RADIO-PROGRAMMA. FINANCIEN. SPORT. SCHEEPSTIJDINGEN. RECHTZAKEN. OEGSTGEEST. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: G. Plasmeijer te Leiden en J. M. Koenen te Oegstgeest. H. A. M do Groot en C. M. H Okkerse, beiden te Oegst geest. D. J. Verpoorte te Dolok Meranger en E. M. van Dijk te Oegstgeest. Gehuwd; Th. L. Heemskerk te Noordwij kerhout en M. M. Zandbergen te Oegstgeest - J. van Kampen te Voorhout en M. P. Th. van den Berg te Oegstgeest. Overleden: Ca. de Wolf 77 j., wede. C. Springer M. Baak 9 j. De premieplaat van ons Blad (portret van H. K. H. Prinses Juliana) is te zien en te bestellen bij: J. W. VAN DER VEEN, Boekhandel. RIJNSBURG. Aan den melkoorlog alhier is een einde gekomen. De melkboeren krijgen 1/4 ct. per liter meer, terwijl de slijtersprijs verhoogd is van 12 tot 13 cent per liter. De premieplaat van ons Blad (portret van H. K. H. Prinses Juliana) is te zien en te bestellen bij: P. SCHIPPERUS Jr., Boekhandel. I SASSENHEIM. Gemeenteraad. Verbeteringen in het woonwagenkamp Aankoop en verkoop van grond. j .Voorzitter: de burgemeester. Afwezig met kennisgeving: de heer Van R{jn. De notulen van drie yorige vergaderingen werden goedgekeurd. Ingekumen stukken 1. Proces-verbaal kasopneming. De ac countant heeft alles in de beste orde be vonden. 2. Een schrijven van de Vereeniging van Nederlandsche Gemeenten, er op wijzende, dat B. en W. machtiging behoeven van den Kaad, tot het nemen van burgerrechtelgke handelingen. Dit is een wgziging ingevolge een uitspraak van den Hoogen Raad. Een raadsbesluit tothet geven van een doodloopende machtiging werd door den Raad genomen. 3. Een schrgven van de Federatie van vereenigingen voor ziekenhuis verpleging, in houdende een verzoek om adhaesie-butuiging aan de Federatie, die aan den Minister van O., K. en W. heeft verzocht de kosten voor verpleging in de Rgks-ziekenhuizen niet hooger te stellen dan f2.50. Adhaesie zal worden verleend. 4. Ingekomen is het verslag van de Wgk- verpleging en een verzoek om over 1927 weer een subsidie te mogen ontvangen. Wordt later behandeld, omdat B. en W. het nog niet hebben kunnen inzien. 4. Een mededeeling, dat aan de Beton- maatschappij een strookje van de Oosthaven is in bruikleen gegeven tegen f 50 per maand. Tevens is er een garantie van f500 gesteld voor eventueel stukrgden van het terrein. De verslagen van Woningwet en toestand der gemeente werden ter inzage gelegd. Bij de bespreking van standplaats voor woonwagens stelde de heer Speelman voor, op het terrein een viertal paardenstalleljes te bouwen, omdat bg koude de dieren veel hebben te Lgden. De beer Van Zonneveld dacht, dat het nog geen tijd is om daarover te spreken. De voorzitter zeide, dat B. en W. daar ook moeten aanbrengen een W.C., water leiding, enz. En wanneer we daar dan voor weinig kosten een paar stalletjes kunnen bouwen, zal de raad dat niet afkeuren. Het nieuwe woonwagenkamp aan den Warmonderdam werd als woonwagenkamp aangewezen. Aan de woonschepen werd als plaatsen aangewezen het oostelgk gedeelte van de Oosthaven en de Vaartkade aan de Bassen- heimsche sloot. Tot leden van de schattingscommissie In komstenbelasting werden herkozen de heeren B. P. Roest, W. Warnaar, H. Bader en J. W Marbus. Aangeboden werden verslag, balans en exploitatierekening gemeentebcd.gven, dienst 1926. Deze zullen in de volgende zitting wor den besproken, omdat de heeren de ver schillende bescheiden niet hadden bestudeerd. Hierna kwam aan de orde: Verhuring van gemeentegronden. Op voorstel van den heer Speelman werd, na eenige onbelangrijke discussies, besloten de zaak in geheime zitting te bespreken. B. en W. stelden nu voor, om een stukje bouwterrein aan do Beukenlaan te verkoo- pen voor f3 per M2. Aldus besloten. Tegen stemden de heeren ,Van Breda, v. d. Voet en Van Zonneveld. Aaü de orde was alsnu: aankoop van een terrein, groot 156 A., tegen f 2 per M 2., van den heer Slegtkamp, gelegen aan de Rusthoflaan. Met op een na algemeene steramen, die van den heer Van Breda' werd besloten het terrein aan te koopen. Op voorstel van den heer Warnaar werd besloten alleen woonhuizen te laten bouwen langs de Beukenlaan. Goedgekeurd werd de exploitatie-rekening en balans van de Vereeniging „Vooruitgang". Het laatste punt: Vaartverbetering, werd in besloten vergadering behandeld Bg de rondvraag klaagde de heer Speel man over den slechten toestand van de Kerklaan. De voorzitter deelde mede, dat die wee niet is afgewerkt, omdat er geen steenen meei waren en dat nn na een paar dagen met de afwerking wordt begonnen De heer Van Breda: wordt het gedeelte weg tusschen rails en trottoir aan de Oude Post bestraat? Voorzitter: Ja, door het Rgk. De heer Verkley wilde de beerwagen zijn werkzaamheden wat verder hten uitstrekken tot den Warmonderdam, wat de voorzitter wei wat overdreven achtte, omdat het te veel geld zal kosten. Paard cn wagen met zoo'n vracht is veel te ver. Hierna geheime zitting. Bnrgerlijke Stand. Geboren: Helena Maria, dochter van A. P Ruijgrok en E. v. d. Ploeg. Cornelis Petru9, zoon van J. M. Berg en G. Grimber gen. Gevestigd: Mej. M. v. d. IJssel van Alphen a d. Rijn. F. Swagers van Amerongen. W. Need van Leerdam. Mej. M. W. Zoet van Alkemade Vertrokken: mej. A. M. Koriekaas naar Leiden. De collecte voor de Drentsche kin deren heeft hier opgebracht f 140.48%. De premieplaat van ons Blad (portret van H. K. H. Prinses Juliana) is te zien en te bestellen bij J. W. DE GRUTTER, Boekhandel. VALKENBURG. Burgerlijke Stand. Geboren: Christiaan, z. v. Chr. Imthorn en Cl. v. Dgk. De opbrengst van de collecten in de maand April bedroeg in de Ned.-Herv. Kerk alhier: diaconie f38.82; voor de kerk f97.51; de inhoud der bussen was f 19.68. VOORHOUT. W oningb on w vereeniging. De woningbouwvereniging „Herman Boerhaave", hield Vrijdagavond in café „Boerhaave" een algemeene vergadering. De voorzitter, de heer J. W. J. v. Heke lenburg, heette alle aanwezigen hartelijk welkom, in het bijzonder den heer G. Bul ten, burgemeester, en verzocht den secre taris de notulen van de vorige vergadering voor te lezen, die onveranderd werden goedgekeurd. Ingekomen was een schrijven van den heer Van Vliet, dat hij zijn benoeming als bestuurslid heeft aangenomen. Aan de orde kwam rekening en verant woording van den penningmeester. De voorzitter deelt mede, dat op verlangen van het gemeentebestuur een accountant de boekhouding van den penningmeester heeft geverifiëerd en de wijze van boek houding heeft aangegeven. Deze zal bestaan uit een kapitaal én een exploitatiereke ning. I. Kapitaal-uitgaven: Kosten grond f 4000.50; notariskosten f 70; bouwkosten (aannemingssom) f 37663.83; architectuur- kosten f1128; opzichterslooD f 940; rente verlies 1925 en 1926 f 1037.84$; provisie- kosten bankiers f 225; pompen f 789.97; hagen f 30.25, afrastering f 100; admini stratiekosten f64.89; restitutie ingeleverde bestekken f 30gas en electriciteit f 1050 verschillende onvoorziene uitgaven f 112.60, totaal f 47242.88%. Kapitaal-ontvangstenLeaning bouwka- pitaal f42000; opbrengst bestekken f 71.80; rente rek.-courant van bouwkapitaal f 194.21 totaal inkomsten f 47260.01. Kapitaal- inkomsten f 47266.01; kapitaal, uitgaven f 47242.88%, voordeelig saldo f 23.12%. II. Exploitatierekening verhuur van wo ningen en ten koste "leggen van repara- tiën enz. Rente en aflossing van bouwkapitaal (annuïteit) f 2025.631; onderhoud gebouwen f 140.08; tuinen an afrasteringen f 27.50; asuranticn f 35.66kosten van vergaderin gen f 17.87, totaal uitgaven f 2246.74%. Opbrengst huren f2920.30; inkomsten f2920.30; uitgaven f 2246.74%, totaal winst f 673.55%. Bovendien bevindt zich in kasgestorte aandeelen in 1925 f 150; garantiefonds f 420, tot. f 570; saldo kapitaal-rekening f 23.42Jsaldo winst exploitatierekening f 673.55.1, op 31 December in kas f 1266 68. Daar geen bezwaren worden ingebracht, werd de rekening vastgesteld, waarop de voorzitter den penningmeester danik bracht voor diens gehouden beheer. Op voorstel van het bestuur werd beslo ten het winstsaldo, na aftrek van f 6 voor nog te betalen rente oprichtersaandeel en, in het reservefonds te 6torten,met alge meene stemmen aajigenomen Tot leden der controlecommissie werden benoemd de heeren G. Witteman, Van der Meij en Van Kampen. Uit bet jaarverslag van den secretaris bleek, dat de vereeniging niet onvoordee- lig gewerkt heeft. Tot bestuursleden worden gekozen de heeren van Hekelenburg en v. d. Lubbe. Voorgesteld wordt, de goedkeuring te vragen van het gemeentebestuur om aan den penningmeester een jaarwedde te v*>r- leenen van f50, ingaande 1 Januari 1927. Zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Begrooting onderhoudskosten. Voorge steld wordt f 500 uit te trekken voor bin- nenschilderwerk. Ook dit voorstel werd zonder hoofdelijke stemming aangenomen. De voorzitter bespreekt daarna de vele verbeteringen die tot stand gekomen zijn, en verzoekt de bewoners het storten van vuil te voorkomen Hij deelt verder mede, dat ook dit jaar weder premies zullen wor den gegeven, voor goed onderhouden voor- en achtertuinen De datum van keuring wordt niet bekend gemaakt, dit zal onver wachts gebeuren. Ten slotte deelt hij mede, dat het be stuur ernstige plannen heeft voor nieuw bouw, want er is gebrek aan goede wo ningen. De heer Bulten, burgemeester, wil den tijd niet voorbij loopen, maar komt het zoo ver, dan zag hij liever openbouw, alzoo vrij staande huizen, dan blokwoningen. Hierna sluiting. De uitvoering, gegeven door de tooneel- vereeniging „Vader Kolping" alhier, ten bate van „Herwonnen Levenskracht" heeft ruim f 100 opgebracht. Het overzicht der plaatselijke arbeids bemiddeling over de maand April luidt- over gebleven werkloozen van de vorige maand 7, nieuw ingeschreven 5. totaal 12; geplaatst door eigen dienst 10. overgebleven op 30 April 2, beiden landarbeiders. VOORSCHOTEN. Burgerlijke Stand. Geboren- Quirinus Jozef, zoon van J. A. J. van der Peet en M. A. van der Geer. Cornelis Wilhelmus, zoon van J. A. Mensen W. U. van der Kroft. Helena Maria, doch ter van W. L van der Ham en M. P. van der Burg. Ondertrouwd: H. Grootveldt, 22 j. en H. van Egmond, 19 j. J. J. Wesseling, 24 j. en J. L. van Cassel, 23 j. J. C. van der Werf, 28 j. en .1 M. Simons, 25 j. Getrouwd: W. P. de Haas en A. J. Rotte veel. A. J. Mooyraan en H. J. Hooymans. J. C. van der Graaf en M. J. Dijkman. WARMOND. Jnbilenm pastoor Oudejans. Zaterdag is onder zeer groote publieke belangstelling pasitoor A. J. Oudejans in gehaald vanaf het Warmonderhek. Een groote en fraaie stoet was gevormd. Voorop gingen eenige ruiters om den weg vrij te houden. Daarop kwam de Harmonie „St.- Mathias", gevolgd door een troep ruiters en daarna de rijtuigen met den jubilaris, vergezeld van het feestcomité. Men trok langs de bevlagde wegen naar de kern, waar bruidjes den pastoor binnenleiden, en waar hom een welkomstlied werd toe gezongen. Kapelaan Stolwijk hield vervol gens een warm gestemde rede, waarin hij pastoor Oudejans gelukwenschte met zijn 25-jarig jubileum en hem dankte voor alles wat hij voor de parochie heeft gedaan. Nadat het koor had gezongen werd door den jubilaris, geassisteerd door de weleerw. heeren Stolwijk, als diaken, en Van Rijn, kapelaan te Wormerveer, als subdiaken, een plechtig Lof gecelebreerd. Zondagmorgen te 10 uur werd door den pastoor eeD plechtige Hoogmis opgedragen, met prof. Niekel als diaken en kap. Van Rijn als subdiaken. Tenslotte vond des namiddags de aan bieding van een huldeblijk plaats. Depu- taten van 18 vereenigingen trokken, met de muziek voorop, naar het huis van den jubilaris, waar de burgemeester een toe spraak hield en hem een bedrag overhan digde namens de parochianen om voor eigen doeleindpn te besteden. Ook d.e hee ren Leene en Zwetsloot voerden nog het woord, waarna de pastoor allen hartelijk dankte voor deze schitterende huldiging. VOOR WOENSDAG, 4 MEI. Hilversum, 1050 M. 12.00: Politieber. 12 352.00: Lunchmuziek, door het Trianon-Trio 2.00—3.00: Enjelsche les voor kinderen 3.001.00: Knipcursus (laatste) 5.30—6.15: Concert door het II.D O.-orkest. To Schleyer, coloratuurzan- gere9 6.156.45: Lezing door den heer E. Roodhuyzen, over: De gordel van sma ragd 6.-157.4ó: Concert door het II D O. orkest 7.45: Polilieber. —10 30: Persber. 8.10: Chr. Radio-Avond. 1. Opening door Ds. II. E. Gravemeyer. 2. Gem. lied: Ps. 65 5. 3. Koor. van de Haagsche Herv. Stadszending, Dir. Notaris Jalink. 4. Rede van Dr. F. v. Gheel C.ildemeester. 5. Koor zang. 6. Rede van Ds: L. D. Poot, over: De varende Gemeente. 7. Koorzang. 8. Slot woord door Ds. G. H. Wagenaar. Daventry, 1G00 M. 10.20: Daventry- kwartet en solisten (contra alt-tenor) 11.05- Piano- en vioolmuziek 11.30: (vervolg) Concert 12.201.20: Orkest- concert 2.15: Voorlezing: David Copper- field 2.20: Lezing: Three plays of Sha kespeare 3.05: Lezing: Health and com mon sense 3.20: II. Bronkhurst. trio (piano, viool, cello). A. Millward, bariton 4.35: Kinderuurtje 5.20: Orgelbespe ling 5.40: Tuinpraalje 5.50: Tijds., weerb., nieuws 6.05: Orgelbespeling 6.20: Lezing- How to keep fit at fifty 6 35 Mac Dowell's pianomuziek 6.45: Lezing: Plant communities 7.05: „Midsummer madness", tooneelstuk. Orkest en solisten 8.20: Boys-brigade demonstratie. Spee ches o.a. van H. R. H. Prince Arthur of Connaught 8.35: Weerb., nieuws 8.55: Populair orkestprogramma. Gedichlenvoor- lezing 9.30: „Our pantomime", voor so praan. contra-alt, tenor en bariton 10.05: Orkestconcert 10.2011 20 Dansmuziek. Parijs „Radio-Paris". 1750 M. 9 50 10.20: Concert 11501.10: Orkestcon cert 4.054.55: Orkestconcert. Piano- en vioolsolo's 8.0510.00: Concert. Or kest en solisten. Langenberg. 469 M. 12.251.25: Solis tenconcert (fluit, cello, piano) 4.205 20: Orkestconcert 7.509.35: Weensche avond. J. Selim, humorist. R. Benatzky, piano. Werag-orkest en -koor, Schubert, Lanner, Komzak 9.5011.20: Dansmu ziek. Ivonigswusterhausen, 1250 M. 11.20 7.05: Lezingen en lessen 7.35: „Der C- wissenswurm". boeréncomedie van Anzen- gruber 9.3511.10: Dansmuziek. Hamburg. 394 7 M. 1.252.05: Kamer muziek 3.505.15: Dansmuziek 5.20 6 10: Lentemuziek 7.20: „Wann wir altern...." dram. gedicht 820: Koor- concert. Ilansen-Tebelkoor. Daarna tot 11 10: Dansmuziek. Brussel. 509 M 4.205.20: Kamermu ziek. Mile. v. d Wicle, piano 7.209 20: „Sapho", fragmentep uit de opera van Massenet. NOORD-HOLL. LANDBOUW-CREDIET. In de op 2 Mei gehouden Jaarlijksche algemeene vergadering van aandeelhouders werden de balans en de winst- en verlies rekening per 31 December 1926 goedge keurd. Het dividend over 1926 werd voor de gewone aandeelen bepaald op 5$ pCt en voor de preferente aandeelen op 6 pCt. In mindering hierop hebben de preferente aandeelhouders in November 1926 reeds 3 pCt. ontvangen. De heer mr W. C. Bosman, die als Commissaris aan de beurt van aftreding was, werd als zoodanig herkozen. VOETBAL. DE OLYMPISCHE ELFTALLEN TEGEN NEWCASTLE. De elftallen, die tegen Newcastle zullen uitkomen zijn als volgt samengesteld: Rood (15 Mei te Amsterdam); Van der Meulen (H. F. C.); Denis (H. B. S.); Van Kol (Ajax); Verlegh.(N. A. C.), Massy (Roer mond), Van Heel (Feijenoord); Elfring (Alc- maria), Smeets (H. B. S.), Tap (A. D. O.), Gehring (Longa), Weber (Sparta). Wit (18 Mei le Rotterdam): Juax (A.D.O.) Haak (Stormvogels), Knol (Velocitas); Van Nus (Voorwaarts), Zuidema (Velocitas), Krom (R. C. H.); Gerritse (Blauw Wit), Hoogmoed (Z. A. C.), Steffens (E. D. O.), Barendrecht (Feijenoord), van den Berg (H. F. C.). Blauw (22 Mei te Deventer): Thijssen (Stormvogels); v. d. Zalm (V. U. C.), Stuve (Enschede); Schetters (Ajax), Huizinga (Hil versum), Bakker (Z. A. G.), Landaal (A. G. O. V. V.), Leerkolte (Golto), Bakhuis (Z. A. C.), Scheeffer (U. D.), Vermeer (Quick H.). Groen (26 Mei te Eindhoven,: Rambon- net (Be Quick Gr.); Bul Jr. (Feijenoord), Vermetten (H. B. S.); De Ridder (Sparta), Massy (Roermond), Schreurs (Roermond); Lommen (Roermond), Meinsma ('t Gooi), Kluin (A. G. O. V. V.), Van den Broek (N. A. C.) Brosens (N. A. C.). KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Volgens de „Spkr." zijn voor Zondag as. vastgesteld de wedstrijden AjaxN. A. C. en FeijenoordHeracles. NA DEN WEDSTRIJD BELGIËHOLLAND Belgische persstemmen. Het algemeene oordeel in België Is, dat de Hollanders de overwinning volkomen verdiend hebben. Voor de Belgen zijn geen verzachtende omstandigheden voor deze nederlaag aan le voeren. Algemeen wordt het spel der Hollanders veel enthousiaster gevonden dan dat der Belgen. „Het Handelsblad van Antwerpen" heeft veel woorden van lof voor het spel der Hollanders, bij wie niet alleen Déni9, maar vooral ook Massy uitblonk. Hij was een sterke steunpilaar en voor een groot deel verantwoordelijk voor de goede prestatie zijner ploeg. De voorhoede met haar breed open spel was 'n voortdurend gevaar voor de Belgen. Ook de vleugelhalfs waren uit stekend en vormden een stevige ruggegraat van het elftal. „Sportwereld" is van oordeel, dat de Hollanders ditmaal de goede qualiteitcn der Belgen hadden overgenomen. Zij waren vèel sneller en besluitvaardiger. Het samen spel was veel beter dan in Antwerpen. Van der Meulen speelde voorts veel beter dan Caudron. In de achterhoede was van Kol iets minder dan Dénis. In de middenlinie speelde Massy een eerste klasse Spel, dat alleen af en toe wat „hard" was. hetgeen R. Braine van zijn qualiteiten deed verlie zen. Ook voor de vleugelhalfs niets dan lof. De voorhoede had geen enkel zwak punt met Tap en Elfring als de sterren. De lei ding van mr. Rous wordt geroemd. „La Dernière Heure" vond de Belgen lang zoo goed niet als in Antwerpen. Zij waren moedig zonder meer en niemand blonk uit. Dénis, Massy en Tap maakten bij de Hollanders den besten indruk. Rous leidde niet zoo goed als in Antwerpen, maar wekte toch voldoening. „L'ïndépendant Beige" vond eveneens het Ilollandsche spel superieur. De Roode Duivels waren slechts korte oogenblikken voldoende. Het blad oefent kritiek uit op den orde-dienst, die niet kon voorkomen, dat het publiek over de hekken klom. Bij de Hollanders waren Massy en Elfring de besten, maar ook Tap is te feliciteeren. R. Braine werd door Massy goed bewaakt. OEFENWEDSTRIJD L.V.B.-ELFTAL. Het L.V.B.-elfta] ©peelde Zondag te Lisse een oefenwedstrijd tegen een com binatie van spelers uit Hillegom en L.AfL.C. onder leiding van den heer P. van Oosten. Over het algemeen was het L.V.B.-elft-al iets zwakker dan de tegenpartij, die zeer enthousiast optrad en met 2O won. HET NOORDELIJK ELFTAL. Het Noordelijke elftal voor den a s. Zon dag te Groningen le spelen wedstrijd Noord Oost is als volgt samengesteld: Rambonnet (Be Quick); De Wolf en Knol (Velocitas); Brink (Velocitas); Zuidema (Ve locitas) en Legger (Be Quick); Nijboer (Hoo- gezand); Rodermond (Be Quick). Steenber gen (Leeuwarden), De Haas B. Dekker (G. V. A. V.). HET SECRETARIAAT VAN DEN L. V. B. De secretaris-penningmeester van den Leidschen Voetbalbond is verhinderd morgen avond spreekuur te houden. AUTOMOBILISME. WEEKBLAD „AUTO-LEVEN". Men deelt ons mede, dat mevr. de wed. Godert M. Cohen besloten heelt de uitgave van „Auto-Leven" op denzelfden voet voort te zetten. Zij zelf heeft de directie van het blad op zich genomen. Tol onder-directeur is benoemd de heer Ed. I. V. Cohen, terwijl de hoofdredactie in handen blijft'van dep heer Herman Levy. SCHERMEN. DE INTERN. WEDSTRIJDEN TE DEN HAAG. Voor den landenwedstrijd op degen en sabel, die begin Juni te Den Haag zal wor den gehouden, schreven reeds verschillende landen in, n.l.: Spanje, Hongarije, Zweden. Frankrijk en Denemarken. België en Polen zonden bericht niet te kunnen uitkomen, zegt .de „Tel.". Voor de militaire kampioenschappen van Europa schreven verschillende equipes in. De houders van den titel, die het laatst in 1923 te Parijs verschermd werd. zijn de Zwitsersche kapitein Empeyta op degen eir kapitein A. E. W. de Jong op sabel. De Hongaren boden aan hun instructeur Borsody, die hun team zal vergezellen, een 14-tal dagen vooruit te zenden, om nog me! onze ploeg te kunnen werken, welk aanbid de K. O. S. dankbaar heeft aanvaard. DUIVENSPORT. N. L. P. V. NEUTR. BOND. Wedvlucht van Eysden, 180 K.M Loj 8 uur. De uitslag is: D. Roest 11 uur 5 min. 4 sec.; 2. Van Zijp 11.25.38; 3. W Kuyer 11.37.14; 4. Van Zijp 11.39 46; 5. D Roe«t 11 50.44; 6. idem 11.54.55; 7. Van Zijp 12.25.55; 8 D. Roest 12 45.15; 9. W. Kuyer 1.50.50; 10. idem 1.50.50. DE REISDUIF. Wedvlucht Lier (België), afstand IR K.M. In concours 312 vogels. Lostijd 7.15 uur. A. Bink le, 10e, 11e, 37e, 45e. K. I. Waag. dorp 2e, 7e, 15e. 20e, 21e, 25e, 27e, 47e, L. de Romijn 3e P. Nievaart 4e, 48e 54e, P Laman 5e, 12e 29e, 53e, 58e. F. Ooster- veer 6e, 8e, 16e, 31e, 42e, 52e. M. v. 4 Vecht 9e, 38e, 40e. 41e, 61e. A. G. v. Adrichem 13e, 24e, 2Se, 34e, 39e, 59e. J. W,. v. Duuren 14e, 43e.. R J, Hamerling 17e. A. P. v. d. Voort 18e, 60e. P. v. d. Berg 19e. J. de Tombe 22e, 35e, 44e. G. A L. v d. Re ij den 23e, 33e 49e. J. Neuteboom 26e, 62e. J. Brouwer 30e, 51e, A. de Graaf 32e. A. v. d. Klugt 36e. W. Knijnenburg 46e, 56e. Chr. v. d. Pluim 50e. H. Tegelaar 55e. H. A. de Haas 57e. Eerst geconstateerde vogel 9.13.9. Laatst geconstateerde vogel 9.31.6. STEEDS SNELLER (Noordwijk). Concours vanaf Lier (België). Afstand 122 K M. De duiven werden in vrijheid ge steld te 7 uur De eerste twintig vogelg kwamen op de hokken: 1. J. v. d. Berg 9.31.0. 2. A Ruigrok 9.34 9. 3. Joh. Rak horst 9.36.7. 4. P Bosman 9 36.17. 5. R H. Dijsselbloem 9 37.31. 6. P. H. Steenvoor- den 9.39.12. 7. J v. d. Berg 9.40.2. 8. J. v, d. Berg 9.41.49. 9. Joh. Rakhorst 9.43.47, 10. N. Bemelman 9.44.29. 11. O. v. Wou* 9.45.49. 12. J. v. d Berg 9.46.2. 13. N. Be. meiman 9.46 16. 14. Joh. Rakhorst 9.46.21, 15. H. H. Dijsselbloem 9i48.9. 16. H. H. Dijsselbloem 9.48.9. 17. C. Casper 9.48 25. 18. J. Casper 9.41.6. 19. J. Oasper 9.44.59. 20. J. Casper 9.45 53. STOOMVAART-MIJ. ..NEDERLAND". GROTIUS, thuisreis, 4 Mei bij Perim ver< wacht. KRAKATAU, 80. April van Batavia n. Amst, S1MALOER, thuisreis, 2 Mei te Suez. KONINGIN DER NEDERLANDEN, 30 Aptll van Amst. le Batavia. SAPAROEA, uitreis, pass. 2 Mei Gibraltar. ROTTERDAMSCHE LLOYD. INSULINDE, uitreis, 4 Mei te Sabang ver wacht. KERTOSONO, 1 Mei van R'dam te Hamburt INDRAPOERA, thuisreis, 2 Mei van Sabaag. HOLLAND—AMERIKA-LIJN. LEERDAM, New-Orieans n. R'dam, 29 April van Vera Cruz. RIJNDAM, 1 Mei van R'dam te New-York. GROOTENDIJK, 30 April van Rotterdam te Cristobal. BLIJDENDIJK, 1 Mei van R'dam te Balti more. GAASTERDIJK, R'dam n. Pacific Kust, 2 Mei te Antwerpen. HOLLAND—AUSTRALIfi-LIJN. AAGTEKERK, thuisreis, 1 Mei te Hamburg HOLLAND—BRITSCH-INDIË LIJN. SOMMELSDIJK, thuisreis. 1 Mei van Algiers BOVENKERK, 1 Mei van Calcutta n. R'dam. KIELDRECIIT, thuisreis, 1 Mei van Port-Said KON NED. STOOMBOOT-MIJ. STELLA, 2 Mei van Mitylene n. Smyrna. SIMON BOLIVAR, vertrekt 4 Mei van Bar bados naar Amsterdam. HALCYON-LIJN. STAD ZAANDAM, naar Oran, pass. 1 Mei Ouessant DIVERSE STOO'TVAARTBERICHTEN. ABSIA, 27 April van Los Angelos n, Japan, AL1DA, z.s. arr. 28 April te Holtenau. A.MSTEL, 1 Mei van W.-Hartlepool te Stock. holm. DEN HAAG, 27 April van Amst. te Baton Rouge. KRALINGEN, 27 April van Preston naar Boston. SLIEDRECHT, 1 Mei van R'dam te Galve ston. TRENT, 29 April van Casablanca n. Capella a. d. lJsel. IJSSEL, Ljusne n. R'dam, pass. 2 Mei Bruns- buttel. SULTAN VAN LANGKAT, Newport n. Ba- loum, pass. 30 April Zea. DONAU. Braila n. R'dam, pass. 1 Mei Sagres VALKENBURG, Oran n. Bilbao, pass. 2 Mei Sagres. BELLATRIX, 29 April van Quebec n. R'dam HAULERWIJK, 30 April van Swansea naar Montreal. CALANDPLEIN, 30 April van Narvik naar Rotterdam. WINTERSWIJK, Cardiff n. Montreal, waal Mei 300 mijlen W. van Fastnet. BEVERWIJK, Montreal n. Bremen, pass. SO April Father Point. ODER. Antwerpen n. Hamburg, pasa. 30 April Vlissingen. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Tegen den koetsier W. J. J. P. Leiden vroeg het O. M. wegens het niet opvolgen van het stopteeken van den ver' keersagent f 4 boete op 4 dagen. Wegens bet varen zonder vergunniu? van Rijnland, werd tegen den schipper G. v. E.veroordeeling tot^f 10 boete of 10 gen hechtenis gevraagd. Het O. M. vroeg veroordeeling tot een boete van cwee gulden of 2 dagen vaa A Sch uit Katwijk a d. Rijn, omdat bij geloopen had op een terrein waar den toe gang verboden was. 2—3

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 10