. de Jong wil n.l. bouwen aan de Leidschestraat. tusschen de perceclen van de heeren de Groot en Mailand. KATWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Johanna, d. van A. Hartkamp en P. Veenstra Arentina, d. van A. Hart kamp en P. Veenstra Johanna. Catharina d. van Th. Compier en J. C. van Goozen Jaantje, d. van Corn, van Duijvenbode en C. de Mol Comelis. d. van A. van Rijn en L. Vlieland Jacobus, z. van W. II. B. Koelewijn en J. van As. Overleden: Johanna de Groot, oud 76 jaar, echtgenoole van Johannes Tukker Jannetje van Rhee, oud 51 j. echtgenoote van A. van Duijvenvoorde Margaretha Adriana Hardingsveld, oud 85 jr., Onge huwd. Leuntje L. Klaassen. oud 15 mnd., d. van L. Klaassen en L. van Rijn. Ondertrouwd: Marinus Udo en Anlie van der Gugten Dirk van Rijn en Klazina Kuijt. Gehuwd: Jacob Haasnoot en Marijtje van der Bent Dirk van der Plas en Lena van Duijvenvoorde Willem van der Luijt en Aagje Hoek. KATWIJK AAN DEN RIJN. De tuinder N. te Rijnsburg reed op de Sandllaan bij den ingang van het veiling- terrein met zijn met radijs geladen wagen, toen door het schrikken van de hit wagen, hit, radijs in de sloot terecht kwam. De hulp van Joh. H., die met zijn vrachtauto pas seerde werd ingeroepen en getracht werd den wagen op den kant te halen. Dit ging met veel moeilijkheden gepaard en zelfs brak de wagen in twee gedeelten. Na eeni- gen tijd had men alles op het droge. Het bleef bij materieele schade. KATWIJK AAN ZEE. Chr. Volkspartij. Vrijdagavond vergaderde in de Gemeente zaal de Christelijke Volkspartij. De voor zitter, de heer D. van Beelen, opende de vergadering door voor te lezen Psalm 73, waarna hij in gebed voorging. Daarna stelde hij in het licht, dat er nog velen zijn, die in verslapping en zorgeloos heid alles maar laten zoo het gaat; daar entegen zijn er gelukkig, die de hand aan den ploeg slaan en anderen opwekkeu lot arbeid. Hij vergeleek de Chr. Volkspartij met een scheepje, dat allerlei stormen en hooge zeeën meemaakte, dat ook wel eens zou moeten „dokken" wegens averij' maar het houdt toch koers, want het kompas, Gods Woord, is aan boord. Daarbij draagt het den naam op den boeg: „Christelijke Volkspartij, Ljjst 6". Laat dat uw doelwit zijn, als gij uw potlooo gebruikt om een hokje op uw stem biljet in te vullen, opdat we straks mogen verheugd worden en stamelen: „Niet ver wacht en toch gekregen; z, God, geef zegen". Daarna gaf hij het woord aan den heer J. van Duyn, aftr. raadslid. Dit was voor het eerst, voor1 zoover w^j ons konden herinneren, dat alhier een ge meenteraadslid zelf voor het voetlicht kwam om aan zijn vereeniging en hen, die er be lang in stelden, mededeeling te doen aan de hand van eeni ge notulen van den gemeenteraad van wat in de afgeloopen periode door hem en zijn collega in hoofdzaak was gedaan. Vervolgens kwam de heer Wouda, mede- aftredend raadslid, naar voren, die in de eerste plaats een hartelijk woord van dank bracht aan den voorzitter voor het vele, dat hij in de laatste weken voor de partij had gedaan. Vervolgens wees hij er op, dat de partij niet alleen is voor de arbeiders, maar een „Volkspartij", dus de belangen behartigt van het geheele volk, waarvan spr. uit de afgeloopen periode een paar staaltjes naar voren bracht. Vervolgens lichtte hij nader toe, hoe de partij ontstaan was en voorspelde, dat, met weer 2 afgevaardigden naar den raad te sturen, de partij verloren zou gaan. Mocht evenwel dit getal verdubbeld worden, dan zou het dagelgksch bestuur der gemeente wel eenigszins anders gevormd worden, cn de invloed der partij natuurlijk veel grooter zijn. Na verzocht te hebben, dat alle aanwezigen straks als goede propagandisten mede zouden willen werken om dit schoone doel te be reiken, eindigde spr. met een ernstige op wekking om als één man hun stem op lijst no. 6 uit te brengen. Van de gelegenheid om vragen te stellen, maakten twee personen gebruik, die door den laatsten spreker werden beantwoord. Daarna sloot de voorzitter deze matig be zochte vergadering op de gebruikelijke wijze. Van gemeentewege zijn aan verschil lende niet breede zijstraten borden aang© bracht, houdende mededeeling, dat de toe gang van zulk een straatje voor alle motor rijtuigen verboden is. Door dezen maatregel wordt de algemeene veiligheid voor het publiek zeer bevorderd. Vooral in het Oostpad en Westpad, welke straatjes een druk Verkeer hebben van per sonen naar en van de tram, gaf dit noga' eens hinder, zoodat we hier weer van een verbetering kunnen spreken ten dienste van het algemeen. In de laatste dagen wordt nogal eens een autovracht garnalen van IJmuiden hier aangevoerd. Onze kustvisschers, wier vaar tuigjes van motorische kracht zijn voor zien, kunnen wegens de verzanding van Rijnlandsch Uilwateringskanaal hier niet haven, waardoor ze verplicht zijn óf naar de zeehavens van IJmuiden en Schevenin- gen te gaan óf hun vangsten per vlet hier voor den wal af te laten halen. Dit laatste kan ook alleen bij kalme zee geschieden, zoodat IJmuiden opgezocht wordt en de vangst hier per auto aangevoerd en dan verkocht wordt. Vrijdagmiddag werd 'n paard van den landbouwer Kr. v. D. op den Sluisweg schichtig en de voerman v. d. B. was niet bij machte het dier in toom te houden. In snelle vaart holde het, gevolgd door den aangespannen wagen, het Waaigat in waarna het ter hoogte van de Schoolsteeg tegen de mannfacturen-auto van de firma Kroon Co. opbotste. Voor het paard Piep het goed af, de voerman kreeg gelukkig ook geen letsel, maar de auto kreeg eeq leelijke duw met den haak van den wagen, die de achter deur der gesloten auto binnendrong. Een en ander beloopt een schadepost van plm. f 50 die echter door verzekering wel zal worden gedekt. LISSE. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Johanna Jacoba, D. v. St. v. d. Aart en E J. van Kesteren. Reindert Z. v. C. R. Segers en K. P. Hoo- gerfieide. Geertruida Anna Barbara D. v. I. C. Beuckaert en M. Balkenende. Cornelis Petnas, Z. v. C. van Stein en C. M v. d. Ing. Petronella, D. v. L. v. d. Woude en J. W. Verduyn. Bernardina Geertruida. D v W. P. Kerkvliet en M. M. Annaert Klaas, Z. v. L. M. Roo- denburg en M. Bouma. Overleden- Helena Maatje van Schaik, wed. van W. Meulblok 76 j. Martina Helena v. d. Voort 4 m. Gerardus Beyk, we-dn. van C. C. Spoor, 62 j. GehuwdH. Th. Perquin en E. A. M. Timp. J. F. Beelen en P. F. v. d. Geest. A. Teeuwen en H W. v. d. Putten J. M. Jelierse en J. Zwetsloot. S. Ch. Klein en E. Slinger. Vrijdagmorgen had alhier de onder- handsche aanbesteding plaats van het glas- en schilderwerk, voor rekening en ten be hoeve van de directie van de Coöp. Vei- lingsvereeniging van het H. B. G. alhier. Van de 7 uilnoodigingen waren een vijf tal biljetten ingekomen: C. v. d. Aart f 1613. A van Waveren f 1670, J. P. Bemel- man f 1850. A. W. v d. Meer f 2175 en A. v. d. Zaal f2463. Het werk is aan de laagste inschrijver gegund. NOORDWIJK. Groene Kruis, aid. Noordwijk. Vrijdagavond vergaderde de afd. Noord wijk te acht uur m het vereenigingslokaai te Noordwijk-aan-Zee. Daar de voorzitter, de heer A. Dorsman verhinderd was, opende de heer R J. de Groot deze matig bezochte vergadering met een welkomst woord. De notulen werden gelezen en on gewijzigd vastgesteld, waarna eenige in gekomen stukken de revue passeerden. Hierna volgde het jaarverslag van den secretaris. Het aantal leden is met 13 toe genomen en is nu 162. Er werden 5 be- stuurs- en 1 ledenvergadering gehouden. De Rijkssubsidie bedroeg f 703 te verdselen als volgt: f 347 voor de huisbezoekster en f 356 voor andere doeleinden. De Provin ciale subsidie bedroeg f 68. De gemeente restitueerde de kosten van aanleg gas en waterleiding ad f360 85. Een hartelijk woord van dank werd gericht aan den heer Wilhelm Tappenbeck, die het lighal. terrein heeft laten opknappen en daarvoor alleen het werkloon in rekening bracht en aan het_ Groene Kruis cadeau gaf eenige voeren stroo, vrachten klei voor verhaf- ding en alle aanplantingen zooals dennen, duindoorn, bloemen, graszoden enz. Er werden in 1926 negentien kinderen in de lighal verpleegd met een totaal aantal verpleegdagen van 3315. Hun werd ver strekt 146D/2 LiteT melk. De huisbezoekster zuster v. d. Helm had op 1 J an 1926 ondeT toezicht 18 gezinnen met 18 patiënten. Nieuw onder toezicht kwamen zes gezinnen met twaalf patiënten; af geschreven werden 2 gezinnen, één we gens vertrek en één wegens onwil. In 1926 werden door de huisbezoeksters bezocht 2-± gezinnen met 262 bezoekers. De tuberculose film die te Noordwijk en Noordwijk aan Zee werd vertoond had vooral aan Zee veel be langstelling terwijl de inkomsten boven verwacht!qg waren. Door de medewerking van het Casino-bestuur kon er een uitvoe ring gegeven worden ten bate van de lig hal. Dien avond had men medewerking van mej. Rie Balenburg, mej. Scheffelaar en anderen. Het was een groot succes. De in komsten bedroegen f 1632 35. Dank werd gebracht aan mevr. van Panhuys, daar dit resultaat voornamelijk aan haar i9 te dan ken. Hierna kwam het jaarverslag van den penningmeester. Deze rekening die nogal heel wat posten bevatte was reeds nagezien door mevr. v. Konijnenburg-Schaap en den heer S. J Zandvoort. Het kassaldo bedroeg f 729.31 1/2. De penningm. maakte de op merking dat de contributies veel te weinig zijn evenals dc opbrengst van de Emma- bioemcollecte. De twee overtredende be stuursleden R. J. de Groot en F. H. van Spanje werden herkozen. Bij het punt uit- Ioting obligaties 9telde de heer Duysler voor dit tot het najaar uit te stellen. Mevr. van Panhuys steunde dit voorstel. De heer Wig- gers vond de Emmabloem-collecte 't eenige variabele van de inkomsten en wilde af wachten wat dit opbrengt. De uitloting werd uitgesteld. Hierna werden nog enkele huis houdelijke zaken besproken waarna de voorzitter met woorden van dank aan de trouwe leden de vergadering sloot. Burgerlijke Stand. Geboren: Petrus Gijsbertu9 Meria. z. van A. Vink en J. van Rijn Cornelia Theodo ra Maria, d. van L. J. van der Meer en C. de Roode. Ondertrouwd: Hendricus Johannes Rem- mcrswaal, 28 jaaj, te Noordwijk en Marga retha Cornelia van der Meer. 29 jaar, te Noordwijkerhout Cornelis Koelewijn, 24 jaar, te Katwijk en Gerritje Hogewoning, 23 jaar, te Rijnsburg, onlangs te Noordwijk Johannes Weenk, 28 jaar. te Noordwijk en Jacomina van Dorland, 25 jaar, te Baten burg Wilhelmus de Haas, 27 jaar en Hen drika Maria Barbara Leuven, 24 jaar. Getrouwd: Th. J. Ruigrok, 25 jaar en J. M. Caspers. 25 jaar W. v. Zonneveld. 24 jaar. te Sassenheim en N. Passchier, 23 jaar te Noordwijk. Overleden: Gerritje Barnhoorn, 23 jaar, ongehuwd Marie de Bruin, 9 maanden, dochter van J. de Bruin en J. M. C. van Spijk te Vlaardingen: Arie Duindam, 54 jaar, gehuwd met E. Spaanderman. De Kon. Ned. Mij. van Tuinbouw en plantkunde afdeeling Noordwijk heeft evenals vorige jaren, weder getracht sym pathie te wekken voor den Moedersdag. Zij heeft thans n.l. pl.m. 1800 bouquetjes en even zooveel circulaires (waarin het doel van den Moedersdag werd uiteengezet) aan de scholen laten bezorgen, zoowel aan de lagere ab mulo en bewaarscholen teneinde deze aan de kinderen ter hand te stellen. _Wij zullen hopen dat deze zeer bewerke lijke propaganda der afdeeling den Moeders dag er in Noordwijk nu in heeft gebracht. Bij het alhier gevestigde correspon dentschap voor arbeidsbemiddeling zijn deze week als werkzoekenden ingeschreven 48 personen, n.l. 27 landarbeiders, 15 visschers 3 losse arbeiders, 1 stucadoor, 1 opperman en 1 kellner. NOORDWIJKERHOUT. De tnindersver. „Eensgezindheid" lost zich op in „Eendracht" te Lisse. De gecombineerde ledenvergadering in café ,,'t Wapen van Noordwijkerhout" van de twee groote luindersvereenigingen, n.l. „De Eendracht" van Lisse en „De Eensge zindheid" van hier, was zeer druk bezocht. De belangstelling was enorm. Zooals bekend was men in den laatsten tijd in „Eensge zindheid" heelemaal niet eensgezind. Het vertrouwen in het bestuur was geschokt; het bedanken van den voorzitter en een be stuurslid verbeterde den toestand niet. Een regelingscommissie werd samenge steld en deze besloot samen te werken met „De Eendracht" van Lisse. De voorzitter der regelingscommissie, de heer E. Oostdam Jb.zn. opende thans deze gecombineerde vergadering, en na gehouden stemming werd besloten ..De Eensgezindheid!' niet op te heffen, doch ze op non-actief te stellen. Alle oud-leden van de „Eensgezindheid'' kunnen zich aansluiten bij „De Eendracht", waarvoor reeds 85 leden zich opgaven, die allen werden aangenomen. In het bestuur van „De Eendracht" zullen 2 bestuursleden van „De Eensgezindheid" plaats nemen, nl. de heeren L. M. v. Noort en L. P. Heems kerk. Het veilingspercentage voor de nieuwe leden wordt vastgesteld op 7 pCt.: ook de oude leden van „De Eendracht" zullen 7 pCt. betalen, terwijl de goederen gratis ge- haald' zullen worden vanaf Hillegom en Lisse en gebracht naar Piet-Gijzenbrug, waar de veilingen blijven gehouden. Van elke f 100 000 omzet wordt 1 pCt afgehouden voor oude schuld en van een omzet, boven f 100.000 wordt 2 pCt. inge houden. De voorzitter van de regelings-commissie vroeg hierna h'et woord. Hij sprak de hoop uit, dat deze reorganisatie van twee mach tige luindersvereenigingen in het belang van alle tuinders zal zijn. Hij herdacht den ex-voorzitter van de „Eensgezindheid", die 12 jaren de belangen der vereeniging behar tigde, en die de bloeiende jaren der vereeni ging meemaakte, maar ook den tijd van dé- cadence. Door den ex-voorzitter werden zeker fouten begaan, doch spreker is er van overtuigd, dat hij steeds volgens zijn beste weten, de belangen der Vereeniging heeft behartigd, en bracht hem een eere-saluutl Ook de heer-Th. Langeveld, werd herdacht. Gedurende een tijdperk van 18 jaren was deze secretaris van „Eensgezindheid" en heeft nu als zoodanig om gezondheidsrede nen moeten bedanken. Met algemeene stem men werd de heer Th. Langeveld, onder luid applaus, benoemd tot eere-voorzitter; de lieer G. Schilder blijft voorzitter van de ge combineerde „Eendracht". Het voorstel van eenige leden om een accountant aan de nieuwe vereeniging toe te voegen, vond geen bijval. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelis Agatha Petronella, d. van J. Franken en A. van Lierop. Emilia Gerardina, d. van H. H. Hachmang en M. Duivenvoorden. Petronella Maria, d, van A. W. van Sasse en A. J. Heemskerk. Petronella Huberta, d. van J. van Dijk en P< W. van Maris. Petrus Jeroen, z. van A. van den Burg en M. Zwetsloot. Maria Alida, d. van J. Geerlings en A. M. Heems kerk. Overleden: Jan Moras 68 j. te Haarlem (St. Bavo). Hermanus Soodenkamp 61 j. te Amsterdam (St. Bavo). Herubertus Os 50 j. te Bennebroek (St. Bavo). Gehuwd: Cornelis Meijer 70 j. en Elisa beth v. d. Yeden. Johannes Marinus van Paridon 32 j en Adriana Antonia Gerard.i Versteijnen 21 j. Johannes Petrus v. d. Burg 24 j. en Christine Wilhelmina Redeker 24 j. Adrianus Josephus Koot 27 j. en Ca tharina Cornelia Warmerdam 21 j. Hen- drikus Reemst 26 j. en Wijntje van Rhee- nen 21 j. De heer jhr. J. H. Gevers van Kethel en Spaland, met bijna algemeene stemmen benoemd tot Jid van den Raad van Toezicht van de Coöperatieve Boerenleenbank, al hier, heeft als zoodanig bedankt. OEGSTGEEST. De afdeeling Oegstgeest van de Nat. Christen Geheelonthouders-Vereeniging heeft besloten om Zaterdag 28 Mei a.s. te maken tot een z.g. „Blauwe Dag". Dien dag zullen een aantal jonge dames het blauwe bloempje te koop aanbieden. De opbrengst zal ten bate komen van de Chr. drankbestrijding. RIJNSBURG. In den toestand van den heer A. J. M. die 1.1. Woensdag door het breken van zijn fiets zoo ongelukkig kwam te vallen, is eeD kleine verandering ten goede inge treden. De val is zoo erg geweest da.t de politie het heeft noodig geoordeeld een ernstig onderzoek in te stellen naar de mogelijkheid vam een aanrijding. Dit on derzoek is niet gemakkelijk omdat de heer M., die zich nergens iets van kan herin neren, zeer waarschijnlijk door de lichte hersenschudding, geen enkele inlichting kan verschaffen. SASSENHEIM. Burgerlijke Stand. Geboren: Alberta, d. v. C. Spilker en A. P. Arons. Petrus Johannes, z. v. J. P. Warmerdam en Chr. C. Duineveld. Roelof, z. v. A. Bergman en M. C. Floer. Francina, d. v. P. Staring en P. v. d Heiden. Cornelia Pieter, z. v. A. v. Nieuwkoop en H. v. d. Meg. Overleden: E. J. de Bruyn, 75 j. Getrouwd: P. Th.'Zwetsloot, 26 j. en J. M. Verkleij, 24 j. Ingekomen: Mej. A. M. Meijer, van Al kemade. Mej. J. E. Los, van Schiebroek. G. J. v. d. Rotten, van Grubbenvorst. C. van Waveren, van Lisse. Mej. W. Kersten, van Oegstgeest. Vertrokken: Mej. J. M. van Dijk, naar Voorhout. Mej. A. J. v. d. Voorn, naar Oegstgeest. VOORHOUT. De weg Leidsche Vaart. Het bestuur dezer gemeente heeft een schrijven gericht aan Gedeputeerde Stalen van Zuid-Holland en daarop adhaesie ver zocht van de gemeente Noordwijk en van Je K. N. A. C. en den A. N. W. B., waarin op den onhoudbaren toestand gewezen wordt van den weg Leidschevaart, loopende langs de vaart van'dien naam, vanaf den Rijks-* straatweg over Voorhout naar Noordwijk. Het wil het gemeentebestuur voorkomen, dat krachtig ingrijpen van provinciewede dringend noodig is. Een ingrijpen, dat leidt tot het reconstrueeren en verbreeden van den geheelen weg Dit laatste behoeft, naar zijn oordeel, geen bezwaren op te leveren, daar er langs den weg nog diverse meiers berm ongebruikt liggen. Nu de gemeente Voorhout haar hoofdwe gen. gedeeltelijk met provinciaal subsidie, gebitumineerd heeft, een mooie bitumen* weg loopt langs den duinenvoet ongeveej parallel aan den Rijksstraatweg nu 2-3

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 6