'pijngn UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. J Prijs 75 ets. RECHTZAKEN. SCHEEPSTIJDINGEN. ALPHEN. Tot stationscheef 2e klasse alhier is be noemd de stationschef 3e klasse F. H. M. Baars te Geertruidenberg. De heer B. G. F. Spormann, alhier, be haalde te Utrecht het diploma voor bekwaam horlogemaker. De Minister van Justitie heeft met ingang van 21 Mei a.s. aangesteld tot rijks veldwachter-brigadier Joh. Kuil, thans rjjks- veldwachter-brigadier-titulair te Leeuwarden, met gelijktijdige verplaatsing naar Gouwsche sluis. BODEGRAVEN. Auto-ongelnk. Natuurlijk weer op de beruchte Noord zijde, op het zoo goed ais boomlooze ge deelte in de omgeving der Wierickerschans, had èen vrij ernstig auto-ongeluk plaats, dat gelukkig geen mensohenlevens kootte. Op den niet breed en weg passeerde een lichte vrachtauto van den tuinder H. al hier een tweetal aaneengebonden z.g. dis selwagens, waarvan de voorat© door een landbouwer bestuurd werd. Deze wagens zijn in het verkeer steeds gevaarlijk, om dat het paard niet tusschen „boomen" loopt, doch slechts door touwen aan den wagen is bevestigd, waardoor de wagen soms hevig kan slingeren. Nog gevaarlij ker wordt het echter als er een tweede wagen, heelemaal stuurloos achteraan ge bonden is. Dat gevaarlijke bleek ook wel bij het passeeren van de auto. De wagens weken uit, doch de tweede slingerde daar bij zoo sterk dat hij tegen de auto aan botste, waardoor deze kantelde op den weg en omslaande in een sloot terecht kwam. Een der in zittend een wist zich direct uit het water te werken, doch de tweede, een zoon van den eigenaar was onder den wagen, in de bagger der sloot geraakt. Ook hij kon echter spoedig worden gered. De wagen, die ernstig beschadigd werd, kon door een Ford-kraan weer op het droge worden gebracht. Tot onderwijzer aan de Groen van Prinstererschool (voor rek. van het be stuur) is in de plaats van den heer Amers foort, benoemd de heer Hoo gen doorn, van Waarder. De heer H. was als assistent werkzaam aan de Chr. school te Nieuw er- brug. Door het gemeentebestuur van Bode graven is de Oud-BodegTavensche weg (ge meente Zwammerdam) van den Spoorweg overgang tot het slachthuis, het gedeelte weg dat noodig is om uit Bodegraven in hert slachthuis te komen, aanmerkelijk op gehoogd, tegelijk met het indertijd gedemp te deel van deD „spoorpufc"" in het ver lengde der Willemstraat Op deze verhoo ging van klei e»n puin is aangebracht een laag bijzonder grof grind. De huizen langs den weg zijn nu heel wat lager dan den weg komen te staan, we vreezen wel wat voor de ruiten, wanneer over het losse grind de vrachtauto's zullen rijden. WADDTNXVEEN. Gemeenteraad. De eindcijfers der be- drijfsrekeninn Het instituut der „schoolartsen" bestendigd De financieele toestand der gemeente gunstig. Tegenwoordig alle leden behalve de heer Galama. Voorzitter de burgemeester, de heer P. A. Troost. Na opening door den voorzitter wordt het verslag van de vergadering van 8 April on veranderd vastgesteld. Mededeeling wordt gedaan van het besluit van Ged. Staten houdende goedkeuring van de besluiten van den raad d.d. 8 April j.l, tot verkoop van grond aan de Oranjelaan aan de heeren Bennis, Glasbeek en Meuleman. Door den voorzitter wordt verder nog mededeeling gedaan van de eindcijfers der bedrijfsrekeningen over het jaar 1926, waar uit blijkt dat het elektriciteitsbedrijf een winst van f 3970.93V>. het waterleidingsbe drijf een winst van f 2226.731/*, terwijl hel gasbedrijf als gevolg van de mijnwerkers- staking in Engeland een verlies heeft te boe ken van f 1309 84, zoodat alles te zamen ge nomen de bedrijyen over 1926 een winst hebben afgeworpen van f 4887.83. Aan de orde is thans de vraag of het hee renhuis behoorende' aan de gemeente en staande aan den Kerkweg, bewoond door den heer Schwartz wederom voor den tijd van een jaar aan dezen zal worden verhuurd of wei of het mogelijk aanbeveling verdient dit pand te verkoopen B. en W. hebben terzake geen bepaald voorstel aan den raad gedaan maar wen- schen een en ander aan den raad over te la ten. Nadat deze zaak van verschillende zij den is belicht, komt men tot de conclusie dat het voorloopig althans maar het beste is, dit huis te behouden en het maar op de ge wone conditiën te verhuren aan den heer Schwartz. Men kan dan een volgend jaar Wel weer zien. Op voorstel van B. en W. wordt het be sluit tot het aanbrengen van beschermers om de boomen aan de Oranjelaan ingetrokken, ingezien hiermede een bedrag van onge ler f 750 gemoeid is en het met het vernie len yan de boomen daar niet zoo'n vaart is geloopen. Ter tafel komt thans het verzoek van den Jeer C. B. Broer om voor zijn fabriek aan "en Kerkweg eenige boomen te mogen fooien en het voetpad ter plaatse te mogen ophoogen ten behoeve van zijn auto's, welke anders niet in de fabriek kunnen worden Bereden. Dit verzoek lokt nog al eenige besprekin- &en uit. De heer Tol merkt op dat wanneer nel verzoek wordt toegestaan, het voetpad Jaar v0or het publiek, vooral bij regenach- weer. niet meer zal zijn te gebruiken. ;len zal het daar alsdan niet op de been bunnen houden Ook de heer van Lange ^e®Ut dat het uiterst moeilijk is op dit ver- een gunstige beslissing te nemen, Vooral zal er met kinderwagens niet meer kunnen worden gereden, dat tenzij iemand deze wagens in de flank steunt en alzoo behoedt voor omkantelen. Op voorstel van den voorzitter wordt dit punt aangehouden en zullen de leden per soonlijk ter plaatse de toestand opnemen. Het voorstel van B. en W., om het insti tuut „Schoolarts" ook na 1 Juli a.s. te be stendigen, wordt met 8 tegen 3 stemmen aangenomen, terwijl de belooning der art sen wordt bepaald op f200 per school en per jaar. Het voorstel tot het vervangen van een gedeelte der keibestrating op den Kerkweg door klinkerbestrating en het uitbreiden dier bestrating roept de oude weggeesten wak ker. Vooral de noodzakelijkheid van be schoeiing van den Kerkweg wordt naar vo ren gebracht. Na heel veel over en weer praten over deze zaak wordt eindelijk over eenkomstig het voorstel van B. en W. be sloten, nadat dit college nog heeft toegezegd te zullen komen bij de eerstvolgende begroo ting met plannen tot beschoeiing. Voor de aanschaffing van helmen en uni formen voor de vrijwillige brandweer wordt aan B. en W. een blanco crediet verleend, alsmede machtiging tot den verkoop van eenige onbruikbare voorwerpen als school banken en dergelijke. Thans volgen nog eenige mededeelingen van den voorzitter betreffende den finan- cieelen toestand der gemeente. Naar den toestand op 2 Mei j.l. wijst de gemeentereke- ning dienst 1926 een voordeelig saldo aan van f 80.925,70Va. De raad besloot reeds uit de gewone middelen te betalen een bedrag van f 11.000 voor de nieuwe brandspuit en f 10.000 over te brengen naar den dienst 1927. Thans stellen B. en W. nog voor om te transporteeren naar den kapitaaldienst, m.a.w. uit den gewonea dienst te betalen f 12.000 voor het zwembad en f 2000 voor den grond achter de ambtswoning van den burgemeester, zoodal in totaal f 35 000 kapitaalsuitgaven uit de gewone middelen zijn betaald en er dan nog een saldo rest van f45.000, hetwelk zal worden overge bracht op den dienst 1928. Voor het dienstjaar 121 was voor plaat selijke inkomstenbelast, geraamd f 134 000, 1922 f 108.000, 1923 f 78.600, 1924 f 78 000, 1925 f 80.000, 1926 f55.200, in 1927 f 55.000. Het vermenigvuldigingscijfer werd. gedu rende die jaren teruggebracht van 1,8 op 1,2. En desondanks steeg de opbrengst dezer belasting zoodanig, dat b.v. in 1S26 in totaal werd ontvangen f 102.000. De voorzitter feliciteert den raad en de gemeente met dezen gunstigen financieelen toestand, welke te meer tot dankbaarheid stemt, wanneer men bedenkt, dat de ge meenteraad het vorig jaar groote bedragen heeft gevoteerd voor onderwijs en volksge zondheid. Hierna sluiting. De heer v. d. Jagt, te Gouda stelde na mens de voetbalver. „Gouda" den burge meester een bedrag van f 100 ter hand voor liefdadige instelling in onze gemeente. Van iemand die onbekend wenscht te blijven ontving de burgem. bovendien f 10. Deze bedragen bestemde de burgemeester voor 't damescomité tot uitzending van zwakke Waddingsveensohe kinderen naar Bosch en Zee WOUBRUGGE. In de laatst gehouden raadsvergade ring stelde de heer De Vette de vraag: zou door de breede wateren van Wijde Aa en Padde of Poldergat, in geval van brand, de bewoners van de veenderpolder en hoek van de Veen bijtijds hulp verleend kunnen worden door de brandspuiten? De voorzitter stelde den heer De Vette gerust en gisterenavond werd door B. en W. een proef genomen, om te zien binnen wel ken tijd de spuiten van hieT daar water kon den geven. Onverwachts werden de 9toom- en mo torspuiten van hier gerequireerd en ge plaatst op een der vaartuigen van de Aan nemers Gebr. van Luiing, welke met hun motorsleepboot beide spuiten naar den hoek van de Veen vervoerden en döAr. juist op een der moeilijkste plaatsen op de Kade gelost en binnen het half uur na van hier vertrokken te zijn gaf men water. Ook de daar ter plaatse gestationeerde handbrandspuit werd geprobeerd en in orde bevonden. De bewoners in dat deel der gemeente kunnen gerust zijn. Komt 't geval van brand voor, zij hebben hun spuit bij den hand en binnen een half uur kunnen de stoom- en motorspuiten van hier het werk overnemen, en zoo noodig ook nog de motorspuit van Hoogmade. ZWAMMERDAM. De boerderij met weiland, bekend onder den naam „Buitendorp", onlangs door de gemeente aangekocht, is bij pu blieke vertiuring voor den tijd van 3 jaren verpacht aan F. J. Boerefijn te Alphen a. d. Rijn, voor de som van f 950 per jaar. De Chr. zangvereeniging „Zingt den Heer", alhier, welke op een in het vorig gehouden concours te Apeldoorn een lsten prijs in de eerste afdeeling behaalde, is thans voornemens deel te nemen aan een concours te Huizen N. H. De vereeniging zal dan in de afdeeling „Uitmuntendheid" zuigen. RECLAME. O worden gestild door 2463 AALSMEER. De hoedanigheid van het water. Door den directeur der Rijks-Tuinbouw school alhier, Ir. Koeman, wordt geregeld onderzocht de hoedanigheid van het water in Rijnlands boezem, naar aanleiding van de verzouting, die meer speciaal de laatste jaren op den voorgrond is getreden en een dreigend gevaar is voor de tuinbouwgewas- sen. Het jongste onderzoek wee9 het vol gende zoutgehalte van het water aan: bij den Vijfhuizerweg 0.46, bij de Ringvaarts- brug 0.36, bij het einde vaii den Uiterweg 0,2 pCt. zout. Normaal mag zoetwater 0,2 0.3 pCt. zout bevatten. Aangenomen wordt dat de verzouting geschiedt door het Am- sterdamsche schutwater, dat dagelijks in Rijnlands boezem geloosd wordt, terwijl de Westpias nog een zeer gunstigen invloed uitoefent in het Westelijk deel der ge meente om het zoutgehalte laag te houden, wat blijkt uit bovengenoemd onderzoek. Toch i9 het te hopen, dat er wat op gevon den kan worden om de verzouting legi-n Ie gaan, daar het voor den tuinbouw steeds moeilijker wordt de gewassen voor onder gang te behoeden. HAARLEMMERMEER. Op den Aalsmeerderweg nabij den Venneperweg alhier raakte de bestuurder van een vrachtauto de macht over het stuur kwijt, met het gevolg, dat het ge vaarte in het water terecht kwam. De be stuurder wist eT intijds uit te springen en kwam met den schrik vrij. De gehavende auto werd met een kraanwagen op net droge gebracht en naar een garage gesleept. Aan den Ringdijk nabij Heemstede alhier werden in den laatst en tijd herhaal delijk diefstallen van bloemen gepleegd. Het is der politie thans mogen gelukken den vermoedelijken dader op te sporen en te arresteeren. Na verhoord te zijn is hij weder op vrije voeten gelaten. HILLEGOM. Het jaarfeest der St. Joseph-gezellen- vereeniging is gevierd. Des morgens had in de St. Martinus de kerkelijke viering plaats. Het gemeenschappelijk ontbijt geschiedde in het gebouw aan de Hoofdstraat tegen over de Remise. Tijdens dat ontbijt bood de familie van de Poll aan de leden een por tret aan van haar zoon Willem, eerste praeses der vereeniging, aan wien de ge zellen bij het overlijden de laatste eer be wezen. Des avonds was er een feestelijke bijeen komst in het gebouw, waar behalve de leden ook de bestuursleden en de ouders tegenwoordig waren, benevens de directeur, kap. D. Schoenmaker en pastoor v. Leeuwen Het programma bood afwisseling van zang, gymnastiek en voordrachten. De di recteur zette het nut der vereeniging uiteen en vroeg de blijvende steun en medewer king der ouders. De openbare aanbesteding, die B. en W. dezer gemeente Dinsdagmorgen hielden voor I. het bouwen van een concierge-wo- ning in den Hoftuin; II. het bouwen van een ambtswoning, op een terrein aan de Van Meerbeekstraat, had tot uitslag: Gebr. Moolenaar en Neuteboom, te Schoten, I 16579, II 19582, massa 116161; Gebr. Seysener I f5995, II f9564, massa f 15490; K. Wiedemeyer I f9180, II f5805. Voor de aanbesteding van het loodgieterswerk was ingeschreven door Langeler Zonen I f 374 II f649, massa f999; K. Aelkema I f365, II f 640, massa f980; C. Meyer I f355, II f 685, massa f 1040. Over de gunning wordt later beslist. De R.-K. Jongedragers-Vereeniging „St. Barbara", hield haar jaarvergadering onder leiding van den heer P. C. van der Hulflt. Het jaarverslag constateerde een teruggang van leden. Door propaganda zal worden getracht het ledental weder op peil te brengen De penningmeester begön het nieuwe boekiaAT met een kasinhoud van f 13. Het bestuur trad en bloc af, daar allen sedert het vorige jaar gehuwd waren. Tot nieuwe bestuursleden werden gekozen de heeren G. van Lierop voorz., W. Ver- meij secr., en C. Jonkman penningm. KATWIJK AAN ZEE. Uitbreiding dorpsschoon. Wanneer men eenigen tijd geleden als rustig wandelaar het einde onzer Voorstraat bereikt, daar waar de Zuidstraat zich van de Voorstr. splitst, dan werd het oog zeer onaangenaam getroffen door een boschje, een wildernis van heesters gedrapeerd door allerlei artikelen die voor het gebruik in keuken, kelder en pakhuis niet meer ge schikt waren. Daarachter, meer naar den Kerkhofmuur, lag een veel hooger gelegen stuk open grond dat den wandelaar ook al geen aantrekke- lijken aanblik bood. Eenige jaren geleden, wilde iemand die alleen maar oog had voor de belangen van Katwijk als zeeplaats dezen grond dienst baar maken voor een nieuw Raadhuis, doch men wilde hier niet aan daar de overige be woners onzer gemeente (die zich tot Rijns- burg, Valkenburg en Wassenaar uitstrekt), daardoor te veel achtergesteld zouden zijn. De grond en het boschje bleven dus wat het was, alleen het onoogelijke werd met den dag erger. Eindelijk echter trok een en ander de aandacht van de ondernemende aannemers firma Zwanenburg en Van der Bent alhier, die aan het Gemeentebestuur den open grond te koop vroeg en ze na eenig loven en bieden kocht. Deze firma heeft daar nu 7 heerenhuizen gebouwd, die niet alleen gen. firma tot eer strekken, maar vooral het begin van Duin oord een mooi effect geven. Het gemeentebestuur heeft hier ook een pracht verbetering door. den gemeentetuin man doen aanbrengen. Eerstens is de wildernis verwijderd. Vervolgens is het open terrein, waar eenige mooi opgaande boomen zijn blijven staan, geheel met hek- en rasterwerk afge zet, wandelpaden aangelegd en het overige, na omgespit te zijn. van graszaad voorzien, waardoor thans reeds groene gazons zicht baar zijn. Het geheel geeft dan nu ook zulk een prachtigen aanblik, dat menigeen die thans voor het eerst daar ter plaatse het nieuw aangebrachte ziet, met verbazing een en ander in oogenschouw neemt. En dat wij niet overdrijven, bewijst ^wel het feit dat op andere punten in Duinoord en elders verschillende huizen geen koopers kunnen erlangen doch deze woningen allo waren verkocht alvorens ze geheel afge werkt waren. Een en ander geeft aan de entree van ons zeedorp een zeer gunstigen indruk, die zeker ook de badplaats ten goede zal komen. NOORDWIJK. Bij de politie ie aangifte gedaan van diefstal van 7 kippen en 2 duiveu uit een kippenhok te Noordwijk-aan /ee. Een onderzoek wordt Ingesteld. OEGSTGEEST. Mej. Joh. Drost f Ook hier in onze gemeente wordt aan mej. Joh. Droêt, die Maandagmorgen is overleden, zeer veel verloren. Wel lag haar eigenlijk levenswerk in Leiden., waar haar vader predikant was geweest bij de Ned,-Herv. Gem, maar se dert ongeveer 12 jaren woont zij in Oegst- geest, met haar zuster met wie zij dien tijd hartelijk met de gemeente medeleefde. O.m. heeft zij aan de „Wijkverpleging voor alle gezindten" en-aan de Vereeniging „Zondingssteun in Natura" een krachtigen steun, geschonken. Bovenal in de kringen der Ned.-Herv. Gem., met wier werk zij inr.ig medeleefde, zal haar heengaan pijn lijk gevoeld worden. De familie, in 't bijzonder haar zuster met wie zij samenwoonde, kan er van ver zekerd zijn dat ook hier zeer velen in hun verlies declen, en aan de overledene dank baar zullen blijven denken. De jeugd blijkt in onze gemeente zoo bij tusschenpoozen de lust tot baldadigheid te willen botvieren. Dezer dagen heeft we derom een vijftal, n.l. de jongelieden M., H. em, W., alhier en B. en G. te Leiden, daarvan een duidelijk bewijs gegeven door bij den heer C. H. aan den Warmonder- weg een ruit Stuk te gooien ter waarde van plm. f 18. Na bekentenis san de politie, hebben zii zioh bereid verklaard de aangerichte schade te veTgoeden. VOORHOUT. Loop der bevolking. Gevestigd: F. J. A. en A. M. A. Holdri- net, van Oosterhout. H. J. J. van Im- pelcn, van Odijk. M. F. G. Luijben, v. Heythuvse-n. G. A. F. van Huiten, van Uden. A. J. E. M. van Rooden, van Den Haag. J. V. C. van Bueren, van Rotter dam. G. A. N. Giezeman, van Den Haag allen Leidschevaart 2.-\ J. H. Droog, van Koudekerk, Boekhorstlaan 31. A. J. Th. van Schaik en gezin van Amsterdam, Jaeoba van Beierenweg No. 21. A, O. van Schaik, van Hazerswoude Jaeoba van Buerenweg 21. Wed. K. Th. Huyts van Gink, van Amsterdam, Hoofdstraat 116. M. Bax, van Noordwijk, v. d. Berg van Heemstedewog 1. M. O. do Roode, van Lisse, Hoofdstraat 53. Vertrokken: M. Uithoven, naar Muiden, Singelstraat. Oh. F. Droogh, naar Lan- geraar A 15. G. v. Leeuwen, naar Be verwijk, Peperstraat 17. L. Th. Burg- meijer, naar Zoeterwoude, Zuidbuurt. W. A. Mporen, naar Woübrugge p.a. H. v. d. Meer. J. Veime. naar Sassenheim, Hoofdstraat 206. A. Schulte, naar Zeist, Voorstraat. J. van Kampen, naar Nieuwe Wetering 102. C. Th. Straathof, naar Anna Paulowna, Zwarteweg, Breezand VOORSCHOTEN. Toen de familie De M. gisternacht van een familiefeestje thuiskwam, be merkte men dat ongenoode gasten een be zoek in hui© hadden gebracht en zich geld hadden toegeëigend. Dooi de politie werd terstond een onderzoek ingesteld en reeds werd enkele personen een verhoor afge nomen. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Voor den Kantonrechter mr. Klein had zich gisteren te verantwoorden dr. F. M., uit Haarlem, wien ten laste gelegd werd, dat hij als bestuurder van een auto, met groote snelheid rijdende op den Gooweg, rijdende van Noordwijkerhoul naar Noord- wijk een andere auto, bestuurd door dr. H., museum-directeur uit Leiden, zou hebben aangereden. Verdachte zou dr. H.'s auto in een bocht nabij de villa Zandhorst hebben aangereden en zonder zich om de gevolgen te hebben bekommerd verder zijn gereden. Dr. F. M., verdachte, verklaarde dat dr. H. met zijn auto in stede van rechts, midden op den weg had gereden en on danks herhaald signaleeren niet naar rechts was gegaan, waardoor dr. F. M. om hem voorbij te kunnen komen, genoopt was links aan ie houden. Gehoord werden 5 getuigen A charge en 2 getuigen A décharge (twee zoons van den verdachte) die deels gelijke, deels uiterst tegenstrijdige verklaringen aflegden. Hel 0. M., waargenomen door mr. Van der Eist, oordeelde, dat verdachte in ieder geval met te groote snelheid had gereden en vroeg veroordeeling tot f 10 boete of 2 dagen hechtenis. De koopman N. V. uit Volendam, had met zijn auto een aanrijding veroorzaakt met een met paarden bespannen wagen, bestuurd door den H., uit Rijnsburg. De aanrijding geschiedde op de Oude Vest nabij de Turfmarkt alhier. Namens den H. stelde mr. Nord Thomson een civiele eisch tot schadevergoeding in ten bedrage van i 50 voor vergoeding der kosten van de reparatie van den wagen. Gehoord werden vijf getuigen. Uit de ver schillende verklaringen kwam, al liepen zij op sommige punten nogal uiteen, vast te staan dat N. V. links van den weg had ge reden. Het O. M. vroeg veroordeeling tot een boete van f 10 of 10 dagen. Tegen P. V., van hier, wien ten laste werd gelegd vervoer van ongekeurd vleesch, werd door het O. M., na verhoor van de getuige W. S. gevraagd f 16 boete of 15 d, P. V. was niet ter zitting verschenen. De buren W. F. P., A. v. E., A. de W., C. K. en J. A. S. hadden zich te verant woorden omdat zij niet wilden voldoen aan den eisch der gemeente Leiden, waar zij wonen en ieder in dezelfde straat een huis met een gedeelte van de straat in eigen dom hebben, om bij te dragen in de kosten van de herziening der bestrating en van da plaatsing van een lantaarn. Gehoord werd getuige M. S., opzichter bij Gemeentewerken, die verklaarde dat de heeren tegen betaling van vier gulden ieder alle last en kosten van rechtsvervolging bespaard zou zijn gebleven. Het O. M, vroeg tegen elk der verdachten veroordee ling tot een boete van f 25 of 10 dagen. D. B., wonende te Valkenburg, had loen hij als bestuurder van een auto le Oegstgeest de tram passeerde een heer en een dame aangereden, tengevolge waarvan deze schade hadden bekomen. Een bril van den heer G. was gebroken en de mantel van de wed. B. geboren G., was gehavend, ook haar tasch en zelfs haar odeurfleschje moesten het onlgeldenl Het 0. M. vroeg D. B.'s veroordeeling tot een boete van veertig gulden ot 30 dagen. D. v. d. L., uit Oegstgeest, had als bestuurder van een vrachtauto loen hij op den Heerenweg te Noordwijk reed, geen voldoende teeken gegeven waaruit kon blij ken, dal hij een zijweg links wilde inslaan. Gehoord werden vijf getuigen, o. w. een agent van politie, die het geval van uit een tram had gezien, en een trambestuurder, Het O. M. vroeg f 10 boete of 10 dagen. Uitspraak in al deze zaken over 14 dagen, De Kantonrechter heeft E. H. alhier legen wien het 0. M. wegens het verstrekken van geneeskundige raadgeving veroordeeling tot een boete van 150 gulden of 30 dagen hechtenis had gevraagd, vrijgesproken. Th. A. v. d. H., uit Oud-Ade, wien over. treding van de Provinciale verordening be treffende het verbod tot het hebben van reclame aan den openbaren weg wae ten laste gelegd, werd vrijgesproken. Verdediger was mr. Cosman, alhier. In de zaak tegen D. P. R. uit Warmond, wien hetzelfde was ten laste gelegd, ver klaarde de Kantonrechter de inleidende dagvaarding nietig. Ook in deze zaak had mr. Cosman gepleit. STOOMVAART-MIJ. „NEDERLAND". KAXGEAN, uitr., 9 Mei v. Port Swettenham. GROTIUS, thuisr., 13 Mei te Genua verw. RONDO, thuisr., 12 Mei te Suez verw. ROTTERDAM8CHE LLOYD. TJERIMAI, 11 Mei v. Batavia n. Rott. TOBA, uitr., pass. 11 Mei Ouessant HOLLAwnAMERf A -LIJN. NIEUW AMSTERDAM, 14 Mei v. Rott. te New-York verwacht. SPAARNDAM, 10 Mei T. Rott. te New- Orleans. VEEN DIJK, New-York n. Rott., was 10 Mei 180 mijlen W. van Lands End. HOLLANDBRITSOH-wnrtt LIJN MEERKERK, uitr., pass. 10 Mei Perim. BOVENKERK, thuisr., 10 Mei v. Madras. KIELDRECHT, thuisr., 15 Mei te Antwer pen verwacht. HOLLAND—AFRIKA-L1JN. DJ0CJA, uitr., 19 Mei v. Las Palmag. NIAS, thuisr., pass. 10 Mei Perim. JAVANEW-YORK-LIJN. KARIMATA, New-York u. Java, pass. 10 Mei Perim. JAVA—CHINA—JAPAN-L1JN. TJIKEMBANG, 10 Mei v. Shanghae naar Cberibon. Hnr.LAND00ST-A7JË-LIJN. SALABANGKA, thuisr., 10 Mei te Shanghaet OLDEKERK, uitr., 11 Mei v. Shanghae. HOLLAND—A USTR ALlE-LITN ABBEKERK, thuisr., 11 Mei te Duinkerken. KONINKLIJKE HOLL LLOYD. ZAANLAND, uitr., pass. 10 Mei Madeira. KON NED STOOMBOOT-MIJ. FAUNA, 11 Mei v. Volo n. Limni 1LOS, arr. 11 Mei te Passages. ORPHEUS, arr. 11 Mei te Lissabon. STELLA, 10 Mei v. Patras n. Malta. RHEA, W.-Indië n. Amst., pass. 9 Mei Lauds End. DIVERSE STOOMVAAiTBERICHTEN. ALCOR, Conception n. Rott., pass. 10 Mei Finisterre. ALPHA, z. s., 7 Mei v. Hamburg n. BERK, 8 Mei v. Alexandria te Agios Ioannig CALANDPLEIN, Rott n. Wabana, paas. 11 Mei Dover. DRIEBERGEN, 10 Mei v. B. Aires n. Rott ECBEHDINA, z. s., 7 Mei van Högenas te Hamburg. GERDINA, m.s., 9 Mei v. Middeltahrt te Holtenau. HAGNO, 11 Mei v. Conception te Antwerpen. HUMBER, sleepboot, 10 Mei v. Rott. te Sabang. JONGE MARIA, 10 Mei v. Alicante naar Barcelona. KRALINGEN, 9 Mei v. Boston te Noroflk. RANDWIJK, 11 Mei v. Almeria te Duin kerken. RIVAL, m. s., 9 Mei v. Odensa te Holtenau. SIRRAH, 10 Mei v. Swansea te Quebec. SPAR, B. Airee n. Amst., pass. 10 Mé Fernando Noronba. TWEE GEBROEDERS, z. s., 7 Mei van Hamburg n. Korsör. VRE DENBURG, 10 Mei v. Narvik n. Rott 3—a

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 7