No. 20608 VRIJDAG 20 MEI Anno 1927 STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENT1ËN 30 Cts. per regel. Bij regeiabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine Advertentiën uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordelndspleln Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden ƒ2.35, per week Buiten Lelden, waar agenten gevestigd zijn, per week Franco per post 2.35 portokosten. ƒ0.18 0.18 Dit nummer bestaat uit VIER Bladen EERSTE BLAD. TEGEN DE TOEPASSING VAN DE ZONDAGSWET. Circa vijf-en-twintig belanghebbenden hebben, gevolg gevende aan de oproeping hun gedaan bij een rondschrijven verzon den door de heeren Batenburg, Kulk, Plat- teel, Uges en Hamburger, gisteren de ver gadering bezocht, die tegen twee uur was belegd in „De Burcht", ter bespreking van hetgeen gedaan zou kunnen worden, om een mildere toepassing van de Zondagswet te bewerkstelligen. Ook een aantal leden van den Gemeente raad gaven van hun belangstelling blijk, en wij merkten op mevr. DietrichDe Rooy en de heeren Heemskerk. Spendel. Kooistra, Wilmer, Coster en Groeneveld. Van de Ge meenteraadsleden mevr. Van ItallieVan Embden en Van Eek, waren brieven bin nengekomen en wethouder Reimeringer had bericht van verhindering gezonden. Ook de Wethouder van Onderwijs, de heer Meijnen had van zijn belangstelling doen blijken. De heer Hamburger, voorzitter van den Nederlandschen Bioscoopbond, die als voor zitter fungeerde, zeide in zijn openings woord het te betreuren dat noch de heer Uges noch de heer Selle aanwezig konden zijn, daar een van hen anders zeker deze vergadering zou hebben geleid. Hij noemde het belang bij een spoedige wijziging van de toepassing der Zondagswet grooter voor de niet bioscoophouders dan voor de bioscoopeigenaren.. Nadat onder leiding van den heer Ham burger eenige besprekingen waren gevoerd over wat de beste wijze was om tot het doel waarvoor de bijeenkomst was belegd, te geraken, werd besloten dat het bestuur van den Nederlandschen Bioscoopbond dat zich daartoe bij monde van den heer Ham burger bereid verklaarde, uitnoodiginsen zal richten tot de besturen van de plaatse lijke afdeelingen van de vereenigingen Ho- recaf. Ons Belang en St.-Jan. lot het hou den zoo spoedig mogelijk van een onderlinge bespreking, waarin de te volgen gedragslijn zal worden vastgesteld en even tueel een commissie die de actie zal hebben te leiden, zal worden benoemd. Met een woord van dank aan de aanwe zigen. in het bijzonder aan de Raadsleden en aan de Pers. sloot daarop de heer Ham burger de bijeenkomst. CHR. MIDDENSTANDSVEREENIGING AFD. LEIDEN. In de gisterenavond gehouden vergade ring van de Christelijke Middenstandsver- eeniging, afdeeling Leiden, werd de bespre king van het afbetalingssysteem voortgezet. In de vorige vergadering had de heer Ph- P. Deumer een inleiding gehouden en aan het einde de volgende conclussies ingediend. 1. Het afbetalingssysteem is in zijn tegen- woordigen vorm als een maatschappelijk euvel te beschouwen; veroorzaakt bij de minst draagkrachtigen een onevenwichligen toestand, doordat zij verplichtigen aangaan, welke boven hun draagkracht zijn. 2. Het afbelalingssysteem werkt den woe ker in de hand en dient óf door de centrale regeering öf door gemeentelijke verordenin gen bestreden worden. 3. De Handeldrijvende Middenstand ont- neme het afbelnlings^systeem haar object, door het bedingen van lage prijzen en leve ring der beste waren. Na een zeer uitvoerige bespreking, waarin de bezwaren tegen de voorgestelde conclu sies naar voren werden gebracht en waar aan door de meeste der aanwezigen werd deelgenomen, werd met algemeene stemmen de volgende door den heer van der Steen Jr. ingediende motie aangenomen: De Vereeniging van den Christelijken Handeldrijvenden en Industrieelen Midden stand, afdeeling Leiden. kennis genomen hebbende van de door den heer Deumer ingediende conclusies bij de behandeling van hel afbetalingssysteem ?n de naar aanleiding daarvan gehouden be spreking, concludeert, dat het afbetalingssysteem, wanneer dit betreft goederen met een vrij langpn levens duur. waarvan de prijs niet boven den fi- nan'upplen draagkracht van den kooper Seat, zijn goedp zijde kan hebben, doch dat bij dit systeem zoowel het koopen boven den hnantieelen draagkracht als het vragen van onmatige prijzen ernstig moet worden afge keurd. spreekt als haar verwachting uit dat alle 'eden der Vereeniging er toe zullen mede werken dat het afbetalingssysteem geen 'e?el. doch uitzondering zij. en in zijn ver keerden vorm zooveel mogelijk wordt be streden. besluit deze motie ter kennis te brengen ^an het Hoofdbestuur der Vereeniging. van j1 Centrale der drie plaatselijke Midden- stands-Vereenigingen en der plaatselijk0 Pers. Onder leiding van haar Voorzitter, den heer J. van der Steen, werd ook een huishou delijke vergadering gehouden. Na de gebruikelijke opening werden de notulen door den secretaris, den heer M. Ziegelaar, gelezen en goedgekeurd. Enkele ingekomen stukken werden be handeld, waaronder zeer belangrijke. Wij noemen slechts het uitvoerige rapport van de commissie voor het onderzoek naar de mogelijkheid tot oprichting van een advies bureau voor beroepskeuze. Na een uitge breide bespreking werd besloten aan ver- scheidenen der aanwezigen het rapport rond te zenden,' welke dan hun opmerkin gen aan den secretaris zullen inzenden. Ook werd nog voorgelezen een schrijven van het Bestuur der Christelijk-Historische Kies- vereeniging als antwoord op het door de ver eeniging ingediende voorstel betreffende het Gemeente-program. De vergadering ver- klaarle zich zeer erkentelijk voor dit ant woord. te meer daar dit de eenige kiesver- eeniging is. welke een antwoord zond. Hierna had een bestuursverkiezing plaats in de vacature J. Zandbergen, voortbestaan- de door het bedanken van den heer W. Roo- denburg. Gekozen werd de heer mr. F. H. van der Tas, welke van de benoeming zal worden kennis gegeven. In bespreking kwam voort een voorstel van Vereeniging van Huisvrouwen. De heer Wielinga zette de bedoeling uiteen en het bl dnt de contactcommissie, diè sedert kort bestaat, tusschen deze vereeniging en de drie Middenstands-Vereenigingen reeds goed werk doet. Na rondvraag sloot de Voorzitter deze be langrijke en gezellige vergadering terwijl het in tusschen reeds half twaalf geworden was. TOURNéE VAN LEIDSCHE STUDENTEN NAAR LYON, NANCY EN STRASBOURG. Door de medische faculteit van Leidsche studenten is van 1123 Juni a.s. een tournée naar Lyon, Nancy en Strasbourg georga niseerd, waarbij verschillende laboratoria en klinieken bezichtigd en diverse voordrachten gevolgd zullen worden, terwijl ook een be zoek aan een zijde-fabriek te Lyon in het reisplan is opgenomen. OPENBARE VERGADERING VAN KAPPERSPATROONS- EN BEDIENDEN. Propagaiida-avond van de Kappersbedienden Een matig bezochte bijeenkomst, die be legd was door een comité van kappers patroons- en bedienden werd gisteravond in een der zalen van café „Zomerlust" alhier gehouden. De bijeenkomst die tot doel had propa ganda voor den Nederlandschen Bond van Kapperspatroons en voor den Ned. Bond van Kappersbedienden, werd geopend om negen uur door den voorzitler van den Bedienden- bond, de heer H. A. Henzing, die na zijn spijt te hebben betuigd over de geringe op komst van de patroons en bedienden de aan wezigen welkom heette en terstond het woord verleende aan den heer Vos uit Haarlem. De spreker ving eveneens aan met zijn teleurstelling te betuigen over de geringe opkomst, in het bijzonder van de zijde van zijn collega's, de patroons. Hij bracht hulle aan het volhardende wérken van de Leid sche voormannen in de patroons- en be diendenbeweging. Spr. verweet de vakmen- schen laksheid met betrekking tot het vormen van een hechten bond, die goede resultaten voor de belanghebbenden bij het vak zou kunnen bewerken. Hij noemde het werk dat nog te verrichten is groot, doch is er van overtuigd, dat door samenwerking van patroons en bedienden het ideaal be reikt kan worden. En hij zeide voorts dat daartoe de samenwerking zooals die Ie Leiden bestaat, heilzaam kan en moet werken. Tot voor beeld van wat kèn worden bereikt wees spr. op het verzekeringsfonds, dat wel het beste en meest eervolle en sprekende bewijs daar van levert. Spr. bracht hulde aan de energie van den voorzitler van den bediendenbond wiens volhardend werk voor de maatschap pelijke belangen hij niet genoeg te waardee- ren noemde, en besloot daarop zijn inleiding. Als tweede spreker verkreeg daarop de heer Hollinga uit»Den Haag die wegens ver hindering van den heer Heuschen .gekomen was. het woord. Spr. wees op het vele dat in de laatste twee jaar is gedaan voor het stichten van een kappersbedrijfsorganisatie. Hij zou wil len dat men de begrippen patroon en be diende trachtte weg te denken en door een cenlrale, gemeenschappelijke samenwerking tot de behartiging van de gemeenschappe lijke belangen zou komen En hij betreurde het gemis aan lust tot organiseeren bij het kapperspersoneel en bij de patroons. Óver „wat ons te doen slaat zou spr. in den breede kunnen uilweiden. Maar hij acht dit beter te doen in een vergadering van uitsluitend bediendeD. Spr. weet aan de patroons de schuld van het onmogelijk ma ken van den totstandkoming van een K B. O. Hij achtte de positie van den patroon lang niet steeds gunstiger dan die van den be diende en beoleilte juist daarom de samen werking tusschen beide groepen. Ook de heer .Hollinga wees op het mooie instituut van de ziekteverzekering en noemde die even belangrijk voor den patroon als voor den bediende. Hij noemde het behartigen van de belangen van anderen even belang rijk als het behartigen van het eigenbelang. Met het advies door gemeenschapszin te be trachten te probeeren tot het doel te komen, besloot spr. zijn rede. Nog eens sprak de voorzitler, waarna de laatste inleider, de heer Schlosser uit Am sterdam het onderwerp „Het heden, vede len en de toekomst" behandelde. Aan de hand van de geschiedenis constateerde spr. dat de organisatie van de kappersbedienden als vakbond nooit veel te beteekenen heeft gehad Hij herinnerde aan de toestanden ja ren her, toen de bedienden als kind (als stiefkind) bij de patroons in huis waren. Aan de tijden waarin een volslagen be diende van 's morgens zes, tot 's avonds negen of tien uur moesten werken.voor twee gulden per week. Dat was vijfen twintig jaar geleden, tot een actie van de patroons en bedienden samen, na veel moeite een einde aan die wantoestanden vermocht te maken. Spr. zeide dat indien een kern van pa troons en bedienden de middelen ter hand nemen die er zijn, om te komen tot één vrijen middag per week, ook te Leiden iets zou kunnen worden bereikt. Spr. noemde het een belang voor de pa troons uit vrijen wil een vrijen middag per week toe te staan, vóór de Arbeidswet iets anders, nadeeliger voor de patroons gaat voorschrijven. Het mateloos in dienst nemen van leerlingen, waardoor een groot over compleet aan geschoolde maar werkeloozo bedienden niet te voorkomen is. noemde spr. een ernstig gevaar, waardoor het toch al niet rijke bestaan van de bedienden nog schraler dreigt te worden. Hij wees op het verband dat zal moeten beslaan tusschen de loontarieven van de bedienden en ds salon tarieven van de patroons. En als een voor beeld van de verbeterde positie van de be dienden noemde hij het groote aantal ge huwde bedienden, tegenwoordig. De organisatie van de bedienden kan ver heffing. verbetering van de toestanden doen ontstaan aldus spr. mits haar ledental toeneemt. Met een opwekking aan de bedienden, ook aan de vrouwelijke bedienden er waren tot spr.'s genoegen twee lieftallige kap- stertjes aanwezig eindigde spr. zijn aan dachtig aangehoorde rede. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen maakten eenige heeren gebruik, waarop de voorzitter tegen kwart ovpf elf de bijeenkomst sloot. MEN MOET HET IJZER SMEDEN ALS HET HEET IS. Er heeft zich uit de bewoners van het Noordelijk gedeelte der gemeente, omwo nenden van de Leidsche Centrale, in wijden kring een comité gevormd, bestaande uit de dames en heerenJ. Dirkse, H. H. Hommes, dr. L. P. Krantz, G. v. d. Lee, J. J. F. v. d. Meer, H. de Roode, Jb. Schots Jbzn., H. Vink, mevr. A. Werner-- Somerwii, mevr. I. Zandvoort—Kooreraan, en J. v Zij verden, welk comité zich tot de candidaten voor de verkiezing van den Raad heeft gewend met onderstaand schrijven: In verband met Uwe candidatuur voor het lidmaatschap van den gemeenteraad, nemen wjj de vrijheid het volgende onder Uwe geëerde aandacht te brengea Gelijk U bekend zal zjjn, ondervinden om wonenden van de Leidsche Centrale tot in wijden kring een bijna ondraaglijken last en hinder van de massa's stof en gruis, die deze Centrale dag en nacht verspreidt. Reeüs meermalen zijn autoriteiten op dezen overlast gewezen, tot nog toe echter helaas zonder gevolg. Toch zou bedoeld euvel gemakkelijk ge keerd kunnen worden wanneer aan de Cen trale geen kolengruis of bries meer zou worden gestookt. Het schijnt echter, dat het geringe economische voordeel, dat wellicht het stoken met bries voor de Centrale op levert, bij de autoriteiten nog steeds zwaar der weegt, dan het verschaffen van een weinig meer levensgenot aan eenige duizen den hunner medeburgers. Verder mag onzes inziens vooral ook niet uit hei oog worden verloren, dat het naar gezondheidseischen bewonen van de huizen (ramen openen voor hei toetreden van lucht) vaak tot de on mogelijkheden behoort. Ondergeteekenden, die zich tot een Comité vereenigd hebben, willen trachten autoriteiten van den ernst dezer brandende kwestie ie doordringen en hen te overtuigen, dat deze last en hinder, welke het stoken van gruis in de Centrale aan in wijden kring om wonenden dagelijks bezorgt, als een ware plaag is te qualificeeren, om mei te spreken var de schade, welke dit stof aan machine- neen in fabrieken, aan in winkels opgeslagen levensmiddelen en aan schilderwerk en dak goten van huizen berokkent. We willen hopen, dat, indien de stem bus U naar den Kaad mocht afvaardigen, onze kwestie ook bjj U een gewillig oor mag vinden en dat in dit geval U er toe zult willen medewerken een eventueel door ons in te dienen verzoek om aan de Cen trale geen bries, kolenstof of andere min derwaardige brandstof meer te stoken, krachtig te steunen. ren slotte zoudt U ons ze*r verplichten, wanneer U ons thans reeds zoudt kunnen mededeelen of wij eventueel op Uw steun zullen mogen rekenen en zien gaarne tot a.s. Zaterdagavond Uw zeer gewaardeerd antwoord aan ons voorlnopig Secretariaat (H. Vink, Oude Singel 76), tegemoet. JAARVERGADERING WONINGBOUWVER. „DE EENDRACHT*. In de dezer dagen gehouden jaarverga dering van bovengenoemde vereeniging werden de aftredende bestuursleden her kozen en in de vacature-Jordaans voorzien door de benoeming van den heer A. Teeuwen. Tot leden van den raad van commissaris sen werden gekozen de heeren C. Leget en P. Verstraten. De jaarverslagen werden onveranderd goedgekeurd. Aan het finantieel verslag over 1926 is het volgende ontleend: de exploitatie-reke ning van bouwblok I vermeldt een winst saldo van f221.22; van blok II f290.59; van blok III a f 18.12; van blok V f663; van bouwblok Va f232.62; terwijl alleen de rekening van blok III een verliessaldo van f75.67V2 aangeeft. De bahns van het badhuis der vereeni ging sluit met een verliespost van f 6.626.3S met een totaal van f75.753.44. OPENB. VERGADERING COMM. PARTIJ (HOLLAND). Voor een honderdtal belangstellenden hield gisteravond de plaatselijke afdeeling der Communistische Partij-Holland in de groote zaal van de Graanbeurs een verkie- zings-propaganda-vergadering. waarin het woord werd gevoerd door de heeren H. van Weizen en dr. J. A. N. Knuttel. Na een korte inleiding van den voorzit ter, den heer P. Raar. verkreeg de heer Van Weizen het woord, die aanving met op te merken, dat het vanzelfsprekend is, dat iedere Leidsche arbeider, die zich reken schap geeft van de bestaande toestanden, Dinsdag zijn stem zal uitbrengen op de partij, welke den strijd tegen de bourgeoisie het meest consequent voert. Men verwijt den communisten, aldus spr., dat zij een destructieve politiek voeren, maar dit is niet waar. Wij willen slechts de tegenstellingen tusschen de bourgeoisie en de arbeidersklasse zoo fel mogelijk be lichten opdat het proletariaat eindelijk eens de oogen opene voor den chaos, welke het kapitalisme geschapen heeft en waarin het geen kans ziet nog orde te brengen. Bestrijding van de werkloosheid door ra tionaliseering van den arbeid is de maat regel, die deze eer zal doen toe- dan af nemen en daarom is het voor de arbeiders een dringende noodzakelijkheid het kapita lisme te overwinnen. Met een opwekking om daartoe mede te werken door a.s. Dinsdag de communisti sche lijst te stemmen, besloot spr. zijn betoog. De heer Knuttel zeide weinig waarde te hechten aan het bezit van den zetel in den Leidschen gemeenteraad, voor zoover zijn partijgenooten daarvan direct profijt ver wachten Het groote belang van dien zetel zit evenwel in de propagandistische waarde. De arbeiders moeten er op gewezen worden hoe zij zelf een eenheid moeten vormen tegen het eenheidsfront van het kapitalisme. Een massa-actie van het proletariaat, welke de vernietiging van het kapitalisme tengevolge zal hebben, zal onze redding zijn, niet onze vertegenwoordiging in over heidsinstellingen. Onze eisch is een maatschappij waar niet uitgebuit zal worden en waar geprodu ceerd wordt niet terwille van de winst, maar slechts om in de behoeften van allen te voorzien. Wij zijn gekant tegen het militairisme, zegt spr., maar moeten ons leger in Rus land handhaven teneinde te voorkomen, dat de bourgeoisie daar wederom het heft in handen zou nemen. Ten opzichte van het vraagstuk der werkloosheid is onze eisch productief werk of het volle loon. Tenslotte behandelde spr. de kwestie der socialistische wethouderszetels in den raad. Spr. noemde het een belachelijk dreigement, dat de S. D. A. P. zegt uit te zullen treden, wanneer de bourgeoisie haar beloften niet nakomt. Alsof de bourgeoisie daar rouwig om zou zijn! Merkwaardig vond spr. het ook, dat de S. D. A. P. nog heil verwacht van het bestaande stelsel en zelfs blijkens uitlatingen van den heer Van Eek bij de algemeene beschouwingen over de begroo ting 1927 en de installatie van den burge meester. daarvoor den klassestrijd op zij wil zetten. Van de gelegenheid tot debat maakte al leen een vertegenwoordiger van de Onaf hankelijke Communisten gebruik, wien de heer Knuttel in zijn repliek niet minder dan diefstal verweet, waarop de geachte debater repliceerde met lieflijkheden als schurk, ellendeling, ploert e.d. Wat werkt de communistische nolitiek toch veredelend! HET ONGELUK IN DE FABRIEK VAN TIELEMAN EN DROS. Goed afgeloopen. Onmiddellijk na het bekend worden van het gebeurde in de fabriek van de firma Tieleman en Dro9, waarover wij in ons blad van gisteren reeds een kort bericht gaven, hebben wij ter plaatse van het ongeval den toestand na het ongeval in oogenschouw genomen. Het blijkt dat door tot nu toe onverklaar bare oorzaak een centrifuge dip met groote snelheid draaide zonder dat iemand iets ongewoons aan de machine had be- BINNENLAND. Het bezoek der Koninklijke familie aan de hoofdstad. (Binnenland, 2e blad, en Laatste Berichten, 1ste blad). Ingediend is een wetsontwerp tot centra lisatie van het Middenstandscredietwezen. (2e blad). Uitbreiding van den Raad van Indië if te wachten. (Uit Ned.-Oost-Indié, 2e blad). Op een onbewaakten overweg bij Vier- verlaten is een anto door een trein gegre pen; één persoon werd gedood, een anJer gewond. (Gemengd, 2e blad). Nadere bijzonderheden over het ongeval bij de iirma Tieleman en Dros te Leiden. (Stadsnieuws, le blad). De samenstelling van het Zwaluwen elftal voor den voetbalwedstrijd tegen de Roode Dnivels. (Sport, le blad). Een spoor van den moord op mr. Wijsman? (Laatste Ber. le blad). BUITENLAND. De regeeringsverklaring der nienwe Oos- tenrijksche regeering. (Buitenl., le blad). De Engelsche minister van Binnenland- sche Zaken heeft zijn verklaring over den inval in de Arcosgebouwen nitgesteld. (Bui tenland, le blad). De Hongaarsche Kamer kenrt het verdrag met Italië goed. (Tel., le blad). merkt uit elkander is gevlogen. Daardoor vlogen de stukken brons van de centrifuge en gietijzer van den mantel door het lokaal en werden eenige mannelijke en vrouwe lijke leden van het talrijke personeel dat daar werkt min of meer ernstig getroffen. Bij informatie bij de directie van de Con- servenfabriek vernamen wij dat de gespron gen centrifuge er een wa9 van de nieuwste vinding die eerst een paar weken in gebruik was De firma had deze centrifuge besteld omdat zij zeer tevreden was over een andere centrifuge van precies dezelfde constructie en geleverd door dezelfde fabriek, die zij een jaar geleden bij wijze van proef had in bedrijf gesteld. De politie deed terstond een onderzoek instellen naar den oorzaak van het ge beurde en verzocht den directeur der Kon. Grofsmederij alhier ir. Touw een onderzoek in te stellen en een deskundig rapport uit te brengen. De heer Touw is gisteren even ter plaatse geweest en zet zijn onderzoek waar van de conclusie nog niet bekend is voort. Het ongeval veroorzaakte zooals begrijpe lijk is groote consternatie in de fabriek En ook daarbuiten, omdat de families van de menschen die in de fabriek werken allen wilden welen wie de getroffenen waren. De spoedige aanwezigheid van den E. H.D., van eenige zusters van de Wijkverpleging Middelstegracht en van de doktoren da Bruine Groeneveldt en Leesberg maakte spoedig ingrijpen mogelijk en de getroffenen waren binnen zeer korten tijd reeds naar het St. Elisabethgesticht ter behandeling overgebracht. Daar kon worden vastgesteld dat de ar beiders Griffioen en Nieuwenburg slechts zeer licht gekwetst waren, zoodat ze zich naar hun woningen konden begeven. Erger maar niet direct levensgevaarlijk bleek vrouw Wolter er aan toe. wier beid© beenen gebroken waren, en de arbeider Klauw die een elleboog brak en een wond© in de borslslreek opliep Zijn collega Klink hamer brak één been. Gisteravond was de toestand van de getroffenen met uitzonde ring van dien van Klauw reeds redelijk *e noemen. En hedenmorgen kregen wij ook omtrent dezen man betere berichten. Wij werden om één uur hedenmiddag gemach tigd te berichten dat de toestand van alle drie in het St. Elisabethgesticht verpleegden, redelijk wordt geacht en zonder direct le vensgevaar. De recherche heeft den geheelen nacht het lokaal waar het ongeval heeft plaats gehad, daar het onderzoek der justitie nog niet is gesloten, doen bewaken. BEKNELD TUSSCHEN HET PERRON EN EEN STILSTAANDEN TREIN. Gistermiddag ongeveer terzelfder tijd dat het ongeluk bij de firma Tieleman en Dros plaats had, viel er ook nog een ongeval te vermelden aan het Station der Ned. Spoor wegen alhier. De 48-jarisre industrieel If R. le 's-Gravenhage vroeger te Warmond, die

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 1