No. 20593 LEIDSCH DAGBLAD, Dinsdag 3 Mel Derde Blad Anno 1927 UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. ALPHEN. Bnrgerlijke Stand. Bevallen: F. Snel, geb. Tuinenburg, D. H. M. v. d Bijl geb. Evenblij, D. M. M. de Groot, geb. Westerhoven, D. A. Rede- geld geb. Meijer, Z. A. G. M. v. d. Berk geb. Hillenaar, D. A. Groenendijk geb. v. Donk, Z. J. v. Reenen geb. v. d. Graaf, D M. C. Versteeg geb. Hogenes, Z. J. den Daas, geb. De Koker, Z. H. Dissel, geb. Bannink, Z. Gehuwd: H. M. Fokker jm. 28 j. en A Stigter jd. 27 j. Th. W. v. Leeuwen jm. 26 j. en J Loffeld jd 18 j. Th. J. van Egmond jm. 26 j. en W. C. Bruines jd. 24 j. W. H Hoogeveen jm. 25 j. en J. XP. Bun- nik jd. 21 j. P. N. H. Onderwater jm 25 j. en C. P. Kempen jd. 23 j. J. B. v i Neut jm. 24 j. en C. S. M. Hagendoorn jd. 22 i. PB. Pijnacker'jm. £6 j. en G Prins jd. 24 j. E. W. v. Leeuwen jm. 29 j. en H. v. Abshoven jd 33 j. A. P. de Jong jm 23 j. en M. F. Fokker jd. 24 j. J. A v. Leeuwen jm. 32 j. en G. B. Heenk kl 34 j. J. C. v. Teijlingen jm. 31 j. en T. Doeland jd. 24 j. Overleden: J. B. Bes wedr. van M. A. Kcmme en M. B. Doorakkers 75 j. Gevestigd: H. C. Touw. Hooflstr. 159 uit Leiden W. G. Muller. Kortsteelderweg 32 uit Bodegraven P. Spek. Burg. Visser straat 25 uit Uithoorn Y. Teenstra M. St, uit Vledder S. de Borst, Groeneweg 40 uit Stolwijk G. Doleman, Kortsteekter- weg 28. uit Maasland. Vertrokken personen- R. J. Kwakernaak naar Waarder J. Plomp naar Lisse II Overduin naar Den Haag. Mastslr. 69 A. P. Splinter naar Maarssen A. Kerse boom naar Hazerswoude M. Kohlbrecher naar Duitschland J. Stigter en gezin naar Bodegraven J. S. Breuk el naar Den Bosch E. Schouten naar Leiden. Hooi gracht 75 A. Stigter naar Oudenrijn A. Roos naar Woubrugge D. Bakker naar Lonneker.1. v. d. Lee en gezin naar Wou- hrugge. H. Hagen en gezin naar Wad- dinxveen J. v. d. Stoel naar Utrecht, BÜ- derdijkstraat 70 D. v. Teijlingen en gezin naar Boskoop W. v. d. Stoel naar Voor- hout C. Roozenboom en gezin naar Woerden. Aan den heer G. J. Bossemeijer, voor man bij de N.V. Vruchtensap- en .Tamfabr. v.h. Wed. C. Rok en Zoon alhier is toege kend de eere-medaille der Oranje-Nassau- orde in zilver. De premieplaat van ons Blad (portret van H. K. H. Prinses Juliana") is te zien en te bestellen bij: Boekhandel C. VAN WIER1NGEN Jr., Biuggestraat. ALKEMADE. Bnrgerlijke Stanu. Geboren: Theodora Francina, D. van F. Hulsebosch cn Th. E. Nigten. Abraham Johannes, Z. v. H. S. P. Vrijburg en I. P. M. Kaptein. Klazina Engelina, D. v. J. J. Ludlage en A. J. van der Meer. Wilhel- mina Johanna, D. v. A. C. Bocxe en C. van der Zwet. Ondertrouwd: Adrianu9 Petrus van der Foei jm. 27 j. en Anna Clazina Cornelia van der Geest jd. 21 j. Gehuwd- Simon van Schie jm. 21 j. en Petronella Catharina Verlaan jd. 29 j. Gerardus Adrianus Captein jm. 31 j. en Catharina Johanna Zwetsloot jd. 27 j. Jan Langhout jm. 27 j. en Lena de Jong jd. 22 j. Bij de onder de schilders dezer gehou den inschrijving van enkele verfwerken is ingeschreven als volgt: C. M. Vesseur te Roelolarendsveen, Perceel I (het schilderen van de brug over de Ringvaart te Nieuwe- Welering) f225; perc. II (het aan de bui tenzijde schilderen van de schoolwoning met schuurtje te Kaag) f 168 en perc. III (het schilderen aan de buitenzijde van de school en het brandspuitenhuis te Kaag) f195; P. van der Velden, te Oudewetering: Perc I f215, perc. II f160, perc. III f210; J H. Vesseur. te Oudewetering, perc I f 224. perc. II f 164, perc. III f 192, perc. II en III samen f350; J. P. van Beek, te Roelof- arendsveen. perc. 1 f229. perc. II en II sa men voor f 339; N. Koot, te Rijpwetering, in massa voor f477.50; L. J. Schrijvers, te Oud-Ade, perc. II f 155, perc. III f 178, perc. H en III samen voor f 324. Het werk is aan den laagsten inschrijver, den heer N. Koot, te Rijpwetering, in massa gegund BODEGRAVEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Janny He^rika, D. v. W. Zuur- veen en G. Woudenberg. Wilhelmus Gerardus, Z. v. D. van Doorn en C. Ro wings. Adriana Alida, D. v. K. de Ko ning en A. A. van Eyk. Overleden: Maria Versluys 78 j., weduwe van C. v. d. Tol. Kaatje de Ruyter 94 j. Gevestigd: A. van Beek. dienstbode, van boerden. P. W. Goudkuil, dienstbode, van Zwammerdara. VertrokkenW. Oskam, zonder beroep naar Boskoop. J. A. Maaskant, onder wijzeres, naar Leerdam. N. Burggraaf, verpleegster, naar Woerden C. ue Lange, dienstbode, naar Nieuwveen. A. van Rossum, kleermaker, naar Zwam merdam. A. Hes, huishoudster, naar Amsterdam. Wed P. Vermev, zonder he-oep, naar Haastrecht L W. Driehuis winkelbediende, naar Rotterdam. HAZERSWOUDE. Burgerlijke Stand. Bevallen: E. Jobse. echtg. van L van veen. Z. C. van Rijt. echtg van II Mar ais. a. van Steyn. echtg. van J van Haas. Z. Gehuwd- H. C. A. van der Salm 26 j en *L L Smits 28 j. C. Kraan 26 j. en N. v*u Veen 24 j. Op uitnoodiging van de Chr. Oranje vereniging hield ds. D. A. van den Bosch, van Den Haag in 't kerkgebouw der Ned - Herv. Gem. alhier een feestrede, ter gele genheid van den 18den verjaardag van de Prinses op den volgenden dag. Het kerkge bouw was propvol, hetgeen tol dusver bij dergelijke avonden nog niet is voorgekomen. Ook de burgemeester was aanwezig. Zaterdagavond heeft de Harmonie van Hazerswoude vanuit de muziektent in de Torenstraat haar eerste concert gegeven in dit seizoen. LEIDERDORP. In de maand April zijn ter Secretarie aangegeven als bedrijfsslaehting 12 runde ren en 13 varkens; als noodslachling 1 rund, 9 schapen, 12 nuchter kalveren en 3 lammeren. Afgekeurd zijn 1 rund, 7 scha pen, 10 nuchter kalveren en 3 lammeren. Aan keurloon is ontvangen f 154. De verkoop van het Emmabloempje heeft alhier opgebracht f35,80. WADDINXVEEN. Bij Kon. besluit is aan deze gemeente f7200 toegestaan ter uitbetaling voor de vestiging van onroerend goed door land arbeiders. WOUBRUGGE. Burgerlijke Stand. GeborenMartinus, Z. v. J. Visser en G. van Dorp. Gehuwd: C. A. C. Wubben jm. 27 j. en AL v. der alm jd 2ö j- F. A. van Tol jm. 32 j. en B. C. van der Kroft jd. 24 j. C. Groen jm. 26 j. en T. Aleirik jd. 23 jaar. ZWAMMERDAM. Loop der bevolking. Gevestigd: uit Rotterdam, Barbara Engel- berla Cornelia van Leeuwen, onderwijzeres, C. 82; uit Fulda, Duitschland. Martha Mar- gareta Sophia Friedrich, keukenmeisje, C. 49; uit 's-llertogenbosch, Adriana Gerdina van der Maaden, onderwijzeres, A. 25; uit Bodegraven, Amarens Willemina op 't Landt en gezin, schipper, C. 93; uit Alphen aan den Rijn, Gijsbetrus van Luinen en ge zin, veehoudersknecht. A. 96; uit Nieuw koop. Johannes den Hollander, smid. C. 108a uit Wanne-Eickel, Duitschland, Elisabeth Bartraann, keukenmeisje, G. 49; uit Bode graven, Johannes Leonardus van Leeuwen, veldarbeider, B. 96; uit Ede, Anna Busser, dienstbode, A. 109; uit Woerden, Arnoldus van Rossum en gezin, kleermaker, C. 63; uit Bodegraven. Nicolaas Adrianus van Rossum, kleermaker, C. 63; uit Reeuwijk, Wilhelmus Stolwijk en gezin, veehouder, D. 57; uit Reeuwijk, Wilhelmina Jacóba Maria Gordijn, dienstbode. D. 57; uil Zeven hoven, Beatrix Agatha Adriana Koot, z. b., C. 49; uit Ouder-Amstel, Anna Ratzie, dienstbode, B. 40. Vertrokken: naar Gouda, Gouwe 123, Willemina van den Bosch, dienstbode, A. 113; naar Nieuwkoop. B. 81, Cornelia Geer truida Blom, dienstbode, A. 150; naar Nieuwkoop, A. 280, Gerritje Blom. dienst bode, A. 151; naar Bodegraven, Zuidzijde, Pieter de Jiong en gezin, metselaar, C. 93; naar Voltlage. Duitschland, Theresia Drees, dienstbode. C. 49; naar Bunnik, Langstraat, Wilhelmus Hendrikus Huisman en gezin, arbeider Neder). Spoorwegen, A. 31; naar Alkemade, Maria Cornelia Geertruida Straat hof. z. b., C. 49; naar Amsterdam. Amstel- dijk, Cornelia Catharina Oudejans. z. b., C. 49, naar Warmond. Dorpstraat. Cornelia Geertruida Maria van Niekerk. z. b., C. 49; naar Hazerswoude. dorp, Antonia Jacoba van Vliet, z. b., C. 49; naar Salzkotten, Duitschland, Veronica Brandt, religieusc. C. 49; naar Bad-Lippspringen. Duitschland, Paula Siebert. religieuse, C. 49; naar Hille- gom, Hoofdstraat. Anna Christina van de Poll, z. b., C. 49; naar Dongen. Pensionaal, Maria Johanna van Kok z. b.. C. 49; naar Gouda, Doelenstraat, Willempje Boon. wed. Nicolaas van Spengen en gezin, z. b.. D. 21; naar Alphen a. d. Rijn. Aarlanderveen, Jannigje van Spengen, D. 21; naar Leider dorp, Doeshof. Agalha Willemina Hoogen- doorn. z. b., B. 76; naar Raai te. Betsyhof, Christina Willemijntje van Oosterom, z. b., B. 41; naar Den Harrt. Vroomshoop, Mag- teltje Reijneveld, z. b., B. 11; naar Alphen a d. Rijn. Vinkebuurt, Hendrik Marinus Hillebrand van der Nagel, los werkman. B. 96; naar Bodegraven, Buitenkerk. Lucas Nijenhuis en gezin, sergeant infanterie, C. 108b. De Tempelpolder. In de vergadering van ingelanden van den Tempelpolder alhier, werd de rekening over 1926 vastgesteld met een bedrag van f43774.50 aan ontvangsten en f53879 561/» aan uitgaven, derhalve met een nadeelig saldo van f 10075.06'/». Dit nadeel ig saldo is ontstaan door de noodzakelijke vernieu wing van den waterloop, welke in het af- geloopen jaar plaats had. Besloten werd voor deze buitengewone werken een geld- leening aan to gaan van f 9000. De rekening van de Plasveenderij over 1926 bedroeg aan ontvangsten f 116.65/» en aan uitgaven f80. batig slot f36.65'/». De begrooting 1927 werd geraamd op een bedrag van f65760 60'/» aan ontvangsten en uitgaven. Uit de vermeerdering der uit gaven bleek verhooging van den omslag noodzakelijk Bedroeg deze het vorige jaar f 10 per H A voor dit jaar werd dit bedrag op f 15 bepaald. De begrooting voor de Plasveendenj voor 1927 werd aan inkomsten en uitgaven op f102 17'/» geraamd. De omslag van f 0.30 per H A kon voor het loopende jaar op f 0.20 worden teruggebracht. HAARLEMMERMEER. Aan het door de gezondheidscommissie uitgebracht verslag over 1926 kan het vol gende worden ontleend: De door de commissie aangeboden reke ning van de ontvangsten en uitgaven over 1925, werd door het Gemeentebestuur goed gekeurd tot een totaal bedrag in ontvangst en uitgaaf van f 1631.895, met een saldo groot f 321.87s. De bijdrage der Gemeente over 1925 be droeg f 727.706. De begrooting voor 1927 werd tot een be drag van f 1965 in ontvangst en uitgaaf on veranderd in de gemeente-begrooting opge nomen. De bijdrage der gemeente werd geraamd op f 973.12s. De gezondheidstoestand der bevolking was in 1926 zeer goed. In totaal kwamen 19 gevallen van be smettelijke ziekten voor. Door den commissaris der Koningin zijn tot veldwachters der gemeente Haar lemmermeer in de vacatures J. W. van der Aart en W. Bouma, benoemd respectieve lijk de heeren J. van der Spek en J. Rof fel, beiden uit Rotterdam Bij Kon. besluit is aan deze gemeente f7200 toegstaan ter uitbetaling van de ver- verkrijging van onroerend goed door land arbeiders. Aan den Nieuwemeerdijk te Rijk alhier is opgericht een muziekvereeniging, welke voorloopig den naam draagt van Christelijk Fanfarekorps ..Nieuwemeer". Het bestuur van deze nieuwe muziekver eeniging bestaat uit de heeren G. Blom, A. Versteegh, J. Schildmeijer en D. Blom. Te Hoofddorp is thans definitief opge richt een R.K. begrafenisvereeniging. Een'35-tal gezinnen zijn reeds als lid toe getreden. Het bestuur is samengesteld als volgt: A. J. C. Mulder, voorzitter; Th. v. Tol secretaris; P. J. Beers, penningmeester; P. Ran, Th. van der Geest, W. J. Koeckhoven, J. Ruijgrok, B. Hamersveld en T. Calvelage. HILLEGOM. Bnrgerlijke Stand. Ondertrouwd: C. P. Noppen en iï. Vled der. J. de Wagt en P. de Rooy. Getrouwd: S. Weyers en M. J. Jansen. G. van Heusden en J. A. Verkerk. Bevallen: P. C. A. ColpaVan Leeuwen, D.; A. J. M. Langeveld—-de Groot, D.; A. E. HeemskerkPrins, Z. P. A. van den AkkerRovers, Z. Overleden: J. P. C. de Bruyn 28 j.. m. J. Versteegt 6 mnd., m. - J. v. Veen 75 j., m. Het Meifeest van de S.D.A.P. en den H.B.B. is gevierd in het gebouw aan de Haven met een ochtend- en een avond bijeenkomst. „De Stem de» Volks'' zong en de heer H. van Herwerden sprak 's morgens. 's Avonds was er in dezelfde versierde zaal declamatie van den heer K. van den "Berg, een tooneelstukje van „O.B.K." en een voordracht, terwijl toen de heer Jac, Tjalsma uit Leiden de feestredenaar was, De Hillegomsche Harmonie zal eiken Zaterdag van de maand Mei een muzikale wandeling door de gemeente maken en gif ten collecteeren, om aldus haar kas te ver sterken. Zij heeft steun noodig voor de electrische verlichting der muziektent en voor aankoop van nieuwe instrumenten Gisteravond, ongeveer acht uur, kwam een auto den Rijksstraatweg afraden uit de richting Leiden, toen plotseling het zoontje van den heer Leendertse, die met een bal aan het spelen was, den weg wilde over steken. Het gevolg was een aanrijding en het jongetje bekwam eenige vermoedelijk ongevaarlijke verwondingen in het gelaat. Volgens ooggetuigen treft den chauffeur geen schuld. KATWIJK. Burgerlijke Stand. Huwelijks-aangiften: D. v. d. Oever en A. v. Ivhgn. M. v. d. Marei en N. v. Egmond. Huwelijken: D. Schnelle en A. Bamhoorn. D. v. d. Plas en A. v. Aalst. W. v. Pyk en G. Dulfer. Geboorten: Maarten, z. v. J. Remmelzwaal en N. v. d. Marei. Anna, d. v. J. den Duik en M. Star. Jacoba, d. v. M. v. d. Plas en I. Gurjt. Elisabeth, d. v. A. Barnhoom en D. Jonker. Petronella, d. v. L. v. Duijn en G. Schaap. Cornelia, d. v. A. Haasnoot en P. v. Duijn. Cornelis. i. v. H- v. Rhee en J. H. Ouwehand. I.eecdert, z. v. C. Varkevisser en C. v. Rhijn. Arrissina, d. v. W. v. Duijn en N. v. Rijn. Overleden: Geertruida Timmerman, wed. van Stoffel de Jonge, oud 68 jarer- KATWIJK-AAN.ZEE. De heer M. den Hollander heeft een autogarage en rijwielhandel geopend vlak bij Duinoord. Het winkelhuis met garage heeft een oppervlakte van ongeveer 4-50 vierk. meter. De garage, die opgetrokken is in kalkzandsteen, is 330 M2. groot en heeft een dak met vrijdragende spanning. In het midden daarvan bevindt zich een lichtkop van 62 M2. oppervlakte. Op den betonnen vloer is ruimte voor ruim 20 auto's plus een aantal rijwielen. Een woord van waardeering komt in deze toe aan de aannemers, firma Zwanenburg Van der Bent. die getoond hebben voor hun taak berekend te zijn. Met hen werkten samen de firma Arnoldus voor het beton werk, de heer J. R. van Duijn. die de elec trische installatie aanbracht, de heer Schui- lemaker die glas leverde en verfde en de heeren Gebrs. Kuijt, die het lood en zink werk aanbrachten. Het spreekt bijna vanzelf, dat er ook een automatische benzinepomp (Shell) aan deze zaak verbonden is. Aan het postkantoor alhier en de daaronder ressorteerende hulppostkantoren werd gedurende de maand April op de Rijkspostspaarbank ingelegd f6922.13, te rugbetaald f 7298.16. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 3869. Bij een kerkeraadslid der Ned.-Herv. kerk is f 40 ontvangen tot dekking der kosten, aan het beroepen van predikanten verbonden. Het door den alhier wonenden kunst schilder J. Zoetelief Tromp geschilderde por tret van den burgemeester van Katwijk, hem door een groot deel der inwoners aangeboden, heeft gistermiddag in de gemeentezaal ter bezichtiging gestaan. Vele personen toonden hun belangstelling en over 't algemeen vonh men bet een zeer mooi portret en de ge lijkenis onberispelijk. De premieplaat van ons Blad (portret van H. K. II. Prinses Juliana) is te zien en te bestellen bij: d. LEE'» Boekhandel, Voorstraat. LISSE. Bnrgerlijke Stand. Geboren: Willem Frederik, z. v. W. Ver- duyn en F. Verduyn. Geertruida Antonia, d. v. Th. A. Kleyhorst en J. C. Warmerdam. Naatje Elsina, d. v. P. v. Rijssel en A. T. Kroon. J. M. Jelierse en J. Zwetsloot. A. Teeuwen en H. W. v. d. Putten. Gehuwd: J. M. v. d. Eist en J. C. El- fering. W. Dam en J. Langelaan. J. van Djjk en M. P, Keltjens. OverledenAnna Maria Alida Fopper, echtg. v. G. Keeburg, 77 j. Cornelia Anna v. d. Putten, 13 mnd. Jacoba Anna v. d. Zwet, 19 j. Johanna v. d. Doe, 10 j. Een 25-jarig jnbilenm. Zondag was het 25 jaar geleden, dat de heer W. Dorrepaal voorlezer en voorzanger werd in de Ned. Herv. Kerk. Na afloop van de godsdienstoefening werd hem van den kansel in hartelijke bewoor dingen dank gobracht voor zijn trouwen arbeid. De gemeente zong hem de zegenbede toe uit Psalm 134, waarna door hem én den dienaar des woords èn de gemeente dank werd gebracht. NOORDW1JK. Coöperatieve Boerenleenbank. In café Royal vergaderden de leden van de Coöp. Boerenleenbank. De voorzitter de heer C. G. J. Alkemade Snr. opende deze goed bezochte bijeenkomst. De notulen wer den gelezen en ongewijzigd vastgesteld. Hierna komt aan de orde het verslag van het 15e boekjaar van de Coöp. Boerenleen bank Noordwijk. In 1926 zijn toegetreden 13 leden. Door overlijden werden er 2 verloren. Het ledental bedroeg pp 31 Dec. 1.1. 169. Het totaal der ontvangsten bedroeg f 534.082.43\ Het totaal der uitgaven bedroeg f 526.311.51. Het kassaldo op 31 Dcc. bedroeg f 7.770.92s. In 1926 is op de Spaarbank gestort f211.171.49. Er was een saldo van f 139.639.92 wat te samen f 350 811.41 is. Terugbetaald in 1926 f 153.995.03 zoodat op 31 Dee. 1926 bet bedrag aan spaargelden f 196.816.38 groot was. Op 31 Dec. 1925 stonden uit 84 voorschot ten lot een bedrag van f 95.906.55. Gedu rende 1926 werden 34 nieuwe voorschotten gegeven met een bedrag van f 44 100 dus totaal f 140.006.55. Gedurende 1926 werden 31 voorschotten geheel en 33 voorschotten gedeeltelijk terugbetaald tot een bedrag van f56.143.70, zoodat op 31 Dec. 1926 nog uit stonden 87 voorschotten tot een bedrag van f 83.862.85. Over 1926 werd aan rente en kosten door de Bank ontvangen f5338.25. Loopende rekeningen met de leden. Sland der rekeningen op 31 Dec. 1925: totaal debet f 10.551.89 en totaal credit: f2564.30. In 1926 werd uitbetaald f 16264.30 en ontvangen f 7060.35, totaal debet f 17559.54 en totaal credit f 368. Over 1926 is aan rente en provisie ontvan gen f 980.45 en aan rente betaald f 26.85. Op 31 Dec. 1925 was te vorderen van de Centrale Bank f31.927.91. Gestort bij de Centrale Bank f 16f.420.40 te zamen f 196.348.31. Opgenomen in 1926 f 102.923.87 zoodat op 31 Dec. 1926 van de Centrale Bank te vorderen was f 93.424.4 L Aan rente werd van de Centrale ontvangen f2406 8i. Bijdrage aan de Centrale was f 64.03. De totale kosten van kantoorhuur, drukwerk, materiaal en beheer bedroeg f 1020.18. De winst over 1926 bedraagt f 1001.13. Hierna werd overgegaan tot verkiezing van een bestuurslid wegens periodiek aftre den van den heer C. v. d. Niet Dz. De aftre dende werd met groote meerderheid van stemmen herkozen. Ook het aftredend lid van den Raad van Toezicht de heer P. de Groot Jacz. werd herbenoemd. Ter vervul ling van de vacature ontstaan door het over lijden van den heer II. Hoek Snr. werd ge kozen de heer H. Hoek-Jnr. Door den heer C. W. Alkemade, lid van den raad van toezicht werd een overzicht ge geven van den groei der bank vanaf de op richting. Hierna sluiting door ver zitten Burgerlijke Stand. Geboren: Hcndricus Cornelis, zoon van A. A. Mesker en M. P. Steenvoorden. Adria nus Leonardus, zoon van L. Mink en C. van der Vooren. Cornelis Petrus, zoon van A. C. \V. Alkemade en J. M. M. van den Berg. Maria Cornelia, dochter van C. J. Heems kerk en A. C. Smits. Ondertrouwd: Cornelis Johannes van Nieuwkoop, 24 jaar, te Sassenheim en Cor nelia Margarelha Bouwmeester. 23 jaar, te Noordwijk. Franciscus de Haas. 23 jaar, te Noordwijk en Maria Johanna van Steijn, 24 jaar, te Lisse. Johannes Bregman, 36 jaar, te Oegstgeest en Adriana Johanna Timmers. 33 jaar, te Noordwijkerhout. on langs te Noordwijk. Thomas Johannes Ruigrok. 25 jaar en Jacoba Mathilda Caspers '5 jaar. Getrouwd: J. v. d Blom, 22 jaar, te La ren cn J. M. Koemans. 20 jaar, te Noordwijk, C. Meijer, 24 jaar, te Noordwijkerhout en G. Th. Steenvoorden, 19 jaar, te Noordwijk. T. Duijndam, 24 jaar, te Noordwijk en L. de Vreugd, 24 jaar, te Katwijk. Overleden: Levenl. aangegeven kind van het mannel. gesl. van A. van Kampen en M. Kipping. Dirk Martinus Passchier. 1 jaar. zoon van K. Passchier en A. C. van der Voet Loop dei bevolking. Gevestigd: E. J. Alkemade, dienstbode, van Anna Paulowna naar H. t. Duinstraat 4-3. A. W. J. J. Alkemade, zonder beioep, van Katwijk naar Voorstraat 56. Th. J. C. Scbraid en fam.. Inspect Dag blad, van Amsterdam naar Duinweg 20. C. Kottenhagen, kellner, van Amsterdam naar Strandhotel. A. Reinshagen en fam., handelsemployé, van Leiden, naar Oraijo- weg 19. M. H. Viergever en gezin, kantoorbediende, van Rotterdam naar Egb. de Grootstraat 44. M. M. Zandwijk, dienst bode, van Sassenheim naar Voorstraat 24. A. S. Rotteveel en fam., behanger, van Den Haag naar Kerkstraat 32. A. P. M. Luyben, chauffeur, van Delft naar St. Je- roensweg 27. J. Hulscher, huisknecht, van Den Haag naar Zd. Boulevard 37. J. Gere, koopman, van Leiden naar Achter weg 40. L. M. Worst, dienstbode, van Dordrecht naar Pr. Hendrikstraat 7. F. Th. Spengler, dienstbode, van Dordrecht, naar O. Zeeweg „Ozon". VertrokkenG. M. v. d. Wilk, huishoudster, naar Amsterdam, Jozef Israelskade 32. T. Duindam, visscher, naar Katwijk a. Zee, Weesbuisstraat 2. C. Th. Steenvoorden, zonder beroep, naar Noorwpkerhout, Goo- v.eg 69a. J. M. Koemans, zonder beroep, naar Laren, Corn. Bakkerslaan 13. Mevr. wed. J. C. de Regt, geb. Bgdendgk, tijdelijk naar Doorn, Bloemzicht. J. v. Oosten en fam., bloemkweeker, naar Anna Paulowna, Mclenvaart 15. M. J. Fornara, religie ise, Heerlen, Klooster St. Clara. Oranje-Vereeniging. Gisteravond vergaderde de O. V. in hotel Royal onder voorzitterschap van den heer v. Wijk. De notulen worden ongewijzigt vastge steld. De heer Kempenaar stelt de vraag waarom het besluit, tot het houden van een propagandavergadering niet is uitgevoerd, waarop de voorzitter antwoord dat het be stuur na rijpe overweging er toe is besloten deze vergadering niet te doen plaats hebben, doch op een andere wijze propaganda te ma ken. Ingekomen was een schrijven van de Har moniekapel „Crescendo", welke nog aan de O. V. een schuld heeft van f50, om gezien den goeden stand der kas van de O. V. haar dit te schenken. Hel bestuur was van oordeel hierop afwijzend te beschikken, waarmede de vergadering zich accoord ver klaarde. Na herhaalde stemmingen wordt tot bestuurslid gekozen de heer C. Soeteman, die deze benoeming aannam. Alsnu kwam in bespreking de feestviering. Het bestuur heeft gemeend om het Oranjefeest meer aan zijn doel te laten beantwoorden dit te moe ten vieren op 31 Augustus, waarmede de vergadering ten zeerste was ingenomen. Be houdens goedkeuring van B. en W. stelde het bestuur vervolgens het volgende programma voor 30 Augustus: 's avonds concert op het Lindenplein en het houden van een etalage wedstrijd df winkelattractie; 31 Aug. 's mor gens koraalmuziek vanaf den toren en kinderoptocht; 's middags Bloemencorso, 's avonds concert; 1 September: voorraiddags volksspelen's namidags ringsteken met auto's en voor meisjes per fiets. Verder zang, gymnastiek en concerten; zoo mogelijk kin dervolkszang. Na een zeer breedvoerige bespreking aan gaande deze volksspelen werd het bestuur hierin vrij handelen toegezegd. Vervolgens vroeg het bestuur het oordeel van de verga dering om evenals vorig jaar weder ccf feestterrein te exploileeren Enkele stemmen gaan hier legen op. Men zoude liever het ge- heele feest in het dorp houden en daar en kele attracties plaatsen, waardoor een feest terrein overbodig zou zijn. De voorzitter weerlegt enkele bezwaren en vraagt tevens waar hel noodige geld van daan te halen, zonder de balen van een feestterrein. Na nog enkele besprekingen hierover wordt dit punt in stemming ge bracht en wordt met 4 stemmen tegen be sloten om als een geschikt terrein gevonden kan worden, weder een feestterrein te doen exploiteeren. De rondvraag leverde niels op, waarna de voorzitter onder dank voor de aangenaam gevoerde bijeenkomst deze sloot. Aan het postkantoor alhier eo de daaronder ressorteerende wyk-postkantorea werd gedurende de maand April op de Rijkspostspaarbank ingelegd f3713.46 en terugbetaald f 6990.78. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 631§. Aan het postkantoor alhier en de daaronder ressorteerende wijk-kantoren werd gedurende de maand April op den post- chèque- en girodienst gestort f 196.331.44 en uitbetaald f56.163.62. Het aantal stortingen bedroeg 609 en uitbetalingen 213. Bij het alhier gevestigde correspondent schap voor arbeidsbemiddeling zijn als werkzoekenden ingeschreven 75 personen, n.l. 36 visschers, 30 landarbeiders, 3 tim merlieden. 1 losse arbeider, 1 slucadoor, 1 kellner, 1 huisknecht, 1 dienstmeisje en 1 kamermeisje. NOORDWIJK AAN ZEE. Tn de Herv. Kerk had Zondagavond de Tiidstond plaats voor de visscherij en gewas. Ds. Haspers, die als voorganger optrad, sprak naar aanleiding van 2 Kronieken 7 vs. 13 en 14. De premieplaat van ons Blad (porlret van H. K. II. Prinses Juliana) is te zien en te bestellen bij: J. C. CASPERS, Sigarenmagaz. „Importa", Hoofdstraat 46a.

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 9