Foto W. Bleazé. Lelden. Voor den aanvang van den wedstrgd A.S.C.A.D.O. werd de center-voor \V. Tap gehuldigd voor zyn schitterend spel tegen België. Onze foto hierboven toont hem temidden van zjjn medespelers met de hem gebrachte bloemenhulde. behe midvoor vaak keurig op en zat hij vin- bi; op den bal, wel zond hij eenige fraaie Idioten in, zooals direct na de rust maar H;j droegen over het algemeen geen verras- >.nd karakter en hadden daarom bij een leeper als Quax geen succes. Janssen wij |<;den het al speelde laks en onhandig i waar de moedige maar te lichte Kiel ken Philipsen niet was opgewassen ging er lm den rechtervleugel slechts weinig kracht ll De halflinie was voor rust best op dreef tel Bliek als uitblinker. Daarna zakte zoowel Wassenaar als Bliek |l, doch Vreeken speelde als vanouds: stug a onvermoeid. Wie van het backstel de este was? In trouwe, we weten het niet. framsteker Sr. en Josson hebben het zwaar )e verduren gehad maar zich uitstekend van taak gekweten. Alleen vragen wij ons of de buitenspeltactiek niet wat al te ge- tarlijk was, zelfs onder een arbiter als Potters. Achter hen deed Wamsteker Jr. nu en dan goed werk, doch daarnevens bch ook dikwijls zóó onhandig en zóó on- feker dat wij, eerlijk gezegd, ons hart heb- p vastgehouden. I Arbiter Mutters tenslotte had den wed- i'ijd goed in handen. Hij floot niet feilloos, par was resoluut in zijn beslissingen en p daardoor het vertrouwen van spelers en pabliek. ALPHIAU. V. S. 00. [U. V. S. trok zich van het degradatie- tvaar niet veel aan en vierde Zaterdag Vsterrijk haar 13-jarig bestaan. In opge likte" stemming vertrokken spelers en sup- Irlers Zondag naar het stadje aan den |>in o mde éde klas kampioen „Alphia" te JÈstrijden. De wedstrijd heeft niet aan de pwachtingen beantwoord, zenuwen en lind waren in tè ruime mate aanwezig, p het terrein bleek slecht, het was klein a bier en daar bevonden zich diepe gaten, |at het spel niet'ten goede kwam. V'ver den wedstrijd het volgende: Om ten over tweeën laat de heer S. Hakker, gestaan door de neutrale grensrechters fisdijk en Lamers beginnen. Alphia is fledig. U. V. S. heeft een invaller voor flier. De blauw-witten winnen den toss (spelen met den sterken wind in den rug; verschijnen met het volgende elftal: Kramp Haneveld Meerburg pen Hollander Deursen Wondergem Kooreman Laman Vasel Platteel I Direct na "den aftrap onderneemt U.V.S. 11 aanval, die echter door den rechtsback l0r>lt onderbroken, de Leidenaars blijven r! tijdlang in de meerderheid en de Al- panen kunnen slechts met inspanning van alle krachten doelpunten voorkomen. Als er echter tien minuten gespeeld zijn, komen de Oranjehemden wat los en de linkervleugel- forceert een corner, welke door Meerburg wordt weggewerkt. U. V. S. bestookt dan weer dank zij den wind onop houdelijk het doel der Alphianen. In deze periode schieten Vasel en Laman rakelings naast en over. Zelfs v. Deursen waagt een kansje door van flinken afstand een keurig schot te lossen, dat den Alphia-keeper de grootste moeite bezorgt. De thuisclub heeft niet veel in te brengen en de keeren dat zij het blauw-witte doel benaderen, vinden zij Kramp en Meerburg in goeden vorm. De rust treedt onder een voortdurend over wicht van U. V. S. in met blanken stand. Na de thee gaat het spel weer eerst ge lijk op, beide doelen verkeeren om beurten in gevaar; er wordt echter van beide kan ten erbarmelijk slecht geschoten. Alphia komt geleidelijk meer in den aanval, eens komt de linksbinnen voor open doel, doch hij faalt,terwijl even later de midvoor in schiet. doch Kramp werkt den bal over de lat. U. V. S. bepaalt zich thans tot enkele snelle uitvallen, die door te geringe door tastendheid der voorhoede geen succes hebben. Als Alphia een aanval onderneemt en de rechtsbinnen snel opbrengt, tracht Wondergem dezen speler in te halen; hij struikelt evenwel en komt tegen 's mans rug terecht; de heer Hakker gaf hier o.i. ten onrechte een penalty; deze werd echter tegen den paal geschoten en weggewerkt Meer en meer verstrijkt de tijd en Alphia is thans sterker. Als plots echter Laman doorbreekt en zal schieten, fluit de scheids rechter voor.... einde en zijn de puntjes gedeeld. U. V. S. speelde tactisch beter dan Al phia, deze heeren spelen forsch en enthou siast, doch zonder verband: de backs zijn de beste spelers van het elftal. De heer Hakker tenslotte, had zijn dag niet, vooral met buitenspel sloeg hij nog wel eens de plank mis. SERIEWEDSTRIJDEN LUGDUNUM. Afd. I: L. F. C.—R. V. C. 2—2 (R. V. G. wint bij loting). Afd. II: Vogel IL. F. C. II 60 (door L. F. C. bij gebrek aan spelers gewonnen gegeven). Afd. Ill: Lugd. IllL. B. I 22 (Leidsche Boys wint na loting). U. V. S. II—QUICK BOYS II 6—2. Van den aftrap is U. V. S. in de meer derheid; de verdediging der Katwijkers is echter in goede conditie. Als er 10 min. ge speeld is, maakt Q. B. uit een plotselingen doorbraak het eerste doelpunt (01). Di rect hierop maakt U. V. S. uit een penalty gelijk, doch de Katwijkers nemen door een fout van den U. V. S.-keeper weder de lei- ding (12). De blauw-witten blijven onver moeid zwoegen; zij maken gelijk en nemen zelfs de leiding (3—2). Na de rust heeft het spel niet veel meer te beteekenen. U. V. S. is voortdurend in de meerderheid en voert den stand tot 62 op. De doelverdediger van U. V. S. stopte nog op fraaie wijze een penalty en dan fluit scheidsrechter de Boer, die een ge makkelijke taak had, einde. DE WEDSTRIJDEN VAN HET L. V. B.-ELFTAL. Om den Onds-beker. Dezer dagen is de oommissie belast met de regeling der wedstrijden om den Ouds beker in vergadering bijeen geweest tot het vaststellen dier wedstrijden en de daar. ajan verixmden bescheiden feestelijkheden. De wedstrijden worden gehouden op 22 en 29 Mei a.s. Op 22 Mei wordt gespeeld op de terreinen van V.S.V. en Stormvo gels te Velsen, terwijl de eindwedstrijden op 29 Mei worden gehouden op het ter rein van R.C.H. te Haarlem. Bij loting is bepaald dat de L.V.B. op 22 Mei moet spelen tegen den ELV.B., de A.V.B. tegen N.H V B. Beide wedstrijden vangen aan om 1.30 uur Na afloop van bovengenoemde wedstrij den een eerewedstrijd tusschen een Haar- lemsch elftal en V.S.V. Voor 22 Mei is bepaald, dat de deelne mende bonden geheel vrij zijn van dezen dag te maken wat zij willen. Iedere bond kan, na zijn wedstrijd gespeeld te hebben, vertrekken. Ten einde de gezelligheid voor de spe lers van den L.V.B. te verhoogen, stelt het bestuur aan den L.V.B. pogingen in het werk, om een deT groote autobussen voor de beide Zondagen te huren. Hifcrvan zou dan ook gebruik gemaakt kunnen worden door eenige supporters. BESTUURSVERGADERING VAN DEN LEIDSCHEN VOETBALBOND. Vrijdagavond vergaderde het bestuur van den Leidschen Voetbalbond onder voorzit terschap van den heer Steenhauer. Naar aanleiding van een 9chrijven van A. S. C. werd allereerst de Juniores-compelitie een punt van behandeling. Met het oog op het late seizoen, maar ook om het ongeregeld verloop door het telkens niet opkomen, be sloot het bestuur de Juniores-competitie stop te zetten. Alsnu werd voor de L. V. B.-bekerwed strijden geloot, welke loting de volgende uitslag bracht;

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 13