No. 20596 VRIJDAG 6 MEI Anno 1927 BERICHT. Officieele Kennisgevingen. STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws 1 van heden. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIENi 80 Cts. per regeL Bij regelabonneraent belangrijk lageren prijs. Kleine Advertentiën. uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Gts. bij en maximum aantal woorden van 80. Incasso volgens postrecht Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cis. Bureau Noordeindspleln Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden 3.33. per week20.18, Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0.18, Franco per post 2.85 portokosten. Dit nummer bestaat uit VIER Bladen EERSTE BLAD. De Kindercourant zal niet heden, doch morgen verschijnen. DE DIRECTIE. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat uitsluitend ten aanzien van de fancy-fair, te houden op 12, 13, 14 en 15 Mei 4.s., in de Stadsgehoorzaal, door het Comité voor het 7de St. Franciscns Eeuwfeest, ontheffing is verleend van het sluitingsuur voor winkels. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, den 6en Mei 1927. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat door hen de beslissing op het verzoek van C. M. Fostering, om vergunning tot het uitbreiden van de inrichting voor het bewerken van vleesch in het perceel Levendaal No. 37, kadastraal bekend gemeente Leiden, Sectie C. No 1483, is verdaagd. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, den 6en Mei 1927. DE HEER P. O. H. W. KESSELRING i GEHULDIGD. Morgenmiddag zal, in tegenwoordigheid van de Directie van het Natuurkunuig Laboratorium en van het wetenschappelijk en technisch personeel de heer Kesselring, chef-glasblazer aan die instelling, worden gehuldigd, vanwege zijn 25-jarige ambts vervulling als leeraar in het glasblazen bij de „Vereeniging tot bevordering van de opleiding tot Instrumentmaker"kort daarna op 1 Juli van hetzelfde jaar kwam hij in dienst van het Rijk door zijn be noeming tot glasblazer aan het Natuurkun dig Laboratorium alhier. Den len Mei 1902 deed hij dus zijn 111 trede in het over de gansche wereld be kende Leidsche Laboratorium. De huldi ging zou eerder moeten hebben plaai* gehad, doch door de afwezigheid van prof. Keesom, die toen nog in Rome vertoefde, «n die de huldiging van den man, met wien hij geruimen tijd heeft samengewerkt, gaarne wilde bijwonen, werd zij tot mor gen uitgesteld. Hoe eenvoudig het woord glasblazer moge klinken en hoe eenvoudig en weinig op den voorgrond tredend, deze jubilaris moge zijn, de heer Kesselring is een merk waardige figuur in de geschiedenis van het Leidsche Natuurkundig Laboratorium en heeft voor de studie der natuurkundige wetenschap op practisch terrein groote verdiensten. Dit zal ongetwijfeld morgen door mannen die dit beoordeelen kunnen, naar voren worden gebracht, het moge mede blijken uit de levensgeschiedenis van dezen „stillen in den lande" welke wij hier laten volgen. Ferdinand Oscar Hermann Wilhelm Kes selring, werd geboren te Stützerbach in Thüringen, den 2den Februari 1877. Hij genoot zijn opleiding als glasblazer aan de vakschool voor glasblazer? te Ilmenau, werkte daarna in verschillende glasfabrie ken in Thüringen en kwam iD het voorjaar *an 1902, te Leiden aan het Natuurkundig Laboratorium. Hij ontwikkelde zich daar to den loop der jaren tot een der be kwaamste glasblazers van de wereld, kan men wel zeggen. Geen onderzoek is er in dc afgeloopen 25 jaar gedaan of daarbij is gebruik gemaakt van zijn ongelooflijke kunstvaardigheid in de glasbewerking. Het toestel, waarmede in 1908 door prof. Ka- merlingh Onnes voor het eerst het helium vloeibaar is gemaakt, werd, wat het me taal betreft gemaakt door den heer Flira, ttede een hoogst bekwaam werktuigkun dige; de vacuumglazen oDderaaD het toe rei, waarin het eerste vloeibare helium werd opgevangen, zijn van de hand van heer Kesselring. Een en ander wordt thans bewaard in het Historisch Museum Natuurkundige instrumenten m het ^■atuurkundig Laboratorium te Leiden. ^ede door het feit dat tallooze buiten- jandsche geleerden in de afgeloopen 25 in het Laboratorium gewerkt hebben, "an men wel zeggen dat zijD werk over e geheele wereld beroemd is. Engelsche, tansche, Belgische, Duitsche, Noorsche, weedsche, Deensche, Russische, Zwitser- sche, Poolsche, Spaansche, Japansche en Amerikaansche geleerden, die in het La boratorium gewerkt hebben, hebben het welslagen van him proeven, althans voor een deel, aan de kunstvaardigheid van den heer Kesselring te danken. Aan zijn opvoedkundige bekwaamheden is het te danken, dat vele leerlingen der Instrumentmakersopleiding, zijn werkplaats als bekwame glasblazers verlaten hebben en zich een goede positie in de maat schappij hebben weten te veroveren. Niet alleen in Nederland, ook in Amerika, En geland, België en Ned. Indië zijn oud- leerlingen van den heer Kesselring werk zaam. De vacantiecursussen in het glasbla zen sinds 1906 door de vereeniging tot Bevordering van de Opleiding tot Instru mentmakers, jaarlijks in de laatste helft van Augustus gehouden, staan onder lei ding van deD heer Kesselring, hierin bij gestaan door den heer A. R. B. Gerritse, den glasblazer van af deeling II, oud-leer ling van den heer Kesselring. Zij worden jaarlijks bezocht door plm. 40 deelnemers, eerstbeginnenden en meergevordenden. Sinds jaren zijn er steeds 6 a 8 vreemde lingen ondeT de deelnemers, gewoonlijk Engelschen en Schotten Sinds 1903 is de heer Kesselring lid van. de Commissie belast met het afnemen der practische instrumentmakers en glasbla zers-examens, die jaarlijks in de 2de helft van September door de Vereeniging tot Bevordering van de Opleiding tot Instru mentmakers worden gehouden. Rustig, zonder zich op zijn verdiensten te laten voorstaan, gaat de heer Kessel ring zijn weg, vriendelijk en voorkomend tegenover zijn medewerkers in het Labo ratorium en tegenover de leerlingen, is het hem nooit te veel de heeren De Haas, Keesom, Crommelin en andere wetenschap pelijke werkers bij te 6taan met raad en daad. Zoo wordt hij door allen geacht en door velen gewaardeerd, wat morgen bij do herdenking aan zijn 25-jarige werk zaamheid aan het Laboratorium stellig zal blijken. VIJFTIG JAAR T. EN D. 1877—1927. Ter gelegenheid van de feestelijke viering van het vijftigjarig bestaan der ven nootschap, zullen de fabrieken en kantoren van de firma Tieleman Dros, Zaterdag den geheelen dag gesloten zijn. De directie recipieert Zondag van 8 tot 5 uur; ingang Hooigracht 69. Maandagavond 8 uur brengt hel Harmo- niegezelschap „T. D." de directie, die ten huize van den heer H. W. Tieleman Jr., Hooigracht 79 zal samenkomen, een sere nade. Vandaar gaat het naar de woning van den heer Daamen aan den Hooge-Rijndijk, waar den scheidenden fabriekschef wiens veertigjarig jubileum samenvalt met het gouden jubileum van de firma Tieleman en Dros. waar weer een serenade wordt ge bracht. Dinsdagavond is er concert voor het per soneel en genoodigden in „Musis Sacrum en Woensdag worden de jubileumsfeeste lijkheden besloten met een diner „In den Vergulden Turk", door de directie aange boden aan een aantal chefs en sous-chefs. ADRES AAN DE EERSTE KAMER. Aan de Eerste Kamer is volgend adres ge zonden: Ondergeteekenden betreuren in hooge mate de overhaaste behandeling in de Tweede Kamer der Staten-Generaal en de daarop gevolgde aanneming van het nader gewijzigd Ontwerp van Wet op de Naam- looze Vennootschappen (Zitting 19261927 No. 27). Immers, eerst op 16 Februari 1927 diende de Minister van Justitie eenige belangrijke wijzigingsvoorstellen op het reeds sedert 1910 aanhangige wetsvoorstel in en met on- gewonen spoed, n.l. reeds op 22 Maart d.a.v., nam de Tweede Kamer het nader gewijzigd Ontwerp in openbare behandeling, welke behandeling op korten termijn, n.l. in den tijd van vier dagen werd beëindigd. Hoezeer voldoende tijd tot voorbereiding en tot grondige bestudeering van dit ingrij pend wetsontwerp heeft ontbroken, blijkt uit het feit dat slechts door enkele leden van dc Tweede Kamer aan de discussies werd deelgenomen en dat de Commissie van oor- bereiding zich van nadere beschouwingen over de jongste wijzigingsvoorstellen ont hield. Had reeds vóór de indiening van de jong ste ministerieele wijzigingsvoorstellen op 16 Februari j.l. overleg tusschen de Regeering en groepen van belanghebbenden en des kundigen vrijwel geheel ontbroken, na ge noemden datum vond dusdanig overleg, waarop van verschillende zijden herhaalde lijk is aangedrongen, evenmin plaats, ja zelfs waren degenen voor wie een nieuw ven nootschapsrecht in de eerste plaats zou gel den door de zoo spoedige behandeling niet meer in de gelegenheid eigener bevreging hunne opmerkingen aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal te doen toekomen. De beschikbare tijd was voor rustige bezonken studie te kort en dit toch is een allereerste vereischte, wanneer het gaat over een zoo diep in het economisch leven ingrijpend wetsvoorstel als het onderhavige. Ondergeteekenden mogen dan ook niet ver helen, dat naar hun oordeel het gebrek aan vooroverleg en zelf9 de mogelijkheid daar toe, zijn stempel heeft gedrukt op het Ont werp zooals het thans luidt. Niet of slechts zeer onvoldoende i9 rekening gehouden met opmerkingen van terzake kundigen. Zoo is b.v. in het Ontwerp miskend het fundamen teel verschil tusschen zoogenaamde „open-" en „besloten" vennootschappen. Is voor de eerste het stellen van enkele algemeene rege len b.v. omtrent het verstrekken van zekere gegevens, wanneer een beroep wordt gedaan op het publiek tot het verschaffen van be« drijfsmiddelen, wellicht op zijn plaats, on* juist is het om dergelijke dwingende bepa* lingen voor te schrijven ter bescherming van de belangen van het publiek, wanneer het gaat over besloten- of familievennootschap pen, die momenteel de meerderheid vormen van de bestaande naamlooze vennootschap* pen. Bij deze laatste blijft immers een be roep op de kapitaalmarkt achterwege en is dus een wettelijke bescherming van de be langen van het publiek in dit opzicht over bodig en misplaatst. Want dit is toch wat hét Ontwerp met de betrokken publiciteitsvoor- schriften wil geven. Immers, er is geen re den en zulks werd ook niet beoogd ge wone handelscrediteuren ten aanzien van naamlooze vennootschappen bijzondere be scherming te verleenen. Een dergelijke be scherming bestaat evenmin voor alle andere handelszaken, die niet in den vorm van een naamlooze vennootschap worden gedreven. Handelscrediteuren hebben middelen ge noeg om er voor te zorgen de noodige gege vens te verkrijgen alvorens zekere trans acties worden aangegaan. Desniettegenstaande dwingt het Ontwerp ook de besloten- of familie-vennootschappen, wier aandeelhouders geen bijzondere be scherming behoeven of zulks zouden wen- schen, lot allerlei overbodige omslachtige publicaties, die onder zekere omstandighe den voor de onderneming zelfs schadelijk kunnen zijn. De enkele uitzonderingsbepa lingen, die het Ontwerp van Minister Don- ner nog toeliet voor besloten vennootschap pen zijn door de Tweede Kamer zelfs pog verminderd, zoodat deze beide geheel Ver schillende bedrijfsvormen volkomen ten on rechte door den wetgever over één kam wor den geschoren. Doch er is meer. Niettegenstaande van on verdachte zijde, zoo b.v. door een Commis sie van Hoogleeraren uit de Vereeniging „Handelsrecht", is gewezen op het gevaar, gelegen in de dwingende voorschriften om trent het houden van een enquête, zijn de desbetreffende artikelen ongewijzigd ge handhaafd (Artt. 53 e.v.). Alleen al het feit, dat één of meer houders van aandeelen, te zamen# 1/5 gedeelte van het geplaatst kapi taal uitmakende, een enquête aanvragen bij de Rechtbank, of het feit, dat een Recht bank overeenkomstig art. 53 van het Ont werp meent, dat er „gegronde redenen" zijn om aan een „juist beleid en goeden gang van zaken" te twijfelen, kan voor een vennoot schap noodlottig zijn, ook al mocht achteraf blijken, dat de „gegronde redenen" niet aan wezig waren, of dat een enquête uit minder edele motieven werd aangevraagd. Trou wens, waarom deze bevoegdheid dwingend bij de Wet aan aandeelhouders toegekend? Een dergelijk recht kan desgewenscht bij de statuten worden verleend, en geschiedt dit niet, dan weten oprichters en toekomstige aandeelhouders, dat zij dit recht missen en voldoende vertrouwen in de leiding van de vennootschap moeten kunnen stellen alvo rens daarin deel te nemen. Waarom belang hebbenden (vennooten) niet vrijgelaten eigen zaken naar eigen inzicht te regelen? Indien den wetgever dit beginsel meer voor oogen gestaan zou hebben, zou de structuur van het Ontwerp aanmerkelijk «eenvoudiger en minder ingewikkeld geworden zijn. Thans gaat het Ontwerp uit van het dwaalbegrip zooals terecht is opgemerkt in een critiek op het Ontwerp, geleverd door een Commissie van vooraanstaande rechts geleerden. ingesteld door het Verbond van Nederlandsche Werkgevers (zie het Ver- bondsadres van 14 Maart 1927 aan de Tweede Kamer) „alsof men door eenig wetsvoorschrift, hoe streng ook, ooit zou kunnen bevorderen, dat aandeelhouders in naamlooze vennootschappen daarin een vei lige belegging zouden vinden; in het daaruit voortgekomen streven om tot in de kleinste bijzonderheden te willen voorschrijven, hoe bij alle naamlooze vennootschappen, hoe groot of hoe klein ook, en wat ook het on derwerp harer onderneming moge zijn, de gang van zaken moet wezen, en om de vrij heid der oprichters om hunne zaken zoo in te richten, zooals zij met het oog op de om standigheden van Ieder geval voor noodig of nuttig houden, aan tallooze banden te leg gen". Noemen wij ten slotte nog de gebrekkige en ingewikkelde regeling van het stemrecht, het ontbreken van een beroepsinstantie, wanneer het Departement van Justitie wei gert een verklaring af te geven, dat tegen de oprichting van een naamlooze vennootschap geen bezwaar bestaat en het verbod van on beperkte toepassing der oligarchische clau sule, dan vleien wij ons met de hoop Uw Hoog College te hebben aangetoond, dat dit Ontwerp reeds op deze hoofdpunten dusda nig in strijd is met hetgeen de eischen van het zakenleven noodwendig voorschrijven en vooraanstaande deskundigen, onmisbaar achten, dat redelijkerwijze aanvaarding r.ïet kan worden gevergd. Het is o.m. op deze gronden, dat wil vrij heid vinden op verwerping van bovenbe sproken wetsvoordracht aan te dringen. Uw Hoog College de verzekering gevende van onze gevoelens van bijzondere hoog achting, De Leidsche Vereeniging v. Industrieeleni (w.g.) H. VAN POELGEEST, Voorzitter. (w. g.) B. CORTS, Penningmeester, (w. g.) F. J. J. TRAPMAN, Secretaris. VERGADERING DER CLASSIS LEIDEN DER GEREFORMEERDE KERKEN. In de voortgezette classikale vergadering zooals wij gisteren meedeelden in de Geref. Kerk aan de Hooigracht gehouden werd na ampele bespreking het voorstel Leiden en Sassenheim inzake een te ontwerpen rege ling voor de uitzending van Radio-telefonie vanwege de Geref. Kerken aangenomen en besloten het voorstel te brengen op de par ticuliere (Provinciale) Synode voor Zuid- Holland met verzoek het op tezenden naar de te Groningen te houden Nationale Synode. Tot deputaten naar de Provinciale Synode werden benoemd de predikanten ds. A. M. Boeiïnga, Sassenheim, ds. N. H. Koer9, Noordwijk aan Zee en ds. H. Meyering te Katwijk aan den Rijn, en de ouderlingen broeders H. Koelman. Boskoop, C. v. d. Niet Dzn., Noordwijk aan Zee en J, Velthuyzen van Zanten, Hillegom. Ds. Fernhout uit Boskoop die eerstdaags naar Bandoeng vertrekt nam afscheid van de Classis en werd namens alle aanwezi gen toegesproken door den praeses ds. Boeiïnga waarna de vergadering den schei denden broeder Psalm 121: 4 toezong. Hierna werd de vergadering te circa zes uur met dankzegging gesloten. ONDEROFFICIEREN SCHIETVEREEN. „GENERAAL SNIJDERS". In een der zalen van het café-restaurant „Zomerzorg" heeft gisteravond de prijsuit reiking plaats gehad van de reed9 eerder door ons gepubliceerde onderlinge schiet wedstrijden der onderofficieren schietver- eeniging „Generaal Snijders". Een groot aantal genoodigden met hun dames waren aanwezig; ook eenige officie ren gaven blijk van hun belangstelling. De voorzitter der vereeniging, de heer Kuhne, opende met een kort woord dezen feestavond, waarbij hij in het bijzonder wees op het aangename verloop van deze onderlinge wedstrijden; verder bracht hij een woord van hartelijken dank aan allen die belangloos de fraaie prijzen beschikbaar hadden gesteld. Hierna werd den eere-voor- zitter, den len luitenant Steenhauer ver zocht de prijzen uit te reiken, waaraan deze zeide met genoegen te voldoen. Met vreugde had 9pr. geconstateerd, dat er een sportieve geest gedurende de wedstrijden heerschte. Wij zijn in stijgende lijn en het 2-jarig bestaan geeft hoop op de toekomst. Nadat de prijzen met een toepasselijk woord waren uitgereikt, volgde een zeer geanimeerd bal dat tot na middernacht duurde. Rest ons nog een woord van dank aan het uitstekende muziekgezelschap, het Jazz band-orkest „Het grijsgroene zoodje", dat op voortreffelijke wijze de stemming er in gehouden heeft BELASTINGOPHAALDIENST. Het bestuur van den „Belastingophaal dienst" vergaderde op 4 Mei ter bespreking van de verschillende zaken den dienst be treffende. Reeds hebben zich in den betrekkelijk korten tijd van het bestaan van dezen dienst ruim 500 personen aangesloten, waarvan 250 reeds de kwitanties zijn aan geboden, de overigen nog in behandeling zijn, doch hoogstwaarschijnlijk zullen in den loop der volgende week bij alle aan geslotenen de gelden worden geïnd. Ter geruststelling van de aangeslotenen kan worden medegedeeld, dat zij, die zich hebben aangemeld, ook al is nog geen kwi tantie aangeboden, buiten de invorderings- en vervolgingsmaatregelen zijn gesteld. LOCAAL RIJKSTELEFOONNET LEIDEN. Opgaaf van nieuwe aansluitingen in de maand April 1927. Telef. No. 423 Dr. P. G. van Arkel, Warmonderweg 17 1335 N. Dekker, huize „De Stins", Steen- schuur 18. 1029 N. V. Haagsche Glasassurantie Comp. Heerengracht 102. 1488 Gh. van Heel, Jan v. Houtkade 16 D. 783 Gebr. J. en K. de Jong, machinefabriek Hooge Morschweg 22, Oegstgeest. 969 N. Korenhoff, Ondernemer van Begra fenissen, Hooigracht 90. 1584 P. C. Labreijn, Witte Singel 85. 1448 M. van Mens, Da Costastraat 43. 1471 Peeters en Stol, Burgsteeg 6. 2188 L. van der Putten, Beukenhof. Bloe menmagazijn, Tuin, Terweeweg No. 1, Oegstgeest. 1870 A. G. J. Terpstra, tandarts, Hooigracht No. 34 A. 1063 L. de Vries. Huishoudelijke Artikelen, Haarlemmerstraat 21. 1564 M. Zonderop, journalist, Da Costa straat 20. 1339 M. Zwikker, Plantsoen 109. BINNENLAND. 1 De oonclusie van de oommiseie van onderzoek inzake het institnnt van fabrieks» arte. (Binnenl., 3e blad). Nederlandsche onderscheidingen in dc prijsvraag betreifende een nienw Volken» bondsgebouw te Genève. (Binnenl., 3e bl.J, Ds. C. Vermaat, te Makknm, ia afgezet, (Kerk en School, 2e blad). Het voorloopig verslag der Tweede Kamer inzake het wetsontwerp tot invoering van het zevende leerjaar. (Kerk en School. 2e blad). Vragen van dr. Lovink betreffende den aanleg van den spoorweg GondaAlphen. (Rijnstreek, 2e blad). Nederland verliest den lawntennlewed» strijd tegen Denemarken. (Sport, 2e blad), De data voor de swemwedstrtjden van „De Zijl", ter gelegenheid van haar vijf* jarig bestaan, en van de „Leidsche Zwem» clnb". (Sport, 2e blad), j Chineezenrelletjes in Nederl.-Indi6. (Bin* nenl., 8e blad), Overleden ie Jhr. mr. U. W. F. van Pan» hnys, griffier bij den Hoogen Raad. (Laatste Ber., Ie blad), BUITENLAND. Voortzetting der economische conferentie te Genève. (Buitenl. en Tel., Ie blad), i De Engelsche vakvereenlgingswet in 2c lezing aangenomen. (Buitenl., Ie blad). De strijd tusBchen Mellon en Chnrchill nog niet geëindigd. (Buitenl., Ie blad). Vrijwillige loonsverlaging in Italië. (Bui» tenl., Ie blad), j DE PAEDAGOGISCHE BIBLIOTHEEK. Zaterdag a.s. zal in het Nut de heer A, Jager uit Heemstede spreken over het onder» wijs in de Nederl. taal. Reeds eenigen tijd geleden heeft de heen Jager voor de Paedologische vereeniging ta Amsterdam een inleiding over dit onderwerp, gehouden. Ook verscheen een taalmethode van zijn hand, die wezenlijk nieuw mag heeten. Zoo veel wat op onderwijsgebied verschijnt, zou beter ongedrukt kunnen blijven, omdat het geen wezenlijk nieuwe elementen bevat, Gansch anders is dit bij het werk van den heer Jager. Zijn methode is inderdaad ge» grond op nieuwe gedachten en reeds daar» om belangwekkend. Wie bekend is met het „Tijdschrift voor Ervaringsopvoedkunde" van dr. Hamaker zal wel weten welke belangrijke discussies daar in de laatste afleveringen plaats vonden tus schen den heer Jager en den welbekenden oud-inspecteur Wirtz over het taalonderwijs, zooals de heer Jager zich dit denkt. Enkele interessante ervaringen zijn hierbij nog ver» meld. Ook in Leiden zal in onderwijskringen voor de opvattingen van den heer Jager be-, langstelling bestaan. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd zijn voor het aanvuliingsdocto- raal examen Indisch recht, mr. J. Baren- drecht (Austerlitz)doctoraal examen in- disch recht de heer W. H. Coert (Den Haag)candidaats-examen rechtsgeleerd heid de heeren F. W. Hofsteenge (Ledden), K M. L. Keulen. (Delft), B. Dupuis (Rot terdam) artsexamen 1ste gedeelte de hee ren H. Hirschfeld (Rotterdam) en J. de Ruyter Zijlker (Katwijk-aan Zee). Bevorder is tot arts de heer P. de Haas (Brummen). Bevorderd is tot doctor in de rechtsge leerdheid, op proefschrift getiteld: „Staat en Volkenrecht", Proeve van rechtvaardi ging van Hegel's volkenrechtsleer, de heer B. M. Telders, geboren te 's-Gravenhage. Met ingang van Zondag 15 Mei worden de conducteurs der Ned. Spoorwegen P. Leemans en L. Lucassen overgeplaatst van het static» alhier naar Amsterdam C. S. De netto-opbrengst van de opvoering van de „Nut en ^ermaak"-revue „Wat hin dert dat?", ten bate van het DrenLohe veenkinu, heeft f 144 bedragen. Het aantal werkzoekenden, in/eschre- van bij de Arbeidsbeurs bedroeg gisteren in totaal 594, tegen 470 op 5 Mei 1926.

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 1