GEMENGD NIEUWS. Dr H. MANNING'S SUPP05IT0RIA Burgerlijke Stand v. Leiden. KERK- EN SCHOOLNIEUWS. RADIO-PROGRAMMA wenschelijk geacht wordt. De gouverneur zal a.s. zomer naar Nederland reizen. Van dit bezoek stelt spr. zich veel voor. Een soort urgentieprogram kan dan in monde ling overleg worden vastgesteld. Wanneer gesproken kan worden over achteruitgang, dan is deze slechts relatief. De toestand van Curasao is goed en spr. werkt hard aan verbetering. Zoo heeft hij dezer dagen de 'hand weten te leggen op een geschikten directeur voor openbare werken, die met spoed daarheen zal vertrekken. Ook een chef van het Loodswezen is naar Curasao gegaan en het electrisch bedrijf heeft eenige maanden geleden een nieuwen leider ge kregen. De geldelijke bezwaren, die in den weg stonden aan de geheele financieele gelijk stelling van openbaar en bijzonder onder wijs zijn nog niet geweken. Echter zal deze aangelegenheid ook een punt van bespre king uitmaken in den a.s zomer. Van verschillende zijden is bevestigd, dat de politie-toestanden op Curagao niet bevredigend zijn. De commandant van de „Sumatra" heeft, na het bezoek van dien kruiser aan Curasao, den minister op dezen toestand nadrukkelijk gewezen Men heeft dus gezocht naar een oplossing. Curacao kan zelf de menschen voor den politiedienst niet leveren. Toch is een goede politie op Curacao een Nederlandsch belang. In de eerste plaats dacht men aan een geïmpor teerde burgerpolitie, die echter veel te duur zou zijn. Er bleef dan ook niets anders over dan de derde oplossing; een politiemacht op militaire leest geschoeid. Er moet daarbij echter niet in de eerste plaats worden ge dacht aan gewone soldaten. De bedoeling is, dat het garnizoen en de politie zouden opgeheven worden en vervangen door per soneel, voornamelijk van de marechaussee hier te lande. Een 2-tal ontwerpen zijn nu in behandeling bij den Kolonialen Raad. Het overleg tusschen dien Raad en den Gou verneur kan rustig zijn gang gaan, ook al wordt de betreffende post op de begrooting aangenomen. De minister Is er van overtuigd, dat alle bezwaren tegen de militaire politie zullen verdwijnen, als Curacao eenmaal in het be zit is van een goed corps. Niemand heeft 'bovendien een betere oplossing aan de hand gedaan. Wat ter wereld doet het er eigenlijk toe, of de politie wordt geadministreerd door een civiel of een milkair bureau? Hoofd zaak is, dat er een goede politie komt. Wordt de post afgestemd, dan zal spr. zich daarbij neerleggen, doch hij beveelt aanne ming aan. De heer JOEKES dient een motie in, waarin wordt uitgesproken, dat het onge- wenscht is omtrent de reorganisatie der po litie op Curacao een beslissing te nemen, hangende het overleg ter zake tusschen den gouverneur en den Kolonialen Raad. De heer v. VUUREN (R. K.) zegt, tegen de motie te zullen stemmen indien de'minister slechts toezegt, van den post geen gebruik te zullen maken, vóór het overleg tusschen gouverneur en Kol. Raad tot een resultaat •heeft geleid. •De heer J. J. C. v. DIJK CA. R.) repliceert. De MINISTER dupliceert. Et zullen door hem geen maatregelen genomen worden, alvorens het overleg op Ouracao is geëin digd. tot welk resultaat men ook mocht komen. De heer LINGBEEK tripliceert. De heer JOEKES tripliceert en trekt zijn motie in. De MINISTER quadrupliceert. De algemeene beraadslagingen worden ge- aioten. Bij art. 24 (politie) dient de heer JOEKES een amendement in om dit artikel te ver minderen met f 16 000. Het amendement wordt verworpen met 18 tegen 10 stemmen. De heer LINGBEEK zegt den minister bij art, 58 dank er voor, dait hij niet is ingegaan op een voorstel van den gouverneur om de protestantsche voorgangers im bezoldiging achter te stellen bij de Roomsche. Spr. be pleit verder verbetering der predikantstrac- tementen. De heer KERSTEN (S. G.) acht het be toog van den heer Lingbeek niet principieel. Het waTe principieeler geweest als hij be toogd had, dat de overheid alleen het waar achtige evangelie moet prediken en dus geen cent mag geven voor Rome. De begrooting wordt hierna zonder hoof delijke stemming aangenomen. De VOORZITTER zegt, dat een aantal wetsontwerpen, die vóór het zomerreces •moeten worden afgedaan, nog niet voor openbare behandeling gereed rijn. Het lijkt hem daarom het best, de Kamer weer op 31 dezer bijeen te roepen om een aaneengeslo ten reeks van vergaderingen mogelijk te ma ken. Tndien de verschillende commissies met hun arbeid spoed maken, zullen de werk zaamheden der Kamer in het openbaar op 17 Juni kunnen eindigen. De vergadering wordt hierop gesloten. INBREKER GEPAKT. Door het inslaan van een ruit wist zich gisternacht iemand toegang te verschaffen tot de woning van den aannemer der sluis- werken in de Breesaap te IJmuiden Hij begaf zich naar een der bovenvertrekken, waar hij terecht kwam in de slaapkamer van den zoon des huizes. Deze had de tegen woordigheid van geest den man beet te pak ken en slaagde er in met behulp van zijn toeloopenden vader den inbreker te boeien, waarna overlevering aan de politie kon volgen. DOOR EEN MELKKAN GEDOOD. Toen de landbouwer B. te Schipluiden met een melkwagen naar de stad reed. is het voertuig bij het nemen van een bocht gekanteld, waarbij zijn 5-jarig zoontje een volle melkkan op hpt hoofd kreeg Het kind bekwam een schedelbreuk en is kort daar op overleden. Een ander jongetje, dat ook meereed, werd licht gewond. VERKEERSONGEVALLEN. De 30-jarige juffrouw J. C., die gister morgen per fiets in de richting Heerlen ging, reed nabij den Schaesbergerweg ten gevolge van het weigeren der remmen in flinke vaart tegen het viaduct. Met gebro ken schedel en vleeschwonden werd zij naar het hospitaal overgebracht. Haar toestand is ernstig. Gisteren werd de melkrijder C. van Ee uit Zeist op den Utrechtschén weg met zijn melkwagen ondersteboven gereden door een autobus van den ondernemer L. De heer Van Ee werd met eenige blessu res en een gecompliceerde beenbreuk naar het ziekenhuis overgebracht. De wagen met inhoud werd vernield. De chauffeur en drie passagiers kwamen met den schrik vrij. De autobus moest buiten dienst wor den gesteld. Gisteren is nabij de trambrug op den Haagweg onder Rijswijk een autobus van de Zuiclh. Autobus-Maatschappij in volle vaart tegen een tram van de Haagsche Tramwegmij. gereden. Het stoplicht van de tram brandde niet, toen deze de brug opreed. De autobus werd zwaar bescha- digd. De inzittenden hebben geen letsel gekregen. Het wrak van de bus werd met behulp van een kraan wagen weggesleept. Het tram- en rijverkeer werd ongeveer een halfuur gestremd. De Schiedamsche politie heeft proces verbaal opgemaakt tegen L v. V., te Rot terdam, die in kennelijken staat van dron kenschap een auto bestuurde en zonder „eenig signaal of teeken te geven, dwars het Broersveld overstak, waardoor hij door een andere auto werd aangereden. De man is ter ontnuchtering opgesloten. De auto van den heer J. SlageT te En schedé, waarin drie personen zaten, is bij het passeeren van het landgoed Teesink te Boekelo, aangereden door de daaruit komende auto van den heer H. J. E. van Heek. De auto van den heer SI. sloeg over den kop en werd totaal vernield. Dè in zittenden kregen allen verwondingen. Ook de auto van den heer v. H. werd nogal ernstig beschadigd. Gisteravond is op den oprit aan den West-Varkenoorcbohe weg to Rotterdam een autobus van den dienst CharloisDier gaardelaan tegen een motorwagen met bij wagen van lijn 2 gereden. De bus is aan de achterzijde geheel vernield, alle ruiten zijn gebroken. De bus is na de botsing te gen het hek gereden, dat over een afstand van 10 meter is vernield. Twee trampas sagiers, die op het voorbalcon van den motorwagen stonden, kregen letsel. De eerste, de 37-jarige S. v. d. B., van het Bolwerk, is met een gebroken rechterbeen in het ziekenhuis aan den Coolsingel op genomen. De ander, de 15 jarige C. K., uit de Papaverst-raat, beschadigde den lin kerpols em werd tor plaatse verbonden. De gemeente-geneesheer, de heer P. Donker, zou per motorrijwiel eon patiënt te Ambt-Vollenhove bezoeken. Even voor bij de voormalige marechausseekarzerne reed hij een vijftal pinken tegemoet, die over den weg werden geleid. Toen hij deze wilde passeeren, draaide een dezer dieren zich juist om tengevolge waarvan de dok ter tusschen de tramrails terecht kwam. Hij werd van het motorrijwiel geslingerd en liep daarbij ernstige verwondingen aan het hoofd op ln bewusteloozen toestand werd hij door de onmiddellijk toegeschoten' hulp in de woning van J. ten Napel bin nengedragen. De toestand van den getroffene is vrij ernstig. BRANDEN. Te Oostereinde onder Winschoten is de boerderij, bewoond door den landbouwer Mulder grootendeels afgebrand. Te Gennep is afgebrand de groote mout- fabriek „Aurora" van den heer BekkeTs. De brand is vermoedelijk door broeiing ontstaan. Verzekering dekt de schade. Te Asten woedde een hevige heidebrand, die oversloeg op de bosschen van de land bouwers Slaats en de Gebrs. v. d. Boom te Venlo. Van elk dezer is circa 3 H.A. verbrand. Te Mill is het huis van den landbouwer P. Verhoeven met de schuur in de asch gelegd. Alles is verbrand. Een paard kwam in de vlammen om. Te Zelhem is de woning van O. groo tendeels door brand vernield. Het vee werd gered. Te Steenwijkermoer is de boerderij van den landbouwer H. Arends tot den grond toe afgebrand. Gistermiddag omsta eeks halftwee is op het voormalige Strijp te Eindhoven brand ontstaan in de boerderij van den heer Van Doorn, waarnaast gelegen is de arbeiders woning bewoond door den heer Kox. Beide woningen gingeD geheel in vlammen op. Het vuur deelde zich tengevolge vqn den wind mede aan de cdrea 80 meter verder staande groote boerderij van de weduwe Van Agt, welke boerderij eveneens in vlam men opging. Er kon zoo goed als niets gered worden. De schade is zeer aanzienlijk. De oorzaak is onbekend Te Baarlo is de woning van den heer H. in vlammen opgegaan. Verzekering dekt do schade. Door onbekende oorzaak brandde de wo ning van den heer B. Altering te Valthe tot. den grond toe af. Niets kon worden gered. Eenig pluimvee, waaronder een aantal kuikens, kwam in de vlammen om. Verzekering dekt de schade. NOODLANDING. Op een weiland bij Zeist moest gisteren- uiddag een vliegmachine uit Gilze-Rijen 'n loodlandine maken wegens oen motordefect. Het toestel sloeg door een greppel over den kop en werd vernield. De bestuurder korpo raal-vliegenier Parmentier en een mede in zittende sergeant kwamen er ongedeerd af. Van Soesterherg wordt de rest van de machine opgehaald. VERDRONKEN. Te Dalen is de arbeideTs J. B. in het Drostendiep geraakt en verdronken. Sedert Vrijdag j.l. werd vermist de te Oudewater woonachtige M. Hoogenboom. Door een landbouwer uit Kattenbroek bij Montfoort, die naar zijn vee ging kijken, is het lijk van den vermiste gevonden in een smal slootje achter een boschje. Het drie-jarig zoontje van den beer G. nabij het gehucht Echel (L.), geraakte in een diepen kuil vol water. Het kind is ver dronken. EEN STROOIBILJET. Op den 1-Meadag heeft een der socialis tische groepen te Deventer een strooibiljet verspreid, waarin naar de meenifig der pob'tie op strafbare wijze werd aangespoord tot weigering van den militairen dienst en tot bet niet-gehooraamen aan militaire bevelen. Aan de verspreiding daarvan heb ben verschillende personen deelgenomen, die reeds zijn verhoord. OUDE MUNTEN. Toen de veehouder Dijksma te 't Meer bij Heerenveen in een oude schuur het riet afveegde, viel daaruit een zakje met eenige zilveren munten, die zeker vroeger in het riet verstopt waren. Het zakje was geheel vergaan. Het- aantal munten be droeg 10; het waren meest Zeeuwsche van 1690, 1765 en 1770. Ook was er een gulden onder van 1829 met de beeltenis van Ko ning Willem I. („L. Cfc.") LIJKJE OPGEVISCHT. Bij Olst is uit den IJsel opgevischt het lijk van een 7-jarig knaapje, klaarblijkelijk van het zoontje van den Rotterdamschen schipper J. Verhage, dat eenige dagen ge leden te Deventer overboord geslagen ls. BRANDSTICHTING? Te Assen is in arrest gesteld J. ten C., arbeider in Nieuw-Buinen, verdacht van brandstichting in de door hem bswoondo woning. OP VRIJE VOETEN GESTELD. De ex-staker bij de tram ZutphenEm merik J. van H., die voor een maand word gearresteerd, onder verdenking van sabo tage (het doen ontsporen van een tram) is in vrijheid gesteld. NACHTVORST IN TWENTE. Het heeft in Twente hard gevroren. Op verschillende sloten lag 's morgens een ijs laag van meer dan 1 c.M. dikte. Vroege aardappelen, boonen, enz. zijn te gronde gegaan. Aan de prachtig eai rijkbloeiende vruchtboomen is veel schade aangericht. DE PSEUDO-HOPMAN. Het onderzoek naar de gedragingen van den in de vorige week te Emmen gearre steerd en jongen Belg, die zich uitgaf voor den hopman der padvindere Van Boom, wordt nog voortgezet. Gebleken is reed*, dat hij de door hem gedragen uniform ge stolen had te Zutphen. De tuniek en eenige andere uitrustingsstukken edgemde hij zich toe ten huize van een hopman der pad- vindersafdeeling aldaar. VLIEGVERKEER DUISBURG-ROTTERDAM De luchtdienst met watervliegtuigen tus schen Duisburg en Rotterdam zal op itt Mei a.s. worden geopend en wel voorloo- pig voor den tijd van drie maanden. Heer des huizea: „Ik zou wel willen weten, welken wind we vandaag hebben. Anna ga jij eens kijken, waariieen de wind uit onzen schoonsteen waait." Dienstmeisje (na een poosje van de straat teruggekeerd): „De wind komt van onderen, meneer, want de rook gaat naar boven." RECLAME. (Zetpillen legen aambeien.) ƒ1.75 per doosje van 12 stuks. 2479 GEBOREN: Hendrikus Johannes, Z. van C. J. van Veen en C. Barendsen Johanna Calh«* rina, D. van C. A. Hopstaken en J. Betgen Antonia, D. van J. G. de Jaeger en P. Heemskerk Theresia Maria, D. van W. C. H. van Resteren en S. M. Trel Wilha. Anna Maria Gera., D. van G. Steutel en W. A M. Eijgenstein Johannes, Z. van J. Bronsgeest en J. v. d. Post Elisabeth Catharina, D. van W. J. Brakel en G. Pen- nenburg Elizabeth Maria, D. van F. B. de Swart en M. J. Welbergen Nicólaas, Z. van P. Blankenstijn en S. Pelt Wil- helmina, D. van W. Rotteveel en H. Bontje Adrianus Johannes, Z. van J. Oudshoorn en H. Bodijn Johannes Pieter, Z. van M. J. de Jong en P. M. Tuinhof de Moed Ermelinda Neellje, D. van J. J. Verdegaal en N. v. d. Wetering Maria Elisabeth. D. van H. Philippo en J. J. Crama Bernar- dus Constantijn, Z. van W. C. Mooyekind en M J. Rombouts Willem Izaak, Z. van W. Wassink en J. Petit Josephina Cor nelia, D. van H. Straathof en J. G. Cornet Nelly Mathia, D. van M. F. Taverne en W. van Zoest Gerard, Z. van A. C. Polane en M. Jansen Martinus Adrianus Maria, Z. van M. A Holtkamp en J. M. M Bloe- mers Johanna Rutgera, D. van J. R Beu- sekamp en M Kruit Niesje, D. van A. J. Marlijn en N. Stouten. GEHUWD: GEHUWD: B. Heetvelt jm. en J. M. Ver hoog jd. M. G. Pielanen jm. en M. M. Kooien jd. J. W. A. M. Duijnslee jm. en M. P. J. Huurman jd. J. L. M. Wisse jm. en W. Th. v. Niekerk jd. J. Raar jm. en J. Koomeil jd. G. H. Sommeling jm. en G. Boom jd. J. ftieuwenburg jra. en J. C. Stouten jd. B. Th. J. Schmidt jm. en J. Verplancke jd. A. C. Sirach jm. en C. Mierloo jd. J. de Vos jm en J. J. R. v. Dijk jd. J. Bos jm. en J. Overduin jd. L. de Man jm. en H. C. Hakkenberg jd. N. H. Wasserman jm. en M. E. Karreman jd. J. P. H. Bodenslaff jm. en A. C. v. Dorp jd. OVERLEDEN: J. D. v. Rooyen, z. 3 j. O. M. v. Hoorn, d. 69 j. A.'SteenhulsenStigter, vr. 60 j. J. Kiel, m., 78 j. J. Visser z. 30 j. S. C. G. Witzen Eliasv. d. Goes, wede. 60 j. N. L. Faber, z. 13 j. W. F. J. Tegelaar. m. 78 j. J. v. Straaten, m. 54 j. W. Hartevelt, wedr. 82 j. A. J. M. Verhoogt, m. 39 j. GEVESTIGD: Wede. C. G. A. GöpnerAbendrooth, Groeneveldstichting 5. B. J. Reniers en fam., handelsagent, J. de Wittstr. 47. D. Vrijenhoek, H. Rijndijk 100. W. van Steenbergen, winkelbediende, Oranjegr. 125 J. Dirkse, wagenmaker, L. Raamsteeg 21. M. Pluijmers, constructiewerken Acacia- straat 27. H. Rehling en fam., tuinder, Gasstraat 74. P. A. Nijsen, Maredijk 39. M. Burggraaf, huishoudster, H. Rijndijk 60. A. J. H. Westerman, Noordeinde 50. S. W. Lekx. dienstbode, H. Rijndijk 188. M. W. v. Ingen Schenau en fam., L. Maro 54. A. v. Delft en fam., Spoorwegarbeider, Lage Morschweg 5. M. M. Muilwyk, Dienstbode, Witte Singel 93. J. v. Dijk en fam., Los arbeider, Rjjnsb.weg 61. J. Lambregtse, Verpleegster, J. de Witt- straat 40. M. Bauer, Dienstbode,Hooi gracht 57. M. J. v. d.' Ende, Onder wijzer, H. Rijndijk 104. A. M. Zürch en fam., Musicus, Drie Octoberstraat 63a. J. L. W. J. A. Schlatmann, Koopman, Vischmarkt 9-10. W. Hijma en fam., Hoofd Weesinrichting, Hoogl. Kerkgr. 17. Wed. J. M. DiefenbachCrabbendam, Tulpenstraat 17. R. Grippeling, arts, Acad. Ziekenhuis. M. A. A. v. Lubeek, winkeljuffr., N. Rijn 7. L. Arnold, gérant, Steenstraat 39. G. H. T. v. d. Bijllaardt, bufetfjuffr.. Stationsplein 4. N. v. d. Niet, dienstbode, Steenstr. 45. A. C. van der Woerd en gez., huisschil der, Gasstraat 21. A. E. M. C. Verhoeven- Baks, Rijnsb.-weg 39. H. J. Lens, timmer man, L. Agnieten^traat 13. J. Wessels Boer, ingenieur, Zoeterwoudsche Singel 17. - J. Kleijn, los werkman, Lammermarkt 15. G. M. VermeulenThijssen, R. en Schie- kade 96b. A. M. H. Elands, fabr arb., Vestestraat 138. C. J. Straathof, winkel bediende, Vischmarkt 21. M. F. de Wit, wijkverpleegster, H. de Grootstraat 13. A. H. Havenkamp, Plantsoen 61. J. D. F. v. Halsema, cand. notaris J. de Wittstr. 47. M. P. v. Beusekom. dienstbode, Breestr. 25. G. A. Blauw, rijksklerk, H.-Rijndijk 14. O. J. v. d. Toorn, Heerengracht 71. A. P. F. H. Brunt, musicus, Wasstraat 58. K. Ka-lwij en fam., hotelhouder, Acaciastr. 7 A. F. Goutier ern fam., huisschilder, Amaliastr. 21. Wed. M. Gengela-arBul en fam., P.K. Choorsteeg 28. A. van Reen, Stadh.laan 32^ VERTROKKEN: A\ J. Nieuwenhuis, Den Haag, Mole naarstraat 205. C. A. de Haas, Helder, Balistr. 4. O .J. v. d. Laan, Hillegers- berg, Kleiweg 259. E. v. d. Hoek, Breda, Gest. Alles v. Allen. W. J. v. Eijk, Hilversum, Gijsbr. v. Amstelstraat 179. J. L. v. Tol, Zeist, Burg. Patijn- laan 82. H. Noort, Delft, Voorstr. 53. A. Bouwmanv. Dam, Voorschoten, Leid- scheweg 179a. J. la Rooy, Amsterdam, Bataviastraat 17. M. de- WolfPost-ma, Franker, St. Theresiagesticht. G. Croes, Oegstgeest, v. Assondelftstr. 25. J. Schoonhoven, Rotterdam, Bellerooystraat 61a. M. Hillrrann, Oegstgeest, Emma- laan 55. A. M. Huigsloot, Roelofarends- veen, B. 414. T. P. M. v. Salt, Haarlem Mr. Comelisstr. 4. D. Roggeveen, Den Haag, Wilhla.6tr. 40. L. Tisseur, Was senaar, Kasteel v. Wassenaar. S. Meyer Gouda. Boschweg 45. fr. S. P. Schrijvers Sittard, Missiehuis St. Franciscus. Mr. Krap, Den Haag, Bochmanstr. 22. A. Chr. v. Noort, Amsterdam, Bosb. Tousr eaintstr. 44. G. Bolt, Coorburg, Kon. Wilha.laan 388. J. Boom, Aalsmeer, Herv Pastorie. A. J. Roos, Katwijk, N. Com- mandeursl. 2. W. Ooijendijk, Zoeter- woude, H.-Rijndijk f 36. L. Th. Raar, Bloera en daal, Vogelzangschestr.weg 336. M. C. van der Velden, Oegstgeest, „En degeest". P. O Snel, Leiderdorp, Zijl- weg 3. W. K. Brevet, Arnhem, Velper- weg 29b. E. C. Marijnissen, Breda Hendrikstr. 1. E. A. NinFranse. Bla- ricum Villa Gezelli, dr. Visser. D. M. Schouten. Zwaag. bij P. Schouten. Mr. A. O. E. Klaasen, Den Haag, Oranjeplein 24. M E. Ebeling—Koning, Oegstgeest, Warmonderweg 68. H. J. Verveld, Haar lem, Schoterweg 28. J. S. Kooreman, Oegstgeest, Geversstr. 52. J. A. Weid- nerv. der Jagfc Hilversum, Alexander- laan 19. J. J. Hasselbach, Oegstgeest, Warmonderweg 8. Th. L. v. Deursen Krom, Amsterdam, Ceramplein 56 II. K. F Dol, Amsterdam, Amaliastr. 1. J. Bambergen—Moli, Den Haag, Keizerstr. 169. Tj. Bonga, Hindeloopen, Nieuw- stad 50a. RECLAME. Huidaandoeningen als uitslag, eczeem, roos, dauwworm, enz. verdwijnen Sfuedig door de verzachtende, antiseptische werking van Fosler's Zalf. Zij helpt ook uitstekend bij brandwonden, doorloopen of doorzitten, schrijnen, enz. Fosler's Zalf is alom verkrijgbaar k f 1.75 per doos, f 1.per tube. 4282 NED. HERV KERK. Beroepen: Te Soest: C. W. Krui», hoop, te Arnemuiden; te Lutjegast (toeij; R. Bruins, te Oosternielandte Putten o. 1 Veluwe: J. Bus, te Aalburg en Heesbeen; te Rijssen: J. H. Leenmans te Delft. Aangenomen: Naar Norg (Dr.): H. J, Witkop Jr., te Rockanje. Bedankt: Voor O.L. Vrouwen-Parochie! B. Dijkstra, te Hanch (Fr.); voor Hansweerti J. C. Neeleman, te Eikerzee; roor Maarten», dijk: J. Bus, te Aalburg. GEREF KERKEN. Bedankt: Voor Enschedé: D. Scheele, te Oudewater. CHRIST. GEBEF. KERK. Tweetal: Te Schiedam: J. B. G. Croes, te Naarden-Bussum, en D, Driesen, te 's-Gravenzande. DR. VAN LEEUWEN. Hoewel de classis Drachten der Ger. Kerk besloten heeft, de schorsing van dr. Van Leeuwen te Harkema Opeinde op te hellen, heeft de kertmraad dier gemeente met 6 te- gen i stemnfcn besloten den predikant de leiding der godsdienstoefeningen te verbie den. CHR. NAT. ZENDINGSFEEST. Op het Nationale Zendingsfeest, dat Woensdag 6 Juli op „Raaphorst" onder Wassenaar gehouden wordt, zal de ope ningsrede worden uitgesproken door prol dr. J. R, Slotemaker de Bruine, Minister van Arbeid, en de slotrede door de R. Dijk stra, Herv. Predikant te Amsterdam. ALG. SYNOD. COMM. NED. HERV. KERK. In de tweede zitting is allereerst aan de orde de benoeming van een tweetal verte genwoordigers van de .Kerk in defZuider- zee-commissie, wélke in het leven geroepen is door het Hoofdbestuur van de Vereeni- ging van Kerkvoogdijen, om actief te zijn in het belang van allerlei kerkelijk werk, dat noodig zal blijken na drooglegging. Naast de vertegenwoordigers der Kerk zullen zitting hebben vertegenwoordigers van het Alg. Col lege van Toezicht, van de Ver. van Kerk. voogdijen en tal van personen uit verschil lende kringen. Benoemd worden de heeren D. Zoete en D. Eilerts de Haan. Aan de orde zijn de groote aanvragen om subsidie uit het Fonds voor Noodlijdende Kerken en Personen. Er is veel meer aange vraagd dan beschikbaar is. Een deel der aan. vragen zal moeten worden afgewezen om reden van gebrek aan middelen. Nog kan de rekening van het „Fonds ter voorziening in de geestelijke behoeften van gemeenten, waar eigen middelen ontbreken", worden behandeld. H. M. de Koningin heeft weder- om een bedrag van f 750 geschonken De inzamelingen brachten pl.m. f50 minder op. Voor uitkeering is waarschijnlijk be- schikbaar ruim f 5000. Met de behandeling van de aanvragen uil dit Fonds zal in de vergadering van Donder, dag een aanvang worden gemaakt. VOOR VRIJDAG 13 MEI. Hilversum, 1050 M. 12 u.Politieber. Lunchmuziek door het Trianon-Trio. 56.15: Concert door het H.D.O.-orkest. 6.156.45: Lezing door den heer M. d« Hartogh over: Nederland in den Vreemds, 6.457.45: Engelsche les voor begin ners en iets gevorderden. 7.45: Politie- berioht. 10.30: Persber. 8.10: Le« vanwege het Onderwijsfonds voor de bin nenvaart. J. C. v Kerkvliet, over: R.K. Internaat onderwijs aan schipperskinde ren. 2e spreker is Ed. Polak. 8.35: Con cert door hfet H D.O.-orkest, o.l.v. Nico Treep^ Hen nette Bala, sopraan. Lodi La- gun a, viool. Daventry, 1600 M. 10.20: Daventry* kwartet en solisten (contra-alt, tenor, viool) 11.50: Orgelconcert. 12.20—1.20 Lunchmuziek. 2.15. Voorlezing: An land voyage. 2.20; Lezing: Origin parliament. 2.50: Lezing: Let's go round the world. 3.05: Schoolkinderenconcert Solisten (piano, bariton). 4.05: Vocaal concert. B Ross, bariton 4.20: Lezing How it ie done. 4.35:' Kinderuurtje. 5.20: Orkestconcert. 5.50: Tijds., weerb. nieuws. 6.05: Orkestconcert. 6.20 Muziek-critiek. 6.35: De sonates van Beethoven. 6.45: Lezing: The pilgrim progress. 7.05: Variété. Jazz, Zwitser- sche jodelliedjes, Russisch Balalaïka-corps. 7.50: A. Wilkes,tenor. 8 u.Gedich tenvoorlezing. 8.10: Tenorzang. 8.201 Weerber., nieuws. 8.40: Causerie. 8.55: De English Singers, met nadriga* lem, balletten en volksliederen. 9.10— 10.20: Balletmuziek door het orkest, Q Johnson, sopraan. 10.2011.20: Dana* muziek. Parijs „Radio-Paris", 1750 M. 9-60-* 10.20: Concert. -- 11.501.10: Orkestcoc* eert. 4.054.65: Concert. Declamaties» piano- en vioolmuziek. 7.50—9.50: Cofl* eert. Orkest en solisten, Langenberg, 469 M. 12.251.25: Or kestconcert. 4.20—5.20: Orkestconeert. Kr Schmitt, Walter, bariton. Isegliobapel- 7.509.50: Vroolijke gedichten door Kessler. Isegliokapel. 9.50—11.20: Dft0S" muziek, Königwusterhausen, 1250 M. en Berlijn 484 en 566 M. 2.20—7 05: LeziDgen c» lessen. 7.50. Brahms-Concert. Orkest en Prof Lamond. piano. 9 50—10 50: Of" kestconcert Populaire muziek en zang- Hamburg, 394.7 M 1.25—2.05: Ka^r' muziek. 3.35- 4.20: „Fatinitza". rettefragmenten. 4.205,15: Dansn10- ziek. 5 20—6 10: Vroolijk concert. 7.2011.10: „Burrkiifers", gedichten rafl en door R. Tarnow. Daarna dansmuziek-^ Brussel, 509 M. 4 205 20: Ork^' concert. 7.20: Kamermuziek. 9.20: Vlaamsche literatuur. M

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 6