Knagende pijnen Sanaplrin-tabletten Wasschsn van Wollen Dekens Wed, P, de Wilde&Zonen's Reparatie van alle Bedgoederen NIEUWE RIJN 39 40 GEMENGD NIEUWS. KERK- EN SCHOOLNIEUWS. öe vol pens de Invaliditeitswet verzekerden, waardoor niet alleen een zeer vereenvou digde administratie kan worden verkregen, maar bovendien de losse arbeiders onder de ziekteverzekering worden gebracht. II. Premiebetaling. Terecht is in het aan hangige voorontwerp de bepaling gehand haafd, dat de premie door patroons en arbei ders gezamenlijk moet worden opgebracht, omdat deze regeling de belangstelling der arbeiders bij de verzekering verhoogt en de arbeiders dienen te verstaan, dat het uit oefenen van rechten bij de uitvoering der verzekering ook plichten schept. III. Rechtszekerheid Het is in het belang van de rechtszekerheid noodzakelijk, dat niet alleen zij, die bij de kas van den Raad van Arbeid zijn verzekerd, maar ook zij, die bij een particuliere kas zijn aangesloten, alleen bij den Raad van Arbeid worden ge registreerd, opdat de Raad van Arbeid hen, die aan de particuliere kassen ontvallen, èn voor het betalen der premie èn voor het verstrekken van uitkeering, tijdig kan op vangen, zonder dat voor hun opsporing hooge kosten behoeven te worden gemaakt. IV. Organen der verzekering van het par ticulier initiatief. Terwijl als algemeen be zwaar tegen de regeling van het aanhangige vóór-ontwerp een te groote verbrokkeling moet worden ingebracht, zijn daarnaast de volgende veranderingen gewenscht: a. Niet alleen aan de bijzondere kassen en de ondernemingskassen, maar ook aan de bedrijfsverenigingen moet de eisch omtrent hel getal verzekerden worden ge steld en wel voor alle drie groepen tot een veel grooter getal dan het ontwerp thans reeds voor de bijzondere kassen en de on dernemingskassen verlangt, omdat anders financieel zwakke kassen worden gevormd. b. de werkgever mag niet. gelijk door het voorgestelde artikel 96 lid 1 het geval is. eenzijdig beslissen, bij welk orgaan de ar beider verzekerd zal zijn; c. in het bestuur van de bedrijfsvereeni- ging moeten niet twee, maar de helft van de bestuursleden tot de vertegenwoordigers der arbeiders behooren, terwij] die vertegen woordigers niet door den minister, maar door de vakvereenigingen moeten worden aangewezen. d. de voorgestelde ziekengeldregeling bij de collectieve arbeidsovereenkomst moet vervallen, daar zij niet past in het kader van de wet. niet voldoende zekerheid geeft omtrent tijdige uitkeering van ziekengeld, en in het algemeen de verzekering, die sta biel moet zijn. vastkoppelt aan de C. A. O welke bij beëindiging wel eens in het ge heel niet, of pas na een contractlooze pe riode van eenige weken wordt vernieuwd, terwijl ook de werkgevers, die aan de C.A.O. onderworpen zijn, telkens wisselen. e. Re organen van het particulier Initia tief moeten worden verplicht een bedrag af te zonderen voor prophylaxa. DE SAMENVOEGING DER DEPARTEMENTEN VAN OORLOG EN MARINE. De besturen der Marinevereeniging en de Algemeene Vereeniging van marineof ficieren te Helder hebben Vrijdagavond in het gebouw der Marineclub een algemeene vergadering gdhouden, welke was uitge- echrovan ter bespreking van het ontwerp van het weder ingediende wetsontwerp tot samenvoeging der departementen van oor log en marine. InleideT was de in Jan. j 1. gepensioneerde kapitein ter zee jhr. Ren- dorp, die tegen de samenvoeging sprak als zijnde niet in 'e lands belang. Daarmee kon men zich algemeen vereenigen. VEREENIGING VOOR LUCHTVAART. In het gebouw van het Kon. Instituut van Ingenieurs is de jaarljjksche algemeene vergadering gehouden van de Kon. Ned. Vereeniging voor Luchtvaart, onder voor zitterschap van vice-admiraal Tydeman. Verslag werd uitgebracht over het af- geloopen jaar. Dit meldt o.m., dat het ledental weer in geringe mate achteruit is geloopen. Toch is het gelukt, het nadeelig saldo to beperken. Versterking van de mid delen i3 noodzakelijk. Uit de rekening en verantwoording bleek, dst 1926 begon met een deficit van 1534. De inkomsten hebben echter de raming over troffen, zoodat nog 11900 in het reservefonds kon worden gestort. Dit fonds bezit thans f37.000, dat voor afschrijving op ballons f41.000. In verband met de daling van het ledental werd aangedrongen op weder-aanstelling van een propagandist, het organiseeren van luchtvaartdagen, enz. De voorzitter zeide, dat deze punten in bestuursvergadering zouden worden bespro ken. De heer Plesman, directeur der K.L.M., zegde steun toe in de propaganda voor de luchtvaart en de vereeniging. De heer Van den Bergh, van Heemstede, deelde mee, dat op 3 September ter ge legenheid van het 20-jarig bestaan een rally te Vlissingen wordt ondernomen. In het hoofdbestuur werd herkozen de heer E. Fuld. In de plaats van de heeren D. G. van Beuningen. dr. H. G. Cannegieter en E. Heldring, die niet herkiesbaar waren, worden gekozen de heeren M. Dutilh, jhr. mr. A. M. Snouck Hurgronje en mr. J. iWytema. ROTARY-CONFERENTIE. Zaterdag ie in „De Witte Brug" te 's-Gravenhage de conferentie gehouden van hert 59o district van Rotary Interna tional, onder algemeen voorzitterschap van den heer J. van Dillern. De oonferentie was druk bezocht. Na een woord van welkom door den voorzitter der ontvangende club, den heer H. W. Mauser, die o.m mededeelde, dat een talrijke delegatie uit België, onder lei ding van dr. Willems, aanwezig was en dat Rotary thans in 40 landen is vertegen woordigd, met 127.000 leden, terwijl Ne derland thans 7 clubs met ruim 200 leden telt, ving de oonferentie haar arbeid aan. Besloten werd een telegram van hulde te zenden aan H. M. de KoniDgm. Verschillends sprekers voerden 't woord. ARBEIDSBEMIDDELING. Da centrale commissie van bijstand. „De Volkskrant" verneemt, dat de Minis ter van Arbeid, Handel en Nijverheid in de centrale commissie van bijstand voor de arbeidsbemiddeling voor het tijdvak 1 Mei 1927 tot en met 30 April 1930 heeft be noemd tot lid en voorzitter den heer ir. J. W. Aibarda, lid van de Tweede Kamer, voor zitter van de Vereeniging van Nederlandsche Arbeidsbeurzen, te 's-Gravenhage; tot leden de heeren: H. Amelink, secretaris van het Christelijk Nationaal Vakverbond in Neder land, te Utrecht; A. P. M. van Braband, secretaris der Vereeniging tot behartiging van de belangen der Limburgsche Mijn industrie, te Heerlen; A. C. de Bruyn, voor zitter van het R.-K. Werkliedenverbond in Nederland, te Utrecht; mr. P. W. J. H. Cort van der Linden, secretaris van het Verbond van Nederlandsche Werkgevers, te 's-Gravenhage; C. Dekker Jzn., secretaris van de Syndicalistische Federatie van Fa brieksarbeiders, te Zaandam; J. H. A. L. von Frjjtag Drabbe, wethouder der gemeente Amsterdam; L. de Groot, oud-lid van de Tweede Kamer, te Rotterdam, aanbevolen door den Middenstandsraadmej. M. Heinen, adjunct-directrice van het Nationaal Bureau voor Vrouwenarbeid, te 's-Graveohage; C. Kitsz, secretaris van het Plaatselijk Arbeids secretariaat te Amsterdam; mej. A. M. C. Moojjman, oud-hoofdbestuurslid van den R.-K. Onderwijzersbond, te 's-Gravenhage; D. van Rhee, secretaris van het hoofdbestuur van den Ned. Grafischen Bond, te Utrecht; J F. H. Spier, aannemer, penningmeester der Christelijke Werkgeversvereeniging te Am sterdam; mr. M. P. L. Steenberghe, directeur van de N.V. H. van Purjenbroek's Textiel Maatschappij, ondervoorzitter der Alg. R.-K. Werkgeversvereeniging te Goirle; F. V. Valstar, voorzitter van de Groep Veilings- vereenigingen uit den Nederlandscben Tuin- bocwraad, te Naaldwijk; mej. M. Visser, directrice der Gemeentelijke Arbeidsbeurs, te 's-Gravenhage; F. van de Walle, secretaris van het Nederlandsch Verbond van Vak vereenigingen, te Amsterdam. verder tot leden voor het tijdvak 1 Mei 1927 tot 30 April 1928 de heeren A. J. A. C. van Delft, directeur der gemeentelijke Arbeidsbeurs, te Tilburg, en A. van Geelen Azn., directeur der gemeentelijke arbeids beurs, te Utrecht; en tot lid en secretaris den heer mr. A. Ruob, penningmeester van de Vereeniging van Nederlandsche Arbeids beurzen, te 's-Gravenhage. Bij Kon. besluit ie benoemd tot burge meester van Harmelon en Veldhuizen J. W. Henderson. B en W. van Rotterdam hebben de uitbetaling der verhoogde wedden als gevolg van de motie-Lüker voorloopig opgeschort, en Ged. Staten weigeren de goedkeuring te geven voor beslist is over den vermenigvul digingsfactor voor de belastingen. RECLAME. f 1.per Stuk 2331 BILLIJK, VAKKUNDIG EN VLUG Desinfectie van Bedgoederen Bel op BEDDENHANDEL RECLAME. 233; I in gewrichten en ledematen, alsmede hoofd- en kiespijn, verdrijti men met Proef buisjes 25 ct. Bij Apo'h. en Drog. EEN IJSPALEIS IN DEN HAAG. Binnenkort zullen aan B. en W. van Wassenaar plannen ter goedkeuring wor den aangeboden voor een aan de Stoeplaan te bouwen ijspaleis. Het ijspaleis zou ver rijzen op een terrein lusschen de Sloeplaan en den Ouden Wassenaarschen weg, van 25.000 M2. Behalve een ijsbaan hoopt men om het gebouw acht tennisbanen aan te leggen, terwijl in de hall van het gebouw winkels en buffetten zijn gedacht. De ijs baan zal worden omgeven door loges, waar in kan worden gedineerd. In de loges zul len 1700 plaatsen komen, terwijl op het ijs plaats komt voor 4500 stoelen. Op de eerste verdieping is een cabaretzaal geprojecteerd. Onder de hall in het sousterrein zijn kegel banen gedacht, verder 18 koelcellen, een ijsfabriek, een autogarage met autoherstel- plaats, wijnkelder, machinekamer, enz. enz. Langs de koelcellen is een rijweg voor vrachtauto's geprojecteerd, want de bedoe ling is de cellen aan poèliers en comesti- bleszaken te verhuren. Het plan is de entréeprijzen laag te hou den. Men denkt ongeveer 50 k 75 cent. Al leen voor ijsballelten, wedslrijden, enz., zullen hoogere prijzen vastgesteld worden. Voor den entréeprijs mag men ook rijden. EEN BENAUWDE DROOM. Een bloedende vrouw, een bijL, een in breker en een diefstal van 1600 gulden, dit alles speelde de rol in het verhaal, dat de opperman L. uit de v. Swinden- straat te Den Haag bij de politie kwam opdisschen. 'b Morgens om 4 uur werd de oppeaman wakker met zware hoofdpijn. Hij wist bij de gewaarwording geen ander ge neesmiddel, dan zijn huis uit te gaan en op de fiets te springen Na in de-zen vroegen ochtendstond de stad te hebben rondgeped- deld, kwam hij weer thuis tegen 6 uur, zonder daar echter de rust te vinden, die hij voor zijn gestel zoo noodig had. Want nauwelijks nog had hij de huisdeur ge opend, of boven hoorde hij zijn vrouw ker men. Hij snelde naar haar toe en vond haar met bebloed hoofd op de knieën in bed zitten, schreeuwende van pijn. In de na bijheid van het bed lag een bijl en tot overmaat van ramp stond de linnenkast open en er bleek een bedrag van 1600 gul- dein ontvreemd te zijn Na zijn vrouw zoo goed mogelijk geholpen te hebben, was zijn eerste werk naar de politie te loopen, waar hij een lugubere geschiedenis ver haalde, in 't kort neerkomende op het boven omschreven en met een overtuiging, alsof hij het geheele geval als een film voor zich had zien afspelen. De Geneeskundige Dienst werd gewaar schuwd en de dokter, die de vrouw onder- zooht, constateerde een inwendige oorbloe ding, die waarschijnlijk het gevolg was van de griep, waaraan de vrouw de iaatste week geleden had. Zij had gedurende de afwezigheid van haar echtgenoot niemand in huis gezien en van een bijlslag kon geen sprake zijn, omdat het lichaam zelfs geen schram vertoonde. Politiemannen stelden in de woning een onderzoek in, maar von den geen spoor van inbraak. Aan het geheele verhaal van L. hecht de politie dan ook niet de minste waarde, dus gelooft zij ook niets van den diefstal die gepleegd zou zijn. Draait het voor L. niet op een valsche aangifte uit dan blijft or niet veel anders te veronderstellen over, dan dat de aan gever aan hevige fantasie te lijden heeft, wellicht 'dien nacht veroorzaakt door een benauwden droom. OVERREDEN. De 9-jarige J. W. geraakte in de Pieter straat te Delft, toen hij bij het spelen van een paal sprong, onder een passeerenden vrachtwagen van de firma Van B. Het rech- teronderbeen van den ongelukkigen knaap werd onder het gewicht van den zwaarbe laden wagen totaal versplinterd, fn ernsti- gen toestand is de jongen door den voer man van den wagen, wien volgens oogge tuigen geen schuld treft, naar het gasthuis' gebracht. LIJK OPGEHAALD. Uit de Schie te Schiedam is opgehaald het lijk van een onbekend manspersoon. Het lijk is naar het lijkenhuis op de ge meentebegraafplaats overgebracht. DOOR EEN TREEPLANK GEWOND. Zaterdag ongeveer 6 uur klauterde de 7-jarige J. H. uit de Touwbaan te Schie dam tegen de helling van den Rotterdam- sehen dijk aldaar óp en werd daar vermoe delijk door de treeplank van een voorbij rijdende tram geraakt. Hij liep een groote wonde aan het hoofd op. De politie legde een voorloopig ver band. Later is hij onder behandeling van een geneesheer gesteld. FRAUDEULEUS BANKROET VALSCHHEID IN GESCHRIFTE. Te Rotterdam is dezeT dagen aangehou den den winkelier J. C. H. uit Middelburg, die onlangs failliet werd verklaard en ver- dacht wordt van frauduleus bamkroet en valschheid in geschrifte. Hij is naar het huis van bewaring te Middelburg overge bracht. Vrijdagmorgen werd aldaar aangehouden de koopman J. K die goederen van H. heeft gekocht. Deze werd als verdacht van hei onttrokken van goederen aan een be slag eveneens in het huis van bewaring ge detineerd. Nog denzolfden dag werd hij echter op borgstelling vrijgelaten. BRANDEN. Gisteravond heeft een ontzettende brand gewoed in het dorpje Leende. Niet minder dan veertien boerderijen en gedeeltelijk een leerlooierij werden in een goed uur tijds in asch gelegd. Hierdoor zijn vijftien gezinnen (in een der huizen woonden n.l. twee gezin nen) dakloos. De brand ontstond in de boer derij, annex café van J. Maas. Door de zich verspreidende vonken werden de boerderijen aan weerskanten van den weg aangetast en brandden successievelijk tot den grond af. Verreweg de meeste huizingen waren van een slrooien dak voorzien, waarop het vuur onmiddellijk vat had. De primitieve brand spuit van het dorp vermocht niets uit te richten tegen het vernielende element. De brandweer van Eindhoven werd ge waarschuwd. Toen deze ter plaatse kwam wist zij de leerlooierij van den heer J. Sim- kens gedeeltelijk te redden, terwijl het woonhuis van genoemden heer door het krachtig optreden geheel en al gespaard werd. Van de andere boerderijen w.o. een klompenmakerij viel niets te redden. Alleen de inboedels zijn grootendeels gered kunnen worden. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Ook is er geen vee verloren ge gaan. Alles is verzekerd. Omtrent de oorzaak tast men nog in het duister. Over een lengte van 500 meter is het aan weerszijden van den weg een ware ruïne. De dakloozen zijn ondergebracht in het dorp. Algemeen heeft de ramp in het dorp droefenis en verslagenheid gewekt. In den nacht van Zaterdag op Zondag is er een groote brand ontstaan in de kurkla- briek van den heer Geerdink. gelegen aan 't Kanaal, te Apeldoorn. Het vuur greep snel om zich heen en al spoedig stond *t geheele gebouw in lichte laaie. Het belendende perceel van de arbeiders- coöperatie, waf vorig jaar nieuw werd ge bouwd en als kolen9chuur dienst deed. brandde geheel uit. evenals de kurkfabriek. Daar de smeulende massa nog verschillende keeren vlam vatte, moest de brandweer tel kens nog handelend optreden in den mor gen. Zaterdagnacht is te Lankum onder Fra- neker totaal afgebrand de boerenbehuizing van H. Zondervan. Oorzaak vermoedelijk kortsluiting. Toen de bewoners door het ge knetter ontwaakten, stond de boerderij reeds in lichterlaaie, terwijl er voor de brand spuit uit Franeker een half uur later niets meer te redden viel. Twee paarden kwamen in de vlammen om, twee varkens wisten uit te breken, het andere vee liep in de weide. Behalve de brandkast en een andere kast met waardepapieren, is al het huisraad ver brand. benevens de boerenwagens, land bouwgereedschappen en een groote hoeveel heid hooi. Alles was verzekerd. Te Valkenswaard is de schuur van den landbouwer Tilburger op het Marktplein met den geheelen inhoud afgebrand. Het woon huis bleef behouden. Te Gilze sloeg de bliksem in den paar denstal van de boerderij bewoond door B. Wouters. Huis. stal en schuur brandden af, de inboedel werd grootendeels gered, doch de landbouwvoorraden en gereedschappen zijn verloren. Van den landbouwer J. W. werd een rund door het hemelvuur getroffen. Te Drumpt bij Tiel is afgebrand de boer derij met schuur en hooiberg van Gebr. van Meerten. Een dertigtal kippen kwamen om. Van den inboedel werd niets gered. De oor zaak is onbekend. De boerderij van Gebr. v. Ittersum te Zwollerkerspel brandde geheel af. In een uur tijds ging de geheele boerderij in vlam men op. Twee koeien, een varken en de ge heele inboedel werden mede een prooi der vlammen Oorzaak onbekend. Alles was laag verzekerd. Ook de boerderij en woning van den heer J. B. Bras in de Egmondermeer. eigendom van mej. Kraakman, is door onbekende oor zaak een prooi der vlammen geworden. ONDER STEENEN BEDOLVEN. Op de steenfabriek van de firma Hermsen Co. te Harculo. gem. Zwollerkerspel, is een vijf meter hooge stapel steenen omge vallen, waardoor vijf werklieden uit Hattem er onder bedolven werden. Zij werden ech ter spoedig uit hun benarde positie verlost Allen hadden echter verwondingen opge- loopen. BOSCHBRANDEN Gistermiddag is in het Zeislerbosch on geveer H.A. kreupelhout afgebrand. Het gelukte aan de Zeister Brandweer en de mi litairen van Soeslerberg, die spoedig op het terrein aanwezig waren den brand te beper ken. Even te voren was ook brand gemeld in het z.g. Patijnbosch, waar men het vuur spoedig meester was. Een paar honderd vierkante M. zijn weggebrand. Vermoedelijk zijn de achteloos weggewor pen sigaren of sigaretten de oorzaak van den brand. Onder Markvelde woedde een bosch- en heidebrand over een oppervlakte van twin tig hectaren. Onder leiding van den burge meester slaagde men er in het vuur te blus- schen. EEN BELANGRIJKE ARRESTATIE. Sinds eenigen tijd was het aan de Doe- t-inchermsche politie bekend, dat jonge meis jes nabij Gaanderen werden aangerand met oneerbare bedoelingen. Het mocht de politie gelukken in samen werking met de politie uit Wisch den 17- jarigen G. R. B. uit Wisoh aan te houden Deze bekende tal van meisjes van 310 jaar te hebben aangerand. Een der meisjes heeft hij zelf een zakdoek in den mond geduwd, opdat ze niet schreeuwen kon en haar voorts met een mes gedreigd toen zij zich verzette. De jongen is naar Arnhem overgebracht. DOOR EEN TREIN AANGEREDEN EN GEDOOD. Een sneltrein uit Hoogeveen heeft onder Wolvega den 31-jarigen arbeider W. Knol uit Steggerda, die werkzaam was bij den aan bouw van de spoorbrug over de Linde, ge grepen. De man week niet ver genoeg ach teruit en werd door de locomotief tegen de brugleuning gedrukt. Spoedig daarna over leed hij in het ziekenhuis te Wolvega, waar heen hij was overgebracht. EEN GOEDE VANGST. De polilie heeft de hand gelegd op een gevaarlijk individu, \V. B van Finster- wolde. Van een landbouwer, die 100 H L. aardappelen ter aflevering gereed had staan op het veld, had hij de zakken, na ze te hebben leeggeschud, gestolen en bovendien door uitsnijding van een ruit, nog 150 leege zakken uit de schuur. Des nachts heeft hij ze naar Groningen vervoerd, waar de politie ze bij opkoopers in beslag nam. Terwijl ze daarmee bezig was, kwam hij aan met een nieuwe bezending, bovendien met paarden staarten, afgesneden in de buurt van Noord- wijk en een konijn. Ook de fiets, ja zelfs zijn costuum bleek gestolen. GRONINGEN TWEEMAAL IN DONKER. Zaterdagavond omstreeks 10 uur is ten gevolge van een storing in de voedingska bels van het gelijkstroomnet der electrischc centrale de stad Groningen grootendeels in het donker gezet. Slechts in enkele buiten wijken bleef het licht branden. Daar teven* kortsluiting ontstond in de voedingskabels van het tramnet kwam er tevens stagnatie in het tramverkeer. Gelukkig bleef de straatverlichting bijna geheel functioneeren, daar hiervoor de ge lijkstroom op het draaistroomnet kon wor den overgeschakeld Na ongeveer een uur was de storing verholpen en kon de nood verlichting van kaarsen en lampen in hui zen, winkels en cafés weer verdwijnen. i Om halféén werd echter de stad opnient in het duister gezet. In een van de beid» kabelkelders in de centrale, waar onder meer ook vaten olie worden bewaard, waj brand uitgebroken, zoodat de brandweer gealarmeerd werd, die spoedig ter plaatse was. Werden bij de eerste storing de omvor- mers automatisch omgeschakeld, nu moest men noodgedwongen er toe overgaaD hel geheele net stroomloos te maken, mede oa te voorkomen, dat het bluschwater mei electrisch geladen deelen in aanrakini kwam. Door spoedig ingrijpen wist de brandweer het vuur tot 'een der kelders te beperken. Voor de herstellingen in de Centrale had men den geheelen Zaterdagnacht nnodig. („De Crt.") DE SLAPENDE BRUIGOM. In de Limb. Koer. vinden wij het vol gende verhaal: „Het gebeurde deze week onder den rook van Venlo, op een der dorpen. Een jeugdige schoone maagd en een flinke boy hadden elkaar trouw gezworen. Nu in de Mei. nu alle vogeltjes een nest gaan bouwen, zou ook het minnend tweetal hel onbezonnen vrijgezellenleven vaarwel zeg gen om samen in een knus huisje te gaan wonen. Zij Anna, en hij, Jan. Kort en goed: de trouwdag was aangebro ken. Op een mooien dag dezer week zouden ze voor eeuwig elkaar hun harten gaan ver panden. 's Morgens reeds vroeg stond dl bruid in haar bruidskleed te wachten op den bruidegom. Ze wachtte een kwartier, een half uur, een uur, maar Jan, de bruidegom, liet niets van zich zien. Groote consternatie, Het bruidje eerst zenuwachtig, daarna tra nen. Familieleden van haar gingen op zoek naar Jan, die een dorpje verder woonde. Onderweg langs een voetpad in een bosch- rand lag iemand te slapen. Men ging er naar toe, maakte hem wakker het was.... Jan. Laat me slapen, zeide hij schokschou derend. Maar de aandrang om mee te gaan, waj te groot. Jan liet zich overhalen. Droogde de tranen, welke aan de oogen van zijn aan slaand vrouwtje ontwelden. Schoorvoeten! liet hij zich knellen in den band, die bindt De kerkelijke plechtigheid was afgeloopen en zooals dal betaamt, ging de bruiloftstoet regelrecht naar huis om daar te zitten aaa het rijke maal, dat gereed stond. Nauwelijki was Jan daar naast zijn vrouwtje gezeten, of hij moest even naar buiten. Dat „even" duurde lang. Weer consternfc tie. Gezocht buiten. Jan was nergens metf te zien. En voor de tweede maal toog familie van het andermaal tranen stortende bruidje op zoek. Men ging naaT zijn ouder lijk huis, eenige kilomeiers er vandaan. Daar lag Jan met zijn hoofd op de ellebogen op tafel.slapende. En veel moeite kostte het om hem mee la krijgen naar het huis van de bruid, waar da „bruilofsstemming een begrafenisstemminj was." Toen de twee vrienden den hoek van de straat omgingen, nam een van haastig en heel diep zjjn hoed af voor een dame. Tot zgn vriend zei h\j: Dat is de vrouw, die is alles schuldig ben. Je moeder? vroeg de vriend Neen, mjjn hospita. NED. HERV KERK. Beroepen: Te Musselkanaal"A. Korolus- te Suameer. Aangenomen: Naar Breda: J. H. H. van Beem, te Nieuw-Vennep. Bedankt: Voor Elburg: J. D. van Hof, Wilnis. CHRIST. GEREF. KERK. Bedankt: Voor Nieuwe-Pekala: K. G. van Smeden, te Kampen. H. Y. GROENEWEGEN 25 JAREN HOOGLEERAAR. In de Aula der Universiteit te Amster dam heelt Zaterdag in tegenwoordigheid van leden van het Curatorium, vele hoof- leeraren, oud-leerlingen, studenten en ver tegenwoordigers der Remonstrantsche Broe derschap de huldiging plaatsgevonden van prof. dr. H. Y Groene wegen ter gelegenheid van diens 25-jarig hoogleeraarschap. Eerste feestredenaar was prof. P- Louter. Prof. G. Brugmans, rector-ma gnificu?j dankte den jubilaris namens den Senas» voor wat hij zoo lange jaren geweest '5 voor de Universiteit. Prof. H. A. van Babel sprak namens v Theologische Faculteit. Dr. v. d. Vaart Smit vertolkte daarna de gelukwenschen van het hoofdbestuur d*-'r Kant Gesellschaft te Berlijn, hetwelk ver heugd is in prof Groenewegen een zoo ui muntend voorzitter der Nederlandsche dceling te hebben. Nog voerden het woord mr. van Roy* namens de Remonstrantsche Broeders^3? en ds. W. J. Wegerif namen9 de oud-l#r' vel® lingen. Namens leerlingen, oud-leerlingen en vrienden bood dr. Wegerif den jubi'** diens geschilderd portret aan, met kunstzinnig bewerkt album, vermeld*11^ de namen der schenkers, en daarbij 8 mevr. Groenewegen een bloemenhulde- Prr.f. Groenewegen sprak vervolg orden van diepgevoelden dank.

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 6