i dameskousen: ssportkousen: GEMENGD NIEUWS. I Fa. P. DE WILDE Zn KERK- EN SGHOOLNIEUWS. Leidsctie Begrafenis-Onderneming KUNST EN LETTEREN. A VRAGENRUBRIEK. MEISJE DOOR AUTO AANGEREDEN. Op de Paul Krugerlaan te den Haag is 'n ernstig pngeluk gebeurd, Het 4-jarige meisje A. B. stak plotseling de straat over toen een auto naderde. Hoewel de bestuurder krach tig remde, kon hij niet verhinderen, dat het meisje door zijn wagen gegrepen werd. Met een hersenschudding en eenige wonden aan het gelaat werd het kind in bewusteloozen toestand naar het gemeente-ziekenhuis aan de Zuidwal vervoerd. INBREKERS OP HEETERDAAD BETRAPT. De politie te Hillegersberg was er mede bekend, dat een bende inbrekers het voor zien hadden op het woóbschip van den uit voerder De Jong, welk schip aan de Linker Rottekade ligt. Er werd vermoed, dat de inbrekers op een Zaterdagavond zouden komen, omdat de uitvoerder meestal des Zaterdags veel geld in zijn woning had. Daarom heeft de Hillegersbergsche recher che het woonschip enkele Zaterdagen ach tereen scherp bewaakt Zoo ook j.l. Zater dag. In den namiddag zijn twee recher cheurs naar het woonschip gegaan, waar zij in een van de kamers een plaatsje kregen. Bij achten is het echtpaar De Jong uit gegaan. Nauwelijks waren zij weg, of drie kerels kwamen dichterbij en trachtten de buitendeur te forceeren. 'Toen dit niet vlug genoeg naar hun zin gelukte, sneden zij een ruit uit, waarna zij de drijvende wo ning binnen stapten a Zij kwamen toevallig juist in het vertrek, waar de rechercheurs op hen te wachten zaten. Toen zij zich met een electnsohe zaklantaarn bijlichtten, viel het licht al dadelijk op de beide po litiemannen, waarna de dieven hals-over-, kop op de vlucht sloegen. Twee ontkwa men door het raam, door hetwelk zij wa ren binnengekomen de derde zag zoo gauw geen kans, weg te komen en sprong daarom pardoes dooi een andere ruit. De recher cheurs maanden hen herhaalde malen tot stilstaan, maar de inbrekers sloegen er geen acht op en zoo vlug mogelijk zochten zij langs de Linker Rottekade een goed beenkómen. Om hun schrik aan te jagen loste de politie een schot in de lucht, maar ook dit had geen resultaat Tijdens de ach. tervolging is daarna nog eenige kecren ge- Bchoten. Een van de inbrekers werd ge troffen en viel neer. Een tweede bleef Btaan en gaf zich aan de politie over. De derde liep door en wist te ontkomen. De rechercheurs grepen den tweeden man en brachten hem nuar het politiebureau te Hilligersberg over. De inmiddels ter assis tentie gekomen agenten hebben den zwaar gewonden inbreker eveneens naar dit bu reau overgebracht. De man is vervolgens naar het ziekenhuis „Eudokia" overge bracht. Het bleek, dat een revolverkogel hem diep in den rug was gedrongen. Bo vendien had hij nog een ernstige schot wond aan het linkerbeen. Zijn toestand was zorgelijk. Uit het onderzoek is vast komen te staan, dat de politie er in is geslaagd o© band to leggen op twee leden van een complot, dat den laatsten tijd Hillegers berg onveilig heeft gemaakt. EEN WEDERSPANNIGE WETHOUDER. Tegen wethouder J. E. te Beverwijk, die de vorige week door den Haarlemschen politierechter tot veertien dagen gevange nisstraf werd veroordeeld wegens belee- diging van een politieagent, is opnieuw een aanklacht ingediend, ditmaal wegens smaadschrift. De wethoudeT heeft n.l. den zelfden politieman aangevallen in een in gezonden stuk, opgenomen in een der pro vinciale dagbladen, waarop een nieuwe klacht bij den Officier van Justitie is ge volgd. EEN VERDACHT GEVAL. De 21-jarige O. B., echtgenoote van N. v. Z., was Zaterdag j.l. met een kind op weg van Utrecht naai Houten. Bij de Lu netten moest het kind aan een natuurlijn© behoefte voldoen, waarbij moeder zou hel pen. De man die dborgeloopen was, hoorde plotseling een plons en zag, toen hij om keek, dat moeder en kind in de fortgracht waren geraakt. Hij begaf zich onmiddellijk naar de plaats van het ongeval, haalde het kindje pit het water cn bracht dit naar menschen, die kwamen aangeloopen. Hierna ging hij terug om zijn vrouw te redden, doch deze bleek inmiddels vei- dronken te zijn. De politie onderzoekt de zaak en hoeft den man in voorloopige hech tenis gehouden. MOORDAANSLAG OP ZIJN VROUW. Gistermiddag, omstreeks haUéén, heelt to Arntiem een zekere L., die reeds verleden jaar September aangehouden en veroordeeld werd, wegens poging tot moord op zjjn vrouw in haar womng aan den Amsterdam- schen weg, daar ter plaatse weer een aan slag op haar gepleegd- Met een revolver loste -hg een drietal schoten, waarvan er twee haar raakten in den rug. Ernstig ge wond is do vrouw naar het ziekenhuis ver voerd. De man is aangehouden. Van L. is bovenmate jaloersck en lastig voor zijn vrouw. Ongeveer een jaar heeft het paai samengewoond, doch toen werd de toestand voor de vrouw onhoudbaar en scheidden de echtelieden, doch de man hoeft zich hierin niet kunnen schikken. Hij was tnans uit de preventieve hechtenis ontslagen en heeft zich per fiets uit Barneveld, waar fcg en zgn ouders wonen, naar de woning aan den Amsterdamscheweg begeven. Hij was in het bezit van een spiiuternieuwe revolver, aangezien de andere, waarmede de vorige aanslag was gepleegd, door de politie in beslag was genomen. De vrouw schrikte zeer, toen zjj den man zag, waarna hg onmiddellijk op korten afstand drie schoten op haar loste. Twee kogels troffen haar in den rug. Toen de man de daad volvoerd had, is hij,per fiets wederom naar Barneveld gegaan K- De politie werd onmiddellijk gewaar schuwd en ging in een auto dadelijk op zoek naar den dader te Barneveld. Hij werd in de woning zijner ouders aangetroffen en bood bij zijn arrestatie geen tegenstand. INBRAAK. De politie is eT in geslaagd eenige per- sooen aan te houden, die als de vermoede lijke daders beschouwd worden van de in braak, welke eenige dagen geleden plaats gehad heeft in het kantoor van Centraal Beheer aan de Zeestraat te Den Haag De politie kwam ter oore, dat in een café ter wisseling was aangeboden een bankbil jet van f 100, door iemand, die reeds meer malen ter zake van diefstal veroordeeld is en door de politie steeds in het oog ge houden wordt. Tegelijkertijd vernam de politie, dat twee vrienden van dezen man in .Amsterdam een bankbiljet van f 1000 hadden gewisseld. Een nader onderzoek wees uit, dat het bankbiljet van f 100 afkomstig was van den diefstal bij Centraal Beheer, daar de num mers van de gestolen bankbiljetten bekend waren. Een en ander was voor de politie aan leiding over te gaan tot aanhouding van twee personen, die te Bieda op de kennis gearresteerd werden. Voort6 is nog aange houden een peTsoon, die eveneens ver dacht wordt bij deze inbraak betrokken te zijn. Alle drie zijn goede bekenden van de politie en worden van nog eenige inbraken, welke in den laatsten tijd plaats gehad hebben, verdacht. lu den nacht van Zaterdag op Zondag is te Leeuwen, bij Tiel, ingebroken bij de firma wed E. v. d. Zande, graan- en meel- handel. De brandkast ia geopend, cd er is een groot bedrag aan geld gestolen. Een politiehond kon de sporen der dieven vol gen tot de Waal, zoodat zij vermoedelijk hebben gebruik gemaakt van een roei boot. Te Papekop heeft men ingebroken in het station van de Nederlandsche Spoorwegen en aldaar de brandkast, bevattende ODge- veer een 'bedrag van f 1000 meegenomen. Uit een onderzoek bleek, dat men de buit blijkbaar per aulo vervoerd heeft. Het onderzoek wordt door rijks- en gc- meento-politie voortgezet. Te Arnhem is ingebroken in de oude ambachtsschool aan het Velperplein, waar de gemeentelijke bureaux voor arbeidsbe middeling en werkloosheidsverzekering ge vestigd zijn. Men is met behulp van val- sche sleutels binnengekomen; f2100 werd meegenomen. OVERLEDEN. De 87-jarige S. Erom. wonende te Sellin- gen, die sedert 15 April j.l in het R.-K. Ziekenhuis te Winschoten was opgenomen, is aan zijn bekomen verwondingen, door een vrachtwagen werd hij overreden Zondagmorgen overleden. Te Tilburg is in het ziekenhuis overleden het 5-jarig zonlje v,an den heer v. Woensel uit Kaatsheuvel, dat Zaterdag namiddag ddor de tram van dén Roll. Buiirt Spoorweg werd overreden en wiens beide beenen wer den afgekneld. BRANDEN. Te Zeddam is afgebrand de woning van S. K. Het vee kon worden gered. De schade wordt door verzekering gedekt. Te Bakel zijn twee boerderijen, toebe- hoorende aan de landbouwers v. d. Al. en v. d. H-, geheel afgebrand. Al het vee en een groot gedeelte van den inboedel kon den gered worden. Verzekering dekt de schade. De oorzaak van den brand is on bekend. Te Westerhoven, bij Valkenswaard is de boerderij van den landbouwer F. Smolders geheel afgebrand. In den nacht van Zaterdag op Zondag is door onbekende oorzaak brand uitge broken bij Krol op den Noorderwal te Leerdam. Do inboedel is verloren gegaan, eveneens een bedTag van ongeveer f 400 aan geld. De brandweer kon den brand spoedig bedwingen. Gistermiddag, ongeveer 3 uur, brak te Am sterdam brand uit op de Surinamekade in het sousterrain van Loods VI toebehoorende aan de Kon. Ned. Stoomboot Mij. en ver huurd aan de Radio-Hol land. Door de vensters drong een dikke rook naar builen. Met rookmaskers gewapend gingen de brandweerlieden naar binnen, om te pogen de vuurhaard te vinden. Toestellen en verpakking der Maatschappij Holland wa ren er opgeslagen. Door onbekende oorzaak is gistermiddag in de buurtschap Hierden bij Harderwijk af gebrand de boerderij van H. Boonen. Een koe, een pink en enkele biggen, benevens ■twee hooibergen weiden een prooi der vlam men. De schade wordt gedeeltelijk door ver zekering gedekt. De drogist J. B. C. Ploeger. Van Beunin- genstraat 37 te Amsterdam, had gistermid dag een woordenwisseling met een agent van politie gehad. Nog eenigszins in opge wonden gemoedsstemming stak hij in zijn zaak een cigarette aan en wierp de Lucifer brandend weg. Eenige oogenblikken later stond do winkel in lichter laaie. Toen de brandweer kwam, sloegen de vlammen fel uit. Met twee stralen op de motorspuit was het vuur in enkele minuten bedwongen. De winkel, de achterkamer en een opkamer wa ren in minder dan tien minuten uitgebrand. De omgeving kreeg geen schade. DE MOORD TE STEIN. Omtrent den moord op de 17-jarige B. W. onder de gemeente Stein vernemen wij nog het volgende; De moord is waarschijnlijk gepleegd Zon dagavond omstreeks 8 uur op een afstana van ongeveer 100 Meter van de woning van Verkoelen, bij wien het meisje diende. Zondagmiddag was VerkoeleD met het meisje naar haar ouders te Berg (gemeente Urmond). geweest, waar zij een huiselijk feestje hadden bijgewoond. Tegen den avond keerde V. per fiets naar huis terug waarbij hij; ook het- meisje op zijn rijwiel meenam. Op eenigen afstand van zijn woning ver zocht bij het meisje af te stappen, terwijl hij alleen verder, ging. Toen het meisje niet thuis kwam, is hij met eenige buren gaan zoeken, waarbij zij het meisje in de struiken vonden. V. werd na de aangifte door de politie als getuige verhoord, doch later als verdacht» van den moord gearre steerd. Gistermorgen is hij geboeid, met het lijk van het meisje geconfronteerd. MISHANDELING. Zondagavond heeft te Valkenswaard een ernstige vechtpartij plaats gehad tusschen Verbeek en Verreken. Vëri-ijken werd een steekwonde toegebracht. De dadeT is ge arresteerd. De toestand van Verrijken is zeer ernstig; hij is naar het ziekenhuis te Eindhoven overgebracht. Men vreest voor zijn leven. BOSCH3RAND BIJ VENLO. Bg Venlo staan bosch en heide over een groote uitgestrektheid tot over de grens in lichterlaaie. Er woedt een felle brand, welke door tot nog toe onbekende oorzaak is ontstaan aan een boschrand van 10- tot 15-jarige dennen, waarin odk veel dood hout aanwezig was. In korten tijd stonden de jonge, dicht op elkaar staande dennen in lichterlaaie. De Oostènwind blies onder en door het doode hout en zette alles spoedig in vollen gloed. De wind joeg de vonken voor zich uit, over slooten en heggen en over de wegen. Aan blusschen viel niet te denken. Het vuur heeft zich over een groot aantal H.A. uitgebreid; hoe groot de uitgestrektheid precies is, kan niemand nog zeggen. Maar wel is zeker, dat duizenden en nog eens duizenden jonge denneD brandden en reeds verbrand zgn. Vluchtende konijnen komen soms aït de brandende massa gesneld en blijven dan plotseling dood liggen. Groote massa's vogeJs vlogen oncler luid geschreeuw weg. Gisteravond stond alles nog in vollen gloed. De bosschen behooren grootendeels in eigendom aan de familiesGoosson en Van Oyen. Een niet al te snuggper student ontving privaatlessen ten huize van zijn leeraar in de natuurkunde. Deze behandelde de ver schillende soorten van gassen. O.a. noemde hij op waterstofgas, lichtgas, rioolgas. Noemt u nog eens een soort gas. vroeg hij den student. Deze moest het antwoord schuldig blijven. Wel ra ij n gas. zaide de leeraar. O, ja. zei de student met een blij ge zicht van begrijpen, terwijf hij naar 's lee raars brandende gaskroon opkeek, uw gas. RECLAME. in wol, zijde en fil d'écosse voor jongens en meisjes a Groote sorteering Nieuwe kleuren Deze week 10 korting bij aankoop van 3 paar. n H I) BREESTRAAT 93 n 1972 NED. HERV KERK. Beroepen: Te Nieuwe Pekela (toez.) P. J. van Veen, caüd; en hulpprediker, te Dedemsvaarfc. Aangenomen: Naar HaarlemL. J. van Leeuwen, te Hilversum; naar Etten en Leur: J. G. Harthoorn, te Scherpen- zeel; naar Heemstede: O. M. Briët, te Enschedé; naar Mensangerveer (Gr.): H. G. Cannegieter Wzn., te Lippenhuizen. Bedankt: Voor N.-Vennep (toez.): G. de Vries, te Oosterend; voor Loon op Zand: A. van Willigen, te Woudrickem; voor Fijnaart: S. van Dijken, te Nieuwer- oord (Dr.); voor Zwartewaal: C. M. de Jong, cand. te Terheyden (Br.); voor Rijs- $cn: P. J. Steen beek,, te Kampen. GEREF KERKEN. Tweetal: Te Broek op Langendijk: J. H. Donner Jzn., te Molenaarsgraaf en J. C. de Kruijter, te Hasselt. Beroepen: Te Zetten—EistE. J. van Voorst, te Kootwijk; te Raamsdonk: G. Tom, cand. te Hilversum; te Zierikzee: J. Oosterveen, te Wilnis; te Marken: Th. Ru ijs, te Lisse. Aangenomen: Naar Katendrecht W. Steunenberg, te Heerenveen. Bedankt- Voor Fijnaart: S. van Dij ken, te Nieuweroord (Dr.). CHRIST. GEREF. KERK. Beroepen: Te Harderwijk: K. Groen te Baarn. RECLAME. AÜTO-TRAN'SPORTEN, CREMATIE H. P. H. KEEREWEER TEI.EKOOV Sfit MCIDKN 40J0 RIJKSMUSEUM VAN OUDHEDEN. Tentoonstelling van Koptische kunst. In aansluiting met een vong berichtje géven we hier nog enkele bijzonderheden betreffende "deze tentoonstelling van Kop tische weefsels. Het Koptische ras, ontstond door ver menging van de Egyptenaren, van de Nijl- delta en Neder-Egypté, met andere vol ken die van over zee ot langs de kust streken gekomen waren en zich m Egypte hadden gevestigd, in het begin onzer jaartelling was de oude Egyptische be schaving in verval geraakt, voor een deel als gevolg van oorlogen en slecht bestuur van de Satrapen. De Kopten onderscheid den zich als handwerkslieden en kooplui. Speciaal de textielindustrie bloeide; hun weefsels getuigden van een bijzondere smaak en zij werden de leverancier van alle andere oude volken. Alen neemt vier vérschijlende fasen in de Koptische kunst aan en wel ten eerste: De eigenlijke Koptische kunst, de oudste faze. Veelhoekige figuren ra purper of zeer donker indigo blauw, door middel van een witte draad, versierd met ingewikkelde ornamenten! Hierna krijgen we Gnckschen en Romeinschen invloed. De weefsels zijn fijner, de compositie zuiverder, de behan delde onderwerpen zijn de jacht, do oor log, spelen enz." Ze zijn uitgevoerd in éen enkele kleur of, wat de oudste weefsels betreft, in >wit op gekleuxden ondergrond. Vervolgens is een Byzantijnsche invloed aan te wijzen. De teekening wordt logger, maar de kleur is schitterend. Vaak is er een groepeering rond een middelpunt. De dieren worden met de koppen naar elkaar toe geplaatst, de afsluiting wordt krach tiger, de symbolische voorstellingen talrij ker. (Haas, visschen, dolfijn, vogels) on men vindt ook onderwerpen aan de bijt>« ontleend. Ten slotte onderkent men ef* Perzische invloed (Sassamiden). Er is nog symetrie, maar de indeeling wordt door horizontale richtingen bepaald en de mo tieven herhalen zicih op den band. Men ziet do „horna" de heilige boom, verschij nen, het zinnebeeld van het leven de „pyrée" het vuuraltaaT, twee Perzische zinnebeelden. Veel is er niet bewaard gebleven, vooral de zijdeweefsels hebben den tand des tijds minder goed doorstaan. Toch blijft er nog veel te genietenvooral do warme stem mige kleuren zijn mooi GERKE HENKESf Te Delfshaven. waar hij ook geboren was, is 82 jaar oud, Gerke Henkes gestorven, op een na laatste vertegenwoordiger van de oude garde der Haagsche Schilderschool. Tweemaal werd zijn werk met de gouden medaille bekroond, eerst op de Wereldten toonstelling te Parijs, daarna cp ae viei- jaarüjksche te Amsterdam. De overledene was ridder in de Orde van Oranje Nassau en in de Beiersche orde van Sf. Michael. HET ECHTPAAR C. EN M. SCHARTEN—ANTINK. Naar aanleiding van het 25-jarig jubi leum van het schrijverspaai C. en M. SchartenAntink op 21 Mei a.s. heeft zich een commissie gevormd om het te huldigen en een blijk van waardeernig te schenken. Bij de uitvoering van deze gedachte is het oude droombeeld van het echtpaar Scharten in herinnering gekomenin, of bij, Florence een middelpunt te stichten, waar de Nederlandsche Cultuur in nauwe aan raking zou kunnen gebracht worden met de Italiaansche en de Italianen. De bedoeling van don heer en mevr. Scharten zou dan zijn, dat hun huis reeds no een gezellig milieu zou kunnen wor den, waar Nederlandsche en Italiaansche kunstenaars, intellectueelen, studeerenden elkaar na en dan zouden kunnen ontmoe ten; waar, als de gelegenheid zich voor deed, lezingen, muziekavonden, kleine ten toonstellingen de Italianen met de Neder landsche kunst in aanraking zouden bren gen; waar een Nederlandsche bibliotheek den Italianen een blik zou gunnen in onze nieuwe architectuur, binnenhuiskunst, kunstnijverheid, oude en nieuwe schilder kunst, enz. Zij zouden dan het eigendom, met bibliotheek, enz., na hun overlijden overdragen, aan den Staat der Nederlanden om als een Accademia d'Olanda een blij vend centrum te vormen, waar ons Hol- landsche intellectueele leven en onze kunst aan de Italianen geopenbaard zouden wor den. In de commissie hebben o.m. zitting ge nomen voor Leiden de burgemeester mr. A. van de Sande Bakhuyzen en prof. dr. A. W. Byvanck. NIEUWE UITGAVEN. De 24ste halfmaandelijksche aflevering van Elseviers uitgave „1001 kgkjes iu Zwitserland" voert ons vefder op onzen schitterenden tocht door Alpenland, waarbij inzonderheid aandacht besteed wordt aan de Kantons Schwyz en Uri. Van het officieel reisbureau der Zweedschö staatsspoorwegen ontvingen wg een tweetal boekjes, waarin speciaal propaganda gemaakt wordt voor de Sand ham-zeilwedstrijden en Zweden als sportland in het algemeen. Van de firma H. D. Tjeenk Willink Zoon, uitg. te Haarlem, ontvingen wij „Anne van het groene huis", door L. M. Montgomery, uit het Engelsch vertaald door A. E. de Vries prijs geb. f 2.90. Van A. W. Bruna Zoon's uitg.-mij. te ütrecht: „De raadselachtige man", door Edgar Wallace, Uit het Engelsch vertaald door jhr. R. H. G. van Nahuys, prijs ingen. £1.25, gebonden f 1 80. Van W. L. en J. Brusse's uitg.-mij. te Rotterdam „Avonturen van de zee", door P. Ver koos. Van de Hollandia-Drukkerij te BaarsJ „Dansen, hoe wèl, hoe niet?" door Ett^l Gaskell, geautoriseerde bewerking uit hr.| Engelsch door N. v. K.—B. met een woordI vooraf van James Meyer Fils, dansleerajjl to Amsterdam. „Aan onze jonge mannen", een 3-tal to«.| spraken tot de leerlingen der hoogste klas sen van het gymnasium, lyceum, H. B. school en ambachtsschool, door dr. I). Snoeck Henkemans, dr. J. Schoemakei ea dr. A. de Vletter. Van J. B. Wolters, uitgever t© GroniiJ gen,,A new English Library", onder re dactie van J. Kooistra en A. G. ra Kra. nendonk. .„Charles Dickens", bewerkt door dri. H. R. S. v. d. Veen, geïllustreerd, rig, f 1.90, geb. f2.10. Werkboekje bij kaart en kennisDeel I Nederland ,door G. van Hees D. Nieuw, hof, prijs f 0.35. Tekst en Uitleg, Jeremia II, door dr, Th- L. W. van Ravesteyn, gebonden f 2.90, Van de fa. Van Holkema en Warendorf te Amsterdam: de nieuwe goedkoope uit gave van „Als de winter komt" en „Bur gerrecht", door A. 8. M. Hutchinson, fraai geilL met 8 platen, vertaald door Chr. Mo- rescoBrants, prijs gebonden in pracht band, met geïll. omslag in kleurendruk f,1.00. Verschenen is een Gids voor do Bad- plaats Hoek van Holland, die kosteloos verspreid wordt. De commissaris van Rot terdam te Hoek van Holland, schreef bij het keurig geïll. Gidsje een kort voor woord Bij de firma J. A. Sleeswijk te Bussiun verscheen Slee6wijk's kaart van de Zuide lijke Veluwezoom (Oostelijk gedeelte van Oosterbeek tot Dieren) De prachtig-over- zichtelijke kaart, waarop de afstanden in kilometers zijn aangegeven, zal zoowel voor wandelaars en wielrijders als voor automobilisten een welkome, welhaast on ontbeerlijke handleiding zijn bij hun rond- zwerviDgen door deze schoone landstreek. Wij ontvingen het eerste nummer van een nieuw maandblad gewijd aan de ontwik keling van de luchtvaart eo getiteld: „Acronautica." De redactie van het nieu we blad zal worden verzorgd door vaste medewerkers uit Engeland, Duitschland, Frankrijk, Italië, Zwitserland en Tsjecho- Slowakije. Voor Nedendand en koloniën, verleenen de heeren H. Steensina, B. Stephan en G. B. do Kruyff van Dorssen hun medewerking. De bijdragen worden geschreven in verschillende talen. Typogra- phisch maakt „Aëronautica" een goeden indruk; papier en illustraties zijn zeer fraai. H. J. C. te L. De woning thans door u hewoond, is geschat op eene huurwaarde van f 950. het meubilair op eene waarde van f 2000. De kinderaftrek wordt geregeld naar de huurwaarde Hoe hooger huurwaar de, hoe minder aftrek. Reclame tegen de ge schatte huurwaarde en waarde meubilair staat open tot binnen twee maanden na de dagteekening van het aanslagbiljet. Zulks slaat op de achterzijde van het aanslagbiljet vermeld. Kosten zijn hieraan niet verbon den, evenmin verhooging van belasting. Uw vraag omtrent vermindering belas ting meubilair woning B begrijpen wij niet. Is hiervoor dcor u indertijd eene reclame in gediend? Zoo neen, dan is daar niets meer aan te doen. J. de S. te L. De aanslag 1927 is bere kend naar eene huurwaarde van f2S0 die der vorige jaren naar eene huurwaarde van f239. Vermoedelijk is de huur vóór of op 15 Jan. 1927 verhoogd, waardoor de belasting eveneens verhoogd is. A. de 13. te L. Uw aanslag is berekend volgens de door u betaalde huur. Deze bere kening is juist. Wed. P. te L. Indien u werkelijk slechts f 2.50 per week verwoont en niet huurt van familie of werkgever of andere abnormale omstandigheden, bent u vrij van Personeele bejasting. M, A. te L. Uw kleeren zijn aangetast door de mot die in de kleerkast zich heeft genesteld. U hadt zich niet moeten bepalen tot: alleen kamferballetjes er in te leggen, maar u hadt de kasten grondig moeten rei nigen en met heet water met carbol bewer ken. Uw kast zal vochtig zijn. Op een of an dere wijze de vocht weg nemen, liefst door frissche lucht anders door goed stoken in het vertrek. De aangetaste kleeren builen in de zon hangen, uitborstelen en verder opeen drpge plaats bewaren. Tegen droge warmte kah de mot niet, L., te A. TJ knnt schadevergoeding van hem eischen. Als de zaak niet in der minne is te schikken, zult u een proces moeten voeren. Abonné, te L. Ge moet u met deze kwestie wenden tot uw commandant. G. W. R,., te L. Oude-Wetering, Rijn- zat erwoude, AlphoD a. d. Rijn, Gouda, Haastrecht, Vlist, Schoonhoven, Nieuw- poort, Goudriaan, Slingeland, Schelluinen, Gorinchem, Spijk, Aaperen, Gellicum, Rumpt-, Enspik. Deil, Geldermalsen, War denoijen, Tiel, Zijweg naar Echteld, Lieu- den, Rhenen, de Grebbe, WageniDgeDi Renkum, Heelsum, Oosterbeek, Arnhem, Elden, Eist, Lont, Nijmegen, Totaal 162 K M. Nijmegen, Lent, 'Eist. Elden, Arnhem, Oosterbeek, Heelsum, Renkum, Wagenio* gen, de Grebbe. Rhenen, Eist, Amerongen, Leersum, Doorn, Driebergen, Rijseoburg, Zeist, De Bilcit Utrecht, de Meern, Har* melen, Woerden, de Roskam, Nieuwer- brug, Bodegraven, Zwammerdam. Alphen» Oude-Wetering. Totaal 135.4 K.M. 2-2

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 6