A. S. C. - A. D. O. No. 20597 LEIDSCH DAGBLAD, Zaterdag 7 Mel Vierde Blad Anno 1C27 SPORT. I Morgen zal A.S.C. voor de tweede maal I in het strijdperk treden voor de degra- I datie-competitie, en ook voor de tweede I maal zaJ heel voetbalminnemd Leiden zich I opmaken om de roodzwarten door dave- I rende aanmoedigingen te steunen in dezen I zwaren kamp tegen het Haagsche A.D O., I dat ongetwijfeld een ernstig concurrent I voor het eerste-klasse-schap zal blijken te I zijn. Bijzondere maatregelen zijn getrof- I feD om den dmzenden toeschouwers een I plaatsje te kunnen bieden, en wij zijn overtuigd dat zulks niet overbodig zal zijd. I Niet alleen toch zal A. D. O. een groote I schare supporters meebrengen uit de Re- I sidentie, maar ook uit Delft kunnen tal- I looze belangstellende aanhangers van D. I H.C. worden verwacht. Al-met-al is bij I voorbaat reeds te voorspellen dat het mor- I gen in het prettige huis der Leidsche rood- zwarten voller zal zijn dan ooit te voren I het geval i« geweest. En vandaar dan ook I dat de loketten al vanaf 12 uur 's middags I v. Eembergen W. Tap. G. Tap. PROMOTIE-DEGRADATIE-COMPETITIE Zondag* a.s. 2 nar VoorverkoopB. A. OEVILÉE - Nieuwe Rijn 26 VOETBAL. i de tweede degradatie-wedstrijd van a. s. c. Bood-zwart maakt een goede kans op de zege. opengesteld zullen zijn! Of men intusschen rekenen mag op een Ifiaaien wedstrijd lijkt ons tamelijk wel aan I twijfel onderhevig. Het is waar, dat er in [den kamp te Delft hoogst verdienstelijk is gespeeld, maar het wil ons voorkomen dat [dit een loffelijke uitzon de-ring ic geweest op den regel, volgens welke promotie- en degradatie-wedstrijden gewoonlijk veel [meer uitmunten door spanning dan wel [door technisch en tactisch zuiver spel. Bij I tal van spelers hebben de zenuwen meestal [de overhand en zij behouden die 'maar al te dikwijls tot het einde. En waar beide partijen daar het slachtoffer van zijn is [het logisch gevolg dat er spanning te over I is maar de spel kwaliteit te wenschen over gaat. Veel zal er daarbij van afhangen of [de ploegen in goede stemming het veld [betreden. Gaat het den roodzwarten als [in de ontmoeting te Delft dan meenen wij I de beste verwachtingen omtrent den uit slag te mogen koesteren. Toen toch was de nerveuisiteft heel wat kleiner dan over [het algemeen werd gevreesd en ook bT] [de Delftenaars het geval was, en het tw- [heugend gevolg was dat onze stadgenoote® rolop gelegenheid kregen zich in te spelen I en het heft in handen te nemen. Is het nu [ook morgen zoo dia® is zonder twijfel de [overwinning voor roodzwart! Trouwens: [wjj zijn te ddon aanzien optimistisch ge- Istemd en achten A.S.C. best in staat de [Haagsche ploeg een nederlaag toe te bren- [geu. A.D.O. beschikt wel is waar over een [vlotte combinatie, dtie bovendien niet lijdt laan gebrek aan schotvaardigheid, dank zij [den steun von den internationaal W. Tap, [maar de historie zegt dat de Hagenaars a een promotie-wedstrijd nooit hun go- [ironen vorm weten te benaderen. Door [bovendien Tap zoodanig onder bewaking |te stellen dat hij geen gelegenheid krijgt z'n gevaarlijke schoten te lossen maakt [men de voorhoede ,,tot een troep schapen I zonder herder", die het de hechte Leidsche verdediging niet al te moeilijk zullen maken. Aan de andere zijde zal natuurlijk ook de roodzwarte aanvalsliDie een moeilijke taak hebben tegen een keeper als Quax, maar wanneer Goslings c.s. op dreef zijn als tegen D.H.C behoeft de zaak geenszins ernstig worden ingeeien. De wedstrijd staat onder beproefde lei ding van den beer J. Mutters, terwijl als neutrale grensrechters zullen fungeeren de heeren H. Jonker en W. v. d. Broek. Ziehier tenslotte de samen stelling der elftallen A. S. C. Wam steker Jr. Wamsteker Sr. Josson. Bliek. Wassenaar- Vreeken. Kiel. Janssen, Goslings, Meyer, Stephanus O jr. Soldt Jr. d. Meer. Philipsen. Van Soldt Sr. Kloos. v. d. Burg Van Es. Quax. A. D. 0. Orde-maatregelen. I Hel bestuur van A. S. C. verzoekt ons te billen mededeelen, dat met het oog op het zeer groote aantal toeschouwers, dart den Wedstrijd A. S. C.A. D. O. zat bijwonen, de volgende orde-maatregelen zijn getroffen. 1. De toegang tot het terrein en de loket ten zullen te 12 uur worden geopend. Na dit uur zullen bij den heer Dévilée geen tribunekaarten meer in voorverkoop wor den verkocht. Voor zoover nog beschikbaar tribuneplaatsen aan de loketten ftog^verkrijgbaar zijn. Vijl minuten voor den aanvang van den Wedstrijd worden alle loketten gesloten. 2. Houders van plaatsbewijzen worden verzocht zich langs de nieuw aangelegde Van Duyvenbodestraat, loopende vanaf de De Kempenaerstraat tot den ingang van het A S. C.-terrein, naar het veld te begeven. Bezoekers, die nog niet in het bezit van toegangsbewijzen zijn, zullen zich naar het terrein moeten begeven langs den ouden toegangsweg (laantje vanaf de De Kempe naerstraat). 3. Ruilen van plaatsbewijzen of supplee- ren kan onder geen voorwaarde worden toegestaan. 4. De tribunekaarten zijn niet genum merd, zoodat de tribuneplaatsen niet zijn gereserveerd, uitgezonderd de „gereser veerde seizoenplaatsen", die zijn aange duid met een kaartje of bordje „gereser veerd. 5. Voor officials van den N. V. B., be stuursleden van den L. V. B., bestuurs leden en dames van A. D. 0., zijn plaatsen gereserveerd vóór de overdekte tribune met het gezicht naar tribune staande (linker helft). Voor leden van A. S. C. en hun dames zijn plaatsen gereserveerd voor de overdekte tribune (rechter-helft). Hert bestuur van A. S. C. doet in het be lang van de goede orde een dringend be roep op de bezoekers van den wedstrijd om zich strikt te houden aan de wenken van de orde commissarissen, die kenbaar zullen zijn aan rood-zwarte strikjes. Programma voor morgen. NEDERLANDSCHE VOETBALBOND. Kamp. ran Nederland: AjaxN. A. C.; F eyenoordHeracles. Afdeeling II, promotie 2de klasse: A. S. C. A. D. O. (J. Mutters). 2de klasse A: Steeds HoogerB. M. T.; Fortuna—C. V. V. 2de klasse B: XerxesUnitas. Promotie 3de klasse: ConcordiaV. S. V. Promotie 4de klasse; AlphiaU. V. S. (S. Hakker). Afdeeling Hl, promotie 2de klasse: Hen gelo—A. G. O. V. V. Afdeeling IV, promotie 2de klasse: Bre- daniaLonga; V. V. V.Bleijerheids. Afdeeling V, promotie 2de klasse: Alcides W. V. V. N. V. B.-beker (5de ronde): V. U. C.— Excelsior; WilhelminaR. C. H.; Storm vogelsUnitas; VitesseH. B. S.; Z. A. C. Enschedé; Z. F. C.N. A. C.; Go Ahead K. H. C.; NoadV. V. V. Van Overal. Voor het landskampioenschap worden morgen twee belangrijke wedstrijden ge speeld, waarvan de uitslag wel niet beslis send maar dan toch van .buitengewoon groot gewicht zal zijn voor het nadere ver loop dezer competitie. Tot dusver heeft N. A. C. de leiding, doch zij heeft ook één wed strijd meer gespeeld dan Feyenoord. Hoe nu zal morgenavond de stand zijn? N. A. C. speelt te Amsterdam tegen Ajax, dat een bedenkelijken achterstand heeft, maar intusschen toch nog geheel buiten be schouwing mag worden gelaten. Wordrt ein delijk de goede geest over de Amsterdam mers vaardig dan is hun positie nog geens zins hopeloos, en het is daarom, dat wij een succes tegen N. A. C. niet onwaar schijnlijk achten. Wint Feyenoord daarne vens van Heracles dan staan de Rotterdam mers dus morgenavond aan don kop. De promotie-competitie in het Zuiden blijft de eerste weken pog onbeslist. Bleyerheïde moet zelfs nog zes wedstrij den spelen. Daarentegen zal in het Noor den morgen het pleit worden beslecht tus- schen Alcides en W. V V. De Winschoters moeten winnen om zich in de eerste klasse te handhaven Voor de promotie 4e klasse krijgt Alphia het Leideche U. V. S. te bestrijden. Onze stadgenooten waren dit seizoen niet fortuinlijk, doch zij lijken ons ruimschoots in staat om twee punten rijker uit Alphen terug te komem. OEFENWEDSTRIJD L. V. B.-ELFTAL. Morgenmiddag speelt het L. V. B -elftal tf- Katwijk een oefenwedstrijd tegen Quick Boys; aanvang 3 uur. SERIE-WEDSTRIJDEN LUGDUNÜM. Het programma van de seriewedslrijden „Lugdunum" luidt voor morgen als volgt: r. v. c. I—L. F. C. I, 12—1 u.; L. F. C. II Vogel I, 12 u.; Lugd. IllL. Boys I, 2—3 u.; L. F. C. HI—D. V. S. I, 3-4 u.; Laakkwartier IIICeleritas III, 23 u., bijterrein; Celeritas-adsp.Oranje-Blauw- adsp., 12 u,, bijferr.Vios-adsp.A.S.C.- adsp 121 u., bijterr. KORFBAL. Programma voor morgen. NEDERLANDSCHE KORFBALBOND. Om den Holland-beker: Den Haag: Noord- Hollandsch XII—Zuid-Hollandsch XII. Kampioenschap van het Oosten: Nafts E. K. C. A. Kampioenschap 2e klasse Noord: For wardSparta (terr. W. K., Jubbega). Promotie en degradatie: West I Noord: Ready-TeckaD. V. D. 2e klasse, N.-Holland: OlympiaB. E. P. Oost IA: De KorfMercedes. Competitie: Oost IB: Achilles—D. 0. S. (7/5); H. K. C.Groen-Zwart; Zwart-Wit A. K. C. Noord I: FrisoVoorwaarts; Rood-Zwart S. S. S.; NicKinea. Zilveren Korf, halve eindstrijd: D. D. V. Koog-Zaandijk (7/5 te A'dam) DE WEDSTRIJD NOORD—ZUID. Na een groote nederlaag van het vorige jaar komt het Noord-Hollandsch Twaalftal nog steeds zelfbewust, morgen in Den Haag revanche nemen. De Noorderlingen zullen er spelen met al de energie, en met al wat zij aan kennis en ervaring bezitten. Wat zullen de vertegenwoordigers van Zuid-Holland daartegenover doen? Zullen zij voortgaan op het pad der overwinning, waarop het Z.-Hollandsch Twaalftal nu reeds drie jaren achtereenvolgens is ge schreden? Of zullen zij het hoofd moeten buigen en N.-Holland als de sterkste moe ten erkennen? Laten we liever het twaalf tal van deze provincie ons vertrouwen schenken. De combinatie bevat negen spe lers van het twaalftal, dat het vorige jaar N.-Holland met klinkende cijfers sloeg. Het heeft een verdediging, die den vuurdoop al eerder heeft doorstaan, en van de drie spe lers, die het vorig jaar geen deel van de ploeg uitmaakten, hebben er twee al eerder in dezen inter-provincialen wedstrijd ge speeld. Wat den uitslag betreft? Het vorig jaar maakte Z.-Holland een half dozijn doel punten en zag er slechts één enkel tegen zich maken. Welnu, morgen zal het berei ken van die cijfers haar lastiger vallen. maar met de helft zijn we ook meer dan tevreden. Wat zou 't aardig zijn wanneer juist nu, na deze opleving der laatste jaren, Z.-Holland de reeks van eervolle resultaten wist voort te zetten. Good luck! De ploegen. De samenstelling der twaalftallen is al* volgt: Noord-Holland: Aanval: Bakker, mej. de Bruin; Kolle, mej. Hendriks; midden: Kries, mej. O. Cohen, Bark, mej. Klokke; verdediging: Gording, mej. Krelage, Mad- sen, mej. E. Cohen. Zuid-Holland Verdediging: Mazure, mevr. Van Dijk, Dorsman, mej. Richel; midden: Wedemeyer, mej. 't Hart, De Mey, mej. Vocrdenbergaanval: v. Bera- mel, mej. SchyfsTna, Uittenbroek, mej. Viescher. De geschiedenis. In 1912 vond de eerste ontmoeting plaats tueechen de vertegenwoordigende twaalf tallen van Noord- en Zuid Holland. Voor deze ontmoetingen werd een wiseelprija beschikbaar gesteld door den Nederl. Bond v. Lich. Opvoeding. Deze prijs de Holland-Beker steeds hevig betwist, is aanleiding geweest tot tal van spannen de en fraaie wedstrijden. Gelijk gezegd, werd de eerste wedstrijd gespeeld in 1912, te Nijmegen, ter gelegenheid van een sporfc-tentoonstelling. De sperters, die in dat twaalftal uitkwamen zijn voor de te genwoordige generatie grootendeels onbe kenden. Tueschen bun namen vinden wij ook den naam van Leo Schmidt, den te- genwoordigen scheidsrechter. Zuid-Hol land begon goed en won den prijs door een groote overwinning (94). De vol gende janen paste Noord beter op zijn tellen. Tot 1917 bleef de Holland-Beker steeds in Amsterdam. In 1913 en '14 be haalden de Noordelijken groote overwin ningen, met 52 en 62. De daarop vol gende jaren herstelde Z.-Holland zich. In 1915 en 1916 eindigden de ontmoetingen odbeslist (1—1; 2—2), in 1917 kreeg Z.- Holland den BekeT voor de 2e maal in handen, teen het twaalftal in Haarlem won (3—2). In 1916 doen de eerste Fluke- spelei<s hun intrede in het provinciaal twaalftal. Voordien bestond de Z.-Holland- sche vertegenwoordiging uit spelers van Vitesse tezamen met de beste krachten uit A.L.O.; O.S.CR; Velox en HS.V. In de volgende periode was Z.-Holland minder gelukkig. Van 1918 tot 1924 bleef N.-Holland steeds overwinnaar, hoewel de cijfers op geen al te groot verschil in krach ten wijzen. In 1918 Noord wint 42. In 1919: 3i. In 1920 Noord: 4—1. In 1921 Noord: 3—2. In 1922 Noord: 4—3. Het daaropvolgend jaar ('23) vond de wedstrijd in Leiden plaats. Zuid nam de leidin-g met 4i, maar het einde bracht een gelijk gpel (5—5), waardoor de beker in handen van den houder van het vorige jaar bleef. In 1924 viel de 3e Z.-Hollandsche overwin ning te boeken die in het Dordtsche Sport, park werd bevochten. De cijfer* luidden 3__1 De beide laatste jaren bleef Z.-Hol land aan de winnende hand Te Den Haag werd Noord in 1925 met 3—2 geslagen, en het vorige jaar behaalde Zuid in Leiden rijn tot op heden grootste overwin ning. door Noord met 6—1 te slaan. Moge ook de wedstrijd van morgen met eere in deze geschiedenis kunnen worden opgetee- kend DE COMPETITIE. Het competitie programma is weinig be langrijk. In het Oosten is een kampioens wedstrijd, die Naas wel zal winnen, nu zij zich reeds bij den wedstrijd in Arn hem zooveel productiever dan E.K.C.A. toonde. Er zijn ook degradatie-wedstrijden. D-V. D. is hard op weg naar de le klasse en zal morgen winnen van Ready/Tecka. De ploeg van Vader en Woujdstra is in deze promo tie-competitie weinfig fortuinlijk. In De venter spelen de Korf en Mercedes. Verder worden we vergast op eenige restanten van de gewone competitie in de Noordelijke en Oostelijke eerste-klasse. NOORD-HOLLANDSCH XH-TAL. De „Tel." weet te berichten dat het Noord Hollandsch Xll-tal eenige wijzigingen heeft ondergaan. Gerding, aanvoerder der ploeg, zal wegens ongesteldheid niet spelen, en verder heeft mej. Hendriks voor haar plaats bedankt. De opengevallen plaatsen worden ingenomen door Tas (D. D. V.) en mej. Wa genvoort (Excelsior). Als reserves zijn thans aangewezen: mej. Scholte (D. T. V.) en Ploos van Amstel (D. T. V.). CRICKET. HET WEDSTRIJDPROGRAMMA VAN AJAX. Nadere bijzonderheden. Volgens de Officieele Berichten van den Nederlandschen Cricketbond, voor het eerst ditmaal opgenomen in het weekblad .,De Corinthian", zal Ajax in het komende seizoen spelen thuis tegen: H.C.C. II, Haarlem, Hermes D.V.S., V.O.C., V.V.V. en Phoenix; en uit tegen: H.C.C. I, H.C.C. II, Hilversum, R. en W., V.R.A. en A.C.C. Opgemerkt ztj hierbjj, dat de Amsterdam- sche C. C. en Phoenix in de eerste klasse zijn opgenomen, onder voorbehoud van het goedkeuren hauer terreinen. (Wij meenen te weten, dat het A.C.C.-terrein bereids is goedgekeurd. Over het Phoenix-veld heeft de betreffende keuringscommissie nog geen advies kunnen geven, omdat het terrein der Hagenaars nog steeds niet in orde is. Red. „L. D."). Het wedstrjjdprogramma der Leidenaars lijkt ons nietongunstigde N.C.B. heeft overigens voortgebouwd op het in vorige jaren gevolgde programma, daarbij voor alles rekening houdend met voor sommige clubs heel verre refeen naar het Oosten. De Leidenaars zullen dit jaar noch Quick (Nijmegen), noch P.W. (Enschedé) ontmoe ten en alleen de Haagsche II uit en thuis. Voor de rest zijn de uitwedstrijden van verleden jaar veranderd in thuiswedstrijden en omgekeerd. Van de nieuwelingen ont moet Ajax de A.C.C. in Amsterdam, en Phoe nix aan de De Kempenaerstraat. De Am sterdammers lijken ons sterker dan de Hagenaars en onze stadgenooten zullen in den uit-, respectievelijk thuiswedstrijd hun beste beentje moeten voorzetten om hun superioriteit over de nieuwelingen te be wijzen. „De Corinthian'', officieel orgaan van den N.C.B.Het blad wijdt er een hoofdartikel aan en wij voor ons verklaren graag, dat in het met zorg uitgevoerde weekblad de officieel© berichten van den N.C.B. ook met zorg zijn behandeld. Wat het in het ko mende seizoen zal geven? Wij hebben ver trouwen genoeg in Pater en Lugard, maar één bezwaar willen wij toch nu reeds noe men: het verschijnen van „De Corinthians" op Vrijdagavond Zaterdagochtend. Dat is te laat. ROEIEN. NU HET WEDSTRUDSEIZOEN NADERT. Voorbereiding van „Die Ley the". Men schrijft ons: Het zomerweer is begonnen. De takken van sport, die speciaal in den zomer be oefend worden, trekken de liefhebbers weer tot zich. Zoo gaat het ook met de roeiers. Meent niet, dat het in het late najaar, wan neer het zoo tegen vriezen aan is, niet heerlijk is te roeien. Zij, die de roeisport van meer nabij kennen, weten wel beter. De tijd voor het echte roeitoerisme breekt echter nu aan en zal, wanneer wij straks den zomertijd hebben en, naar wij hopen, de lange mooie zomeravonden aanbreken, eerst volop tot zijn recht komen. Hoe prachtig is het niet in den zomer 's avonds in den tuin van het schuitenhuis der roeivereeniging „Die Leythe", wan neer de avond valt en de welbekende mo len van Noordman met de typische daar omheen liggende huisjes zich tegen de avondlucht afteekent. Zij, die er getuigen van geweest zijn hoe daar dan nog, tot het bijna geheel donker is, de wherry's en gie ken der vereeniging over het spiegelgladde water komen aanglijden, zullen er van overtuigd zijn, dat de Leidsche burgerroei- vereeniging zooals men zulke vereeni- gingen pleegt te noerpen in tegenstelling met studentenroeivereenigingen in een groote behoefte voorziet. In den laten namiddag ziet men meestal de ploegen van „Njord" en „Die Leythe", die zich ijverig aan het voorbereiden zijn voor het a.s. wedstrijdseizoen, zich naar de Rijn en Schiekade begeven om zich daar in het kanaal te oefenen. Ook ouderen menschen van positie, zooals men die wel noemt veelal oud roeiers van studentenroeivereenigingen, die thans hun werkkring in Leiden of omge ving hebben gevonden, treft men op het schuitenhuis aan. Zij komen in het goed verzorgde materieel van de vereeniging de zorgen, die het dagelijksch leven hup brengt voor een oogenblik van zich afzet ten, nemen de riemen nog eens ter hand, om dan na een verfrisschende douche huis waarts te keeren en met vernieuwde krachten het werk, dat hen 's avonds dik wijls nog wacht, te kunnen aanpakken. Voor de echte sportliefhebbers is het roeien in wedstriidploegen toch altijd wel het ideaal. Herhaaldelijk heb ik van oude ren gehoord, dat het hun speet in hun jonge jaren niet aan wedstrijden te hebben deelgenomen en er zijn er, die op ruim 50-jarigen leeftijd nog met succes aan wed strijden deelnemen. Hier te lande is er mij maar één bekend. De uiterst moeilijke, fijne techniek van het roeien leert men eerst goed door het medemaken van eenige wedslrijdjaren in goed getrainde ploegen-. Goede samenwerking, inschikkelijkheid en niet het minst groote wilskracht zijn tr noodig om deel uit te maken van een race- ploeg en deze eigenschappen worden dan ook in sterke mate ontwikkeld. De wedstrijdroeier moet zich wat zijn leefwijze betreft groote opofferingen weten te getroosten en heel wat wordt er van hun zelfbeheersching gevraagd. Gelukkig treft men, naast de velen, die het roeien minder ernstig opnemen, ook op „Die Leythe" jongelui, die tot deze opoffe ringen bereid zijn. en met enthousiasme aan wedstrijden deelnemen. De vereeniging „Die Leythe" zal dan ook' dit jaar vermoedelijk uitkomen met een jonge vier, een overnaadsche vier en een jonge twee B. Tevens zal de skiffeur, die verleden jaar geen onverdienstelijk werk liet zien, ook dit jaar weer voor het junior A-nummer inschrijven.c, Naar alle waar schijnlijkheid zal de oude twee, die ver leden jaar het kampioenschap van Neder land won, ook in dit seizoen weer uitkomen. Nader vernemen wij dat de ploegen als volgt zijn samengesteld: Oude Twee: L. J. Langen van der Valk (slag) en H. G. de Vries (boeg). Jonge Vier: G. .J Förch (slag), G. A. G. Gerritse, A. If. Nierop, J. II. van der Hoe ven (boeg). Overnaadsche Vier: Flim (slag), Van Goïnga, Modderman, Kramer (boeg). Skiff: A. M. Jacobi. LAWNTENNIS. DENEMARKEN—NEDERLAND. 41 als eindresultaat. Men meldt d.d. 6 Mei aan de „Tel.": Timmer is er ten slotte in geslaagd, de eer voor ons land te redden. In een zeer goede partij wist hij in vier sets van Pe tersen te winnen, een partij, waarin de all-round speler het ten slotte van den één- zijdigen baseliner won. Timmer's slagen hadden thans die scherpte, welke zij tegen Ulrich misten. Waar hij dus nu op zijn techniek vertrouwen kon, was hij ook in staat meer aandacht aan zijn tactiek te wij den. Hij hield de rallies vanaf de baseline zoo lang mogelijk gaande, om op het juiste moment naar voren te komen en de pas- seerschoten van zijn tegenstander met lage, korte volleys naar de zijlijnen af te maken. Wel wist Petersen menigmaal fraai te pas- seeren, doch op de kritieke momenten bleef Timmer met een scherpe volley of korten bal vlak achter het net steeds in de meer derheid. In de derde set verzwikte de Hol lander zijn voet eenigszins; Petersen wist deze set toen te winnen. Doch in de vierde set hield Timmer prachtig vol en ondanks het feirt, dat de Deen steeds de leiding had, zelfs tot 65 toe, maakte Timmer, dank zij tactisch wisselen van lengte, gelijk en won ten slotte met 86. De volledige score was: 6_3, 6—4, 4—6. 8—6. Zooals verwacht, bleek Ulrich veel ster ker dan Brvan, Slechts de service van den laatste brac/ht Ulrich wel eens in moeilijk heden; overigens toonde de Deen zich verre den meerdere en won met 61, 63, 60. Het eindresultaat is dus, dat Denemarken met 41 de eerste ronde tegen Holland heeft gewonnen. HET EERSTE OPTREDEN VAN TILDEN IN EUROPA.. Gistermiddag te drie uur is op het ter-, rein van Rot-Weiss te Berlijn de tennis^ landenwed9lrijd DuitschlandAmerika be^ gonnen. De eerste strijd ging tusschen Landmann en Hunter. Landmann was door, de warmte zichtbaar slecht gedisponeerd. Hij miste zeer veel, zelfs gemakkelijTte bal-, ien. Daarentegen was Hunter in goeden vorm. De eerste set verloor Landmann met 26, de tweede met 16. Van een werke- lijken strijd, was eerst sprake in de derde set, al ging ook die men 79 voor den DuiN scher verloren, zegt de „Tel.". In tegenstelling met Landmann speelde Froitzheim in zijn partij tegen Tilden uit stekend, ondanks het resultaat 63. 62, 64 voor Tilden. Door beiden werd zeer fraai spel vertoond. DE COMPETITIE. Voor de competitie zjjn de volgende wed strijden voor Zondag vastgesteld:- Adosa I (Bloemendaal)—Leiden I; Leiden IIAce I (Haag)Ace IIILeiden IIL ATHLETIEK. EEN GOEDE PRESTATIE. Het A. S. G.-lid J. H. T. du Pon behaalde te Kampen, bij de gehouden atheliek-wed-. strijden van de school voor verlofsofficiei ren, den eersten prijs in den vijfkamp (ko- gelstooten, speerwerpen, 100 M. hardloopen, hoogspringen en polstokverspringen). SCHERMEN. DE COMPETITIE. De voor hedenmiddag vastgestelde wed strijd Leidsche SchermvereenigingUtrecht- sche Schermclub is afgelast wegens verhindering der Utrechtenaren. WIELRENNEN. LEIDSCHE REN- EN TOERISTENVEREEN. „SWIFT". Morgen zal de 80 K.M. tijdrace gereden worden der competitie, waarvoor de heer P. T. de Jong als tijdwaamemer zal op treden. De samenkomst is 7.50 uur aan de De Gijselaarsbank; vertrek precies 8 uur naar de start. De renners starten 4 minuten na elkander. De juniores komen gelijk samen om daarna een wedstrijd te rijden over 300 M. ZEILEN. HET 12-VOETSJOLLEN KAMPIOENSCHAP. Het aantal inschrijvingen voor de wed strijden op de Kagerplassen om het 12- voetsjollenkampioenschap is nog met twee vermeerderd en gestegen tot 19. Ingeschre ven werd nog door de heeren W. A. B. Bak ker en A. van Beekum. RECLAME. Vooriiet U met het oog op de enorme belangstelling in den Haag Gn Delft tijdig van plaatsbewijzen. Loketten geopend vanaf 12 uur.

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 13