Qkrzott Extra Aanbieding voor den Schoonmaaktijd UIT RUSLAND. VISSCHERIJ-BERICHTEN. j GEVONDEN VOORWERPEN. BIEZONDERE AANBIEDING PIECES! H. C. VISSER Zoon - Mare 38 HAARGQLFTANGEN Haarlemmerstraat hoek Donkersleeg 2-4-6 De Kantonrechter te Leiden heeft ver oordeeld: wegens overtr. der Motor- en Rijw. wet: J. D., Amsterdam, f 5 o fö dg.; H. t:., Den Haag, f 5 of 5 dg.A. C., f 5 of 5 dg. C. P., G. J. f3 of 3 dg.; Wegens overtr. van het Motor- en Rrjw.-Regl.: Jü. M. C., vr.v. TenH., Hillegom, f 1 of 1 dg., Wegens te Leiden op een hondenkar plaats nemen en den hoDO niet voorzien hebben van een muil korf: W. C. R. 2 maal f2 of 2 maal 2 dg.; Wegens openbare dronkenschap: F. v. M. f3 of 3 dg.; P. B., zwervende; H. D., alsvoren; ieder tot fö of 5 dg.; wegens loopen op verboden grond: J. M., Noord wijkerhout; A. D., aid.; W. v. D., Katwijk a. Zee; B. J. D., aldaar; D. K., Rijnsburg; J. v. d. K., aldaar, teder tot f3 of 3 dg.; wegens als getuige opgeroepen weg blijven: C. du P. fö of 5 dg.; Wegens als schipper niet de voorschriften opvolgen: H. v. d. M., zwervende; J. de V., ieder tot f 10 of 5 dg.; wegens een trekdier onbeheord laten staan :B. G., Zoetermeer; j. S„ aldaar, ieder tot f3 of 3 dg.; Wegens overtr. der Invaliditeitswet: F. V. R.H. J. den H.A. S.A. de V., ieder tot f6 of 3 dg.; H. A. P.; J. A. J.; B. M.; A. P. de J.; J. C. v. V.; G. S.; G. F. H.; J. la R.; P. do R., ieder tot fö of 5 dg.H. de J., f6 of 1 mnd. tuchtschool; P. v. d. W., Katwjjk a. Zee, fö od 5 dg.; H. K., Alphen a. d. Rjjn, fö of dg.; J. B., Sassenheim, f6 of 3 dg.; J. C. C., Hillegom, f6 of 3 dg.; C. J. J., Oegstgeest, f3 of 3 dg.; J. W.v. d. G., aldaar, fö of 6 dg.; YVegens overtr. der Arb.-wet: J. D., Katwjjk a. Zee, f3 of 3 dg.; J. den D., Katwjjk a. Zee, 4 maal f3 of 4 maal 3 dg.; P. de B., Katwijk a. Zee, 6 inaal f0.60 of 6 maal 1 dg.; K. K., aldaar, 3 maal f 1 of 3 maal 1 dg.K. D., aldaar, 4 maal f3 of 4 maal 3 dg.; A. R., Rjjnsburg; D. T., aldaar, ieder tot f3 of 3 dg.; G. v. d. B. f2 of 2 dg.; wegens overtr. der Telegraaf wetA. Tj. de G. f2 of 2 dg., I, N.; W. M„ B. W., ieder tot fö of dg.; Wegens overtr. der Trekhondenwet: I. S., Leiderdorp, f2 of 2 dg.; C. v. E„ aldaar, 2 maal f 0.50 of 2 maal 1 dg.Wegens over treding der Spoorwegwet: Th. J. v. V., Delft, fö of dg.; Wegens overtr. der Motor- en Rijw.-wet: H.J. S. tot f 10 of 10 d.; S. P. tot fö of 5 d.; C. J. Z. tot fö of 5 d.; H. L. S. v. d. 11. te Oegstgeest tot f 10 of 10 d.; II. D. te Voorschoten tot 13 of 3 d.; G. A. v. R. te Amsterdam tot 2-maal fö of 2-maal d.; R. D. R. te Katwijk aan Zee lot f 3 of 3 d.; A v. B. te Velsen tot 2-maal f 3 of 2-maai 3d.; F. v. d. M. tot f3 of 3 d.; A. P. J v. I, C. P. P. te Noordwijk-aan-Zee, ieder tol 13 of 3 d.; P. P. te Wassenaar, C. B V. te Rotterdam, ieder tot fö of d. Wegens overlr. der Leerplichtwet: P. M. de G. te Noordwijkerhout; dezelfde tot 2-maal f 2 of 2-maal 2 d. Wegens overtr. van het Prov Regl. op de wateren: W. G. te Uithoorn, W. v. G. te Harmeien; W. de W. te Rot terdam; G. v. d. IJ. te Leidschendam; M. v. G. te De Lier ieder tot fö of d.; A. J. o'e J. te Nieuwerkerk aan den IJssel tot f 10 of 10 d.; J. H., J. H. te Schagen, J. C. D. te Noordwijk; C. v. E. te Harmeien; B. S te Den Haag; W. de W. te Rotterdam; W. I. v. d. G. te De Lier; A. P. v. d. A. aldaar; G P. U. te Ter-Aar; J. K. te Leiderdorp; .1. ie J. te Veur; J. de B. te Wormerveer; J. 0 te Katwijk-aan-Zee; J. S., zwervende; H. v. d. M., zwervende; J. v. B., zwervende, ieder tot f 10 of d. Wegens overtr. van het Rijkswegenregl.: T. v. D. te Katwijk- aan-Zee tot 2-maal f3 of 2-maal 1 d. We- rens overtr. van het Motor- en Rijw.-regl C. P. P. te Noordwijk aan Zee; G. v. d. S. te Noordwijkerhout; N. v. d. II. te Noord wijkerhout-, G. Th. v. d. K. te Noordwijk; A L. v. d. H. te Alkemade, D. Th M. te Zoeterwoude, ieder tot f3 of 3 d.; B. v d. B tot f2 of 2 d.; J. K. tot 12 of 1 d.; A. v d. V. te Lisse tot f2 of 1 mnd. tucht school; A. K. tot f 3 of 1 mnd. tuchtsch. Wegens overtr. van het Motorkenteekenbe- sluit: C Z. te Den Haag, tot f3 of 3 d; L W. G. aldaar tot f2 of 2 d.; J. H. F B. te Amsterdam tot fö of d. Wegens overtr. der pol.-verord der gemeente Leiden: J M. K., E. J. C„ I. K., A. K„ P. D„ H B., F. G S„ H. B„ D. H. G„ If. T., W P.. J. B., ieder tot f 1 of 1 d., J. M. T. tot f O.öO of 1 d.; J W. te Hillegom tot f 3 of 3 d.; J. J. V., A S., I. O. ieder tot f2 of 2 d.; J. F. tot f 1 of 1 mnd. tuchtschool; I. 0. tot f2 of 1 d.; H, H. tot 2-maal f 1 of 2-maai 1 d.; M. C. v d. V. te Voorschoten (op den keurings dienst van vee en vleesch) tot f of d. Wegens overtr. der Pol. Verord. der ge meente Katwijk: A. K. Katwijk aan Zee; A. v. d. P. aldaar; C. K. aldaar, ieder tot f3 of 3 dg.; A. O. aldaar f2 of 2 dg.; wegens Ie Noordwijkerhout een hond zonder toe zicht laten loopen: H. D. wed. B. Noordwij kerhout; Th. v. S. aldaar, ieder tot f 2 of 2 dg.; wegens overtr. der Pol. Verord. der geipeente Noordwijk: P. H. V. Noordwijker hout fö of dg.; J. P. H. Noordwijk f3 of 1 mnd. tuchtschool; wegens te Voorhout in verboden tijd een beerput ledigen: Th. H. Voorhout f3 of 3 dg.; wegens overtr der Pol. verord. der gem. Oegstgeest: C. B. V. Rotterdam; J. D. den Haag, ieder tot f 10 of dg.; C. J. A. B., Wassenaar fö of dg.; A B. J. v. U. f 3 of 3 dg.; wegens overtr. der Pol. verord. der gemeente Rijnsburg: A A. II. Noordwijk aan Zee fö of dg.; J. A. G. K.; M A. G. B., ieder tot f 10 of dg.; we gens overlr. der leerplichtwet; J. J. hv. v. d. B. Katwijk aan Zee f 1 of 1 dag; we gens overtr. van het Motor- en Rijw.regl.:' S. v. D., Heemstede; G. v. d. R., Santpoort ieder tot f4 of 4 dg.C. Z. Zoeterwoude f3 of 3 dg.; A. C. J. de V_ Oegstgeest f2 of 2 dg.; F. A. M. B. Amsterdam f 6 of 6 dg.; W. de V., Uitgeest f 4 of 4 dg.; wegens vertr. van het Prov. regl. op de wateren: J. H. Leiderdorp f 10 of dg.; J. L. Stompwijk f 5 of 5 dg.; A. Z. Wassenaar f lö of 10 dg.; II. J. K. Leiderdorp fö of dg.; M. v. H., Koudekerk f of dg. Wegens dronkenschapA. v, d. H., G. v., d. H., N. v. d. K., G. B. Noordwijk, P. G. v. d. B. Noordwijk, W. v. A. Mijdrecht, P. J. B. zwervende, ieder tot f 10 of 5 d. Wegens straatschenderijH. N. Rijnsburg f 12 of 6 d. Wegens loopen op verboden grond: A. de N. Voorschoten f 10 of 5 d. L v. d. H., aldaar f 10 of 1 ra. t.sch.H. v, W. aldaar f 3 of 1 m. t.sch.H. J. L. f 1 of 1 d. Wegens overtr. der Motor- en Rijw.wet: M. P. K. Hilgersberg f 5 of S d. Wegens overtr. der Pol.verord. der gem. Leiden op de tapperijen J. D. f 2 of 2 d. Vrijgesproken werden: B. P. A. H. Scho ten; W. v. d. O Katwijk aan Zee; N. Z. Zoeterwoude allen beklaagd van overtr. van het Motor- en Rijw.-regl. P. C. J. H. Noordwijk, beklaagd van te Noordwijk vuil op het strand werpen. Waar geen woonplaats is vermeld is deze Leiden. HET GEBEURDE TE PEKING. (Nadruk verboden). De bijzonderheden van die betreurens waardige gebeurtenis zijn den lezer bekend. De dictator van Noord-China, Tsjang-Tso- Lin, de vroegere rooverhoofdman en tegen woordige ongekroonde koning van Mantsjoe- rije, heeft met toestemming van de gezan ten der Europeesche en andere mogend heden een huiszoeking doen houden in eenige gebouwen van het Russische ge zantschap, waarbij de soldaten van den rooverhoofdman zich als beesten hebben gedragen. Wel heeft de gezanten-raad, naar het heet, daarna geprotesteerd tegen den vorm, welke de huiszoeking heeft aange nomen, maar het is voor iedereen duidelijk, dat dit protest slechts een formaliteit was. Tsjang-Tso-Lin zou natuurlijk nooit zelfs aan de mogelijkheid gedacht hebben zoo iets in de legatie van een andere mogend heid te doen. Men stelle zich maar voor, wat er zou gebeurd zijn, wanneer de Chi- neezen zulk een inval in de legatie van Engeland of Amerika hadden gedaan. Maar na den inval in het Russische gezantschap heeft de Chineesche regeering niet alleen geen verontschuldigingen aangeboden, maar is zelfs met beschuldigingen te voorschijn gekomen. Wellington Koo, het hoofd van de regeering te Peking, heeft zelfs niet ge wacht op de komst van de Russische pro testen, maar heeft al dadelijk aan Rusland een protest-nota gezonden I De beleediger was nog verontwaardigd ookl Dit is iets ongehoords in de analen van de diplomatie. Wij nemen gaarne aan, dat de meeste beschuldigingen van Wellington Koo juist zijn. De bolsjewiki hebben natuurlijk voort durend propaganda in China gevoerd, zi) l.ebben gekuipt, geïntrigeerd, zooals zij dit overal doen. Maar maken de andere mo gendheden zich in China niet aan derge lijke daden schuldig? Wie de gebeurtenis sen in China volgt, weet dat ook de andere mogendheden zich op zeer actieve wijze met den binnenlandschen strijd in China bemoeien. Vooral is dit het geval met Ja pan. Japan kuipt nog meer en erger dan de bolsjewiki. De bolsjewiki werken hoofd zakelijk in het Zuiden, hun agenten steu nen de Zuidelijke regeering, maar in het Noorden worden zij vervolgd en kunnen zij weinig uitvoeren. De Japansche propagan disten zijn verspreid over geheel China en het is vrijwel zeker, dat zeer veel van dat gene, wat in West-Europa als het product van de kuiperijen der bolsjewiki wordt be schouwd, in werkelijkheid het werk van Japan is. En toch zouden de Chineezen nooit er aan gedacht hebben om zulk een inval in de Japansche legatie te doen. Zij konden daar overigens materiaal vinden van niet mindere draagwijdte als in het bolsjewistische gezantschap. Het is voor iedereen duidelijk, dat TSjang- Tso-Lin tot deze ongehoorde daad heeft be sloten, omdat hij zeker wist, dat hij het straffeloos kon doen en dat de mogend heden, vooral "Engeland en Japan, hem zouden beschermen. De bewering van de bolsjewiki, dat de dictator van Noord- China tot deze daad is overgegaan na een wenk van Engeland is lang niet zoo on waarschijnlijk als ze misschien sommigen zal lijken. Toen Tsjang-Tso-Lin tot dezen Inval heeft besloten, heeft hij natuurlijk geweten, dat zoo iets steeds tot het afbreken van de diplomatieke betrekkingen en een oorlog leidt. Dat dit de gevolgen van den inval zouden zijn, geloofde ook in West-Europa iedereen en menigeen keek mij ongeloovig aan, toen ik antwoordde, dat er geen oorlog zou uitbreken, dat de bolsjewiki deze ver nedering zouden slikken zooals zij reeds zeer vele oorvegen en vernederingen heb ben verdragen. Bolsjewistische gezanten werden reeds uit verschillende landen ge zet en de sovjet-regeering slikte het telkens. Sterker: zoodra haar vertegenwoordigers weer kans zagen, keerden zij naar de lan den terug, waar vandaan zij met smaad waren verjaagd. En wat Tsjang-Tso-Lin be treft, deze heeft reeds herhaaldelijk de bolsjewistische regeering beleedigd en op een soldateske wijze gehoond en telkens slikten de bolsjewiki alles. De bolsjewiki kunnen dit ook gemakke lijk doen, wijl de „nationale eer" voor hen een niets zeggende uitdrukking is. En bo vendien worden deze beleedigingen door menschen toegediend, die de bolsjewistische pers dag in dag uit in woord en beeld als schurken, roovers, moordenaars, dieven, enz. kwalificeert. Wie voelt zich nu belee digd, wanneer een minderwaardig sujet, een misdadiger hem voor schurk uitscheldt? Deze houding heeft de sovjet-regeering aangenomen en zij verschuilt zich na elke nederlaag achter deze „minachting voor de burgerlijke rooverbenden". Voor de bolsje wiki geldt maar één principehun voordeel. Trouwens wat konden de bolsjewiki doen? Niets immersI De sovjet-regeering begreep dat achter Tsjang-Tso-Lin mach tige beschermers stonden, dal hij vóórdat hij tot dezen opzienbarenden inval was overgegaan, zich van den steun van Japan en Engeland heeft verzekerd. Het zou na tuurlijk zelfs voor het Roode Leger geen moeite gekost hebben Mantsjoerije te be zetten, Tsjang-Tso-Lin een verpletterende nederlaag toe te dienen en geheel Noord- China van de benden van Tsjang-Tso-Lin te zuiveren. Maar zoodra de eerste Russische* soldaat China zou zijn binnengedrongen, zou Japan op het looneel verschijnen en dan was een verplettering van Rusland onvermijdelijk. Zelfs het Rusland van vóór den Wereldoorlog was niet opgewassen te gen het leger en de vloot van Japdn. Wat kon het ontredderde en zoo verzwakte Sovjet-Rusland dan tegen Japan onder nemen? Het was dan ook voor iedereen, die de machtsverhoudingen in het verre Oosten kent, duidelijk, dat de sovjet-regee- ring op den inval niet op een wijze kon reageeren als zij wellicht zou gewild heb ben. En het leger van Japan was niet de eenige macht, die de sovjet-regeering zou beletten een oorlog te beginnen. Toen de czaristische regeering besloten had zich met Japan te meten, heeft zij zich eerst er van vergewischt of de Weste- lijze grenzen van het Rijk veilig waren, of er geen aanval uit het Westen te duchten was. Nu is de toestand veel ernstiger. Het is aan geen twijfel onderhevig, dat Polen, welks landhonger met den dag toeneemt, van den oorlog in het Verre Oosten mis bruik zou willen maken om nog meer Rus sisch grondgebied te ar.nexeeren Het voor beeld van Polen zou gevolgd worden door andere naburen van Rusland Sovjet-Rus land kan niet vechten, vooral niet in het Verre Oosten. Ten slotte, en dat zou in elk geval den doorslag geven, weet de sovjet- regeering, dat elke oorlog waarschijnlijk tot een revolutie in het land zou leiden, dat, hoe de oorlog ook moge afloopen, een in eenstorting van het bolsjewistische bewind en de instelling van een militaire dictatuur vrijwel onvermijdelijk zou zijn. En daarom zullen de bolsjewiki in geen geval oorlog voeren. De angst van het Westen voor een invasie van het Roode Leger, voor zoover deze angst echt is, berust op de volkomen onbekendheid van de West-Europeesche publieke meening met den werkelijken toe stand in Rusland. Er zijn Russische emigrés, die hoopten, dal de bolsjewiki na den inval in het ge zantschap te Peking zich gedwongen zou den zien een oorlog tegen Tsjang-Tso-Lin, dus ook legen Japan, te ondernemen. Natuurlijk wisten zij, dat een Russische nederlaag dan onvermijdelijk was, maar evenals de Fransche emigrés tijdens de Fransche revolutie, willen sommige groepen van de Russische emigratie de verdrijving van het tegenwoordige regime met alle mid delen bereiken, zelfs met een Russische nederlaag. Het is echter voor Rusland een geluk, dat de hoop van deze emigrés niet vervuld werd. De belangen van de bolsje wiki gingen in dit geval parallel met de belangen van geheel Rusland, van het Rus sische volk. Een oorlog zou onder de tegen woordige omstandigheden een ramp voor Rusland geweest zijn. Dr. BORIS RAPTSCHINSKY. IJMUIDEN, 8 Mei 1927. 40 Tarbot per K G. f 1.60—f 1.05, 19 Griet per kist van 90 K.G. 168f27 6362 lon gen per K.G. f 2—f 1 30, 10 Zelschol per kist van 00 K.G. f 72f 02. 1268 Kleine Schol per kisl van 00 K.G. f 3öi 4.10, 24 Bot per kist van 60 K.G. f l if 9.50, 99 Schar per kist van 60 K.G. f8—f3, 8 Tongschar per kist van 60 K.G. f 68— f 67, 2 Roggen per 20 stuks f 2ö, 7 Vleeten per stuk f 2 29 27 Pie terman en Poontjes per kist van 60 K.G. f 10—18. 3 Groote Schelvisch per kist van 50 K.G. f 62, 9 Middel Schelvisch per kist van 50 K.G. 139—f21, 44 Kleinmiddel Schelvisch per kist van 60 K.G. f 26 f 15 50, 160 Kleine Schelvisch per kist van 60 K.G. f 20— f 5.50, 49 Kabeljauw per kist van 125 K.G. 125—121, 160 Gullen per kist van 60 K.G. f 16 50—f 5, 211 Lengen per stuk I 2 10—f 0.93 87 Heilbot per K.G. f1.45 f 1.20, 117 Wijting per kisl van 50 K.G, f 7.f 4 20, 420 Koolvisch per stuk 10.G3— f 0.13, 4 Makreel per kist van 60 K.G, f 15—f 14. Aangekomen de 15 stoomtrawlers en de logger KW 138 met f 416 besomming. Huissleutels, handschoenen, zakschaartje, slobkous, pakje inh. kaartjes wol, rijwiel-» belastingplaatjes, kindertaschje met inhoud, gedeelte van een autokap, aanzelslinger van een auto. hondenhalsband, portemonnaid met inhoud, sleutel van 'n kraan, dictaatca hier, doublé broche, rozenkrans in etui, da- mesparapluie. gouden damesring met lila steen, zilveren remontoirhorloge, blauwe jongenspet. reserve autowiel met band, da-» meslorgnet, jute zak. vulpen in houder, wol* len das. halsketting met R.K. medaille, no titieboekje, bruin damestaschje met inhoud, ijzeren bout met ring, kinder-platvoetzool, R.-K. kerkboekje, vulpen, portefeuille met inhoud, zilveren dameshorloge, grijze hee- renhoed. zilveren halsketting met aanhan ger, „V.T." rijwiellantaarn, zilveren rozen-» krans, pakje inh. monsters wol, bloeddruk apparaat in etui, zilveren rozenkrans in beenen etui, 10 postzegels, R.-K. kerkboekje van P. Guley, brief van Mej. L. Meyer, gouden lorgnet in etui, wit kinderbontje, zakmesje, rozenkrans, blauwe postduif, lak- stempel met monogram, heipaal, gymnas-t tiek9choen. bankbiljet a f 10, paar oorknop jes. Psalmboekje van C. Crosman. Ruitsch natuurkundeboek, pakje inh. kinderonder-i goed, ijsmuts, portefeuille inh. foto's, bruine heerenjas. horden. Gevonden in de Electrische Tram (Stads-» lijn): Wandelstok, kerkboek. Gevonden in het Postkantoor: Bankbijet, Terug te bekomen en inlichtingen te ver* krijgen ten Politiebureele alhier eiken werk dag, behalve Donderdag en Vrijdag, lus- schen 1 en 3 uur n.m. Soie Artificielle in diverae moderne dessins niet effen garnering. Laag «n hoog gesloten I I 1^2 t« dragenJ. V/ 1985 -I Witkwasten. 1953 groote verscheidenheid bij GEBRS. SUS-'-N Haarlemmerstraat 39-41. 1992 Gevraagd zoo spoedig moge lijk een DIENSTBODE voor dag en nacht. Zich te vervoegen bij Mevr, MUIJZERT, Breestraat 25. - V" - 33 J PRIMA ALLOVERNETS voor glasgordijnen enz. 28, 24, 18'/>, 16'/" DUBBELBREED ALLOVER nieuwe dessins, 38, 32, 29, 22 MADRAS EN FILETS 89, 31, 24, 16'/«, 12'/« DUBBELBREED VITRAGE met rand en schulp 42, 39, 32'/> 26 ZEER GROOTE COLLECTIE MODERNE FILETS, ALLOVERS EN VITRAGES Prijzen van 36 cl tot 1.25, 1.33 LANDHUISSTOFFEN, prachtdessins, 58, 44, 34, 28 ct. BRABANTSCH BONT 42'/', 31, 24, 21 cl GROOTE MATTEN v. SLAAPKAMER, SERRE, KEUKEN, ENZ. 1.67, 1.17, 97'/', 68 c». DEUR- EN GANGMATTEN goede kwaliteiten, 75, 57, 42, 39 ct. SMYRNA KLEEDJES nieuwe kleuren. 1.10, 65, 471/1 ct. ENOR*ME KEUZE WASCHECHTE TAFELKLEEDJES aparte dessins in zeer nieuwe kleuren 1.57, 1.12, 98, 62, 47 ct. 1977

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 11